XI Obchody Dnia Ziemi w Sadykierzu
Podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi w Sadykierzu nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i wielu wspaniałych atrakcji. Uroczystość rozpoczęła Pani Bernardeta Grot, serdecznie witając zaproszonych gości: Panią Dyrektor Agatę Ewę Ostalską, Pana Wójta Marka Kaźmierczyka, Panią Przewodniczącą Anetę Podlasek, radnych Gminy Rzeczyca, sołtysów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkie dzieci. Następnie grupa „Słoneczka” zabrała swoich rodziców w niezwykłą kosmiczną podróż, podczas której uczestnicy wylądowali na planecie Ziemia – miejscu pełnym miłości, troski o przyrodę i rodzinnego ciepła. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców wyjątkowe serca pełne miłości. Uczniowie klas I–III zachwycili publiczność pięknym tańcem z zielono-żółtymi pomponami, a klasy IV–VI w swoim występie pokazały, jak ważna jest troska o naszą planetę i codzienne działania na rzecz ochrony środowiska. Ogromne emocje wzbudziło przedstawienie „Rzepka” Juliana Tuwima przygotowane przez rodziców oraz wspólny taniec do piosenki „Dzień Ziemi w Sadykierzu”. Nie zabrakło również serdecznych podziękowań dla sponsorów wspierających organizację wydarzenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „Eko-Mody” z materiałów recyklingowych. Przez cały czas trwania pikniku uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać kolorowe doniczki, skorzystać z animacji, malowania twarzy, tatuaży, deszczowej ściany oraz wspaniałego piana party. Na wszystkich czekały także pyszności: grill, domowe ciasta, owoce oraz smakowita zupka, w której przygotowaniu uczestniczyła sama Pani Kierownik Bernardeta Grot. To był wyjątkowy dzień pełen radości, integracji i wspólnej troski o naszą Ziemię. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia. Razem pokazaliśmy, że dbanie o planetę może być wspaniałą przygodą!
Kierownik Szkoły Filialnej w Sadykierzu Bernardeta Grot
