Wycieczka do Łodzi uczniów klas 1-3 ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu
Dnia 17.06.2026r. uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Wyjazd był okazją połączenia nauki z aktywną zabawą oraz zdobycia wielu nowych doświadczeń. Pierwszym punktem programu była wizyta w strefie Pixel XL. Uczniowie brali udział w interaktywnych grach zręcznościowych, logicznych i planszowych. Zabawy wymagały współpracy, refleksu i kreatywnego myślenia, a jednocześnie dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji. Następnie odwiedziliśmy Ulicę Żywiołów – wyjątkową przestrzeń edukacyjną, w której poprzez eksperymenty i samodzielne doświadczenia poznawaliśmy tajemnice wody, ziemi, ognia, powietrza i życia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem odkrywali prawa rządzące otaczającym nas światem. Ostatnim punktem wycieczki było Planetarium EC1, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie „Kosmos dla najmłodszych”. Podczas seansu poznaliśmy Układ Słoneczny, planety oraz wybrane gwiazdozbiory. Niezwykłe projekcje pozwoliły nam odbyć fascynującą podróż w kosmos i lepiej zrozumieć tajemnice wszechświata. Wycieczka do Centrum EC1 była bardzo udana. Połączyła edukację z zabawą, rozbudziła ciekawość świata i dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i ciekawe wspomnienia.
Dominika Bernat
