Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Szkoła Pamięta"

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy po raz kolejny wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.  Działania w ramach akcji „Szkoła Pamięta” odbywały się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Uczniowie klas I – III przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Prace wykonane zostały różnymi rodzajami kredek. Uczniowie klasy II wykonywali również prace związane z tematem wykorzystując kodowanie.

Klasy IV a oraz IV b przygotowały gazetkę upamiętniającą postać historyczną z naszego regionu Jana Grudę - żołnierza, odznaczonego orderem Virtuti Militari, wieloletniego wójta Rzeczycy, działacza społecznego. Jan Gruda był zaangażowany w funkcjonowanie wielu jednostek organizacyjnych. Pełnił funkcję prezesa miejscowej straży pożarnej, koła rolniczego, związku strzeleckiego. W czasie II wojny światowej został aresztowany i zesłany do obozu, zmarł tragicznie w wieku 46 lat.

Klasy V i VI podczas wizyty na cmentarz parafialny w Rzeczycy uporządkowali groby osób zasłużonych dla społeczności lokalnej. Był to m. in., pomnik Wincentego Szwejcera, grób rodziny Narcyzy Żmichowskiej- patronki naszej szkoły a także grób żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

Uczniowie  z klas VII i VIII w ramach działań przeprowadzili prace porządkowe w zabytkowym parku im. Ignacego Jana Paderewskiego w Rzeczycy oraz poznali historię tego miejsca. W latach 1800 – 1825 pośród starych dębów, lip, wiązów i modrzewi krajobrazowego parku, powstał murowany dwór parterowy z mieszkalnym poddaszem zamieszkały przez właściciela ziemskiego Michała Szwajcera (dworek został rozebrany w 1962 roku). Park jest jedyną pozostałością po dawnym zespole dworskim, a obecnie jest zagospodarowaną przestrzenią publiczną, w której mieszkańcy Rzeczycy mogą spędzać wolny czas.

W tegorocznej akcji „Szkoła Pamięta” udział wzięło 232 uczniów Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Składamy serdeczne podziękowania uczniom za ogromne zaangażowanie oraz nauczycielom za koordynowanie działań.

#SzkołaPamięta