Spotkania z Panią Genowefa-Kosiacką- Bąk, lokalną poetką, pisarką, twórczynią ludową i konkursy czytania w naszej szkole.

W grudniu 2023 roku w Szkole Podstawowej w Rzeczycy i Szkole Filialnej w Sadykierzu odbyły się spotkania z panią Genowefą Kosiacką-Bąk, naszą lokalną poetką, pisarką i twórczynią ludową. Spotkanie w SF w Sadykierzu odbyło się 13 grudnia 2023 roku w ramach ,,Dnia Książki” w tej szkole. W spotkaniu uczestniczyła również pani Grażyna Kamińska prowadząca Bibliotekę Publiczną w Rzeczycy. Pani Grażyna przybliżyła uczniom twórczość zaproszonego gościa i zasady korzystania z katalogu online Biblioteki Publicznej w Rzeczycy. W spotkaniu uczestniczyli też nasi nauczyciele: pani Beata Zielińska i pani Grażyna Miniak. Poetka, pochodząca z naszego środowiska, zaprezentowała wiersze związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i  Wigilią. Wiersze pani Genowefy Kosiackiej-Bąk czytały panie bibliotekarki, nauczyciele i uczniowie.

W naszym ,,Dniu Książki” w SF w Sadykierzu odbył się również Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim dla uczniów klas I-III, którego organizatorem była pani Marta Płocka i konkurs czytania w języku polskim pod hasłem ,,Mistrz Pięknego Czytania” dla uczniów klas IV-VI.

W dniu 14 grudnia 2023 r. spotkanie z lokalną poetką odbyło się również w Szkole Podstawowej w Rzeczycy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VB, VIIA i VIII oraz Grażyna Kamińska, Angelika Amróz, Monika Fau, Aneta Narożnik, Rafał Strawiński. Tutaj pani Genowefa zaprezentowała swój wiersz o bibliotekarkach. Wiersze pani Genowefy Kosiackiej-Bąk z tomiku ,,Wiersze zza płota” i ,,Sercem pisane” oraz prozę ,,Ze wspomnień Dziadka i Babci” i ,,Wspomnienia dawnych Świąt Bożego Narodzenia” czytali uczniowie, nauczyciele oraz pani Grażyna Kamińska. Pani Grażyna również w SP w Rzeczycy przybliżyła twórczość naszego gościa. Pani Genowefa uczestniczyła w jury konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania.” Organizatorem konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania” w szkołach była Monika Fau, opiekun biblioteki szkolnej,  we współpracy z polonistami naszych szkół – Angeliką Amróz, Małgorzatą Jakubowską, Jadwigą Kowalczyk i Beatą Zielińską. Panie Angelika Amróz i Beata Zielińska oprócz przygotowania uczniów do konkursu uczestniczyły w pracach komisji konkursu. W konkursach udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Za uzyskane miejsca I-III otrzymali jako nagrody książki zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wyniki konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania”, który odbył się w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025” przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy

I MIEJSCE – Aleksandra Jaworska kl. VIB, Marta Olszak kl. VA

II MIEJSCE – Martyna Socha kl. VIA, Maria Nowak kl. VB

III MIEJSCE – Inga Kobacka kl. VA, Jaś Włodarczyk kl. IV.

Szkoła Filialna w Sadykierzu

I MIEJSCE – Marcelina Patuszczyk kl. VI, Anna Bartyzel kl. IV

II MIEJSCE –  Julia Kaczmarska kl. VI, Antoni Kowalczyk kl. V

III MIEJSCE – Edyta Goska kl. IV.

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!