Rambit Ekologiczny 2024

Tak wiele emocji dawno już nie widzieliśmy w naszej rzeczyckiej hali, a to za sprawą Rambitu Ekologicznego 2024.

Celem Rambitu było poszerzenie i utrwalenie wiedzy w kontakcie z przyrodą oraz kreowanie prawidłowych postaw wśród uczniów, poprzez:

- bezpośredni kontakt z przyrodą, rozwijanie zainteresowań;

- stworzenie właściwej atmosfery oraz życzliwej rywalizacji;

- poznanie sposobów aktywnego wypoczynku, kształcenie nawyku właściwego spędzania wolnego czasu.

Honorowy patronat imprezy objął Wójt Gminy Rzeczyca Pan Marek Kaźmierczyk oraz Nadleśnictwo Spała.

20 maja 2024r. odbył się rajd terenowy, który przebiegał przez obszar Nadleśnictwa Spała. Tego dnia młodzież przeszła trasę o długości 15 km i zmierzyła się z konkurencjami sprawnościowymi. Uczniowie skończyli ten dzień wspaniałymi konkurencjami sportowymi oraz integracyjnym ogniskiem i dyskoteką.

Podczas Rambitu odbył się konkurs fotograficzny pt. „Ekologiczna perspektywa”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie fotograficznym przyznano następujące nagrody:

I - Lily Pecyna

II - Laura Pisarek

III - Maja Darmos

Drugi dzień Rambitu rozpoczął się konkursem wiedzy. Tematem przewodnim Rambitu była: Ekologia. Uczniowie byli świetnie przygotowani i cudownie odpowiadali na pytanie.

Kolejnym punktem Rambitu był konkurs plastyczny pt. „Młodzież strażnikami lasu”.

Celem konkursu było pokazanie piękna lasów spalskich w szczególności krajobrazu, elementy przyrody, które w sposób szczególny są charakterystyczne dla Nadleśnictwa Spała.

Pierwsze miejsce w konkursie pt. „Młodzież strażnikami lasu” zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem.

W końcowej klasyfikacji, po dwóch dniach zmagań, zarówno w konkurencjach sportowych jak i w konkursie ekologicznym Szkoły uplasowały się następująco:

I miejsce – Rzeczyca

II miejsce – Poświętne

III miejsce – Budziszewice

IV miejsce – Glinnik

V miejsce – Lubochnia.

Oprócz konkursów, młodzież przedstawiła wspaniałe układy taneczne. Wszystkim uczestnikom „Rambitu Ekologicznego 2024” składamy gratulacje i cieszymy się z sukcesów wszystkich uczniów, którzy brali udział w rywalizacjach.

Dziękujemy Panu Wójtowi Markowi Kaźmierczykowi za możliwość udziału w tak wspaniale przygotowanej imprezie jak „Rambit 2024”.

Dziękujemy nauczycielom: p. G. Miniak, p. M. Skoneczny, p. A. Socha, p. R. Strawińskiemu, p. D. Jedwabnemu, p. P. Anteczkowi, p. M. Płockiej, p. M. Szczur, p. A. Amróz oraz panu kierownikowi Środowiskowej Hali Sportowej panu T. Niemirskiemu wraz z obsługą.

A.Amróz