Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA …

Pod takim hasłem odbył się cykl zajęć w klasie trzeciej. Zajęcia skorelowane były z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa oraz Ogólnopolskim Projektem PSIA LEKCJA, do którego przystąpili trzecioklasiści.

Cykl rozpoczął się od wspólnego czytania lektury Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Uczniowie wykonali szereg zadań dotyczących przeczytanej książki oraz bezpieczeństwa dzieci i psów. Najwięcej radości sprawiła im grupowa praca plastyczno – techniczna – buda lub legowisko dla psa – wykonana z materiałów recyklingowych. Dzieci wykazały się w pracy niezwykłą pomysłowością. Powstały przepiękne psie domki.

Uczniowie mieli możliwość porównania treści lektury z jej adaptacją filmową, uczestnicząc w seansie kinowym „O psie, który jeździł koleją”.

W ramach projektu PSIA LEKCJA dzieci wykonały zadania pod hasłem „Przybij łapę” i „Mój przyjaciel pies”. Obejrzały filmy edukacyjne ”Gdy twój pies skręca ogon”,  poznały 11 oznak psiej miłości oraz 12 zachowań, które denerwują twojego psa.

Trzecioklasistów odwiedziła przedstawicielka Fundacji „Bezdomniaki” – pani Ewelina Madej, która opowiedziała, między innymi, o smutniejszej stronie psiego życia. Była też radosna niespodzianka. Pani Ewelina przyjechała z pieskiem ze schroniska – suczką Lili. Uczniowie poznali historię tego kundelka i jej szczęśliwe zakończenie. Lili od razu dobrze poczuła się wśród dzieci. Zabawom i harcom nie było końca.

W ramach zadania „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” w klasie została zorganizowana zbiórka karmy dla psów ze schroniska.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że były to dotychczas najfajniejsze zajęcia w szkole i chcieliby, żeby odbywały się częściej.

Anna Kącka