Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ojcowski Park Narodowy, Kraków - wycieczka klas 4-7

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie poznali renesansowy zamek w Pieskowej Skale–jest to jeden z zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Trasa obejmowała zwiedzanie z przewodnikiem zewnętrznych przestrzeni zamku w obrębie murów (ok. 20 min.) oraz  zwiedzanie wystawy pod tytułem „Kultura staropolska” (ok. 1 godz.). Poniżej zamku znajduje się Maczuga Herkulesa – wapienny ostaniec w kształcie ogromnej maczugi, do której  uczniowie podeszli bezpośrednio i oglądali masyw skalny na wyciągnięcie ręki. 

Pierwszego dnia miało miejsce dalsze zwiedzanie Narodowego Parku Ojcowskiego. Uczniowie przeszli Doliną Prądnika do Jaskini Wierzchowskiej(wędrówka podziemnym labiryntem  jest jedną z dłuższych tras turystycznych jaskiń polskich). Uczestnicy wycieczki, w towarzystwie przewodnika, spacerowali po  rozległych korytarzach i podziwiali ściany pokryte unikalną szatą naciekową.  Mieli  też okazję z bliska oglądać skamieniałości Jury oraz kości zwierząt epoki plejstocenu, znajdujące się w jaskini. To, co jeszcze przykuło uwagę wszystkich, to zamieszkujące jaskinię nietoperze. 

Wieczorem wszyscy dotarli na nocleg i obiadokolację w hotelu w Krakowie.

Rano, drugiego dnia po śniadaniu, rozpoczęło się  zwiedzanie Krakowa szlakiem: „Droga Królewska” – Wawel – Skarbiec.  Na Wawelu uczniowie mieli  też okazję napić się gorącej, prawdziwej czekolady. Następnie, spod Wawelu, wszyscy przeszli  ulicą Kanoniczą,  a potem ulicą Grodzką z Kościołem św. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja do skweru  pod Pałac Biskupi ze słynnym „Oknem Papieskim”.  

Ulica Bracką wszyscy uczestnicy wycieczki dotarli na Rynek Główny, gdzie obejrzeli Sukiennice oraz  wnętrze Kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza. Kolejnym punktem wycieczki był przemarsz ul. Floriańską do Barbakanu i Bramy Floriańskiej pod  pomnik Grunwaldzki.  

Ostatnim miejscem, które zwiedzili uczniowie, było Muzeum Podziemia Rynku , które prezentowało wystawę pt. “Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Muzeum w „starym stylu”  tutaj zostało połączone z nowinkami technologii multimedialnej, które pozwoliły przenieść się do wieków średnich oraz poznać historię handlu, rzemiosła i życia w dawnym Krakowie (ok. 1 godz.). Po obiedzie  wyruszono w drogę powrotną. 

Na koniec nadmienić wypada, że opiekunami uczniów były Panie: Angelika Amróz, Bernardeta Grot oraz Grażyna Miniak. Organizatorem wycieczki była Pani Agnieszka Szymczak.  

 Wycieczkę przygotowało biuro podróży „Omnitur”. 

 

Agnieszka Szymczak