Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Matematyka zawsze i wszędzie” – podsumowanie X edycji mPotęgi

logo mBanku

W grudniu, w świątecznej atmosferze zakończyliśmy realizację szkolnego projektu „Matematyka zawsze i wszędzie” dofinansowanego przez Fundację mBank w ramach X edycji programu grantowego mPotęga. Jego głównym celem było popularyzowanie matematyki, ukazanie jej przyjaznego oblicza oraz dostrzeganie jej obecności w każdym otoczeniu. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas IV – VI. Na realizację zaplanowanych działań otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 000 zł.

Pierwsze z podjętych działań polegało na wykonaniu rodzinnego plakatu promującego realizowany grant i ukazującego występowanie matematyki w każdej dziedzinie naszego życia.

W drugim zadaniu uczestnicy projektu wcielili się w rolę nauczycieli. Uczniom klasy III zaprezentowali prostą i skuteczną technikę uczenia się tabliczki mnożenia na palcach. Kolejnym działaniem było poszukiwanie Królowej Nauk w środowisku szkolnym, jak i rodzinnym oraz uwiecznieniu jej na zdjęciach.

Czwartym wyzwaniem były „matematyczne potyczki”. Uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi rywalizowali w matematycznych konkurencjach.

Wszystkie podjęte działania pokazały, iż bawiąc się matematyką można się jej uczyć oraz to, że matematyka występuje w każdym naszym otoczeniu, trzeba tylko umieć ją dostrzec.

Podczas uroczystego podsumowania Wójt Gminy Rzeczyca – p. Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta – p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy - p. Leszek Kosiacki oraz Dyrektor Szkoły  – p. Agata Ewa Ostalska wszystkim uczestnikom projektu wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Udział w projekcie pozytywnie wpłynął na nastawienie uczniów do matematyki, ukazał jej szerokie zastosowania, a także pozwolił w niecodzienny sposób utrwalić posiadaną wiedzę i pozyskać nowe umiejętności.

Program „Matematyka zawsze i wszędzie” opracowała i realizowała p. Beata Szymańska.

Beata Szymańska