Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkursy w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w Szkole Podstawowej w Rzeczycy.

W dniu 22 grudnia 2023 r. odbyły się podsumowania konkursów, które zostały przeprowadzone w trakcie realizacji NPRCz. Wszystkie zaplanowane konkursy dawały uczniom możliwość rozwoju zdolności, pasji, umiejętności. Dzięki konkursom uczniowie mają zawsze możliwość rywalizacji, zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań. W Szkole Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy przeprowadziliśmy kilka takich konkursów. Uczniowie, którzy zajęli miejsca I-III i uzyskali wyróżnienia otrzymali jako nagrody książki, które zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorem kilku konkursów była Biblioteka Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, a przy ich przeprowadzeniu współpracowały panie: A. Amróz, M. Szczur, A. Kącka, M. Jakubowska, M. Kraszewska, B. Miniak, M. Skóra, J. Kowalczyk,  M. Płocka, B. Grzejszczyk.

Jednym z takich konkursów był Konkurs na hasło promujące książkę i czytelnictwo ,,Jak nie czytam, jak czytam.” Konkurs został przeprowadzony w kategorii klas IV-VIII. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła lub haseł promujących książkę i czytelnictwo, które mogły być połączone z ilustracją. Sposób i technika wykonywania prac były dowolne.

Wyniki konkursu są następujące:

I MIEJSCE – Marta Olszak kl. VA

II MIEJSCE – Maja Łaska kl. IV

 III MIEJSCE – Marta Tkaczyk kl. VA

WYRÓŻNIENIE – Karolina Wasiak kl. VIB.

Konkurs na maskotkę ,,Portret Kubusia Puchatkalub Pluszowego Misia” polegał na wykonaniu maskotki Kubusia Puchatka lub Pluszowego Misia z dowolnych materiałów. Konkurs został przeprowadzony w kategorii klas I-VI. W wykonaniu maskotki mogły pomagać osoby dorosłe.

Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco:

 I MIEJSCE – Amelia Świderska kl. III

 II MIEJSCE – Jakub Wiśnik kl. IA, Paweł Więckiel kl. III

 III MIEJSCE – Antoni Kilarowski kl. IA, Inga Kobacka kl. VA

WYRÓŻNIENIE – Maria Wolska kl. II, Bartłomiej Kobacki kl. IA.

Nagrody specjalne w tym konkursie otrzymały: Maja Grad kl. VIIB i Magdalena Rzepecka kl. VIIB.

Koordynatorem Konkursu fotograficznego ,,Nie rozstaję się z książką na długo” była  pani Angelika Amróz. Polegał on na wykonaniu zdjęć przedstawiających ucznia przy czytaniu książki. Na zdjęciu mogli znajdować się oni sami, z rodziną, koleżankami lub kolegami. Zdjęcia należało wykonać na papierze ksero lub fotograficznym. Konkurs przeprowadzony został                        w kategorii klas III-VIII.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE – Wojciech Ostalski kl. VIIA, Filip Baran kl. VIII

 II MIEJSCE – Aleksandra Socha kl. VB, Michał Sarnecki kl. VIII

III MIEJSCE – Kacper Gaworzyński kl. VIII, Kacper Jadczak kl. VIA

 Konkurs  ,,Ilustracja do ulubionej baśni lub legendy” polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką i w dowolnym formacie zgodnej z tematem konkursu.  Konkurs został przeprowadzony w kategorii klas I-VI.

W tym konkursie wyniki są następujące:

 I MIEJSCE –Aleksandra Ogórek kl. II, Szymon Bernat kl. IV

 II MIEJSCE -  Amelia Wiszniewska kl. VB, Zofia Kobacka kl. IB

 III MIEJSCE – Alicja Jeleń kl. IV, Nela Jóźwik kl. IB

WYRÓŻNIENIE – Lena Karwat kl. VA, Iga Miazga kl. VB.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole został przeprowadzony również Konkurs na prezentację multimedialną ,,11 ListopadaNarodowe Święto Niepodległości”. Opiekunami tego konkursu były panie: Agata Ostalska i Beata Szymańska. Konkurs został przeprowadzony w kategorii klas VI-VIII.

Wyniki tego konkursu są następujące:

I MIEJSCE – Aleksandra Jaworska kl. VIB

 II MIEJSCE – Maja Grad kl. VIIB

III Miejsce – Kacper Jadczak kl. VIA

 WYRÓŻNIENIE – Gabriela Filipowicz kl. VIA.

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

                                                                                                                                             

Monika Fau