Kolorowo, radośnie i bardzo sportowo – tak wyglądała tegoroczna Olimpiada Przedszkolaka!
Olimpiada Przedszkolaka na stałe wpisała się już w tradycję naszej szkoły. To wyjątkowe wydarzenie każdego roku dostarcza wielu emocji, promuje aktywność ruchową, zdrową rywalizację i przede wszystkim pokazuje, jak wielką radość może dawać wspólna zabawa.
Tegoroczna uroczystość sportowa, która odbyła się 19.06.2026r rozpoczęła się od podniesienia flagi olimpijskiej, która symbolicznie otworzyła dzień pełen sportowych wyzwań i niezapomnianych wrażeń. Następnie pani Dyrektor Agata Ewa Ostalska serdecznie powitała przybyłych gości: Skarbik Urzędu Gminy Rzeczyca panią Renatę Szulc oraz Przewodniczącą Rady Gminy panią Anetę Podlasek a przede wszystkim małych sportowców wraz z opiekunami. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: 3–4 lat tj. osiem drużyn oraz 5–6 lat tj. trzynaście drużyn. Całą uroczystość ze sportową energią prowadził pan Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego, który czuwał nad przebiegiem zawodów.
Prawdziwie olimpijski nastrój wprowadziły przedszkolaki Szkoły Filialnej z Sadykierza z grupy 5-6 latki „Żabki”, które zaprezentowały piękny występ z flagami olimpijskimi. Nie zabrakło również energicznych cheerleaderek, które zachęcały wszystkich do wspólnego kibicowania i sportowych zmagań.
Zanim zabrzmiał sygnał do startu, zgodnie ze sportową tradycją odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadziły uczennicę z klasy VI – Marta Karwat i Maja Łaska przygotowane pod okiem pani Sylwii Żelazek. A gdy wybrzmiało głośne: „3, 2, 1 – start!”, emocje sięgnęły zenitu. Środowiskowa hala sportowa wypełniła się radością, emocjami i sportowym duchem.
Zmagania odbywały się równocześnie w dwóch sektorach – dla młodszych i starszych przedszkolaków. Na trybunach powiewały kolorowe transparenty, rozbrzmiewały głośne okrzyki dopingu, a mali zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne konkurencje. Na twarzach dzieci gościły uśmiechy, a każdemu sukcesowi towarzyszyły gromkie brawa.
Po pełnych emocji zmaganiach nadszedł czas na ogłoszenie wyników. W kategorii 3-4 latków na podium stanęły następujące drużyny:
- Miejsce- Grupa „Motylki” Budziszewice
- Miejsce – Grupa „Promyczki” Lubochnia
- Miejsce- Grupa „Biedronki” Czerniewice
Natomiast w kategorii 5-6 latków na podium stanęły drużyny:
- Miejsce- Grupa „Skoczki” Rzeczyca
- Miejsce Grupa „Zuchy” Inowłódz
- Miejsce – Grupa „Zuchy” Rzeczyca
Na pamiątkę udziału w Olimpiadzie Przedszkolaka, każda drużyna otrzymała medal oraz pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy uczestnicy udowodnili sobie, że mają wielkie serce do sportu, odwagę i ducha fair play.
Na zakończenie przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego z Rzeczycy z grupy 4-5 latków „Promyczki” pięknie podsumowały za to wyjątkowe wydarzenie słowami:
„Olimpiada dobiega już końca, pełna radości i słońca.
Wszystkie przedszkolaki radę dały,
Więc brawa bijemy, a za sportowe emocje wszystkim dziękujemy!”
Po tych wzruszających słowach dzieci zaprezentowały pełen energii układ taneczny. W powietrzu wirowały kolorowe pompony, a wraz z nimi dziecięca radość, uśmiechy i entuzjazm. Tegoroczna Olimpiada Przedszkolaka po raz kolejny pokazała, że sport nie tylko uczy i rozwija, ale przede wszystkim łączy, daje mnóstwo radości i pozostawia piękne wspomnienia na długo w sercach wszystkich uczestników.
Sylwia Żelazek
