Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kolorowo, radośnie i bardzo sportowo – tak wyglądała tegoroczna Olimpiada Przedszkolaka!

Olimpiada Przedszkolaka na stałe wpisała się już w tradycję naszej szkoły. To wyjątkowe wydarzenie każdego roku dostarcza wielu emocji, promuje aktywność ruchową, zdrową rywalizację i przede wszystkim pokazuje, jak wielką radość może dawać wspólna zabawa.

Tegoroczna uroczystość sportowa, która odbyła się 19.06.2026r rozpoczęła się od podniesienia flagi olimpijskiej, która symbolicznie otworzyła dzień pełen sportowych wyzwań i niezapomnianych wrażeń. Następnie pani Dyrektor Agata Ewa Ostalska serdecznie powitała przybyłych gości: Skarbik Urzędu Gminy Rzeczyca panią Renatę Szulc oraz Przewodniczącą Rady Gminy panią Anetę Podlasek a przede wszystkim małych sportowców wraz z opiekunami. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: 3–4 lat tj. osiem drużyn oraz 5–6 lat tj. trzynaście drużyn. Całą uroczystość ze sportową energią prowadził pan Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego, który czuwał nad przebiegiem zawodów.

Prawdziwie olimpijski nastrój wprowadziły przedszkolaki Szkoły Filialnej z Sadykierza  z grupy 5-6 latki „Żabki”, które zaprezentowały piękny występ z flagami olimpijskimi. Nie zabrakło również energicznych cheerleaderek, które zachęcały wszystkich do wspólnego kibicowania i sportowych zmagań.

Zanim zabrzmiał sygnał do startu, zgodnie ze sportową tradycją odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadziły uczennicę z klasy VI – Marta Karwat i Maja Łaska przygotowane pod okiem pani Sylwii Żelazek. A gdy wybrzmiało głośne: „3, 2, 1 – start!”, emocje sięgnęły zenitu. Środowiskowa hala sportowa wypełniła się radością, emocjami i sportowym duchem.

Zmagania odbywały się równocześnie w dwóch sektorach – dla młodszych i starszych przedszkolaków. Na trybunach powiewały kolorowe transparenty, rozbrzmiewały głośne okrzyki dopingu, a mali zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne konkurencje. Na twarzach dzieci gościły uśmiechy, a każdemu sukcesowi towarzyszyły gromkie brawa.

Po pełnych emocji zmaganiach nadszedł czas na ogłoszenie wyników. W kategorii 3-4 latków na podium stanęły następujące drużyny:

  1. Miejsce- Grupa „Motylki” Budziszewice
  2. Miejsce – Grupa „Promyczki” Lubochnia
  3. Miejsce- Grupa „Biedronki” Czerniewice

Natomiast w kategorii 5-6 latków na podium stanęły drużyny:

  1. Miejsce- Grupa „Skoczki” Rzeczyca
  2. Miejsce Grupa „Zuchy” Inowłódz
  3. Miejsce – Grupa „Zuchy” Rzeczyca

Na pamiątkę udziału w Olimpiadzie Przedszkolaka, każda drużyna otrzymała medal oraz pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy uczestnicy udowodnili sobie, że mają wielkie serce do sportu, odwagę i ducha fair play.

Na zakończenie przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego z Rzeczycy z grupy 4-5 latków „Promyczki” pięknie podsumowały za to wyjątkowe wydarzenie słowami:

„Olimpiada dobiega już końca, pełna radości i słońca.

Wszystkie przedszkolaki radę dały,

Więc brawa bijemy, a za sportowe emocje wszystkim dziękujemy!”

Po tych wzruszających słowach dzieci zaprezentowały pełen energii układ taneczny. W powietrzu wirowały kolorowe pompony, a wraz z nimi dziecięca radość, uśmiechy i entuzjazm. Tegoroczna Olimpiada Przedszkolaka po raz kolejny pokazała, że sport nie tylko uczy i rozwija, ale przede wszystkim łączy, daje mnóstwo radości i pozostawia piękne wspomnienia na długo w sercach wszystkich uczestników.

Sylwia Żelazek