Festyn rodzinny

Dnia 28 maja 2023r. na kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej im. N. Żmichowskiej w Rzeczycy odbył się FESTYN RODZINNY połączony z BIEGIEM RODZINNYM. Wszystko dopisało - była dobra pogoda, pogodni i uśmiechnięci ludzie, pyszności z grilla, smaczne owoce, a na scenie dużo się działo. Do tego bezpłatny dmuchaniec ufundowany przez Radę Rodziców.

Ogromne podziękowania należą się organizatorom: Wójtowi Gmina Rzeczyca – Panu Markowi Kaźmierczykowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej – Pani Agacie Ewie Ostalskiej, Kierownikowi Gminnej Hali Sportowej – Panu Tomaszowi Niemirskiemu oraz Radzie Rodziców.

Podczas festynu przedszkolaki z okazji Dnia Mamy i Taty, ze wszystkich trzech szkół, zaśpiewały piosenki pt. „Sto lat dla mamy i taty” oraz „Moja wesoła rodzinka”. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom oddziałów przedszkolnych: p. E. Turek, p. D. Bernat, p. S. Żelazek, p. D. Kłoda, p. B. Wasilewskiej, p. J. Szymańskiej oraz p. U. Marzyjanek.

Ponadto tego dnia dzieci, które uczęszczają na zajęcia śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy zaprezentowały przepiękne piosenki z okazji Święta Mamy. Na zakończenie pierwszej części uczniowie klasy IVB ,w ramach koła teatralnego Carpe Diem, zaprezentowali przedstawienie pt. „Rzepka”. Uczniów przygotowała pani A. Amróz.

Centralnym wydarzeniem, na które czkali wszyscy były Biegi Rodzinne, które zapoczątkowała rozgrzewka przygotowana przez panią Katarzynę Wójtowicz. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Bieg A (przedszkolaki)

1. Mikołaj Mołojec
  2. Kacper Stępień
  3. Maciej Wieteska

Uczestnicy biegu, którzy zajęli miejsca na podium zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami. Jednakże dla każdego uczestnika biegu przygotowane były pamiątkowe medale. Dzięki licznym sponsorom każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę w loterii fantowej. Dopełnieniem tego wydarzenia był udział w losowaniu nagród głównych – grilla ogrodowego, trzech hulajnóg elektrycznych oraz roweru.

Wielkie podziękowania należą się nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły, pracownikom gminy, wszystkim rodzicom oraz osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

W naszej szkole dzieje się wiele, dlatego też to nie koniec atrakcji. 1. czerwca z okazji Dnia Dziecka nasi najmłodsi mieli okazje obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez szkolny teatr Carpe diem, który prowadzi pani A. Amróz. Tego dnia Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy A. E. Ostalska rozdała słodkie przekąski wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy oraz wszystkim dzieciom i uczniom szkół filialnych w Sadykierzu i w Luboczy życząc wszystkim dzieciom wielu powodów do uśmiechu i radości.