Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2023 roku w Szkole Filialnej w Sadykierzu uczniowie celebrowali Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia przygotowano krótki apel, w którym udział  wzięli  uczniowie klas 1 – 6 oraz oddziały przedszkolne.

Apel, który poprowadził uczeń klasy 6 Rafał Kosiacki,  rozpoczął się odsłuchaniem  „ Ody do radości”, czyli  odsłuchaniem hymnu Unii Europejskiej. Prowadzący apel przypomniał uczniom dlaczego i od kiedy świętujemy w Europie Dzień Języków Obcych. Na koniec krótkiego apelu, uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego, wspólnie przywitali się, mówiąc „Dzień dobry” w kilku językach europejskich.

Po apelu uczniowie mogli degustować specjały różnych krajów europejskich. Przygotowano, na przykład: portugalskie babeczki budyniowo – cynamonowe oraz ciasto migdałowe, włoskie bruschett’y , sałatki oraz deser panna cotta, polskie pierogi, kiełbaskę czy ciasto z owocami; francuskie rogaliki, amerykańskie naleśniki i wiele innych smakołyków.

Był to  „smakowity” dzień, ponieważ uczniowie klas 4 – 6 naprawdę się postarali. Należy dodać, że nie tylko było co zjeść, ale też na co popatrzeć, gdyż stoły z potrawami ozdobiono flagami, a i sprzedający przebrali się za reprezentantów danego kraju, z którego pochodziły serwowane dania.

Ponadto w Dniu Języków Obcych posługiwano się językami obcymi – uczniowie mówili „proszę”, „częstuj się” i  „smacznego” w różnych językach europejskich.

Obok kącika kulinarnego ustawiono też kącik quiz’owy. Przygotowano quiz na temat wiedzy o krajach europejskich – nagrodą była plakietka z tytułem „Europejczyk pełną gębą”.

Na pamiątkę uczestnictwa w pikniku, każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy z flagami europejskimi.

Uczniowie przygotowali też plakaty o krajach  i językach europejskich oraz flagi europejskie w różnym formacie.

Formułę obchodów Europejskiego Dnia  Języków Obcych wymyśliła  i przygotowała wraz z uczniami klas 4-6  nauczycielka  języka angielskiego pani Agnieszka Szymczak. W organizację włączyła się pani kierownik placówki Bernardeta Grot oraz opiekun Samorządu Szkolnego pani Aleksandra Wieteska. Duże podziękowania należą się też Rodzicom, którzy przygotowali wszystkie pyszne dania

 

Agnieszka Szymczak