Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„50 eksperymentów – 50 lat nauki”

W ramach przygotowań do obchodów 50-lecia szkoły uczniowie klas 7a i 8a pod opieką nauczycieli chemii i biologii przygotowali 16 czerwca 2026 roku pokaz doświadczeń dla młodszych kolegów i koleżanek. Młodzi naukowcy, ubrani w laboratoryjne fartuchy, prezentowali ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem zestawów do doświadczeń oraz sprzętu laboratoryjnego, takiego jak probówki, zlewki, kolby i cylindry.

Piątoklasiści mieli okazję obserwować m.in. doświadczenia związane ze zjawiskiem osmozy, chromatografią barwników liści, otrzymywaniem dwutlenku węgla oraz powstawaniem smogu. Każdemu doświadczeniu towarzyszyły opisy i wnioski. Pokazy wzbudziły duże zainteresowanie i pozwoliły uczniom w praktyczny sposób poznać wybrane zjawiska chemiczne i przyrodnicze. Nie zabrakło także pytań, wspólnych rozmów oraz wymiany spostrzeżeń, co dodatkowo zachęcało uczestników do aktywnego udziału w zajęciach.

Oglądając pokaz eksperymentów, wielu uczestników mogło poczuć się jak na występie iluzjonisty. „Jak to możliwe?” – takie pytania często pojawiały się podczas obserwacji efektownych reakcji chemicznych. Zmieniające się kolory, niezwykłe efekty oraz fascynujące przemiany substancji sprawiły, że nauka stała się dla uczniów prawdziwą przygodą.

Spotkanie pokazało, że zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia jest skutecznym i atrakcyjnym sposobem poznawania otaczającego świata. Pokazy dostarczyły wielu pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Grażyna Miniak, Joanna Pałgan