ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
Dodano: 9 VII 2012r.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęliśmy Mszą Swiętą odprawioną w parafialnym kościele.
Później zgromadziliśmy się w szkole, gdzie podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klasy V, złożenie pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej przez uczniów klas VI-tych oraz wręczenie nagród i listów pochwalnych.
Na uroczystości zakończenia gościliśmy pana Wójta - Marka Kaźmierczyka, który w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom za całoroczną pracę, uczniom życzył bezpiecznych i radosnych wakacji. Ponadto zapoznał wszystkich zgromadzonych z możliwością wyjazdu dzieci na kolonie letnie do Zakopanego oraz z wakacyjną ofertą warsztatów ekologicznych organizowanych przez GOK w Rzeczycy.
Następnie pani Dyrektor - Barbara Bors również podziękowała nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za współpracę. Uczniom życzyła zdrowych i pełnych uśmiechu wakacji.
Na zakończenie ze słowami podziękowania wystąpili przedstawiciele Rady Rodziców składając na ręce pani Dyrektor bukiet kwiatów.
Dalsza część zakończenia roku szkolnego tj. rozdanie świadectw odbyła się w salach lekcyjnych podczas spotkania z wychowawcami.

WRĘCZENIE NAGRÓD I POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS VI-tych
Dodano: 9 VII 2012r.
28 czerwca 2012r. uczestniczyliśmy w apelu podczas którego uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursach przedmiotowych, a także artystycznych, za wysokie noty w zawodach sportowych oraz za aktywną pracę na rzecz szkoły.
Po uroczystości rozdania nagród nastąpiło pożegnanie uczniów klas VI-tych. Edukację w naszej szkole ukończyło 40 uczniów. Wierszem i piosenką dziękowali nauczycielom za lata nauki, a rodzicom za trud wychowania.
Uczniowie klasy I wręczyli wszystkim szóstoklasistom upominek.

Wszystkim absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia i wielu sukcesów w Gimnazjum.

BRATYSŁAWA - WIEDEŃ
6 VII 2012r.
Opracowała:
W dniach od 25 do 28 czerwca 2012r. grupa 14 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zagranicznej wycieczce trasą Bratysława - Wiedeń, którą zorganizowała p. Grażyna Miniak.
W programie wycieczki było:
1 dnia zwiedzanie Bratysławy - stolicy Słowacji, podziwianie panoramy miasta z Zamkowego Wzgórza oraz spacer starówką,
2 dnia zwiedzanie Wiednia, spacer po Ringu - Parlament, zwiedzanie Ratusza, Teatru Zamkowego, Ogrodu Różanego, katedry św. Stefana raz Parku Miejskiego.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim zabawa w wiedeńskim parku rozrywki "PRATER",
3 dnia ciąg dalszy zwiedzania atrakcyjnych miejsc Wiednia m. in. Muzeum Natury, kościoła pod wezwaniem Karola Boromeusza, spacer po ogrodach Pałacu Schonbrunn.
Około godziny 19-tej wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Do domu powróciliśmy w czwartek o godzinie 6 - tej.
"RODZINNA MAJÓWKA"
8 VII 2012r.
Opracowała: Beata Szymańska
27 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzeństwem i rodzicami uczestniczyli w tzw. "rodzinnej majówce", zorganizowanej przez GOK w czasie której świętowano Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Z tej właśnie okazji każda szkoła podstawowa przygotowała swój występ.
Część artystyczną z naszej szkoły przygotowały klasy III pod kierunkiem p. Anny Kąckiej oraz p. Barbary Wasilewskiej.
Oprócz występów, dużym zainteresowaniem cieszyły się także inne atrakcje m. in. zjeżdżalnia, basen z kulkami, górka do skakania, rozgrywki sportowe, pokaz samochodu oraz sprzętu strażackiego, malowanie twarzy oraz własnoręczne wykonywanie biżuterii.
W czasie trwania zabaw dzieci mogły posilać się grillowaną kiełbaską.
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "TĘCZA"
17 VI 2012r.
Opracowała: Agnieszka Przygoda.
W roku szkolnym 2011/2012 odbyła się IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tęcza" pod hasłem "Barwy i cienie".
Konkurs przeprowadzony został przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafik Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Kultury Regionalnej w Warszawie. Udział w konkursie polegał na wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej: rysunek, praca malarska lub zestaw fotografii.
Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach: "Maluch", "Młodzik", "Gimnazjalista" i "Licealista". W kategorii "Młodzik" w konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.
Uczennica klasy IV Kinga Bojdo zdobyła I miejsce oraz nagrodę rzeczową w postaci laptopa. Kinga wykonała zestaw 4 fotografii ukazujących piękno okolicznej przyrody.
Wyłoniono również najlepszego ucznia w szkole, którym została Emilia Przybyłek- uczennica kl. V. Otrzymała ona nagrodę książkową. Drugie miejsce w szkole zajęła Małgorzata Grochulska- uczennica kl. VI, a trzecie Maciej Królik- uczeń kl. IV. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Podsumowanie konkursu odbyło się 4 czerwca 2012r. w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie. Spotkanie otworzył dyrektor konkursu mgr Ryszard Maj. Nagrody wręczał przewodniczący jury - Dziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych prof. Piotr Smolnicki.

[1] [2] [3] [4]