SPOTKANIE Z BARBARĄ CIWONIUK
15 V 2012r.
Opracowała: Monika Fau.
W dniu 10 maja 2012 roku kilkunastu uczniów z PSP w Rzeczycy było na spotkaniu z Barbarą Ciwoniuk w GOK-u w Rzeczycy. Barbara Ciwoniuk jest autorką książek dla młodzieży. Jej powieść ,,Igor" opowiadająca o szkolnych doświadczeniach dyslektyka została nominowana przez polską sekcję IBBY do programu ,,Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007", a ,,Ania" do nagrody książka roku IBBY. Pozostałe tytuły to m.in: ,,Wszystko inne poczeka", ,,Wakacje z gangsterem", ,,Rokko". Autorka opowiadała o swoich książkach, wspominała o dyslektykach ze świata polityki i show-biznesu.
KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
7 V 2012r.
Opracowała: Agata Ostalska.
Dnia 07 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się ogólnopolski konkurs MIX z języka niemieckiego. Test konkursowy z języka niemieckiego był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów klasy VI. Rozwiązując test przez 50 minut+ 10 minut na sprawy organizacyjne. Każdy uczeń mógł zdobyć 208 punktów. Największą liczbę punktów zdobył Damian Kmita 186 pkt. Drugie miejsce zdobyły Karolina Bigos i Klaudia Gwadera z taką samą ilością punktów 184.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Agata Ostalska.

Kończąc pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom za udział w konkursie i pogratulować wspaniałych wyników.
ROK 2012 - ROKIEM JANUSZA KORCZAKA
12 IV 2012r.
Opracowała: Monika Fau.

Dnia 4 kwietnia 2012 roku w PSP w Rzeczycy odbył się apel poświęcony życiu i twórczości Janusza Korczaka. Przygotowany z okazji ogłoszenia przez sejm RP roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka i z okazji Dnia Książki Dziecięcej. Uczniowie klasy IV i VI b pod opieką nauczyciela bibliotekarza - Moniki Fau przedstawili najważniejsze fakty z życia i twórczości pisarza, pedagoga, lekarza. Ukazali to w scence, w której wymieniali się wiadomościami o życiu i twórczości Janusza Korczaka na zajęciach w szkole. Druga grupa uczniów, a byli to uczniowie klasy IV i VIb, przedstawiła scenki do książki Janusza Korczaka ,,Król Maciuś Pierwszy". Uczniowie przygotowali stroje m.in. królów, czarownic, przedstawicieli ,,dzikich", ministrów, sług.

CYRK SZOK
4 IV 2012r.
Opracowała: Beata Szymańska.

W czwartek - 22 marca, gościliśmy w szkole artystów z cyrku "SZOK". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ich występu.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
31 III 2012r.
Opracowała: Beata Szymańska.

W środę 21 marca wspólnie przywitaliśmy wiosnę. Na porannym apelu pani Dyrektor Barbara Bors opowiedziała o tradycjach i zwyczajach związanych z pierwszym dniem wiosny, wspomniała także, o zachowywaniu bezpieczeństwa w czasie wiosennych spacerów i jazdy na rowerze.

Uczniowie zaprezentowali również swoje wiosenne przebrania przygotowane na konkurs. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas O - VI. Zwycięzcy zostali wyłonieni drogą tajnego głosowania przeprowadzonego wśród całej społeczności szkolnej.

    Najwięcej głosów uzyskali:
  • Amelia Domagała z kl. I,
  • Paweł Fau z kl. V,
  • Julia Szczur z kl. II,
  • Katarzyna Kasza z "0"
  • Gabriela Hozer z kl. IIIb,
  • Mateusz Żegnałek z kl. I,
  • Marta Grzejszczyk z kl. I

Po apelu, na czele z MARZANNĄ przeszliśmy nad pobliski strumyk. Tam spaliliśmy zimową kukłę wykonaną przez uczniów klasy VIb: Weronikę Wieteska, Monikę Szczur, Jakuba Jabłońskiego oraz Jarosława Pietrzaka.
Następnie, wiosennym pochodem powróciliśmy do szkoły, by dalej, cieszyć się pierwszym dniem wiosny. W szkole uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych przygotowanych i prowadzonych przez p. Agatę Ostalską i p. Krzysztofa Piechnę.

Zwyciężyła klasa IIIa.
II miejsce zajęła klasa Va,
III miejsce - klasa II i VIa,
IV miejsce - klasa I i VIb.

WYCIECZKA DO CENTRUM KOPERNIKA W WARSZAWIE KLAS III - VI
9 III 2012r.
Opracował: Arkadiusz Bąk, ucz. kl. VIb.
Dnia 20 marca 2012 grupa 44 uczniów z klasy III, V i VI Szkoły Podstawowej w Rzeczycy uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.
W planie wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Paleontologii i zwiedzanie Starówki. W Muzeum Paleontologii, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki, uczniowie pod czujnym okiem opiekunów, poznawali historie drapieżników i dinozaurów. Podczas zwiedzania Starówki przewodnik opowiadał nam o historii miasta Warszawy i sławnych postaciach naszego kraju. Spacer traktem królewskim, który mierzy 9,50 km, dostarczył nam wiele wrażeń i emocji. Podziwialiśmy także nowo wybudowany stadion narodowy.
W Centrum Nauki Kopernik dowiedzieliśmy się, jak powstał wszechświat. Pobyt w Centrum to poznawanie świata w sześciu tematycznych galeriach tj.: Korzenie cywilizacji, Życie przyrody, Regeneracja, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Świat w ruchu, a także w Parku Odkrywców.
Wycieczka przyniosła uczniom dużo wiedzy emocji i zadowolenia.

Opiekunami uczniów na wycieczce byli nauczyciele: p. Anna Kącka, p. Barbara Wasilewska, p. Monika Fau, p. Beata Szymańska.

Organizatorem wycieczki była - p. Grażyna Miniak.

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM KOPERNIKA W WARSZAWIE
9 III 2012r.
Opracowała: Grażyna Miniak, Alicja Żądło.
Dnia 6 marca 2012r. grupa 46 uczniów klas 4 - 6 ze szkół podstawowych naszej gminy (w tym 28 uczniów szkoły w Rzeczycy, 11 uczniów ze szkoły w Luboczy, 7 uczniów ze szkoły w Sadykierzu) uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.
Głównym celem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik - możliwość przybliżenia informacji o powstaniu wszechświata, zjawiskach zachodzących w przyrodzie oraz przekonanie się, jak człowiek wpływa na środowisko, a jak ono na nas.
Wizyta w Centrum to poznawanie świata w sześciu tematycznych galeriach, tj.: Korzenie cywilizacji, Życie przyrody, Regeneracja, Człowiek i środowisko, Strefa światła, Świat w ruchu a także w Parku Odkrywców.
Pobyt w Centrum Nauki Kopernik dostarczył uczniom wielu wiadomości z zakresu nauk przyrodniczych i zaspokoił ciekawość o wszechświecie. Ponadto przyniósł wiele wrażeń, pozytywnych emocji oraz zachęcił do rozwijania różnorodnych zainteresowań.
Program wycieczki obejmował również zwiedzanie Muzeum Ewolucji, gdzie poznaliśmy historię dinozaurów, warunki klimatyczne występujące w różnych okresach dziejów Ziemi oraz obejrzeliśmy wystawę o drapieżcach naszych czasów.
Dopełnieniem wyjazdu był spacer po Starówce Warszawy.

Opiekunami uczniów na wycieczce byli nauczyciele: p. Grażyna Miniak, p. Alicja Żądło, p. Rafał Basiński.

Wycieczkę zorganizowała - p. Grażyna Miniak.

DZIEŃ PATRONA
9 III 2012r.
Opracowała: Jadwiga Kowalczyk.
W dniu 5 marca 2012r. obchodziliśmy 193 rocznicę urodzin patronki naszej szkoły - Narcyzy Żmichowskiej.
Fragmentem prozy z utworu "Poganka":
..."Ale, ale, moi kochani, obiecałem, że kiedyś powiem wam którą z tych bajek, co mi Teresia tak często opowiadała;
właśnie przypomniałem sobie jedną,
słuchajcie, póki nie zapomnę"...
rozpoczął się program słowno-muzyczny poświęcony naszej patronce.
Narcyza Żmichowska pseudonim Gabriela była poetką, powieściopisarką, pedagogiem i autorką nowatorskiej metody nauczanaia.
Urodziła się 4 marca 1819r., zmarła mając 57 lat w roku 1876.
W latach 1842-1845 mieszkała w Rzeczycy, gdzie prowadziła nielegalną szkołę wiejską, a także napisała największe dzieło "Poganka".
Uczniowie z klasy VIb przybliżyli wszystkim zebranym życie i twórczość Narcyzy Żmichowskiej oraz wygłosili fragmenty jej tworów.

Program przygotowała p. Jadwiga KowalczykPODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO 2010/2011
7 III 2012r.
Opracował: Krzysztof Piechna.
Zgodnie z kilkuletnią tradycją PSZS w Tomaszowie Maz. organizuje podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego w roku szkolnym 2010/2011. W dniu 18 października 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyło się takie podsumowanie. W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Rzeczycy w tej uroczystości brali udział: Karolina Bigos, Weronika Wieteska, Krystain Korbus i Michał Kobacki. Z rąk p. Leszka Dąbrowskiego przewodniczącego SZS , p. Mirosława Zielińskiego przewodniczącego Rady Powiatu i p. Grzegorza Wągrodzkiego naczelnika wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym, dziewczęta odebrały puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w międzygminnym współzawodnictwie oraz puchar i dyplom za zajęcie III miejsca w powiatowym współzawodnictwie sportowym. Chłopcy natomiast odebrali puchar i dyplom za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie międzygminnym oraz puchar i dyplom za zajęcie II miejsca w powiatowym współzawodnictwie sportowym. Wyżej wymienionymi przedstawicielami naszej szkoły opiekował się: p. Krzysztof Piechna.

CHOINKA SZKOLNA
23 XII 2011r.
Opracowała:Beata Szymańska.

Każdego roku w okresie karnawału w szkołach odbywają się zabawy noworoczne zwane "choinkami".
W naszej szkole taka zabawa odbyła się 21 stycznia 2012r.
O wystrój sali zadbali uczniowie klas IV -VI pod okiem p. Agaty Ostalskiej i p. Beaty Szymańskiej.
Tradycyjnie choinkę zorganizowała Rada Rodziców przy współpracy z Gronem Pedagogicznym.
Ton wspaniałej zabawie nadawał zespół muzyczny FAKT. W między czasie, rodzice przygotowali dla każdego ucznia smaczny poczęstunek.
Dopełnieniem całości, było przybycie Świętego Mikołaja z workami pełnymi prezentów. Każde dziecko zostało obdarowane paczką słodyczy.

Składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za przygotowanie choinki.[1] [2] [3] [4]

Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
Webmaster & admin:  Beata Szymańska