ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014!

Dodano: 27 VIII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
Zdjęcia: Andrzej Socha
W piątek 27 czerwca 2014r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Pani Dyrektor w obecności: Wójta Gminy Rzeczyca - p. Marka Kaźmierczyka, Zastępcy Wójta - p. Iwony Łuszcz-Krawczyk, Inspektora ds. Oświaty - p. Anny Stańczyk, Przewodniczącej Komisji Oświaty - p. Elżbiety Wilkońskiej oraz rodziców, podziękowała nauczycielom i uczniom za rok wytężonej pracy i nauki. Pogratulowała najlepszym uczniom i wspólnie z wychowawcami wręczyła nagrody.LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
I DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2014/2015!

Dodano: 19 VIII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy na rok szkolny 2014/2015 zamieszczone są poniżej.

(2kB) (2kB)
oddział przedszkolny klasa pierwsza


WYPRAWKA SZKOLNA 2014!
Dodano: 1 VIII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
WYPRAWKA SZKOLNA

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą programu "Wyprawka szkolna 2014" oraz wnioski.
(2kB) (2kB) (2kB)
wniosek 1 wniosek 2
informacja    
  (2kB) (2kB)
wniosek 1 wniosek 2


WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW!
Dodano: 23 VII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
W przeddzień zakończenia roku szkolnego podsumowane zostało czytelnictwo uczniów, frekwencja, udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, w zbiórkach makulatury i nakrętek.


mPotęga - KONIEC GŁOSOWANIA!
Dodano: 14 VII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska

Zakończyło się głosowanie internetowe w programie mPotęga. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce nasza szkoła zajęła III miejsce.
Wszystkim, którzy przyczynili sie do uzyskania tak dobrego wyniku - ponad 4500 oddanych głosów - serdecznie DZIĘKUJĘ!


BIWAK KLASY VI
Dodano: 14 VII 2014r.
Tekst: Grażyna Miniak
W dniach 18 - 19 czerwca 2014 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Grażyną Miniak i p. Andrzejem Socha przebywali na biwaku na terenie GOK oraz w budynku naszej szkoły. Uczniowie czas ten spędzili w serdecznej atmosferze, grając w piłkę i bawiąc się. Szkoda tylko, że to ostatni biwak tej grupy w szkole podstawowej.

Wychowawca klasy dziękuje rodzicom za obecność, przygotowanie poczęstunku i pomoc w zorganizowaniu biwaku.PODIUM W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE - "Polak, to brzmi dumnie"
Dodano: 10 VII 2014r.
Tekst: Anna Laskowska
Na Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki "Polak - to brzmi dumnie" pod hasłem "Mój Bohater" napłynęły prace m.in. z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Tunezji, Turcji i USA.
Z dumą czytamy (na stronie Galerii Śleńdzińskich), że wśród laureatów - III miejsce widnieje nazwisko uczennicy PSP w Rzeczycy - Mai Staruch! Nasza Zwyciężczyni wzięła udział w części literackiej konkursu i napisała wiersz nomen omen - "Mistrz"
Czy widzicie ten cień, dzieci?
To Adam Małysz wysoko leci!
W powietrzu niczym ptak szybuje,
Między chmurami przelatuje!
A kiedy Adam siedzi na belce
Wszyscy rywale już są w rozterce
I przecierają w zdumieniu oczy ...
To było pewne - znów ich przeskoczy!
Skoków zrobił z półtora tysiąca
Gdy policzyć ... to już blisko słońca!
Lecz nie ma w Mistrzu nic z Ikara -
Na ziemi go trzyma skromność i wiara.
Lecz chyba każdy mi to przyzna,
Że bycie mistrzem to nie łatwizna,
Bo trzeba bardzo się natrudzić,
Żeby zachwycić tylu ludzi!
Choć nie wysoki - Małysz jest Wielki
I mógł go poznać naród wszelki,
A przez zdolnego Pana Adama
Nasza Ojczyzna wszystkim jest znana!
Mai i Jej Rodzicom gratulujemy "międzynarodowego" sukcesu i życzymy dalszego rozsławiania naszej Szkoły, Gminy i ... Ojczyzny!
Uczennicę do konkursu przygotowała p. Anna Laskowska.


PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŚWIĘTORODZINNEJ!
Dodano: 10 VII 2014r.
Tekst: Anna Laskowska
"W Studziannej na krześle siedząca
przy świecy, nad talerzami
módl się za nami."

Ks. J.Twardowski
Tradycją jest, że uczniowie klas komunijnych naszej szkoły pielgrzymują do Sanktuarium Maryjnego. W tym roku, roku kanonizacji Jana Pawła II - Papieża Rodziny, nasi uczniowie (z inspiracji i pod kierownictwem swojej katechetki - p. A. Laskowskiej) odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Niby blisko, bo w słoneczny dzień dach tej Bazyliki Mniejszej widać z Rzeczycy ... Okazało się jednak, że wcześniej było tu tylko kilkoro drugoklasistów!
W progach barokowego (sic!) kościoła - pw. św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela - powitał nas Ks. Proboszcz J. Cedrowski i ... Specjalnie dla nas dokonał odsłonięcia Cudownego Obrazu Świętej Rodziny! Opowiedział nam nie tylko historię słynącego łaskami Obrazu, ale również historię kościoła i parafii. Obejrzeliśmy wota dziękczynne, wszystkie ołtarze(12) i malowidła ścienne. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek, bo i zadawaliśmy Księdzu wiele pytań, również o to, czy w Studziannie był papież Jan Paweł II? Okazało się, że jeszcze, jako Kardynał Karol Wojtyła towarzyszył Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu podczas koronacji Obrazu (w 1968r. - 200 tys.ludzi!). Bogatsi w duchowe przeżycia, a także religijną i historyczną wiedzę, byliśmy gotowi wracać do swojej diecezji (byliśmy w radomskiej). Na zakończenie pobytu Ks. Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa, a my podziękowaliśmy Mu za wspólną modlitwę w intencji naszych Rodzin (także tej szkolnej), poświęcony czas i barwnie opowiedziane historie!
W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze oryginalny kościół św. Idziego w Inowłodzu. Podziwialiśmy unikatową budowlę z zewnątrz i piękną panoramę ze wzgórza, mieliśmy także możliwość zwiedzenia wnętrza i modlitwy w tym średniowiecznym "kościółku" - robi wrażenie!
Dawniej pielgrzymi posilali się chlebem i wodą, my pozwoliliśmy sobie na słynne inowłodzkie lody!
Za towarzystwo i wspólny śpiew dziękujemy uczniom z Luboczy i p. B. Grzejszczyk. Szczególne podziękowania należą się Wychowawczyni kl. II - p. A. Kąckiej, która nie tylko dziś, ale w ciągu całego roku razem ze swoimi uczniami aktywnie uczestniczyła w różnych religijnych przedsięwzięciach!


Sukces w ogólnopolskim konkursie - "Biblia i Przypowieści biblijne"
Dodano: 10 VII 2014r.
Tekst: Anna Laskowska
W ogólnopolskim konkursie religijnym na poziomie 1 (klasy I - III ) uczestniczyło 776 uczniów; średnia kraju - 193 pkt. (maks. 238 pkt.) Nasza uczennica - Amelia Domagała zdobyła ich 214 i zajęła 13 miejsce w kraju!
Na poziomie 2 (kl. IV - VI) w konkursie wzięło udział 3029 uczniów, a z naszej szkoły - 13; średnia szkoły odpowiadała średniej kraju i wynosiła 185pkt. na 236 możliwych. Niby "średnio", jednak ... Beata Kobacka uzyskała 224 punkty zajmując 7 miejsce w kraju! Oprócz splendoru Zwycięzcy, Beatka przyjęła należne gratulacje - również od Pani Dyrektor - i zasłużony dyplom wyróżnienia! Pozostali uczestnicy biblijnego konkursu otrzymali dyplomy uznania, a wszyscy - gromkie brawa i przekonanie, że są powodem dumy całej Szkoły, a szczególnie katechetki - p. A. Laskowskiej.


WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO SOWA
Dodano: 4 VII 2014r.
Tekst: Agata Ostalska
W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej "SOWA" z Historii. Dla każdej grupy wiekowej przewidziany został test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań o różnym poziomie trudności. Nasza szkoła w zestawieniu ogólnopolskim znalazła się na 116 miejscu z 496 szkół.
Najlepszy wynik w szkole zdobyli uczniowie klasy IV: Marcelina Ochota zajmując 27 miejsce w kraju na 872 uczestników oraz Julian Zakrzewski zajmując 29 miejsce w kraju.
Szkolnym koordynatorem była pani Agata Ostalska - nauczyciel historii.


Wycieczka na WYŻYNĘ ŚLĄSKĄ!
Dodano: 4 VII 2014r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 3 czerwca 2014r. grupa 41 uczniów ze szkoły w Rzeczycy i Sadykierza uczestniczyła w wycieczce na Wyżynę Śląską. Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu w śląskim wesołym miasteczku w Chorzowie, największym parku rozrywki w Polsce. Kilka godzin dobrej zabawy, na różnego rodzaju karuzelach kolorowych, ekstremalnych, kręcących we wszystkie strony. Nawet padająca mżawka nie przeszkadzała w szaleństwach. Następnie udaliśmy się do zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Najpierw zwiedzaliśmy ekspozycje muzealną. Później windą zjechaliśmy do podziemi na głębokość 40,5m. Zwiedzaliśmy kopalnię z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o przeszłości tego miejsca i o gwarkach czyli dawnych górnikach, którzy pracowali w podziemiach. Zwiedzając słyszeliśmy odgłosy ciężkiej pracy gwarków jak również "spotkaliśmy" wędrownego ducha kopalni-skarbnika. Większość trasy turystycznej pokonaliśmy pieszo, a 270m przepłynęliśmy łodziami podziemną sztolnią. Na zakończenie zwiedziliśmy również skansen maszyn parowych.
Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i z ogromną ilością wrażeń.
Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały: p. Małgorzata Kozik, p. Agata Ewa Ostalska i p. Grażyna Miniak.


KANGUR MATEMATYCZNY - wyniki
Dodano: 22 VI 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
W marcu bieżącego roku 24 uczniów reprezetowało naszą szkołę w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2014. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania zadania zróżnicowane pod względem trudności, w których musieli wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia. Uczniowie z klasy IV rozwiązywali zestaw 24 zadań z kategorii Maluch, natomiast uczniowie z klasy V i VI zestaw 30 zadań z kategorii Beniamin.
  Najwięcej punktów w szkolnych eliminacjach Kangura zdobyli:
 • Kobacka Beata z kl. VI - 95 pkt.
 • Andrysiak Emilia z kl. Vb - 82,25 pkt.
 • Kacprzak Zuzanna z kl. Va - 70 pkt.
 • Podlasek Jan z kl. Vb - 67,25 pkt.
 • Królik Maciej z kl. VI - 66,25 pkt.
Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe breloczki - układanki matematyczne.
Uczestnikom Kangura serdecznie gratulujemy.


KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW!
Dodano: 20 VI 2014r.
Tekst: Barbara Miniak
Uczniowie klasy III uczestniczyli w przyrodniczym projekcie edukacyjnym przygotowanym przez wydawnictwo Nowa Era i PGE Polska Grupa Energetyczna.
  Głównymi celami projektu było:
 • rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz promowanie postaw ekologicznych,
 • rozbudzanie ciekawości świata, chęci dociekania i eksperymentowania.
Klub rozpoczął swoją działalność w marcu. Na pierwszym spotkaniu uczniowie poznali regulamin klubu, otrzymali legitymacje, zostali zapoznani z Kartami Wyzwań i przystąpili do pracy. Osobami wspomagającymi byli rodzice i nauczyciel.
Zagadnienia dotyczyły: wody, ognia, ziemi i powietrza. Klubowiecze korzystali z gier multimedialnych, wykonywali różne prace i doświadczenia. Wszystkie prace uczniów znalazły sie na klasowej wystawie. Główną nagrodą była wycieczka do Centrum Edukacyjnego w Bełchatowie. Nie udało się znaleźć w finale, jednak liczy się zdobyta wiedza i umiejętności. Najaktywniejszymi klubowiczami byli: Amelia Domagała, Mateusz Żegnałek i Daria Socha, którzy uzyskali odznakę Arcymistrza. Wyróżnili się także: Maja i Marta Grzejszczyk, Angelika Śmiechowska, Amelia Socha i otrzymały odznakę Mistrza. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplom i odznakę klubowicza.
Opiekunem projektu była p. Barbara Miniak.


ZWIEDZIĆ WARSZAWĘ!
Dodano: 20 VI 2014r.
Tekst: Barbara Miniak, Anna Kącka
11 czerwca uczniowie klas II i III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce po Warszawie.
W godzinach rannych ruszyliśmy spod szkoły. Na obrzezach stolicy czekała na nas p. przewodnik, która po przedstawieniu się, rozpoczęła opowieść o stolicy. Już na Okęciu zadała zagadkę dotyczącą niskich latarni i budynków w okolicy lotniska, następnie opowiadała o najciekawszych miejscach mijanych po drodze. Pierwszą atrakcją wycieczki był przejazd metrem, który rozbawił dzieci. Przejeżdżaliśmy także obok siedziby p. prezydent Warszawy, prezydenta Rzeczpospolitej, Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie rozpoczęła się wędrówka po Starym Mieście. Słuchaliśmy między innymi opowieści o kolumnie Zygmunta, smoku Bazyliszku, Pomniku Małego Powstańca. W godzinach południowych przyjechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Posileni obiadem przystapilismy do zwiedzania Centrum. Atrakcji było co niemiara. Nie sposób wymienić wszystkie. Niektóre urządzenia szczególnie zaciekawiły dzieci np. "Poruszanie sie po torze wykresu", "Mydlana ściana", "Domowa elektrownia", "Trzęsienie Ziemi", "Poruszanie sie w czasie", "Wyścigi łodzi", czy "Teatr robotów".
W powrotnej drodze nie zabrakło lodów. Wyjazd dostarczył wielu wrażeń .
Wycieczkę zorganizowała p. Barbara Miniak i p. Anna Kącka. Opieke dodatkowo sprawowali p. Alicja Żądło i p. Andrzej Socha.


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!
Dodano: 17 VI 2014r.
Tekst: Alicja Żądło
W bieżącym roku szkolnym przez długi okres w ramach zajęć technicznych uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej przygotowywali się z przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru, pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz umiejętności praktycznej jazdy na rowerze po torze przeszkód z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego celem uzyskania karty rowerowej. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
Do zdobycia karty rowerowej uczniowie musieli spełnić podstawowe wymogi: zaliczyć wiadomości z ruchu drogowego (ogólne przepisy, manewry, skrzyżowania, znaki drogowe ...), znać budowę i obsługę roweru, umieć udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej, przedłożyć zaświadczenia podpisane przez wychowawców i zgodę rodziców, zdać egzamin z praktycznej jazdy rowerem. Po opanowaniu wiadomości teoretycznych uczniowie zaliczali partie materiału sprawdzianami.
W dniu 12 czerwca 2014r. na placu szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze.
Egzamin praktyczny przeprowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Maz. asp. szt. Marek Długosz oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Do egzaminu przystąpiło: 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, 8 osób ze Szkoły Filialnej w Luboczy oraz 10 uczniów ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu. Dzieci ze szkół filialnych na egzamin przybyli pod opieką nauczycieli - p. Małgorzaty Jakubowskiej i p. Jadwigi Kowalczyk.
Pozytywny wynik uzyskało razem 38 uczniów z wszystkich szkół. Uczniowie Ci po spełnieniu wymogów i złożeniu dokumentacji otrzymają karty rowerowe podpisane przez Panią Dyrektor Szkoły Małgorzatę Sobolewską - Gdak na zakończenie roku szkolnego.
Uczniowie do sprawdzianów przystępowali z wielkimi emocjami i nadziejami.
Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze, przepisy z ruchu drogowego. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.
Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki.


BARWNY ŚWIAT INDIAN I NIE TYLKO!
Dodano: 17 VI 2014r.
Tekst: Agata Ostalska
Zdjęcia: Andrzej Socha
3 czerwca 2014 roku uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawcy pani Agaty Ostalskiej i pana Andrzeja Sochy wybrali się na wycieczkę szkolną do Badowa Górnego. Pierwszym punktem wyjazdu były Termy w Mszczonowie, czyli nowoczesny kompleks zespołu obiektów z wykorzystaniem źródeł termalnych, spełniający funkcję wypoczynkowe i rekreacyjne z których korzystaliśmy bez konieczności dalekich wypraw.
Największą atrakcją dla uczniów okazał się pobyt w Wiosce Oyate, a każdy z nas kto w dzieciństwie bawił się w Indian, na pewno mile wspomina te chwile. Wycieczka stała się wielką frajdą do poznania kultury i mądrości rdzennych narodów Ameryki. Oprócz indiańskich namiotów tipi i jurty, zapoznaliśmy się z interesującą kolekcją rękodzieła i przedmiotów codziennego użytku. Dzięki barwnej i opartej na rzetelnej wiedzy opowieści przewodnika dzieciom zostało przybliżone życie Indian, w prawdziwym pozbawionym stereotypów świetle. Uczniowie wzięli udział w zabawach i grach terenowych: tor przeszkód, rzuty włócznią, łowienie rybek, strzelanie z łuku, równoważnia czejeńska oraz poznali zasady gry w intercrosse. Wycieczkę uwieńczył udział w tradycyjnym tańcu indiańskim i śpiewie. Gry zapewniły dzieciom świetną zabawę i zachęciły do codziennej dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną.
Była to kolejna wycieczka - przygoda, która oprócz dobrej zabawy stała się pouczającą i ciekawą lekcją o innej kulturze.


(4kB)
PRZEDSZKOLAKI W MIKROKOSMOSIE!
(4kB)
Dodano: 16 VI 2014r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 11 czerwca 2014r. wyjechały na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki w Ujeździe.
Na terenie Parku dzieci spotkały sie oko w oko z realistycznymi rzeźbami owadów - gigantów. Olbrzymia modliszka, stonoga, biedronka oraz kolorowe ważki wzbudziły wśród dzieci wiele emocji.
Podczas "zielonej lekcji" przewodnik opowiadał dzieciom ciekawostki z życia owadów.
Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych, dzięki temu powstała piękna kolekcja gipsowych modeli owadów. Wielką frajdą były zabawy na placu zabaw.
"MIKROKOSMOS" to wspaniała edukacja przyrodnicza i fascynująca przygoda w świecie owadów.
BIWAK KLASY Va
Dodano: 15 VI 2014r.
Tekst: Alicja Żądło
Zdjęcia: Andrzej Socha
W dniach 30 - 31 maja 2014 uczniowie klasy Va PSP w Rzeczycy wraz z wychowawcą p. Alicją Żądło i p. Andrzejem Socha zorganizowali biwak w budynku naszej szkoły. Podczas biwaku było wiele atrakcji np.: grillowanie kiełbaski, zawody sportowe, gry na placu zabaw, podchody, muzyka, rozmowy, śpiewy, gry towarzyskie i wspólne posiłki i zabawy... Nocleg zorganizowano na sali gimnastycznej. Mimo małych niedogodności wszyscy uczestnicy czuli się swobodnie, odnosili się do siebie z życzliwością i uważają, iż takie spotkania należy organizować częściej.
Uczniowie chwile te spędzili bardzo radośnie, atrakcyjnie, dostarczyły im wiele wrażeń oraz niezapomnianych momentów. Podczas biwaku dzieci ujawnili swoje pomysły na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Spotkanie to przyczyniło się do lepszego poznania się nawzajem i integrowania grupy.


Pierwszaki w łódzkim EKSPERYMENTARIUM
Dodano: 14 VI 2014r.
Tekst: Mirosława Skura
Zdjęcia: Mirosława Skura
6 czerwca klasa pierwsza była na wycieczce w Łodzi, by najpierw zgłębiać tajemnice fizyki w Eksperymentarium. Okazało się, że największe emocje wywołały złudzenia optyczne. To pierwsze spotkanie z fizyką dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń. Spacer po Manufakturze i obiad w restauracji to miłe chwile odpoczynku przed lekcją przyrody w ZOO. Najbardziej spodobały się duże zwierzęta słoń, żyrafy, wielbłądy, lamy i duże koty. Relaks na placu zabaw oraz lody były dopełnieniem wycieczki.


DZIEŃ DZIECKA
Dodano: 4 VI 2014r.
Tekst: Beata Zielińska
Zdjęcia: Grażyna Miniak
Dnia 2 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Dzień dziecka.
W obchody tego szczególnego dla dzieci dnia włączyli sie rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
Obchody rozpoczęły się krótkim apelem organizacyjnym, celem którego było poinformowanie uczniów o przebiegu dnia.
Przedszkolaki i uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie zatytułowane "Psoty nie z tej Ziemi", natomiast uczniowie klas IV - VI przedstawienieo tematyce profilaktycznej pt. "Nad przepaścią". Odbyły się zawody sportowe, konkurs plastyczny "Pociągiem na wakacje", a także konkurs "Mam talent".
  Swoje talenty zaprezentowali:
 • z klasy I Natalia Jadczak w tańcu,
 • z klasy III Amelia Domagała i Amelia Socha w piosence oraz Maja Grzejszczyk, Marta Grzejszczyk, Daria Socha i Kinga Bojdo w układzie tanecznym
 • z klasy IV Angelika Goska, Weronika Młynarczyk, Wiktoria Szczur i Marcelina Ochota prezentując piosenki, Hania Gwóźdź, Ola Biernacka i Sylwia Tulin w konkursie plastycznym oraz Julian Zakrzewski grając na trąbce.
 • z klasy VI Nina Staruch i Kamila Królik w układzie tanecznym oraz Krystian Socha w podbijaniu piłki.

Uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzien radośnie, tym bardziej, że nie przynosili podręczników i obdarowani zostali słodyczami. Mogli ujawnić swoje talenty i robić to, co sprawia im największą przyjemność.(4kB)
DLA KOCHANEJ MAMUSI!
(4kB)
Dodano: 9 VI 2014r.
Tekst: Barbara Potrzebowska
Zdjęcia: Andrzej Socha
W dniu 30 maja 2014r. dzieci przedszkolne z grupy 3-4 latków i 4-5 latków pod kierunkiem wychowawców p. Barbary Potrzebowskiej i p. Aleksandry Wieteska przygotowały program artystyczny dla swoich mam z okazji ich święta. Dzieci na tę okoliczność zaprezentowały wiersze, piosenki oraz złożyły życzenia. Mamy ze wzruszeniem słuchały swych pociech. Po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły mamom i zaproszonym gościom kwiaty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.
DLA MAMY I TATY!
Dodano: 8 VI 2014r.
Tekst: Barbara Miniak
26 maja uczniowie klasy III podziękowali rodzicom za ich miłość i trud włożony w dotychczasowe wychowanie. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, mówili skecze. Samodzielnie wykonali upominki, które wręczyli rodzicom przy słowach piosenki "Kochanych rodziców mamy". Następnie zaproszeni goście, rodzice i ich pociechy udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie w miłej atmosferze upłynął świąteczny czas.


"OPOWIEDZIAŁ DZIĘCIOŁ SOWIE" ...
Dodano: 8 VI 2014r.
Tekst: Barbara Miniak
7 maja Amelia Domagała - uczennica klasy III reprezentowała w Miejskim Domu Kultury w Tomaszowie Maz. naszą szkołę, biorąc udział w XXXIV Tomaszowskim Małym Konkursie Recytatorskim. Amelia recytowała utwór "Opowiedział dzięcioł sowie" Jana Brzechwy i "Apsik" Marii Terlikowskiej.
Komisja doceniła zdolności recytatorskie uczennicy i wyróżniła nagrodą książkową.


AQUARIUM - wyjazd na basen
Dodano: 3 VI 2014r.
Tekst: Agata Ostalska
Zdjęcia: Agata Ostalska

W wodzie nie tylko zdrowie,
ale i świetna zabawa!
Zjeżdżalnie, jacuzzi i basen - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wtorkowego wyjazdu na krytą pływalnię AQUARIUM do Rawy Mazowieckiej pod opieką p. Agaty Ostalskiej i p. Andrzeja Sochy. Celem wyjazdu, w którym udział wzięła niewielka grupka uczniów ze szkoły z Rzeczycy i Luboczy, było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.


"NADPILICZNA WIOSNA - podsumowanie konkursu"
Dodano: 20 V 2014r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: Agata Ostalska

Dnia 19 maja 2014r. odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego "Nadpiliczna wiosna". Organizatorem konkursu był Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
Konkurs obejmował wykonanie fotografii w trzech grupach tematycznych:
- wiosenny pejzaż,
- zjawiska atmosferyczne,
- fotografia makro.
Najlepsze prace zostały nagrodzone.
W kategorii szkół podstawowych nagrodzono fotografie uczniów:
 • Moniki Pacucha- uczennicy kl. Vb PSP w Rzeczycy,
 • Dominiki Sobczak-uczennicy kl.VI Szkoły w Sadykierzu,
 • Kacpra Lewandowskiego- ucznia kl. V Szkoły w Luboczy.
 • W konkursie wzięli udział również uczniowie: Arleta Szulc, Dawid Perek, Mateusz Wlazło, Kinga Bojdo, Angelika Hozer, Marcelina Ochota, Julia Chmielewska, Gabriela Hozer, Kacper Miniak.
  Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Do wzięcia udziału w konkursie zachęcała uczniów p. Grażyna Miniak.


  (11kB)
  "Pilica wiosną"
  Monika Pacucha
  (12kB)
  "Po wiosennej burzy"
  Kacper Lewandowski
  (12kB)
  "Żaba na łące"
  Dominika Sobczak  (4kB)
  I POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
  - Rzeczyca 2014
  (4kB)
  Dodano: 20 V 2014r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  Zdjęcia: Andrzej Socha
  W dniu 14 maja b.r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się "I POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW - Rzeczyca 2014". Na zaproszenie do udziału w imprezie wystosowane przez Wójta Gminy Marka Kaźmierczyka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak zgłosiło się 10 przedszkoli z terenu powiatu tomaszowskiego:
  - Zespół Szkół i Przedszkola, Przedszkole Komunalne w Czerniewicach
  - Przedszkole nr3 w Tomaszowie Mazowieckim
  - Niepubliczne Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Inowłodzu
  - Zespół Szkolno-Gimnazjalny. Publiczne Przedszkole Gminne w Będkowie
  - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni
  - Gminne Przedszkole w Rokicinach. Oddział Łaznów
  - Oddział Przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
  - Oddział Przedszkolny w Rzeczycy
  - Oddział Przedszkolny w Rzeczycy - filia w Sadykierzu
  - Oddział Przedszkolny w Rzeczyca - filia w Luboczy
  "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
  Dodano: 10 V 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Andrzej Socha

  Jako pierwsi w Europie
  Konstytucję stworzyliśmy,
  Dając przykład innym krajom.
  Nową drogę wskazaliśmy ... .

  W tym roku cała Polska świętowała 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Ten ważny w dziejach naszego kraju dzień obchodzono również w patriotycznym duchu na terenie Gminy Rzeczyca. Uroczystości rozpoczęła poranna Msza Święta w kościele parafialnym z udziałem władz gminy na czele z Wójtem Gminy Markiem Kaźmierczykiem.
  Po mszy uczestnicy uroczystości, poczty sztandarowe prowadzeni przez orkiestrę przemaszerowali pod obelisk, gdzie po odegraniu Hymnu Państwowego delegacje złożyły kwiaty przy dźwiękach werbla. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole, gdzie jako pierwszy głos zabrał Wójt Gminy, a następnie Przewodniczący Rady Gminy p. Wojciech Szopa. W swoich przemówieniach nawiązali do wydarzeń historycznych ważnych dla naszej Ojczyzny, po których odbyła się część artystyczna o patriotycznej i rocznicowej wymowie w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowana przez p. Agatę Ostalską i p. Beatę Zielińską. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w role postaci historycznych z XVIII wieku. Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru prowadzonego przez p. Agnieszkę Strawińską oraz dekoracją wykonaną przez p. Agnieszkę Przygoda. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Rotę, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

  Wszystkim zaangażowanym w organizację akademii serdecznie - Dziękujemy!  SZKOLNE OBCHODY DNIA KSIĄŻKI
  Dodano: 3 V 2014r.
  Tekst: Monika Fau
  Nie zawsze Dzień Książki obchodzony jest w ten sam sposób.
  W tym roku 29 kwietnia podsumowaniem działań Biblioteki PSP w Rzeczycy związanych z Dniem Książki w naszej szkole był Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu w dużym stopniu miało na celu zwrócenie uwagi dzieci na poezję poetów polskich. Przygotowane wcześniej wystawki w bibliotece szkolnej z książkami poezji polskiej autorstwa m. in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i można było zauważyć, że wielu uczniom znane są wiersze zawarte w znajdujących się na wystawkach książkach. Niektórzy czytali je w bibliotece.
  Nasze działanie pozwoliło uczniom również zmierzyć się z tematyką recytacji, a na pewno nie jest to łatwa forma pracy z książką.
  Swój wkład w to, aby dzieci wystąpiły, włożyło wielu nauczycieli naszych szkół, a także rodzice. Pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska-Gdak ufundowała dzieciom nagrody. Organizatorem konkursu była Monika Fau - nauczyciel biblioteki, a gościem - Zastępca Wójta, pani Iwona Łuszcz- Krawczyk.
  Nasi widzowie, w przeważającej części uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy, również ze szkoły w Luboczy, wysłuchali recytowane przez koleżanki i kolegów wiersze. Być może jeszcze zwiększy się zainteresowanie naszych uczniów książką i poezją. A być może niektórzy uczniowie odkryją swoje zdolności recytatorskie.
  A oto wyniki:
  KATEGORIA KLAS I-III:
  1.  Amelia Domagała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy
  2.  Socha Michał ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu
  3.  Katarzyna Kasza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy
  Wyróżnienie otrzymała Aneta Tomaszewska ze Szkoły Filialnej w Luboczy
  KATEGORIA KLAS IV-VI:
  1. Sobczak Dominika ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu.
  Komisja konkursowa nie przyznała 2 i 3 miejsca ze względu na wyrównany poziom pozostałych uczestników.
  Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Zuzanna Wasilewska ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu.
  Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.


  "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT"
  Dodano: 29 V 2014r.
  Tekst:Grażyna Miniak

  22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi 2014 obchodzony był pod hasłem "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT". Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane były zajęcia edukacji klimatycznej, na których uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo nasze nie ekologiczne postępowanie wpływa na stan naszej planety. Uczniowie koła LOP wykonywali postery pod hasłem "Dbajmy o klimat" oraz stworzyli dekalog dobrych nawyków dla klimatu.
  Prace uczniów zostały umieszczone na gazetce szkolnej poświęconej Dniu Ziemi. Co roku z okazji Dnia Ziemi organizowane są w naszej szkole różne akcje ekologiczne. Oprócz wiedzy którą przekazujemy niezbędna jest praktyka. W tym roku zorganizowana została akcja zbiórki makulatury. Zebraliśmy w ciągu dwóch tygodni ok. 950 kg makulatury, którą przekazaliśmy do recyklingu.

  Uczniowie którzy zaangażowali się w akcję to:
 • Arleta Szulc kl.VI-307 kg,
 • Joanna Goska kl.VI ok. 150 kg,
 • Nina i Maja Staruch - 125 kg,
 • Kacper Miniak kl. Va - 75 kg,
 • Daniel Wasilewski kl. Va-73 kg,
 • Zuzanna Kacprzak kl.Va-51 kg,
 • Magdalena Kobacka kl. Vb-52 kg,
 • Kinga Bojdo kl.VI- 32 kg,
 • Błażej Legutowski kl.IV- 26 kg,
 • Magdalena Bojdo kl. Va - 25 kg,
 • Krystian Bocheński kl.Va- 22 kg,
 • Marcelina Ochota kl. IV - 20 kg,
 • Angelika Skorupińska kl. IV- 20 kg,
 • Julia Chmielewska kl.Vb 13 kg,
 • Aleksandra Chmielewska kl. I- 12 kg,
 • Sebastian Olszak kl. I- 4 kg,
 • Natalia Jadczak kl. I- 4 kg,
 • Amelia Socha kl. III - 5 kg,
 • kl. II ok. 30 kg.
 • Przez cały rok zbieramy zużyte baterie, aby nie trafiły na wysypiska śmieci, przekazujemy firmie "Reba", która zajmuje się ich unieszkodliwieniem.
  Również prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek - jest to współpraca ze Stowarzyszeniem Dom - Rodzina - Człowiek, w ten sposób pomagamy osobom niepełnosprawnym. Podsumowanie akcji - wyróżnienie uczniów zaangażowanych nastąpi na koniec roku szkolnego 2013/2014. Innym aktywnym działaniem na rzecz przyrody była przeprowadzona akcja sprzątania najbliższego środowiska.  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z HISTORII
  Dodano: 25 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  Wszyscy uczniowie chcący sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę z historii zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Historii - PIONIER 2013.
  Celem olimpiady było urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Olimpiada to również doskonała okazja do podsumowania wiadomości z pierwszego semestru. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów. Najlepszy wynik w szkole i dyplom wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy IV - Błażej Legutowski oraz Angelika Goska. Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom uznania potwierdzający jego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej.


  "KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM."
  Dodano: 23 IV 2014r.
  Tekst: Anna Laskowska
  "Taki mały, taki duży może Świętym być,
  taki ja i taki ty może Świętym być"

  Jan Paweł II (11kB)
  Czy jest coś niezwykłego w fakcie, że na film o Naszym Papieżu zdecydowała się grupa prawie 100 uczniów?! W dniach 7,8 i 10 kwietnia, w kinie Roma, obejrzeliśmy reklamowany film. Ale co za film! Szczegółów nie zdradzimy, ale… Na kanwie przeżyć nastoletniego chłopca i opiekującego się nim dziadka ( Piotr Frączewski!) poznajemy losy Papieża, "który przemeblował świat". Przesłanie filmu wiernie oddają słowa piosenki "Święty uśmiechnięty" (wykorzystanej w filmie). Ten wyjątkowo ciepły obraz spodoba się wszystkim, którzy cenią przyjaźń, zaufanie, potrzebę bezpieczeństwa, odwagę i prawdę. Nie brak w nim również subtelnego humoru. (12kB)
  Gdyby nasi uczniowie mieli taką możliwość, ten z pewnością byłby nominowany do Oskara lub Złotej Palmy! Udział w projekcji filmu to kolejna okazja, by lepiej przeżyć kanonizację Jana Pawła II. Wcześniej uczniowie przygotowali nabożeńtwo, w którym - w świetle Drogi Krzyżowej - rozważali życie Jana Pawła od Krzyża, wzięli też udział w Olimpiadzie wiedzy o Janie Pawle II. Wszystko po to, by uświadomić sobie, dlaczego w dniu Jego pogrzebu - 8 kwietnia - wołano: SANTO SUBITO!
  Uczniami opiekowały się i film razem z nimi obejrzały:
  p. A. Kącka, p. G. Miniak, p. A. Ostalska, p. B. Zielińska i p. A. Laskowska.


  OLIMPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II
  Dodano: 23 IV 2014r.
  Tekst: Anna Laskowska
  "Musicie od siebie wymagać,
  choćby inni od was nie wymagali"

  Jan Paweł II (10kB)
  Oczekując kanonizacji Jana Pawła II, staramy się jak najlepiej przygotować do przeżycia tej wyjątkowej Uroczystości! Reprezentacja uczniów naszej szkoły zdecydowała się gruntownie pogłębić swoją wiedzę o Wielkim Papieżu i sprawdzić ją w ogólnopolskiej olimpiadzie. Dokładnie w 9 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II - 2 kwietnia - w klasie historycznej(!) 13 uczniów rozmyślało o całym życiu Polskiego Papieża, starając się odpowiedzieć na 30 testowych pytań. Wśród nich były krzyżówki, mapy, zdjęcia, dokumenty papieskie i dzieła Karola Wojtyły, a także nazwisko człowieka, który szył Naszemu Papieżowi buty!
  Uczniowie, którzy "wymagają od siebie" i wzięli udział w olimpiadzie:
 • Goska Angelika, Ochota Marcelina, Perek Jakub - kl. IV,
 • Bojdo Magdalena, Kacprzak Zuzanna, Kołodziejczyk Joanna, Miniak Kacper, Sarnecka Paulina - kl. Va,
 • Podlasek Jan - kl. Vb,
 • Bojdo Kinga, Ceran Justyna, Kobacka Beata, Szulc Arleta - kl.VI.

 • Poprzez przygotowanie (pomocą służyła p. A. Laskowska) i udział w olimpiadzie uczniowie już odnieśli SUKCES, a teraz życzymy Im maksymalnej punktacji!


  SZKOLNY KONKURS POEZJI POLSKIEJ!
  Dodano: 22 IV 2014r.
  Tekst: Monika Fau
  W dniu 15.04.2014 r. w PSP w Rzeczycy odbył się Szkolny Konkurs Poezji Polskiej ogłoszony przez nauczyciela biblioteki szkolnej p. Monikę Fau. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III i klas IV-VI.
  W kategorii klas I-III uczniowie zajęli następujące miejsca:
  I miejsce - Amelia Domagała z kl. II za recytację wiersza "Opowiedział dzięcioł sowie" Jana Brzechwy,
  II miejsce - Magdalena Narożnik z kl. II, która przedstawiła wiersz "Zosia Samosia" Juliana Tuwima,
  III miejsce - Katarzyna Kasza z kl. II za recytację wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima,
  Wyróżnienie otrzymała Martynka Szulc z kl. I za przedstawienie wiersza "Lokomotywa".
  Bardzo ładnie zaprezentowały się też uczennice klasy I - Ola Chmielewska i Julitka Królik, które recytowały wiersze "Samochwała" Jana Brzechwy i "Idzie Grześ" Juliana Tuwima.
  W kategorii klas IV-VI uczniowie recytowali wiersze naszych znanych poetów, a wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce - Emilia Andrysiak - "Pani Twardowska" Adama Mickiewicza,
  II miejsce - Marcelina Ochota - "Żuraw i czapla" Jana Brzechwy,
  III miejsce - Gabriela Stępniewska - "Prospekt" Wisławy Szymborskiej.
  Wyróżnienie otrzymała Angela Hozer za recytację wiersza "Psotny piesek" Urszuli Kozłowskiej.
  Dwa inne konkursy, które zostały ogłoszone przez nauczyciela biblioteki - Monikę Fau i przeprowadzone we współpracy z nauczycielem polonistą i nauczycielami wychowawcami PSP w Rzeczycy to szkolny konkurs na komiks przeprowadzony w kategorii uczniów klas IV-VI i konkurs plastyczny przeprowadzony w kategorii uczniów klas I-III - "Mój Ulubiony Utwór Literacki"
  W konkursie na komiks poszczególni uczniowie zajęli następujące miejsca:
  I miejsce - Angelika Goska kl. IV
  II miejsce - Angela Hozer kl. IV
  III miejsce - Zuzanna Kacprzak kl. IV oraz Hanna Gwóźdź kl. IV
  W konkursie plastycznym "Mój Ulubiony Utwór Literacki" wyniki przedstawiają się następująco:
  I miejsce - Sołdon Bartłomiej kl. II
  II miejsce - Weronika Karwat kl. II
  III miejsce - Amelia Domagała kl. III
  Wyróżnienie otrzymał Jakub Ciecieręga - kl. III oraz Łukasz Błąkała - kl. I.
  Za udział w konkursach uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, książkowe i specjalnie opracowane dyplomy.
  Składam serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w zachęcenie dzieci do udziału w konkursach i w przygotowanie dzieci do konkursu recytatorskiego.
  Dziękuję także rodzicom za okazaną pomoc przy organizacji konkursu recytatorskiego, a Pani Dyrektor za ufundowanie nagród.
  Dziękuję również dzieciom za udział w konkursach, a przewodniczącemu szkoły Dawidowi Perkowi za prowadzenie konkursu.

  Monika Fau


  STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA
  Dodano: 22 IV 2014r.
  Tekst: Barbara Miniak
  Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeczycy przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu "STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA". Uczniowie kl. II i III wzięli udział w czterech konkursach, do których zostali przygotowani przez: p. A. Kącką - kl. II, p. B. Miniak - kl. III.
  Wyniki przedstawiają się następująco:
  KONKURS ORTOGRAFICZNY - wyróżnienia:
  - Ewelina Majchrzak - kl. II - 46 pkt.
  - Amelia Domagała - kl. III - 44 pkt.
  KONKURS CZYTELNICZY - wyróżnienia:
  - Mateusz Żegnałek - kl. III - 47 pkt.
  - Amelia Domagała - kl. III - 45 pkt.
  Wysokie wyniki osiągnęli również:
  - Igor Socha - kl. II - 42 pkt w konkursie matematycznym
  - Cezary Szopa - kl. II - 41 pkt - konkurs matematyczny,
  - Maciej Podlasek - kl. III - 40 pkt w konkursie czytelniczym.
  Wszyscy uczestniczy Stypendiady otrzymali dyplomy, a wyróżnieni oprócz dyplomów - nagrody książkowe.
  Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.


  "DOLINA PILICY" - KONKURS PLASTYCZNY
  Dodano: 22 IV 2014r.
  Tekst: Barbara Miniak
  10 kwietnia w Grotach Nagórzyckich odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Powiatowego Konkursu Świetlic Szkolnych pod hasłem "DOLINA PILICY".
  Na konkurs drogą eliminacji szkolnych wysłano 10 prac w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki sa następujące:
  - I miejsce - Amelia Domagała w kategorii klas III - IV,
  - II miejsce - Daniel Wasilewski w kategorii klas V - VI,
  - III miejsce - Julia Piekarska w kategorii klas I - II.
  Wyróżnienie otrzymał Kacper Miniak w w kategorii kl. V - VI.
  Po wręczeniu nagród wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do zwiedzania grot nagórzyckich.
  Opiekę nad konkursem sprawowały: p. A. Laskowska, p. B. Miniak, p. A. Żądło, p. M. Skura.


  "BARWY JESIENI" - KONKURS PLASTYCZNY
  Dodano: 22 IV 2014r.
  Tekst: Barbara Miniak
  Jesienią 5 uczennic PSP w Rzeczycy wzięło udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "TĘCZA".
  Wyróżnienia na szczeblu szkoły otrzymały:
  - Amelia Domagała z kl. III,
  - Angelika Goska z kl. IV.
  Opiekę nad konkursem sprawowała p. Barbara Miniak.


  ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!
  Dodano: 18 IV 2014r.
  (72kB)

  (4kB)
  "PISANKI - MALOWANKI"
  (4kB)
  Dodano: 22 IV 2014r.
  Tekst: Aleksandra Wieteska
  Dnia 10 kwietnia 2014r. w oddziale przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy odbyło się "Spotkanie wielkanocne". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Pan Wójt Gminy - Marek Kaźmierczyk, Pani Wójt Iwona Łuszcz - Krawczyk, Przewodnicząca Komisji Oświatowej Pani Elżbieta Wilkońska, Inspektor Oświaty Pani Anna Stańczyk oraz rodzice przedszkolaków.
  Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska - Gdak bardzo serdecznie powitała przybyłych gości. Dzieci z grupy 4-5 lat przedstawiły świąteczno - wiosenny program artystyczny pt. "PISANKI - MALOWANKI" przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Pani Aleksandry Wieteska. Wiersze i piosenki przybliżyły gościom zwyczaje wielkanocne oraz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkościami, którymi częstowali Pan Wójt i Pani Elżbieta Wilkońska. Zgodnie z wielkanocną tradycją Pani Dyrektor dokonała polewania, ale świąteczny zajączek Psikus zamienił wodę w wiadrze w cukierki. Z tego faktu najbardziej zadowolone były dzieci.
  Pan Wójt Marek Kaźmierczyk z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na degustację potraw - "WIOSNA NA TALERZU".


  "POLAK - TO BRZMI DUMNIE" - KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI
  Dodano: 15 IV 2014r.
  Tekst: Anna Laskowska
  Nie mogło zabraknąć naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Literackim pt. "MÓJ BOHATER", którego głównym celem jest kształtowanie świadomości patriotycznej, zachęcenie dzieci i młodzieży do poszukiwania wzorców oraz tworzenie pozytywnego obrazu Polski wśród Polaków i cudzoziemców!
  Uczestnicy mogli przygotować pracę plastyczną lub literacką prezentującą sylwetkę Polaka - bohatera, którego podziwiają i pragną naśladować. Powinna to być osoba wyróżniająca się szczególnymi zaletami, ważnymi dokonaniami bądź cechami takimi jak heroizm, altruizm itp. Bohaterem mogła być postać znana z historii Polski, żyjąca współcześnie, bądź ktoś z naszego najbliższego otoczenia.
  Do Galerii Śleńdzińskich w Białymstoku (organizatora konkursu) dostarczone zostały prace plastyczne następujących uczniów:
  - Kamińska Aleksandra, Lesiak Marika - kl. 0
  - Kobacki Adam, Antoni Żegnałek - kl. I
  - Szopa Cezary - kl. II
  - Domagała Amelia, Żegnałek Mateusz - kl. III
  - Goska Angelika, Lipski Rafał, Ochota Marcelina, Szczur Julia, Tkaczyk Bartłomiej - kl. IV
  - Korecki Kacper, Przyborek Aleksandra, Sarnecka Paulina, Wieteska Sylwia - kl. Va
  - Chałupka Wiktoria, Chmielewska Julia, Kobacka Magdalena, Pacucha Monika - kl. Vb
  - Chudy Piotr, Wlazło Mateusz - kl. VI
  - Staruch Maja z kl. Va (jako jedyna!) przedstawiła pracę plastyczną.

  Wśród bohaterów dominowali sportowcy (Medaliści z Soczi, K. Stoch, A. Małysz, R. Lewandowski), ale był również M. Kopernik, W. Szymborska, J. Korczak, T. Kościuszko, Polska Husaria, J. Owsiak, Ks. J. Popiełuszko i - oczywiście - Jan Paweł II!
  Sylwetki Wielkich Polaków - artystów, uczonych, mężów stanu, żołnierzy, społeczników i świętych - przybliżyła uczniom (w ramach przygotowania do konkursu) katechetka - p. A. Laskowska. Przedszkolnym koordynatorem konkursu była p. Basia Szczur.
  Za uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!  (4kB)
  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!
  (4kB)
  Dodano: 13 IV 2014r.
  Tekst:Marianna Szczur, Aleksandra Wieteska, Barbara Potrzebowska
  W Przedszkolu Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy w dniu 8 kwietnia 2014 roku odbyło się czytanie dzieciom wierszy "Cała Polska czyta dzieciom".
  Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście:
  - Pan Marek Kaźmierczyk - Wójt Gminy Rzeczyca,
  - Pan Jacek Zakrzewski - Dyrektor GOK,
  - Pani Grażyna Kamińska - bibliotekarz GOK,
  - Pani Monika Fau - bibliotekarz PSP w Rzeczycy,
  - Pan Kazimierz Samiec - strażak,
  - Pani Regina Gortat - pielęgniarka szkolna,
  - Pani Dyrektor PSP w Rzeczycy Małgorzata Sobolewska-Gdak.
  Szanowni goście przeczytali dzieciom wiersze Jana Brzechwy m.in.: "Kaczka dziwaczka", "Leń", "Pali się", "Skarżypyta", "Entliczek-pentliczek".
  Było dużo barw i słoneczek w górze. Wszyscy goście otrzymali od dzieci ilustracje wykonane przez przedszkolaków.
  Wszystko widziały i opisały: Marianna B. Szczur, Barbara Potrzebowska, Aleksandra Wieteska.


  KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"
  Dodano: 10 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG", który organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych.
  Konkurs w formie testu został przeprowadzony w naszej szkole w styczniu 2014r. i wzięło w nim udział 11 uczniów. Test składał się z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś najlepszy wynik i I miejsce w szkole zdobył uczeń klasy VI - Mateusz Wlazło, który otrzymał dyplom wyróżnienia oraz nagrodę książkową; II miejsce Arleta Szulc, a III - Nina Staruch.

  Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


  OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI SZÓSTOKLASISTÓW
  Dodano: 9 IV 2014r.
  Tekst: Beata Szymańska
  Zdjęcia: Beata Szymańska
  We wtorek 1 kwietnia 27 szóstoklasistów naszej szkoły wspólnie z 12 uczniami klasy VI z Sadykierza przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasistów. Pod czujny okiem swoich nauczycieli, a także p. Iwony Łuszcz-Krawczyk - Zastępcy Wójta, p. Anny Stańczyk - Inspektora Oświaty, p. Ewy Sputowskiej - nauczyciela biologii z Gimnazjum, zmagali sie z zestawem 26 zadań.
  Zadania te obejmowały wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki.
  W części humanistycznej uczniowie m. in. musieli na podstawie tekstu J. J. Herlinga pt. "Zaklęty dźwięk" odpowiedzieć na kilka pytań, zinterpretować wiersz "Muzyka" J. K. Wentrauba, zredagować ogłoszenie o zbiórce książek i zabawek oraz napisać opowiadanie na temat "Co dwie głowy to nie jedna".
  W części matematycznej wystąpiły zadania dotyczące wagi, czasu, skali i prostopadłościanu.
  Ze wszystkich zadań można uzyskać max. 40 pkt.
  Zaświadczenia z uzyskanymi wynikami uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego.


  OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  Dodano: 8 IV 2014r.
  Tekst: Anna Nowicka
  W styczniu 2014 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego przeznaczona dla uczniów klas I-III. Konkurs polegał na rozwiązaniu 21 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie można było otrzymać 10 punktów.
  Szkołę w Rzeczycy reprezentowali: Antoni Żegnałek - kl. I, Jakub Chudy - kl. II, Aleksandra Nowak - kl. II, Amelia Domagała - kl. III, Kinga Bojdo - kl. III, Mateusz Żegnałek - kl. III.
  Wyniki:
  Antoni Żegnałek - 166 pkt,
  Aleksandra Nowak - 61pkt,
  Amelia Domagała - 160 pkt,
  Mateusz Żegnałek - 155 pkt,
  Kinga Bojdo- 65 pkt,
  Jakub Chudy - 102 pkt.
  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
  Szkolnym koordynatorem konkursu była Anna Nowicka.


  ZAMKI ŚREDNIOWIECZA
  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  W I semestrze 2013/2014 roku ogłoszony został przez p. Agatę Ostalską - nauczyciela historii konkurs pod hasłem "Zamki średniowiecza".
  Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pogłębianie wiedzy o historii i kulturze Polski średniowiecznej, poszerzenie wiedzy na temat kultury rycerskiej i życia codziennego poszczególnych stanów.
  Uczniowie zaproszeni zostali do zabawy edukacyjnej, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy przestrzennej - średniowiecznego zamku. Wycinanie, rysowanie, sklejanie zamku i domków oraz innych budynków było bardzo pracochłonne. Efekt był zdumiewający! Każdy uczeń był bardzo dumny ze swojej makiety, której poświęcił dużo pracy i energii.
  Na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody, natomiast dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie równie atrakcyjne oceny z historii.
  Komisja w składzie: p. Małgorzata Sobolewska -Gdak -Dyrektor Szkoły, p. Agata Ostalska oraz p. Anna Laskowska oceniła wkład pracy, technikę i wytypowała zwycięzców.
  Uczniowie nagrodzeni to: Aleksandra Przyborek, Kacper Miniak, Dawid Wieszkowski, Magdalena Kobacka ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz Kacper Lewandowski, Michał Wasiak, Marcin Sieradzan ze Szkoły Filialnej w Luboczy. Gratulujemy!!!
  Prace uczniów można obejrzeć w pracowni historycznej w szkole w Rzeczycy. ZAPRASZAMY!!


  KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ
  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  W dniu 25 marca 2014r. został przeprowadzony konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską - nauczyciela historii. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV-VI. Turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Beatę Kobacką, Ninę Staruch, Gabrysię Kobacką, Emilię Andrysiak, Kingę Bojdo oraz Julię Chmielewską.
  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły. W konkursie zwyciężyli:
 • I m-ce Beata Kobacka uczennica kl. VI
 • II m-ce Emilia Andrysiak uczennica kl. Vb
 • III m-ce Julia Chmielewska uczennica kl. Vb
 • Wyróżnienia otrzymały: Kinga Bojdo oraz Gabrysia Kobacka.

  Gratulujemy zwycięzcom!  XII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO oraz ...
  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W niedzielę 23 marca 2014r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się XII Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Marka Kaźmierczyka. Równolegle podczas Turnieju został rozegrany VII Gminny Turniej w Szachy oraz III Turniej w Warcaby. Organizatorem tego współzawodnictwa jest Urząd Gminy oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali organizatorzy oraz sędziowie. Turniej jest imprezą cykliczną zapisaną w kalendarzu imprez sportowych w Rzeczycy. Jest to niezwykła impreza sportowo - rekreacyjna, która w każdym roku przyciąga coraz większe rzesze sympatyków tenisa stołowego, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i okolicznych gmin. Zawodnicy dzielnie walczyli o zakwalifikowanie się do finału, a opiekunami byli p. Agata Ostalska, p. Dariusz Jedwabny - nauczyciele wychowania fizycznego.
  Nasi młodzi sportowcy odnieśli sukces w tenisie stołowym: kategoria klas I -IV: I m -ce Sebastian Kobacki, III m -ce Maciej Podlasek, a w kategorii klas V - VI: I miejsce Maciej Królik, III m-ce Krystian Socha. Szachy: I m-ce Emilia Andrysiak, II m - ce Sebastian Kosiacki - Bąk, III Piotr Chudy oraz w rozgrywkach warcabowych I m -ce Mateusz Kobacki, II Piotr Chudy, III Sebastian Kosiacki - Bąk.

  Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych!  OGÓLNOPOLSKA AKCJA "PRZYJAZNA SZKOŁA"
  Dodano: 2 IV 2014r.
  Tekst: Beata Szymańska

  Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
  Przekaż 1% podatku swojej szkole!
  Dowiedz się więcej na stronie
  Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
  www.ps.org.pl

  Pragniemy poinformować Państwa, iż od 27 marca 2014r. nasza szkoła została Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Współpracując z tym stowarzyszeniem możemy, z rocznych rozliczeń podatkowych, pozyskać 1%.
  Zachęcamy Państwa do przekazania swojego 1% na rzecz naszej szkoły. Wystarczy tylko w rozliczeniu podatkowym jako numer KRS wpisać 0000031762 oraz, jako cel szczegółowy podać nazwę PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RZECZYCY 500000008882.

  Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie.

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
  Dodano: 31 III 2014r.
  Tekst: Anna Laskowska
  Zdjęcia: Andrzej Socha
  "Nie samym chlebem żyje człowiek,
  lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".
  (Mt.4,4)
  W naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci poprowadził ksiądz Tomasz. Codziennie, w dn. 19 -21 marca, o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły gromadzili się w świątyni, by uczestniczyć we Mszy świętej i z zainteresowaniem słuchać nauk Rekolekcjonisty. Obrazowe przykłady przytaczane przez ks. Tomasza i scenki, w których uczestniczyli również uczniowie, z łatwością zapadały w pamięć. Wszystkie dzieci z pewnością zapamiętają walkę dobra ze złem, drabinę ze stopniami świętości i czarne worki jako skutek grzechu. Wspaniała wspólnotowa atmosfera stworzona przez ks. Rekolekcjonistę sprawiła, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rekolekcjach - odpowiadali na pytania, brali udział w minidramach i fantastycznie śpiewali. Przygotowali również czytania mszalne, modlitwę powszechną i psalmy. Zbudowany taką postawą ks. Tomasz sprawił wszystkim jeszcze jedną niespodziankę - zaprosił ks. Michała ,który przy akompaniamencie gitary nauczył dzieci wielu nowych pieśni, a na zakończenie dał wspaniały (choć krótki) koncert organowy!

  Kwiatami i zapewnieniem o modlitwie uczniowie podziękowali Ks. Tomaszowi za jego trud i entuzjazm! Głęboko wierzymy, że Słowa Rekolekcjonisty (spotkanego na Górze Przemienienia) przyczynią się do naszej przemiany, a Duch Święty sprawi, "że Wiara zagości, Nadzieja zagości, że Miłość zagości w nas!"

  Dziękujemy Księdzu Proboszczowi H. Linarcikowi za zaproszenie SUPER Rekolekcjonisty! Dziękujemy Księdzu Tomaszowi za poprowadzenie SUPER Rekolekcji! Dziękujemy wszystkim za opiekę, a także wspólne przeżywanie tych wyjątkowych dni - szczególnie Pani Dyrektor i Nauczycielom!

  Dziękujemy nie dlatego, że "przepadły" lekcje,
  lecz były to naprawdę Super Rekolekcje!


  INTEGRACYJNY WYJAZD DO TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI
  Dodano: 25 III 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Jacek Zakrzewski
  13 marca 2014r. 40 - osobowa grupa rodziców, nauczycieli i uczniów wybrała się na integracyjną wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie baletu pt.: "Dziadek do orzechów". Dziadek do orzechów to baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego wprowadza widzów w fantastyczny krąg opowiadań E.T.A. Hoffmanna z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prawdziwego "festiwalu" doznań słuchowych, wizualnych i estetycznych - w skrócie: przedstawienia "Dziadek do orzechów"!!!
  Opiekunami wyjazdu byli: p.Agata Ostalska, p. Beata Szymańska oraz p. Andrzej Socha.
  Wrażenia uczestników:

  Arleta Szulc - uczennica klasy VI - "Na scenę patrzyłam z ogromnym wzruszeniem. Sposób poruszania się tancerzy wzbudził we mnie wielki podziw. Zdałam sobie sprawę, że bez słów również można zrobić wspaniałe przedstawienie, od którego nie można oderwać oczu. Jestem pełna podziwu dla artystów. Balet "Dziadek do orzechów'' to najpiękniejsze widowisko, jakie do tej pory widziałam."

  Nina Staruch - uczennica klasy VI - "Balet " Dziadek do orzechów'' oczarował mnie. Bardzo podobała mi się scenografia i kostiumy, jednak najbardziej urzekła mnie choreografia. Podziwiam aktorów za wysiłek, który włożyli w odegrane role."

  Marcelina Ochota - uczennica klasy IV - "Balet bardzo mi się podobał i zrobił na mnie duże wrażenie. Szczególnie spodobała mi się kolorowa i bogata scenografia. Chciałabym wybrać się jeszcze raz na balet wspólnie z moją rodziną."

  Pan Jacek Zakrzewski - "Balet to bez wątpienia sztuka przez duże S. "Dziadek do orzechów" to znana baśń, ale przedstawiona zupełnie inaczej. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod wrażeniem samego widowiska, jego oprawy jak i wyglądu siedziby teatru po niedawnym remoncie. Ruchoma scena wraz z błyskawicznie zmieniającymi się scenografiami oraz piękna muzyka skomponowana przez Piotra Czajkowskiego była doskonałym tłem dla Zespołu Baletowego i solistów. Było to cenne doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, zwłaszcza, że było też okazją do integracji klasy i rodziców."

  Pani Marzena Domagała - "Dziadek do Orzechów" to piękny spektakl baletowy i spotkanie z muzyką klasyczną, w którym ja i moja córka mogłyśmy uczestniczyć dzięki Pani Agacie Ostalskiej. Spektakl przepiękny, a muzyka uzależnia (godzinami słuchamy "Taniec Kwiatów" P. Czajkowskiego) dekoracje i kostiumy, jak w pięknym śnie. Idealne przedstawienie, które łączy pokolenia. Dziękujemy bardzo!


  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
  Dodano: 24 III 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Andrzej Socha, Jadwiga Kowalczyk


  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - eliminacje gminne


  W dniu 6 marca 2014r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2014 "Młodzież Zapobiega Pożarom".
  W eliminacjach gminnych OTWP wzięło udział 46 uczniów z terenu naszej gminy. OTWP od kilku już lat popularyzuje wśród dzieci i młodzieży tradycje ruchu strażackiego. Kształtuje umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa.

  Turniej przeprowadziła komisja, w skład, której weszli:
    - ogniomistrz Katarzyna Kowalska z Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Maz.,
    - mł. Brygadier Dariusz Polański
    - dh Kazimierz Samiec - Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzeczycy.
  Zebranych przywitał Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk, który życzył powodzenia we współzawodnictwie oraz Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski.

  Nowością było dołączenie na wniosek organizatora najmłodszej grupy wiekowej
  z klas I - III. Zwyciężyli w tej kategorii:
  I miejsce - Natalia Więckiel ze Szkoły Filialnej w Luboczy,
  II miejsce - Martyna Szulc ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy,
  III miejsce - Anna Skołt i Natalia Wasiak Szkoła Filialna Lubocz.

  W kategorii klas IV -VI turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej.
  W wyniku rozgrywek finałowych zwyciężyła:
  I miejsce - Nina Staruch uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Rzeczycy (Dowódca Sekcji MDP),
  II miejsce - Arleta Szulc ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy (Sekretarz MDP),
  III miejsce - Milena Tomaszewska ze Szkoły Filialnej w Luboczy (oraz Michał Kucharski z gimnazjum).
  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Rzeczycy oraz OSP w Rzeczycy, natomiast wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Uroczystego wręczenia dokonała obecna na podsumowaniu turnieju Zastępca Wójta Gminy Iwona Łuszcz - Krawczyk oraz dh Kazimierz Samiec.
  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - eliminacje powiatowe

  Laureaci eliminacji gminnych Nina i Michał reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które odbyły się 13 marca 2014r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. W wyniku ostrej rywalizacji I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły, a więc nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 14 kwietnia 2014r. reprezentować będzie Nina Staruch w kategorii szkół podstawowych. Dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników szczebla powiatowego wręczyli st. Brygadier Roman Pająk Komendant Powiatowy PSP oraz dh Tadeusz Cisowski Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSPRP.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!  REKRYTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ
  Dodano: 25 III 2014r.
  REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy.
  (2kB) (2kB) (2kB)
  regulamin wniosek deklaracja

  REKRUTACJA DO KLASY I

  Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji uczniów do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.
  (2kB) (2kB) (2kB)
  regulamin wniosek zgłoszenie


  4 marca - DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
  Dodano: 12 III 2014r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  Zdjęcia: Andrzej Socha
  5 marca z okazji Dnia Patrona uczniowie klasy Va (tj. Zuzanna Kacprzak jako Narcyza Żmichowska, Joanna Kołodziejczyk, Kacper Miniak i Maja Staruch jako uczniowie) wystąpili w przedstawieniu, które po raz kolejny przybliżyło społeczności szkolnej sylwetkę i twórczość Narcyzy Żmichowskiej. Scenariusz przygotowały p. Monika Fau i p. Agnieszka Szymczak. Dekorację wykonała p. Agnieszka Przygoda.


  SPORTOWE SUKCESY!
  Dodano: 21 II 2014r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  W listopadzie ubiegłego roku odbyła się w Tomaszowie Maz. uroczystość rozdania sportowych nagród dla szkół z terenu naszego powiatu za osiągnięte wyniki sportowe w ubiegłym roku szkolnym 2012/2013. Imprezę jak co roku organizował Powiatowy i Miejski Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Maz. Jest to rok szczególny, bo organizacja ta powstała w 1953r. i obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Z tego powodu na uroczystość przybyli : Starosta powiatu tomaszowskiego, przewodniczący Rady Powiatu oraz członek zarządu powiatu, przyjaciel rzeczyckiego sportu pan Leon Karwat. W tej uroczystej i doniosłej atmosferze nagrodzono pucharami szkoły, z terenu powiatu, które najbardziej zasłużyły się sukcesami sportowymi w minionym roku szkolnym. Wśród nich już po raz 14 znalazła się Szkoła Podstawowa w Rzeczycy (a od tego roku ze swoimi filiami w Sadykierzu i Luboczy). Uczniowie brali udział w wielu (13) zawodach sportowych w okresie roku szkolnego. Zdobyte miejsca przeliczane są na punkty i suma punktów decyduje o kolejności danej szkoły w klasyfikacji końcowej. Miło jest poinformować że dziewczęta zdobyły II miejsce zaś chłopcy okazali się najlepsi w powiecie i z dorobkiem 90 pkt. zajęli I miejsce wyprzedzając znacznie drugą szkołę w klasyfikacji. Warto dodać że jest to już 8 wygrana młodych sportowców. Drużyna w większości składała się z uczniów klas szóstych, którzy obecnie uczęszczają do I kl. rzeczyckiego gimnazjum i mamy nadzieję że będą tu kontynuować dobrą passę zwycięstw w kolejnych latach rywalizacji. Są to: Łukasz Badowski, Ola Bąk, Paweł Fau, Ola Gwizdoń, Kinga Kosiacka-Bąk, Piotr Łucka, Mateusz Osiński, Dominika Rydz, Mikołaj Szczur, Kacper Szopa, Anna Wiaderny, Mariusz Zawada, Kacper Grzejszczyk, Jan Kosiacki-Bąk, Mateusz Osiński, Klaudia Stępniak, Karolina Maciejewska, Anita Grad, Wiktoria Wasilewska.
  Serdecznie gratulujemy. Należy jeszcze dodać że miłym akcentem wymienionej uroczystości było wyróżnienie złotą odznaką "Zasłużony dla sportu szkolnego" nauczyciela wychowania fizycznego w rzeczyckiej podstawówce pana Dariusz Jedwabnego, głównego autora sukcesów naszych młodych sportowców. Wyrazy podziękowania należą się również pani Dyrektor Szkoły Małgorzacie Sobolewskiej-Gdak, pani Urszuli Marzyjanek oraz wszystkim którzy rozumieją i wspierają młodych sportowców, bo sport to wielka wspaniała przygoda która kształtuje i wyposaża młody charakter w pozytywne cechy które przydadzą się w dorosłym życiu.


  PODZIĘKOWANIE!
  Dodano: 19 II 2014r.
  Tekst: Mirosława Skura
  Uczniowie klasy pierwszej po feriach zimowych
  wrócili do czyściutkiej, świeżo odnowionej klasy.
  Szczególne wyrazy wdzięczności przekazujemy dla sklepu
  PSB "MRÓWKA" w Rzeczycy,
  który podarował nam farby do malowania naszej klasy.
  BARDZO DZIĘKUJEMY!


  [2] [1]

  Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska