Dodany: Beata Szymańska
Aktualny plan zajęć projektu "Edukacyjny kompas".

Dodano: 24 I 2017r.
"Edukacyjny kompas" - rekrutacja uzupełniająca.


[2] [1]


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017!

Dodano: 12 VII 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak, Anna Kącka
23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. W uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego wzięli udział: Wójt Gminy Pan Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta Gminy Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor ds. Oświaty Pani Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Zebranych powitała przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Amelia Domagała. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor oraz Pan Wójt, który podczas swego wystąpienia wręczył nagrody za bardzo dobry wynik w Gminnym Dyktandzie Ekologicznym.
Nagrody te otrzymali: Jagoda Kwatek, Maciej Kwatek, Martyna Szulc.
Podsumowując całoroczną pracę i jej wyniki nauczyciele klas I-III dokonali oceny opisowej, a uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody książkowe.
JEST SIĘ CZYM POCHWALIĆ!

Dodano: 17 VII 2017r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
Zakończenie roku szkolnego to dzień radosny dla każdego ucznia. Przychodzi również wtedy czas wszelakich podsumowań także sportowych. Jak w każdym roku uczniowie naszej szkoły rywalizowali w wielu zawodach sportowych w kategorii dziewcząt i chłopców organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Maz. Były to sztafetowe biegi przełajowe mini piłka ręczna, siatkowa, koszykowa, nożna, konkurs gier i zabaw "5 milionów" oraz indywidualne biegi przełajowe. Należy dodać iż w tej ostatniej dyscyplinie nasi uczniowie Kinga Bojdo, Jakub Chudy i Kacper Kobacki zakwalifikowali się z ponad 100 startujących zawodników do zawodów wojewódzkich (kwalifikowało się 6 pierwszych).
Do rywalizacji międzygminnej naszego powiatu przystąpiło 13 szkół. Nasi uczniowie zarówno w klasyfikacji dziewcząt i chłopców okazali się kolejny raz najlepsi zajmując pierwsze miejsca.
Dziewczęta: Amelia Socha, Angelika Śmiechowska, Daria Pawlak, Marta Grzejszczyk, Maja Grzejszczyk, Monika Heleniak, Kinga Bojdo, Małgorzata Goska, Daria Socha, Angelika Warszton, Weronika Ślązak, Anna Skout.
Chłopcy: Maciej Podlasek, Dawid Dziki, Kamil Karwat, Kacper Kobacki, Dawid Heleniak, Jakub Chudy, Igor Socha, Mateusz Ceran, Adam Bigos.
Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, Pani Dyrektor oraz przede wszystkim młodym sportowcom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych w następnym roku szkolnym.NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA!

Dodano: 9 VII 2017r.
Tekst: Monika Fau
W maju bieżącego roku szkolnego rozpoczęto realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej i jej Filiach - w Sadykierzu i w Luboczy. Program został opracowany pod kierunkiem Moniki Fau - nauczyciela Biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy w roku 2016. Został złożony do organu prowadzącego gminę w Rzeczycy, a następnie do wojewody łódzkiego, pozytywnie oceniony i umożliwia nam zdobycie 12 000 zł z budżetu państwa na książki do bibliotek szkolnych na terenie gminy Rzeczyca z wkładem tzw. własnym 3 000 zł; łącznie zostaną zakupione woluminy za 15 000 zł . Program będzie realizowany również w następnym roku szkolnym - do grudnia 2017 r. Pieniądze na wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży przyznawane są z budżetu państwa. W ramach działań Biblioteki Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy w poprzednich latach zostało zrealizowanych już kilka programów, w trakcie ich realizacji zostały pozyskane środki finansowe na książki.
RODZINNE SPOTKANIE!

Dodano: 3 VII 2017r.
Tekst: Mirosława Skura, Anna Kącka, Barbara Miniak
Wiosna i zbliżający się koniec roku szkolnego sprzyjają świętowaniu. Uczniowie klasy I, IIa i IIIb 20 czerwca mogli spotkać się z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i wspólnie z zaproszonymi gośćmi: panią Wójt Iwoną Łuszcz-Krawczyk, panią dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzatą Sobolewską-Gdak, panią dyrektor Gimnazjum Grażyną Kielan, panem dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Jackiem Zakrzewskim, panią dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Reginą Sarwą brać udział w zabawach, konkursach i grach. Wiele emocji wzbudzały konkurencje sportowe, podobały się i żadnych trudności nie sprawiały konkursy polonistyczne, ale najwięcej przyjemności według relacji dzieci dostarczyły zabawy kulinarno - plastyczne. Upieczone przez wychowawczynie babeczki zostały udekorowane z wielką starannością przez uczniów i z życzeniami wręczone swoim bliskim. Dzieci w upominku otrzymały czekoladową babeczkę z niespodzianką, a wraz z nią wylosowaną zabawkę. Nad przebiegiem i organizacją spotkania czuwały wychowawczynie: Mirosława Skura, Anna Kącka i Barbara Miniak. Liczne przybycie bliskich bardzo cieszyło dzieci i nauczycieli.

Szczególne podziękowania dla gości, których uczestnictwo w spotkaniu z rodzinami najlepiej świadczy o zainteresowaniu, trosce i uwadze jaką poświęcają rodzinom, a szczególnie młodemu pokoleniu naszej gminy.(4kB)
WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!
(4kB)
Dodano: 2 VII 2017r.
Tekst: Marianna Szczur
Grupa "O" gościła na uroczystym zakończeniu roku: Wójta Gminy Rzeczyca - pana Marka Kaźmierczyka, panią Inspektor ds. Oświaty - Annę Stańczyk, panią Dyrektor PSP - Małgorzatę Sobolewską-Gdak, licznie przybyłych rodziców oraz przedszkolaków z młodszych grup wraz z wychowawcami.
Dzieci śpiewając i recytując pożegnały pierwszy etap edukacji, z zapałem, starannością, dbałością i radością rozpoczną nowy etap w swoim życiu.
Życzenia powodzenia i radości z osiąganych wyników w szkole oraz podziękowanie za rok pracy i współpracy od wychowawcy otrzymały i dzieci i ich rodzice.
SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY IIIa!

Dodano: 24 VI 2017r.
Tekst: Jolanta Szymańska
Wakacje się zbliżają, więc jak co roku klasa IIIa miała zorganizowane ognisko klasowe. 20 czerwca o godzinie 12.00 rozpoczęło się spotkanie integracyjne rodziców, uczniów wspomnianej klasy, wychowawczyni i Pani Dyrektor Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak. W tym roku uczestników spotkania gościła rodzina Pani Edyty Świderskiej-Kaliszewskiej. Na samym początku wszyscy z ochotą upiekli sobie kiełbaski na ognisku, następnie z wielkim apetytem je spożyli. Dzieci cały czas miały co robić. Są to uczniowie, którzy się ze sobą nie nudzą. Najpierw bawiły się w podchody, później był konkurs tańca. Dzieci ciągle wymyślały nowe zabawy a uśmiech z ich twarzy nie znikał. Wyśmienite ciasta, koreczki, babeczki inne potrawy przygotowały mamy oraz uczniowie. Młodsi uczestnicy spotkania okazali się niezmordowani i gdy rodzice chcieli już wracać do domów, dzieci prosiły o przedłużenie zabawy. Cudowna pogoda i miłe towarzystwo spowodowało, że czas bardzo szybko minął. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Dziękujemy - uczniowie klasy IIIa.DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - "Bądź bezpieczny w sieci i w realu"!

Dodano: 20 VI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat wpisuje zadania priorytetowe związane m. in. z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa. Po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i służby zdrowia.
Początek dnia rozpoczęto apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem dnia oraz poznali hasło przewodnie. Po czym uczniowie startowali z różnymi konkursami. Jako pierwszy odbył się konkurs autorskich małych form teatralnych. Uczniowie przedstawiali scenki związane z bezpieczeństwem na drodze i w sieci. Komisja konkursowa w składzie Pani Wójt Iwony Łuszcz-Krawczyk, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - Rafała Goszczyńskigo i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak. Komisja miała bardzo trudne zadanie w podjęciu decyzji jednak po długich naradach zdecydowała, że miejsce:
I zajęli uczniowi z klasy V gr. 2 z PSP Rzeczyca
II miejsce klasa VI Filia Lubocz
III miejsce klasa VI Filia Sadykierz
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat współpracuje z Komendą Powiatową w Tomaszowie Mazowieckim i stale przeprowadza szereg pogadanek profilaktycznych związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwie min. zagrożeniem internetowym.
Uczniowie z naszej szkoły, podczas konkursu małych form teatralnych byli tak wspaniali w odgrywaniu swoich ról, że postanowiliśmy nagrać filmiki profilaktyczne, aby wykorzystywać je podczas działań profilaktycznych Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim.
Kolejną konkurencją był konkurs 1 z 10. W kategorii I-III wygrała Julia Socha, natomiast w kategorii IV-VI Wojciech Wasiak.
Podsumowaniem pierwszej części dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt."Zostań bohaterem na drodze".
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim, Wójt Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzatę Sobolewską-Gdak.
W dalszej części dnia wszyscy zgromadzeni wyszli na plac zabaw na czele z panem Wójtem Gminy Rzeczycy Markiem Kaźmierczykiem, panią Wójt Iwoną Łuszcz-Krawczyk, panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzatą Sobolewsk-Gdak, Przewodniczącym Rady Gminy Leszkiem Kosiackim i Radnymi Gminy Rzeczycy, zostało otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego. Kolejnym elementem było zdawanie karty rowerowej przez uczniów klasy IV.
Na zakończenie wspaniałego dnia uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się pojazdom uprzywilejowanym. Uczniowie zadowoleni a zarazem zmęczeni zakończyli radośnie pierwszy dzień bezpieczeństwa.DWA PIERWSZE MIEJSCA W KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Dodano: 16 VI 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 12 czerwca 2017r. w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Maz. odbyło się podsumowanie konkursu "Moja Przygoda w Muzeum". We wstępnym etapie eliminacji powiatowych do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
W kategorii wiekowej 10-12 lat; I miejsce zajęła Katarzyna Kasza, III miejsce - Aleksandra Pacholczyk.
W kategorii wiekowej 10-12 lat; I miejsce zajęła Amelia Konstancja Domagała.
Celem konkursu było pogłębić wiedzę o Muzeum, ale także kształtować osobowość upodobania i gusty artystyczne. Finał konkursu Plastycznego "Moja Przygoda w Muzeum" odbędzie się we wrześniu w Toruniu.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dalszy etap konkursu.EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!

Dodano: 11 VI 2017r.
Tekst: Alicja Żądło
W dniu 1 czerwca 2017r. odbył się na nowo otwartym miasteczku Ruchu Drogowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego do karty rowerowej.
Do egzaminu przystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Szkół Filialnych w Luboczy oraz w Sadykierzu.
Do sprawdzianu z praktycznej jazdy na rowerze mogli przystąpić uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
Egzamin zdawało 21 osób z PSP w Rzeczycy, 9 uczniów z Szkoły Filialnej w Luboczy, 16 osób z Szkoły Filialnej w Sadykierzu, razem pomyślnie zaliczyło 43 z klas czwartych oraz 3 uczniów z klasy piątej, a tym samym otrzymają karty rowerowe na zakończenie roku szkolnego. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
Egzamin praktyczny przeprowadzili przedstawiciele policji Ruchu Drogowego w Tomaszowie Maz. we współpracą z wychowawcami klas czwartych i nauczycielem techniki.
Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki PSP. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.NOC BIBLIOTEK!

Dodano: 7 VI 2017r.
Tekst: Monika Fau
Zdjęcia: Andrzej Socha
3 czerwca 2017r. to już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Biblioteka Szkolna przy PSP i Gimnazjum w Rzeczycy oraz Biblioteka Publiczna przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy zorganizowały regionalną akcję Noc Bibliotek dzień wcześniej - 2 czerwca.
Działanie zostało przeprowadzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w Gimnazjum i PSP w Rzeczycy.
Nasze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.15 w budynku szkoły. Zaczęliśmy prezentacjami "Joseph Conrad" i "Ciekawostki o książkach", które przedstawiła nauczyciel biblioteki - Monika Fau. Pierwsza prezentacja poświęcona była życiu i twórczości Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego, czyli Josepha Conrada, ponieważ Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2017 rokiem właśnie tego twórcy. Z prezentacji uczniowie dowiedzieli się o pisarzu polskiego pochodzenia, który swoje książki pisał w języku angielskim. Z prezentacji "Ciekawostki o książkach" uczniowie dowiedzieli się m.in. o najstarszej książce z 24-karatowego złota napisanej w języku Etrusków, którego nikt jeszcze w pełni nie odczytał. Z kolei najdroższą na świecie książką jest "The Birds of America" (Ptaki Ameryki) - jeden z egzemplarzy tej książki osiągnął cenę 10 milionów dolarów. Uczniowie z PSP i Gimnazjum w Rzeczycy uczestniczyli również w quizie z wiedzy o Wielkiej Brytanii przeprowadzonym przez Monikę Fau. Quiz dostarczył uczniom dużo emocji i dodatkowej wiedzy. Następnie wszyscy uczestnicy zebrali się na terenie przyszkolnego placu zabaw a zaproszeni goście, nauczyciele i dyrektorzy czytali uczniom poezję i prozę Bolesława Leśmiana oraz fragmenty utworów Josepha Conrada. Czytali m.in.: Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca Iwona Łuszcz-Krawczyk, Dyrektor GOK-u w Rzeczycy Jacek Zakrzewski, Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy Grażyna Kielan, nauczyciel i Radny Gminy Rzeczyca Andrzej Gwizdoń, nauczyciel Anna Malczewska. Dalsza część Nocy Bibliotek odbyła się na terenie GOK-u, gdzie dzieci uczestniczyły w literackich grach terenowych przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rzeczycy; m. in. poszukiwali skarbu, uzupełniali brakujące słowa w tekstach literackich, czytali fragmenty tekstów i odgadywali z jakich książek pochodzą, a potem przedstawiali przygotowane scenki. Nad pracującymi grupami pieczę sprawowali harcerze. Na zakończenie uczestnicy piekli kiełbaski przy ognisku. Dziękujemy państwu Żegnałkom, którzy dostarczyli kijki do pieczenia kiełbasek i drewno potrzebne na ognisko. Pan Andrzej Socha przygotował nagłośnienie i pomagał w opiece nad uczniami oraz w przygotowaniu ogniska.LEKCJA INACZEJ - BIWAK NOCĄ!

Dodano: 7 VI 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
Zdjęcia: Andrzej Socha
Noc z 26 na 27 maja była szczególną nocą dla uczniów klasy IV, ponieważ razem z wychowawczynią, p. A. Ostalską i p. A. Socha spędzili w szkole. W godzinach popołudniowych cała grupa zjawiła się ze śpiworami, dobrym humorem i całymi plecakami niespożytej energii. Podczas tego nietypowego biwaku, wszyscy świetnie się bawili. Było wspólne jedzenie, tańczenie, konkursy, oglądanie filmów oraz gry. O północy uczniowie byli w swoich śpiworach, ale kto by spał w taką noc? Nocą ciężko było zasnąć, a rankiem jeszcze gorzej wstać. Sobota nadeszła błyskawicznie, a już o godz. 7.00 rozpoczęło się sprzątanie, pakowanie i czas do domu. Biwak w szkole uznać można za udany, co potwierdza chęć uczniów do zorganizowania następnego.


(4kB)
MAMO, TATO KOCHAMY WAS!
(4kB)
Dodano: 7 VI 2017r.
Tekst: Dominika Bernat
Pod tym hasłem 26 maja 2017r. w PSP w Rzeczycy odbyła się uroczystość przedszkolna związana z Dniem Mamy i Taty zorganizowana przez p. D. Bernat i p. B. Potrzebowską. Uroczystość rozpoczęto od powitania zaproszonych gości:
P. Iwony Łuszcz-Krawczyk - Zastępcy Wójta Gminy Rzeczyca,
P. Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak - Dyrektor PSP w Rzeczycy,
rodziców, nauczycieli i wszystkich przedszkolaków.
Przedszkolaki z grupy "Motylków" i "Biedronek" pod kierunkiem swoich wychowawców: p. D. Bernat i p. B. Potrzebowskiej przedstawiły program artystyczny. Słowem i piosenką dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.
Dzieci odświętnie ubrane z wielkim przeżyciem z mikrofonem w ręku recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a także tańczyły. Grupa "Motylków" zatańczyła taniec do piosenki "Mamma Mia He's Italiano" - zumba, co wśród widowni wzbudziło wiele emocji i nagrodzono dużymi oklaskami.
Po występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich pociech.
Pani Iwona Łuszcz - Krawczyk złożyła rodzicom życzenia, a przedszkolakom podziękowała za wspaniałe występy i poczęstowała cukierkami. Wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Rodzice i zaproszeni goście otrzymali od przedszkolaków przepiękne serca i róże wykonane z krepiny. Dzieci zaśpiewały wszystkim rodzicom "Sto lat". Następnie zaproszono gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, który odbył się w każdej grupie.
Uroczystość przebiegała w radosnej, w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.
NA KOŃCU JĘZYKA!

Dodano: 7 VI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
Dnia 3 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy oraz Szkołach Filialnych w Sadykierzu i Luboczy odbył się przedmiotowy konkurs z języka polskiego dla klas 4-6. Uczniowie rozwiązywali test ułożony przez nauczyciela języka polskiego p. Angelikę Amróz, za który mogli uzyskać maksymalnie 30 punktów.
  Celem konkursu było:
 • rozwijanie zainteresowania uczniów językiem ojczystym;
 • propagowanie poprawności ortograficznej, gramatycznej i interpunkcyjnej wśród uczniów;
 • promowanie uczniów szczególnie zainteresowanych językiem polskim;
 • rozwijanie dbałości o piękno i poprawność języka polskiego;
 • pogłębienie zainteresowań literaturą i językiem ojczystym;
 • wyłonienie talentów polonistycznych;
 • promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych polonistycznie, ich nauczycieli i opiekunów;
  Spośród 20 uczniów laureatami konkursu zostali:
 • I miejsce - Jakub Królak - Szkoła Filialna w Sadykierzu
 • II miejsce - Julia Jeziorska - Szkoła Filialna w Sadykierzu
 • III miejsce - Wojciech Wasiak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy

Wszystkim laureatom konkursu Na końcu języka serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że kolejne konkursy będą cieszyły się podobnym zainteresowaniem.
WYCIECZKA DO ŁODZI!

Dodano: 5 VI 2017r.
Tekst: Mirosława Skura
Zdjęcia: Andrzej Socha
Jak wielka jest ciekawość i szerokie zainteresowania dzieci, wie chyba każdy. Jak je zaspokoić, by nie znudzić? To prawdziwe wyzwanie! Szkolna ławka i podręcznik zwykle nie wystarczają. Na tę wycieczkę 23 maja, uczniowie klasy I i III"a" pod opieką wychowawczyń p. Mirosławy Skury i p. Jolanty Szymańskiej oraz p. Andrzeja Sochy (autora zdjęć) pojechali rozbudzić zainteresowania przyrodniczo-matematyczne... zobaczyć, posłuchać, dotknąć, doświadczyć! Trzeba przyznać, że robili to z radością i pasją. Zajęcia rozpoczęliśmy od Planetarium EC 1, które otwarto dwa lata temu i jest obecnie najnowocześniejszym w Polsce. Pod jego kopułą dzieci przeżyły fascynującą podróż kosmiczną, jednocześnie obsypując prowadzącego pytaniami. Żadne z nich nie zostało bez odpowiedzi. Tuż obok Planetarium znajduje się nowo otwarty Dworzec Fabryczny. Wielki i nowoczesny obiekt bardzo się spodobał dzieciom głównie dlatego, że można było oswoić ruchome schody i chodniki w różnych kombinacjach, co widać na zdjęciach. Kolejną atrakcją była łódzka Manufaktura, a właściwie znajdujące się tam Eksperymentarium. Świat fizyki w wydaniu dla każdego. Okazało się, że to jest "to, co tygryski lubią najbardziej". To nic, że chwilę przed wejściem niektórych bolały nogi. Świetna zabawa bez żadnych ograniczeń pochłonęła wszystkich. Dopiero w starszych klasach uczniowie dowiedzą się i będą potrafili nazwać doświadczenia z zakresu optyki, kinetyki, akustyki, mechaniki i wielu innych dziedzin. Czas pędził nieubłaganie. Obiad pozwolił na zregenerowanie sił, by wyruszyć na spotkanie ze światem egzotycznych zwierząt w zoo, co niezawodnie dostarcza dzieciom radości. Na koniec lody, zakupy pamiątek i krótka zabawa na placu zabaw w towarzystwie kolorowych pawi i żyraf.PODWÓJNE TRZECIE!

Dodano: 30 V 2017r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W miniony piątek i poniedziałek młodzi sportowcy z naszej szkoły brali udział w powiatowych zawodach w piłkę nożną dziewcząt i chłopców. Wśród tej popularnej gry jest w naszym powiecie wiele drużyn chcących ubiegać się o tytuł najlepszej jednak w finale wystąpiły tylko cztery zapewniając sobie udział we wcześniejszych kwalifikacjach. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta po wyrównanej i zaciętej rywalizacji uplasowali się na trzecim miejscu, otrzymując brązowe medale i zajmując miejsce na tzw. "pudle".
Drużyny przygotował i prowadził niezmordowany Dariusz Jedwabny.
Serdeczne gratuluję i życzę dalszych sukcesów nie tylko sportowych.KONKURS GEOLOGICZNY 2017 - FINAŁ REGIONALNY!

Dodano: 30 V 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 24 maja 2017r. w Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Kielcach odbył się finał regionalny XVIII edycji konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia.
Amelia Domagała uczennica klasy VI otrzymała nagrodę za wykonaną pracę w konkursie pt. "Geologiczne barwy Ziemi". Praca Amelii została wyłoniona z 240 nadesłanych na konkurs. W trakcie wręczania nagród przedstawicielka jury stwierdziła, że poziom prac mimo trudnego tematu był bardzo wysoki, prace pomysłowe, przemawiające do wyobraźni oraz ukazujące całą paletę barw Ziemi.
Gratulujemy Amelii i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy Julii Piekarskiej uczennicy klasy IV która także brała udział w tym konkursie.


(4kB)
IV POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
- RZECZYCA 2017!
(4kB)
Dodano: 27 V 2017r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W dniu 12 maja 2017 r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się "IV Powiatowa Olimpiada Przedszkolaków - Rzeczyca 2017". Na zaproszenie do udziału w imprezie wystosowane przez Wójta Gminy Marka Kaźmierczyka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak zgłosiło się 14 przedszkoli.
Olimpiada rozpoczęła się barwnym przemarszem 240 dzieci w rytmie muzyki. Następnym punktem było zawieszenie flagi olimpijskiej, co miało oznaczać odwołanie się do wartości olimpizmu i zasad fair play. Uczestników imprezy przywitali gospodarze: Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Małgorzata Sobolewska-Gdak - pomysłodawca olimpiady. Po ślubowaniu małych sportowców głos zabrał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Dariusz Jedwabny, który po przedstawieniu spraw organizacyjnych i omówieniu poszczególnych konkurencji prowadził dalszą część imprezy.
REKRUTACJA UCZNIÓW ZAKOŃCZONA!

Dodano: 25 V 2017r.
Tekst:
Szanowni Państwo,
Informujemy, że nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy został zakończony.
Poniżej zamieszczamy listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy I.

(2kB) (2kB) (2kB)
grupa 3,4-latków grupa 5-latków grupa 6-latków


(2kB)
klasa I


Lista dzieci nie przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I.

(2kB)
oddział przedszkolny
/klasa I
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA!

Dodano: 25 V 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
W piątek 12 maja 2017r. zamiast do szkoły uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę szkolną do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Po dotarciu na miejsce wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy najpiękniejsze miejsca i zabytki miasta m. in.: Rynek, Ratusz, pręgierz, Piwnicę Świdnicką, Ostrów Tumski. Nie zabrakło również czasu, by wysłuchać opowieści o wrocławskich krasnalach i oczywiście móc ich osobiście poszukać, a nawet zrobić im zdjęcie. Największą atrakcją okazał się wjazd na punkt widokowy zlokalizowany na 49 piętrze drapacza chmur SKY TOWER. Niezwykłe widoki, roztaczające się z wysokości ok. 200 metrów, które są magnesem przyciągającym tysiące osób pozwoliły i nam podziwiać całą panoramę Wrocławia i okolic. Kolejnym, niezapomnianym miejscem naszej wycieczki było zwiedzanie AFRYKARIUM - obiektu unikatowego na skalę światową, który skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu. To była daleka, ale z całą pewnością udana podróż, która na długo zostanie nam w pamięci, a przypominać nam będą o niej nie tylko zakupione pamiątki, ale przede wszystkim zdjęcia i cudowne wspomnienia.
KRAKÓW - ZAKOPANE - BIAŁKA TATRZAŃSKA!!

Dodano: 25 V 2017r.
Tekst: Bernardeta Grot
W dniach od 4 do 6 maja dzieci z klas: IIIa, IIIb z Sadykierza, IIIa i IIIb z Rzeczycy oraz klasy II z Luboczy uczestniczyły w wycieczce szkolnej na trasie Sadykierz - Kraków - Zakopane - Białka Tatrzańska.
Rankiem 4 maja wszyscy stawili się na miejscu zbiórki szczęśliwi i uśmiechnięci. Przejazd do Krakowa przebiegł bez żadnych przygód. Niestety po dotarciu na miejsce czekał na nas deszcz. W strugach deszczu zwiedzaliśmy Kraków: Wzgórze Wawelskie - dziedziniec zamku, Katedrę z Grobami Królewskimi, dzwon Zygmunta, Rynek i Sukiennice. Mimo to humor dzieciom dopisywał.
Po całonocnym odpoczynku w OW Limba w Poroninie powitało nas przepiękne słoneczko. Widok z okna zachwycił wszystkich. Przepiękna panorama Tatr robiła ogromne wrażenie. Zwiedzanie Zakopanego, oglądanie skoczni narciarskich, cmentarza na Pęksowym Brzysku, wjazd kolejką linowo-torową na Gubałówkę oraz zjazd wyciągiem krzesełkowym na Szymoszkową w tak piękną pogodę to była sama przyjemność. Zmęczeni ale szczęśliwi po obiedzie oglądaliśmy sposób robienia oscypków. Bardzo dzieciom się to podobało. Każde z nich zostało poczęstowane oscypkiem. Kolejnym punktem tego dnia była gawęda góralska w Izbie regionalnej w Murzasichlu. Informacje przekazane przez Górala były bardzo ciekawe i opowiadane z wielkim zaangażowaniem. Niestety niektóre dzieci były już tak zmęczone, że podczas gawędy - zasnęły.
Trzeciego dnia czekały nas atrakcje Termy Bania. Dzieci były zachwycone. Trzygodzinny pobyt minął jak "z bicza strzelił". Słonko towarzyszyło nam do momentu, kiedy wsiedliśmy do autokaru w drogę powrotną. Niedługo potem znów zaczęło padać.
W późnych godzinach nocnych dzieci zmęczone choć szczęśliwe, pełne wrażeń i prezentów dla bliskich wróciły do domu.
NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO - TORUŃ!

Dodano: 21 V 2017r.
Tekst: Małgorzata Piekut
Dnia 8 maja 2017 r. uczniowie klas IIa, IIb i III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia.
Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania. Zobaczyliśmy średniowieczne mury obronne i najciekawszy ich fragment - Krzywą Wieżę. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się następnie na Rynek Staromiejski, gdzie podziwialiśmy Ratusz, dom w którym urodził się i wychowywał astronom, pomnik Mikołaja Kopernika i inne zabytki na toruńskiej Starówce.
Po długim spacerze udaliśmy się na obiad. Kolejną atrakcją dla dzieci było Żywe Muzeum Piernika, gdzie odbyły się warsztaty wypieku tradycyjnego, ozdobnego piernika pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej. W trakcie pobytu uczniowie poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem pierniczków. Własnoręcznie przygotowany specjał uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę do domu.
Następnym punktem wycieczki był seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film "Mój kumpel Niko", który wyświetlany był na suficie w kształcie półkuli. Opowiadał o przygodach młodego Mikołaja Kopernika z okresu jego dzieciństwa i młodości w Toruniu. Na filmie był to zadziorny rozrabiaka z bystrym spojrzeniem. Już od pierwszej minuty spotkania z nim można śmiało orzec, że wygląda na takiego, który dokona przewrotu w Kosmosie!
Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: A. Kącka, M. Piekut i B. Miniak.
MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 'GRAMMA MIA' 2017!

Dodano: 17 V 2017r.
Tekst: Agnieszka Szymczak
8 maja 2017 roku w PSP w Rzeczycy odbył się już po raz trzeci międzygminny konkurs języka angielskiego dla klas 4-6 szkół podstawowych. W tym roku zmieniono treść zagadnień konkursowych z kulturowych na zagadnienia gramatyczne, czyli uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się znajomością gramatyki języka angielskiego rozwiązując test gramatyczny.
Nagrody główne i wyróżnienia w tegorocznym konkursie otrzymali uczniowie ze szkół w Brzustowie i Czerniewicach:
 • Miejsce pierwsze: Aleksandra Stępniak - PSP w Czerniewicach
 • Miejsce drugie: Julia Sadłowska - PSP w Brzustowie
 • Miejsce trzecie: Jakub Sygitowicz - PSP w Czerniewicach
 • Wyróżnienia: Jakub Bieńkowski - PSP w Czerniewicach i Mateusz Walasik - PSP w Brzustowie
 • Z terenu naszej gminy najlepiej wypadła Aneta Tomaszewszka uczennica klasy 6 ze Szkoły Filialnej w Luboczy - tylko jeden punkt dzielił ją od otrzymania wyróżnienia. Konkurs przygotowały panie: Marta Płocka i Agnieszka Szymczak.
  KALIGRAFIA, SZTUKA PIĘKNEGO PISANIA!

  Dodano: 16 V 2017r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  W kwietniu 2017 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku ogłosiła Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny.
  Celem konkursu kaligraficznego było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale w dużej mierze kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego, czyli pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.
  Konkurs adresowany był dla uczniów klas II-III i IV-VI. Zadaniem uczniów klas IV-VI było piękne odręczne przepisanie utworu poetyckiego lub jego fragmentu (co najmniej 12 wersów) promującego region, opiewającego uroki Małej Ojczyzny wybranego twórcy regionalnego piórem ze stalówką lub piórem na gładkim papierze A4 we właściwej liniaturze bez użycia kolektora.
  Do rywalizacji stanęło 80 uczniów z 7 gmin.
  28 kwietnia odbył się finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Nasza uczennica z klasy VI - Amelia Domagała zdobyła wyróżnienie.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  MIEDZYGMINNY KONKURS EKOLOGICZNY W LIPIU!

  Dodano: 13 V 2017r.
  Tekst: Jolanta Szymańska
  Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzygminnym Konkursie Ekologicznym
  z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej w Lipiu
  .
  Pięcioosobowa drużyna z klas trzecich pod opieką mgr Jolanty Szymańskiej ochoczo podejmowała się kolejnych zadań rozpoczynając od przedstawienia wiersza ekologicznego. Następnie drużyny losowały po pięć pytań z wiedzy ekologiczno - profilaktycznej. Zespołowe wykonanie plakatów "Alkohol droga donikąd" przyniosło bardzo ciekawe efekty, ale nadwyrężyło siły wszystkich zawodników, więc z radością przywitano kolejną konkurencję. Pod hasłem "Modnie, bo ekologicznie" drużyny miały do wykonania strój ekologiczny z odpadów a następnie odbył się pokaz mody. Ostatnim zadaniem było przygotowanie zdrowych jogurtów owocowych, co było prawdziwą przyjemnością, a jeszcze większą ich picie. Na koniec wyczerpującego dnia uczniowie zostali poczęstowani zdrowymi kanapkami.
  Drużyna ze Szkoły w Rzeczycy zdobyła w tym konkursie I miejsce.
  Po podsumowaniu i wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom wróciliśmy do domu.
  Miło będziemy wspominać Szkołę w Lipiu. Dziękujemy!
  ZŁOTE DZIEWCZYNY!

  Dodano: 11 V 2017r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  W czwartek w Czerniewicach odbyły się międzygminne zawody sportowe w piłkę nożną dziewcząt. W zawodach wśród czterech drużyn brały udział uczennice naszej szkoły: Amelia Socha, Gosia Goska, Daria Socha, Andzia Śmiechowska, Andzia Warszton, Monika Heleniak, Marta i Maja Grzejszczyk, Emilia Łaska, Weronika Ślązak, Martynka Sępińska i Daria Pawlak. Spisały się świetnie wygrywając zdecydowanie całą rywalizację i zajęły pierwsze miejsce zapewniając sobie wyjazd na zawody powiatowe.
  Drużynę przygotował i prowadził Dariusz Jedwabny.
  Życzymy dalszych sukcesów!
  W KRAINIE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ!

  Dodano: 9 V 2017r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Dnia 21 kwietnia 2017 r. grupa 41 uczniów klas IV - VI pod opieką nauczycieli pani Beaty Szymańskiej, pani Beaty Zielińskiej i pani Grażyny Miniak uczestniczyła w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.
  Wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania najsłynniejszego w kraju drzewa, pomnika przyrody rosnącego w Zagnańsku tj. dębu szypułkowego Bartek. Wiek drzewa to ok. 650 lat. Następnie udaliśmy się do najpiękniejszej jaskini w Polsce - jaskini Raj. Nazwa tego miejsca pochodzi od wspaniałej szaty naciekowej, która powstała w wyniku krasowienia skał wapiennych. W jaskini znajdują się fantastyczne stalaktyty, stalagmity, kolumny naciekowe oraz perły jaskiniowe. Z tego miejsca przejechaliśmy do Świętokrzyskiego Parku Narodowego i szlakiem turystycznym przeszliśmy na Święty Krzyż. Po drodze uczniowie poznali charakterystyczne gatunki drzew - jodłę zwyczajną, buk zwyczajny, modrzew europejski oraz największą osobliwość przyrodniczą Gór Świętokrzyskich, czyli Gołoborza. Z platformy widokowej obserwowaliśmy panoramę Gór Świętokrzyskich. Następnie udaliśmy się na obiad. Później obejrzeliśmy zbiory geologiczne, archeologiczne, florystyczne i faunistyczne w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po zapoznaniu z wystawami muzealnymi zwiedziliśmy zabytki dawnego opactwa benedyktyńskiego oraz Muzeum Misyjnego, gdzie eksponowane są zbiory z różnych stron świata. Zmęczeni ale w dobrych humorach wracaliśmy do domu. Pobyt w krainie świętokrzyskiej wywarł na wszystkich pozytywne wrażenie.  (4kB)
  DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI!
  (4kB)
  Dodano: 9 V 2017r.
  Tekst: Marianna Szczur
  Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej przedstawiły, zaproszonym gościom i młodszym kolegom, znaczenie książki w życiu każdego dziecka. W dniu 27 kwietnia na przedstawieniu gościliśmy Zastępcę Wójta Gminy Rzeczyca - Panią Iwonę Łuszcz-Krawczyk, Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej - Panią Małgorzatę Sobolewską-Gdak.
  "Od pierwszych liter już na całe życie przyjaciel wierny, dobry i mądry...". Ważne informacje o czytaniu samodzielnym i "rodzinnym" dla dzieci i rodziców płynęły z wierszy i piosenek. Zachęcały do czytania, do spędzania czasu w rodzinnym gronie przy bajkach, opowiadaniach. Dzieci prosiły słowami poety "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, bo w książkach tak wiele się dzieje...".
  Po części artystycznej spotkaliśmy się w sali przy kawie, herbacie i ciasteczkach.
  "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"!

  Dodano: 8 V 2017r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  W piątek 28 kwietnia odbyła się akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie zaprezentowali scenkę, wiersze i pieśni patriotyczne.
  W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
  Nie zabrakło biało-czerwonej flagi państwowej, godła, hymnu oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego.
  Głównym celem akademii było wyrobienie wśród uczniów postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszmy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.
  Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klasy VI pod opieką p. A. Żądło, p. A. Strawińskiej i p. J. Kowalczyk.  (4kB)
  "ŻYJ I BAW SIĘ BEZ PRZEMOCY W RODZINIE!
  (4kB)
  Dodano: 6 V 2017r.
  Tekst: Marianna Szczur
  Przedszkolaki z grypy "0"(24 kwietnia) skorzystały z wyjazdu, zorganizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na przedstawienie profilaktyczne z cyklu "Żyj i baw się bez przemocy w rodzinie". W tomaszowskim kinie Włókniarz, dzieci obejrzały przedstawienie pod tytułem "Czarodziejska kraina". Poznały i przypomniały sobie zasady i normy wspomagające zdrowie. Ważne zasady higieniczne, zdrowe żywienie to reguły, które główny bohater ignorował przez co miał dużo problemów. Poznanie i przestrzeganie zasad prozdrowotnych pozwoliły mu na powrót do zdrowia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, dzieląc się swoją wiedzą z bohaterami przedstawienia i innymi widzami.
  "Boży Architekt" - Błogosławiony Honorat Koźmiński!

  Dodano: 26 IV 2017r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście odbył się konkurs pt. "100 lat Bożego Architekta - Błogosławionego Honorata Koźmińskiego".
  Konkurs miał na celu popularyzowanie postaci Bł. Honorata Koźmińskiego w 100 rocznicę jego śmierci, włączenie się w ogólnopolskie obchody Roku Bł. Honorata oraz rozwijanie dobrej rywalizacji między uczniami.
  Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Dziedzic, Antonina Kielan, Maja Miazga i Amelia Domagała.
  Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała p. Małgorzata Kozik.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe i dewocjonalia związane z osobą Bł. Honorata. Docenieni zostali również katecheci przygotowujący uczniów.
  IX Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim!

  Dodano: 29 IV 2017r.
  Tekst: Marta Płocka
  21 kwietnia 2017 r. już po raz dziewiąty w Tomaszowie Mazowieckim odbył się konkurs recytatorski w języku angielskim. Organizatorem i pomysłodawczynią konkursu jest SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Szkoła Językowa Bingo School. Tematem przewodnim tej edycji konkursu była natura. Jednak po raz pierwszy był on tak szczególny dla naszej szkoły. Uczennica klasy IIa - Jadwiga Zakrzewska zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jej recytacja wiersza pt.: "Ode to broccoli" ("Oda do brokuła") napisany przez Holly Karapetovą, okazała się na tyle dobra i imponująca, że Jadzia wywalczyła dla naszej szkoły II miejsce. A nie było łatwo! Konkurs ten cieszy się dużą popularnością, a także znany jest z wysokiego poziomu, jaki prezentują uczestnicy. Ogrom pracy jaki został włożony w przygotowania do konkursu przez Jadzię zaowocował jednak tak zaszczytnym, II miejscem, z czego bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  STROIK WIELKANOCNY!

  Dodano: 29 IV 2017r.
  Tekst: Anna Kącka, Grażyna Miniak
  Samorząd Szkolny zorganizował konkurs rodzinny na wykonanie stroików świątecznych. Na konkurs wpłynęły 44 prace.
  Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
 • Zofia Gierach, Michał Sarnecki z kl. I;
 • Kowalczyk Dawid, Socha Piotr, Maciejewski Filip, Wasiak Gabriela z kl. II a;
 • Żegnałek Natalia, Łucka Anna, Witek Michał, Nikola Winiatorska z kl. IIb;
 • Gierach Julia z kl. III a;
 • Szczur Martyna, Błąkała Szymon z kl. III b;
 • Miazga Maja z kl. IV;
 • Kępa Kinga kl. V
 • Kępa Sylwia, Domagała Amelia, Żegnałek Mateusz, Śmiechowska Angelika z kl. VI.
 • Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i chęć stworzenia oryginalnych, godnych podziwu stroików.

  WITAMY WIOSNĘ!

  Dodano: 18 IV 2017r.
  Tekst: Mirosława Skura

  "Obłoki pachną wiosną,
  Wonieje ziemia świętem.
  W powietrzu rannie, rośno...
  Śpiew w sercu wniebowziętem..."

  L. Staff
  Uczniowie klasy pierwszej z zainteresowaniem obserwują zmiany w przyrodzie. Doglądają hodowane roślinki w doniczkach na klasowym parapecie: cebulki, groszek, owies. Poznają zwiastuny wiosny, ptaki i rośliny chronione. Dzielą się wrażeniami z własnych obserwacji. Inspirowani przyrodą z ochotą podjęli się przygotowania dla przedszkolaków przedstawienia na ten temat. Przygotowane z pomocą wychowawczyni i rodziców kostiumy oraz wiosenne dekoracje sprawiły dzieciom wiele radości tak, jak odtwarzanie ról koników polnych, żab, zajęcy, bocianów, srok, wróbla, kosa oraz wiosny.
  Zaplanowane na 6 kwietnia przedstawienie odbyło się, pomimo braku tego dnia prądu. Inscenizacja wraz z utworami muzycznymi została zaprezentowana kolejno wszystkim grupom przedszkolnym i nagrodzona brawami, co wszystkich artystów napawało dumą.
  STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA Z SUKCESAMI...!

  Dodano: 18 IV 2017r.
  Tekst: Anna Kącka
  W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej, dla uczniów klas II i III, udział wzięło 40 uczniów z naszej szkoły, zmagając się w 4 konkursach: matematycznym, ortograficznym, czytelniczym i plastycznym. Największe sukcesy uczniowie odnieśli w konkursach matematycznym i czytelniczym.
  I miejsce, z maksymalną liczbą punktów, zajęli: Bartosz Gruda i Zuzanna Włodarczyk, obydwoje z klasy IIa. Uczniów przygotowała do konkursu p. Anna Kącka. Wyróżnienia w tym samym konkursie zdobyli: Janusz Wrzosek kl. IIa, przygotowany przez p. Annę Kącką, Nikola Winiatorska kl. IIb, przygotowana przez p. Małgorzatę Piekut, Krystian Grzejszczyk kl. IIIa, przygotowany przez p. Jolantę Szymańską.
  W konkursie czytelniczym wyróżnienia otrzymali: Martyna Szczur i Michał Dziurski obydwoje z klasy IIIb. Uczniów przygotowała do konkursu p. Barbara Miniak.
  Uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi, medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy stypendiady otrzymali dyplomy uczestnictwa.
  Gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.
  ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

  Dodano: 12 IV 2017r.
  Beata Szymańska  (4kB)
  WIELKANOC TUŻ, TUŻ!
  (4kB)
  Dodano: 18 IV 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat

  "Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas.
  Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.
  Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra.
  Już zima poszła spać za morza, a w naszych sercach radość trwa."


  Tymi słowami dnia 7 kwietnia 2017 r w PSP w Rzeczycy przedszkolaki z grupy "Motylków" pod kierownictwem n-la Dominiki Bernat przedstawiły program artystyczny pt. "Wielkanoc tuż, tuż". Był to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Poprzez wiersze i piosenki dzieci przybliżyły tradycje Świąt Wielkanocnych.
  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Marek Kaźmierczyk - Wójt Gminy Rzeczyca, Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak - Dyrektor PSP w Rzeczycy, rodzice, przedszkolaki i nauczyciele.
  Mali aktorzy ubrani odświętnie, a niektórzy w stroje ludowe poprzez występ artystyczny przybliżyli publiczności tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. - Jak stary obyczaj każe dyngusiarze pokropili wodą, śpiewając piosenkę "Idziemy tu po dyngusie". Dużo śmiechu i radości wzbudziła scena z kogucikiem na wozie przy piosence "Wieziemy tu kogucika". Na zakończenie dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki "Toca, toca" Fly Project.
  Występ przedszkolaków oczarował gości, co wyrażone zostało gorącymi brawami. Pan Wójt podziękował dzieciom za udział w programie a wychowawcy grupy za przygotowanie dzieci. Wszystkim uczestnikom uroczystości złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W nagrodę poczęstował dzieci czekoladowymi cukierkami w postaci jajka. Po występach przedszkolaki wręczyły gościom pamiątki w postaci kart z świątecznych z życzeniami wielkanocnymi. Wychowawca grupy wręczył każdemu dziecku czekoladowego zajączka i psikawkę. Na zakończenie wykonano pamiątkową fotografię i zaproszono na słodki poczęstunek.  (4kB)
  PRZEDSZKOLAKI "W KRAINIE KRASNALI"!
  (4kB)
  Dodano: 7 IV 2017r.
  Tekst: Barbara Potrzebowska
  3 kwietnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego. W wycieczce uczestniczyły dzieci z trzech grup wiekowych: "Biedronki", "Motylki", "Tygryski". Organizatorem wycieczki była Barbara Potrzebowska. Celem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pt. "W krainie krasnali" wystawianego przez Teatr Muzyczny z Łodzi. Przedstawienie było bardzo ładne z dużą ilością muzyki i postaci. Aktorzy nawiązywali żywy kontakt z publicznością zachęcając dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy. W trakcie przedstawienia dzieci brały udział w konkursach i losowaniu nagród. Po zakończeniu przedstawienia wszystkie dzieci zostały obdarowane balonami. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do przedszkola.  (4kB)
  WIOSNA WOKÓŁ NAS!
  (4kB)
  Dodano: 7 IV 2017r.
  Tekst: Barbara Potrzebowska
  30 marca 2017 roku w grupie przedszkolnej "Biedronki" odbyła się uroczystość z okazji nadejścia wiosny. Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Potrzebowskiej przygotowały program artystyczny "Wiosna wokół nas". W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: pani Wójt Iwona Łuszcz-Krawczyk, pani Inspektor Oświaty Anna Stańczyk, pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska- Gdak, przedszkolaki ze starszych grup wiekowych, rodzice i dziadkowie dzieci występujących. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po udanych występach dzieci obdarowały wszystkich zaproszonych gości wiosennymi kwiatami, a następnie zaprosiły na wspólny słodki poczęstunek.
  WIELKANOCNY KONKURS PALM I PISANEK - PODSUMOWANY!

  Dodano: 25 III 2017r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  22 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się Konkurs "Palma i Pisanka Tradycyjna". W konkursie przewidziano dwie kategorie wiekowe: I - palma wielkanocna dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz II - pisanka wielkanocna dla uczniów gimnazjum.
  Konkurs poprzedziły warsztaty przeprowadzone przez twórczynie ludowe p. Mariannę Pawlak i p. Genowefę Kosiacką-Bąk.
  W konkursie na palmę wzięło udział 24 uczniów, w tym 7 uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VI Marta Grzejszczyk zajęła I miejsce; III miejsce - Magdalena Narożnik, wyróżnienie - Jagoda Kwatek.
  Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, którego wręczenia dokonał Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy - p. Jacek Zakrzewski.
  Zadowolenie uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami wrócili do szkoły.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
  OD LUNETY GALILEUSZA DO TELESKOPÓW KOSMICZNYCH

  Dodano: 23 III 2017r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Dnia 7 marca uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z szóstoklasistami ze szkoły w Sadykierzu pod opieką nauczycieli: p. Beaty Szymańskiej, p. Dariusza Jedwabnego i p. Grażyny Miniak uczestniczyli w wycieczce do Tomaszowa Mazowieckiego. Program wycieczki obejmował zajęcia edukacyjne w muzeum im. A. Ostrowskiego oparte na wystawie pt. OD LUNETY GALILEUSZA DO TELESKOPÓW KOSMICZNYCH przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli wiadomości astronomiczne, obejrzeli m.in. kopię lunety Galileusza, kopie lunet używanych przez Heweliusza, lunety XIX w., spektroskop, kamery CCD, model teleskopu Hublle'a. Uczniowie obserwowali przez teleskopy, a także w grupach brali udział w ciekawej grze edukacyjnej.
  Następnie udaliśmy się do kina, aby obejrzeć film pt. "Był sobie pies". To wzruszająca i zabawna opowieść o miłości psa do człowieka i poszukiwaniu sensu życia.
  Wyjazd do Tomaszowa Maz. dostarczył uczniom wielu wrażeń, a także umożliwił zintegrowanie grup.
  "Trzynasta Gwiazda Gwiazdozbioru Przepowiedni" - Amelia Domagała

  Dodano: 22 III 2017r.
  Tekst: Beata Zielińska
  Dnia 13 marca 2017r. naszą szkołę odwiedziła pisarka Dorota Mularczyk. Przybyła do szkoły w celu osobistego wręczenia nowo wydanej książki uczennicy Amelii Domagała, która została laureatką ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego na napisanie opowiadania o tematyce fantastycznej. Amelia zajęła II miejsce w Polsce. Jej opowiadanie opublikowane jest w książce, to jej II rozdział, dzięki temu Amelka jest współautorką tej książki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z kl. IV - VI ze szkoły w Rzeczycy, Luboczy i Sadykierzu. Uczniowie mieli okazję nie tylko pogratulować koleżance, jak również zapoznać się z twórczością pisarki Doroty Mularczyk, która zabawiała dzieci barwnymi opowieściami z jej życia, a to właśnie one stały się inspiracją pierwszej książki. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość zakupienia książek Pani Mularczyk.
  Pragniemy podziękować Rodzicom Amelii Państwu Domagałom za zaangażowanie w organizację spotkania, które dzięki Nim mogło dojść do skutku.
  DZIEŃ PATRONA

  Dodano: 15 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska

  "...Czyń dobrze, przebaczaj, wspieraj, nauczaj,
  kogo możesz i o ile możesz..."

  Narcyza Żmichowska

  W dniu 8 marca 2017r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona Szkoły - Narcyzy Żmichowskiej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą panią Agatą Ostalską i panią Agnieszką Strawińską. Na to święto zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły, dyrektor i nauczyciele. Podczas apelu uczniowie mieli możliwość bliższego poznania postaci Narcyzy Żmichowskiej. Narcyza Żmichowska pseudonim Gabryella urodziła się 4 marca 1819 roku w Warszawie, a zmarła 24 grudnia 1876r. - była pedagogiem, a jednocześnie poetką i pisarką, autorką nowatorskiej metody nauczania. Była kobietą, która "miłością żyła, prawdy szukała". Tego dnia obowiązywał uczniów strój galowy. W ten sposób cała społeczność szkolna uczciła naszego patrona.
  Tego dnia przypadał również Dzień Kobiet, dlatego chłopcy pod okiem pani Grażyny Miniak wierszem i piosenką złożyli życzenia oraz wręczyli wiosenne kwiaty wszystkim Paniom.
  KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ ORAZ...

  Dodano: 15 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska

  W poniedziałek 20 lutego 2017r. przeprowadzony został konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły, a komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców:
 • I m-ce Amelia Domagała z kl. VI
 • II m-ce Magdalena Narożnik z kl. V
 • III m-ce Martyna Szulc z kl. IV
 • Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Chmielewska oraz Dawid Dziedzic z kl.IV.
  W naszej szkole odbył się również konkurs plastyczny pt.: "Narcyza Żmichowska w oczach dzieci" zorganizowany przez panią Grażynę Miniak. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i za pomocą miękkich ołówków i płynnych linii wyczarowali kilka ciekawych portretów artystki. Finaliści konkursu:
  kategoria I - III
 • I miejsce Nikola Winiatorska
 • II miejsce Julia Socha
 • III miejsce Natalia Żegnałek
 • Kategoria kl. IV - VI
 • I miejsce Amelia Domagała i Julia Piekarska
 • II miejsce Daria Socha
 • Drugie zadanie konkursowe polegało na wykonaniu "Najciekawszego Kalendarium z życia naszej patronki"
 • I miejsce zajęła Wiktoria Wojtkiewicz
 • II miejsce Mateusz Żegnałek
 • III miejsce Marta Grzejszczyk
 • Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Patrona. Gratulujemy zwycięzcom!

  KONKURS PLASTYCZNY "TĘCZA"!

  Dodano: 19 III 2017r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza" pod hasłem "Cztery pory roku - barwy i cienie".
  Prace na konkurs wykonały: Jagoda Kwatek, Marta Grzejszczyk i Amelia Domagała.
  Szkolnym organizatorem konkursu była pani Małgorzata Jakubowska.
  WALENTYNKI

  Dodano: 14 III 2017r.
  Tekst: Anna Kącka, Grażyna Miniak
  Jak co roku w naszej szkole, 14 lutego, świętowaliśmy Dzień Zakochanych. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu Pocztę Walentynkową, aby można było przekazać wyrazy sympatii przyjaciołom, znajomym i nauczycielom.
  Skrzynkę walentynkową wypełniły kartki i listy adresowane do uczniów. Oczywiście nie zabrakło także wyrazów sympatii dla nauczycieli i wychowawców. Tego dnia w szkole towarzyszyły nam tylko dobre emocje. Każdy z niecierpliwością wyczekiwał swojej walentynki. Była radość, czasem zaskoczenie i dużo dobrej zabawy.
  OSTATKI W NASZEJ SZKOLE

  Dodano: 14 III 2017r.
  Tekst: Anna Kącka, Grażyna Miniak
  Ostatni dzień karnawału, przypadający w tym roku 28 lutego, "ubrany" był na niebiesko. Uczniowie i pracownicy szkoły mieli niebieskie ubrania bądź element podkreślający święto tego koloru. W ciągu całego dnia niebieski nam towarzyszył. W klasach odbywały się "niebieskie" zajęcia i zabawy, np. podróż Niebieskim Ortografem w matematyczną część nieba.
  Aby podkreślić, że to ostatni dzień karnawału, samorząd szkolny przygotował słodki bufet.
  Tego dnia w naszej szkole było bardzo niebiesko, słodko i wesoło.
  AKCJA "GÓRA GROSZA"

  Dodano: 14 III 2017r.
  Tekst: Grażyna Miniak, Anna Kącka
  Od kilkunastu lat odbywa się w szkołach wielka zbiórka monet, pn. GÓRA GROSZA organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom w domach dziecka i w rodzinach zastępczych. Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie dzieciom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Samorząd Szkolny pod kierunkiem opiekunów: p. Anny Kąckiej i p. Grażyny Miniak przeprowadził akcję w naszej szkole. Zaangażowanie w zbiórkę groszy było bardzo duże.
  Członkowie Samorządu dokonali także podsumowania akcji. Monety posegregowane zostały nominałami i policzone. Otrzymaliśmy następujące kwoty: monety 1 groszowe - 18,04zł., 2 gr. - 38,24zł., 5 gr. - 82,40 zł., 10 gr. - 80,50 zł., 20 gr. - 44,50 zł. i 50 gr. - 39,50 zł. Razem zebraliśmy 303 zł.18 gr. Zebrane pieniądze zostały wysłane Towarzystwu Nasz Dom.
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.  (4kB)
  DZIEŃ NIEBIESKI
  (4kB)
  Dodano: 14 III 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat

  "Niebieskie jest niebo i morze na mapach,
  i woda w jeziorze w słoneczny dzień lata.
  Niebieskie są oczy wielu ludzi świata:
  i oczy tatusia, i siostry, i brata"

  W piątek 28 lutego 2017r. w przedszkolu królowały kolory niebieskie i to w różnych odcieniach. Głównym tematem zabaw i zajęć była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poszerzenie wiedzy na temat sposobów oszczędzania wody, wykorzystywanie wody. Przedszkolaki zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie (oczywiście na miarę swoich możliwości). Wysłuchały wiersza "Kolor niebieski". Rozwiązywały zagadki, rozróżniały co pływa, co tonie, co cię rozpuszcza, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem woreczków. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną - wydierankę pt.: "Kropelka wody".
  Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  Dodano: 5 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Dziś 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i w istocie, bohaterzy, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistami o wolną Polskę, nie zostali zapomniani. W całej Polsce i w naszej szkole z tej okazji odbyła się lekcja historii, podczas której uczniowie obejrzeli film dokumentalny oraz dowiedzieli się kim byli żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944 - 1963. Żołnierze Ci stoczyli setki bitew i potyczek, a w obozach i więzieniach śmierć poniosło ponad 20 tys. "żołnierzy wyklętych".
  "Cześć ich pamięci!"
  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  Dodano: 5 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W poniedziałek 27 lutego 2017r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2017 "Młodzież zapobiega pożarom". Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski. W eliminacjach OTWP udział wzięli uczniowie z terenu naszej gminy. Turniej przeprowadziła komisja, w skład, której weszli: kapitan Ernest Lech, ogniomistrz Joanna Tokarska oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Rzeczycy, natomiast wszystkim uczestnikom wręczone zostały słodkie upominki.
  IV POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA!

  Dodano: 2 III 2017r.
  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy zaprasza na IV Powiatową Olimpiadę Przedszkolaka organizowaną 12 maja 2017r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy.

  Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Pan Marek Kaźmierczyk - Wójt Gminy Rzeczyca.
  Zainteresowane przedszkola prosimy o przesłanie pocztą lub na adres e-mail karty zgłoszenia do 31 marca 2017r.
  W załączeniu przesyłamy regulamin oraz kartę zgłoszenia.

  (2kB) (2kB)
  regulamin karta zgłoszenia  INFORMACJA!

  Dodano: 1 III 2017r.
  Beata Szymańska
  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Luboczy i Sadykierzu informuje, iż do 3 marca 2017 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły lub u Kierowników Szkół deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenie do klasy I.

  Nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 będzie prowadzony w terminie od 6 marca 2017 r. do 31 marca 2017 r.

  Wnioski i deklaracje do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły.


  (2kB) (2kB) (2kB) (2kB)
  deklaracja zgłoszenie wniosek do przedszkola wniosek do kl. I
  Zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. o Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) od 1 września 2017 r.
 • dzieci siedmioletnie realizują obowiązek szkolny,
 • dzieci sześcioletnie obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne,
 • dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
 • Na wniosek rodziców naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może rozpocząć również dziecko sześcioletnie, jeżeli:
 • korzystało z rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej,
 • albo
 • posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną.
 • "EDUKACYJNY KOMPAS" - ZAJĘCIA OTWARTE!

  Dodano: 23 II 2017r.
  Beata Szymańska

  "EDUKACYJNY KOMPAS" - INFORMACJA!

  Dodano: 23 II 2017r.
  Beata Szymańska

  ZABAWA CHOINKOWA 2017!

  Dodano: 15 II 2017r.
  Zdjęcia: Andrzej Socha

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zabawy choinkowej.  CO SŁYCHAĆ W LESIE ZIMĄ?

  Dodano: 13 II 2017r.
  Tekst: Mirosława Skura
  Klasa pierwsza szukając odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule wybrała się na spotkanie z leśniczym. Wyprawę do lasu zaplanowaliśmy na 6 lutego. Lekko mroźny dzień i bezwietrzna pogoda sprzyjały przyrodniczym obserwacjom.
  Pan Jarosław Gwóźdź starał się przekazać uczestnikom wyprawy jak najwięcej informacji. Obserwowaliśmy tropy i ślady jeleni, saren, dzików, lisów. Dowiedzieliśmy się, że jelenie biegają chmarą, a dziki i wilki watahą. Wiemy, czym różnią się tropy od śladów, dlaczego zwierzęta leśne zimą trzeba dokarmiać. Najbardziej spodobały się uczniom praktyczne ćwiczenia. Z zapałem rozsypywały kukurydzę i wkładały specjalnie wzbogaconą dla zwierząt sól do lizawki. Zainteresowanie dzieci wzbudziła znajdująca się w pobliżu ambona. Pan leśniczy wyjaśnił, że jest to punkt obserwacyjny, z którego można lepiej poznać zwierzęta tego lasu, robić zdjęcia i filmy. W drodze powrotnej wsłuchiwaliśmy się w odgłosy zimowego lasu. Było bardzo cicho. Usłyszeliśmy jedynie dzięcioła, który starał się dostać do pożywienia.
  Po długim spacerze, dzięki gościnności pana leśniczego, mogliśmy odpocząć przy ognisku koło leśniczówki. Rodzice troskliwie zadbali o gorący posiłek dla dzieci. Apetyty dopisywały. Jeszcze trochę zabawy na śniegu i powrót szkolnym autobusem do ciepłej klasy.
  ZMIANA DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW - od 13 lutego 2017 r.

  Dodano: 9 II 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska
  Poniżej zamieszczamy zmiany w dowożeniu i odwożeniu uczniów obowiązujące od poniedziałku 13 lutego 2017 r. na trasie: Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina
  Plan dowozu i odwozu uczniów-PKS Opoczno:
  Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina.  (4kB)
  STO LAT DLA BABCI I DZIADKA!
  (4kB)
  Dodano: 3 II 2017r.
  Tekst: Barbara Potrzebowska
  W czwartek 2 lutego 2017 roku w Oddziale Przedszkolnym w Rzeczycy została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoich kochanych dziadków w gościnne progi przedszkola.
  Doniosłą uroczystość otworzyła pani dyrektor Małgorzata Sobolewska - Gdak witając wszystkich przybyłych, dostojnych gości: babcie i dziadków oraz panią Annę Stańczyk - Inspektor Oświaty.
  Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Barbary Potrzebowskiej, p. Marianny Szczur i p. Dominiki Bernat, przygotowały na ten dzień programy artystyczne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a na twarzach dziadków malowała się ogromna radość i wzruszenie.
  Na koniec uroczystości dzieci obdarowały swoich ukochanych gości laurkami i upominkami, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek do swoich sal przedszkolnych.
  ZMIANA DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW - od 30 stycznia 2017 r.

  Dodano: 24 I 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska  [2] [1]

  Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska