WYPRAWKA SZKOLNA 2015!

Dodano: 30 VII 2015r.
Beata Szymańska
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Sadykierzu i Luboczy zawiadamia osoby zainteresowane dofinansowaniem zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom WYPRAWKA SZKOLNA 2015, iż wnioski należy składać w sekretariacie szkoły od 14 sierpnia 2015r. do 4 września 2015r.

INFORMACJA WNIOSEK 1 WNIOSEK 2Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?!

Dodano: 24 VII 2015r.
Beata Szymańska
Szanowni Państwo!
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze - sprzedają śmierć! Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony?
"LATO W LESIE" - wakacyjny konkurs!

Dodano: 14 VII 2015r.
Beata Szymańska

"LAS POTRZEBUJE PRZYJACIÓŁ"

Towarzystwo Przyjaciół Lasu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w wakacyjnym konkursie pod hasłam "LATO W LESIE".
  Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:
 • rysunkowy - skierowany do przedszkolaków i uczniów z klas I - III.
  Uczestnicy konkursu wykonują prace rysunkowe na temat swojej wakacyjnej przygody związanej z lasem.
 • fotograficzny - dla uczniów klas IV - VI.
  Uczestnicy tej kategorii konkursu wykonują, w trakcie wakacji, fotografie związane z przygodą w lesie, starając się wyeksponować piękno leśnej przyrody.
Prace konkursowe można bądzie zgłaszać do 2 października 2015r.
Dokładniejsze informacje i regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
http://www.tpl.org.pl/regulamin_lato_w_lesie.pdfWAKACJI NADSZEDŁ CZAS!

Dodano: 3 VII 2015r.
Beata SzymańskaUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015!

Dodano: 3 VII 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
Zdjęcia: Andrzej Socha
Dnia 26 czerwca 2015r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015.
Obchody te rozpoczęły się Mszą Św., odprawioną przez ks. Wikariusza Krzysztofa Knycha.
W szkole, po raz ostatni zabrzmiał dzwonek, po którym p. Dyrektor powitała przybyłą na uroczystość zakończenia p. Iwonę Łuszcz-Krawczyk - Zastępcę Wójta Gminy Rzeczyca, grono pedagogiczne, uczniów, rodziców.

Tradycyjnie, w ten szczególny dzień, szóstoklasiści ustępują miejsca swoim młodszym kolegom i koleżankom przekazując w ich ręce sztandar oraz prowadzenie akademii, a na dowód swojej obecności w szkole składają w kronice pamiątkowe wpisy.
Ostatnie wspólne chwile osłodzili im pierwszoklasiści wręczając słodkie upominki.

Teraz nadszedł moment uhonorowania najzdolniejszych uczniów.SPACER DO GROTOWIC ...!

Dodano: 9 VII 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: p. M. Domagała
23 czerwca 2015r. klasa IV pod opieką wychowawcy p. Grażyny Miniak wybrała się na pieszą wycieczkę do Grotowic. Spacer po najbliższej okolicy wśród pól i łąk, któremu towarzyszył wspólny śpiew był przyjemnością. Także pobyt nad Pilicą, wspólne zabawy oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku dostarczył wielu wrażeń. Uczniowie, te ostatnie chwile roku szkolnego, spędzili w malowniczym miejscu, bardzo miło i aktywnie.
Wychowawca klasy dziękuje rodzicom, którzy przygotowali posiłek w postaci kiełbasek, napojów oraz domowych ciast.PRZEDSZKOLAKI W DINOPARKU ...!

Dodano: 9 VII 2015r.
Tekst: Barbara Szczur
23 czerwca 2015 roku wszystkie przedszkolaki pod opieką wychowawczyń odwiedziły "DINOPARK" w Kołacinku. Podążając ścieżką dydaktyczną dzieci zapoznały się z życiem, wyglądem, upodobaniami i rodzajami dinozaurów. Podczas wędrówki uprosiły ukrytego w wodzie dinozaura, by się wynurzył. Ponadto jechały bajkową kolejką oraz rozpoznawały postacie ze znanych i lubianych bajek.
Przedszkolaki miały wiele radości, zdobyły dużo nowych wiadomości i doświadczeń.RAJD ROWEROWY DO SPAŁY!

Dodano: 9 VII 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 12 czerwca 2015r. grupa 16 uczniów należących do szkolnego koła LOP pod opieką p. Grażyny Miniak i p. Beaty Zielińskiej uczestniczyła w rajdzie rowerowym do Spały.
Podczas wycieczki obserwowaliśmy przyrodę najbliższej okolicy, przeszliśmy leśną ścieżkę opisującą ekosystem lasu w Konewce. Poznaliśmy także rezerwat Spała. Przyroda okolicy jak zwykle nas zachwyciła. Trochę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.BIWAK KLASY VIa!

Dodano: 9 VII 2015r.
Tekst: Alicja Żądło
W dniach 12 - 13 czerwca 2015r. uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcą p. Alicją Żądło przebywali na biwaku, placu zabaw oraz w budynku naszej szkoły. Uczniowie czas ten spędzili w serdecznej atmosferze, grając w piłkę, bawiąc się, śpiewając, słuchając muzyki. Rodzice przygotowali napoje, słodki poczęstunek oraz grillowane kiełbaski.
Mimo małych niedogodności (burza i deszcz wieczorem i w nocy) wszyscy uczestnicy czuli się swobodnie, odnosili się do siebie z życzliwością. Uczniowie chwile te spędzili bardzo radośnie, atrakcyjnie, dostarczyły im wiele wrażeń oraz niezapomnianych momentów.
Wychowawca klasy dziękuje rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz p. G. Miniak za pomoc w opiece nad uczniami."Jak dobrze nam zdobywać góry" - ZIELONA SZKOŁA W TATRACH!

Dodano: 6 VII 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek

"Dziecku potrzebny jest ruch, powietrze, światło,
spojrzenie w przestrzeń, poczucie wolności - otwarte okno."
Janusz Korczak

Zielona szkoła to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Spełnia określone cele edukacyjne i integracyjne. To bezpośrednie przeżywanie i działanie, przeniesienie zajęć dydaktycznych poza ławkę szkolną, doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości.

Poniedziałkowy poranek, 8 czerwca, zgromadził przed rzeczycką szkołą 49 osobową grupę dzieci, w tym 42 uczniów z klas II i III szkoły w Rzeczycy oraz 7 uczniów z klasy III Szkoły Filialnej w Luboczy. Każdy zaopatrzony w duży bagaż i dobry humor.
Przybyli też rodzice, aby pożegnać swoje pociechy wyjeżdżające na pięciodniowy pobyt w górach. Większość uczestników po raz pierwszy rozstawała się z rodzicami na tak długo.
LEŚNA   AKADEMIA  SPORTU!

Dodano: 28 VI 2015r.
Tekst: Andrzej Socha
Zdjęcia: Andrzej Socha
Leśna Akademia Sportu to pilotażowy projekt, którego głównym zadaniem była promocja aktywności ruchowej. Zaszczepienie wśród najmłodszych mieszkańców wsi i małych miasteczek potrzeby aktywnego obcowania z przyrodą, poprzez zajęcia sportowe organizowane na łonie natury, ale też i w oparciu o edukację ekologiczną i sportową.
Aby uczestniczyć i dobrze się przygotować do olimpiady, grupa 17 uczniów klas IV - VI uczestniczyła w treningach prowadzonych przez p. A. Socha i p. D. Jedwabnego.
Treningi składały się z modułu sportowego, którego głównym celem było podniesienie poziomu wytrzymałości biegowej, techniki ćwiczeń lekkoatletycznych (bieg koordynacyjny, rzut w tył nad głową, rzut oszczepem Kids Athletics Junior, rzut zamachowy, bieg przez płotki, trójskok w strefach, bieg okrężny, skok w dal z miejsca, bieg sztafetowy 10x500m) oraz zdobycie wiedzy sportowej i przyrodniczej. Po intensywnych przygotowaniach i 10 treningach nasza grupa wyjechała na zawody, by rywalizować z innymi drużynami.
Olimpiadę rozpoczęło zapalenie znicza olimpijskiego i odczytanie przysięgi olimpijskiej, którą w imieniu wszystkich sportowców odczytała nasza zawodniczka Maja Staruch.
Konkurencje sportowe przebiegały w sportowej atmosferze i każdy z zawodników z dużym zaangażowaniem podchodził do poszczególnych konkurencji. Po części testowej i sportowej nasza drużyna zajmowała 6 miejsce.
O ostatecznej klasyfikacji decydował bieg sztafetowy (10x500m) rozgrywany na koniec olimpiady. Duże zróżnicowanie fizyczne zawodników z poszczególnych drużyn spowodowało, że naszej drużynie nie udało się poprawić wyniku i ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce na 12 drużyn.
Skład drużyny na olimpiadzie: Wieteska Sylwia, Szymański Krystian, Bigos Adam, Bigos Kacper, Bojdo Kinga, Grzejszczyk Maja, Grzejszczyk Marta, Domagała Amelia, Młynarczyk Weronika, Żegnałek Mateusz, Miniak Kacper, Ciecieręga Jakub, Socha Daria, Staruch Maja.
Ponadto w treningach uczestniczyli, a w zawodach nie wystartowali: Bocheński Krystian, Amelia Szymańska, Martyna Kamińska.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za pracę włożoną w treningi i sportową postawę na olimpiadzie. - p. Andrzej Socha

.XV POWIATOWY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ!

Dodano: 28 VI 2015r.
Tekst: Małgorzata Kozik
Dnia 16 czerwca 2015r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej pod hasłem "Nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelię".
Naszą szkołę, pod opieką p. Małgorzaty Kozik, reprezentowali: Paulina Sarnecka i Zuzanna Kacprzak z kl. VIa oraz Błażej Legutowski z kl. V.
Zachęcanie do lektury wybranych fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego, poszerzanie wiedzy religijnej z zakresu obowiązującego materiału, inspirowanie uczniów do zaangażowania w życie Kościoła i pogłębianie prawdy o nawróceniu - to główne cele przeprowadzonego konkursu.
Ogromną radość sprawili nam Paulina Sarnecka zdobywając I miejsce i Błażej Legutowski plasując się na VI.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.A MOŻE TAK DO TOMASZOWA ...!

Dodano: 21 VI 2015r.
Tekst: Barbara Miniak
16 czerwca 2015r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. W programie wycieczki znalazły się:
1. Zabawy w sali zabaw "Kajtek".
2. Zwiedzanie Zakładów Graficznych "MOMAG"
3. Wizyta w McDonalds.
Dzieci były bardzo zainteresowane produkcją książek, czasopism i ulotek. Widziały sposoby łączenia kartek w książkach. Chętnie zadawały pytania dotyczące całej linii produkcyjnej. Wróciły uśmiechnięte i zadowolone.
Organizatorem wycieczki była p. B. Miniak,a opiekunem p. B. Grot.RYMOWANKI - WYLICZANKI!

Dodano: 21 VI 2015r.
Tekst: Barbara Miniak
Zdjęcia: M. Domagała
9 czerwca 2015r. odbyło sie podsumowanie Powiatowego Konkursu "Wierszem łatwiej, szybciej, radośniej czyli rymowanki, wyliczanki oraz inne sposoby skuteczne w ramach nauczania ortografii".
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło w Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Na konkurs wysłano prace 11 uczniów spośród których nagrodzono:
- Michała Dziurskiego z kl. Ib za zajęcie II miejsca w kategorii kl. I-III,
- Amelię Domagała z kl. IV za zajęcie II miejsca w kategorii kl. IV-VI,
- Mateusza Cerana z kl. III - wyróżnienie,
- Igora Sochę z kl. III - wyróżnienie "pocieszenie".
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.PISZEMY WIERSZE - KONKURS POETYCKI!

Dodano: 20 VI 2015r.
Tekst: Monika Fau
W dniu 3.06.2015r. odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego pod hasłem "Przyjaźń". Konkurs ogłosiły i przeprowadziły: p. Monika Fau - nauczyciel biblioteki i p. Beata Zielińska - nauczyciel języka polskiego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z PSP w Rzeczycy i Filii w Sadykierzu i Luboczy. W pisaniu wierszy, uczniów wspomagali nauczyciele tych szkół, zajmujący się na co dzień tematyką języka polskiego: p. Jadwiga Kowalczyk, p. Małgorzata Jakubowska i p. Agnieszka Szymczak. Tematyka konkursu pozwoliła uczestnikom zastanowić się nad znaczeniem przyjaźni w całym życiu człowieka, ale również w środowisku szkolnym.
  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  I miejsce
 • Joanna Kołodziejczyk kl. VIa - PSP w Rzeczycy
 • II miejsce
 • Andrzej Kośka kl. VI - PSP w Rzeczycy Szkoła Filialna w Luboczy
 • Amelia Domagała kl. IV - PSP w Rzeczycy
 • III miejsce
 • Natalia Królak kl. V - PSP w Rzeczycy Szkoła Filialna w Sadykierzu
 • Emilia Andrysiak kl. VIb - PSP w Rzeczycy
 • Wiktoria Żegnałek kl. V - PSP w Rzeczycy Szkoła Filialna w Luboczy.
A oto nagrodzony wiersz:

SIŁA PRZYJAŹNI
Mój drogowskazie na drodze życia!
Dlaczego wchodzę na szczyt nie do zdobycia?
Bo jesteś ze mną, a nie z nikim innym.
Kto by Ci nogę podłożył i nie poczuł się winnym?

Moja książko do czytania!
Dlaczego pokazujesz mi świat pięknym nie do opisania?
Bo świat naprawdę taki jest, trzeba w to wierzyć
I trzeba myśleć każdego ranka "muszę fajnie ten dzień przeżyć".

Moja windo na szczyt marzeń!
Czemu życie mi ułatwiasz, mimo tylu przykrych zdarzeń?
Bo wiem, że Ty dla mnie zrobiłbyś to samo.
I mogę z Tobą porozmawiać, jak z ukochaną mamą.

Mój najlepszy przyjacielu!
Dlaczego Ty mnie kochasz tak, jak ludzi niewielu?
Bo czuję się z Tobą, jak z drugą sobą
I nie muszę być przy Tobie żadną ozdobą.
To właśnie jest przyjaźń mój drogi,
A poświęceniem dla niej są wysokie progi.
Joanna Kołodziejczyk
- kl. VIa PSP w Rzeczycy

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i wszystkim, którzy podjęli samodzielne próby pisania wiersza.KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"!

Dodano: 18 VI 2015r.
Tekst: Agata Ostalska
Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG" organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych. Konkurs w formie testu został przeprowadzony w naszej szkole w styczniu 2015r. i wzięło w nim udział 16 uczniów. Test składał się z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś najlepszy wynik i I miejsce w szkole zdobyła uczennica klasy VIa - Joanna Kołodziejczyk, która otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrodę książkową; II miejsce - Błażej Legutowski z kl. V, a III miejsce - Jan Podlasek z kl.VIb.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.SZKOLNY OMNIBUS!

Dodano: 10 VI 2015r.
Tekst: Agata Ostalska
Wszyscy uczniowie chcący sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę z historii zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Historii - OLIMPUS 2015.
Celem olimpiady było urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Olimpiada to również doskonała okazja do podsumowania wiadomości z pierwszego semestru.
Z naszej szkoły wzięło udział 18 uczniów. Najlepszy wynik w szkole i tym samym tytuł Szkolnego Omnibusa otrzymała uczennica klasy IV - Amelia Domagała oraz uczeń klasy V Błażej Legutowski. Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom uznania potwierdzający jego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej.

LOSY ŻOŁNIERZA i DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO ...!

Dodano: 10 VI 2015r.
Tekst: Agata Ostalska

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości".

J. Piłsudski

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy". Konkurs jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, a uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni, formacji wojskowych, dowódców, symboli, topografii wojskowej, literatury, muzyki i malarstwa historycznego.
W I etapie - szkolnym udział wzięło 11 uczniów z klasy V i VI. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów i na podstawie osiągniętych wyników wyłoniła zwycięzców.
Do II etapu - rejonowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowali się uczniowie: Angelika Goska z klasy V oraz Jan Podlasek z klasy VI b.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą o historii oręża polskiego.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii p. Agaty Ostalskiej.LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY I
NA ROK 2015/2016

Dodano: 9 VI 2015r.
Tekst:
Poniżej przedstawiamy listę dzieci przyjętych do klasy I w Publicznej Szkole Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy w roku szkolnym 2015/2016

1. Bąk Krzysztof 26. Mirowska Julia
2. Czarnecki Maciej 27. Mucha Franciszek
3. Dziedzic Igor 28. Olszak Patryk
4. Gierach Zofia 29. Paluszewski Piotr
5. Gruda Bartosz 30. Piątkowski Sebastian
6. Gruda Dominika 31. Podlasiński Mateusz
7. Jaworska Zuzanna 32. Przybyłowski Jakub
8. Jeleń Adrian 33. Sarnecki Michał
9. Kacprzyk Julia 34. Skołt Jakub
10. Karwat Gabrysia 35. Socha Jan
11. Karwat Kornelia 36. Socha Julia
12. Karwat Maciej 37. Socha Piotr
13. Kępa Michał 38. Sputowski Nikodem
14. Klimczak Julia 39. Szewczyk Fabian
15. Kobacki Filip 40. Szymańska Oliwia
16. Korecki Jan 41. Wasiak Gabriela
17. Kowalczyk Dawid 42. Wieszkowski Bartosz
18. Kryćka Mateusz 43. Winatorska Nikola
19. Lipski Alan 44. Witek Michał
20. Łaska Zuzanna 45. Włodarczyk Zuzanna
21. Łaski Michał 46. Wrzosek Janusz
22. Łucka Anna 47. Zakrzewska Jadwiga
23. Maciejewski Filip 48. Żak Julia
24. Maciejewski Kacper 49. Żegnałek Natalia
25. Madzio Mateusz    LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
NA ROK 2015/2016

Dodano: 9 VI 2015r.
Tekst:
Poniżej przedstawiamy listę dzieci przyjętych do Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy w roku szkolnym 2015/2016.

1. Bernat Bartłomiej 26. Łaski Filip
2. Bojdo Szymon 27. Maciejewska Lilianna
3. Domagała Filip 28. Madzio Bartosz
4. Fau Maria 29. Miazga Iga
5. Filipowicz Gabriela 30. Mrowińska Julia
6. Gierach Agata 31. Noga Marcin
7. Glimasińska Natalia 32. Olejnik Maja
8. Gołębiewska Weronika 33. Olszak Marta
9. Gruda Anna 34. Osiński Kacper
10. Gruda Hanna 35. Ostalski Wojciech
11. Grzejszczyk Aleksandra 36. Podlasińska Kinga
12. Jadczak Kacper 37. Socha Aleksandra
13. Jaworska Aleksandra 38. Socha Martyna
14. Kacprzyk Bartłomiej 39. Stępień Julia
15. Kielan Jan 40. Stępniak Nikola
16. Klimczak Maja 41. Szewczyk Igor
17. Kobacki Bartosz 42. Świątek Tytus
18. Kosiacki Rafał 43. Tkaczyk Amelia
19. Kosiorek Dawid 44. Tkaczyk Kinga
20. Kośka Julia 45. Tkaczyk Marta
21. Kózka Aleksandra 46. Wasiak Karolina
22. Król Anna 47. Wasiak Weronika
23. Król Barbara 48. Wiśniewski Olivier
24. Kryćka Dawid 49. Wójtowicz Zofia
25. Lesiak Nikola 50. Żegnałek Maciej

NAJPIĘKNIEJSZY LIST DLA ZIEMI! - GŁOSOWANIE

Dodano: 3 VI 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią Ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.
Spośród kilkuset tysiecy prac napisanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach całego kraju wybrano 100. Wśród nich znalazł się list napisany przez Katarzynę Kasza - uczennicę kl. III naszej szkoły.
Kasi serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do głosowania na list Kasi.
Głosowanie odbywa się na stronach:
http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015 http://www.fundacjaarka.pl http://www.facebook.com/listydlaziemi

KOLONIE LETNIE W SARBINOWIE!

Dodano: 3 VI 2015r.
Tekst:
Fundacja SZANSA DLA GMIN po raz kolejny organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży do lat 16-tu.
W tym roku proponują kolonie nad morzem w Sarbinowie od 1 do 15 lipca 2015r.
Organizatorzy zapewniają pełne zakwaterowanie, opiekę fachowej kadry pedagogicznej i rekreacyjne zajęciami.
Koszt pobytu, w tym transport i ubezpieczenie, wynosi 400 zł od osoby - dla dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS-ie. Wymagane odpowiednie zaświadczenie z KRUS-u o pełnym ubezpieczeniu rodzica.
Dla dzieci, których rodzice nie są ubezpieczeni w KRUS-ie koszt turnusu wynosi 1000 zł.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 czerwca 2015r. w sekretariacie szkoły lub u p. Joanny Korzyckiej (Zakład fryzjerski "Joanna") tel. 504 247 871."Będzie zabawa, ... będzie się działo" - czyli DZIEŃ DZIECKA 2015!

Dodano: 4 VI 2015r.
Tekst: B. Grot, M. Skura, A. Kącka, B. Zielińska
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, 1 czerwca 2015r. w naszej szkole na uczniów czekało wiele atrakcji. Dzieci uzdolnione plastycznie wzięły udział w konkursie plastycznym "Wiosenna łąka". Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie, więc uczestnicy konkursu otrzymali słodycze i balony.
Następnie drużyny 12-to osobowe zbierały na czas piłeczki. Najszybciej z zadaniem poradziła sobie klasa II.
Aby nabrać sił do dalszych zmagań sportowych wszyscy uczniowie otrzymali kiełbaskę z grilla i napój ufundowany przez Radę Rodziców. Pełni sił przystąpili do kolejnych konkurencji.
Pięcioosobowe reprezentacje klas rzucały woreczkami do kosza z różnych odległości. Poziom zmagań był wyrównany, że konieczna była dogrywka, w wyniku której wyłoniono najlepszych.
W klasie Ia:
I miejsce - Jakub Woźniak,
II miejsce - Zuzanna Czarnecka,
III miejsce - Kacper Chudy.
W klasie Ib:
I miejsce - Maciej Jeleń,
II miejsce - Michał Pacholczyk,
III miejsce - Szymon Błąkała.
W klasie II:
I miejsce - Jakub Mucha,
II miejsce - Maja Miazga,
III miejsce - Maciej Kwatek.
W klasie III:
I miejsce - Czarek Szopa,
II miejsce - Mateusz Dobrowolski,
III miejsce - Antoni Galas.
Uczniowie zostali nagrodzeni za I miejsce maskotką "mrówką", za II - piłką plażową, a za III koszulką. Pozostali uczestnicy otrzymali słodycze.

Uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawcami udali sie do GOK-u. Zorganizowane zostały tam rozgrywki sportowe w pilkę nożną i siatkową. Dzieci równiez mogły wykazać się sprawnością fizyczną uczestnicząc w różnych konkurencjach.
Nagrody wręczała "Mrówka" sponsor tegorocznych obchodów Dnia Dziecka.
Miłośnicy tańca mogli zaprezentować swoje taneczne umiejętności biorąc udział w dyskotece.
Na zakończenie rodzice przygotowali posiłek w postaci kiełbasek i soczków.
Wszystkie dzieci spędziły ten szczególny dla nich dzień aktywnie i radośnie.

Uczniowie, nauczyciele i Dyrektor Szkoły składają serdeczne podziękowanie sponsorowi PSB MRÓWKA oraz Radzie Rodziców za przygotowanie Dnia Dziecka.
NOC BIBLIOTEK!

Dodano: 3 VI 2015r.
Tekst: Monika Fau
O godzinie 18.30 w Bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy rozpoczęła się NOC BIBLIOTEK. Nauczyciel Biblioteki Szkolnej w Rzeczycy - Monika Fau wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy włączyli się w ogólnopolską akcję - NOC BIBLIOTEK i zgromadzili się przed tablicą z hasłem ZGROZA NIE CZYTAĆ. Nasza Noc Bibliotek przebiegała przy współpracy z GOK w Rzeczycy. Pani Grażyna Kamińska pracująca w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy współuczestniczyła w realizacji zaplanowanych zadań.
Parę minut po godzinie dziewiętnastej wszyscy uczestnicy, a więc uczniowie klas III-VI, p. Grażyna Kamińska, p. Grażyna Miniak, sprawująca opiekę nad dziećmi i p. Monika Fau włączyli się w ogólnopolską akcję czytania "Lokomotywy" Juliana Tuwima wspólnie z dziennikarzami Radiowej Jedynki. Dla czytających w Bibliotece Szkolnej w Rzeczycy zostały przygotowane książki z wierszami Juliana Tuwima. W pierwszej fazie spotkania czytaliśmy również bajkę braci Grimm "Jaś i Małgosia" w wersji anglojęzycznej. Czytanie bajki rozpoczęła Monika Fau, ale nasi uczniowie również chcieli brać udział w czytaniu po angielsku, więc prezentowali swoje umiejętności czytania w języku angielskim. Oglądaliśmy także prezentację Czasopisma przedstawioną przez Panią Monikę Fau. Wiadomości w niej przedstawione przydały się do rozwiązywania krzyżówek przygotowanych na Noc Bibliotek.
Po zajęciach połączonych z czytaniem i przedstawionej prezentacji wszyscy udaliśmy się na plac GOK-u w Rzeczycy, gdzie Pani G. Kamińska przybliżyła uczniom tematykę literatury fantastycznej. Uzupełnieniem tego była wystawka komiksów z literatury fantastycznej - "Komiks w fantastyce - Fantastyka w komiksie". Uczniowie uczestniczyli również w kalambury pt. "Zgadnij jaka to książka?". Słuchali też fragmentów znanych im książek w wersji audio. Po skończonych zajęciach było pieczenie kiełbasek przy ognisku, konsumpcja i czas na herbatkę. Rozpalaniem ogniska zajął się stażysta pracujący w GOK-u - Damian Kobacki i p. Andrzej Socha - nauczyciel PSP w Rzeczycy, który również uczestniczył w Nocy Bibliotek, sprawując opiekę nad dziećmi. Kilkoro uczniów przyciągnęło boisko na terenie GOK-u, więc nie obyło się bez ruchu na świeżym powietrzu i gry w piłkę.
Po zajęciach przed Biblioteką Publiczną w Rzeczycy i miło spędzonym czasie przy ognisku wszyscy udaliśmy się do szkoły na dalszy przebieg Nocy Bibliotek. Rozwiązywaliśmy krzyżówki o tematyce ogólnorozwojowej i związanej z literaturą. Z okładek, przyniesionych do samodzielnego czytania przez uczniów książek, ułożyliśmy wielkie litery NB będące pierwszymi literami nazwy Noc Bibliotek. W tę noc uczniowie zwracali też książki do biblioteki i wypożyczali do samodzielnego czytania. Długo w nocy na sali gimnastycznej i w pomieszczeniu Biblioteki Szkolnej odbywało się czytanie ulubionych przez uczniów książek. Niektórzy w porze nocnej grali w kalambury w naszej bibliotece. A potem już tylko próby zaśnięcia na sali gimnastycznej...W FIGLORAJU "KAJTEK" - super zabawa z okazji Dnia Dziecka!

Dodano: 2 VI 2015r.
Tekst:
Przed zbliżającym się Dniem Dziecka, przedszkolaki, dzięki ofiarności Babć i Dziadków pojechały do Figloraju "Kajtek" w Tomaszowie Mazowieckim. Było wiele śmiechu, radości i przelanego potu w trakcie fantastycznych zabaw.DLA MAMUSI I TATUSIA!

Dodano: 2 VI 2015r.
Tekst:
Dla Mamusi i Tatusia! Pod tym hasłem 26 maja w przedszkolu odbyła się uroczystość związana z Dniem Mamy i Dniem Taty. Licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście, Pani Wójt Iwona Łuszcz-Krawczyk, Pani Inspektor ds Oświaty Anna Stańczyk, Pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska-Gdak - wysłuchali piosenek na cześć rodziców. Dzieci słowami wierszy i piosenek okazały swą miłość i przywiązanie do mam i tatusiów. Po zakończeniu uroczystości rodzice i zaproszeni goście otrzymali kwiaty i serduszka oraz zaproszenie na słodki poczęstunek.
Także klasa Ib nie zapomniała o swoich mamach. Z tej okazji dzieci pod opieką p. Barbary Miniak przygotowały przedstawienie pt. "O Krasnoludkach i sierotce Marysi"."Jesteśmy dziećmi Ziemi ..."!

Dodano: 25 V 2015r.
Tekst: Anna Kącka
Takimi słowami piosenki powitali nas uczniowie szkoły podstawowej w Lipiu, która była organizatorem "Międzygminnego Konkursu Ekologicznego z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej".
20 maja 2015 r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Szkoły Filialnej w Luboczy i Szkoły Filialnej w Sadykierzu wzięli udział w w/w konkursie.
Na początku uczestnicy konkursu obejrzeli bardzo ciekawą prezentację oraz wysłuchali prelekcji nt. niektórych ptaków zamieszkujących Polskę. Poznali ich zwyczaje, ulubione przysmaki i wysłuchali głosów jakie wydają.
Następnie poszczególne grupy rozwiązywały test wiedzy ekologiczno - profilaktycznej.
Kolejnym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu pt. "Używkom mówię NIE!". Tu liczyła się pomysłowość, jakość i estetyka wykonania.
Po wykonaniu zadań "przy stolikach" przyszedł czas na konkurencje sportowe. Przy dopingu kibiców wszystkie drużyny z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania, chociaż nie zawsze było łatwo, np. ściganie się z papierowym talerzykiem w ręku, na którym leży rzodkiewka to wcale niełatwe.
Po sportowych zmaganiach uczestnicy konkursu przystąpili do wykonania kanapek ze zgromadzonych produktów. Tu liczyła się różnorodność i pomysłowość wykonania.
Po takim wysiłku umysłowym i fizycznym należało się posilić. Ze smakiem więc, po ocenie jury, dzieci zjadły przygotowane przez siebie kanapki.
Wszystkie grupy biorące udział konkursie bardzo się starały, aby jak najlepiej wykonać przydzielone zadania. W związku z tym komisja konkursowa miała "trudny orzech do zgryzienia". Po burzliwych obradach zdecydowano, iż wszystkie drużyny zasługują na wyróżnienie.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodkie co nieco, upominek rzeczowy, a cała grupa dyplom i piłkę dla szkoły.
Dzieci doskonale się spisały. Każde zadanie było dla nich wyzwaniem, ale jednocześnie dobrą zabawą oraz okazją do poszerzenia wiedzy.
Bardzo nam się podobało - stwierdziły - chętnie wrócimy do Lipia za rok.II POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA - RZECZYCA 2015!

Dodano: 18 V 2015r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W dniu 13 maja 2015r. odbyła się "II POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA". Honorowy patronat nad Olimpiadą przejął Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk.
Tego dnia w Środowiskowej Hali Sportowej spotkało się 19 drużyn z 11 przedszkoli powiatu tomaszowskiego:
- Przedszkole komunalne z Czerniewic,
- Przedszkole Nr 3 z Tomaszowa Mazowieckiego
- Przedszkole Nr 16 z Tomaszowa Mazowieckiego,
- Przedszkole Nr 11 z Tomaszowa Mazowieckiego,
- Niepubliczne Przedszkole TPD z Inowłodza,
- Przedszkole Gminne z Będkowa,
- Przedszkole z Lubochni,
- Oddział przedszkolny z Lipia,
- Oddział przedszkolny z Rzeczycy,
- Oddział przedszkolny z Sadykierza,
- Oddział przedszkolny z Luboczy.
Olimpiada rozpoczęła się marszową prezentacją drużyn, po której Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak i Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk powitały zaproszonych gości, drużyny przedszkolaków, ich opiekunów oraz puliczność.
Wciągnięcie flagi na maszt i uroczyste ślubowanie rozpoczęło turniej.
Zawody przygotowano w dwóch kategoriach wiekowych dla 5-6 latków i 3-4 latków w formie wyścigów rzędów, rozwijających wszystkie cechy motoryczne oraz zachowujących zasadę stopniowania trudności.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał p. Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego, pomysłodawca zabaw i główny sędzia zawodów.
Iście olimpijska rywalizacja towarzyszyła przedszkolakom w każdej konkurencji, a ogłuszający doping publiczności gorąco zagrzewał do wyścigów.
Zacięta i wyrównana walka wyłoniła zwycięzców Olimpiady:
  Grupa dzieci 3-4 letnich:
 • I miejsce - Przedszkole Nr 3 w Tomaszowie Maz.
 • II miejsce - Przedszkole w Lubochni
 • III miejsce - Przedszkole w Sadykierzu
  Grupa dzieci 5-6 letnich:
 • I miejsce - Przedszkole w Rzeczycy
 • II miejsce - Przedszkole Nr 3 w Tomaszowie Maz.
 • III miejsce - Przedszkole Nr 16 w Tomaszowie Maz.
Wymienione drużyny nagrodzono pucharami i dyplomami, a wszystkim uczestnikom Olimpiady wręczono piękne pamiątkowe medale, oczywiście złote.
Nagrody wręczali gospodarze imprezy oraz zaproszeni goście: Pani Wójt Iwona Łuszcz-Krawczyk, Pan Wójt Marek Kaźmierczyk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Leszek Kosiacki oraz Dyrektor PSP Rzeczyca Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak.

Należy dodać, że jak zwykle możemy liczyć na naszych wspaniałych rodziców, którzy zapewnili przepyszny poczęstunek dla młodych sportowców.

Podziękowania składamy również sponsorom:
- Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.
- Urząd Gminy w Rzeczycy.
- Rada Rodziców.
- lokalni przedsiębiorcy naszej gminy, za finansowe wsparcie Olimpiady.

Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają jako wyjątkowy, a organizatorzy imprezy mają nadzieję, że spotkamy się już za rok.
NAGRODA dla AMELII
za "Skrzydlaty eksperyment Ziemi"!

Dodano: 17 V 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 14 maja 2015r. w Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Kielcach odbył się regionalny finał XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego pod hasłem "Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".
Uczennica klasy IV Amelia Domagała otrzymała nagrodę za wykonaną pracę plastyczną pt. "Skrzydlaty eksperyment Ziemi". Amelii gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Dziękuję za udział w konkursie również uczniom: Angelice Goska, Sylwii Tulin, Aleksandrze Biernackiej, Jakubowi Perkowi i Mateuszowi Żegnałkowi.3-dniowa WYPRAWA w KOTLINĘ KŁODZKĄ!

Dodano: 17 V 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
W dniach 6-8 maja 2015r. grupa 38 uczniów klas IV-VI przebywała na wycieczce (32 uczniów ze szkoły w Rzeczycy i 6 uczniów ze szkoły w Sadykierzu).
Głównym celem wycieczki było poznanie krajobrazów i zabytków południowo-zachodniej Polski oraz Czech. W pierwszym dniu dotarliśmy do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, obejrzeliśmy przepiękny obraz ukazujący artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Następnie odwiedziliśmy ogród zoologiczny i wielką jego atrakcję tj. Afrykarium. Zaprezentowane tutaj charakterystyczne biotopy Afryki z różnorodnością zwierząt na długo pozostaną w naszej pamięci. Podróż tego dnia zakończyła się w malowniczej miejscowości Kotliny Kłodzkiej - Dusznikach Zdrój, gdzie zakwaterowaliśmy się.
W drugim dniu wycieczki pojechaliśmy do Czech, aby podziwiać niesamowite, ogromne formy skalne (Skalne Miasto) w Andrspach. Pogoda była wymarzona - słonecznie, co ułatwiło nam podziwianie krajobrazów. Następnie wróciliśmy na teren kotliny, zwiedziliśmy uzdrowiskowe miasto Kudowę Zdrój, a także spróbowaliśmy wód mineralnych służących do różnych kuracji. W Kudowie również odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek. Tego samego dnia wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku. W ostatnim dniu zwiedzaliśmy magiczne miejsce w okolicy Kłodzka kopalnię złota w Złotym Stoku. Uczestniczyliśmy także w pokazie i wybijaniu monet oraz obejrzeliśmy kolekcję minerałów. Następnie jeszcze raz pojechaliśmy do stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia. Zobaczyliśmy najstarszą część miasta, czyli Ostrów Tumski z piękną katedrą, a także spacerowaliśmy po wrocławskiej starówce. Spacer musieliśmy zakończyć, aby wieczorem wrócić do domu. Szkoda, że wszystko co dobre, to szybko się kończy.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli nauczyciele: p. Monika Fau, p. Alicja Żądło i p. Grażyna Miniak. Organizatorem wycieczki była p. Grażyna Miniak."BEZPIECZNE DZIECKO - BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015"!

Dodano: 5 V 2015r.
Nasze przedszkole w okresie od 1 października 2014 r. do 28 lutego 2015 r. brało udział w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne dziecko - Bezpieczne przedszkole 2015" zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Celem konkursu było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w przedszkolu, domu, na placu zabaw, w kontakcie z przyrodą, ze zwierzętami, z osobami obcymi, elementami zasad ruchu drogowego, etc.
Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn.: "Bezpieczne przedszkole", obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W szkoleniu wzięły udział p. Beata Socha oraz p. Urszula Marzyjanek.
Za udział w/w konkursie przedszkole otrzymało Certyfikat oraz tytuł "BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015". Sprawozdania z realizacji zadań przewidzianych w regulaminie były systematycznie zamieszczane na stronie internetowej szkoły.224 rocznica uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA!

Dodano: 5 V 2015r.
Tekst: Alicja Żądło

"Maj - rocznica pięknych serc,
Maj - rocznica wielkich myśli.
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają ci, co przyszli".

4 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyła się uroczystość upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VIa pod kierunkiem p. Alicji Żądło i p. Agnieszki Szymczak zaprezentowali krótki program słowno - muzyczny nawiązujący do ówczesnych wydarzeń oraz znaczenia tego święta w teraźniejszości. Uczniowie przedstawili treści historyczne związane z uchwaleniem w 1791 r. Ustawy Rządowej regulującej prawa i obowiązki ówczesnej społeczności polskiej oraz starali się przybliżyć młodemu pokoleniu, jak ważne są dla patriotów polskich słowa: "Bóg, Honor, Wolność, Ojczyzna", jak szanować barwy narodowe.
Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu szkolnego i narodowego. Uczniowie w trakcie przedstawienia przybliżyli fakty historyczne oraz recytowali wiersze patriotyczne znanych poetów. Występ wzbogacony został pieśniami związanymi ze świętem majowym w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez p. Agnieszką Strawińską.
Powagi całej uroczystości dodały dzieci ubrane w stroje galowe z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami.
W dniu 3 maja społeczność szkolna uczestniczyła w Gminnych Obchodach 3 Maja. Brali udział we Mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym ze sztandarem szkolnym. Delegacja uczniów klasy szóstych złożyła kwiaty pod obeliskiem."LISTY DLA ZIEMI"!

Dodano: 5 V 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, organizowanej przez Fundację Arka - "Listy dla Ziemi". Główne hasło "Listów dla Ziemi" to "Nie bądź jednorazowy".
Akcja polega na pisaniu przez dzieci listów, w których uczą dorosłych, co trzeba robić, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów wpływając tym samym na poprawę stanu środowiska. Pisanie listów poprzedziły lekcje tematyczne dotyczące działań proekologicznych.
W naszej szkole listy pisali chętni uczniowie klas II - VI, najciekawsze z nich zostaną wyróżnione. Najlepszy "List dla Ziemi" ze szkoły weźmie udział w konkursie online na - LIST ROKU.MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ!

Dodano: 5 V 2015r.
Tekst: Monika Fau
W dniu 29.04.2015 r. w PSP w Rzeczycy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. W konkursie brali udział uczniowie z PSP w Rzeczycy oraz Filii w Sadykierzu i Luboczy. Uczestnicy prezentowali wiersze poetów polskich, m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Joanny Papuzińskiej, Mariana Załuckiego, Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredro. Nasze działanie pozwoliło uczniom zapoznać się z rodzimą twórczością, zmierzyć się z tematyką recytacji, a recytatorów mogli obejrzeć koleżanki i koledzy z PSP w Rzeczycy. Dodatkowymi elementami recytacji były również: gesty, rekwizyty, stroje, charakteryzacja uczestnika. Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Książki. W przygotowanie uczniów do konkursu zaangażowało się wielu nauczycieli naszych szkół, rodzice. Występy recytatorów śledziło także kilku opiekunów i Dyrektor PSP w Rzeczycy - Małgorzata Sobolewska-Gdak, która ufundowała nagrody tym, którzy najlepiej przedstawili wybrane wiersze.
Organizatorem konkursu była Monika Fau - nauczyciel biblioteki, a gośćmi - Zastępca Wójta - Iwona Łuszcz- Krawczyk oraz Inspektor ds Oświaty - Anna Stańczyk.
  A oto wyniki:
  Kategoria klas I-III:
 • I miejsce - Zuzanna Kaczmarska ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu
 • II miejsce - Katarzyna Kasza ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy
 • III miejsce - Maja Miazga ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy
 • Wyróżnienie otrzymały: Wiktoria Nowak ze szkoły w Luboczy i Martyna Szczur ze szkoły w Rzeczycy.

  Kategoria klas IV-VI:
 • I miejsce - Amelia Domagała Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
 • II miejsce - Jakub Pardej Szkoła Filialna w Luboczy
 • III miejsce - Weronika Sobczak Szkoła Filialna w Sadykierzu oraz Andrzej Kośka Szkoła Filialna w Luboczy
 • Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Martyna Wieczorek ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu.
Uczniowie, którzy najlepiej zaprezentowali wiersze znakomitych polskich poetów, otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali dyplomy za udział w konkursie."WIOSNA W LESIE ..."!

Dodano: 2 V 2015r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
29 kwietnia w przedszkolu, odbyła się uroczystość pod hasłem "Wiosna w lesie". Dzieci z grupy 3-4 latków i młodszej "O" pod kierunkiem nauczycieli Barbary Potrzebowskiej i Aleksandry Wieteska przygotowały program słowno-muzyczny. W uroczystości uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne, zaproszeni goście oraz członkowie rodzin dzieci występujących. Dzieci z młodszej grupy recytowały wiersze i śpiewały piosenki o wiośnie, natomiast starsza grupa nawiązała do zachowań ekologicznych w lesie. Całość uroczystości dopełniły ciekawe stroje wykonane przez rodziców. Dzieci z zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności. Po udanych występach dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek."English is everywhere"
- MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Dodano: 28 IV 2015r.
Tekst: Anna Nowicka
24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się Międzygminny Konkurs z Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkoły w Czerniewicach, Żelechlinku, Inowłodzu, Lubochni, Lipiu, Luboczy, Sadykierzu oraz Rzeczycy.
Konkurs pod hasłem English is everywhere przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych zgodnych z tematem i nadesłanie go na adres szkoły.
Decyzją komisji konkursowej przyznano 4 wyróżnienia:
Szymon Kwapiś - Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach,
Agata Przyborek - Szkoła Filialna w Luboczy,
Antonina Szczecińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni,
Adrian Świderski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy.
W konkursie plastycznym I miejsce zajęły ex aequo:
Natalia Dębowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
i Wiktoria Tworska z Zespołu Szkół w Żelechlinku,
II miejsce zajął Tomasz Marzyjanek ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu,
III miejsce zajęła Julia Andryszczak z Zespołu Szkół w Żelechlinku.
Uczniowie klas IV-VI przystępując do konkursu wykazali się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie testu, który składał się z 25 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 pkt., a więc max. 30 pkt. Po sprawdzeniu testów i zliczeniu punktów jury przyznało:
I miejsce dla Damiana Jędrasa - 28 pkt. ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu,
II miejsce dla Izabeli Wysockiej - 27 pkt. z Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach,
III miejsce dla Andrzeja Kośki - 25 pkt. ze Szkoły Filialnej w Luboczy.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Bator, Agnieszka Szymczak, Anna Nowicka.
WYJAZD DO WARSZAWY!

Dodano: 28 IV 2015r.
Tekst: Agnieszka Szymczak
Uczniowie klas 4-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz uczniowie klas 5-6 Szkoły Filialnej w Luboczy spędzili jeden dzień w stolicy Polski w Warszawie.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, projekcję filmu oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego.
Wizyta w budynku telewizji okazała się pełna wrażeń, ponieważ wycieczkowicze gościli w studiach nagrań takich programów jak "Pytanie na śniadanie" oraz "Świat się kręci". Można było potrzymać kamerę, posiedzieć na miejscu Agaty Młynarskiej, czy zajrzeć do lodówki telewizyjnej ... Trochę niepocieszeni byli jedynie łowcy autografów, ponieważ gwiazdy szklanego ekranu tego dnia akurat nie przechadzały się tymi samymi ścieżkami, co grupa młodzieży szkolnej ...
Po ponad godzinnej bieganinie po gmachu telewizji, seans filmowy był okazją, by po prostu odpocząć w wygodnych fotelach sali kinowej zarezerwowanej tylko dla uczniów PSP w Rzeczycy!!!
Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Z bliska robi ogromne wrażenie! Posiadanie przewodnika, jest tu konieczne, ponieważ łatwo można zabłądzić, a ponadto bez niego nie można zwiedzić ani podziemnych korytarzy, ani wejść na płytę boiska wejściem przeznaczonym dla piłkarzy, czy obejrzeć ich szatni.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki późnym wieczorem wrócili do domu.
Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Szymczak.
Opiekunami - pani Jadwiga Kowalczyk i pan Andrzej Socha."UMIEM PŁYWAĆ ..."!

Dodano: 28 IV 2015r.
Tekst: Anna Kącka
Tak, z całą pewnością, mogą mówić uczniowie klas II z terenu naszej gminy.
W ramach projektu powszechnej nauki pływania pod hasłem "Umiem pływać 2015" uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w 20 godzinnym kursie nauki pływania. Wyjazdy na basen w Rawie Mazowieckiej odbywały się dwa razy w tygodniu. Tam wykwalifikowani instruktorzy stopniowo oswajali dzieci z wodą i przekazywali umiejętności pływackie.
Chociaż czasami było ciężko, dzieci pełne wrażeń i z coraz większą satysfakcją wracały z każdego wyjazdu, by wreszcie stwierdzić "szkoda, że to już koniec"

Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdów sprawowały: Anna Kącka, Małgorzata Piekut, Barbara Wasilewska.
"Zaklęty bagaż" i "Szkoła z klasą" - TEATR KURTYNA!

Dodano: 8 IV 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
W dniu, 8 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny, mieli możliwość obejrzeć spektakl profilaktyczny w wykonaniu krakowskich aktorów Teatru KURTYNA.
Uczniowie klas O - III wysłuchali historii pt. "Zaklęty bagaż" opowiadającej o Adasiu - niesfornym i krnąbrnym chłopcu, który każdy dzień swego życia wypełniał niegrzecznymi wybrykami. Przedstawienie zwracało szczególną uwagę na kulturę słowa, szacunek dla osób starszych oraz możliwość dokonywania wyboru między dobrem, a złem. Pokazano również, że dzięki wytrwałości i dobremu zachowaniu można osiągnąć sukces.
Dla uczniów klas IV - VI zaprezentowano spektakl pt. "Szkoła z klasą" ukazujący zagrożenia często występujące w szkołach m. in. dokuczanie słabszym, wyśmiewanie się z innych, drobne kradzieże, palenie papierosów, agresja słowna i fizyczna, brak motywacji do nauki i wagarowania.
Każdy program zakończony był krótką prelekcją podsumowującą zachowanie głównych bohaterów.
Występy aktorów sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW 2015!

Dodano: 7 IV 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
W środę, 1 kwietnia, 60 uczniów z klas szóstych naszej gminy przybyło do Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, by napisać pierwszy w swoim życiu egzamin zwany sprawdzianem szóstoklasisty. W tym roku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji w sprawie warunków i sposobu oceniania uczniów sprawdzian w nowej formule składał się z dwóch części.
Pierwsza, obejmowała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki. Uczniowie w ciągu 80 min. mieli do rozwiązania 26 zadań: 13 z języka polskiego oraz 13 z matematyki. Tak, jak w ubiegłych latach oprócz zadań zamkniętych wystąpiły zadania otwarte.
Po przerwie, o godz. 11.45 rozpoczęła się II część sprawdzianu - test z języka angielskiego. Ta część egzaminu trwała 45 min., a swoją wiedzę uczniowie sprawdzali jedynie w zadaniach zamkniętych.
Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej, a o jego wynikach dowiemy się dopiero 29 maja.
Wszystkim szóstoklasistom życzymy wysokich wyników.WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA!

Dodano: 4 IV 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
Informujemy, iż wiosenna przerwa świąteczna trwa od 2 do 7 kwietnia 2015r.
W środę 8 kwietnia rozpoczynamy zajęcia po przerwie wielkanocnej.WIELKANOCNE ŻYCZENIA!

Dodano: 1 IV 2015r.POWITANIE WIOSNY!

Dodano: 29 III 2015r.
Tekst: Beata Szymańska, Dariusz Jedwabny
W dniu 20 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami przywitali "pierwszy dzień wiosny". Jak każdego roku dzień ten miał charakter zabaw i konkurencji sportowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć Marzanny, którą wykonali szóstoklasiści.
Uczniowie klas I - III wraz z przedszkolakami przeszli nad pobliski strumyk, by tam pożegnać zimę i poszukać pierwszych oznak wiosny. W tym czasie uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w zawodach sportowych na rolkach.
Ich umiejętności podziwiali Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor ds Oświaty - p. Anna Stańczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy - p. Janusz Baran.
Od września dzieci ze szkół podstawowych w naszej gminie raz w tygodniu biorą udział w zajęciach, gdzie odbywa się nauka jazdy na rolkach. Stąd m.in. pomysł, aby w piątkowe przedpołudnie "dnia wiosny" oprócz tradycyjnego topienia marzanny odbył się "rolkowy" festyn sportowo-rekreacyjny.
Dzieci (około 60 uczestników) bawiły się jeżdżąc na rolkach w formie wyścigów rzędów rozgrywanych w kategorii drużyn-klas oraz jazdy w rywalizacji indywidualnej na torze przeszkód, gdzie każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. W zaciętych i wyrównanych zmaganiach najlepszymi klasami w szkole okazały się kl. VIb i V.
Dzieci świetnie się bawiły, a różne umiejętności jakie prezentowały dodatkowo uatrakcyjniały wyścigi, czyniąc je nieprzewidywalnymi a przez to ciekawymi.
Dodatkową atrakcją imprezy była rywalizacja o najlepszego rolkarza, który jeździ na wstecznym. Jazda tyłem to trudny element techniczny, dlatego więc słowa uznania należą się tym, którzy w tym wyścigu zwyciężyli.
Dla tych którzy najlepiej radzili sobie z jazdą na rolkach władze naszej gminy ufundowały i wręczyły piękne pamiątkowe koszulki, natomiast wszystkim uczestnikom zabawy rozdano słodycze. Dwie godziny, które wypełniły się rywalizacją i zabawą na rolkach minęły błyskawicznie.
Dopełnieniem wszystkich atrakcji pierwszego dnia wiosny było zaćmienie słońca, które mogliśmy obserwować pod czujnym okiem p. Grażyny Miniak.
Wszyscy radośnie i wesoło przywitali wiosnę.TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ!

Dodano: 22 III 2015r.
Tekst: Agata Ostalska
W dniu 16 marca 2015r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2015 "Młodzież zapobiega pożarom". Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski oraz Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca Iwona Łuszcz-Krawczyk. W eliminacjach OTWP wzięło udział 38 uczniów z terenu naszej gminy. Turniej przeprowadziła komisja, w skład, której weszli: młodszy aspirant Katarzyna Kowalska, młodszy kapitan Ernest Lech oraz sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec.
Turniej składał się z dwóch części: testowej i ustnej.
W wyniku rozgrywek finałowych zwyciężył Julian Zakrzewski uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, II miejsce - Milena Tomaszewska ze Szkoły Filialnej w Luboczy, III miejsce Angelika Goska ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia dla Aleksandry Przyborek i Dawida Wieszkowskiego.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy.
Zwycięzca eliminacji gminnych reprezentował naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które odbyły się 19 marca 2015r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. W wyniku ostrej rywalizacji I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły, a więc nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich reprezentować będzie Julian Zakrzewski w kategorii szkół podstawowych.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"KANGUR" - MATEMATYCZNE ROZGRYWKI!

Dodano: 21 III 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
W czwartek 19 marca 2015r. grupa 20 uczniów naszej szkoły wzięła udział w szkolnych eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego - KANGUR.
W ciągu 75 min. klasa IV rozwiązywała zadania z kategorii Maluch, zaś klasa V i VI zadania z kategorii Beniamin. Otrzymane zestawy wymagały od uczestników znajomości podstawowych algorytmów matematycznych oraz umiejętności logicznego, a zarazem nieszablonowego myślenia.
Po godzinnych zmaganiach z matematyką uczniowie mogli się zrelaksować układając przeróżne figury z "matematycznego węża" - konkursowego upominku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę wysokich wyników w konkursie - p. Beata Szymańska.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY!

Dodano: 12 III 2015r.
Tekst: Anna Kącka, Anna Nowicka, Beata Zielińska
Zdjęcia: Andrzej Socha
6 marca 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy świętowaliśmy 196 rocznicę urodzin naszej patronki - Narcyzy Żmichowskiej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy trzeciej przeprowadzili zebranych przez życie i twórczość niezwykłej kobiety jaką była Narcyza Żmichowska. Dla trzecioklasistów było to wielkie wyzwanie, gdyż twórczość naszej patronki nie należy do łatwych. Uczniowie uporali się z postawionym przed nimi zadaniem doskonale. Po części poświęconej naszej patronce uczniowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Za uroczystość odpowiedzialne były: Anna Kącka - wychowawca klasy III, Anna Nowicka - nauczyciel języka angielskiego, Agnieszka Strawińska - nauczyciel muzyki, Beata Zielińska i Bernardeta Grot - opiekunki Samorządu Szkolnego, Małgorzata Szczur - nauczyciel plastyki.II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 5 III 2015r.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy zaprasza
do wzięcia udziału w II Olimpiadzie Przedszkolaków organizowanej w naszej szkole, która odbędzie się w dniu 13 maja 2015 r.
w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy o godzinie 10.00.
Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Pan Marek Kaźmierczyk - Wójt Gminy Rzeczyca.
Zainteresowane przedszkola prosimy o przesłanie pocztą lub na adres e-mail karty zgłoszenia do dnia 27 marca 2015 r.
W załączeniu przesyłamy Regulamin oraz Kartę zgłoszenia.

(2kB) (2kB)
regulamin karta zgłoszeniaREKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
I DO KLASY PIERWSZEJ PSP W RZECZYCY

Dodano: 03 III 2015r.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy informuje, iż nabór dzieci do przedszkola oraz uczniów do klasy I na rok szkolny 2015/2016 będzie prowadzony w terminie od 4 marca 2015 r. do 10 kwietnia 2015 r.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy.

(2kB) (2kB)
regulamin wniosek

REKRUTACJA DO KLASY I

Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji uczniów do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.

(2kB) (2kB)
regulamin wniosekPIKNIK MATEMATYCZNY
- podsumowanie I edycji programu mPotęga!

Dodano: 22 II 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
W czwartek 19 lutego 2015r. reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. Beaty Szymańskiej, uczestniczyła w Pikniku Matematycznym podsumowującym I edycję programu mPotęga, zorganizowanym w Centrum Nauki Kopernik przez Fundację mBank oraz Fundację Dobra Sieć.
Na spotkanie zaproszono delegacje z 33 szkół podstawowych, gimnazjów i organizacji pozarządowych województwa łódzkiego i mazowieckiego biorących udział w programie, celem którego było opracowanie i zrealizowanie projektów wspierających edukację matematyczną oraz rozwijających, w nieszablonowy sposób, umiejętność logicznego myślenia.
Podczas oficjalnej części Pikniku zaprezentowano i nagrodzono najciekawsze pomysły, a następnie uczestników zaproszono do planetarium na seans pt. "Słoneczna podróż" oraz do zwiedzania ekspozycji wystawionych w Centrum Nauki.
Dopełnieniem wszystkich atrakcji były prezenty ufundowane przez Fundację mBanku.
Pełni wrażeń i zapału do udziału w kolejnej edycji mPotęgi wróciliśmy do Rzeczycy.WAŻNE!
Informacja dla rodziców dzieci
uczęszczających do oddziału przedszkolnego
w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy.

Dodano: 17 II 2015r.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy proszeni są o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016.

(2kB)
deklaracja

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci urodzonych w II połowie 2008 roku oraz w 2009 roku, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy proszeni są o zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016.

(2kB)
zgłoszenie do klasy I

Wyżej wymienione dokumenty są dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły, a także w sekretariacie szkoły bądź u wychowawców klas. Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawców klas w terminie do 23 lutego 2015 r.
GMINNE DYKTANDO EKOLOGICZNE!

Dodano: 17 II 2015r.
Tekst: Beata Zielińska
"Oby nie przyniósł pecha!?" 13 lutego w piątek 2015r. w PSP w Rzeczycy odbył się konkurs ortograficzny - Dyktando dla klas IV - VI o tytule "Wypracowanie Wilhelma Błażeja". Uczestnicy borykali się z trudną pisownią rodzimych wyrazów, ale nie tylko, bo w dyktandzie wystąpił np. wyraz "rissotto" wywodzący się z języka włoskiego.
Liczba wszystkich uczestników 31, ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - 15.
Wyniki konkursu ortograficznego zostaną ogłoszone w maju, a na zakończenie roku szkolnego dla najlepszych Wójt Gminy ufunduje nagrody.
Życzymy jak najlepszych wyników.1% dla naszej szkoły!

Dodano: 27 I 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" udostępnia Państwu darmowy program do wypełnienia PIT-u. Wystarczy wprowadzić dane.

PIT Projekt 2014

Wybierając ten program możesz przekazać 1% podatku na rozwój edukacji w swojej szkole. Dowiedz się więcej na stronie

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"

Jednoczesnie pragniemy poinformować Państwa, iż od 27 marca 2014r. nasza szkoła została Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Współpracując z tym stowarzyszeniem możemy, z rocznych rozliczeń podatkowych, pozyskać 1%.
Zachęcamy Państwa do przekazania swojego 1% na rzecz naszej szkoły. Wystarczy tylko w rozliczeniu podatkowym jako numer KRS wpisać 0000031762 oraz, jako cel szczegółowy podać nazwę PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RZECZYCY 500000008882.

Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie.


[2] [1]

Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
Webmaster & admin:  Beata Szymańska