WARSZTATY - PISANKA I PALMA WIELKANOCNA
Dodano: 28 III 2013r.
Opracowała: Lilla Błaszczyk
Palmy i pisanki są nieodłącznym elementem wiosennych świąt. Już od wielu lat nasz region słynie z pięknych pisanek zwanych kraszankami oraz z palm wielkanocnych. Twórczynie ludowe z gminy pieczołowicie kultywują tradycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, niełatwej sztuki kraszenia jajek oraz wicia palm. 11 marca w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne z twórczyniami ludowymi, które starały się zaszczepić kult tradycji świąt wielkanocnych młodemu pokoleniu. Podczas zajęć reprezentanci wszystkich szkół tworzyli piękne palmy i pisanki. Część materiałów do palm oraz wosk , pisaki, palniki i jajka zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy. Warsztaty połączone były z "Konkursem na pisankę i palmę wielkanocną". Młodzi twórcy pod okiem Genowefy Kosiackaiej -Bąk z Rzeczycy oraz Marianny Pawlak z Brzeziny wyczarowali prawdziwe "cudeńka'.
W warsztatach uczestniczyło łącznie 43 uczniów pod opieką pani Lilli Błaszczyk.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Frączak, Kinga Bojdo, Gabriela Stępniewska, Kamila Królik, Weronika Anteczek, Arleta Szulc, Nina Staruch, Emilia Przybyłek, Emilia Januszek, Kinga Kosiacka-Bąk, Paulina Gaćkowska, Zuzanna Kacprzak, Sylwia Wieteska, Aleksandra Przyborek, Maja Staruch i Gabriela Hozer.
W konkursie przyznano po 3 nagrody i 2 wyróżnienia za palmę i za pisankę.

Nagrodzonym gratulujemy!POWITANIE WIOSNY
Dodano: 27 III 2013r.
Opracowała: Beata Zielińska
Dnia 21 marca 2013r. odbyło się powitanie pierwszego dnia wiosny, które połączono z profilaktyką przeciw nałogom i agresji. Zajęcia przebiegały według planu pod hasłem: "BĄDŹMY ZDROWI - WOLNI OD NAŁOGÓW".
O godz. 815 wychowawcy spotkali się z uczniami w klasach a następnie na krótkim organizacyjnym apelu.
Pani dyrektor przedstawiła harmonogram dnia. o godz. 900 społeczność uczniowska wymaszerowała z Marzanną, aby pożegnać zimę. Po powrocie wybrani przedstawiciele poszczególnych klas przystąpili do konkursu plastycznego, który przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych.
Klasy I - III wykonywały prace na temat "Wiosna i zdrowie" natomiast klasy IV - VI na temat "Każdy ma swojego ... Diabła".
Pozostali uczniowie z klas młodszych brali udział w grach i zabawach ruchowych przebiegających pod hasłem "Prawdziwy sportowiec - wolny od nałogów".
Uczniowie z klas IV - VI obejrzeli w tym czasie film o tematyce profilaktyczne "Alkohol twój wróg". Po projekcji filmu nastąpiła burzliwa dyskusja na temat nałogów i ich zapobieganiu.
Następnie wszyscy wysłuchali koncertu filharmonii pt. "Muzyka uwrażliwia".
Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W klasach młodszych zwyciężyła klasa III, natmiast w klasach starszych - IVb.
Na uroczyste wręczenie nagród przybył Wójt Gminy Rzeczyca pan Marek Kaźmierczyk, który wraz z Panią dyrektor pogratulował zwycięzcom i wręczył nagrody.
Uczniowie tego dnia z dobrym humorem, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do domów.
21 marca w naszej szkole nie był tylko dniem przedniej zabawy, ale był również dniem, w którym uczniowie mieli okazję miło spędzic czas przy muzyce.
Zajęcia zorganizowane tego dnia dostaczyły uczniom wiele cennych informacji na temat: "Jak ustrzec się przed nałogami?" oraz "Jakie niebezpieczeństwo niosą nałogi?".
Łączyć przyjemne z pożytecznym to najlepszy sposób, aby dotrzeć do ucznia, dlatego zamierzamy propagować tego rodzaju działania.


OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY
Dodano: 18 III 2013r.
Opracowała: Anna Laskowska
W czwartek, 13 marca również uczniowie naszej szkoły pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty pt. "Spotkanie w ciemnościach"
Punktualnie o godz. 9-tej uczniowie pozbywali się nadmiernego stresu oglądając film terapeutyczny "Bratek", później kilka głębokich wdechów, masaż dłoni, słowa otuchy, instrukcje i 45 minut koncentracji nad tematem z języka polskiego. Później kwadrans przerwy i 14 zadań matematycznych.
Wierzymy, że poprawnemu rozwiązywaniu testu sprzyjały techniki relaksacyjne, ale przede wszystkim dobre przygotowanie uczniów do tego sprawdzianu.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokiej punktacji!


Akcje prowadzone przez szkolne koło LOP
Dodano: 15 III 2013r.
Opracowała: Grażyna Miniak
  Obecnie szkolne koło LOP przeprowadza dwie akcje mające na celu:
 • czyste i przyjazne środowisko,
 • nauka i praktyka segregacji odpadów,
 • wdrażanie właściwego modelu życia, w którym człowiek współistnieje ze środowiskiem, a nie niszczy go .
1. Zbiórka zużytych baterii.
W ramach programu ,,Z REBĄ zbieramy baterie - modernizujemy naszą szkołę".
Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, które są niebezpieczne dla środowiska. Dlatego, zbieramy baterie do oddzielnych pojemników.
W miesiącu styczniu oddaliśmy 66 kg baterii do recyklingu (1kg = 1 pkt.). W zamian otrzymujemy pomoce naukowe np. plansze, gry dydaktyczne itp.

2. Zbiórka plastikowych nakrętek pod hasłem: ''Warto odkręcać'' .
Włączyliśmy się do akcji ogłoszonej przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z wadą słuchu "Usłyszeć Świat". Głównym celem jest pomoc dzieciom niedosłyszącym , zbieramy nakrętki dla nich na rehabilitację. 50 kg nakrętek - to 1 godzina rehabilitacji dla jednego dziecka.
Akcja szkolna cieszy się dużym zainteresowaniem . Zauważa się, że angażują się uczniowie i ich całe rodziny. Członkowie koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunem p. Grażyną Miniak dwa razy w tygodniu odbierają nakrętki od uczniów z klas i prowadzą odpowiednią dokumentację .
Obecnym rekordzistą w ilości oddanych nakrętek - 27 kg jest uczeń klasy V .
  Przypominamy, że zbieramy nakrętki po:
 • wodach
 • płynach
 • szamponach
 • kawie
 • herbacie
 • sokach
Nie zbieramy metalowych zakrętek ani kapsli!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w organizowane akcje!
- członkowie wraz z opiekunem szkolnego koła LOP.KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ
Dodano: 15 III 2013r.
Opracowała: Agata Ostalska
W dniu 13 marca 2013r. został przeprowadzony konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV-VI. Turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Aleksandrę Bąk, Paulinę Gaćkowską, Emilię Przybyłek, Magdalenę Osińską oraz Kingę Kosiacką-Bąk.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły.
  W konkursie zwyciężyli:
 • I m-ce Magdalena Osińska
 • II m-ce Kinga Kosiacka-Bąk
 • III m-ce Emilia Przybyłek
Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Bąk i Paulina Gaćkowska.
Gratulujemy zwycięzcom!


UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY
Dodano: 15 III 2013r.
Opracowała: Beata Zielińska
4 marca jest dniem urodzin Narcyzy Żmichowskiej - patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.
W bieżącym roku uroczystość obchodów Dnia Patrona odbyła się nieco później, przypadła na dzień 8 marca.
W piątek uczniowie przybyli do szkoły w odświętnych strojach, by uczcić 197 rocznicę urodzin patronki. Przedstawili najważniejsze fakty z życia pisarki i przybliżyli twórczość poprzez prezentację jej utworów. Aby upamiętnić ten szczególny dzień złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Tego dnia przypadł również Dzień Kobiet, którym poświęcono część uroczystości. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim Paniom i podarowali wiosenne kwiaty.PORTRET PATRONKI - Narcyzy Żmichowskiej
Dodano: 14 III 2013r.
Opracowała: Lilla Błaszczyk
W związku z Dniem Patrona uczniowie klasy VI i V mieli za zadanie dokonać plastycznej interpretacji postaci. Przedstawienie Narcyzy Żmichowskiej w rysunkowym portrecie może sprawić niejaką trudność, gdyż zachowało się niewiele wizerunków poetki. Jednak uczniowie stanęli na wysokości zadania i za pomocą miękkich ołówków i płynnych linii wyczarowali kilka ciekawych portretów artystki.
Wszystkie prace po niewielkich korektach zostały zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego apelu.


GMINNE ELIMINACJE KONKURSU
Dodano: 14 III 2013r.
Opracowała: Lilla Błaszczyk
20 lutego 2013 roku rozstrzygnięto etap gminny XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu".
Edycja 2012/2013 miała za zadanie promować wiedzę na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą ulatniający się czad i możliwości zapobiegania temu zagrożeniu w postaci instalacji czujek tlenku węgla. Gminna Komisja powołana przez Wójta Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka dokonała przeglądu i oceny prac. Spośród prac zgłoszonych do eliminacji gminnych wyłoniono 10, które zostały przesłane do dalszych eliminacji na szczeblu powiatowym.

Zwycięzcy konkursu na szczeblu gminnym:

  I grupa - uczniowie klas I- III szkoły podstawowej
 1. Agata Przyborek
 2. Jakub Legasiński
 3. Wiktor Ceran
 4. Natalia Wasiak
 5. Wiktoria Sobczak
  II grupa - uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej
 1. Patrycja Tomaszewska
 2. Emilia Przybyłek
 3. Jakub Stępniak
 4. Emilia Andrysiak
 5. Bartosz Sołdon
  Pozostali uczestnicy Konkursu:
 1. Błażej Legutowski
 2. Paulina Gaćkowska
 3. Jan Podlasek
 4. Magda Kobacka
 5. Paulina Sarnecka
 6. Wiktoria Wieteska
 7. Mateusz Żegnałek
 8. Maciej Podlasek
 9. A leksandra Przyborek
 10. Emilia Przybyłek
 11. Monika Pacucha
 12. Piotr Chudy
 13. Amelia Domagała
 14. Beata Kobacka
Zwycięzcom Gratulujemy!


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Dodano: 9 III 2013r.
Opracowała: Agata Ostalska
W dniu 7 marca 2013r. o godz. 1000 w świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2013 ,,Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wzięło w nich udział 43 uczniów z terenu naszej gminy: 19 ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, 7 uczniów ze Szkoły Filialnej w Luboczy oraz 17 uczniów z innych szkół. Turniej przeprowadziła komisja, w skład której weszli strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej RP w Tomaszowie Mazowieckim.
Konkurs składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej.
Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału następujących uczniów: Kingę Kosiacką-Bąk, Magdalenę Osińską, Ninę Staruch, Maję Staruch ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz Patrycję Tomaszewską ze Szkoły Filialnej w Luboczy.
W wyniku rozgrywek finałowych zwyciężyła Magdalena Osińska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Karolina Karaluch z Gimnazjum.
Zwycięzcy pojadą na eliminacje powiatowe do Tomaszowa Maz. w dniu 21 marca 2013r.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Agaty Ostalskiej.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


"BAL GAŁGANIARZA" - wyprawa na lodowisko
Dodano: 1 III 2013r.
Opracowała: Urszula Marzyjanek
Na zakończenie projektu "ZIMĄ ZDROWO I SPORTOWO - ŁYŻWY 2013" nasi uczniowie wzięli udział w "Balu Gałganiarza". W trakcie trwania balu odbyły się liczne konkurencje sportowe na lodzie. Każdy kto zaliczył co najmniej 3, mógł wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wszyscy, którzy przebrali się tego dnia przejechali w korowodzie i otrzymali upominki. Na zakończenie balu dla najlepszych łyżwiarzy odbyły się wyścigi na lodzie w poszczególnych kategoriach wiekowych.


DYKTANDO EKOLOGICZNE
Dodano: 20 II 2013r.
Opracowała: Beata Zielińska
Dnia 15 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się po raz kolejny dyktando ekologiczne. Jak co roku przybyły dzieci ze wszystkich szkół naszej Gminy. W bieżącym roku wzięło w nim udział 31 uczniów. Rozpoczęło się o godz. 10.00 i trwało 1,5 godz.
Uczestników do dyktanda przygotowały nauczycielki języka polskiego: pani Beata Zielińska, pani Małgorzata Jakubowska oraz pani Jadwiga Kowalczyk.
Zamierzamy propagować tę formę działań, ponieważ jak wiemy ortografia w świecie komputerów, komórek i innej nowoczesnej technologii stwarza nam wszystkim, w szczególności dzieciom ogromne trudności.

Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczyca.Podsumowanie czytelnictwa uczniów w I semestrze
Dodano: 19 II 2013r.
Opracowała: Monika Fau
Podsumowanie czytelnictwa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy za I semestr roku szkolnego 2012/13.
  W Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy najwięcej książek przeczytali:
 1. Goska Angelika kl. III - 198
 2. Szczur Wiktoria kl. III - 137
 3. Winiarska Emilia kl. IVa - 68
 4. Hozer Angelika kl. III - 58
 5. Chałupka Wiktoria kl. IVb - 38
 6. Kmita Kamil kl. V - 34
 7. Grot Barbara kl. I - 31
 8. Wasiak Wojciech kl. II - 27
 9. Łaska Klaudia kl. III - 27
 10. Januszek Emilia kl. VI - 22
 11. Łaska Emilia kl. II - 21
 12. Skorupińska Angelika kl. III - 21

Czytelnictwo w poszczególnych klasach wygląda następująco:

Wzorowi czytelnicy z klas I - III
(10kB) Klasa I
 1. Grot Barbara - 31
 2. Nowak Aleksandra - 20
 3. Kasza Katarzyna - 14
Klasa II
 1. Wasiak Wojciech - 27
 2. Łaska Emilia - 21
 3. Socha Amelia - 17
Klasa III
 1. Goska Angelika - 198
 2. Szczur Wiktoria - 137
 3. Hozer Angelika - 58
Wzorowi czytelnicy z klas IVa i IVb
(10kB) Klasa IVa
 1. Winiarska Emilia - 68
 2. Staruch Maja - 16
 3. Sarnecka Paulina - 10
Klasa IVb
 1. Chałupka Wiktoria - 38
 2. Lesiak Klaudia - 18
 3. Chmielewska Julia - 12
 4. Lipska Aleksandra - 12
Wzorowi czytelnicy z klas V i VI
(10kB) Klasa V
 1. Kmita Kamil - 34
 2. Stępniewska Gabrysia - 16
 3. Kobacka Beata - 13
Klasa VI
 1. Januszek Emilia - 22
 2. Kosiacka-Bąk Kinga - 16
 3. Wiaderny Anna - 14
Natomiast średnia ilość przeczytanych książek przypadających na jednego ucznia w poszczególnych klasach przedstawia się następująco:
 • Klasa I - 5,80
 • Klasa II - 8,58
 • Klasa III - 23,33
 • Klasa IVa - 8,73
 • Klasa IVb - 8,78
 • Klasa V - 8,88
 • Klasa VI - 5,92


 • Podsumowanie nauki w I semestrze
  Dodano: 14 II 2013r.
  Opracowała: Beata Szymańska
  W dniu 8 lutego 2013r. podczas apelu pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska - Gdak podsumowała pracę i zachowanie uczniów w I semestrze bieżącego roku szkolnego.
  Brawami nagrodzono uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i najwyższą frekwencją.
  Na szczególne wyróżnienie za osiągnięcia edukacyjne zasługują uczniowie:

  Uczniowie wyróżniający się w klasie I
   w klasie I
  • Błąkała Stanisław
  • Ceran Mateusz
  • Chudy Jakub
  • Grot Barbara
  • Kasza Katarzyna
  • Kwatek Jagoda
  • Majchrzak Ewelina
  • Narożnik Magdalena
  • Nowak Aleksandra

   Do uczniów bardzo dobrych należą:
  • Galas Antoni
  • Pacholczyk Aleksandra
  • Sołdon Bartłomiej
  • Szopa Cezary
  • Socha Igor
  • Sej Julia
  • Osiński Jakub  (11kB) Uczniowie wyróżniający się w klasie II
   w klasie II
  • Domagała Amelia
  • Marta Grzejszczyk
  • Bojdo Kinga
  • Wasiak Wojciech
  • Żegnałek Mateusz
  • Podlasek Maciej


  (9kB) Uczniowie wyróżniający się w klasie III
   w klasie III
  • Gwóźdź Hanna
  • Goska Angelika
  • Ochota Marcelina
  • Szczur Wiktoria
   Uczniowie bardzo dobrzy to:
  • Biernacka Aleksandra
  • Hozer Angelika
  • Młynarczyk Weronika
  • Perek jakub
  • Skorupińska Angelika
  • Stępień Jakub
  • Szczur Julia
  • Tulin Sylwia
  • Tkaczyk Bartłomiej
  • Zakrzewski Julian

  (11kB) Uczniowie wzorowi w klasie IVa
   w klasie IVa - średnia klasy: 4,40
  • Bojdo Magdalena - 5,20
  • Kacprzak Zuzanna - 5,20
  • Sarnecka Paulina - 5,20
  • Miniak Kacper - 5,10
  • Staruch Maja - 5,00
  • Wieszkowski Dawid - 5,00
  • Kołodziejczyk Joanna - 4,90


  (11kB) Uczniowie wzorowi w klasie IVb
   w klasie IVb - średnia klasy 4,00
  • Andrysiak Emilia - 5,30
  • Chmielewska Julia - 5,00
  • Podlasek Jan - 4,90
  • Hozer Gabriela - 4,80
  • Pacucha Monika - 4,80
  • Zarychta Bartłomiej - 4,80


  (10kB) Uczniowie wzorowi w klasie V
   w klasie V - średnia klasy 4,20
  • Staruch Nina - 5,10
  • Kobacka Beata - 5,00
  • Szulc Arleta - 4,90
  • Wlazło Mateusz - 4,80


  (10kB) Uczniowie wzorowi w klasie VI
   w klasie VI - średnia klasy 4,10
  • Osińska Magdalena - 5,27
  • Kosiacka - Bąk Kinga - 5,27
  • Przybyłek Emilia - 4,80

  Podsumowując I semestr możemy powiedzieć, że były to miesiące pracowite i satysfakcjonujące zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

  Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników, życząc jednocześnie jeszcze większych sukcesów w II semestrze bieżącego roku szkolnego. POWODZENIA!  "NIE dla czadu" - prelekcja
  Dodano: 13 II 2013r.
  Opracowała: Lilla Błaszczyk
  W czwartek 7 lutego z inicjatywy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i jednocześnie Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy pana Jacka Zakrzewskiego oraz pani Dyrektor Małgorzaty Sobolewskiej - Gdak (9kB) zorganizowano w szkole prelekcję i pokaz z udziałem strażaków dotyczące zagrożeń, jakie niesie ze sobą ulatniający się czad, a także możliwości zapobiegania temu zagrożeniu poprzez instalowanie czujek tlenu.
  Tylko od września 2012r. do 3 stycznia 2013r. na skutek zaczadzenia zginęły 73 osoby.
  Spotkanie miało również na celu przybliżenie tematu 15 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek wegla nic złego nie zrobi nikomu". Konkurs organizowany jest przez komendanta głównego Państwowej straży Pożarnej, szefa Obrony Cywilnej Kraju we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
  Szkolnym opiekunem konkursu jest p. Lilla Błaszczyk.


  "PRZYRODA ZA PROGIEM" - warsztaty ekologiczne
  Dodano: 13 II 2013r.
  Opracowała: Grażyna Miniak
  W tym roku szkolnym braliśmy udział w programie "Przyroda za progiem" prowadzonym przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
  W ramach tego programu pracownicy ZNPK przeprowadzili warsztaty ekologiczne dla uczniów klas V i VI PSP w Rzeczycy na temat gatunków roślin i zwierząt oraz krajobrazów nadpilicznych. Odbyły się również zajęcia terenowe w rezerwacie Żądłowice.
  ZNPK ogłosił także konkurs fotograficzno-plastyczny pt. "Tu też są ciekawe miejsca", jako podsumowanie programu.
  Celem konkursu było:
  - przybliżenie dzieciom piękna przyrody, kultury i krajobrazu Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych
  - rozwijanie wrażliwości estetycznej i przyrodniczej oraz budowanie postawy proekologicznej
  Nasi uczniowie zainspirowani pięknem doliny Pilicy wzięli udział w tym konkursie. Jury konkursu dokonało oceny prac, ogłoszono wyniki.
  Fotografia Kacpra Lewandowskiego ucznia klasy IV szkoły w Luboczy została uznana za najlepszą fotografię ze szkół podstawowych.
  Wyróżnienie w konkursie zdobył Kacper Miniak uczeń klasy IVa szkoły w Rzeczycy.
  Dnia 6 lutego 2013r. nastąpiło wręczenie uczniom dyplomów i nagród przez organizatorów konkursu. Pracownicy ZNPK podziękowali wszystkim, którzy wzięli udział w programie "Przyroda za progiem".


  (11kB)
  Najlepsza fotografia:
  Kacper Lewandowski
  (12kB)
  Wyróżnienie:
  Karol Masiarek
  (12kB)
  Wyróżnienie:
  Kacper Miniak

  Zwycięzcom konkursu jeszcze raz gratulujemy!

  Opiekun konkursu- nauczyciel przyrody p. Grażyna Miniak

  [6] [5] [4] [3] [2] [1]

  Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska