WYJAZD NA BASEN DO RAWY MAZOWIECKIEJ
Dodano: 1 II 2013r.
Opracowała: Urszula Marzyjanek
Bardzo miło spędziliśmy czas podczas pobytu na basenie w Rawie Mazowieckiej. Korzystaliśmy ze zjeżdżalni, pływaliśmy w "rwącej rzece", graliśmy w piłkę, no i oczywiście relaksowaliśmy się w jacuzzi. Odwiedziliśmy również kawiarenkę, gdzie każdy mógł kupić sobie coś smacznego i zaspokoić głód po dwugodzinnym pobycie w wodzie.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

ZABAWA CHOINKOWA
Dodano: 29 I 2013r.
Opracowała: Mirosława Skura
26 stycznia 2013r. uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie choinkowej.
Samorząd Szkolny przeprowadził konkurs na najciekawszy kostium.
W grupie najmłodszych wyróżnione zostały przebrania:
  • Maciusia Jelenia,
  • Michała Karwata,
  • Natali Żegnałek.
W klasach I - III nagrodzono kostiumy
  • Czarka Szopy
  • Wiktorii Wieteski
  • Juliana Zakrzewskiego.
Najstarsi uczniowie, którzy wyróżnili się pomysłowym kostiumem to:
  • Gabrysia Hozer,
  • Gabrysia Stępniewska,
  • Mateusz Wlazło.
Wyzwanie konkursowe podjęła również pani Dyrektor, która zaprezentowała się w przebraniu.

Tańce i pląsy w czasie zabawy uatrakcyjnili animatorzy i zespół FAKT.
O pyszny obiad i deser zadbali rodzice. Atrakcją kończącą zabawę było spotkanie ze św. Mikołajem i słodkie upominki.

"Podaj łapę bezdomnym psiakom" - podsumowanie akcji PCK i LOP
Dodano: 16 I 2013r.
Opracowała: Grażyna Miniak
Dnia 9 stycznia 2013r. w Dzień Ligii Ochrony Przyrody uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do schroniska psów w Roszkowej Woli.
Głównym celem wyjazdu było dostarczenie karmy dla psiaków - podsumowanie akcji PCK i LOP "Podaj łapę bezdomnym psiakom".
Również podczas wycieczki uczniowie poznali obiekty ekologiczne naszej gminy tj. oczyszczelnię ścieków w Bartoszówce oraz stację uzdatniania wody w Grotowicach.

Opiekunami grupy byli:
Katarzyna Bator,
Grażyna Miniak

"SZEWCZYK DRATEWKA" w wykonaniu uczniów kl. II
Dodano: 12 I 2013r.
Opracowała: Barbara Miniak
W ramach zajęć teatralnych uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Barbary Miniak przygotowali przedstawienie dla przedszkolaków. Wcielili się w role bohaterów lektury pt. "Szewczyk Dratewka". Samodzielnie wykonali rekwizyty i dekoracje. W wykonanie strojów zaangażowali sie także rodzice.

"PODRÓŻ DO BETLEJEM"
Dodano: 8 I 2013r.
Opracowała: Barbara Miniak
13 grudnia 2012r. druga klasa wraz z grupą rodziców pojechała do Zakościela na niezwykłe przedstawienie pt. "Podróż do Betlejem". Uczniowie obejrzeli inscenizację wydarzeń sprzed 2000 lat, poprzedzających narodzenie Chrystusa. Zobaczyli aktorów ubranych w stroje z początków chrześcijaństwa, usłyszeli słowa z ewangelii oraz zobaczyli życie dawnego żydowskiego miasteczka.
Mroźny grudniowy wieczór na długo zapadnie w pamięci dzieci.

"Pomagamy potrzebującym - BĄDŹ Z NAMI"
Dodano: 3 I 2013r.
Opracowała: Katarzyna Bator
W grudniu członkowie Koła PCK pod kierunkiem opiekunów zainicjowali w naszej szkole kolejną przedświąteczną zbiórkę. Tym razem celem akcji było umilenie okresu świątecznego dzieciom z Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej. W ramach akcji pod hasłem "Pomagamy potrzebującym- BĄDŹ Z NAMI" na terenie szkoły została przeprowadzona zbiórka maskotek, zabawek, przyborów szkolnych oraz słodyczy. Dzięki wielkiemu sercu naszych uczniów zebraliśmy wiele gier planszowych, przyborów szkolnych, maskotek a także zabawek i książek.
Wszystkim uczniom, a w szczególności pierwszakom, którzy przynieśli najwięcej podarunków - serdecznie dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i wsparcie akcji.
Opiekunowie PCK:
mgr Katarzyna Bator,
mgr Andrzej Socha

JASEŁKA
Dodano: 2 I 2013r.
Opracowała: Beata Szymańska
W środę 19 grudnia 2012r. uczniowie klasy IVa i V wystawili dla swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli i rodziców bożonarodzeniowe pzedstawienie. Dzieci pod kierunkiem p. Beaty Grzejszczyk i p. Beaty Zielińskiej, w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny z narodzin Chrystusa.
Śpiewane przez chór szkolny kolędy i pastorałki przy akompaniamencie p. Agnieszki Strawińskiej umiliły świąteczną atmosferę.
Po jasełkach p. Małgorzata Sobolewska -Gdak złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

[6] [5] [4] [3] [2] [1]