"MASTER OF ENGLISH" - dyktando z języka angielskiego
Dodano: 19 XII 2012r.
Opracowała: Katarzyna Bator
Dnia 27 listopada 2012r w naszej szkole odbyło się dyktando z języka angielskiego pt. "MASTER OF ENGLISH".
Do konkursu przystąpiło 37 uczniów z klas IV-VI. Dyktando zostało przeprowadzone na dwóch poziomach językowych. Uczniowie klas IV i V mieli wspólny tekst na poziomie podstawowym, natomiast uczniowie klasy VI i część uczniów klasy V miała do napisania tekst o poziom wyższy.
Konkurs polegał na napisaniu tekstu na podstawie wysłuchanego nagrania przeczytanego przez native speakera, zaprzyjaźnionego brytyjskiego nauczyciela z długoletnim stażem pracy.
Po sprawdzeniu prac uczniów wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymają ocenę celującą z języka angielskiego oraz dyplomy. Oto nazwiska najlepszych:

Klasy IV-V:
1. Julia Chmielewska- klasa IVb (89%)
2. Bartłomiej Zarychta- klasa IVb (79%)
3. Kamila Królik- klasa V (76%)

Klasy V-VI:
1. Kinga Kosiacka- Bąk z klasy VI (94%)
2. Magdalena Osińska z klasy VI (90%)
3. Beata Kobacka z klasy V (86%)

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego p. Katarzynę Bator.

Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!"PODAJ ŁAPĘ SAMOTNYM PSIAKOM" - szkolna akcja LOP oraz PCK
Dodano: 19 XII 2012r.
Opracowała: Katarzyna Bator
W dniach od 19 XI do 17 XII 2012r. w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem "Podaj łapę samotnym psiakom". Członkowie szkolnych kół PCK i LOP - wrażliwi na los zwierząt przeprowadzili zbiórkę pieniędzy do specjalnie przygotowanej do tego celu puszki.
Akcję poprzedziły pogadanki z uczniami na temat losu bezdomnych zwierząt, a także gazetka szkolna na ten temat. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma dla psów ze schroniska w Roszkowej Woli.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie akcją oraz wsparcie.


" W HARMONII Z PRZYRODĄ" - ogólnopolski konkurs plastyczny
Dodano: 12 XII 2012r.
Opracowała: Lilla Błaszczyk
(14kB) 17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "W harmonii z przyrodą" ogłoszonego przez Dyrekcję Wdeckiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Osiu.
Głównym celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę oraz popularyzację Wdeckiego Parku Krajobrazowego w twórczości plastycznej. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w następujących kategoriach wiekowych:
1. klasy "0" oraz I -III szkoły podstawowej
2. klasy IV- VI szkoły podstawowej
3. klasy I-III gimnazjum
4. szkoła średnia;
Konkurs trwał od 1 września do 30 listopada 2012 roku, a wyniki zostaną zamieszczone na stronie http://wpk.org.pl w dniu 12 grudnia. Ewentualne nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą do wskazanej placówki lub osoby indywidualnej. Osoby biorące udział w konkursie "W harmonii z przyrodą" wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926j.t. ze zmianami)
  W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy:
 1. Gabriela Hozer - kl. IV
 2. Arleta Szulc - kl. V
 3. Justyna Ceran - kl. V
 4. Szymon Lipski - kl. V
 5. Emilia Przybyłek - kl. VI
  pod kierunkiem p. Lilli Błaszczyk
  Ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu:
 1. Szymon Ozimek - kl. III
 2. Martyna Wieczorek - kl. III
 3. Natalia Królak - kl. III
 4. Patrycja Kobacka - kl. III
 5. Wiktor Zawada - kl. III
 6. Ewa Skorupińska - kl. III
 7. Joanna Domagała - kl. III
 8. Magdalena Sowik - kl. III
 9. Jakub Jankowski - kl. III
  pod opieką p. Marioli Kraszewskiej
  oraz
 10. Bartosz Sołdon - kl. IV
 11. Zuzanna Kaczmarska - kl. IV
  pod opieką p. Lilli Błaszczyk
Natomiast ze Szkoły Filialnej w Luboczy Michał Wasiak z kl. IV pod kierunkiem p. Lilli Błaszczyk

(16kB) W związku z nadejściem zimy, przypominamy o dokarmianiu zwierząt. Ptaki, bezdomne psy i koty oraz drobna zwierzyna leśna bez naszej pomocy nie zawsze potrafi sobie poradzić. Nie ma nic prostszego, niż wykonanie "ptasiej jadłodajni" za oknem, a obserwacja pracowitych sójek, sikorek i gili sprawi nam wiele radości.
To proste! Zachęcamy!

MIKOŁAJKOWY WYJAZD UCZNIÓW KL. VI
Dodano: 7 XII 2012r.
Opracowała: Agata Ostalska
W dniu 5 grudnia 2012 r. pod opieką wychowawcy klasy p. Agaty Ostalskiej i p. Beaty Szymańskiej odbył się wyjazd uczniów klasy VI do kina HELIOS w Piotrkowie Trybunalskim na film Laurenta Tirarola pt.: "ASTERIX I OBELIX: W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI". Spotkanie Galów, Brytów i Rzymian prowadziło do serii arcyzabawnych nieporozumień, a u Nas wywołało wiele radości i śmiechu. Podczas wycieczki zaplanowana była, także wizyta w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Punkcie Pobrań Nr 17 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie dowiedzieli się, jak zostać BOHATEREM oddając krew - ratując ludzkie życie. Zobaczyli, jak wygląda punkt krwidawstwa w Tomaszowie Maz. oraz otrzymali ulotki dla rodziców lub osób chętnych do oddania krwi, a wszystko to dzięki p. Alinie Strojewskiej, która poświęciła Nam swój cenny czas.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Naszego wyjazdu.

KATARZYNKOWO - ANDRZEJKOWE SPOTKANIE Z WRÓŻBĄ
Dodano: 4 XII 2012r.
Opracowała: Beata Zielińska
Dnia 29 listopada 2012r. w naszej szkole odbyły się andrzejki. Za zorganizowanie zabaw i wróżb andrzejkowych odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Mirosława Skurą i p. Beatą Zielińską.
Podczas andrzejek przeprowadzono konkurs na najładniejszy strój WRÓŻKI i CZRNOKSIĘŻNIKA. I miejsce zajęli uczniowie klasy II Amelia Domagała i Mateusz Żegnałek. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy VI, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem w przygotowaniu i przeprowadzeniu andrzejek.
- przeprowadzali konkursy,
- przygotowali oprawę muzyczną andrzejkowego święta,
- pracowali w bufecie.
Wyróżnić należy również pracę uczniów klasy V, którzy przygotowali wiele andrzejkowych wróżb dla swoich kolegów ze szkoły.
Szczególne podziękowania składamy także rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania andrzejek. Wszystkie ciasta przygotowane przez Was Drodzy Rodzice były przepyszne! DZIĘKUJEMY!
Takie święta nie tylko bawią ale i uczą.

WYCIECZKA DO LASU - KLASA II
Dodano: 2 XII 2012r.
Opracowała: Barbara Miniak
3 października 2012r. uczniowie klasy II pod opieką p. Barbary Miniak byli na wycieczce w lesie. Tam podziwiali różnobarwną szatę i wspaniałą muzykę lasu. Uczyli się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, określać wiek drzewa po słojach i rocznych przyrostach. Z zainteresowaniem obserwowali mchy, porosty i grzyby. Wytężali wzrok i słuch, by rozpoznać ptaki. Bawili się również w tropicieli i szukali śladów pozostawionych przez zwierzęta. Zbierali materiał przyrodniczy do wykonania prac plastycznych. Po powrocie do klasy dzielili się wrażeniami z wycieczki i wykonywali w grupach prace plastyczne z materiałów, które przynieśli z lasu.

SPOTKANIE Z PISARKĄ EDYTĄ ZARĘBSKĄ
Dodano: 2 XII 2012r.
Opracowała: Monika Fau
W dniu 15 listopada 2012 r. uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i przedszkolaki z najstarszej grupy wiekowej uczestniczyły w spotkaniu z pisarką Edytą Zarębską zorganizowanym przez GOK w Rzeczycy. Edyta Zarębska przyjechała do nas wraz ze swoim mężem Robertem. Pani Edyta - jako babcia Grunia - opowiadała dzieciom o swojej twórczości. Była przebrana za wróżkę z towarzyszącymi jej motylami, co bardzo podobało się naszym dzieciom. Pan Robert czytał bajki i zabawiał dzieci muzyką.


[6] [5] [4] [3] [2] [1]

Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
Webmaster & admin:  Beata Szymańska