Dodany: Beata Szymańska
Aktualny plan zajęć projektu "Edukacyjny kompas".

Dodano: 24 I 2017r.
"Edukacyjny kompas" - rekrutacja uzupełniająca.

[2] [1]
"EDUKACYJNY KOMPAS" - informacja!

Dodano: 22 I 2017r.
Beata Szymańska

ZEBRANIE Z RODZICAMI!

Dodano: 18 I 2017r.
Beata Szymańska
LOSY ŻOŁNIERZA i DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO...

Dodano: 27 I 2017r.
Tekst: Agata Ostalska

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani prawa do przyszłości"

J. Piłsudski

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego". Konkurs jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, a uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego.
W I etapie - szkolnym udział wzięło 5 uczniów z klasy V-VI. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów i na podstawie osiągniętych wyników wyłoniła zwycięzców.
Do II etapu - rejonowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowała się uczennica klasy szóstej Amelia Domagała.
Gratulujemy Amelii i wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą o historii oręża polskiego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii p. Agaty Ostalskiej.
DYKTANDO EKOLOGICZNE - 2017 r.!

Dodano: 23 I 2017r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk

"Chrońmy środowisko naturalne" - pod takim tytułem 18 stycznia o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyła XVI edycja tego niezwykle popularnego wśród uczniów Gminnego Dyktanda Ekologicznego. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Rzeczyca p. Marek Kaźmierczyk.
O tytuł Gminnego Mistrza Ortografii rywalizowali uczniowie z klas IV-VI z całej gminy Rzeczyca. Były to osoby wyłonione przez nauczycieli języka polskiego, które w pracach pisemnych wykazały się dobrą i bardzo dobrą znajomością ortografii.
Uczestników dyktanda przywitała p. Dyrektor - Małgorzta Sobolewska-Gdak, Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk oraz Inspektor Oświaty - p. Anna Stańczyk.
Celem konkursu jest szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostaną Ci, którzy wykażą się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich stosowania w praktyce.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy jak najlepszych wyników i satysfakcji z podjętej rywalizacji. Słowa podziękowania należą się również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie uczestnikom konkursu słodkich prezentów.
Uroczyste wręczenie nagród MISTRZOM ORTOGRAFII odbędzie się w zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
SPORTOWE PRZEDPOŁUDNIE!

Dodano: 17 I 2017r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W miniony poniedziałek w hali w Rzeczycy rozegrano turniej w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z naszej gminy o puchar Dyrektor szkoły p. M. Sobolewskiej-Gdak. Do zawodów zgłosiły się 3 drużyny dziewcząt i 5 chłopców. Wśród 64 sportowców znajdowali się uczniowie klas III-VI reprezentujący szkołę w Luboczy, w Sadykierzu i w Rzeczycy. Oprócz zdobycia pucharu najlepszym, a jednoczesnie głównym celem zawodów było to aby dzieci zdrowo, mile i sympatycznie rozpoczęły ferie zimowe.
Zawodnicy bardzo poważnie podeszli do zawodów a wszystkie mecze były emocjonujące i zacięte. Choć umiejętności były bardzo zróżnicowane chęci walki i ambicji mógłby pozazdrościć niejeden zawodowy sportowiec.
  Dziewczęta:
 • I miejsce - SP Lubocz
 • II m. - kl. VI SP Rzeczyca
 • III m. - kl. IV SP Rzeczyca
  Chłopcy:
 • I miejsce - kl.IV SP Rzeczyca
 • II m. - kl. VI SP Rzeczyca
 • III m. - SP Sadykierz
 • IV m. - kl.V SP Rzeczyca
 • V m. SP Lubocz

Piękny puchar powędrował zatem do Luboczy i do klasy IV z Rzeczycy. Gratuluję i zapraszam za rok na kolejne tego typu zawody.
Nad wszystkim czuwał i koordynował Dariusz Jedwabny.

"BOŻONARODZENIOWA CHOINKA" - podsumowanie konkursu!

Dodano: 12 I 2017r.
Tekst: Antonina Karwat
W grudniu został przeprowadzony szkolny konkurs na "Choinkę Bożonarodzeniową" dla klas IV - VI.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i rozwijanie zdolności manualno-plastycznych.
Dokonano oceny 40 prac przestrzennych, podczas której zwrócono uwagę przede wszystkim na staranność wykonania, pomysłowość, umiejętność łączenia ze sobą róznych technik, ilość włożonej pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Wszystkim uczestnikom przyznano wyróżnienia. Nagrody zostały wręczone podczas podsumowania konkursu w dniu 22 grudnia 2016 r.
Konkurs zorganizowały: p. Beata Grzejszczyk i p. Antonina Karwat.
"KARTA ŚWIĄTECZNA" - rozstrzygnięcie konkursu!

Dodano: 12 I 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak, Anna Kącka
Samorząd Szkolny zorganizował szkolny konkurs kart świątecznych. Na konkurs wpłynęło 21 prac.
Wyróżnienie specjalne w konkursie otrzymali: Mateusz Madzio z kl. IIa i Daria Socha z kl. VI.
Wyróżnienia także zdobyli: Dominika Gruda, Julia Mirowska, Zuzanna Jaworska, Gabriela Wasiak, Julia Żak, Fabian Szewczyk, Julia Kacprzyk, Sebastian Piątkowski, Nikola Winiatorska, Ania Łucka. Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Szkolny. Pozostali uczestnicy otrzymali słodki upominek. Przygotowane kartki zostały wręczone podczas szkolnych jasełek zaproszonym gościom oraz pracownikom szkoły.
Przedstawiciele Samorządu Szkolnego przed świętami podczas kolorowego piątku odwiedzili przedszkolaków, złożyli życzenia i poczęstowali cukierkami, a najmłodsza grupa otrzymała mikołajowe czapki.
INFORMACJA!

Dodano: 4 I 2017r.

"PTASIA STOŁÓWKA" - wyniki konkursu!

Dodano: 5 I 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
Konkurs "Ptasia stołówka" organizowany przez Nadpiliczne Parki Krajobrazowe w Moszczenicy został rozstrzygnięty. Dnia 20 grudnia p. Szymon Kielan przedstawiciel NPK w Moszczenicy odwiedził naszą szkołę, aby przekazać informacje z podsumowania konkursu i wręczyć nagrody.
W konkursie wzięło udział 73 uczniów z terenu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Komisja konkursowa wyłoniła 6 zwycięzców i przyznała 10 wyróżnień. O zwycięstwie zadecydowały: funkcjonalność karmnika, wytrzymałość na warunki atmosferyczne, wygląd oraz nakład pracy.
Nagrodę za najładniejszy karmnik otrzymała Amelia Domagała - uczennica kl. VI, a wyróżnienie uzyskała Aleksandra Nowak z kl. V.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kalendarze z krajobrazami nadpilicznymi. Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(4kB)
"PRZYJDŹ MIKOŁAJU"!
(4kB)
Dodano: 5 I 2017r.
Tekst: Dominika Bernat
14 grudnia 2016r. dzieci z przedszkola wraz z opiekunami wyjechały do Rawy Mazowieckiej do MDk-u na przedstawienie teatralne pt. "Przyjdź Mikołaju". Razem ze Św. Mikołajem widzowie odbywają podróż do różnych zakątków świata. Przez Japonię, Hiszpanię, Indie, Grenlandię, Afrykę i Amerykę Północną, wiedzie drogą Mikołaja do Polski. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały barwny spektakl słowno - muzyczny. Aktywnie włączały się w śpiewanie piosenek razem z aktorami. Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki od Św. Mikołaja.(4kB)
DZIEŃ CZERWONY!
(4kB)
Dodano: 5 I 2017r.
Tekst: Dominika Bernat
W piątek 16 grudnia obchodziliśmy Dzień koloru czerwonego. W związku z tym każdy przyszedł w ubraniu z elementami koloru czerwonego. W tym dniu królującym oczywiście była czerwień w różnych jej odcieniach. Czerwony kolor sprawił, że w przedszkolu panowała szczególnie miła i ciepła atmosfera.
Poznawanie tej barwy rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym umieściliśmy same przedmioty, klocki, książki w kolorze czerwonym. Teraz już nikt nie pomyli tego koloru z żadnym innym!
Następnie przeczytaliśmy dobrze znaną baśń pt. "Czerwony kapturek" i z wielkim zaciekawieniem, a nawet zdumieniem, oglądaliśmy umieszczone w książce ilustracje. Przedszkolaki uczestniczyły w atrakcjach tego "czerwonego dnia". Były to m.in. zabawy ruchowe i muzyczne. Śpiewaliśmy różne piosenenki o Mikołaju. Był także "taniec z balonem", taniec z czerwonymi wstążeczkami, a także rozwiązywaliśmy zagadki w kolorze czerwonym. Na koniec dzieci pokolorowały postać św. Mikołaja.
"EDUKACYJNY KOMPAS" - ZAJĘCIA OTWARTE!

Dodano: 22 XII 2016r.

BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA!

Dodano: 22 XII 2016r.BAJKOWE JASEŁKA!

Dodano: 28 XII 2016r.
Tekst: Jolanta Szymańska, Małgorzata Piekut
Zdjęcia: Beata Szymańska
20 grudnia 2016 roku w naszej szkole zagościły postacie bajkowe w "Bajkowych Jasełkach", które przyszły z bożonarodzeniowym przesłaniem do dzieci i zaproszonych gości.
Na widowni, oprócz Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i całej społeczności szkolnej, zasiedli zaproszeni Goście:
Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk,
Przewodniczący Rady Gminy - p. Leszek Kosiacki,
Zastępca Przewodniczącego - p. Janusz Baran,
Przewodniczący Komisji Oświaty - p. Andrzej Gwizdoń.
Nastrojowo przygotowana sala, piękna scenografia, stroje wyczarowane przez rodziców, brawurowa gra naszych małych aktorów, którzy świetnie poradzili sobie ze scenicznym stresem, wyzwoliły w oglądających chwile refleksji, radości i wzruszenia. Na scenie obok Maryi i Józefa pojawiły się postacie z bajek dobrze znanych dzieciom: Sierotka Marysia, Smerfetka, Calineczka, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Stary Rybak, Pinokio, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja. Nie zabrakło również Heroda i diabłów. Teksty słowne przeplatane były pięknym śpiewem kolęd. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odtworzyli swoje role. To spotkanie było pełne magii i radości. Tegoroczne jasełka podbiły serca publiczności, o czym świadczyły długie owacje na stojąco. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska-Gdak podziękowała wspaniale występującym artystom z klasy IIb i IIIa oraz nauczycielom p. Małgorzacie Piekut i p. Jolancie Szymańskiej. W podziękowaniu artystom p. Wójt Marek Kaźmierczyk oraz p. Leszek Kosiacki poczęstowali małych artystów cukierkami.
"Moja ziemia, mój świat"
- SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM NPK W MOSZCZENICY!

Dodano: 29 XII 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 14 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie ze strażnikiem Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy p. Szymonem Kielanem.
Uczniowie klas I-VI obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą zasoby naturalne parków krajobrazowych doliny Pilicy, poznali występujące gatunki chronione, jak również poszerzyli wiadomości o formach ochrony przyrody.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego w szkole programu edukacji ekologicznej "Moja ziemia, mój świat" opartego na wykorzystaniu naszej nowej eko-pracowni.
W ramach projektu "Nasza Eko-pracownia" dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Łodzi została zmodernizowana i doposażona klasa przyrodnicza. Na jednej ze ścian znajduje się fototapeta przedstawiająca ekosystemy najbliższej okolicy-kolaż krajobrazów ze Spalskiego Parku Krajobrazowego. Szczególną atrakcją pracowni jest założona hodowla owadów-straszyków australijskich. Mamy tablicę interaktywną wraz z oprogramowaniem oraz wiele pomocy dydaktycznych, co umożliwia stosowanie praktycznych i obrazowych metod nauczania.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy angażują się i pomagają nam w realizacji powyższego projektu.
MIKOŁAJKOWA WYPRAWA DO KINA!

Dodano: 15 XII 2016r.
Tekst: Agata Ostalska
8 grudnia 2016r. klasa czwarta z wychowawcą p. Agatą Ostalską i p. Beatą Szymańską wybrała się do kina Helios w Tomaszowie Maz. Chociaż na dworze było bardzo zimno, atmosfera w kinie bardzo gorąca, a to za sprawą filmu "Za niebieskimi drzwiami", który zabrał widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz... Magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie". Jest to film, który wzruszy, przestraszy oraz rozbawi.(4kB)
MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU!
(4kB)
Dodano: 11 XII 2016r.
Tekst: Dominika Bernat
Zdjęcia: Marianna Barbara Szczur

"Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę."

6 grudnia 2016r. przedszkolaków PSP w Rzeczycy odwiedził długo oczekiwany gość - MIKOŁAJ. Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Na jego cześć dzieci włożyły na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo Mikołajkowo.
Przedszkolaki z grupy MOTYLKÓW przedstawiły mikołajkowy program pod kierunkiem p. Dominiki Bernat.
W uroczystości udział brali zaproszeni goście: P. Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca,
P. Andrzej Gwizdoń - Przewodniczący Komisji Oświaty,
P. Małgorzata Sobolewska-Gdak - Dyrektor PSP w Rzeczycy,
wszystkie przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Z wielkim przeżyciem i radością dzieci recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły.
Po występach głos zabrała P. Iwona Łuszcz-Krawczyk - wszystkim dzieciom i rodzicom oraz pracownikom przedszkola życzyła zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz poczęstowała dzieci cukierkami.
Rodzicom i zaproszonym gościom dzieci wręczyły karty świąteczne własnoręcznie wykonane z motywem Mikołaja.
Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Były to prezenty indywidualne, jak i wspólne prezenty dla każdej grupy przedszkolnej w formie zabawek.
Sponsorami paczek dla dzieci w grupie Motylków byli rodzice: Justyna i Przemysław Stępniak.
Miłym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie z Mikołajem i obiecał, że powróci za rok. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
ANDRZEJKI!

Dodano: 7 XII 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: Andrzej Socha
Tradycyjnie w wigilię Andrzeja używamy kart, kości i papierowych serc do zabawy w przepowiadanie bliższej i dalszej przyszłości.
Wszystko z humorem i z przymrużeniem oka. Tak było i tym razem w naszej szkole tj. 30 listopada 2016r. Czarnoksiężnik wraz z wróżkami przeprowadzili zabawę andrzejkową w atmosferze wróżb i konkursów. Dodatkową atrakcją był show taneczny pod kierunkiem choreografa Zespołu Tańca Współczesnego "ASTER" z Tomaszowa Mazowieckiego. Także tego dnia funkcjonował magiczny bufet.
Zabawę andrzejkową zorganizował Samorząd Szkolny przy współudziale Rady Rodziców.(4kB)
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!
(4kB)
Dodano: 29 XI 2016r.
Tekst: Dominika Bernat
Światowy Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki w Rzeczycy obchodziły 25 listopada 2016r. Pluszowego misia spotykamy w każdym domu. Towarzyszy on zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Miś to najważniejszy gość w tym dniu. Każde dziecko przyniosło z domu swojego ukochanego pluszaka. Pani Grażyna Kamińska - pracownik GOK w Rzeczycy opowiedziała przedszkolakom o powstaniu pluszowego misia, którego znamy ponad 100 lat, a także o znaczeniu misia w naszym życiu. Przedstawiła dzieciom pierwszego misia "Teddy Bear". Następnie dzieci zaprezentowały swoje kolorowe pluszaki.
Pani Aneta Podlasek, również pracownik GOK w Rzeczycy czytała opowiadanie Heymansa Adrianne "Jak miś Kubuś nauczył się dbać o czystość".
Pani Grażyna w przebraniu "misia" prowadziła zabawę "wyprawę z misiami - wycieczkę do lasu". Wszystkie dzieci wesoło bawiły się i z wielką przyjemnością wykonywały różne ćwiczenia. Tańczyły z misiami i śpiewały piosenki o misiach.
W podziękowaniu za wspaniałą zabawę dzieci otrzymały kolorowankę misia.
Zabawę zakończył słodki poczęstunek w formie żelków.
PTASIA STOŁÓWKA!

Dodano: 27 XI 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
"Ptasia stołówka" - pod takim hasłem Zespół Parków Krajobrazowych woj. łódzkiego Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy ogłosił konkurs na wykonanie karmnika dla ptaków.
  Cele konkursu:
 • kształtowanie postaw proekologicznych
 • uwrażliwienie i dostrzeżenie problemu egzystencji ptaków w trudnym okresie zimowym
 • rozwijanie zainteresowań artystycznych
 • wyrabianie nawyków obcowania z przyrodą
 • rozbudzanie wyobraźni i kreatywności.

Z naszej szkoły prace na konkurs wykonali uczniowie z klas IV-VI: Martyna Kobacka, Jan Świderek, Weronika Karwat, Wiktoria Kowalczyk, Aleksandra Nowak, Amelia Domagała, Maja Grzejszczyk, Marta Grzejszczyk, Daria Socha, Maciej Podlasek, Mateusz Żegnałek.
Czekamy na wyłonienie zwycięzców przez komisję konkursową. Wszystkim uczestnikom już gratulujemy!
Szkolnym organizatorem konkursu była nauczycielka przyrody p. Grażyna Miniak.
(4kB)
DZIEŃ ZIELONY W PRZEDSZKOLU!
(4kB)
Dodano: 27 XI 2016r.
Tekst: Dominika Bernat
Zdjęcia: Dominika Bernat
W dniu 18 listopada 2016 roku przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola w kolorze zielonym.
Dzień zaczął się od zagadek, gdzie tematem głównym był kolor zielony. Następnie dzieci wyszukiwały przedmiotów w kolorze zielonym i układały z niego budowle.
Odbyły się zabawy ruchowe z wykorzystaniem gąsiennicy. Dzieci wesoło się bawiły i tańczyły przy piosenkach "Ogórek, ogórek", "Była sobie żabka mała".
Po zakończonej zabawie ruchowej dzieci wykonywały prace plastyczne w kolorze zielonym - malowały farbami drzewo i z okazji zbliżających się świąt każde dziecko udekorowało własną choinkę.
Niezapomniana podróż w głąb Afryki!

Dodano: 21 XI 2016r.
Tekst: Małgorzata Piekut
Doktor Dolittle i przyjaciele to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną z najważniejszych lektur małego czytelnika. Doktor Dolittle i przyjaciele na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie.
Uczniowie kl. IIa, IIb i IIIb wraz z wychowawcami p. A. Kącką, p. M. Piekut i p. B. Miniak odwiedzili 9 listopada 2016 r. Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb ciągle myśli o jedzeniu. Bajka "Doktor Dolittle i przyjaciele" powstała na motywach "The Story of Doctor Dolittle". To zabawna historia o przygodach doktora, który nauczony przez swoją papugę języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi i zostaje weterynarzem. Wraz ze zwierzęcymi przyjaciółmi wyjeżdża do Afryki, aby leczyć małpy, które ogarnęła tajemnicza epidemia.
Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom udaliśmy się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

Dodano: 21 XI 2016r.
Tekst: Agnieszka Szymczak
Zdjęcia: Andrzej Socha
9 listopada 2016 roku w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany został apel, podczas którego uczniowie kasy 5 zaprezentowali krótki scenariusz słowno-muzyczny upamiętniający to doniosłe wydarzenie. Wiersze i komentarze historyczne przybliżyły nastrój tamtych dni, kiedy to Polacy po 123 latach niewoli odzyskali upragnioną wolność.
Apel przygotowany został przez Opiekunów Samorządu Szkolnego, Panią Agnieszkę Strawińską oraz Panie - Martę Płocką i Agnieszkę Szymczak odpowiedzialne za część słowno-muzyczną i dekoracje.(4kB)
JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK!
(4kB)
Dodano: 17 XI 2016r.
Tekst: Barbara Potrzebowska
16 listopada 2016 roku w "Biedronkach" - najmłodszej grupie wiekowej, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość przedszkolna pt. "Jestem sobie przedszkolaczek". Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Szkoły Małgorzata Sobolewska-Gdak. Po krótkim wystąpieniu i powitaniu przybyłych gości, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez dzieci. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dla niektórych dzieci był to pierwszy publiczny występ. Rodzice z wielką radością wpatrywali się w swe pociechy i nagradzali udany występ gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to dla wszystkich dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.
ŚNIADANIE DAJE MOC...!

Dodano: 14 XI 2016r.
Tekst: Anna Kącka
8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Samorząd naszej szkoły także włączył się w tą europejską akcję. W szkole został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania. Członkowie samorządu szkolnego wraz z opiekunami: p. Anną Kącką i p. Grażyną Miniak przygotowali smakowite kanapki i zdrowe soki, którymi mógł się posilić każdy uczeń. Kanapki i soki znikały niemal natychmiast po przygotowaniu i wszyscy zachwycali się nie tylko ich smakiem ale także zapachem i wyglądem. W klasach odbyły się również pogadanki nt. znaczenia zdrowego śniadania w rozwoju młodego człowieka.
ZŁOTE ŁABĘDZIE dla IIa!

Dodano: 11 XI 2016r.
Tekst: Anna Kącka
4 listopada 2016r. w sali OSP w Rzeczycy odbył się "IX Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ZŁOTE ŁABĘDZIE RZECZYCA 2016". Wśród licznie zgromadzonych małych artystów, w kategorii klas 0 - III, nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły. Chociaż dla występujących był to debiut konkursowy zakończył się wielkim sukcesem.
Gabriela Wasiak, uczennica klasy IIa, "Deszczową piosenką" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyła statuetkę ZŁOTEGO ŁABĘDZIA.
Ale to nie koniec sukcesów drugoklasistek.
Trio w składzie: Zuzanna Jaworska, Zuzanna Włodarczyk i Jadwiga Zakrzewska ujęło jury wykonaniem piosenki "Nasza klasa IIIa" co spowodowało, że otrzymały wyróżnienie.
Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez p. Annę Kącką.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
"MOJA ZIEMIA, MÓJ ŚWIAT" - nasza ekopracownia!

Dodała: Beata Szymańska

Nazwa zadania: Moja ziemia, mój świat - nasza ekopracownia w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy.

Koszt ogólny: 38 362,00 zł .

Forma i wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi: dotacja w kwocie 32 412,00 zł.

Zakres zadania/uzyskany efekt ekologiczny: W ramach zadania zakupiono pomoce dydaktyczne, sprzęt audio-video, komputerowy, fotograficzny, rośliny doniczkowe, meble i inne wyposażenie oraz kompleksowo wyremontowano pracownię przyrodniczą w PSP w Rzeczycy. Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy i wykształcena postaw proekologicznych wśród uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.

Więcej informacji na stronie
KOCHAMY RĘCZNĄ!

Dodano: 3 XI 2016r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się zawody międzygminne w mini piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie wystąpili w roli gospodarzy turnieju. Wśród 6 drużyn biorących udział w zawodach chłopcy wywalczyli 3 miejsce. Lepiej spisały się dziewczęta które wygrały zawody i zapewniły sobie udział w rywalizacji powiatowej, która odbędzie się w Tomaszowie Maz.
Dziewczęta: Marta i Maja Grzejszczyk, Kinga Bojdo, Daria Pawlak, Angelika Śmiechowska, Gosia Goska, Daria Socha, Amelia Socha, Monika Heleniak, Angelika Warszton, Ola Pacholczyk, Julka Sej, Ola Nowak, Jagoda Kwatek, Magda Narożnik.
Chłopcy: Maciek Podlasek, Kacper Kobacki, Dawid Dziki, Kamil Karwat, Kuba Chudy, Dawid Heleniak, Igor Socha, Stasiu Błąkała, Czarek Szopa, Adam i Mikołaj Bigos.
Piłka ręczna to piękna choć nie łatwa gra. Kształtuje wszystkie cechy motoryczne oraz pozytywnie charakter młodego zawodnika. Uczniowie naszej szkoły chętnie uprawiają tą dyscyplinę sportu, którą propaguje i prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Jedwabny, niegdyś zawodnik pierwszoligowej Wisły Płock. Życzymy sukcesów w zawodach powiatowych
HOLY WINS "Święty zwycięża"!

Dodano: 3 XI 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak, Anna Kącka
Zdjęcia: Andrzej Socha
Dnia 28 października 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszy strój Świętego. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z postaciami Świętych kościoła katolickiego a także promowanie świętości, radości i dobroci. Uczestnicy konkursu przedstawili sylwetki Świętych w których się wcielili.
Jury dokonało oceny strojów oraz prezentacji postaci. Po burzliwych obradach wynik konkursu był następujący:
I miejsce - Przemek Pawlak
II miejsce - Jadzia Zakrzewska, Zuzia Jaworska, Natalia Żegnałek, Julia Mirowska i Zuzia Włodarczyk
III miejsce - Franek Mucha, Maciek Jeleń
Wyróżnienia - Dominika Gruda, Marta Grzejszczyk
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
"KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY"!

Dodano: 3 XI 2016r.
Tekst: Anna Kącka, Grażyna Miniak
Zdjęcia: Andrzej Socha
"Kolorowy zawrót głowy" - pod takim hasłem Samorząd Szkolny organizuje w każdym miesiącu kolorowy piątek. W tym miesiącu 21 października królował kolor żółty. Nauczyciele i uczniowie w tym dniu ubrali się w kolorze żółtym. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody w naszej szkole było bardzo słonecznie. Ciepły nastrój przeniósł się także w większą aktywność uczniów na lekcji. Aby przepędzić listopadowe smutki dnia 18 listopada ubieramy się na zielono. O dalszych planach i akcjach Samorządu Szkolnego będziemy informować.(4kB)
JESIEŃ W PIOSENCE I WIERSZU!
(4kB)
Dodano: 31 IX 2016r.
Tekst: Marianna Barbara Szczur
Grupa "O" zaprosiła na spotkanie z jesiennymi piosenkami i wierszami, na czwartek 27 października 2016r. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk, pracownik USC - p. Izabela Olejnik, Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak oraz zawsze niezawodni rodzice a nawet babcie, dziadkowie i ciocie. Starszaki świetnie poradziły sobie ze stresem i tremą.
Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.(4kB)
"WILKI I KOŹLĘTA"!
(4kB)
Dodano: 31 IX 2016r.
Tekst: Marianna Barbara Szczur
"Wilki i koźlęta" to przedstawienie teatralne, które obejrzały dzieci z przedszkola 26 października 2016r. w MDK w Rawie Mazowieckiej.
Na podstawie zachowań zwierząt w miejscach publicznych w domu i na ulicy, dzieci poznawały zasady prawidłowego postępowania. Nauce towarzyszyła świetna zabawa okraszona gromkim śmiechem i okrzykami aprobaty lub negacji postępowania bohaterów.
Przedszkolaki z zadowoleniem wracały z edukacyjnej imprezy.
TROLOLOLO!

Dodano: 31 X 2016r.
Tekst: Beata Zielińska
Zdjęcia: Angelika Śmiechowska
Dnia 26 października uczniowie klasy IV i VI z naszej szkoły wyjechali na spektakl teatralny do Rawy Mazowieckiej. Aktorzy Teatru Form Art skupili się na tematyce zakorzenionej w obecnych czasach, która dotknęła bieżących problemów wynikających z dostępności nowych mediów, jak i ciągle aktualnych dylematów odnośnie tolerancji i akceptacji samego siebie.
Tytuł przedstawienia "Trolololo" odnosił się do nazw funkcjonujących w rzeczywistości wirtualnej i nie jest on obcy młodym ludziom. Nawiązywał przede wszystkim do "trolowania", jednego z antyspołecznych zachowań godzących w etykietę. Przedstawienie traktowało o niebezpieczeństwach nowych mediów, z którymi spotyka się każdy użytkownik Internetu, a na które młodzież jest dużo bardziej narażona. W spektaklu zilustrowano profil zachowań młodego człowieka poprzez wykorzystanie muzyki współczesnej i elementów prezentacji multimedialnych.
Przedstawienie stanowiło doskonały punkt wyjścia do dyskusji z coraz to młodszymi uczestnikami wirtualnego świata.
Główna bohaterka realizując swoje pasje życiowe schodzi na bocznice życia towarzyskiego. Próbując odnaleźć się w zaistniałej sytuacji podejmuje decyzje, które nie zawsze są słuszne.
Nowoczesna forma spektaklu wywołała u widza poczucie odpowiedzialności za główną bohaterkę, a konsekwencje jej działań stały się cenną przestrogą na przyszłość.(4kB)
DZIEŃ ŻÓŁTY!
(4kB)
Dodano: 25 IX 2016r.
Tekst: Dominika Bernat
21 października 2016r. w naszym przedszkolu królował "kolor żółty". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w kolorze żółtym - wszystkie jego odcienie. Zabawę w tym kolorze rozpoczęliśmy od wyszukiwania w sali klocków i zabawek w tej kolorystyce. Dzieci kolorowały obrazki w kolorze żółtym. Rozwiązywały "żółte zagadki" i wskazywały ich na ilustracji.
Przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły przy znanej piosence "Kaczuszki".
WSPOMNIEŃ CZAR - JUBILEUSZ 40-LECIA SZKOŁY!

Dodano: 19 X 2016r.
Tekst: Beata Szymańska
Zdjęcia: Andrzej Socha
W piątek, 14 października 2016r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie - Jubileusz 40-lecia Szkoły połączony z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy św. celebrowanej przez ks. Prałata Henryka Linarcika podczas której dziękowaliśmy tym, którzy 40 lat temu stworzyli dzieciom nowe, lepsze warunki do nauki. Modlitwami otaczaliśmy również nauczycieli, uczniów, absolwentów i wszystkich pracowników szkoły.
Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej, by tam kontynuować obchody.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ!

Dodano: 19 X 2016r.
Tekst: Mirosława Skura
Zdjęcia; Andrzej Socha
Uczniowie klasy pierwszej w odświętnych strojach galowych, bardzo przejęci i trochę stremowani zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów. Po ślubowaniu pani dyr. Małgorzata Sobolewska-Gdak skierowała do nich ciepłe słowa gratulacji. Uroczystość odbyła się 12 października w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i grzecznie oczekiwali na spotkanie w klasie, gdzie rodzice przygotowali dla nich poczęstunek. Dzieci odwzajemniły się pląsami i zabawami z piosenką.
Uroczystość uświetnił chór a Samorząd Szkolny w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej złożył życzenia pracownikom szkoły i wręczył im słodkie upominki.
SPORT W SZKOLE - SZTAFETOWE BIEGANIE!

Dodano: 17 X 2016r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
W poniedziałek - 17 października odbyły się w Tomaszowie Maz. kolejne zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017. Tym razem młodzi sportowcy rywalizowali w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna składa się z 9 zawodników (trzech z kl. IV, trzech z kl. V i podobnie z kl. VI). Bieg rozgrywano w kategorii chłopców i dziewcząt. Na starcie stanęło 12 drużyn męskich i 11 kobiecych z terenu naszego powiatu. Walka odbywała się podczas całej trasy a finiszowe metry były decydujące. Rzadko się zdarza aby w tak długim wyścigu (9 razy 800m) cztery pierwsze drużyny wbiegły na metę w odległości 20m. Bardzo dobrze spisali się sportowcy z naszej szkoły.
Dziewczęta wywalczyły II miejsce i awans na zawody rejonowe (5 powiatów), natomiast chłopcy zajęli IV miejsce przegrywając podium o 2 metry.
Należy podkreślić, że w rywalizacji międzygminnej szkół (bez szkół miejskich) nasi uczniowie zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt wywalczyli I miejsce.

Dziewczęta: Aleksandra Chmielewska, Matyna Kobacka, Wiktoria Nowak (SF Lubocz), Julia Sej, Maja Grzejszczyk, Kinga Bojdo, Weronika Ślązak (SF Sadykierz), Annna Skołt (SF Lubocz), Małgorzata Goska.

Chłopcy: Mikołaj Bigos, Tomasz Kobacki, Kacper Stępień, Mateusz Pawlak (SF Sadykierz) Stanisław Błąkała, Jakub Chudy, Adam Bigos, Kacper Kobacki, Dawid Dziki.

Drużynę przygotował Dariusz Jedwabny. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI!

Dodano: 17 X 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 7 października uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy p. Grażyny Miniak oraz p. Jadwigi Kowalczyk pojechali na basen do Rawy Maz. Nauka pływania i zabawa w wodzie pod okiem instruktorów dostarczyła wszystkim miłych przeżyć.
Celem wyjazdu było wspólne świętowanie Dnia Chłopaka, jak również propagowanie pływania, jako doskonałej formy aktywnego wypoczynku.
VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!

Dodano: 12 X 2016r.
Tekst: Beata Szymańska

W piątek 30 września 2016r., pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają" odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Wśród 2977 zgłoszonych znalazła się nasza szkoła, w której koordynatorem akcji był nauczyciel matematyki - p. Beata Szymańska.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia mają na celu propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypominania i utrwalania tabliczki mnożenia.
Tego dnia w każdej klasie przeprowadzono testy, które wyłoniły Matematycznych Ekspertów. Ponadto uczniowie klasy IV przeprowadzili egzaminy sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia wśród nauczycieli, pracowników szkoły oraz Urzędu Gminy na czele z panem Wójtem Markiem Kaźmierczykiem.
Każdy egzaminowany wybierał los z pięcioma trudnymi przykładami mnożenia i jeżeli na wszystkie odpowiedział poprawnie otrzymywał tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
Przeprowadzana akcja wywoływała wiele pozytywnych emocji. Wszyscy jednak wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia - GRATULUJEMY i dziękujemy za udział w akcji.
77 Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego!

Dodano: 5 X 2016r.
Tekst: Agata Ostalska
Pierwszą, konspiracyjną organizacją niepodległościową, która dała początek państwu podziemnemu, była Służba Zwycięstwu Polski utworzona w Warszawie w 1939 roku. Oprócz struktur wojskowych działały również cywilne. W okresie PRL-u zadbano o to, by pamięć o bohaterach państwa podziemnego odeszła w zapomnienie. W naszej szkole przeprowadzona została lekcja historii w klasie szóstej, podczas której uczniowie obejrzeli film dokumentalny "Polskie Państwo Podziemne 1939 - 1945" opisujący działania zbrojne, struktury cywilne, administracyjne oraz polityczne. Dla uczczenia pamięci delegacja uczniów zapaliła znicz pod Obeliskiem upamiętniającym zamordowanie 36 mieszkańców naszej gminy podczas II wojny światowej.
WYJAZDOWY DZIEŃ CHŁOPAKA!

Dodano: 5 X 2016r.
Tekst: Anna Kącka
Zdjęcia: Małgorzata Piekut
W czwartek, 29 września, uczniowie klas II naszej szkoły wybrali się na wycieczkę z okazji Dnia Chłopca.
Pierwszym punktem wyjazdu był Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła. Tam podziwialiśmy wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę. Dodatkowo, niezwykłości temu zjawisku nadawały pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę. Pogoda sprzyjała spacerom, więc mogliśmy poobserwować zwierzęta i ptaki żyjące w tym niepowtarzalnie pięknym miejscu. Całemu naszemu spacerowi towarzyszyły płynące wzdłuż brzegu dzikie kaczki i łabędzie.
Następnie udaliśmy się do Grot Nagórzyckich, czyli wyrobisk skalnych, z których dawniej wydobywano piasek kwarcowy używany do produkcji szkła. Wędrując podziemnymi korytarzami pani przewodnik opowiedziała nam historię powstania grot, a także związane z nimi legendy. Poznaliśmy historię zbója Madeja i rolnika, który potajemnie wykradał z grot biały piasek.
Z chłodnego podziemia grot udaliśmy się na słoneczne wzgórze do Inowłodza, gdzie zwiedzaliśmy Kościół św. Idziego. Zadziwiło nas ogromnie, że nie ma tam prądu, a w żyrandolach zamiast żarówek palą się świece. Ze wzgórza podziwialiśmy piękną panoramę doliny Pilicy. Ponieważ pogoda zachęcała do spaceru w promieniach jesiennego słońca, udaliśmy się na nadpiliczne błonia. Chwilę zatrzymaliśmy się na prawdziwej tratwie o nazwie Winduga, a następnie poszaleliśmy na pobliskim placu zabaw.
Wrażeń i radości było co niemiara, ale niestety czas wzywał do powrotu. Rok szkolny dopiero się rozpoczął, więc należy mieć nadzieję, że będzie jeszcze niejedna wycieczka i zwiedzimy wiele ciekawych miejsc.(4kB)
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA!
(4kB)
Dodano: 30 IX 2016r.
Tekst: Monika Fau
W dniu 29.09.2016 r. z inicjatywy nauczyciela biblioteki - p. Moniki Fau w naszym przedszkolu odbył się Dzień Głośnego Czytania.
29 września 1888 roku urodziła się pisarka i poetka Janina Porazińska. W rocznicę urodzin autorki czytane były wiersze ze zbioru "Psotki i śmieszki" m.in. "Chodzi miesiąc po ścianie", "Słomiany chochoł" , "Dorotka", "Baj-baj-baj...", "Po drabinie" i baśń "Szewczyk Dratewka", po której przeczytaniu dzieci stwierdziły, że warto pomagać innym, ponieważ wtedy możemy liczyć na odwzajemnienie dobrych uczynków.
Przedszkolakom czytali: Pani Dyrektor - Małgorzata Sobolewska-Gdak, Monika Fau oraz uczniowie Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy - Weronika Młynarczyk, Hanna Gwóźdź i Jakub Jankowski.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Taka forma lektury rozwija wyobraźnię, język i pamięć, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, a więc wszyscy czytajmy dzieciom.


(4kB)
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2016!
(4kB)
Dodano: 29 IX 2016r.
Tekst: Dominika Bernat

"Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W Dzień Przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami, kto tylko chce."

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy w naszym przedszkolu we wtorek 20 września 2016r.
Organizatorami imprezy były nauczyciele: p. D. Bernat, p. B. Potrzebowska, p. M. B. Szczur. W uroczystości brały udział trzy grupy przedszkolne: grupa "Biedronek", grupa "Motylków" i grupa "Tygrysków". Na powitanie każde dziecko otrzymało balon - każda grupa w innym kolorze. Rano przedszkolaki wykonały transparent, który zaprasza do wspólnej zabawy z okazji Dnia Przedszkolaka. Dzieci odznaczone zostały medalami specjalnie przygotowanymi na tę okazję.
W dalszej części dnia dzieci odśpiewały Hymn Przedszkolaka "Dzień Przedszkolaka". Pani D. Bernat odczytała "Kodeks Przedszkolaka", dzieci złożyły przysięgę i przyrzekły, że będą zawsze dzielne i uśmiechnięte.
W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" i "Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania" wychowawcy grup przedszkolnych czytały dzieciom utwory o tematyce przedszkolnej m.in. "Pierwszy dzień w przedszkolu".
Następnie odbył się marsz przedszkolaków z balonami, medalami i opaskami na głowie, który odbył się po terenie szkoły ze śpiewem piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek".
Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie tanecznej i ruchowej, konkursach i grach zespołowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzieci otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Na zakończenie imprezy każda z grup pozowała do pamiątkowego zdjęcia.
Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom wielu wrażeń i na pewno będą je miło wspominać.


(4kB)
PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!
(4kB)
Dodano: 29 IX 2016r.
Tekst: Dominika Bernat
W piątek 16 września 2016 przedszkolaki z naszej szkoły, zaopatrzone w worki i rękawiczki brały udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Dzieci pod opieką nauczycieli sprzątały najbliższe otoczenie szkoły. Zebrały wszystkie śmieci, jakie udało im się znaleźć.
Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów". Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadomienie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.
Dzieci wykonały wspaniałą pracę, a przy tym świetnie się bawiły.WAŻNE - od 27 września zmiana dowozu i odwozu uczniów!

Dodano: 26 IX 2016r.
Dodała: Beata Szymańska
Od wtorku 27 września 2016r. następuje zmiana dowozu i odwozu uczniów na trasie:
Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina oraz
Rzeczyca-Lubocz-Brzeg-Roszkowa Wola-Grotowice-Łęg-Brzeziny-Jeziorzec-Kawęczyn.

Plan dowozu i odwozu uczniów-PKS Opoczno:
Rzeczyca-Lubocz-Brzeg-Roszkowa Wola-Grotowice-Łęg-Brzeziny-Jeziorzec-Kawęczyn.


Plan dowozu i odwozu uczniów-PKS Opoczno:
Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina.
WRZEŚNIOWE BIEGANIE!

Dodano: 24 IX 2016r.
Tekst: Dariusz Jedwabny
Wraz z pierwszymi dniami nowego roku szkolnego rozpoczęła się rywalizacja sportowa szkół z terenu powiatu tomaszowskiego. Pierwszymi zawodami z napiętego harmonogramu imprez w całym roku były indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, które odbyły się we wtorek w Tomaszowie Mazowieckim.
W biegu brało udział ok. 200 zawodników (ok. 100 w kategorii dziewcząt i ok. 100 w kat. chłopców). Pogoda dopisała więc chętnych do zwycięstwa nie brakowało. Bardzo dobrze pobiegli nasi zawodnicy. Kinga Bojdo (rok młodsza od rywalek) zajęła IV miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich. Wspaniale spisali się też chłopcy Jakub Chudy (również rok młodszy od rywali) wybiegał VI miejsce, a Kacper Kobacki był tuż za nim. Niestety ponieważ na zawody wojewódzkie kwalifikuje się tylko pierwszych 6 biegaczy Jakub jedzie na zawody wyższego szczebla, a Kacper niestety nie.
W składzie rzeczyckiej drużyny byli również: Julka Sej, Aleksandra Nowak, Weronika Ślązak, Maja Grzejszczyk, Małgorzata Goska, Dawid Dziki, Jakub Królak, Adam Bigos, Mateusz Ceran. Ekipę przygotował p. Dariusz Jedwabny, którą dopingowała również p. Maria Miniak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesówSPRZĄTANIE ŚWIATA - "... drugie życie odpadów"!

Dodano: 24 IX 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia:
Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA pod hasłem: "Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja szanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Po kilku lekcjach uczniowie każdej klasy zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki na różne odpady udali się na sprzątanie naszej miejscowości. Efektem akcji było zebranie niestety dość dużej ilości śmieci. Odbiorem zebranych odpadów zajęli się pracownicy usług komunalnych Urzędu Gminy w Rzeczycy.WAŻNE - ZMIANA DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW!

Dodano: 15 IX 2016r.
Dodała: Beata Szymańska
Od poniedziałku 19 września 2016r. następuje zmiana dowozu i odwozu uczniów na trasie: Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina. Szczegółowy plan dowozu i odwozu uczniów znajduje się tutaj.
MINĄŁ CZAS WAKACJI I NIEUBŁAGANIE NADSZEDŁ CZAS NAUKI!

Dodano: 8 IX 2016r.
Tekst: Anna Kącka
Zdjęcia: Andrzej Socha
Mszą świętą, 1 września 2016r. o godz. 8.15, rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Dalsza część uroczystości, na którą przybyli: Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk oraz Inspektor do spraw oświaty - p. Anna Stańczyk odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Ceremoniał rozpoczęcia poprowadziła Amelia Domagała, uczennica kl. VI. Minutą ciszy uczczono 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, oddając w ten sposób hołd poległym Polakom. Następnie głos zabrał Pan Wójt i zapoznał wszystkich ze zmianami wynikającymi z organizacji pracy szkoły oraz życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizacji swoich celów. W dalszej części głos zabrała p. Małgorzata Sobolewska-Gdak, która powitała gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów oraz przedszkolaki, które po raz pierwszy przekroczyły mury szkoły. Następnie przekazała informacje dotyczące pracy w nowym roku szkolnym. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom sukcesów w nauce, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech, a nauczycielom wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej.
PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW - aktualizacja!

Dodano: 31 VIII 2016r.
Poprawiony: 2 IX 2016r.
Dodała: Beata Szymańska
[2] [1]

Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
Webmaster & admin:  Beata Szymańska