WYCIECZKA DO LASU - KLASA III
Dodano: 23 X 2012r.
Opracowała: Mirosława Skura

9 października 2012r. klasa III była na wycieczce w lesie. Uczniowie zaraz na początku dowiedzieli się, że w lesie NIE MOŻNA śmiecić, hałasować, palić ogniska, niszczyć i oddalać się od grupy.

Później odkryli, że MOŻNA:
  • przejść kładką nad bobrową tamą,
  • rozpoznać tropy zwierząt,
  • wejść na ambonę i popatrzeć na świat z góry,
  • zajrzeć do lisiej nory,
  • kucnąć przy muchomorku,
  • wyjąć z trawy maślaczka,
  • sprawdzić, co jest w lizawkach dla zwierząt,
  • wypatrzeć budki dla ptaków,
  • przytulić się do wiekowego dębu,
  • wziąć udział w konkursie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach,
  • dostać nagrodę (koszulkę, czapkę, torbę, kalendarz, notes),
  • upiec kiełbaski i jabłka na ognisku przy leśniczówce,
  • posiedzieć pod złotym klonem w dobrym towarzystwie.

• Wszystkim leśna wyprawa bardzo się podobała, za co jeszcze raz DZIĘKUJEMY państwu Gwóźdź.

BIWAK W GROTOWICACH - KLASA V
    Dodano: 22 X 2012r.
    Opracowała: Grażyna Miniak

Z inicjatywy wychowawcy klasy, a zarazem opiekuna LOP p. Grażyny Miniak dnia 5 października 2012r. zorganizowany został dla klasy V rajd pieszy z biwakiem w Grotowicach.
    Celem imprezy było uatrakcyjnienie uczniom spędzenia wolnego czasu, poznanie ciekawych miejsc w najbliższej okolicy, uczczenie dnia patrona ekologów, zachęcenie do uprawiania turystyki pieszej a przede wszystkim integracja zespołu klasowego.
    Harmonogram imprezy:
  • godz. 1430 wyruszyliśmy pieszo z Rzeczycy do Grotowic.
  • godz. 1545 zakwaterowanie w świetlicy.
  • godz. 1600 - 1815 zwiedzanie obiektów zabytkowych w Grotowicach, podziwianie krajobrazu nadpilicznego, ognisko i rozgrywki sportowe.
  • powrót do świetlicy, wspólne przygotowanie kolacji, gry i zabawy, tańce, hulanki ... aż do północy.
  • godz. 800 dnia 6 X 2012r. - zakończenie biwaku wspólnym śniadaniem.

• Serdeczne podziękowania za współpracę - rodzicom: pani Marcie Lipskiej, pani Elżbiecie Kobackiej, państwu Henryce i Andrzejowi Perkom, panu Arturowi Królikowi.
    Dziękujemy pani Anecie Podlasek za udostępnienie świetlicy oraz nauczycielom: pani Annie Laskowskiej i panu Andrzejowi Socha.
    Uczniowie klasy V nie moga się doczekać kolejnego biwaku, ale od efektów ich pracy będzie zależało czy takie biwaki będą w przyszłości.

"WITAMY JESIEŃ" - RAJD ROWEROWY
    Dodano: 1 X 2012r.
    Opracowała: Grażyna Miniak

Uczniowie szkolnego koła LOP dnia 28 września 2012r. uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Konewki.
    Celem wycieczki było zwrócenie uwagi na zmiany w przyrodzie zachodzące jesienią.
    W rezerwacie Konewka podziwialiśmy drzewostan dębowy urokliwie zmieniony barwami jesieni. Również zwiedziliśmy bunkier w Konewce, gdzie oglądaliśmy wystawę pt. "Bunkry, schrony, transzeje" zapoznając się z unikalnymi zabytkami militarnymi XXw. W drodze powrotnej mieliśmy okazję także zaobserwować gatunki ssaków i gadów żyjących w rezerwacie. W dalszej części wycieczki - na Glinie po wyczerpującej wyprawie chętnie odpoczęliśmy przy ognisku, w przygotowanie którego zaangażowała się mama uczennicy kl. V - pani Ewa Szulc - DZIĘKUJEMY!!! Wróciliśmy zadowoleni i urzeczeni kolorami słoneczej jesieni.

Opiekunami uczniów byli:
    mgr Grażyna Miniak
    mgr Andrzej Socha

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012
    Dodano: 20 IX 2012r.
    Opracowała: Grażyna Miniak
    Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę".
    W piątek, 14 września 2012r. uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wyruszyli w teren sprzątać Świat. Każda klasa miała wyznaczony obszar do posprzątania. Najmłodsi oczyszczali teren wokół szkoły. Starsze klasy sprzątali pobliski park,a także pobocza i rowy ulic: ks. J. Kitowicza, Niskiej oraz I. Mościkiego. Posegregowane odpady wrzucane były do foliowych worków.
    Zebrane śmieci odebrał ZUK w Rzeczycy.

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
    Dodano: 10 IX 2012r.
    Opracowała: Beata Szymańska

3 września 2012r. po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do szkoły, by powitać nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy świętej odprawionej w parafialnym kościele zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by oprócz powitania nowego roku, powitać nowego dyrektora - mgr Małgorzatę Sobolewską - Gdak. Uroczystego powitania dokonał pan Wójt Gminy Rzeczyca - Marek Kaźmierczyk. Tym samym pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę panią Barbarę Bors.
    Pan Wójt w swoim wystąpieniu zapoznał zebranych ze zmianami dokonanymi w szkolnictwie naszej gminy, z pracami związanymi z budową placu zabaw oraz apelował o zachowanie bezpieczeństwa. Wszystkim uczniom życzył zdrowia i wysokich wyników w nauce.
    Pani Dyrektor po słowach powitania przekazała informację o tym, iż od 1 IX 2012r. Szkoła Podstawowa w Sadykierzu oraz Szkoła Podstawowa w Luboczy stały się Filiami Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Kierownikim Szkoły Filialnej w Sadykierzu została pani Jolanta Szymańska, zaś Szkoły Filialnej w Luboczy - pani Agata Ostalska.
    Następne informacje dotyczyły organizacji pracy szkoły na rozpoczynający się rok szkolny.
    Na zakończenie swego przemówienia wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła wytrwałości i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
    Po uroczystej inauguracji uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, którzy przypomnieli m. in. podstawowe zasady poruszania się po drodze.

[6] [5] [4] [3] [2] [1]