[2] [1]


(4kB)
Przedszkolaki w MIKROKOSMOSIE!
(4kB)
Dodano: 2 VII 2018r.
W dniu 14 czerwca 2018r przedszkolaki z grupy "Biedronek" i "Motylków" wraz z wychowawcami odwiedziły Park edukacyjno-rozrywkowy "MIKROKOSMOS" W Ujeździe koło Tomaszowa Mazowieckiego. Tam czekała na nich wystawa realistycznych rzeźb owadów i mikroorganizmów. W parku dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 25 rzeźb owadów oraz tyle samo bakterii i mikroorganizmów, które są setki razy większe niż oryginały.
Przewodnik oprowadził dzieci po ścieżkach edukacyjnych przekazując najciekawsze informacje na temat każdego z nich - zobaczyły wielkie owady, poznały ich nazwy, wygląd, cechy charakterystyczne niektórych z nich, mogły je dotknąć i sprawdzić, czy nie zrobią im krzywdy.
Po części edukacyjnej nasze przedszkolaki miały możliwość skorzystania z placu zabaw, gdzie królowały zjeżdżalnie, ogromne szachy, huśtawki, wieża zamkowa, gigantyczna pajęczyna, zjazd linowy, sztuczna plaża, góra wspinaczkowa i wielu innych atrakcji.
Z wycieczki dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń.


(4kB)
DZIEŃ MAMY I TATY!
(4kB)
Dodano: 2 VII 2018r.
25 maja 2018r w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Jest to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.
Uroczystość rozpoczęto od powitania zaproszonych gości:
P. Marka Kaźmierczyka - Wójta Gminy Rzeczyca,
P. Iwony Łuszcz-Krawczyk - Zastępcy Wójta Gminy Rzeczyca,
P. Grażyny Kielan - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.
Przedszkolaki z grup: "Biedronek", "Motylków" i "Tygrysków" pod kierunkiem wychowawców przedstawiły program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na twarzach dumnych rodziców dało się zauważyć uśmiech. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały rodzicom "STO LAT" i wręczyły upominki.
Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk i p. Grażyna Kielan złożyły rodzicom życzenia, a przedszkolakom podziękowały za wspaniałe występy. Dopełnieniem uroczystości było wspólne grillowanie.


(4kB)
"MOTYLKI" W SALI ZABAW "KAJTEK"!
(4kB)
Dodano: 2 VII 2018r.
18 maja 2018r przedszkolaki z grupy "Motylków" pod opieką wychowawcy wybrały się do Sali Zabaw "Kajtek" w Tomaszowie Mazowieckim.
Celem wycieczki było przede wszystkim rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stworzenia radosnego spędzania czasu. Półtorej godziny zabawy w sali zabaw, w której znajdowały się różnorodne konstrukcje składające się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, a także dmuchanych skakańców, minęły nam bardzo szybko.
Dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.
Sponsorami wycieczki byli Dziadkowie- dziękujemy!ILUZJA NA WESOŁO

Dodano: 1 VII 2018r.
12 czerwca 2018 r. sześciolatki z naszego oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą i rodzicami odwiedziły Farmę Iluzji w Mościskach. Przygodę na farmie zaczęli od przejścia labiryntu wiklinowego. Następnie uczestniczyli w emocjonującej przeprawie na drugi brzeg tratwami, podczas której zobaczyli kawałek dżungli w środku parku. W dalszej części zwiedzili tunel zapomnienia, w którym już po chwili cały świat kręcił się wokół nich. Niesamowitym przeżyciem był pobyt w zakręconym domku. W pokoju Amesa dzieci miały szansę powiększyć się lub zmaleć, a w labiryncie luster mieli fantastyczną wędrówkę po niekończących się korytarzach. Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników wycieczki był lewitujący kran z którego woda leci, a który nigdzie nie jest połączony. W pewnym momencie poczuliśmy się jak krasnoludki widząc meble olbrzyma. Zobaczyliśmy również zwierzęta zamieszkujące farmę. W dalszej części wycieczki uczestniczyliśmy w lekcji "Iluzja na wesoło". Obiad pozwolił na zregenerowanie sił, by wyruszyć na place zabaw, gdzie rodzice mogli odpocząć, a dzieci mogły wyszaleć się do woli na trampolinach, w linowym placu zabaw i w polu dmuchawców. Chętnie jeździły kolejką Dragon jak również Wild West Expressem. Ciekawym doświadczeniem dla odważnych było skorzystanie z karuzeli łańcuchowej, statku pirackiego, podłogowej dżungli, drzewa spadania oraz mini łódeczek. Na koniec pobytu na farmie dzieci kupiły sobie pamiątki. Do domu dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.NASZA SZKOŁA NAGRODZONA W V EDYCJI MPOTĘGI

Dodano: 13 VI 2018r.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż nasza szkoła otrzymała dofinansowanie mBanku na realizację zadań ujętych w projekcie pt. "Potęga matematyki". Spośród 588 wniosków w kategorii klas IV - VI oraz klas VII - VIII dofinansowanie otrzymało 185 projektów, wśród nich znalazł sie również nasz.
Ponadto "Potęga matematyki", jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowych 5 000 zł.
Głosowanie trwa od piątku 15 do 29 czerwca http://mpotega.pl/glosowanie/
Stąd też zwracamy się do wszystkich z prośbą o głosowanie na nasz projekt "Potęga Matematyki".
Z góry serdecznie dziękuję za oddane głosy - Beata Szymańska.Noc Bibliotek 2018

Dodano: 27 VI 2018r.
8 czerwca 2018 r. w naszej bibliotece przy współpracy z Biblioteką GOK w Rzeczycy zorganizowana została Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło "RzeczpospoCzyta" nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego też względu naszą imprezę rozpoczęliśmy od czytania wierszy patriotycznych, m.in. Zbigniewa Herberta i Ireny Sendlerowej, a także fragmentów książek Marcina Szczygielskiego: "Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz i wstecz" oraz "Teatr niewidzialnych dzieci".
Nauczyciel biblioteki na tę "Noc" przygotował wiele ciekawych zadań. Pierwszym było zachęcenie uczniów do zastanowienia się nad pytaniem: "Niepodległość? Co ja z tego mam?" i zapisanie haseł na makiecie orła symbolizującego godło Polski. Kolejnym zadaniem było odszyfrowanie poleceń według kodu i przygotowanie scenek do fragmentów książki "Syzyfowe prace" S. Żeromskiego.
Następnie wszyscy uczestnicy, z transparentem RzeczpospoCzyta, przeszli na teren GOK-u, gdzie czekały kolejne atrakcje, m.in. literacka gra terenowa, która przeniosła uczniów z tematyki patriotycznej w świat lepiej znanej im literatury-baśni. Zwycięzcy literackiej gry terenowej zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez GOK w Rzeczycy, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali batoniki zakupione przez Dyrektora Szkoły i Dyrektora GOK-u. Wspólna zabawa i praca w grupach przyczyniła się do integracji wszystkich uczestników. Nocną porą uczniowie, nieco wyczerpani zadaniami, piekli kiełbaski przy ognisku. Najstarsi uczestnicy imprezy nocowali na terenie GOK-u.
W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor GOK-u, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, nauczyciele języka polskiego z naszych szkół, opiekun biblioteki szkolnej oraz uczniowie naszej szkoły i gimnazjum.KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - "The Voice of Rzeczyca"

Dodano: 27 VI 2018r.
W dniu 28.05.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej "The Voice of Rzeczyca".
Celem konkursu było wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań, zachęcanie do posługiwania się językiem obcym oraz kształtowanie tolerancji do języków innych narodów.
Konkurs polegał na przedstawieniu dowolnej piosenki anglojęzycznej w przygotowanym przez wykonawców stroju lub z rekwizytem. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz 3 uczniów ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu.
Nagrody przyznano w kategorii klas I-II i III-IV.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów."WSPOMNIENIE CHWIL NIEZWYKŁYCH"

Dodano: 22 VI 2018r.
W dniu 21 maja 2018r. w naszej szkole miała miejsce wizytacja Księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice zebrali się w hali sportowej i w wielkim skupieniu oczekiwali szczególnego Gościa. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły pani Grażyna Kielan, która w imieniu całej społeczności szkolnej SP i Gimnazjum, ciepłymi a zarazem bogatymi w treść słowami przywitała dostojnego Gościa. Następnie spotkanie uświetnił program słowno-muzyczny "Wspomnienia chwil niezwykłych" przygotowany przez uczniów klas VII SP i IIb Gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli katechetów. Po przedstawieniu głos zabrał Ksiądz Biskup, który wyraził radość z pobytu w naszej szkole. Na koniec Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki szkolnej.WROCŁAW - miasto krasnali

Dodano: 13 VI 2018r.
W środę 23 maja 2018 r. uczniowie klas III i IV naszej szkoły wybrali się w podróż do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska. Niezwykłą atrakcją naszej wycieczki było zwiedzanie AFRYKARIUM - obiektu unikatowego na skalę światową, który skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu. Najpierw oglądaliśmy afrykańskie ryby, potem w tunelu wodnym podziwialiśmy żółwie, płaszczki, rekiny, a nawet ogromne meduzy. Następnie pojechaliśmy do największej makiety kolejowej w Polsce, gdzie mogliśmy zobaczyć wspaniały Dolny Śląsk w miniaturze. W KOLEJKOWIE zobaczyliśmy życie na wsi, towarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej, wcieliliśmy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców i plażowiczów. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Ratusz, Plac Solny, urokliwe kamieniczki, w tym Jaś i Małgosia. Nie zabrakło również czasu, by wysłuchać opowieści o wrocławskich krasnalach i oczywiście móc ich osobiście poszukać.
To była daleka, ale z całą pewnością udana podróż, która na długo pozostawi cudowne wspomnienia.EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ ZDANY

Dodano: 9 VI 2018r.
W dniu 28 maja 2018 r. odbył się w miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy sprawdzian praktycznej umiejętności jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Szkoły Filialnej w Sadykierzu, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
Egzamin pomyślnie zaliczyło 48 dzieci z klas czwartych: 20 osób ze SP w Rzeczycy i 28 uczniów ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu. Karty rowerowe otrzymają na zakończenie roku szkolnego. Karty te uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
Egzamin praktyczny przeprowadzili przedstawiciele policji Ruchu Drogowego w Tomaszowie Maz. Uczniów do karty rowerowej przygotował nauczyciel techniki. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.RODZICE I DZIECI. POWIETRZE BEZ ŚMIECI

Dodano: 1 VI 2018r.
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pod nazwą "Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci". Uczestniczyło w nim około tysiąca szkół w całym kraju. Projekt miał na celu uświadomienie młodemu pokoleniu zagrożenia zanieczyszczonym powietrzem, popularyzowanie wiedzy na temat konieczności jego ochrony, szkodliwego wpływu smogu na zdrowie, wiedzy na temat recyklingu oraz sposobów walki i ochrony przed smogiem.
Pracę nad projektem podjęła klasa II wraz z wychowawcą przy wsparciu nauczyciela przyrody klas IV-VI. Drugoklasiści przez tydzień codziennie uczestniczyli w zajęciach zgłębiając tajniki wiedzy na temat powietrza. Lekcje urozmaicone metodami eksperymentów, quizu, pantomimy, warsztatów podobały się uczniom i przyniosły oczekiwane efekty. Dla uczniów klas starszych zostały również przeprowadzone zajęcia. Wykonali oni plakaty o tej tematyce.
Teraz uczniowie znają właściwości powietrza, mają świadomość zagrożeń związanych z zanieczyszczonym powietrzem. Dowiedzieli się, jak powstaje smog i co to jest niska emisja. Wiedzą też, co to jest recykling i jak segregujemy śmieci. Znają wpływ smogu na zdrowie i wiedzą, jak się przed nim chronić. Potrafią odszukać informacje na temat aktualnego stanu powietrza w swojej okolicy.Trzydniowa wycieczka w Kotlinę Kłodzką!

Dodano: 1 VI 2018r.
W dniach 9 - 11 maja 2018r. 45 osobowa grupa uczniów ze szkoły w Rzeczycy i w Sadykierzu pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce w Kotlinę Kłodzką. Tego dnia pogoda i humory wszystkim dopisywały. Po kilku godzinach podróży z krótkimi postojami dotarliśmy do Złotego Stoku, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Złota. Podczas całej trasy słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się m.in. że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Po wyjściu z kopalni przewodnik poprowadził nas do Sztolni Czarna. Trasa zwiedzania posiadała wspaniałe atrakcje: zjechaliśmy po niezwykłej zjeżdżalni, zobaczyliśmy jedyny podziemny wodospad w Polsce, z kopalni na powierzchnię wydostaliśmy się za pomocą niezwykłego tramwaju. W Złotym Stoku mieliśmy też możliwość wybijania pamiątkowych monet oraz obejrzenia kolekcji minerałów.
Pełni wrażeń pojechaliśmy do malowniczo położonego miasta nad potokiem Bystra - Kudowy Zdrój, aby zakwaterować się w ośrodku "Buenos-Aires". Wieczorem udaliśmy się na spacer do Parku Zdrojowego, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych, wspaniała roślinność i wiele zabytków.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy marszem do siedziby Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji i obejrzeliśmy film o walorach przyrodniczych i budowie geologicznej Gór Stołowych. Następnie wyruszyliśmy za granicę naszego kraju tj. do Czech. Urokliwe miejsce jakim jest Skalne Miasto w Adrspach wszystkim się spodobało. Wędrówka trasą turystyczną wśród baśniowych, olbrzymich form skalnych tworzonych przez wieki przez naturę oraz przepiękne jezioro na długo pozostaną w naszej pamięci. Następnie był czas na zakup pamiątek.
Około godz. 16.30 wróciliśmy do pensjonatu na obiadokolację. Dalszy program dnia zaplanowała nam już niestety deszczowa aura. Mieliśmy czas, aby wspólnie pograć w różne gry edukacyjne oraz wymienić wrażenia z pobytu w Skalnym Mieście.
W ostatnim dniu już powrotu do domu zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska Wrocław. Zobaczyliśmy wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków m.in. staromiejski rynek, Ostrów Tumski, przepiękną Katedrę, mieliśmy również konkurs poszukiwania wrocławskich krasnali. Na zakończenie pobytu we Wrocławiu pojechaliśmy do słynnego Afrykarium. Zobaczyliśmy zwierzęta ekosystemów wodnych Afryki. Największe wrażenie zrobiły na nas pływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Około godz. 15.30 wyjechaliśmy z Wrocławia. Ostatni przystanek to czas na obiadokolację w Sangrodzu. Po długiej podróży ok. godz. 20.30 dotarliśmy do Sadykierza i Rzeczycy, gdzie już czekali stęsknieni rodzice.
Była to super wyprawa i super grupa.V Regionalna Olimpiada Przedszkolaków - Rzeczyca 2018

Dodano: 1 VI 2018r.
W dniu 10 maja b.r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się "V Regionalna Olimpiada Przedszkolaków - Rzeczyca 2018". Na zaproszenie do udziału w imprezie wystosowane przez Wójta Gminy Marka Kaźmierczyka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Grażyny Kielan zgłosiło się 200 uczestników z 20 oddziałów przedszkolnych. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Tomaszowski i Wójt Gminy Rzeczyca. Ciepłe słowa do uczestników Olimpiady skierował także Łódzki Kurator Oświaty, który życzył przedszkolakom wielu sportowych emocji.
Wyjazd do Parku Trampolin SALTOS!

Dodano: 1 VI 2018r.
Trampoliny, ścieżki akrobatyczne, przyrządy gimnastyczne - te i inne atrakcje mieli do dyspozycji uczniowie klasy V, którzy udali się na wycieczkę do Parku Trampolin Saltos w Łodzi zorganizowaną przez wychowawcę. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji i próbowali swoich sił w skokach do basenu z saltem. Spełniło się marzenie o "lataniu". Dodatkową atrakcją był pobyt w kinie w Manufakturze, gdzie uczniowie obejrzeli film pt. "Piotruś Królik" oraz uzupełnili spalone kalorie.FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO!

Dodano: 1 VI 2018r.

10 maja w scenerii inowłodzkiego zamku odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Przyjdź do mnie inowłodzki lesie daleki...".
I miejsce w kategorii klas I - II zajął nasz pierwszoklasista Bartłomiej,
II miejsce w kategorii klas III - IV zajęła Jadzia z klasy III,
wyróżnienie w kategorii klas V - VII otrzymała Amelia z klasy VII.VII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY
Z ELEMENTAMI PROFILAKTYKI ANTYALKOHOLOWEJ W LIPIU

Dodano: 16 IV 2018r.
Tekst: Anna Kącka
8 maja 2018 r. reprezentacja klas III naszej szkoły: Zuzanna Włodarczyk, Gabriela Wasiak, Julia Mirowska, Nikola Winiatorska, Julia Socha, przygotowana przez p. Annę Kącką, wzięła udział w VII Gminnym Konkursie Ekologicznym z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej w Lipiu.
Po ciepłym powitaniu przez dyrekcję szkoły w Lipiu oraz organizatorów konkursu gospodarze zaprezentowali scenkę o tematyce ekologicznej. Potem obejrzeliśmy krótki film nt. profilaktyki uzależnień. W dalszej części zaczęły się zmagania konkursowe. Pierwszym zadaniem była prezentacja przez poszczególne drużyny piosenki o tematyce ekologicznej. Nasza "Wiosna tuż, tuż..." wyjątkowo wszystkim się podobała.
Następnie w pięcioosobowych grupach rozwiązywaliśmy krzyżówkę i test z wiedzy ekologiczno - profilaktycznej, zdobywając maksymalną liczbę punktów.
Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatu "Chcemy żyć bez nałogów". Nasza kreatywność i umiejętności plastyczne również zostały bardzo wysoko ocenione. Po zmaganiach umysłowych przyszedł czas na konkurencje sportowe. Nie było łatwo przenosić karteczki za pomocą słomki czy zbierać na czas rozsypane piłeczki, ale udało się wszystkie zadania wykonać bardzo dobrze. Kolejnym punktem było przygotowanie sałatki owocowej. To była już czysta przyjemność. Nadszedł wreszcie czas posumowań. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać werdyktu komisji. Ogłoszenie wyników było dla nas największą przyjemnością - I miejsce! Radość była ogromna.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody i upominki. Przyszedł czas, aby zregenerować siły. Były pyszne kanapki, soczki i oczywiście sałatki owocowe. Konkursowi towarzyszyła wyjątkowo miła i serdeczna atmosfera.INFORMACJA!

Dodano:19 IV 2018r.
Komisja rekrutacyjna podaje listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Rzeczycy na rok szkolny 2018/2019.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziały przedszkolnego na rok 2018/2019
Lista dzieci niezakwalifikowanych do oddziały przedszkolnego na rok 2018/2019
Konkurs historyczny "KRĄG"

Dodano: 12 IV 2018r.
Tekst: Agata Ostalska

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG". Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych. Do testu konkursowego składającego się z 30 pytań z zakresu najważniejszych, przełomowych wydarzeń z historii Polski oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień Regionu przystąpiło 26 uczniów z klas V - VII.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś najlepszy wynik i I miejsce w szkole zdobył uczeń klasy VI - Jakub Wrzesień, II miejsce - Magdalena Narożnik, a III - Patrycja Jankowska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
POWITANIE WIOSNY

Dodano: 7 IV 2018r.
Tekst: Anna Kącka
Jak co roku, 21 marca, uczniowie naszej szkoły powitali WIOSNĘ. Klasy III, pod kierunkiem p. A. Kąckiej i p. M. Piekut, przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną "W poszukiwaniu wiosny". Następnie trzecioklasiści, ubrani w wiosenne stroje, wystąpili w inscenizacji pt. "Wiosna". Była oczywiście Marzanna i postać Pani Wiosny. Nie zabrakło bociana, świstaka, niedźwiedzia oraz turystów. Po obejrzeniu przedstawienia przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III wyruszyli z kukłą Marzanny nad pobliski strumyk. Zgodnie z tradycją Marzanna została podpalona i wrzucona do strumienia. W ten sposób posłaliśmy zimę do morza.
Mamy nadzieję, że teraz WIOSNA rozgości się u nas na dobre.TYDZIEŃ MATEMATYKI

Dodano: 7 IV 2018r.
Tekst: Aneta Narożnik
W marcu obchodzone są dwa święta związane z matematyką: Dzień Matematyki i Dzień liczby Pi.
W naszej szkole uczniowie klas IV i V bawili się matematyką 12 marca. Udział w grach i zabawach miał na celu pokazać jasną stronę tej pięknej nauki. Otwarty umysł i chęć do zabawy wystarczyły aby poradzić sobie z przygotowanymi zadaniami. Tego dnia uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
14 marca w dniu urodzin Alberta Einsteina rozmawialiśmy o liczbie Pi. To jedna z pierwszych liczb niewymiernych odkrytych przez człowieka. Święto to wymyślono 30 lat temu w San Francisko w tamtejszym Exploratorium, pierwszym centrum nauki na świecie.
15 marca grupa 14 uczniów IV i V klasy przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Agata Ostalska
W piątek 9 marca 2018r. przeprowadzony został konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską - nauczyciela historii. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas V - VII. Turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Martynę Szulc, Aleksandrę Chmielewską i Mateusza Cerana. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły.
W konkursie zwyciężyli:
    I m-ce Aneta Tomaszewska z kl. VII b
    II m-ce Magdalena Narożnik z kl. VI
    III m-ce Martyna Szulc z kl. V
Gratulujemy zwycięzcom!ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Małgorzata Piekut


20.03.2018 r. uczniowie kl. IIIa i IIIb wraz z wychowawcami p. A. Kącką i p. M. Piekut wybrali się do Teatru im. Jaracza w Łodzi na spektakl pt. "Królowa Śniegu". Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek J. Ch. Andersena, która rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku. To niezapomniana i zarazem niezwykle porażająca podróż w głąb mroźnego królestwa zła. Historia dwójki przyjaciół, Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni. Do serca Kaja dostaje się odłamek szkła, w wyniku czego chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia. "Znieczulony" w ten sposób młodzieniec daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda wyrusza na jego poszukiwania, nie wierząc w śmierć swojego przyjaciela. Inscenizacja ta wprowadza małego widza w zaczarowany świat bajki, pełen tajemnic i magii. Przedstawienie to przekonująco opowiada o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.
Na uznanie zasługiwała gra aktorów, którzy świetnie odegrali swoje role, byli bardzo wiarygodni. Odpowiednio dobrana do przedstawionych sytuacji muzyka budowała nastrój i tempo zdarzeń. Przepiękne dekoracje dopełniały całość. Spektakl bardzo nam się podobał i na długo pozostanie w naszej pamięci.ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Dodano: 29 III 2018r.

V REGIONALNA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 15 III 2018r.


Szkoła Podstawowa im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy zaprasza do wzięcia udziału w V Regionalnej Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbędzie się w dniu 10 maja 2018 r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy, o godzinie 9.30.
Zainteresowane przedszkola prosimy o przesłanie pocztą lub na adres e-mail karty zgłoszenia do dnia 6 kwietnia 2018 r.

Do pobrania Regulamin oraz Karta zgłoszenia.

(2kB) (2kB)
regulamin karta zgłoszeniaDZIEŃ PATRONA

Dodano: 15 III 2018r.
Tekst: Agata Ostalska

"...Czyń dobrze, przebaczaj, wspieraj, nauczaj,
kogo możesz i o ile możesz..."
Narcyza Żmichowska

Marzec jest miesiącem szczególnym w historii naszej szkoły, ponieważ każdego roku, wedle tradycji, obchodzimy Święto Patrona Szkoły - Narcyzy Żmichowskiej. Narcyza Żmichowska pseudonim Gabryella urodziła się 4 marca 1819 roku w Warszawie, a zmarła 25 grudnia 1876r.- była pedagogiem, a jednocześnie poetką i pisarką, autorką nowatorskiej metody nauczania. Była kobietą, która "miłością żyła, prawdy szukała". Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Agatą Ostalską i panią Agnieszką Strawińską. W programie nie zabrakło wzruszających pieśni, wierszy, faktów z życia poetki oraz złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową. Nasz Dzień Patrona przeszedł zatem do historii jako prawdziwe szkolne święto, które upłynęło w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.INFORMACJA!

Dodano: 6 III 2018r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy informuje, że nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 prowadzony będzie w terminie od 1 do 28 marca 2018 r., przy czym:
1. Od 1 do 7 marca 2018 r. można składać pisemne deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenia do klasy pierwszej dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły.
2. Od 8 do 28 marca 2018 r. można składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wzory deklaracji i wniosków są do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie lub u Kierowników szkół filialnych.
 1. WNIOSEK rodzica o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

 2. DEKLARACJĘ o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2018/2019.

 3. ZGŁOSZENIE dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.
Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły lub u Kierowników Szkół
ZARZĄDZENIE NR 4/2018 WÓJTA GMINY RZECZYCA
w sprawie postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów
do oddziałów przedszkolnych

Dodano: 21 II 2018r.
Dodała: Beata Szymańska
Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Nr 4/2018 Wójta Gminy Rzeczyca z dnia 26. 01. 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej, prowadzonej przez Gminę Rzeczyca na rok szkolny 2018/2019.Zarządzenie Nr 4/2018


Terminy postępowania rekrutacyjnego


(4kB)
BAL PIŻAMOWY!
(4kB)
Dodano: 22 II 2018r.
Tekst:Dominika Bernat
13 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się Bal piżamowy, w którym brały udział wszystkie przedszkolaki: grupa "Biedronek" pod opieką p. B. Potrzebowskiej, grupa "Motylków" pod opieką p. D. Bernat i grupa "Tygrysków" pod opieką p. M. Fau i p. B. Zielińskiej.
Bal piżamowy prowadziła p. D. Bernat we współpracy z opiekunami grup. Nauczyciele czytały krótkie utwory "Piżamka Amelki", "Wyliczanki przedszkolaka".
Dominującym elementem zabawy były kolorowe nocne ubranka. Niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną rozrywkę. Przedszkolaki włożyły na siebie swoją ulubioną piżamkę i zaprezentowały się przed koleżankami i kolegami na "piżamowym pokazie mody". Radości nie było końca.
Wszystkie dzieci integrowały się we wspólnej zabawie. Przedszkolaki wesoło pląsały w rytmie dziecięcych przebojów oraz uczestniczyły w konkursach sprawnościowych. Nieodłączną atrakcją paradowania w piżamie były zabawy z poduszkami tzw. "Jaśkami": marsz z poduszką na głowie, podawanie poduszek górą i dołem, podskoki z poduszką między kolanami, rzut poduszką do obręczy oraz podskoki przez poduszkę. Każda grupa ułożyła również piramidę z poduszek i ulubionych przytulanek (maskotek).
Po wesołej zabawie nadeszła chwila odpoczynku - leżakowanie. Na leżakach położyły się dzieci najmłodsze, a dzieci starsze wspólnie z nauczycielami śpiewały kołysanki "A, a, a kotki dwa", "Na Wojtusia z popielnika", "Ta Dorotka".
Na zakończenie przedszkolaki obejrzały bajkę pt.: "Pinokio". Śmiechom i zabawom nie było końca, a radosny nastrój i dobre humory towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.PTAKOLICZENIE!

Dodano: 22 II 2018r.
Tekst: Ewa Sputowska, Grażyna Miniak
Dnia 25 stycznia grupa uczniów naszej szkoły z klasy V i VII brała udział w akcji "Ptakoliczenia". Akcja jest koordynowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a dla nas poprowadził ją ornitolog Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Uczniowie zostali zapoznani z celem akcji "Ptakoliczenia", przybliżona została tematyka zimujących ptaków w naszym otoczeniu. Symbolem tegorocznej akcji jest czeczotka. W trakcie spacerów udało się zaobserwować 13 gatunków ptaków, m.in. dzięcioła zielonego, gila, sikorkę bogatkę, sikorkę modraszka, grubodzioba, kowalika. Wyniki obserwacji zebrane podczas akcji zostały przekazane głównemu organizatorowi tj. OTOP. Udział w akcji pozwolił uczniom bliżej poznać niektóre ptaki zimujące w naszej najbliższej okolicy.GMINNE DYKTANDO!

Dodano: 17 II 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 30 stycznia w naszej szkole odbyło się Gminne Dyktando o tematyce ekologicznej. Wzięły w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Łącznie dyktando pisało 34 uczniów. Tekst dyktanda dotyczył pożaru w borze. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwała komisja składająca się z nauczycieli języka polskiego.
Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, najlepsi otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczyca.


(4kB)
KOCHANEJ BABCI, KOCHANEMU DZIADKOWI!
(4kB)
Dodano: 16 II 2018r.
Tekst: Barbara Potrzebowska, Dominika Bernat, Jolanta Szymańska
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi - pod takim hasłem, 23 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uroczystość ta na stałe wpisana jest w repertuar szkolnych uroczystości. Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków, to dzień pełen uśmiechów i wzruszeń, łez i radości.
W uroczystości udział brali zaproszeni goście: Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - p. Grażyna Kielan. Przedszkolaki z trzech grup przedszkolnych pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Barbary Potrzebowskiej, p. Dominiki Bernat, p. Jolanty Szymańskiej zaprezentowały swój repertuar. Za trud włożony w ich wychowanie, poprzez wiersze, piosenki i tańce dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia.
Po występach przedszkolaki odśpiewały STO LAT dla Babć i Dziadków i wręczyły upominki. Na zakończenie p. Wójt Marek Kaźmierczyk złożył życzenia Babciom i Dziadkom, a dzieci poczęstował cukierkami.
Po wykonaniu pamiątkowej fotografii zaproszono gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.LOSY ŻOŁNIERZA i DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO...!

Dodano: 2 II 2018r.
Tekst: Agata Ostalska


"Ten kto nie szanuje
i nie ceni swojej przeszłości,
nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani prawa do przyszłości".
J. PiłsudskiW bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Konkurs jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, a uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego. W I etapie - szkolnym udział wzięło 18 uczniów z klas V-VII. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów i na podstawie osiągniętych wyników wyłoniła zwycięzców. Do II etapu - rejonowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowała się uczennica Amelia Domagała i Jakub Chaber.
Gratulujemy Amelii i Jakubowi oraz wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą o historii oręża polskiego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii p. Agaty Ostalskiej i p. Grażyny Stankiewicz.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW na II semestr roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 27 I 2018r.
Dodała: Beata Szymańska
PODSUMOWANIE "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"!

Dodano: 27 I 2018r.
Tekst: Monika Fau
"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" w Szkole Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy zakończony. 19 grudnia 2017 r. odbyło się podsumowanie programu i zrealizowanych zadań. W spotkaniu udział wzięli: Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, Pani Grażyna Kielan - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Przewodnicząca Rady Rodziców - M. Domagała, nauczyciele i uczniowie. Sprawozdanie z realizacji programu przedstawiła p. Monika Fau, opiekun biblioteki szkolnej. W tym dniu odbyło się wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów za konkursy przeprowadzone w ramach realizacji programu. Wyniki konkursów zostały już zamieszczone na stronie szkoły.
KONKURS "ZAPOBIEGAMY POŻAROM"!

Dodano: 27 I 2018r.
Tekst: Barbara Miniak
Chętni uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w konkursie plastycznym "Zapobiegamy pożarom". Na szczeblu gminnym komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
 • Pierwsze miejsce - Wojciech Ostalski,
 • Trzecie miejsce - Natalia Glimasińska,
 • Wyróżnienia dla Bartłomieja Bernata i Weroniki Gołębiewskiej. Wyróżnione prace zostały przesłane do szczebla powiatowego. Wśród wielu prac, praca Bartłomieja Bernata zajęła III miejsce.
  Wręczenie nagród odbyło się 7 grudnia 2017 roku.
  Uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
  ZABAWA CHOINKOWA!

  Dodano: 7 IV 2018r.
     ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

  Dodano: 27 I 2018r.
  Tekst: Paulina Frankowska
  W okresie przedświątecznym dzieci z klas I-III poznały zwyczaje różnych narodowości związane z Bożym Narodzeniem. Podczas zajęć powstały wspaniałe prace przedstawiające postać Świętego Mikołaja. Prace dzieci udekorowały korytarz szkolny.  POKÓJ, JEDNOŚĆ, MIŁOŚĆ!

  Dodano: 12 I 2018r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  W piątek 22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na Jasełkach, które w tym roku składały się z dwóch części.
  Pierwsza część to tradycyjne widowisko słowno-muzyczne przedstawiające zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. W pięknych strojach i z dużym zaangażowaniem uczniowie klas VII odegrali swoje role. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.
  Druga część została przedstawiona przez uczniów klasy III Gimnazjum i nawiązywała do realiów współczesnego świata: powierzchowności naszych przeżyć. Artyści z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role, czym zrobili duże wrażenie na zgromadzonych w sali widzach. Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni Goście, Dyrektorzy, Kierownicy, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Nad całością czuwały: Pani Beata Grzejszczyk i Pani Antonina Karwat.
  Od Jego narodzin minęło wiele lat. Wzruszamy się biedą stajenki, oburzamy obojętnością tych, którzy Go nie przyjęli pod swój dach. Wyobrażamy sobie, że gdybyśmy my tam byli, byłoby inaczej, a my zachowalibyśmy się jak wspaniali bohaterowie o wielkich sercach. A przecież obok nas jest tyle zwykłej szarej biedy, której często świadomie nie chcemy zauważyć. Śpiewanie kolęd i Jasełka poruszyły wszystkich wzbudzając pragnienie, by pokój, jedność i miłość, które Jezus przyniósł na ziemię, zapanowały w sercu każdego człowieka, w każdej rodzinie, w Ojczyźnie i na całym świecie.

  W grudniu 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs na Gwiazdę Bożonarodzeniową. Celem konkursu było twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji świątecznych, doskonalenie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej.
  W konkursie wzięło udział 29 uczniów. Po obejrzeniu wszystkich prac, Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:
   I miejsce:
  1. Zuzanna Jaworska kl. IIIa
  2. Mateusz Żegnałek kl. VIIa
   II miejsce:
  1. Natalia Żegnałek kl. IIIb
  2. Martyna Sępińska kl. VIIb
   III miejsce:
  1. Szymon Piątkowski kl. IIIa
  2. Wiktoria Kościecha kl. VIIb
   Wyróżnienia:
  1. Julia Kacprzyk kl. IIIb
  2. Julia Żak kl. IIIb
  3. Anna Łucka kl. IIIb
  4. Zuzanna Łaska kl. IIIa
  5. Emilia Łaska kl. VIIa
  6. Daria Pawlak kl. VIIa

  Nagrody zostały rozdane podczas podsumowania konkursu. Wszystkim autorom dziękujemy za udział w konkursie.
  III miejsce w EKO-KADR!

  Dodano: 5 I 2018r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Filmów Przyrodniczych EKO - KADR zorganizowanym przez szkolne koło LOP działające przy ZSG nr 1 w Radomsku. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie piękna przyrody województwa łódzkiego oraz kształtowanie umiejętności tworzenia filmów przyrodniczych. Na konkurs wpłynęło 26 filmów z różnych szkół.
  Uczennice klasy VI: Jagoda Kwatek i Aleksandra Pacholczyk znalazły się wśród laureatów tego konkursu zdobywając III miejsce. Tematyka wykonanego przez uczennice filmu dotyczyła przyrody naszej gminy.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

  Dodano: 22 XII 2017r.  AKCJA LOP!

  Dodano: 29 XII 2017r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Wzorem lat poprzednich, także w tym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole akcję zbiórki nakrętek. To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki segregacji odpadów w postaci zbiórki nakrętek wspiera chore dzieci.
  Tym razem pomagamy małej Kasi Majchrzak z poważnymi wadami wrodzonymi. W miesiącu grudniu przekazaliśmy ok. 300 kg nakrętek na rehabilitację dziewczynki. Rodzice Kasi serdecznie dziękują za okazaną pomoc.
  Zachęcam wszystkich uczniów do włączenia się w akcję zbierania nakrętek i dostarczenia ich do szkoły. Przypominam,że zbieramy tylko plastikowe nakrętki tj.: po napojach, chemii gospodarczej, kosmetykach.  MŁODZI KRÓLOWIE HANDBALLA - PODSUMOWANIE!

  Dodano: 19 XII 2017r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  Zakończyła się trwająca prawie 2 miesiące rywalizacja dziewcząt i chłopców w piłkę ręczną szkół podstawowych. Wojewódzki turniej finałowy rozegrano w połowie grudnia w hali łódzkiej Anilany. Po zdecydowanych zwycięstwach w eliminacjach jechaliśmy na te zawody pełni nadziei i wiary w końcowy sukces, jakim byłoby zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski. Najbliżej tego osiągnięcia była drużyna dziewcząt, która po zaciętej i wyrównanej walce zdobyła 3 miejsce i brązowy medal mistrzostw województwa łódzkiego.
  Chłopcy spisali się nieco gorzej, choć grali bardzo ambitnie i walczyli zawsze do końca to jednak musieli uznać wyższość rywali i zajęli 5 miejsce. Warto dodać, że rywalizowali z rówieśnikami z klubów sportowych takich jak Kiper Piotrków, czy Szkoła Sportowa nr 12 z Łodzi o profilu piłki ręcznej.
  Sportowcy naszej szkoły w ostatnich 24 latach istnienia placówki wielokrotnie docierali w sportowej rywalizacji do zawodów wojewódzkich. Nigdy jednak nie zdarzyło się to w grach zespołowych, gdzie rywalizacja drużyn jest bardzo duża i trzeba posiadać wysokie umiejętności oraz odrobinę szczęścia aby zakwalifikować się do tego etapu rozgrywek. Dlatego tym bardziej dziękujemy, gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych sportowych zmaganiach.  TEATR CIENI!

  Dodano: 16 XII 2017r.
  Tekst: Mirosława Skura
  Andrzejkowy teatr cieni - ta forma teatru była dla uczniów klasy drugiej nowością. Z zainteresowaniem i ochotą podjęli zadanie, chociaż nie było łatwo, bo trudno wyobrazić sobie to, co widać z drugiej strony ekranu i tak przedstawić postać, by zainteresowała widownię, choć jest tylko czarną sylwetką. Przedstawienie pod tytułem "Ucieczka smoków", sądząc po żywej reakcji, spodobało się pierwszakom. Zostało wystawione 30 listopada i dobrze wpisało w andrzejkowy klimat. Swój występ uczniowie klasy drugiej rozpoczęli od małego koncertu na flażoletach. Artystyczne zmagania uczniów oceniała pani dyrektor Grażyna Kielan oraz wychowawczyni klasy pierwszej pani Barbara Miniak. Zdjęcia wykonywał pan Andrzej Socha. Wszystkim bardzo dziękujemy.


  (4kB)
  MIKOŁAJKI!
  (4kB)
  Dodano: 15 XII 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.
  5 grudnia 2017r w Szkole Podstawowej w Rzeczycy przedszkolaki obchodziły uroczystość z okazji Mikołajek zorganizowaną przez p. D. Bernat. Gorącymi brawami powitano niezwykłego gościa - Mikołaja i wszystkich rodziców.
  Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca.
  Przedszkolaki z grupy 5-latków przedstawiły program mikołajkowy. Recytowały wiersze, śpiewały i zatańczyły taniec do piosenki "Jinggle bells".
  Po występach głos zabrała Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz poczęstowała dzieci cukierkami. Zaproszonym gościom i rodzicom dzieci wręczyły karty świąteczne. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.
  Na zakończenie Święty Mikołaj z pomocą p. Iwony Łuszcz-Krawczyk wręczał paczki wszystkim przedszkolakom, a w nich - dla każdego coś dobrego.
  Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Były to zarówno prezenty indywidualne, jak i prezenty dla każdej grupy przedszkolnej. Dzieci z uśmiechem pozowały do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.
  Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
  Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.


  (4kB)
  "CO SIĘ DZIEJE Z MIKOŁAJEM?"
  (4kB)
  Dodano: 15 XII 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  6 grudnia 2017r odbyła się wycieczka przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy do MDK-u w Rawie Mazowieckiej na przedstawienie pt.: "Co się dzieje z Mikołajem".
  Na wycieczkę wyjechały trzy oddziały przedszkolne: "Biedronki" z wychowawcą p. B. Potrzebowską, "Motylki" z wychowawcą p. D. Bernat, "Tygryski" z wychowawcą p. J. Szymańską.
  Była to wspaniała nostalgiczna opowieść o przygodzie z Mikołajem. Komedia pełna przygód, z optymistycznym finałem. Baśniowa scenografia, kostiumy i piękne piosenki ubarwiały przedstawienie dodatkowymi walorami artystycznymi. W tym widowisku interaktywnym pojawiło się dziewięć bajkowych postaci. Na zakończenie Mikołaj przygotował dla dzieci niespodzianki. Z uśmiechami na twarzy, miłymi wrażeniami przedszkolaki wróciły do przedszkola.  MAGIA BOMBEK CHOINKOWYCH!

  Dodano: 9 XII 2017r.
  Tekst: Małgorzata Piekut
  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają piękne, kolorowe bombki, które tak lubimy wieszać na choince.
  4 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III a i III b z wychowawcami p. Anną Kącką i p. Małgorzatą Piekut wybrali się na wycieczkę do zakładu Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim, zajmującego się głównie wyrobem artystycznych szklanych ozdób choinkowych.
  Pani przewodnik oprowadziła nas po zakładzie wprowadzając w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, następnie poprzez srebrzenie, kąpiel, lakierowanie i suszenie dotarliśmy do pracowni zdobienia bombek. Panie z niezwykłą precyzją oczywiście ręcznie wyczarowywały różne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków maczanych w kleju. Wszystko ozdobione było barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi ciekawymi ozdobami tworząc ze szklanych kulek prawdziwe cudeńka. Nareszcie przyszła kolej na zajęcia warsztatowe, w których każdy uczeń mógł wybrać sobie kolor bombki i własnoręcznie ją ozdobić. Zabawa była przednia! Przepiękne bombki zabraliśmy do domów, aby zdobiły nasze świąteczne drzewka. W przyzakładowym sklepiku można było się zaopatrzyć w magiczne ozdoby choinkowe.  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
  - KONKURSY!

  Dodano: 7 XII 2017r.
  Tekst: Monika Fau
  W dniu 1 XII i 4 XII 2017 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z nich był "Konkurs na hasło promujące książkę i czytelnictwo". Jego głównym celem było zwrócenie uwagi na książkę, jako źródło wiedzy i na nieocenione korzyści jakie daje nam czytanie.
   Wyniki konkursu są następujące:
  • I miejsce - Wiktoria Kowalczyk kl. VI i Weronika Karwat kl. VI
  • II miejsce - Jakub Woźniak kl. IV
  • III miejsce - Patrycja Kępa kl. IV
  • Kamil Kowalczyk - kl. IV
  Drugi konkurs to konkurs fotograficzny "Nie rozstaję się z książką na długo". Celem konkursu było zachęcanie do czytania książek w różnych miejscach i zwrócenie uwagi na czytanie książek jako formę spędzania czasu wolnego.
   Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  • I miejsce - Zuzanna Czarnecka kl. IV
  • II miejsce - Julia Grzejszczyk kl. IV
  • III miejsce - Amelia Kępa kl. IV
  Wyróżnienie otrzymuje Jakub Ciecieręga nauczany trybem indywidualnym. Dużym zainteresowaniem cieszył się gminny konkurs na maskotę "Kubuś Puchatek lub pluszowy miś". Wzięli w nim udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy, Szkoły Filialnej w Luboczy i Szkoły Filialnej w Sadykierzu. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na postać misia w literaturze oraz tradycji wykonywania maskotek pojawiających się w literaturze.
   Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
  • I miejsce - Adrian Świderski kl. IV PSP w Rzeczycy,
   Nikola Winiatorska kl. III b PSP w Rzeczycy
  • II miejsce - Aleksandra Rzepecka kl. III Szkoła Filialna w Luboczy
  • III miejsce - Agata Przyborek kl. VI Szkoła Filialna w Luboczy
   Wyróżnienia:
  • Natalia Żegnałek kl. III b PSP w Rzeczycy
  • Martyna Szczur kl. IV PSP w Rzeczycy
  • Magdalena Muszyńska kl. III Szkoła Filialna w Sadykierzu
  • Małgorzata Grzywka kl. III Szkoła Filialna w Sadykierzu
   Julia Żak kl. III b PSP w Rzeczycy
  • Adrian Jeleń kl. III b PSP w Rzeczycy
  Laureaci konkursów otrzymają nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  SPOTKANIE Z POEZJĄ PANI GENOWEFY KOSIACKIEJ-BĄK!

  Dodano: 5 XII 2017r.
  Tekst: Monika Fau
  Spotkanie z poezją Pani Genowefy Kosiackiej-Bąk odbyło się w naszej szkolnej bibliotece. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Samorządów Uczniowskich klas IV - VI. Razem z autorką tomików "Sercem pisane" i "Wiersze zza płota" na spotkanie przybyła Pani Grażyna Kamińska, prowadząca Bibliotekę Publiczną przy GOK-u w Rzeczycy. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z twórczością naszej lokalnej pisarki i twórczyni ludowej, gdyż Pani Genowefa od najmłodszych lat zajmowała się wycinankarstwem, haftowaniem, wykonywaniem pająków z bibuły, wykonywaniem kraszanek wielkanocnych. Ponadto prowadzi warsztaty z dziedziny plastyki papierowej w wielu szkołach i instytucjach kultury. Jej prace z dziedziny wycinanek znajdują się również w Muzeum w Białymstoku. I oczywiście stale pisze. Uczniowie mieli możliwość posłuchać wierszy znajdujących się w wydanych tomikach, ale także jeszcze nigdzie nie opublikowanych, takich jak: Droga do Ciebie, W parku, Pożegnanie jaskółek, Wściekły huragan, Jesienny list, Zachód słońca. Zaprezentowane wiersze wśród słuchaczy wzbudziły refleksję nad światem i przyrodą.  CZYTAMY I GRAMY!

  Dodano: 16 XII 2017r.
  Tekst: Barbara Miniak
  W klasie pierwszej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa urządzono "Kącik czytelniczy". Znalazły się w nim książki przyniesione przez dzieci. Spośród wielu tytułów do wspólnego opracowania wybrano baśń "Czerwony Kapturek". Po przeczytaniu baśni uczniowie opowiadając losy bohaterów uporządkowali historyjkę obrazkową, pokolorowali obrazki i zawiesili na wystawie klasowej. Opracowana baśń stała się inspiracją do wcielenia się w role bohaterów. W inscenizacji zostały wykorzystane pacynki, którym głosu użyczyli chętni uczniowie i zaprezentowali baśń przedszkolakom.  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA!

  Dodano: 5 XII 2017r.
  Tekst: Monika Fau
  W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Bibliotece naszej szkoły podejmowano szereg działań. Jednym z nich był Bookcrossing, czyli uwolnij książkę - przynieś przeczytaną książkę i zamień się z kolegą lub koleżanką - czwartkowa wymiana książek. Uczniowie przynosili swoje własne książki na półkę bookcrossingową i wymieniali się nimi. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  Następną akcją z mnóstwem książek, tym razem do kupienia, był Kiermasz Książki.  Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt na wystawce w bibliotece znalazły się książki o zwierzętach zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także książki z naszej szkolnej czytelni. Uczniowie czytali fragmenty książek o zwierzętach, a uczniowie klasy IIIa wykonywali prace w ramach projektu "Czytam i uczę się", która polegała na czytaniu informacji o zwierzętach i prezentowaniu ich w grupie.
  Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i opiekuna p. Agnieszki Szymczak oraz opiekuna biblioteki - p. Moniki Fau w Dniu Nauczyciela zorganizowany został Konkurs na literacką postać baśniową. I miejsce w konkursie zajęli przedstawiciele klasy VI przedstawiając fragment "Katarynki" B. Prusa, II miejsce Amelia Domagała kl. VIIa, która zaprezentowała postać Małego Księcia, III miejsce Przemek Pawlak kl. IV wcielając się w postać strażaka z lektury "Jak Wojtek został strażakiem". Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Szkołę.

  Ponadto przez cały miesiąc prowadzona była akcja głośnego czytania. Codziennie, przez 10 minut, nauczyciele w czasie zajęć lekcyjnych czytali uczniom książki.  MŁODZI KRÓLOWIE HANDBALA!

  Dodano: 4 XII 2017r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  W ubiegłym tygodniu piłką ręczną rozbrzmiewała hala sportowa w Rzeczycy. A to za sprawą naszych młodych sportowców ze szkoły podstawowej, którzy sprawili ogromną niespodziankę osiągając wielki sukces w tej dyscyplinie sportowej.
  Ale po kolei. Piłka ręczna, to piękna i widowiskowa gra, choć nie łatwa. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły chwytają, kozłują i rzucają piłkę do bramki z wielkim zapałem i przyjemnością. Nigdy jednak z tak pozytywnym skutkiem. Przystępując do rywalizacji w piłce ręcznej zarówno dziewczęta i chłopcy przebrnęli przez eliminacje międzygminne wygrywając z dużą przewagą wszystkie mecze. Dopiero zawody powiatowe, gdzie rywalizuje się ze szkołami z Tomaszowa, zazwyczaj faworytami rozgrywek, miały zweryfikować umiejętności naszych sportowców. Po raz drugi nasi zawodnicy nie zawiedli i bez porażki zapewnili sobie dalszy udział w zawodach, tym razem w półfinałach wojewódzkich. W uznaniu dla poziomu gry naszych sportowców organizator zawodów postanowił, że nasza szkoła będzie gospodarzem spotkań tego szczebla rozgrywek. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie a ambicji i woli walki mógłby pozazdrościć nie jeden dorosły sportowiec.
  Drużyna dziewcząt i chłopców po raz kolejny nie zawiodła i podobnie jak w poprzednich meczach wygrywając wszystkie pojedynki uplasowała się na pierwszych miejscach, które dają prawo udziału w zawodach wojewódzkich 7 i 8 grudnia w Łodzi. Bohaterami tego historycznego wydarzenia są: Amelia Socha, Kinga Bojdo, Maja Grzejszczyk, Aleksandra Pacholczyk, Magdalena Narożnik, Aleksandra Nowak, Julia Sej, Martyna Szulc, Aleksandra Chmielewska, Barbara Grot i Angelika Nowak.
  Chłopcy: Mikołaj Bigos, Igor Socha, Kuba Chudy, Mateusz Ceran, Czarek Szopa, Stasiu Błąkała, Hubert Królak, Dawid Heleniak, Michał Socha i Dawid Kucharski.
  Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie dla Pani Dyrektor Grażyny Kielan, Agaty Ostalskiej i Piotra Anteczka.
  Finalistom wojewódzkim życzymy dalszych sukcesów; do zobaczenia w mistrzostwach Polski ...  ŚWIĘTO MISIA!

  Dodano: 2 XII 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  Małgorzata Piekut

  Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,
  Żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
  Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
  Żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez...

  W dniu 27 listopada 2017 r. nauczyciele wychowania przedszkolnego: p. Dominika Bernat, p. Jolanta Szymańska, p. Barbara Potrzebowska zorganizowały Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości brały udział przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem. Były to misie kolorowe i różnej wielkości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet powierzyć mu swe sekrety.
  Dzieci poznały historię pluszowego misia a potem zaprezentowały swojego pluszaka. Słuchały fragmentów książek o niedźwiadkach czytanych przez nauczyciela. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: gimnastyka z misiem, zgadywanki, quizy oraz degustacja miodu. Wspólnie śpiewały i tańczyły z misiami przy znanych piosenkach: "Jadą, jadą misie", "Pluszowe niedźwiadki", "Pokochaj pluszowego misia". Chętnie wykonywały prace plastyczne. Wszystkie dzieci wesoło się bawiły. Na zakończenie dnia dzieci zostały poczęstowane smakołykami - misiowymi żelkami. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości.
  28 listopada 2017 r. uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawcami: p. Anną Kącką i p. Małgorzatą Piekut przygotowali zajęcia edukacyjno-zabawowe "Dzień Misia - Kubuś Puchatek i przyjaciele" na podstawie książki "Kubuś Puchatek" akcentując w ten sposób niezwykłe święto, jakim jest Dzień Pluszowego Misia.
  Głównym celem popularyzacji tego dnia jest chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaźń, miłość i ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to ona ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.
  Tego dnia był czas na obejrzenie bajki, głośne czytanie książki, czy wykonanie misia z papierowych kółeczek. Zwieńczeniem było wykonanie sobie zdjęcia w "foto-budce". Zajęcia odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!

  Dodano: 2 XII 2017r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  10 listopada 2017 r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości z udziałem zaproszonych gości, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztów Sztandarowych oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Po przywitaniu zaproszonych gości, głos zabrał Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk. W swoim wystąpieniu podkreślił, iż w tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
  Dzień ten jest dla nas lekcją patriotyzmu i historii.
  Kolejnym punktem obchodów był program słowno-muzyczny, który obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie klasy VIIa przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.
  Po części artystycznej wszyscy pomaszerowali do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. w intencji Ojczyzny.
  Ostatnim etapem obchodów Święta Niepodległości było spotkanie pod Obeliskiem przy Urzędzie Gminy w Rzeczycy, gdzie miał miejsce Apel Poległych. Zostali przywołani bohaterowie walczący o wolność naszej Małej Ojczyzny - Gminy Rzeczyca.
  Charakter tego święto sprawia, iż wspominamy naszych dziadów i pradziadów walczących o niepodległość.


  (4kB)
  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK!
  (4kB)
  Dodano: 29 XI 2017r.
  Tekst: Jolanta Szymańska
  5 października 2017 roku w naszym przedszkolu, w Rzeczycy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też, służyły nasze zajęcia. Dzieci przebrane za postacie bajkowe miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: "Trzy świnki", "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Czerwony Kapturek", "Pinokio", "Dziewczynka z Zapałkami". Każda z nich, była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek obfitowały w zabawy i konkursy. Na samym początku dzieci słuchały bajek czytanych przez nauczycieli. Na czarodziejskim dywanie przedszkolaki przeniosły się do krainy baśni, gdzie zostały wyłonione drużyny reprezentujące każdą grupę wiekową. Pierwszym zadaniem była zabawa dydaktyczna pt. "Co to za bajka". Następnie dzieci odgadywały zagadki słuchowe. Kolejną zabawą przeprowadzoną była zabawa, która rozwijała sprawność manualną pt. "Pomagamy Kopciuszkowi". W dalszej części obchodów dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawie "Magiczna liczba", która rozwijała pamięć. Zabawa pt. "Zatrute jabłko" rozwijała szybkość i refleks. Dzieci swoją spostrzegawczość i percepcję wzrokową rozwijały uczestnicząc w zabawie "Znajdź pary obrazków". Na koniec obchodów przeprowadzona została zabawa ruchowa "Uwaga wilk". Podsumowaniem Międzynarodowego Dnia obchodów było pomalowanie malowanki z ulubionym bohaterem z bajki.
  Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych przyniosły dzieciom wiele pozytywnej energii, radości, wyobraźni oraz przypomniały wiele bajek i ich głównych bohaterów.  SPORTOWE PODSUMOWANIE!

  Dodano: 29 XI 2017r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  W miniony czwartek w Tomaszowie Maz. odbyła się uroczystość wręczenia sportowych nagród za ubiegły rok szkolny.
  Prowadzona przez powiatowy Szkolny Związek Sportowy klasyfikacja przyniosła naszym młodym sportowcom duży sukces w postaci pierwszego miejsca w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 14 szkół z terenu powiatu, a młodzi sportowcy po raz kolejny uplasowali się na najwyższym stopniu rywalizacji.
  Serdeczne gratulacje. Tak trzymać!  CZAR OGRODU!

  Dodano: 25 XI 2017r.
  Tekst: Anna Kącka
  Pod takim hasłem 14 listopada klasy IIIa i IIIb, odbyły wycieczkę do Tłoczni Soków Naturalnych we Franopolu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jaka jest droga od owocu do gotowego soku. Obserwowali linię produkcyjną, mogli nawet pomagać. Mieli również okazję spróbować świeżo wytłoczonego soku, a także zakupić soki dla rodziny. Tego dnia było bardzo ciekawie i mocno owocowo.  "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"!

  Dodano: 25 XI 2017r.
  Tekst: Anna Kącka
  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 7 listopada bieżącego roku, w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowali DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
  Każde z dzieci przebrało się za ulubioną bajkową postać. Klasy III, pod kierunkiem pani Anny Kąckiej i pani Małgorzaty Piekut przygotowały i przedstawiły, klasie I i II oraz przedszkolakom, inscenizację pt. "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE".
  Były bajkowe zagadki, bajkowe zadania matematyczne oraz konkurs plastyczny "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI". Prace konkursowe były bardzo pomysłowe, estetycznie wykonane przy użyciu różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia.
   Wyróżnienia szczególne otrzymali:
  1. Anna Łucka kl. III b
  2. Julia Socha kl. III b
  3. Natalia Żegnałek kl. III b
  4. Mateusz Kryćka kl. III b
  5. Jadwiga Zakrzewska kl. III a
  6. Dominika Gruda kl. III a
  7. Julia Żak kl. III b
  8. Jakub Przybyłowski kl. II
  9. Nikola Winiatorska kl. III b
  10. Bartłomiej Bernat kl. I
  11. Wojciech Ostalski kl. I
  12. Julia Mrowińska kl. I
  13. Aleksandra Kózka kl. I
  14. Weronika Wasiak kl. I
  15. Julia Kacprzyk kl. III b

  Cudownie jest tak przenieść się choć na jeden dzień do krainy bajek. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień w przeszłym roku.
  WYCIECZKA DO WARSZAWY!

  Dodano: 21 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  We wtorek 14 listopada 2017r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Miłym punktem pobytu w stolicy była świetna zabawa w Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Zwiedziliśmy tam liczne wystawy i braliśmy udział w wielu doświadczeniach. W bogatym programie interaktywnym każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Fascynacje na twarzach uczniów było też widać w Planetarium podczas pokazu filmu pt. "Halo Ziemia". Czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik był pełen wrażeń i minął wszystkim bardzo szybko. Była to wspaniała i wyjątkowa wycieczka, gdyż w krótkim czasie mogliśmy się bardzo dużo nauczyć. Wyjazd dał nam sporą dawkę radości i dobrej zabawy.  DWIE WYGRANE!

  Dodano: 13 XI 2017r.
  Tekst: Dariusz Jedwabny
  Dziś tj. 13 listopada w naszej szkole odbyły się międzygminne zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W rywalizacji uczestniczyło 8 szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", dzięki czemu rozegrano aż 12 meczy.
  W tej sportowej rywalizacji dziewczęta i chłopcy naszej szkoły nie okazali się zbyt gościnni i zdecydowanie wygrali wszystkie mecze zajmując pierwsze miejsca i zapewniając sobie awans do zawodów powiatowych.

  DZIEWCZĘTA: CHŁOPCY:
  I m. - SP Rzeczyca I m. -SP Rzeczyca
  II m. - SP Budziszewice II m. - SP Budziszewice
  III m. - SP Niewiadów III m. - SP Żelechlinek
  IV m. - SP Żelechlinek IV m. - SP Zawada

  DZIEWCZĘTA: Kinga Bojdo, Maja Grzejszczyk, Amelia Socha, Basia Grot, Jagoda Kwatek, Ola Pacholczyk, Ola Nowak, Julia Sej, Magda Narożnik.

  CHŁOPCY: Dawid Heleniak, Kuba Chudy, Igor Socha, Staś Błąkała, Czarek Szopa, Dawid Kucharski, Hubert Królak, Michał Socha, Mateusz Ceran, Mikołaj Bigos.

  Zawody zorganizował i przeprowadził p. Dariusz Jedwabny z pomocą p. Piotra Anteczka. Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach powiatowych.  "ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS" - KONKURS FOTOGRAFICZNY!

  Dodano: 15 XI 2017r.
  Tekst: Paulina Frankowska
  W dniu 31 października 2017 r. podsumowany został konkurs fotograficzny "Zwierzęta wokół nas", którego opiekunem była p. Paulina Frankowska. Konkurs miał zachęcić dzieci i rodziców do współuczestnictwa w procesie wychowania z poszanowaniem zwierząt.
  Wielu uczniów naszej szkoły wspólnie z rodzicami przygotowało i zaprezentowało wspaniałe prace. Jury po wielkich trudach wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Julia Mrowińska z kl. I, która w nagrodę otrzymała sesję zdjęciową w studiu fotograficznym FOTO Milejka w Rawie Mazowieckiej. Drugie miejsce zdobył Adrian Jeleń z kl. IIIb - w nagrodę otrzymał album fotograficzny. Trzecie miejsce zajęła Dominika Gruda z kl. IIIa zdobywając bon na wywołanie zdjęć.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  Nagrody ufundowała Szkoła oraz Lecznica dla Zwierząt w Opocznie.
  Podsumowanie konkursu poprzedziło przedstawienie teatralne pt. "Kaczka dziwaczka". Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Pauliny Frankowskiej. Na zakończenie przedstawienia uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonali taniec pt. "Kaczuszki".  HALLOWEEN W SZKOLE!

  Dodano: 13 XI 2017r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  30 i 31 października 2017r. w naszej szkole przeprowadzono dwa konkursy związane z Halloween:
  - konkurs na najbardziej pomysłową dynie Halloweenową,
  - konkurs na strój Halloween.
  W konkursie na dynię udział wzięli uczniowie klas I - VII, drugi konkurs skierowany był tylko do uczniów klas IV - VII.
  Dzięki zaangażowaniu młodzieży w konkursy, szkoła w ciągu tych dwóch dni zmieniła swoje codzienne oblicze. Nie tylko "piękne", a nie straszne dynie zdobiły korytarz ale również na kilka godzin zagościły w szkole trochę dziwne postacie z mrocznego świata...
   W konkursie na dynię w kategorii klas I - III przyznano nagrody rzeczowe i dyplomy dla:
  • Mai Olejnik za zajęcie I miejsca,
  • Jakuba Przybyłowskiego za zajęcie II miejsca,
  • Natalii Żegnałek za zajęcie III miejsca.
   W kategorii klas IV - VII nagrody i dyplomy otrzymali:
  • Michał Karwat - I miejsce,
  • Martyna Sępińska - II miejsce,
  • Jakub Ciecieręga - III miejsce.
   Nagrody rzeczowe i dyplomy za najoryginalniejszy strój Halloween trafiły do:
  • Aleksandry Witkowskiej - I miejsce,
  • Aleksandry Pacholczyk - II miejsce,
  • Amelii Domagała - III miejsce.

  Nagrody ufundowała Pani Dyrektor Grażyna Kielan. Organizatorami konkursów byli: p. Agnieszka Szymczak i p. Andrzej Socha. Współorganizatorami: p. Anna Kącka i p. Paulina Frankowska  (4kB)
  PRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU PT. "NOWE SZATY KRÓLA"!
  (4kB)
  Dodano: 11 XI 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  26 października 2017 r. przedszkolaki z grupy "Motylków" i "Biedronek" wraz z wychowawcami p. D. Bernat i p. J. Szymańską pojechały na wycieczkę do MDK-u w Opocznie na musical profilaktyczny pt. "Nowe Szaty Króla".
  "Nowe Szaty Króla", to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się do sprawowania władzy. Główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód.
  "Nowe Szaty Króla" to fascynujący musical, w którym wiele momentów zachęcało do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej, śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka. Przedstawienie okazało się fantastycznym przeżyciem dla uczniów. Podczas spektaklu dzieci śmiały się, biły brawo i z niecierpliwością czekały na kolejną scenę...  CYRKOWE SHOW!

  Dodano: 11 XI 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  16 października 2017 r. zawitał do naszej szkoły Cyrk prezentując wspaniałe show. Wszystkie dzieci - począwszy od maluchów aż do starszaków - z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Klaun swym miłym, a zarazem śmiesznym wyglądem wzbudzał radość dzieci. Jego żartobliwie pokazy powodowały na sali szczery śmiech i aplauzy. Dzieci bawiły się świetnie, mogąc podziwiać umiejętności akrobatyczne artystów na "malutkim rowerku", z obręczami, z pokazem żonglerki. Dzieci nie tylko były widzami, ale próbowały swoich cyrkowych talentów włączając się w czynne zabawy, do których zachęcali artyści. Największe wrażenie zrobił na dzieciach pokaz taneczny z wężem oraz artystka, która zaprosiła odważne dzieciaki do jego dotknięcia.
  Pokaz dostarczył dzieciom miłych wrażeń, wiele radości, zadowolenia. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia było mnóstwo śmiechu i zabawy.


  (4kB)
  DZIEŃ UŚMIECHU!
  (4kB)
  Dodano: 11 XI 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  "Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia byłą zawsze uśmiechnięta" - to hasło towarzyszące nam przez cały dzień podczas wspólnych zabaw.
  6 X 2017 przedszkolaki z grupy "Biedronek", "Motylków" i "Tygrysków" postanowiły świętować Światowy Dzień Uśmiechu.
  Uśmiech w każdym człowieku wywołuje radość, a radość to jedna z emocji pozytywnych, która towarzyszy nam w życiu. Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero poznają różne emocje, więc Dzień Uśmiechu był do tego doskonałą okazją.
  Od samego rana, w każdej grupie, było słychać śmiechy dzieci, bowiem każda czynność w przedszkolu tego dnia była związana z uśmiechem. Każdy przedszkolak na powitanie otrzymał "Uśmiechniętą buźkę". Następnie odwiedziła nas Pani Dyrektor Grażyna Kielan, pani sekretarz Henryka Perek, które po wypiciu soku z cytryny otrzymały "Uśmiechniętą buźkę" za promienny uśmiech. Dzieci i nauczyciele również stanęli przed lada wyzwaniem musiały wypić sok z cytryny bez skrzywionej miny i uśmiechnąć się szeroko - wszyscy zdali egzamin celująco. Następnie odbyły się zabawy muzyczno - ruchowe w radosnej atmosferze. Uśmiechom nie było końca. Na koniec Pani Dyrektor poczęstowała dzieci cukierkami.
  Ten dzień upłynął nam niezwykle szybko i bardzo wesoło, z pewnością zostanie w naszej pamięci przez dłuższy czas.
  Życzymy, by uśmiech codziennie gościł na twarzach naszych przedszkolaków i wszystkich ludzi.  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I
  ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

  Dodano: 23 X 2017r.

  13 października 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystym spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Kosiacki, Zastępca Wójta - Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Skarbnik Gminy - Pani Grażyna Frączak, Inspektor ds. Oświaty - Pani Anna Stańczyk oraz Rada Rodziców naszej Szkoły. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice pierwszoklasistów, ponieważ tego dnia odbyło się również ślubowanie klasy I. Ślubowania uczniów oraz pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Grażyna Kielan. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyni, Pani Barbary Miniak, dyplomy, natomiast rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.
  W dalszej części uroczystości obejrzeliśmy program artystyczny oraz Koncert Życzeń przygotowany przez uczniów klasy szóstej, a dedykowany wszystkim pracownikom Szkoły. Do życzeń przyłączyli się także Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców.
  Za przygotowanie spotkania byli odpowiedzialni opiekunowie Samorządu Szkolnego: Pani Agnieszka Szymczak i Pan Andrzej Socha oraz wychowawca klasy pierwszej - Pani Barbara Miniak.  VII ŚWIATOWE ZMAGANIA Z TABLICZKĄ MNOŻENIA!

  Dodano: 20 X 2017r.
  Tekst: Beata Szymańska
  W dniu 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem organizowanej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, a w szczególności przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia "tabliczkowych" zaległości.
  Tego dnia, lekcje matematyki rozpoczynały się od egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Każdy uczeń wybierał los z pięcioma trudnymi działaniami i jeżeli wszystkie wykonał poprawnie otrzymywał tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
  Po egzaminie nadszedł czas na "tabliczkowe łamanie głowy". Uczniowie, pracując w grupach, zmagali się z matematycznymi zagadkami, rebusami, szyframi i innymi łamigłówkami. W klasach IV i V przeprowadzono konkurs na "Mistrza Tabliczki Mnożenia", którym został Dawid Karwat.
  Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym powodzeniem i sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości.
  EXPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA i Dawidowi - gratulujemy.
  Opiekunem akcji była Pani Beata Szymańska i Pani Aneta Narożnik.  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA !

  Dodano: 6 X 2017r.
  Tekst: Monika Fau
  Zdjęcia: Monika Fau
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się inspiracją do zorganizowania w oddziałach przedszkolnych Dnia Głośnego Czytania. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 r.
  Najmłodszym dzieciom czytali m.in. Zastępca Wójta - Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Dyrektor Szkoły - Pani Grażyna Kielan, nauczyciel biblioteki - Pani Monika Fau oraz uczniowie Gimnazjum: Hanna Gwóźdź, Klaudia Łaska, Jakub Jankowski, Angela Hozer. Najmłodsi uczniowie usłyszeli m.in. wiersze Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych autorów. Impreza ta zapoczątkowała głośne czytanie, które prowadzone będzie codziennie przez 10 minut, na zajęciach szkolnych w październiku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy i w Filiach w Sadykierzu i Luboczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  Organizatorem akcji jest Pani Monika Fau.  DZIEŃ CHŁOPAKA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ!

  Dodano: 5 X 2017r.
  Tekst: Małgorzata Piekut
  Zdjęcia: Małgorzata Piekut
  29 września 2017 r. uczniowie kl. IIIa i IIIb z naszej szkoły, pod opieką wychowawców p. A. Kąckiej i p. M. Piekut wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojskowej 4392 w Nowym Glinniku.
  Celem wycieczki było pokazanie służby wojskowej "od środka". Uczniowie mogli chociaż przez chwilę "poczuć na sobie" wojskową rzeczywistość. Poznali wojskowy sprzęt przeciwpożarowy, chętnie przymierzali hełmy i kurtki. Zapoznali się również z pracą żołnierzy z portu lotniczego, odwiedzili wieżę kontroli lotów. Następnie na płycie lotniska z bliska oglądali śmigłowca W3W Sokół, oraz pod czujnym okiem żołnierzy mogli usiąść za sterem.
  Wycieczka była bardzo ciekawa dla uczniów, wielu z nich zadeklarowało, iż w przyszłości chcieliby zostać żołnierzami.
  W drodze powrotnej uczniowie poznawali las wszystkimi zmysłami.  78. ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO!

  Dodano: 2 X 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  27 września obchodzimy w Polsce 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Pierwszą, konspiracyjną organizacją niepodległościową, która dała początek państwu podziemnemu, była Służba Zwycięstwu Polski utworzona w Warszawie w 1939 roku. Oprócz struktur wojskowych działały również cywilne. W okresie PRL-u zadbano o to, by pamięć o bohaterach państwa podziemnego odeszła w zapomnienie. W naszej szkole przeprowadzona została lekcja historii w klasie siódmej, podczas której uczniowie obejrzeli film dokumentalny "Polskie Państwo Podziemne 1939 - 1945" opisujący działania zbrojne, struktury cywilne, administracyjne oraz polityczne. Dla uczczenia pamięci delegacja uczniów zapaliła znicz pod Obeliskiem upamiętniającym zamordowanie 36 mieszkańców naszej Gminy podczas II wojny światowej.  AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"!

  Dodano: 28 IX 2017r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  "Nie ma śmieci - są surowce" pod takim hasłem od 15-17 września w całym kraju trwała 24 edycja akcji Sprzątania Świata, której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Od wielu lat uczestniczą w niej uczniowie naszej szkoły. W piątek 15 września uczniowie klas 4-7, a w poniedziałek klas 1-3 pod opieką nauczycieli wzięli udział w akcji. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, pamiętając o właściwym segregowaniu odpadów. Odbyły się także pogadanki na temat poszanowania środowiska oraz zmiany postrzegania odpadów nie jako śmieci, a surowce wtórne, które można ponownie - z korzyścią dla środowiska wykorzystać. Pamiętajmy, że najważniejsze jest jednak nieśmiecenie!


  (4kB)
  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2017!
  (4kB)
  Dodano: 26 IX 2017r.
  Tekst: Dominika Bernat
  20 września 2017r. w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
  Organizatorami uroczystości były Panie: Dominika Bernat, Jolanta Szymańska, Barbara Potrzebowska. W uroczystości brały udział wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami: I grupa Biedronki, II Motylki, III grupa Tygryski.
  Swoją obecnością zaszczycili nas:
  - Pan Marek Kaźmierczyk - Wójt Gminy Rzeczyca,
  - Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca,
  - Pani Grażyna Kielan - Dyrektor Szkoły,
  - Pani Barbara Grzejszczyk - Przewodnicząca Rady Rodziców.
  W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na kolorowo. Rano przy dźwiękach wesołej muzyki nauczyciel witał każdego przedszkolaka wręczając mu balon i MEDAL PRZEDSZKOLAKA. Z sal przedszkolnych do sali gimnastycznej wyruszył kolorowy korowód przedszkolaków z transparentem na czele i hasłem: "Dzień Przedszkolaka", który zapraszał do wspólnej zabawy. Z uśmiechem na twarzy i wielką radością maszerowały dzieci i śpiewały piosenki.
  W dalszej części uroczystości przedszkolaki odśpiewały Hymn Przedszkolaka "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj...".
  Aktu ślubowania przedszkolaków dokonała Pani Dyrektor Grażyna Kielan. Odczytała przysięgę przedszkolaka. Wszystkie dzieci złożyły przysięgę i przyrzekły, że co dzień rano będą mieć buzię zawsze roześmianą.... Pani Iwona Łuszcz - Krawczyk Zastępca Wójta odczytała "Akt ślubowania rodziców", rodzice również złożyli przysięgę.
  Pan Wójt Marek Kaźmierczyk przeczytał dzieciom wiersz "Zasady przedszkolaka" - Barbary Szelągowskiej, w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci zapamiętały trzy czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Przedszkolaki chętnie śpiewały i recytowały wiersze o tematyce przedszkolnej.
  Wszystkie przedszkolaki, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie tanecznej i ruchowej, którą poprowadziła p. D. Bernat. Tańczyły "Chocolate", "Pszczółka Maja", "Kaczuszki" i wiele innych. Odbyły się również konkurencje sportowe dla dzieci i ich rodziców z wykorzystaniem balonów, pachołków, woreczków, obręczy oraz piłeczek. Radość, śmiech i głośny doping uczestników uroczystości świadczyły o wesołej i udanej zabawie. Dużo emocji i wzruszenia było podczas malowania twarzy dzieciom przez uczennice kl. VI - M. Narożnik, A. Witkowską i A. Pacholczyk. Chętnych nie brakowało.
  Z okazji Dnia Przedszkolaka pan Wójt oraz pani Dyrektor poczęstowali dzieci cukierkami. Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka baton i soczek.
  Wszystkim przedszkolakom złożono życzenia: dużo zdrowia, radości i uśmiechu każdego dnia oraz szczęśliwych chwil w przedszkolu.
  Obchody Dnia Przedszkolaka dostarczają dzieciom wiele radości i wrażeń. Nas dorosłych utwierdzają w przekonaniu, że dobro dziecka, jego uśmiech, są dla nas najważniejsze.  "WZOROWA ŁAZIENKA" dla Szkoły Filialnej w Luboczy!

  Dodano: 19 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska

  Szkoła Filialna w Luboczy bierze udział w IV edycji programu "Wzorowa Łazienka" , którego inicjatorem jest marka Domestos. Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Program "Wzorowa Łazienka" ruszył już 21 sierpnia 2017 r. i jest skierowany do publicznych szkół podstawowych.
  Udział w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji. Są one przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać na lekcjach wychowawczych dla dzieci w każdej klasie szkoły podstawowej. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.
  Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi otrzymać jak najwięcej głosów, każdy może oddać głos na naszą szkołę, wystarczy wejść na stronę Zalogować się i oddać głos. Głosowanie na zarejestrowane szkoły będzie możliwe od 11 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Bardzo prosimy również do włączenia się wszystkich sieci naszych szkół PSP Rzeczyca, Filię w Sadykierzu oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Szkoła może otrzymać dodatkowe punkty za rejestrację paragonu dokumentującego zakup środka czystości DOMESTOS. Każdy mieszkaniec może oddać na naszą szkołę głos i zarejestrować paragon z zakupem środka czystości DOMESTOS. Uczniowie, mogą również przynosić paragony do szkolnego SUPERBOHATERA CZYSTOŚCI (ucznia zaangażowanego w pracę projektu) PSP Rzeczyca - Amelia Domagała, Filia Sadykierz - Patrycja Jankowska, Filia Lubocz - Agata Przyborek, Gimnazjum w Rzeczycy - Angelika Goska. Szkoły będą mogły zdobywać także dodatkowe punkty, biorąc udział w różnych aktywnościach związanych z tematem programu, na przykład edukacją w zakresie higieny. Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł.
  Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych toaletach.
  Regulamin programu oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania punktów znajdują się na

  PROSIMY O GŁOSY
  Kierownik Szkoły Filialnej w Lubocz
  - Agata Ewa Ostalska  "Od maleńkiej kropki wszystko się zaczęło..."
  - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!

  Dodano: 21 IX 2017r.
  Tekst: Anna Kącka
  Zdjęcia: Andrzej Socha
  Książka P.H. Reynoldsa "Kropka" zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie 15 września, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym roku, do ponad 100 szkół na świecie świętujących Dzień Kropki, przyłączyliśmy się my - uczniowie klasy IIIa i nasza wychowawczyni p. Anna Kącka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Jakuba Ciecieręgę wraz z opiekunem - p. Anadrzejem Sochą.
  Na powitanie wysyłaliśmy do siebie iskrzące kropkowe pozdrowienia. Następnie wysłuchaliśmy historii o małej Vashti. Niektórzy z nas znaleźli u siebie pewne podobieństwa do tej dziewczynki. Historia Vashti przekonała nas, że każdy posiada jakiś talent. Mogliśmy się o tym przekonać w tym kropkowym szaleństwie. Najpierw zajęliśmy się przygotowaniem kropkowego hasła dnia. Kiedy było już gotowe, spadł na nas złoty kropkowy deszcz. Na wyścigi zbieraliśmy złote kropkowe krople, które posłużyły nam do wymyślania, układania i rozwiązywania łamigłówek, rebusów i zadań matematycznych. Po gimnastyce umysłu nadszedł czas na zabawy ruchowe z kropką w tle. Doskonale bawiliśmy się przy piosence "Kropka". Dla miłośników zajęć plastycznych było kropkowe malowanie. Szukaliśmy kropek w klasie i w szkole. Wyjaśnialiśmy co znaczą powiedzenia z kropką, np. "kropka w kropkę", "kropka nad i", "być w kropce". Były też zadania dla miłośników kodowania. Ponieważ byliśmy "kropkowo" ubrani, postanowiliśmy udekorować kropkami i wyjaśnić istotę tego dnia nauczycielom, innym pracownikom szkoły a także przedszkolakom.
  Cały dzień kręcił się wokół kropki. Zrozumieliśmy, że maleńka kropka może być pretekstem do wielkiej przygody. Na koniec tego dnia zjedliśmy kropkowy poczęstunek. Pozytywnie zakropkowani zakończyliśmy piątkowy dzień w szkole.  PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE!

  Dodano: 18 IX 2017r.
  4 września 2017 roku w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy. Wcześniej w Kościele Parafialnym odbyła się Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli.
  Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym rokiem wdrażania reformy edukacji. Z dniem 1 września sześcioklasowa szkoła podstawowa przekształciła się w ośmioklasową szkołę podstawową. Nowy rok szkolny powitali uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas od I do VI i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych.
  W uroczystości udział wzięli także nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz Wójt Gminy - Pan Marek Kaźmierczyk i Inspektor ds. Oświaty - Pani Anna Stańczyk. Ceremoniał rozpoczęcia poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Amelia Domagała.
  Pan Wójt przedstawił nowego Dyrektora Szkoły - Panią Grażynę Kielan.
  Wicedyrektorem szkoły jest Pani Małgorzata Sobolewska - Gdak, Kierownikiem Filii w Sadykierzu - Pani Bernardeta Grot, a Kierownikiem Filii w Luboczy - Pani Agata Ewa Ostalska.
  Podczas uroczystości zarówno Pan Wójt, jak i przedstawiciele społeczności szkolnej pożegnali Panią Mariannę Szczur, wieloletniego nauczyciela wychowania przedszkolnego, która z dniem 1 września przeszła na emeryturę.
  Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas.  PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018!

  Dodano: 1 IX 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska
  PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

  Dodano: 3 VIiI 2017r.
  W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I - VII otrzymują bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Zakupić należy tylko podręczniki do religii oraz uczniowie klasy VI - podręcznik do języka niemieckiego.
  Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego znajduje się w zakładce Podręczniki 17/18.


  [2] [1]

  Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska