ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dodano: 13 VII 2013r.
Opracowała: Beata Szymańska
28 czerwca 2013r. po raz ostatni zabrzmiał dzwonek wzywający wszystkich uczniów na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013.
Na tę uroczystość przybyli również Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk oraz Inspektor do spraw oświaty - p. Anna Stańczyk oraz Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska - Gdak.
Pani Kierownik - Jolanta Szymańska, po przywitaniu wszystkich obecnych podsumowała pracę szkoły za miniony rok i podziękowała rodzicom, a także sponsorom za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.
Następnie pani Dyrektor wręczyła uczniom wzorowym nagrody oraz świadectwa z czerwonym paskiem.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica kl. VI - Kamila Szymańska, która otrzymała nagrodę Wójta Gminy Rzeczyca za szczególnie wysokie osiągnięcia w nauce oraz bardzo dobry wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty. Ponadto nagrody z rąk Wójta Gminy otrzymali również: Damian Jędras - ucz. kl. IV za zajęcie II miejsca i Kamila Szymańska - ucz. kl. VI za zajęcie III miejsca w Gminnym Dyktandzie Ekologicznym.
Po rozdaniu nagród uczniom wzorowym przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów za: osiągnięcia sportowe, systematyczne oszczędzanie w SKO, 100% frekwencję i czytelnictwo.
Po oficjalnej części zakończenia roku szkolnego nastąpiło pożegnanie uczniów klasy VI.
Następnie uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa i na tym zakończono rok szkolny 2012/2013.Wycieczka rowerowa

Dodano: 2 VII 2013r.
Opracowała: Małgorzata Jakubowska
Dnia 27 czerwca uczniowie z Sadykierza pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Kozik, p. Małgorzaty Jakubowskiej pojechali na wycieczkę rowerową.
Nasza trasa prowadziła przez najbliższą okolicę. Jadąc zachwycaliśmy się przepięknymi widokami i co najważniejsze wdychaliśmy świeże powietrze. Po drodze zatrzymalismy się, by podziwiać roztaczające sie pola i piękny las.
Pogoda, humor oraz dobre samopoczucie dopisywało przez całą wycieczkę.Podróże kształcą - ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA

Dodano: 30 VI 2013r.
Opracowała: Małgorzata Jakubowska
W dniach 24 - 25 czerwca 2013r. przebywaliśmy na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Uczestnikami byli uczniowie z klas II - VI. Razem 37 uczniów.
Najpierw spotkaliśmy się z dębem Bartkiem w Zagnańsku. To najstarszy dąb w Polsce. Jest niesamowity jak przepiękna Jaskinia Raj, którą zwiedziliśmy tego samego dnia. Trudno uwierzyć, że przyroda potrafi czynić takie cuda. Wszyscy byliśmy zachwyceni stalagmitami i stalaktytami. W tym samym dniu zwiedziliśmy Park Etnograficzny w Tokarni. Obejrzeliśmy odtworzony zespół osadnictwa małomisteczkowego pochodzący z różnych regionów kielecczyzny - np. dom wiejskiego felczera i aptekarza, byliśmy w młynie i spichlerzu.
Następnie udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego WIERNA w Bocheńcu, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Na miejscu graliśmy w piłkę, ale dla dzieci niesamowitą atrakcją był odkryty basen, gdzie kąpiel sprawiła dużo radości. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku, pieklismy kiełbaski, a potem mogliśmy potańczyć w rytmie DISCO.
Kolejnego dnia zdobyliśmy jeden z najwyższych szczytów Gór Świętokrzyskich - Łysą Górę. Tam znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Poznaliśmy historie klasztoru oraz otrzymaliśmy błogosławieństwo.
Drugą część dnia spędziliśmy w Muzeum Zabawek w Kielcach. Poznaliśmy historię powstania zabawek oraz obejrzeliśmy bardzo dużo zabawek, jakimi bawiły się dzieci kilkadziesiąt lat temu m. in. misie, lalki, wózki drewniane, modele statków, samolotów. Powrót do przeszłości był uroczy i słodki.
Szkoda, że dwa dni minęły tak szybko. Był to dla dzieci czas zabawy, ale i nauki. Z wycieczki oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźliśmy mnóstwo zdjęć i pamiątek. No i pogoda dopisała.
Mamy nadzieję, że za rok znowu uda nam się wyjechać na podobną wycieczkę.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Małgorzata Kozik, p. Dariusz Jedwabny. Kierownikiem wycieczki była p. Małgorzata Jakubowska.KANGUR MATEMATYCZNY - wyniki

Dodano: 25 VI 2013r.
Opracowała: Beata Szymańska
Do szkolnych eliminacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR przystąpiło 24 uczniów z klas IV - VI:
 • 16 ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy,
 • 6 ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu,
 • 2 ze Szkoły Filialnej w Luboczy.
 • Eliminacje te odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych MALUCH i BENIAMIN. Rozwiązywane zadania wymagały od uczniów znajomości wiedzy matematycznej oraz umiejętności logicznego myślenia.
  Najlepsze wyniki, a zarazem wyróżnienia w postaci nagród książkowych otrzymali:
 • Szymańska Kamila kl. VI SF w Sadykierzu - 120 pkt.,
 • Jędras Damian kl. IV SF w Sadykierzu - 105 pkt.,
 • Wasilewska Wiktoria kl. VI SF w Sadykierzu - 95 pkt.
 • Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.
  Tarnowskie Góry zdobyte!

  Dodano: 23 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Piekut
  Dnia 13 czerwca 2013r. uczniowie kl. I i II wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Piekut i p. Anną Pietrusińską pojechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór.
  Zwiedzanie zaczęli od Sztolni Czarnego Pstrąga, płynąc od jednego szybu do drugiego i słuchając opowieści górniczych.
  W Zabytkowej Kopalni Rud Srebrnonośnych przebyli podziemną trasę turystyczną położoną 40m pod powierzchnią ziemi. Zaobserwowali tam niewielkie, tworzące się współcześnie stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej
  Muzeum Chleba w Radzionkowie to eksponaty dotyczące historii chleba. Zwiedzając mogli nie tylko obejrzeć ekspozycję, ale również własnoręcznie uformować i upiec pieczywo.
  Poczęstunek w Mac Donaldzie zakończył ten niebywale atrakcyjny dzień. Pogoda i humory dopisały!  "Przyroda mój przyjaciel" - konkurs w Lipiu

  Dodano: 23 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska
  Szkoła Filialna w Sadykierzu 13 czerwca 2013r. po raz drugi gościła w Szkole Podstawowej w Lipiu. Uczestniczyła w XV Gminnym Konkursie Ekologicznym.
  Szkołę reprezentowało 6 uczniów z klasy VI: Kamila Szymańska, Karolina Maciejewska, Wiktoria Wasilewska, Klaudia Stępniak, Mateusz Dybowski, Maciej Wieteska pod opieką p. Elżbiety Wilkońskiej i p. Małgorzaty Jakubowskiej.
  W pierwszej części konkursu drużyny rozwiązywały test ekologiczny. Następnie przedstawiciele poszczególnych szkół rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Drużyny prezentowały plakaty o tematyce ekologicznej, śpiewały teksty na wybraną melodię, prezentowały piosenki w języku angielskim, musieli wykazać się znajomością słownictwa z dziedziny ekologii w języku angielskim, przygotowywały kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności.
  W kolejnym etapie uczniowie zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych takich jak: bieg między pachołkami, rzut do celu i bieg w workach. Cieszyliśmy się kiedy po ogłoszeniu wyników zajęliśmy drugie miejsce.
  Uwieńczeniem trudu każdej drużyny były dyplomy dla szkół oraz indywidualne upominki dla wszystkich uczestników tegorocznego konkursu.
  GRATULUJEMY!!!  "Gorączka złota"

  Dodano: 19 VI 2013r.
  Opracowała: Anna Pietrusińska
  W dniach od 13 marca do 3 czerwca 2013r. uczniowie klas I - VI naszej szkoły włączyli sie do akcji organizowanej przez PCK - "Gorączka złota".
  W ramach akcji członkowie SKPCK z zaangażowaniem zbierali w tych dniach nawet najdrobniejsze monety od swych kolegów i koleżanek.
  Dużo starań w pozytywny przebieg zbiórki włożyli uczniowie klasy V. Ich wysiłek sprawił, że każdy uczeń postarał się chociażby w niewielkim stopniu wesprzeć szczytny cel.
  Zebrane pieniądze pomogą sfinansować wypoczynek wakacyjny dla dzieci z najuboższych rodzin. Nad całą akcją czuwał opiekun SKPCK - p. Anna Pietrusińska.  "Owoce w szkole"

  Dodano: 19 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Piekut, Anna Pietrusińska
  Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie "Owoce w szkole" skierowanym do uczniów klas I - III.
  Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. W szczególności dotyczy to dzieci zagrożonych nadwagą lub otyłością.
  W programie uczestniczyło 40 uczniów, którzy otrzymywali:
  - świeże owoce ( jabłka, gruszki, truskawki)
  - świeże warzywa ( marchew, paprykę słodką, rzodkiewki)
  - soki owocowe, warzywne, owocowo - warzywne
  Każdy uczeń otrzymał jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego warzywnego przygotowanego do bezpośredniego spożycia. W roku szkolnym 2012/2013 prowadzone były różnorodne działania edukacyjne towarzyszące programowi "Owoce w szkole" m.in. zorganizowane i przeprowadzone zostały wśród uczniów klas I-III w ramach zajęć edukacyjnych pogadanki, na których pielęgniarka szkolna przedstawiła dzieciom walory zdrowotne potraw z warzyw i owoców, omówiła piramidę zdrowego odżywiania i higienę spożywania posiłków.
  Uczniowie mieli również zajęcia poświęcone przygotowaniu kanapek, sałatki warzywnej i owocowej. Zajęcia wzbogaciły ich wiedzę o znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zorganizowali w klasach wystawki owoców i warzyw, degustowali różne owoce i warzywa, opisywali ich smak i wygląd. Tworzyli piękne prace plastyczne przedstawiające martwą naturę z owoców i warzyw. Brali udział w różnych zabawach ruchowych i edukacyjnych związanych z programem. Nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach I-III przygotowali 2 scenariusze i przeprowadzili zajęcia o charakterze edukacyjnym, w tym wycieczki tematyczne mające na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat sposobu zdrowego odżywiania i znaczenia spożywania warzyw i owoców. Hasłem propagującym zdrowy styl odżywiania w naszej szkole jest ,,Jemy zdrowo i kolorowo"  GRATULACJE!

  Dodano: 18 VI 2013r.
  17 czerwca 2013r. dowiedzieliśmy się, że nasza pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska - Gdak wygrała konkurs na Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Sadykierzu i Luboczy.
  Będzie więc nad nami dalej czuwać.
  Gratulujemy i życzymy Jej wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

  Uczniowie, pracownicy Szkoły w Sadykierzu oraz Rodzice.  Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego i Spały

  Dodano: 18 VI 2013r.
  Opracowała: Mariola Kraszewska
  17 czerwca uczniowie kl. III i kl. "O" miło spędzili czas na wycieczce do Tomaszowa Maz. i Spały. Słoneczko grzało a my oglądaliśmy Niebieskie Źródła, po czym lekko zgłodnieli wpadliśmy do MAC Donalda.
  Rekreacyjna Spała zaprosiła nas do spaceru i na lody.
  Opiekunami i organizatorami "cieplutkiej" wycieczki były: p. Jolanta Szymańska, p. Mariola Kraszewska. W opiece na najmłodszymi dzielnie pomagały: p. Monika Jabłońska i p. Gabriela Glicner.
  Zrelaksowani wróciliśmy do domów.  "Idziemy śladami Tuwima - wiersze pisze cała rodzina"

  Dodano: 16 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska
  Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy - Szkoła Filialna w Luboczy, w ramach realizacji programu profilaktycznego "BEZPIECZNIE, ZDROWO, KOLOROWO" zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w międzyszkolnym konkursie poetyckim.
  Celem konkursu było m. in. propagowanie życia wolnego od uzależnień, integracja rodziny i promocja potencjału twórczego.
  Komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:
 • oryginalność tekstu,
 • wartości artystyczne,
 • estetyka,
 • zgodność z hasłem programowym.
 • Ze szkoły w Sadykierzu pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubowskiej uczniowie z klas IV - VI wzięli aktywny udział w konkursie i napisali piękne wiersze. Posiadane zdolności pisarskie uczniów sprawiły, że komisja nagrodziła ich wysiłki: II miejsce zajęła Kamila Szymańska z kl. VI oraz wyróżnienia: Wiktoria i Zuzanna Wasilewska z kl. VI i V, Damian Jędras z kl. IV.
  Laureaci otrzymali pamiatkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Serdecznie gratulujemy!
  DZIEŃ DZIECKA

  Dodano: 7 VI 2013r.
  Opracowała: Mariola Kraszewska

  "Wszystkie dzieci nasze są ..."

  Dzień, w którym razem z naszymi serduszkami uczciliśmy Ich święto wypadł w naszej szkole 4 czerwca.
  Śmiech, radosne śpiewy, tańce, pokazy strażackie, sportowe atrakcje i dyskoteka z konkursami wypełniły całą szkołę!
  Pan Wójt Marek Kaźmierczyk przywiózł słodkości i złożył życzenia naszym Milusińskim.
  Mamy również przygotowały słodki poczęstunek.

  Niech Im się spełnią wszystkie marzenia!
  RODZINNA MAJÓWKA EKOLOGICZNA W RZECZYCY

  Dodano: 7 VI 2013r.
  Opracowała: Mariola Kraszewska
  Gminne uroczystości związane z obchodami Dnia Matki odbyły się w GOK w Rzeczycy.
  Uczniowie klas młodszych przedstawili część artystyczną. Było wiele atrakcji typu: mecz w piłkę nożną, występy orkiestry dętej, kapeli ludowej i inne. Można było uczestniczyć w rodzinnych konkursach, potańczyć przy muzyce zespołu FAKT. Najmłodszym również zaserwowano wiele atrakcji: basen z piłeczkami, zjeżdżalnię ... . Dookoła roznosił się majowy zapach kwiatów.
  "Bo tylko Ty się dla nas liczysz, MAMO,
  a serca nasze chcą dla Ciebie bić.
  Kochamy Cię najmocniej
  i życzymy, byś mogła
  długo i szczęśliwie żyć"
  Tak od serca śpiewały nasze słoneczka dla swoich mam.
  Wszystkim Mamom dedykujemy te słowa.  Podziękowanie dla Zuzanny Wasilewskiej

  Dodano: 6 VI 2013r.
  Opracowała: Mariola Kraszewska
  28 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Dla Ciebie, Mamo".
  Organizatorzy konkursu składają podziękowanie Zuzannie Wasilewskiej za udział w tym konkursie.  WYNIKI SZÓSTOKLASISTÓW ZE SPRAWDZIANU

  Dodano: 6 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska
  No i są! Mamy już wyniki sprawdzianu po klasie VI.
  Nasi uczniowie, na tym pierwszym w życiu egzaminie sprawili się dobrze.
  Wynik jaki osiągnęli - średni 24,25 pkt. jest lepszy od wyniku osiągniętego przez ogół uczniów w województwie łódzkim.
  Najlepszy wynik na sprawdzianie uzyskała Kamila Szymańska tj. 39 pkt na 40 możliwych.

  Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom!  "ORTOGRAFIA W EKOLOGII"

  Dodano: 6 VI 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska
  Podczas ferii zimowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy poprawnej pisowni.
  Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów, którzy w tajniki ortografii zagłębiali się pod okiem p. Małgorzaty Jakubowskiej. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca:
  II miejsce - Damian Jędras - 81 pkt.
  III miejsce - Kamila Szymańska - 79 pkt.
  GRATULACJE!  "KOLOROWE BOISKA" - projekt

  Dodano: 29 V 2013r.
  Opracowała: Lilla Błaszczyk
  Ruszyła siódma edycja ogólnopolskiego programu "Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga"!
  Celem kampanii jest promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu jest wielofunkcyjne boisko. Do tej pory pomysłodawca kampanii - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., ufundował budowę aż sześciu takich boisk. Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych z małych miejscowości, które nie mają boiska szkolnego lub posiadany przez nie obiekt jest w złym stanie technicznym. Internauci mogą głosować na swoich faworytów w terminie 23 maja - 23 czerwca br. oddając jeden głos dziennie. Po tym terminie spośród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, jury wyłoni zwycięzcę oraz zdobywców II i III miejsca. Lista szkół nagrodzonych w konkursie zostanie opublikowana 28 czerwca.

  Zapraszamy wszystkich do głosowania na prace konkursowe, a uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!

  Od dziś możecie głosować na prace konkursowe przygotowane przez szkoły podstawowe. To Wy macie wpływ na to, które szkoły staną przed szansą wygrania wielofunkcyjnego boiska oraz innych atrakcyjnych nagród. Zapraszamy wszystkich do rejestrowania się w serwisie i oddawania głosów na najlepsze prace konkursowe! Możecie głosować codziennie do 23 czerwca!
  Nasza Szkoła również przygotowała pracę konkursową i przystąpiła do rywalizacji. Uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem nauczycieli stworzyli kolorowe dzieło, które można obejrzeć na ścianie w sali gimnastycznej. Pracowali wytrwale kilka godzin w piątek i w poniedziałek i można śmiało stwierdzić, że udało im się stworzyć naprawdę ciekawe dzieło. Brawo! A teraz przed nami głosowanie i mamy szansę zdobyć boisko dla Szkoły Filialnej w Luboczy lub inne ciekawe nagrody. Najważniejsze, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce!


  Nauczyciele zaangażowani w projekt: Lilla Błaszczyk, Beata Zielińska, Dariusz Jedwabny, Alicja Żądło i Beata Szymańska

  Zagłosuj i pomóż Szkole w Luboczy wygrać wielofunkcyjne boisko!

  Wejdź na stronę www.koloroweboiska.plodnajdź profil Publicznej Szkoły Podstawowej w miejscowości Lubocz
  i oddaj głos na pracę konkursową.

  Weź udział w zabawie i głosuj codziennie! 23 maja - 23 czerwca 2013.
  Serdecznie zapraszamy!
  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - apel

  Dodano: 10 V 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska

  "Po to jest biblioteka, po to ma się książki w domu,
  by móć w każdej w chwili odnowić zapomniany sen"

  Patrick Suskind


  9 maja z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
  Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Jakubowskiej przedstawili montaż słowno - muzyczny. Apel rozpoczął sie od recytacji wierszy, aby pokazać, jak wielką rolę odgrywają książki w życiu człowieka. Posłuchaliśmy, co o książkach mówili wielcy artyści: Adam Mickiewicz, Ewa Szelburg - Zarębina, Witold Michalski. Uczniowie śpiewali piosenki m. in. "Kolorowa książka", "W krainie bajek". Podczas występu pojawiły się niecodzienne postaci w strojach ulubionych bohaterów literackich takich, jak: Królewna Śnieżka, Dziewczynka z zapałkami, Koziołek Matołek, Krasnoludek, Smerfetka.
  Apel zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem piosenki: "Cała Polska czyta dzieciom".
  Po występie laureaci konkursu "Poezja Juliana Tuwima" otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe.

  Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.
  "WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO"

  Dodano: 5 V 2013r.
  Opracowała: Małgorzata Jakubowska

  Dnia 29 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Występ uczniów klasy VI przygotowały p. Beata Szymańska i p. Małgorzata Jakubowska.
  Zadbano o odpowiednią scenografię - wyeksponowano symbole narodowe Polski, zawieszono portrety twórców konstytucji.
  Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne m. in. "Mazurek Trzeciego Maja", "Ojczyzna", "Polonez 3 Maja".
  Przybliżono historię konstytucji oraz postanowienia obrad Sejmu Czteroletniego.
  Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali Hymn Polski.
  Rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

  GMINNE OBCHODY DNIA ZIEMI

  Dodano: 5 V 2013r.

  Dnia 28 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole Gminny Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było: "Moja wieś bez elektrośmieci"  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  Dodano: 27 IV 2013r.
  Opracował: Małgorzata Jakubowska

  We wtorek 23 kwietnia 2013r. Biblioteka szkolna w Rzeczycy zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Czytania Poezji i Prozy pt. "Julian Tuwim i sławni pisarze". I miejsce w kategorii kl. IV - VI zajęła Zuzanna Wasilewska uczennica kl. V
  natomiast w kategorii kl. I - III:
  I miejsce zajął Jakub Chaber uczeń kl. II
  II miejsce Martyna Wieczorek uczennica kl. III.  KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JULIANA TUWIMA

  Dodano: 19 IV 2013r.
  Opracował: Małgorzata Jakubowska

  "Mowa majowa, słowa - jak wiosna,
  Toczy się nowa składnia radosna"

  "Składnia" Julian Tuwim


  18 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima.
  Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV - VI. Konkurs mial na celu przybliżyć twórczość poety w związku z rokiem 2013 poświęconym Julianowi Tuwimowi.
  Jury w składzie: p. Małgorzata Jakubowska, p. Małgorzata Kozik, p. Anna Pietrusińska przy wyborze laureatów kierowały się takimi kryteriami jak: interpretacja i estetyka mówienia, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
  Uczennica kl. V - Zuzanna Wasilewska zachwyciła komisję recytacją wiersza pt. "Ptasie radio".
  Poszczególne miejsca zajęli:
  I miejsce - Zuzanna Wasilewska
  II miejsce - Kamila Szymańska i Dominika Sobczak
  III miejsce - Damian Jędras.
  Wyróżnienia otrzymali Natalia Bąk oraz Wiktoria Wasilewska.
  Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy podczas apelu "Światowy Dzień Książki".
  Gratulujemy zwycięstwa w konkursie.  IMPREZA DZIECIĘCA pt. "NYGUSEK"

  Dodano: 19 IV 2013r.
  Opracował: Mariola Kraszewska
  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zasponsorowała naszym trzecioklasistom wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego na imprezę dziecięcą pt. "Nygusek".
  Bohaterowie przedstawienia tj. Zuzia i Dziadek uwrażliwiali dzieci na konieczność używania słów grzecznościowych i podkreślali czarodziejską moc uśmiechu.
  Dziękujemy sponosorom.
  Oczywiście nie mogliśmy ominąć McDonald'sa.  2013 - ROK JULIANA TUWIMA

  Dodano: 19 IV 2013r.
  Opracował: Mariola Kraszewska
  We wtorek 16 kwietnia 2013r. p. Jacek Zakrzewski - Dyrektor GOK w Rzeczycy czytał naszym najmłodszym uczniom wiersze Juliana Tuwima - wspaniałego poety.  MECZ PIŁKI NOŻNEJ KLAS I - III

  Dodano: 19 IV 2013r.
  Opracował: Mariola Kraszewska
  15 kwietnia 2013r. w hali sportowej w Rzeczycy rozegrał się mecz piłki nożnej chłopców klas I - III. Nasi zawodnicy to: Filip Wenecki, Kacper Kucharski, Miłosz Karwat, Wiktor Zawada, Wiktor Korbus, Jakub Stępniak, Hubert Królak, Jakub Bojdo, Szymon Ozimek. Drużyna zajęła II miejsce. Będzie rewanż! Wybierzemy też najlepszego zawodnika.
  Sędziował pan Dariusz Jedwabny.


  [6] [5] [4] [3] [2] [1]
  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Sadykierz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska