[2] [1]


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017!

Dodano: 9 VII 2017r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Dnia 23 czerwca 2017r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Pan Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor Oświaty Pani Anna Stańczyk oraz Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak.
Przyszedł czas na podsumowanie całorocznej pracy. Najlepsi uczniowie z rąk Pani Dyrektor, Pani Kierownik i wychowawców otrzymali nagrody książkowe. Pan Wójt wręczył nagrodę uczennicy klasy V Patrycji Jankowskiej, która zdobyła najwięcej punktów w "Gminnym Dyktandzie Ekologicznym 2017".
Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez szóstoklasistów, którzy opuszczają mury naszej szkoły. Naukę w klasie siódmej będą kontynuowali w PSP w Rzeczycy.
Na zakończenie uroczystości Kierownik Szkoły Pani Bernardeta Grot podziękowała wszystkim nauczycielom za trud i całoroczną pracę, rodzicom za pomoc i zaangażowanie, a uczniom pogratulowała wysokich wyników w nauce.
Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanych i słonecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!REKRUTACJA UCZNIÓW ZAKOŃCZONA!

Dodano: 25 V 2017r.
Tekst:
Szanowni Państwo,
Informujemy, że nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - Szkoły Filialnej w Sadykierzu został zakończony.
Poniżej zamieszczamy listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy I.

(2kB) (2kB) (2kB)
grupa 3,4,5-latków grupa 6-latków klasa I


TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ...!

Dodano: 2 VII 2017r.
Tekst: Mariola Kraszewska, Grażyna Miniak
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
W piękną, słoneczną niedzielę 18 czerwca odbyły się VI Gminne Obchody Dnia Ziemi. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy pan Marek Kaźmierczyk, Przewodniczący Rady Gminy pan Leszek Kosiacki, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Andrzej Gwizdoń, pani Elżbieta Wilkońska - inicjatorka gminnych obchodów, Dyrektor PSP w Rzeczycy pani Małgorzata Sobolewska-Gdak, Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy pani Agata Ostalska.
Dzięki szanownym sponsorom uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście "maszerowali w kierunku natury". Nad całością czuwała pani Kierownik Szkoły Bernardeta Grot. Było na co popatrzeć - "Smerfy z klasy IV" przedstawili program pt. "W bajkowym świecie ekobohaterów".
Gościnnie wystąpiły zespoły działające przy GOK w Rzeczycy pod kierunkiem p. Karoliny Walczyk.
W programie nie zabrakło konkursów o tematyce ekologicznej, a także zawodów sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się piosenki pod hasłem "Z zieloną nutą w tle" w wykonaniu naszych uczniów.
I było co pojeść... Kulinarne przysmaki zapewniły panie z Koła Gospodyń i Rady Rodziców.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować VI Gminne Obchody Dnia Ziemi.
Do zobaczenia za rok!DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - "Bądź bezpieczny w sieci i w realu"!

Dodano: 20 VI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat wpisuje zadania priorytetowe związane m. in. z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa. Po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i służby zdrowia.
Początek dnia rozpoczęto apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem dnia oraz poznali hasło przewodnie. Po czym uczniowie startowali z różnymi konkursami. Jako pierwszy odbył się konkurs autorskich małych form teatralnych. Uczniowie przedstawiali scenki związane z bezpieczeństwem na drodze i w sieci. Komisja konkursowa w składzie Pani Wójt Iwony Łuszcz-Krawczyk, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - Rafała Goszczyńskigo i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak. Komisja miała bardzo trudne zadanie w podjęciu decyzji jednak po długich naradach zdecydowała, że miejsce:
I zajęli uczniowi z klasy V gr. 2 z PSP Rzeczyca
II miejsce klasa VI Filia Lubocz
III miejsce klasa VI Filia Sadykierz
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat współpracuje z Komendą Powiatową w Tomaszowie Mazowieckim i stale przeprowadza szereg pogadanek profilaktycznych związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwie min. zagrożeniem internetowym.
Uczniowie z naszej szkoły, podczas konkursu małych form teatralnych byli tak wspaniali w odgrywaniu swoich ról, że postanowiliśmy nagrać filmiki profilaktyczne, aby wykorzystywać je podczas działań profilaktycznych Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim.
Kolejną konkurencją był konkurs 1 z 10. W kategorii I-III wygrała Julia Socha, natomiast w kategorii IV-VI Wojciech Wasiak.
Podsumowaniem pierwszej części dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt."Zostań bohaterem na drodze".
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim, Wójt Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzatę Sobolewską-Gdak.
W dalszej części dnia wszyscy zgromadzeni wyszli na plac zabaw na czele z panem Wójtem Gminy Rzeczycy Markiem Kaźmierczykiem, panią Wójt Iwoną Łuszcz-Krawczyk, panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzatą Sobolewsk-Gdak, Przewodniczącym Rady Gminy Leszkiem Kosiackim i Radnymi Gminy Rzeczycy, zostało otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego. Kolejnym elementem było zdawanie karty rowerowej przez uczniów klasy IV.
Na zakończenie wspaniałego dnia uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się pojazdom uprzywilejowanym. Uczniowie zadowoleni a zarazem zmęczeni zakończyli radośnie pierwszy dzień bezpieczeństwa.EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!

Dodano: 11 VI 2017r.
Tekst: Alicja Żądło

W dniu 1 czerwca 2017r. odbył się na nowo otwartym miasteczku Ruchu Drogowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego do karty rowerowej.
Do egzaminu przystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Szkół Filialnych w Luboczy oraz w Sadykierzu.
Do sprawdzianu z praktycznej jazdy na rowerze mogli przystąpić uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
Egzamin zdawało 21 osób z PSP w Rzeczycy, 9 uczniów z Szkoły Filialnej w Luboczy, 16 osób z Szkoły Filialnej w Sadykierzu, razem pomyślnie zaliczyło 43 z klas czwartych oraz 3 uczniów z klasy piątej, a tym samym otrzymają karty rowerowe na zakończenie roku szkolnego. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
Egzamin praktyczny przeprowadzili przedstawiciele policji Ruchu Drogowego w Tomaszowie Maz. we współpracą z wychowawcami klas czwartych i nauczycielem techniki.
Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki PSP. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.
MILUSIŃSCY Z KLAS I - III W TEATRZE!

Dodano: 8 VI 2017r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
1 czerwca nasze szkolne pociechy spędziły z uroczą dziewczynką - Pippi Langstrumpf.
Uczniowie klas I - III byli w Teatrze Nowym w Łodzi. opiekowali się nimi wychowawcy: Aleksandra Wieteska, Anna Pietrusińska, Mariola Kraszewska. Spektakl dostarczył uczniom wiele wrażeń. Było to wspaniałe, kolorowe i magiczne widowisko. Piegowatą buzię, burzę rudych włosów i zawadiacki uśmiech dzieci będą pamiętać bardzo dłuuugo o czym doskonale, my dorośli, wiemy.
W świetnych humorach zajrzeliśmy jeszcze obowiązkowo do McDonald's, gdzie radości dopełniły niespodzianki przygotowane dla dzieci przez pracowników tej ulubionej restauracji. "Niech żyją nam, nasze Słoneczka Kochane".
"ALKOHOL - DROGA DONIKĄD"
- Międzygminny Konkurs Ekologiczny w Lipiu!

Dodano: 8 VI 2017r.
Tekst: Anna Pietrusińska
26 kwietnia 2017r. pięcioosobowy zespół uczniów z klas III wziął udział w Międzygminnym Konkursie Ekologicznym z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu. Naszą szkołę reprezentowali: Angelika Królak kl. IIIb, Tomasz Marzyjanek kl. IIIb, Filip Kaczmarski kl. IIIb, Julia Jeziorska kl. IIIa i Wiktoria Sobczak kl. IIIa. Uczniowie przedstawili wiersz o tematyce ekologicznej. Rozwiązywali test z zakresu tematyki ekologicznej i profilaktyki antyalkoholowej. Wykonali plakat pt. "Alkohol - droga donikąd". Przygotowali strój ekologiczny z ciekawym komentarzem do pokazu "Modnie, bo ekologicznie". Na koniec przygotowali dla siebie i gości koktajl mleczno - owocowy. W każdej konkurencji było dużo zabawy, a miła atmosfera eliminowała stres. Po poczęstunku komisja podsumowała i oceniła pracę zespołów. Nasza grupa zdobyła III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
KRAKÓW - ZAKOPANE - BIAŁKA TATRZAŃSKA!

Dodano: 22 V 2017r.
Tekst: Bernardeta Grot
W dniach od 4 do 6 maja dzieci z klas: IIIa, IIIb z Sadykierza, IIIa i IIIb z Rzeczycy oraz klasy II z Luboczy uczestniczyły w wycieczce szkolnej na trasie Sadykierz - Kraków - Zakopane - Białka Tatrzańska.
Rankiem 4 maja wszyscy stawili się na miejscu zbiórki szczęśliwi i uśmiechnięci. Przejazd do Krakowa przebiegł bez żadnych przygód. Niestety po dotarciu na miejsce czekał na nas deszcz. W strugach deszczu zwiedzaliśmy Kraków: Wzgórze Wawelskie - dziedziniec zamku, Katedrę z Grobami Królewskimi, dzwon Zygmunta, Rynek i Sukiennice. Mimo to humor dzieciom dopisywał.
Po całonocnym odpoczynku w OW Limba w Poroninie powitało nas przepiękne słoneczko. Widok z okna zachwycił wszystkich. Przepiękna panorama Tatr robiła ogromne wrażenie. Zwiedzanie Zakopanego, oglądanie skoczni narciarskich, cmentarza na Pęksowym Brzysku, wjazd kolejką linowo-torową na Gubałówkę oraz zjazd wyciągiem krzesełkowym na Szymoszkową w tak piękną pogodę to była sama przyjemność. Zmęczeni ale szczęśliwi po obiedzie oglądaliśmy sposób robienia oscypków. Bardzo dzieciom się to podobało. Każde z nich zostało poczęstowane oscypkiem. Kolejnym punktem tego dnia była gawęda góralska w Izbie regionalnej w Murzasichlu. Informacje przekazane przez Górala były bardzo ciekawe i opowiadane z wielkim zaangażowaniem. Niestety niektóre dzieci były już tak zmęczone, że podczas gawędy - zasnęły.
Trzeciego dnia czekały nas atrakcje Termy Bania. Dzieci były zachwycone. Trzygodzinny pobyt minął jak "z bicza strzelił". Słonko towarzyszyło nam do momentu, kiedy wsiedliśmy do autokaru w drogę powrotną. Niedługo potem znów zaczęło padać.
W późnych godzinach nocnych dzieci zmęczone choć szczęśliwe, pełne wrażeń i prezentów dla bliskich wróciły do domu.
TRZYDNIOWA WYCIECZKA W GÓRY!

Dodano: 13 V 2017r.
Tekst: Marta Płocka
W dniach 4,5,6, maja 2017r. uczniowie klas IV-VI ze Szkół Filialnych w Sadykierzu oraz Luboczy wybrali się na trzydniową wycieczkę do Wieliczki, Zakopanego oraz Krakowa. I choć pogoda nie zapowiadała sprzyjającej aury, to wszyscy uczniowie świetnie się bawili i swoim entuzjazmem rozpędzili czarne chmury znad południowej Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, gdzie tamtejszy przewodnik zorganizował również interaktywne zabawy dla dzieci, sprytnie wplatając w nią najciekawsze informacje o kopalni i jej historii. W drugim dniu wycieczki wszyscy ochoczo wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby wędrownym krokiem zwiedzić piękną Dolinę Białego. Następnie zwiedziliśmy również zabytkowy Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, Gubałówkę, Krupówki oraz zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Tak obszerny plan dnia nie zniechęcił jednak uczniów naszej szkoły i po obiedzie wyruszyli na gorące kąpiele termalne w termach "Gorący Potok". Ostatniego dnia wycieczki odkryliśmy tajniki Krakowa zwiedziliśmy Wawel Kościół Mariacki oraz Stary Rynek. Humory i pogoda dopisywały przez cały czas, dzięki czemu wróciliśmy wypoczęci i gotowi na ostatnią prostą przed zakończeniem roku szkolnego.
Organizatorem wycieczki była pani Marta Płocka.
3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI!

Dodano: 13 V 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska

"Staliśmy ongiś na rozstaju,
Wielu minionych błędnych dróg!
Tyś wywiódł nas o Trzeci Maju na prawy próg!"

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu pocztu flagowego wszyscy uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubowskiej zaprosili Szanowną publiczność odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, pokazali, jak ten dzień 226 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski. Prowadzący akademię uczniowie: Filip Wieczorek, Michał Socha, Paweł Gałka przedstawili w swoich wystąpieniach trudną sytuację polityczną Polski oraz wielkie zasługi wybitnych działaczy, takich jak: Stanisław Małachowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, dzięki którym uchwalono Konstytucje 3 Maja. Na zakończenie uroczystości podkreślono jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przeszłej Europy.
ULUBIONA POSTAĆ "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA"!

Dodano: 13 V 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
W dniu 27 marca 2017 r. uczniowie klas IV - VI pod opieką p. Małgorzaty Jakubowskiej i p. Marty Płockiej wybrali się do Łodzi na przedstawienie teatralne pod tytułem "Ania z Zielonego Wzgórza". Spektakl wystawiony był w Teatrze Małym w Manufakturze.
Kiedy rozbłysły światła i na scenie pojawili się aktorzy, odczuwaliśmy magię teatru. Gra aktorów wywołała na naszych twarzach śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Ania wzruszyła nas swoją historią: o poszukiwaniu bezpieczeństwa, o postrzeganiu piękna w przyrodzie, ale też o niełatwym dojrzewaniu dziewcząt i chłopców - historia dla każdego.
To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.
"Boży Architekt" - Błogosławiony Honorat Koźmiński!

Dodano: 26 IV 2017r.
Tekst: Małgorzata Kozik
Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście odbył się konkurs pt. "100 lat Bożego Architekta - Błogosławionego Honorata Koźmińskiego".
Konkurs miał na celu popularyzowanie postaci Bł. Honorata Koźmińskiego w 100 rocznicę jego śmierci, włączenie się w ogólnopolskie obchody Roku Bł. Honorata oraz rozwijanie dobrej rywalizacji między uczniami.
Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Kościecha, Julia Jeziorska i Jakub Królak i Martyna Sępińska.
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała p. Małgorzata Kozik.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe i dewocjonalia związane z osobą Bł. Honorata. Docenieni zostali również katecheci przygotowujący uczniów.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 12 IV 2017r.
...W KRAINIE KRASNOLUDKÓW...

Dodano: 7 IV 2017r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
3 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klasy I oraz II pod opieką: p. Urszuli Marzyjanek, p. Anny Laskowskiej, p. Aleksandry Wieteska i p. Marioli Kraszewskiej pojechali do tomaszowskiej szkoły obejrzeć baśń muzyczną pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali". W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które uczestnicy byli nagrodzeni. Na koniec odbyło się losowanie biletów a ich właściciele otrzymali atrakcyjne nagrody. Szczęśliwym zwycięzcą z naszej szkoły był Tomasz Marzyjanek.
Przedstawienie wniosło wiele radości w malutkie serca widzów jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec rówieśników i dorosłych.
"PRECZ ZIMO ZŁA!"

Dodano: 7 IV 2017r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
21 marca Sadykierz wypełnił się głosem wszystkich dzieci z naszej szkoły, którym żegnały zimę a witały wiosnę. Tradycji stało się zadość i Marzanna zrobiona przez klasę IV z p. Małgorzatą Jakubowską spłonęła i odpłynęła a wraz z nią chłody, mrozy i śnieg biały.
Z radosnym uśmiechem dzierżąc na przedzie śliczny gaik wykonany przez klasę II i IIIa pod okiem p. Aleksandry Wieteska korowód uczniowski wrócił do szkoły. Tam były zabawy, konkursy i zawody w wiosennym już nastroju.
WIELKANOCNY KONKURS PALM I PISANEK - PODSUMOWANY!

Dodano: 25 III 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
22 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się Konkurs "Palma i Pisanka Tradycyjna". W konkursie przewidziano dwie kategorie wiekowe: I - palma wielkanocna dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz II - pisanka wielkanocna dla uczniów gimnazjum.
Konkurs poprzedziły warsztaty przeprowadzone przez twórczynie ludowe p. Mariannę Pawlak i p. Genowefę Kosiacką-Bąk.
W konkursie na palmę wzięło udział 24 uczniów, w tym 8 uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VI Weronika Ślązak zajęła III miejsce; wyróżnienie - Zuzanna Goszkiewicz.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, którego wręczenia dokonał Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy - p. Jacek Zakrzewski.
Zadowolenie uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami wrócili do szkoły.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
SPOTKANIE Z PISARKĄ DOROTĄ MULARCZYK!

Dodano: 21 III 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 13 marca 2017. gościliśmy w PSP w Rzeczycy autorkę książek dla dzieci i młodzieży panią Dorotę Mularczyk. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VI. Podczas którego, pisarka wręczyła laureatce konkursu Amelii Domagała książkę z dedykacją, która w dużej mierze powstała dzięki wyobraźni młodzieży, a Amelia przyczyniła się do napisania jednego z rozdziałów. Uczniowie mieli możliwość poznać tajniki pracy pisarza. Dowiedzieli się jak powstaje powieść, skąd autorka czerpie inspiracje. To przede wszystkim wydarzenia zaczerpnięte z życia codziennego, przygody związane z wychowaniem jej dzieci, a następnie połączyła je z odrobiną fantazji i tak powstały kolejne książki z serii "Magia tuż za płotem". W sposób barwny i ciekawy pani Dorota wprowadzała uczniów w świat swojej twórczości. Zachęcała, żeby więcej czasu spędzali z książką, a nie komputerem.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupić książki z dedykacją i autografem. To jedno z form popularyzowania czytelnictwa, która ma zadanie wzmocnić wartość książki i szerzyć nawyk sięgania po nią.
X Powiatowy Konkurs Ortografii Angielskiej "Ace of Spelling"!

Dodano: 21 III 2017r.
Tekst: Marta Płocka
Już po raz dziesiąty w SP im. Jana Pawła II w Brzustowie, pod kierownictwem pani Iwony Kurzyk odbył się konkurs ortografii angielskiej "Ace of Spelling" - as pisowni. 35 dzieci z terenu całego powiatu tomaszowskiego w miniony poniedziałek, 20 marca 2017 r. zmagało się z dyktandem w języku angielskim. W konkursie wzięła także udział uczennica klasy V Szkoły Filialnej w Sadykierzu - Patrycja Jankowska, którą do konkursu zgłosiła oraz przygotowała pani Marta Płocka. Choć w tym roku Patrycji nie udało się wywalczyć miejsca na podium, to bardzo godnie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu powiatowym osiągając dość wysoki wynik w rankingu końcowym. Mamy nadzieję, że z roku na rok chętnych uczniów do udziału w konkursie będzie przybywać. Kolejna edycja konkursu już za rok.
DZIEŃ KOBIET W KLASIE V!

Dodano: 21 III 2017r.
Tekst: Marta Płocka
10 marca 2017 r. klasa V wraz z wychowawcą, panią Martą Płocką oraz Kierownikiem Szkoły panią Bernardetą Grot wybrali się na jednodniową wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Celem wyjazdu była pływalnia Aquarium Centrum Fit Rawa. Klasa postanowiła zorganizować wyjazd z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pod okiem doświadczonego instruktora zgłębiała tajniki nauki pływania, następnie mogła oddać się spontanicznym zabawom w wodzie, jacuzzi oraz na zjeżdżalniach. Po pływackich wyczynach, wygłodniali piątoklasiści odwiedzili też pobliską restaurację Mc Donald's, gdzie mogli zregenerować siły dzięki smacznym i sytym posiłkom.
INTEGRACJA KLAS SZÓSTYCH W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM!

Dodano: 19 III 2017r.
Tekst: Beata Szymańska
We wtorek 7 marca 2017 r., w ramach międzyszkolnej integracji, uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z szóstoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy pod opieką p. Grażyny Miniak, p. Dariusza Jedwabnego i p. Beaty Szymańskiej wybrali się do Tomaszowa Mazowieckiego.
Swój pobyt rozpoczęli od zwiedzenia wystawy pt. "Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych" w Muzeum Ostrowskich. Wystawa prezentowała 400 lat ewolucji lunety i teleskopu. Dzięki niezwykłym eksponatom, grafikom, obrazom i drukom uczniowie mogli prześledzić rozwój obserwacji astronomicznych dokonywanych w oparciu o proste przyrządy, poprzez lunety, aż po teleskopy umieszczane w przestrzeni kosmicznej. Na wystawie zaprezentowane były m.in. kopia lunety Galileusza, kopie lunet używanych przez Heweliusza, XIX wieczne lunety, spektroskop z 1873 r., koło południkowe z 1832 r., kamery CCD i model teleskopu Hubble´a. Ekspozycja miała charakter interaktywny. Zwiedzający mieli możliwość samodzielnie dokonywać obserwacji przez teleskopy, zrozumieć zasady działania i sposób ich użycia.
Kolejnym punktem wyjazdu była projekcja filmu pt. "Był sobie pies" w rezyserii Lasse Hallströma. To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia. Jego pierwszym wcieleniem jest rudy retriever przygarnięty przez kilkuletniego chłopca, który nadaje mu imię Bailey. Obaj są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi - nierozłącznymi towarzyszami w zabawie, smutkach i poważnych decyzjach.
Swój pobyt w Tomaszowie Mazowieckim zakończyliśmy posiłkiem w KFC.
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - ELIMINACJE GMINNE!

Dodano: 19 III 2017r.
Tekst: Beata Szymańska
27 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej miał na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z klasy V i VI. Po przeprowadzonym teście komisja konkursowa w składzie: kapitan Ernest Lech, ogniomistrz Joanna Tokarska oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec zakwalifikowała 4 uczniów do II części turnieju. Udzielone odpowiedzi pozwoliły wyłonić zwycięzców:
I miejsce - Martyna Sępińska,
II miejsce - Wiktoria Kościecha,
III miejsce - Bartosz Telega,
IV miejsce - Julia Dzika
Gratulujemy.
KONKURS PLASTYCZNY "TĘCZA"!

Dodano: 19 III 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza" pod hasłem "Cztery pory roku - barwy i cienie".
Prace na konkurs wykonało 16 uczniów.
Komisja konkursowa wyróżniła prace:
Macieja Sołdona - kl. V
Pawła Gałki - kl. IV
Mileny Kucharskiej - kl. VI
Serdecznie gratulujemy!
Szkolnym organizatorem konkursu była pani Małgorzata Jakubowska.
TRUDNA ORTOGRAFIA MOŻE BYĆ PRZYJEMNA!

Dodano: 13 III 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Gminny Konkurs Ortograficzny, który był przeprowadzony podczas ferii zimowych dla uczniów klas IV - VI został podsumowany. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Okazało się, że uczennica klasy V Patrycja Jankowska zajęła I miejsce.

Gratulacje!

DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

Dodano: 10 III 2017r.
Tekst: Aleksandra Wieteska, Marta Płocka
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
Dnia 6 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dzień Patrona. Z tej okazji zorganizowano apel, podczas którego uczniowie klas IV - VI przygotowali dwie części artystyczne.
Z okazji Dnia Patrona - Narcyzy Żmichowskiej uczniowie klasy V pod kierunkiem wychowawcy - p. Marty Płockiej przybliżyli postać patronki oraz jej twórczość.
Chłopcy z klas IV - VI, pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Aleksandry Wieteska przygotowali uroczysty apel, w którym zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożyli wszystkim Paniom i Koleżankom życzenia. Nie zabrakło również słodkich upominków. Na zakończenie Pani Kierownik - Bernardeta Grot podziękowała artystom i nauczycielom za przygotowanie apelu.

Sto lat wszystkim Paniom!

TŁUSTY CZWARTEK

Dodano: 5 III 2017r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Zdjęcia: Aleksandra Wieteska, Anna Laskowska
W dniu 23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Tego dnia nie powinno liczyć się kalorii. Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek przed Wielkim Postem dozwolone jest objadanie się. Jak głosi wieść, im więcej smakołyków zjemy w tym dniu, tym szczęśliwszy będzie dla nas cały kolejny rok. Nasi uczniowie szczęście mają zagwarantowane. Pączki im bardzo smakowały. Wszyscy uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują rodzicom za lukrowe słodkości.
PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

Dodano: 5 III 2017r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Zdjęcia: Aleksandra Wieteska
Jak co roku, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza", zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zbiórka trwała od 28 listopada do 9 grudnia. Uczniowie naszej szkoły, tak jak i w poprzednich latach włączyli się w akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem "ziarnko do ziarnka..." wszystkie klasy przez okres dwóch tygodni skrupulatnie zbierały monety. W tym roku udało się zebrać 109 zł, które w lutym przekazaliśmy Towarzystwu Nasz Dom.
Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji składamy serdeczne podziękowania.
WALENTYNKI

Dodano: 5 III 2017r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Zdjęcia: Aleksandra Wieteska
14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Zakochanych. W tym dniu wszyscy mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która przekazywała własnoręcznie zrobione walentynki. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni ubiór, oczywiście dominował kolor czerwony. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobywaliśmy się w tym dniu. Mamy nadzieję, że Walentynki przyniosły wszystkim bawiącym się w szkole wiele radości. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Alekdandrą Wieteska.
INFORMACJA!

Dodano: 1 III 2017r.
Beata Szymańska
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Luboczy i Sadykierzu informuje, iż do 3 marca 2017 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły lub u Kierowników Szkół deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenie do klasy I.

Nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 będzie prowadzony w terminie od 6 marca 2017 r. do 31 marca 2017 r.

Wnioski i deklaracje do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły.


(2kB) (2kB) (2kB) (2kB)
deklaracja zgłoszenie wniosek do przedszkola wniosek do kl. IZgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. o Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) od 1 września 2017 r.
 • dzieci siedmioletnie realizują obowiązek szkolny,
 • dzieci sześcioletnie obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne,
 • dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
 • Na wniosek rodziców naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może rozpocząć również dziecko sześcioletnie, jeżeli:
 • korzystało z rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej,
 • albo
 • posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną.
 • ...NIECH ŻYJĄ NAM!

  Dodano: 17 II 2017r.
  Tekst: Anna Laskowska

  "Babcia i dziadek są zawsze blisko - tak nas kochają,
  że wszystkie siły i czas swój wolny nam poświęcają!"

  Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w naszym przedszkolu odbyły się 3 lutego. Dla swoich wyjątkowych Gości wnuczęta przygotowały wiersze i piosenki, którymi wyrażały wdzięczność za opiekę, poświęcany czas, zrozumienie i w ogóle... Serce. Występ przed taką Publicznością był dla przedszkolaków dużym wyzwaniem - towarzyszyła mu i trema, i iście gwiazdorska recytacja! Wśród gości zaproszonych na uroczystość - i oklaskujących maluchy - byli również: Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak - Dyrektor Szkoły, Pani Anna Stańczyk - Inspektor ds Oświaty, Pan Leszek Kosiacki - Przewodniczącego RG i Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy, która nagrodziła małych aktorów słodyczami!
  Po odśpiewaniu "Sto lat!" wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom laurki i babeczki, a Pani Kierownik Bernardeta Grot zaprosiła wszystkich na dalsze świętowanie do stołówki! Była kawa, herbata i pyszne ciasta (2 torty!), a przede wszystkim serdeczna atmosfera! Dziękujemy Rodzicom dzieci za pomoc w zorganizowaniu uroczystości - wychowawczynie: p. Urszula Marzyjanek i p. Anna Laskowska.

  ZMIANA DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW - od 13 lutego 2017 r.

  Dodano: 9 II 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska
  Poniżej przedstawiamy zmiany w dowożeniu i odwożeniu uczniów obowiązujące od poniedziałku 13 lutego 2017 r. na trasie: Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina

  Plan dowozu i odwozu uczniów-PKS Opoczno:
  Sadykierz-Bobrowiec-Bartoszówka-Wiechnowice-Kanice-Brzozów-Glina.

  [2] [1]  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Sadykierz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska