NASZA SZKOŁA NAGRODZONA W V EDYCJI MPOTĘGI

Dodano: 13 VI 2018r.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż nasza szkoła otrzymała dofinansowanie mBanku na realizację zadań ujętych w projekcie pt. "Potęga matematyki". Spośród 588 wniosków w kategorii klas IV - VI oraz klas VII - VIII dofinansowanie otrzymało 185 projektów, wśród nich znalazł sie również nasz.
Ponadto "Potęga matematyki", jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowych 5 000 zł.
Głosowanie trwa od piątku 15 do 29 czerwca http://mpotega.pl/glosowanie/
Stąd też zwracamy się do wszystkich z prośbą o głosowanie na nasz projekt "Potęga Matematyki".
Z góry serdecznie dziękuję za oddane głosy - Beata Szymańska.VII GMINNE OBCHODY DNIA ZIEMI!

Dodano: 27 VI 2018r.
Dnia 10 czerwca odbyły się w naszej szkole VII Gminne Obchody Dnia Ziemi. "Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami" - to motyw przewodni tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta Gminy - Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Kosiacki, Pani Elżbieta Wilkońska - inicjatorka gminnych obchodów Dnia Ziemi, Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy - Pani Małgorzata Szczur, Dyrektor GOK w Rzeczycy - Pan Jacek Zakrzewski. Szczególnym gościem był Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi - Pan Kazimierz Perek.
Program obchodów Dnia Ziemi obejmował:
- powitanie zebranych przez Kierownika Szkoły - Panią Bernardetę Grot,
- wystąpienie Wójta Gminy Rzeczyca,
- wystąpienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi,
- podsumowanie gminnych konkursów ekologicznych: plastycznego pt. "Barwy przyrody" i literackiego na napisanie wiersza pt. "Przyroda wokół nas" pod patronatem Wójta Gminy Rzeczyca oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi,
- recytacja wyróżnionych wierszy,
- podsumowanie szkolnego konkursu zbiórki makulatury (zebraliśmy 2 700kg),
- przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów klasy IV b oraz chóru szkolnego. Tłem do przedstawienia była kwiatowa dekoracja nawiązująca do obchodzonej w tym roku 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. - występy zespołów działających przy GOK w Rzeczycy pod kierunkiem p. Karoliny Walczyk. W programie nie zabrakło konkursów o tematyce ekologicznej, a także zawodów sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. "Kwiatoumilacze", którego celem było wyczarowywanie kolorowych, recyklingowych doniczek do kwiatów.
Panie z Koła Gospodyń i Rady Rodziców zapewniły kulinarne przysmaki. Autorem przedsięwzięcia był nauczyciel przyrody. Nad całością obchodów Dnia Ziemi czuwała Kierownik Szkoły Pani Bernardeta Grot.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować VII Gminne Obchody Dnia Ziemi. Do zobaczenia za rok!WIZYTA PASTERSKA KSIĘDZA BISKUPA - Wojciecha Osiala!

Dodano: 22 VI 2018r.
"Bądź pozdrowiony gościu nasz!" - to słowa tradycyjnej piosenki religijnej, którymi w poniedziałek, 21 maja 2018 r., uczniowie zapraszali w progi swojej szkoły J.E. ks. dr hab. Wojciecha Osiala - Biskupa Pomocniczego Diecezji Łowickiej.
Pani Kierownik Bernardeta Grot w imieniu rodziców, nauczycieli, pracowników oraz uczniów szczególnie serdecznie powitała Dostojnego Gościa, a także Księdza Proboszcza Henryka Linarcika i Dyrektor SP Panią Grażynę Kielan, po czym pokrótce zaprezentowała podległą jej placówkę.
Chcąc uświetnić Uroczystość i godnie przyjąć Pierwszego Katechetę w diecezji, uczniowie zaprezentowali widowisko nawiązujące do obchodzonego aktualnie w Kościele Roku Świętego Stanisława Kostki - "Kostka znaczy więcej". Treścią przedstawienia było wyjątkowe, choć krótkie, życie Patrona dzieci i młodzieży. Interesujący scenariusz (autorstwa katechetki Anny Laskowskiej), przedstawiający sceny z życia Stasia w Rostkowie, Wiedniu i Rzymie, ciekawe kostiumy, renesansowa muzyka i świetne kreacje aktorskie uczniów klasy IVa sprawiły, że wszyscy oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Najważniejsze jednak było płynące z niego przesłanie - w życiu nie można poprzestawać na przeciętności, wciąż trzeba starać się o "więcej" - to właściwa droga do świętości! To właśnie Stanisław Kostka kierował się dewizą "Do wyższych rzeczy jestem stworzony".
Pod takim też hasłem został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów, a galeria ich prac była harmonijnym dopełnieniem przedstawienia i stanowiła oryginalną dekorację.
Po występie głos zabrał nasz szczególny Gość i - jako Pierwszy Nauczyciel Wiary - przeprowadził katechezę odnoszacą się do postawy życiowej Patrona, którego nie usidlały przyziemne sprawy, ale zawsze stawiał sobie wyższy cel.
Na zakończenie Ksiądz Biskup pomodlił się z zebranymi, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
Pani Kierownik, podziękowawszy za występ uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom, zaprosiła Gości na herbatę i ciasto. Wciąż w serdecznej i pełnej humoru atmosferze Ksiądz Biskup porozmawiał z dorosłymi diecezjanami i dokonał wpisu do kroniki. Życzył całej społeczności, aby przytoczona wyżej dewiza życiowa Świętego Stanisława Kostki stała się inspiracją dla naszych działań.Trzydniowa wycieczka w Kotlinę Kłodzką!

Dodano: 1 VI 2018r.
W dniach 9 - 11 maja 2018r. 45 osobowa grupa uczniów ze szkoły w Rzeczycy i w Sadykierzu pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce w Kotlinę Kłodzką. Tego dnia pogoda i humory wszystkim dopisywały. Po kilku godzinach podróży z krótkimi postojami dotarliśmy do Złotego Stoku, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Złota. Podczas całej trasy słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się m.in. że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Po wyjściu z kopalni przewodnik poprowadził nas do Sztolni Czarna. Trasa zwiedzania posiadała wspaniałe atrakcje: zjechaliśmy po niezwykłej zjeżdżalni, zobaczyliśmy jedyny podziemny wodospad w Polsce, z kopalni na powierzchnię wydostaliśmy się za pomocą niezwykłego tramwaju. W Złotym Stoku mieliśmy też możliwość wybijania pamiątkowych monet oraz obejrzenia kolekcji minerałów.
Pełni wrażeń pojechaliśmy do malowniczo położonego miasta nad potokiem Bystra - Kudowy Zdrój, aby zakwaterować się w ośrodku "Buenos-Aires". Wieczorem udaliśmy się na spacer do Parku Zdrojowego, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych, wspaniała roślinność i wiele zabytków.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy marszem do siedziby Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji i obejrzeliśmy film o walorach przyrodniczych i budowie geologicznej Gór Stołowych. Następnie wyruszyliśmy za granicę naszego kraju tj. do Czech. Urokliwe miejsce jakim jest Skalne Miasto w Adrspach wszystkim się spodobało. Wędrówka trasą turystyczną wśród baśniowych, olbrzymich form skalnych tworzonych przez wieki przez naturę oraz przepiękne jezioro na długo pozostaną w naszej pamięci. Następnie był czas na zakup pamiątek.
Około godz. 16.30 wróciliśmy do pensjonatu na obiadokolację. Dalszy program dnia zaplanowała nam już niestety deszczowa aura. Mieliśmy czas, aby wspólnie pograć w różne gry edukacyjne oraz wymienić wrażenia z pobytu w Skalnym Mieście.
W ostatnim dniu już powrotu do domu zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska Wrocław. Zobaczyliśmy wiele atrakcyjnych miejsc i zabytków m.in. staromiejski rynek, Ostrów Tumski, przepiękną Katedrę, mieliśmy również konkurs poszukiwania wrocławskich krasnali. Na zakończenie pobytu we Wrocławiu pojechaliśmy do słynnego Afrykarium. Zobaczyliśmy zwierzęta ekosystemów wodnych Afryki. Największe wrażenie zrobiły na nas pływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Około godz. 15.30 wyjechaliśmy z Wrocławia. Ostatni przystanek to czas na obiadokolację w Sangrodzu. Po długiej podróży ok. godz. 20.30 dotarliśmy do Sadykierza i Rzeczycy, gdzie już czekali stęsknieni rodzice.
Była to super wyprawa i super grupa.PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL!

Dodano: 22 V 2018r.
Tekst: Angelika Amróz
9 maja ruszyło głosowanie zorganizowane przez Dziennik Łódzki i Express Łódzki na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną i Najsympatyczniejszą Przedszkolankę.
Grupa JAGÓDKI ( 3-4-5latki) wraz ze swoją panią Angeliką Amróz walczą o zdobycie miana NAJSYMATYCZNIEJSZYCH.
LICZYMY NA WASZĄ POMOC!!!!!!
Głosy można oddawać do 13 czerwca do godz. 22.00
Grupa Przedszkolna Na Medal 2018r.
SMS pod nr 72355 o treści GM.144
Nauczyciel
SMS pod nr 72355 o treści PW.601
Szczegółowe informacje dostępne są na stroniePRZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU PT. "ZAKLĘTE GRANIE"!

Dodano: 22 V 2018r.
Tekst: Angelika Amróz
15 maja 2018 roku przedszkolaki ze z naszej szkoły wraz ze swoją wychowawczynią panią Angeliką Amróz oglądali w Kinie Włókniarz w Tomaszowie Mazowieckim spektakl pt. "Zaklęte granie". Sztukę przygotowali aktorzy z teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl poruszał problem zbyt długiego spędzania czasu przy komputerze. Bohaterowie baśni Tomek i Zuzia otrzymali w prezencie wymarzone tablety. Dając je dorośli zastrzegli, że dzieci mogą używać ich przez pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady może stać się przyczyną wielu kłopotów i niebezpieczeństw. I tak też się stało...
Na uznanie zasługiwała gra aktorów, którzy świetnie odegrali swoje role, byli bardzo wiarygodni. Odpowiednio dobrana do przedstawionych sytuacji muzyka budowała nastrój i tempo zdarzeń. Przedstawienie okazało się fantastycznym przeżyciem dla przedszkolaków. Spektakl bardzo nam się podobał i na długo pozostanie w naszej pamięci.KONSTYTUCJA 3 MAJA

Dodano: 15 V 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
W dniu 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczął się wniesieniem flagi oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Jakubowskiej wystąpili z przedstawieniem. Opowiedzieli o wielkiej radości płynącej z ustanowienia Konstytucji 3 Maja. W trakcie występów zaśpiewano "Majową Jutrzenkę". Uczniowie pokazali, jak ten dzień 227 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski oraz przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą w tamtej epoce.
Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy.
Występ był udany, czego potwierdzeniem była reakcja publiczności.WYCIECZKA DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dodano: 22 IV 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w IV Edycji Konkursu "Listy do Taty". Czterech uczniów z klasy V i czterech uczniów z klasy VI zostało wyróżnionych zaproszeniem do Sejmu RP w Warszawie. Atrakcją była wycieczka do Sejmu i Senatu RP oraz Muzeum Narodowego dnia 17.04.2018 r. z jego opiekunem na koszt senatora - organizatora konkursu.
Na początku wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Podczas wędrówki po galeriach uczniowie podziwiali największy polski obraz "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki. Specjalne miejsce w zbiorach zajmują obrazy zrabowane z warszawskiego Muzeum Narodowego podczas II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, tam pan przewodnik zapoznał uczniów, czym jest Sejm i Senat, jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali znajomość obecnego składu parlamentarnego.
Wszyscy jesteśmy wdzięczni organizatorom tej wycieczki do tak szczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy.INFORMACJA!

Dodano:19 IV 2018r.
Komisja rekrutacyjna podaje listę dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Sadykierzu na rok szkolny 2018/2019.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziały przedszkolnego na rok 2018/2019
Konkurs historyczny "KRĄG"

Dodano: 12 IV 2018r.
Tekst: Agata Ostalska

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG". Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych. Do testu konkursowego składającego się z 30 pytań z zakresu najważniejszych, przełomowych wydarzeń z historii Polski oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień Regionu przystąpiło 26 uczniów z klas V - VII.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś najlepszy wynik i I miejsce w szkole zdobył uczeń klasy VI - Jakub Wrzesień, II miejsce - Magdalena Narożnik, a III - Patrycja Jankowska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
ODEJDŹ ZIMO ZŁA!

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Marta Płocka
Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, 21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły, którzy w środę, 21 marca wraz z nauczycielami udali się na dość nietypowe w tym roku topienie marzanny. Pomimo mroźnej aury, udało nam się spalić marzannę i pożegnać zimę (oraz przypomnieć jej, że już czas na wiosnę). Następnie uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami rysowali i malowali pierwsze oznaki wiosny, a klasy IV-VI, pod czujnym okiem p. Dariusza Jedwabnego uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Zabawy było co nie miara! Mamy nadzieję, że zima weźmie sobie nasze słowa do serca i ustąpi miejsca, jakże wyczekiwanej wiośnie.NAJŁADNIEJSZA PALMA!

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
21 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się konkurs "Palma i Pisanka Tradycyjna". Tradycja jest bardzo ważnym i cennym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.
Konkurs poprzedziły warsztaty przeprowadzone przez twórczynie ludowe p. Mariannę Pawlak i p. Genowefę Kosiacką-Bąk. W spotkaniu na palmę wzięło udział 23 uczniów, w tym 6 uczniów z naszej szkoły. Wśród uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w tym konkursie sa uczniowie naszej szkoły.
I miejsce zajęła - Wiktoria Socha uczennica klasy V, wyróżnienie - Magdalena Jankowska uczennica klasy IV.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, a dodatkowo książki z dedykacją autorki p. Genowefy Kosiackiej-Bąk pt. "Ze wspomnień Dziadka i Babci".
Zadowoleni uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami wrócili do szkoły.
Gratulujemy sukcesów!GRAJĄCE USTA!

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Marta Płocka
19 marca, do naszej szkoły zawitał z comiesięczną wizytą Pan Hanusz Kowalczyk, aby na chwilę przenieść naszą szkolną brać w zaczarowany świat muzyki. Tradycyjnie też, nie przyjechał do nas sam, lecz ze wspaniałą muzyczną załogą. W tym miesiącu odwiedzili nas dwaj młodzi i niezwykle utalentowani beatboxerzy - Pan Bartek oraz Pan Damian. Co to takiego beatbox? Jest to forma rytmicznego tworzenia dźwięków - np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy - ust, języka, krtani, gardła, czy przepony. Nasi uczniowie świetnie się bawili, ucząc się zarazem podstawowych technik i zasad tworzenia beatboxu. Było śmiesznie, muzycznie, rytmicznie. Kilkoro wybrańców zmierzyło się również w beatboxowym pojedynku.ŚWIATECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 29 III 2018r.DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ KOBIET!

Dodano: 15 III 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Przeddzień, 7 marca świętowaliśmy Dzień Patrona i Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowano apel, podczas którego uczniowie klasy V przygotowali dwie części artystyczne pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Jakubowskiej.
Z okazji Dnia Patrona - Narcyzy Żmichowskiej uczennice klasy V przybliżyły postać patronki oraz jej twórczość. Natomiast chłopcy zorganizowali apel, w którym zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Sprawili, że ten dzień był szczególnie miły i wesoły.
Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim Paniom i koleżankom życzenia. Niezabrakło również słodkich upominków.INFORMACJA!

Dodano: 6 III 2018r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy informuje, że nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 prowadzony będzie w terminie od 1 do 28 marca 2018 r., przy czym:
1. Od 1 do 7 marca 2018 r. można składać pisemne deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenia do klasy pierwszej dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły.
2. Od 8 do 28 marca 2018 r. można składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wzory deklaracji i wniosków są do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie lub u Kierowników szkół filialnych.
  1. WNIOSEK rodzica o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

  2. DEKLARACJĘ o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2018/2019.

  3. ZGŁOSZENIE dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły lub u Kierowników Szkół
ZARZĄDZENIE NR 4/2018 WÓJTA GMINY RZECZYCA
w sprawie postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów
do oddziałów przedszkolnych

Dodano: 21 II 2018r.
Dodała: Beata Szymańska
Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Nr 4/2018 Wójta Gminy Rzeczyca z dnia 26. 01. 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej, prowadzonej przez Gminę Rzeczyca na rok szkolny 2018/2019.Zarządzenie Nr 4/2018


Terminy postępowania rekrutacyjnego"Umarł król, niech żyje król"!

Dodano: 22 II 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 16 lutego 2018 r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wybrali sie na przedstawienie teatralne pt. "Książę i żebrak", na motywach powieści Marka Twaina. Przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl był wystawiony w MDK-u w Rawie Mazowieckiej. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Małgorzata Jakubowska i p. Anna Laskowska.
Sztuka opowiadała historię zamiany miejscami dwóch chłopców żebraka Tomka i księcia Edwarda. Każdy z nich chciał sprawdzić, jak wygląda życie drugiego, jednak, gdy już dochodzi do zamiany, bohaterowie przekonuja się, że wejście w życie innej osoby nie jest takie proste. Okazuje się również, że aby być władcą nie musi liczyć się urodzenie, ale także cechy jak dobroć i szlachetność.
Gra aktorów pełna naturalności wywołała na twarzach dzieci śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Wesoła muzyka podkreślała całe to widowsiko.
Warto poświęcić czas i oddać się tej pożytecznej rozrywce, jaka jest teatr.PTAKOLICZENIE!

Dodano: 22 II 2018r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 23 stycznia uczniowie naszej szkoły - klasa IV b brała udział w akcji "Ptakoliczenia". Akcja jest koordynowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a dla nas poprowadził ją ornitolog Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Uczniowie zostali zapoznani z celem akcji "Ptakoliczenia", przybliżona została tematyka zimujących ptaków w naszym otoczeniu. Symbolem tegorocznej akcji jest czeczotka. W trakcie spacerów udało się zaobserwować 14 gatunków ptaków, m.in. trznadle, wróble, myszołowy, sroki, sikorki, bogatki, kruki. Wyniki obserwacji zebrane podczas akcji zostały przekazane głównemu organizatorowi tj. OTOP. Udział w akcji pozwolił uczniom bliżej poznać niektóre ptaki zimujące w naszej najbliższej okolicy.PTASIA STOŁÓWKA!

Dodano: 20 II 2018r.
Tekst: Grażyna Miniak
Pod takim hasłem Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy zorganizował konkurs plastyczny. Z naszej szkoły prace na konkurs wykonali uczniowie: Wiktoria Jaworska, Mikołaj Jankowski, Małgorzata Grzywka i Piotr Markiewicz z klasy III oraz Aleksandra Owczarek, Andżelika Królak, Filip Kaczmarski, Kuba Mrowiński, Klaudia Sępińska, Wojciech Jankowski, Hubert Szopa, Zuzanna Kaczmarska, Patrycja Jankowska, Zuzanna Goszkiewicz, Jakub Wrzesień, Maciej Sołdon z klas IV - VI.
Dnia 24 stycznia p. Szymon Kielan pracownik NPK w Moszczenicy odwiedził naszą szkołę, aby przekazać informacje z podsumowania konkursu i wręczyć nagrody.
I i II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły Wiktoria Jaworska i Mikołaj Jankowski.
Wyróżnienie zdobył Hubert Szopa uczeń klasy IVa.
Szkolnym organizatorem konkursu była p. Aleksandra Wieteska i p. Grażyna Miniak.
Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.GMINNE DYKTANDO!

Dodano: 17 II 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyło się Gminne Dyktando o tematyce ekologicznej. Wzięły w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Łącznie dyktando pisało 34 uczniów. Tekst dyktanda dotyczył pożaru w borze. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwała komisja składająca się z nauczycieli języka polskiego.
Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, najlepsi otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczyca.ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA!

Dodano: 14 II 2018r.
Tekst: Angelika Amróz
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Filialnej zapraszanie dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 24 stycznia, w grupie 3-4-5-latków pod opieką p. A. Amróz oraz grupie 5-6-latków pod opieką p. U. Marzyjanek, odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie kierownik szkoły- Pani B. Grot przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią Wójt Gminy Rzeczyca Iwonę Łuszcz-Krawczyk oraz Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczyca - Pana Leszka Kosiackiego
W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami, papierowe róże oraz czerwone serca z masy solnej.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tejże placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW na II semestr roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 27 I 2018r.
Dodała: Beata Szymańska
WYCIECZKA DO TEATRU MUZYCZNEGO W ŁODZI!

Dodano: 3 II 2018r.
Tekst: Marta Płocka
15 stycznia, uczniowie klasy VI wraz z klasami V i VI ze Szkoły Filialnej w Luboczy odwiedzili Teatr Muzyczny w Łodzi. Wraz z polonistką - p. Beatą Zielińską oraz wychowawczyniami - p. Martą Płocką oraz p. Beatą Grzejszczyk, uczniowie obejrzeli sztukę teatralną na podstawie powieści Carola Dickensa pt.: "Opowieść Wigilijna". Opowiada ona o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie. Aktorzy na chwilę przenieśli nas w magiczny świat duchów oraz zjaw. Było mroczno, tajemniczo, ale momentami bardzo wzruszająco. Po spektaklu, uczniowie udali się do pobliskiej Manufaktury do strefy restauracji. To był zdecydowanie udany poniedziałek!"KARNAWAŁOWE TAŃCE"!

Dodano: 3 II 2018r.
Tekst: Marta Płocka
22 stycznia, tradycyjnie w naszej szkole odbył się koncert muzyczny, prowadzony przez pana Hanusza Kowalczyka. Tym razem, z racji pory, w jakiej koncert miał miejsce, nosił on nazwę "Karnawałowe tańce". Pan Hanusz zaprosił do udziału dwójkę utalentowanych tancerzy z łódzkiego teatru "V6". Zaprezentowali oni przepiękną cha-chę oraz taniec nowoczesny, a naszych uczniów zaprosili do wspólnej nauki podstawowych kroków tych tańców oraz tradycyjnie, do udziału w muzycznej rywalizacji. Nasi uczniowie mieli także okazję poznać i posłuchać utworów królowej i króla muzyki pop - Michaela Jacksona oraz Madonny. Atmosfera podczas koncertu była niezwykle muzyczna, taneczna i zagrzewająca do karnawałowej zabawy."...narodził się wam Zbawiciel..."!

Dodano: 19 I 2018r.
Tekst: Anna Laskowska
Szkolne jasełka zawsze wprowadzają nas w szczególną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W piątek, 22 grudnia, cała społeczność szkolna zebrała się przed sceną, by obejrzeć Bożonarodzeniowe przedstawienie. Cieszyliśmy się tym bardziej, że byli z nami zaproszeni goście: Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, Pani Grażyna Kielan - Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pan Leszek Kosiacki - Przewodniczący Rady Gminy Rzeczyca, Pan Jacek Zakrzewski - Dyrektor GOK w Rzeczycy, a także Rodzice.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w role. Tradycyjne jasełka, w których hołd nowo narodzonemu Dzieciątku składają pasterze i królowie, wzbogacone zostały o scenę raju i grzech pierwszych ludzi, zapowiedź nadejścia Zbawiciela i Zwiastowanie Maryi. Było również odniesienie do tradycji wolnego miejsca przy stole - "czy byłbyś gotowy zaprosić do stołu każdego, kto puka do drzwi?" Nie brakło zadumy, refleksji, wzruszenia, ale i uśmiechu (przy sprzeczce pasterzy). W osobliwy nastrój wprowadziły widzów nie tylko sceniczne postacie, ale również dekoracja i harmonijnie wkomponowana w scenariusz muzyka - zarówna ta klasyczna, jak i kolędy. Oklaski, którymi nagrodzono występ aktorów z klasy III i IVa, były dowodem, że przedstawienie się podobało.
Goście - Pani Zastępca Wójta i Pan Przewodniczący - tradycyjnie już częstowali świątecznymi cukierkami, co jeszcze bardziej poprawiło radosny nastrój uczniów!
Zanim uczniowe rozpoczęli wigilijne spotkania w klasach, głos zabrała Pani Kierownik Bernardeta Grot, która podziękowała za jasełka uczniom i ich wychowawcom - p. Aleksandrze Wieteska i p. Annie Laskowskiej, a wszystkim obecnym złożyła serdeczne świąteczne życzenia.
W tym dniu nagrodzono również uczestników szkolnego konkursu "Gwiazda betlejemska". Zgromadzone prace zaprezentowane podczas szkolnej wigilii tworzyły oryginalną dekorację, a te najpiękniejsze były symbolicznym upominkiem świątecznym dla naszych Gości. Stało się tradycją, że nagrody - słodkie upominki - otrzymują wszyscy uczestnicy - 63, dzięki wielkoduszności Państwa Danuty i Jerzego Grotów, którym serdecznie dziękujemy!
Podziękowania składamy również Panstwu Magdalenie i Piotrowi Sępińskim za pomoc w dekoracji sali.I POWIATOWE MIKOŁAJKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 4 I 2018r.
Tekst: Angelika Amróz
We wtorek 5 grudnia 2017r. w hali sportowej w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowane zostały I Powiatowe Mikołajki dla przedszkolaków z powiatu tomaszowskiego. W wydarzeniu wzięły udział przedszkolaki z grupy 3-4-5 latków z naszej szkoły wraz z dziećmi ze Szkoły Filialnej w Luboczy. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Animacji Społecznej oraz Fundacja "Poranek" z Tomaszowa Mazowieckiego. Na początku, wszystkich zaproszonych gości przywitała sama Mikołajowa w osobie pani Elżbiety Łojszczyk - dyrektor Powiatowego Centrum. Oprócz niej były też śnieżynki, elfy, skrzaty, Elsa, a nawet kapitan Jack Sparrow. Jednym słowem organizatorzy zapewnili dzieciom całą gamę najpiękniejszych postaci bajkowych. Jednak mimo wielu atrakcji, np. wytycznie drogi dla Mikołaja, najmłodsi czekali na tego najważniejszego gościa - Świętego Mikołaja, który w końcu pojawił się, sprawiając wszystkim wielką radość.
W kolejnej części wyjazdu przedszkolaki śpiewały i tańczyły przed samym Mikołajem. Prezentowały piosenki o zbliżających się świętach, które nie miały końca. Po tej części organizatorzy przygotowali konkurencje dla dzieci, m.in.: wykonanie bałwanka, czy zdmuchiwanie białych piłeczek. Na zakończenie dnia każde dziecko dostało prezent od samego Mikołaja. Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy bawili się na I Powiatowych Mikołajkach.
Dziękujemy Pani Dyrektor Grażynie Kielan za wspaniałe Mikołajki i Panu Wójtowi Markowi Kaźmierczykowi za użyczenie przedszkolakom darmowego autokaru.ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 22 XII 2017r.WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE!

Dodano: 28 XII 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
Wzorem lat poprzednich, także w tym roku szkolnym kontynuujemy w naszej szkole akcję zbiórki nakrętek. To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki segregacji odpadów w postaci zbiórki nakrętek wspiera chore dzieci.
Tym razem pomagamy małej Kasi Majchrzak z poważnymi wadami wrodzonymi. W miesiącu grudniu przekazaliśmy ok. 100 kg nakrętek na rehabilitację dziewczynki. Rodzice Kasi serdecznie dziękują za okazaną pomoc.
Zachęcam wszystkich uczniów do włączenia się w akcję zbierania nakrętek i dostarczenia ich do szkoły. Przypominam, że zbieramy tylko plastikowe nakrętki tj.: po napojach, chemii gospodarczej, kosmetykach.MIKOŁAJKOWY SEANS FILMOWY!

Dodano: 16 XII 2017r.
Tekst: Marta Płocka
W miniony wtorek, 12 grudnia, klasa VI wraz z klasą V i VI Szkoły Fililanej w Luboczy wybrała się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim. Celem tego mikołajkowego wyjazdu była projekcja filmu "Listy do M.3". To wzruszająca opowieść o historii kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Film bardzo podobał się uczniom, przeniósł ich w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia które już niebawem przed nami.ZACZAROWANE DRZEWKO!

Dodano: 15 XII 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
7 grudnia 2017r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynią p. A. Amróz świętowały Dzień Choinki! Podczas zajęć edukacyjnych pod hasłem "Zielone szaleństwo" dzieci wysłuchały wiersza Marii Terlikowskiej pt. "Zaczarowane drzewko" i poznały tradycje związane ze zwyczajem ubierania choinki. W tym dniu przedszkolaki bardzo chętnie tworzyły ozdoby choinkowe, którymi "zaczarowały" i przyozdobiły drzewko w przedszkolu. Dzieci wzięły również udział w zajęciach przyrodniczych poświęconych różnym gatunkom drzew iglastych, a jedno drzewko w ogrodzie przedszkolnym zostało "ubrane" własnoręcznie zrobionym, przez dzieci, kolorowym łańcuchem."IMIENINY MIKOŁAJA"!

Dodano: 14 XII 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

"Mikołajki mogą być jak z bajki... Dla każdego!
Dla Tomka, dla Majki, dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza...
Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!"

M. Terlikowska

6-go grudnia w grupie 3-4-5-latków wszyscy przenieśliśmy się w "bajkowy świat". Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo - po prostu "mikołajkowo". Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa - Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki... to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie ... przyszli prawdziwi pomocnicy Mikołaja w osobie samego Wójta Gminy Rzeczyca - Pana Marka Kaźmierczyka, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej - Pani Grażyny Kielan oraz Pani Bernardety Grot - Kierownika Szkoły Filialnej w Sadykierzu.
To byli naprawdę niezwykli goście, którzy obdarowali prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymany prezent podziękowały piosenkami. Dzieci zapraszały Pomocników Mikołaja do domów oraz oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.
W tym świątecznym dniu nie zabrakło mikołajkowych atrakcji. Na początku dzieci malowały różne części Mikołaja, które później musiały pięknie wyciąć i złożyć. Następnie razem z wychowawczynią uczniowie wykonywali piękny, kolorowy i bardzo długi łańcuch, który zawisł w oknach naszego przedszkola. Kolejną atrakcją przygotowaną dla maluchów było malowanie bombek farbami. Każdy wybrał swój ulubiony kolor i pomalował nim zupełnie czystą, białą bombkę, którą po wyschnięciu dzieci mogły zabrać do swojego domu i ozdobić nią zieloną choinkę
Tego dnia dzieci poznały również zanikającą już tradycję związaną z kolędnikami, którzy dawniej chodzili od domu do domu, ogłaszali dobrą nowinę oraz "przynosili urodzaj i szczęście".
Na zakończenie dnia wspólnie śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju oraz kolędy, dzięki którym poczuliśmy świąteczną atmosferę.SEANS FILMOWY pt. "BALERINA"!

Dodano: 14 XII 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
W dniu 30.11.2017 r. w naszej szkole odbył się seans filmowy pt. "Balerina". Pokaz filmowy, przeniósł uczniów do XIX-wiecznego Paryża, gdzie właśnie budowano wieżę Eiffla, a Statuę Wolności szykowano do Ameryki. Film wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci i już od samego początku wciągnął do swojego świata - ani przez chwilę nie można było się nudzić. Twórcy przygotowali dla widzów masę atrakcji: piękną choreografię, wpadającą w ucho muzykę i angażujące zwroty akcji. Choć "Balerina" podejmowała typowo "dziewczęcą" tematykę, nie była wyłącznie bajką dla małych niespełnionych baletnic. Twórcy zadbali o to, by lekcja o sięganiu po marzenia była przekonująca dla wszystkich dzieciaków, bez względu na płeć. Maluchy o aspiracjach naukowych mogły utożsamiać się z drugim - niemal równoległym - bohaterem animacji. Uczniowie z niesamowitą ciekawością i uwagą śledzili losy małej Felicji.WRÓŻBY ANDRZEJKOWE!

Dodano: 9 XII 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
W szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ 29 listopada były obchodzone andrzejki, które przygotował Samorząd Szkolny.
Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżba z monetą cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, a przy andrzejkowej numerologii można było poćwiczyć matematykę. Wróżby przeplatane były zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była radosna, uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach.WYCIECZKA DO WARSZAWY!

Dodano: 6 XII 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
W dniu 28 listopada 2017r. uczniowie klas IV i V naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Anną Laskowską, p. Grażyną Miniak i p. Małgorzatą Jakubowską wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Podczas pobytu uczniowie mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Dzięki temu niektóre dotychczas skomplikowane prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe. Uczestniczyliśmy także w pokazach naukowych w Teatrze Robotycznym oraz Teatrze Wysokich Napięć. W trakcie pokazów uczniowie dowiedzieli się m. in. czym jest światło, co da się zrobić dzięki kolorom, zobaczyli połyskującą czaszę generatora Van de Graffa, różne kule i rury z zygzakami piorunów,odkryli najbardziej elektryzujący teatr. Następnie udaliśmy się do planetarium Niebo Kopernika, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Astronauta". Dzięki projekcji na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron mieliśmy wrażenie przebywania w dalekich zakątkach kosmosu. Pobyt w CNK i w planetarium to wspaniała naukowa przygoda. Ostatnim punktem programu wycieczki był Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Byliśmy zauroczeni tym magicznym miejscem oraz ilością świetlnej wystawy nawiązującej do historii pałacu. Dla każdego uczestnika wycieczka ta pozostanie niezapomnianym przeżyciem.PLUSZOWE MISIE OPANOWAŁY PRZEDSZKOLE!

Dodano: 6 XII 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. "Przybyły" ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią p. A. Amróz uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w "Krainie Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek i misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM!

Dodano: 25 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
23 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policją z Komisariatu Policji w Czerniewicach. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz przypominali o prawidłowym korzystaniu z sygnalizacji świetnej. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.
Celem pogadanki było uświadomienie dzieciom zagrożeń, na jakie są narażone podczas zabaw oraz zwrócenie uwagi na ich bezpieczeństwo. Prowadzący zajęcia uczyli przedszkolaków między innymi podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać poruszając się po drodze. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili także na kontakty z osobami nieznajomymi i postępowanie w takich przypadkach. Wytłumaczyli dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Podczas spotkania przedstawiono również maluchom rolę policjanta w społeczeństwie oraz jego umundurowanie w codziennej służbie. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie w formie pięknych kolorowanek."NIEPODLEGŁA, ZMARTWYCHWSTAŁA, NIECHAJ DZWONI DZWON!"

Dodano: 17 XI 2017r.
Tekst: Marta Płocka
8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, panią Martą Płocką przedstawili zarys historyczny Polski XIX oraz XX w. Wiersze oraz komentarze pozwoliły poczuć atmosferę zwycięstwa i wyzwolenia, kiedy to Polska, po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2017!

Dodano: 17 XI 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
27 października 2017r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XII edycja turnieju Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa na szczeblu powiatowym. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Celem turnieju jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, wyrabianie umiejętności samodzielności działania, odpowiedzialności oraz pobudzenie do twórczej aktywności. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Iskierka i Dawid Witkowski. Uczniowie zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody, a opiekunowie podziękowania."Kto, jak nie ja" - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY!

Dodano: 11 XI 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 9 listopada 2017 r. gościliśmy po raz kolejny teatr "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Kto, jak nie ja" skierowane do uczniów klas IV - VI.
Podczas spektaklu realizowane były zagadnienia związane z programem: profilaktyka przemocy fizycznej i psychicznej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych. Profilaktyka negatywnych skutków związanych z papierosami. Podejmowanie wyborów i odpowiedzialności za decyzje. Kształcenie poczucia asertywności, szacunek dla opiekunów i nauczycieli oraz szczególne przywiązanie do rozwijania indywidualnych pasji.
Przedstawienie zrobiło na uczniach duże wrażenie.HAPPY HALLOWEEN!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem "HALLOWEEN". We wtorek - 31.10.17r. - przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy "na oko", dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić?
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice, wróżki lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween był kolor czarny i pomarańczowy. Przedszkolaki wraz z panią wychowawczynią Angeliką Amróz bawiły się przy muzyce, oglądały przebrania dzieci z drugiej grupy, pod opieką pani Urszuli Marzyjanek, kolorowały straszne dynie oraz lepiły pająki z plasteliny.
Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
Przedszkolaki z przedszkola w Sadykierzu już po raz kolejny świętowały Dzień Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się 18 października. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pod opieką pani Urszuli Marzyjanek i pani Angeliki Amróz. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Z tej okazji Pani Kierownik Bernardeta Grot odczytała Akt Ślubowania Przedszkolaka. Wszystkie dzieci przyrzekły nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać. Pani Dyrektor Grażyna Kielan odczytała Akt Ślubowania Rodziców, którzy obiecali kochać swoje pociechy. W dalszej części uroczystości dzieci słuchały bajki, którą przeczytała Pani Iwona Łuszcz- Krawczyk Zastępca Wójta. Po tej części przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Po występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne odśpiewano Hymn Przedszkolaka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci za wspaniały występ otrzymały słodką niespodziankę od Pani Dyrektor Grażyny Kielan oraz Pani Wójt - Iwony Łuszcz-Krawczyk. Następnie wszyscy zaproszeni goście, rodzice oraz przedszkolaki udali się na świetlicę szkolną, gdzie wspólnie z rodzicami przygotowywali pyszne naleśniki, gofry i babeczki.
Na zakończenie uroczystości na przedszkolaków czekała kolejna niespodzianka - malowanie twarzy, którą przygotowali rodzice. Nie zabrakło także zdjęć, do których bardzo chętnie pozowały. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w promowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.DZIEŃ MARCHEWKI - bardzo zdrowy dzień pomarańczowy!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Dnia 16 października 2017r. odbył się w naszym przedszkolu bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka, ponieważ był to Dzień Marchewki.
Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a sala zamieniła się w "marchewkowe pole".
Po śniadaniu przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Angeliką Amróz oraz p. Urszulą Marzyjanek spotkały się na wspólnej zabawie. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce. A potem były marchewkowe konkursy i zawody, m.in. lepienie marchewek z plasteliny oraz kolorowanie bardzo dużej marchewki. Między konkursami uczyliśmy się "Pomarańczowego tańca". Nagrodą za zabawy konkursowe były pyszne marchewki. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

Dodano: 26 XI 2017r.
Tekst: Anna Pietrusińska, Małgorzata Jakubowska

Dzień 13 października 2017 r. w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Strój szkolny wszystkich uczniów podkreślał uroczysty charakter tego dnia. Po ponad miesięcznej nauce dla uczniów klasy I nadszedł moment złożenia ślubowania. Uroczystość uświetnili zaproszeni Goście: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Inspektor ds. Oświaty - Pani Anna Stańczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Kosiacki, Dyrektor PSP w Rzeczycy - Pani Grażyna Kielan oraz rodzice.
Akt ślubowania odczytała i dokonała pasowania na ucznia Dyrektor Szkoły - Pani Grażyna Kielan. Kierownik Szkoły - Pani Bernardeta Grot i wychowawczyni - Pani Anna Pietrusińska wręczyły pamiątkowe dyplomy. Były również życzenia: dużo sukcesów w nauce, niezapomnianych chwil spędzonych w szkole oraz pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym punktem tego uroczystego dnia była krótka część artystyczna w wykonaniu pierwszaków. Dzieci z przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Uroczystość ślubowania dopełnił występ Samorządu Szkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły złożył życzenia oraz wręczył słodkie upominki.VII ŚWIATOWE ZMAGANIA Z TABLICZKĄ MNOŻENIA!

Dodano: 22 X 2017r.
Tekst: Beata Szymańska
W dniu 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem organizowanej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, a w szczególności przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia "tabliczkowych" zaległości.
Tego dnia, lekcje matematyki rozpoczynały się od egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Każdy uczeń wybierał los z pięcioma trudnymi działaniami i jeżeli wszystkie wykonał poprawnie otrzymywał tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Po egzaminie nadszedł czas na "tabliczkowe łamanie głowy". Uczniowie, pracując w grupach, zmagali się z matematycznymi zagadkami, rebusami, szyframi i innymi łamigłówkami.
Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym powodzeniem i sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. EXPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA gratulujemy.SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017!

Dodano: 26 IX 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
"Nie ma śmieci - są surowce" pod takim hasłem od 15-17 września w całym kraju trwała 24 edycja akcji Sprzątania Świata,której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Od wielu lat uczestniczą w niej uczniowie naszej szkoły. Tym razem sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz pobocza dróg Sadykierz - Brzozów i Sadykierz - Bartoszówka. Uczniowie zbierali śmieci z zaangażowaniem i pamiętali o właściwym ich segregowaniu. Odbyły się także pogadanki na temat poszanowania środowiska oraz zmiany postrzegania odpadów nie jako śmieci, a surowce wtórne, które można ponownie - z korzyścią dla środowiska wykorzystać.
Pamiętajmy,że najważniejsze jest jednak nieśmiecenie!"WZOROWA ŁAZIENKA" dla Szkoły Filialnej w Luboczy!

Dodano: 19 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska

Szkoła Filialna w Luboczy bierze udział w IV edycji programu "Wzorowa Łazienka" , którego inicjatorem jest marka Domestos. Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Program "Wzorowa Łazienka" ruszył już 21 sierpnia 2017 r. i jest skierowany do publicznych szkół podstawowych.
Udział w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji. Są one przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać na lekcjach wychowawczych dla dzieci w każdej klasie szkoły podstawowej. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.
Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi otrzymać jak najwięcej głosów, każdy może oddać głos na naszą szkołę, wystarczy wejść na stronę Zalogować się i oddać głos. Głosowanie na zarejestrowane szkoły będzie możliwe od 11 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Bardzo prosimy również do włączenia się wszystkich sieci naszych szkół PSP Rzeczyca, Filię w Sadykierzu oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Szkoła może otrzymać dodatkowe punkty za rejestrację paragonu dokumentującego zakup środka czystości DOMESTOS. Każdy mieszkaniec może oddać na naszą szkołę głos i zarejestrować paragon z zakupem środka czystości DOMESTOS. Uczniowie, mogą również przynosić paragony do szkolnego SUPERBOHATERA CZYSTOŚCI (ucznia zaangażowanego w pracę projektu) PSP Rzeczyca - Amelia Domagała, Filia Sadykierz - Patrycja Jankowska, Filia Lubocz - Agata Przyborek, Gimnazjum w Rzeczycy - Angelika Goska. Szkoły będą mogły zdobywać także dodatkowe punkty, biorąc udział w różnych aktywnościach związanych z tematem programu, na przykład edukacją w zakresie higieny. Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł.
Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych toaletach.
Regulamin programu oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania punktów znajdują się na

PROSIMY O GŁOSY
Kierownik Szkoły Filialnej w Lubocz
- Agata Ewa OstalskaUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018!

Dodano: 7 IX 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
4 września o godz. 8.30 odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Na początku wprowadzony został poczet flagowy i odśpiewany hymn państwowy oraz została przypomniana 78 rocznica wybuchu II wojny światowej.
Pani Kierownik Bernardeta Grot powitała zaproszonych gości:
Wójta Gminy Rzeczyca - Marka Kaźmierczyka,
Panią Dyrektor - Grażynę Kielan,
Panią Inspektor ds. Oświaty - Annę Stańczyk,
Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów, a także pracowników szkoły.
Następnie głos zabrał Pan Wójt, który powitał wszystkich serdecznie oraz pogratulował sukcesu w wyborze na dyrektora Pani Grażynie Kielan i życzył powodzenia na kolejne 5 lat urzędowania.
Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 1 IX 2017r.
Dodała: Beata Szymańska
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

Dodano: 3 VIiI 2017r.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I - VII otrzymują bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Zakupić należy tylko podręczniki do religii oraz uczniowie klasy VI - podręcznik do języka niemieckiego.
Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego znajduje się w zakładce Podręczniki 17/18.
[2] [1]Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Sadykierz
Webmaster & admin:  Beata Szymańska