[2] [1]
ZABAWA CHOINKOWA!

Dodano: 2 II 2016r.
Tekst: Marta Płocka
Zdjęcia: Mariola Kraszewska, Beata Szymańska
29 stycznia 2016r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Impreza była przednia, gdyż dopisali nie tylko uczniowie naszej szkoły, lecz także rodzice i inni bliscy. W tym roku bawiliśmy się w rytmie muzyki serwowanej przez DJ-a Mariusza Kozłowskiego, który potrafił zachęcic do tańca nawet najbardziej zatwardziałych "ściano-podpieraczy":). Miłym akcentem był również obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Na zakończenie do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj, wręczając słodkie upominki każdemu z dzieci.
To był bardzo miły dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego z nas!
"KOMPUTEROWY ZAWRÓT GŁOWY" - spektakl profilaktyczny!

Dodano: 2 II 2016r.
Tekst: Beata Socha
Zdjęcia:
Dnia 28 stycznia 2016r. do naszej szkoły przyjechała aż z Białegostoku grupa teatralna ze Studia Artystycznego ARENA, by przedstawić zgromadzonym dzieciom na widowni spektakl profilaktyczny pt. "Komputerowy zawrót głowy".
Spektakl opowiadał o zgubnej dla dzieci i młodzieży fascynacji grami komputerowymi i spędzaniu wielu godzin przy komputerze, zajadając się przy tym chipsami i słodyczami. Prowadzi to do różnych chorób, m. in. otyłości. Przekonał się o tym główny bohater - Kuba, który z wielkiego sportowca i zdobywcy medali, stał się otyłym chłopcem. Największą jego pasją, zamiast sportu, było zdobywanie kolejnych punktów i przechodzenie na kolejne poziomy. Ta pasja spowodowała, że nagle znalazł się w samym środku wirtualnej gry. Aby wygrać musiał wykonać kilka zadań: ukraść worek jabłek FARMEROWI, wygonić OLĘ z gry oraz zebrać wszystkie chipsy i je zjeść. Nagle przypomniał sobie o mamie, o domu, do którego chciał wrócić. Pomogła mu w tym wirtualna OLA. Kubie udało się powrócić do rzeczywistego świata. Schudł, znów zaczął uprawiać sport. Postanowił, że od dziś wiele czasu będzie spędzał na dworze na zabawie z kolegami, a nie przed komputerem. Dziękujemy Komisji Antyalkoholowej za sfinansowanie tego przedstawienia.
ZIMOWE PTAKOLICZENIE!

Dodano: 2 II 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: Grażyna Miniak
Dnia 26 stycznia 2016r. uczniowie klasy V wzięli udział w ptakoliczeniu - akcji Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP).
Do przeprowadzenia akcji zaprosiliśmy p. Szymona Kielana z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Uczniowie, jak prawdziwi ornitolodzy wyposażeni w lornetki z wielkim zapałem obserwowali ptaki. Spacerując po terenie naszej wsi - obok gospodarstw, przez pola zobaczyliśmy następujące gatunki ptaków: sierpówki, wróble, mazurki, kawki, sroki, gawrony, kruki, bogatki, kosy, trznadle, potrzeszcze, myszołowy. Udział w takiej akcji to niezapomniana lekcja pełna nowych doświadczeń i wiedzy.
SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI ZNPK w MOSZCZENICY!

Dodano: 2 II 2016r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: Grażyna Miniak


Dnia 19 stycznia 2016 r. przedstawiciele Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy spotkali się z uczniami naszej szkoły.
Tematyka spotkania:
I część: "Fauna naszych lasów" oraz dokarmianie ptaków zimą - dla klas I-III,
II część: "Ochrona przyrody w naszym regionie" - dla uczniów klas IV-VI.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą zasoby naturalne Parków Krajobrazowych Doliny Pilicy, poznać sposoby prawidłowego dokarmiania ptaków, jak również poszerzyć wiadomości o formach ochrony przyrody. Spotkanie odbyło się w naszej nowej ekopracowni i było jednym z zadań programu edukacyjnego pt."Żyjmy w harmonii z przyrodą".
DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

Dodano: 26 I 2016r.
Tekst: Beata Socha
Zdjęcia:
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, najmłodsze dzieci z naszej szkoły - przedszkolaki, uroczyście obchodzą Dzień Babci i Dziadka. Dnia 21 stycznia 2016r., na zaproszenie swoich wnucząt, przybyli do Szkoły Filialnej w Sadykierzu seniorzy rodzin - kochane Babcie oraz kochani Dziadkowie.
Uroczystość tą uświetnili również swoją obecnością: Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk, Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak, Przewodniczący Rady Gminy - p. Leszek Kosiacki, będący jednocześnie Dziadkiem.
Wszystkich zgromadzonych gości powitała Kierownik Szkoły - p. Bernardeta Grot, by za chwilę oddać głos najmłodszym przedszkolankom. Dzieci 3-4 letnie, których wychowawczynią jest p. Beata Socha, przedstawiły montaż słowno-muzyczny pt. "Babcia i Dziadek", w którym opowiadały i śpiewały o swoich najukochańszych Babciach i Dziadkach.
Następnie na scenie zaprezentowały się pod kierunkiem p. Urszuli Marzyjanek starszaki, które m.in. przypomniały Babciom oraz Dziadkom niektóre przeboje z ich lat młodości: "Odpływają kawiarenki", "Jedziemy autostopem" czy "Za każdy uśmiech Twój". Po występach dzieci zabrzmiało chóralnie zaśpiewane "STO LAT".
Następnie głos zabrali goście: Wójt Gminy - p. M. Kaźmierczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy - p. L. Kosiacki. Podziękowali przedszkolakom za wspaniały występ a seniorom rodzin życzyli długich lat w zdrowiu i radości z wnucząt.
Po wręczeniu Babciom i Dziadkom upominków wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców w stołówce szkolnej.

"Kochana Babciu! Kochany Dziadku!
Dzisiaj Święto Wasze,
Więc życzymy dziś Wam
Wiele szczęścia i zdrowia,
Byście żyli 100 lat!"

PODRÓŻ W WYOBRAŹNI ...!

Dodano: 16 I 2016r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
14 stycznia Patrycja ze swoją panią Jadwigą Kowalczyk oraz uczniami klas: 0, I, IIa, IIb i III pod opieką wychowawców: p. B. Grot, p. A. Wieteska, p. A. Pietrusińskiej, p. M. Kraszewskiej i p. U. Marzyjanek wyjechali do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Tam obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Wielki Odkrywca". Główną postacią był pomysłowy chłopiec Ryś. Jego wyobraźnia nie pozwalała mu sie nudzić podczas choroby. Odbył wspaniałą podróż poprzez morza, szczyty Himalajów, pośród chmur, a nawet w kosmos. Do podróży w wyobraźni zachęcił Rysia jego dziadek, który wyzwolił we wnuku potrzebę twórczego działania. Przemierzając różne światy, chłopiec stał sie Wielkim Odkrywcą.
Wyobraźnia pozwala nam przenieść się tam, gdzie tylko chcemy. Dzięki niej każdą taką podróż możemy przeżyć po swojemu. Wyobraźnia to siła sprawcza wielu przyjemnych chwil w życiu. Dzieci długo jeszcze dzieliły sie wrażeniami po obejrzeniu tego ciekawego spektaklu muzycznego.
KONIEC PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ!

Dodano: 2 I 2016r.
Dodała: Beata Szymańska
Po zimowej przerwie świątecznej zajęcia lekcyjne rozpoczynamy 4 stycznia 2016r.
W poniedziałek i wtorek idziemy do szkoły.
Środa 6 stycznia jest dniem wolnym - Święto Trzech Króli.
W czwartek i piątek 7 i 8 stycznia 2016r. również przychodzimy do szkoły.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 21 XII 2015r.
"HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA..."!

Dodano: 4 I 2016r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
22 grudnia był ostatnim przedświątecznym dniem spędzonym w szkole. Z inicjatywy p. Marioli Kraszewskiej i Samorządu Uczniowskiego, wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie z p. Kierownik Bernardetą Grot, i nauczycielami kolędowali przy "cieple" choinkowych światełek. Magiczny świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Rozbrzmiewały kolędy zamknięte w prostych słowach, a jednak królujące, budzące czyste i wielkie wzruszenia.
"OTO NARODZIŁ SIĘ WAM ZBAWICIEL..."!

Dodano: 4 I 2016r.
Tekst:
Zdjęcia:
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Uczniowie klas I i III zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt.: "Oto narodził się wam Zbawiciel..." przygotowane pod kierunkiem: p. Aleksandry Wieteska, p. Marioli Kraszewskiej i p. Beaty Grzejszczyk. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, której miał się narodzić Pan Jezus. Całość jasełek przeplatana była kolędami oraz pastorałkami, które tworzyły niezapomniany klimat. Wszyscy oglądający przedstawienie nagrodzili artystów gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyła się wigilia z udziałem zaproszonych gości, która przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Były płynące z głębi serca życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem.
Organizatorzy dziękują sponsorom: państwu Danucie i Jerzemu Grotom za ufundowanie nagród oraz państwu Renacie i Mariuszowi Szulcom za podarowanie choinki, a także rodzicom za zaangażowanie, życzliwość i pomoc w przygotowaniu uroczystości wigilijnej.
RYCERZE W NASZEJ SZKOLE!

Dodano: 6 I 2016r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
18 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyła sie niecodzienna lekcja historii zaprezentowana przez grupę artystyczną "REWITA". Opowieść o obyczajach, pasowaniu na rycerza, turniejach rycerskich wzbudziły wielkie zainteresowanie wsród uczniów. Dużym aplauzem widowni cieszył sie pojedynek ucznia klasy VI - Wiktora z Krzyżakami, który walczył o "honor" wybranki swojego serca - Magdy. Po pokazach każdy mógł dokładnie obejrzeć kolekcje rekwizytów.
Ta humorystyczna i pouczająca lekcja poszerzyła wiedzę uczniów na temat epoki średniowiecza.
KONKURS NA ANIOŁA BOŻONARODZENIOWEGO!

Dodano: 4 I 2016r.
Tekst:
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
W grudniu 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego.
Celem konkursu było:
- twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia,
- kultywowanie tradycji świątecznych,
- doskonalenie umiejętności plastycznych,
- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,
- poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań,
- prezentacja anioła bożonarodzeniowego, jako elementu tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 67 uczniów. Wszystkich prac wpłynęło 68.
Komisja konkursowa w składzie:
p. Bernardeta Grot
p. Małgorzata Jakubowska
p. Aleksandra Wieteska
p. Beata Grzejszczyk

stwierdziła wysoki poziom artystyczny wykonanych prac, w których nowatorskie pomysły odniesione do tradycji połączono z nowoczesną techniką wykonawczą. W związku z tym wszystkim uczestnikom przyznała równorzędne nagrody.
Nagrody zostały rozdane podczas podsumowania konkursu.
"ZIELONY ZAKĄTEK SZKOŁY" - nasza "wymarzona ekopracownia"!

Dodała: Beata Szymańska
Od października 2015r. cieszymy się z nowej ekopracowni utworzonej w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia 2015" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Nazwa zadania: "Zielony zakątek szkoły" - utworzenie ekopracowni w PSP w Rzeczycy Filia w Sadykierzu.

Koszt ogólny zadania: 36 391,32zł.

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 34 408,00zł.

Zakres zadania: W ramach zadania zakupiono pomoce dydaktyczne, sprzęt audio-video, komputerowy, fotograficzny, rośliny doniczkowe, meble i inne wyposażenie oraz kompleksowo wyremontowano pracownię przyrodniczą w PSP w Rzeczycy Filia w Sadykierzu.

Więcej informacji na stronie

MIKOŁAJKOWY WYJAZD!

Dodano: 30 XII 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
14 grudnia uczniowie klas: 0, I, IIa, IIb, III wyjechali do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. "Cztery Łapy". Fabuła przedstawienia oparta była na treści lektury "Puc, Bursztyn i goście" J. Grabowskiego.
Nasi widzowie byli bardzo zaciekawieni spektaklem, a niektórzy wręcz niemal w nim uczestniczyli, co zostało zauważone przez aktorów na scenie. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia w MDK-u pięknej wystawy artystycznej "Anioł w duszy mi gra".
Wyjazd mikołajkowy pozostawił w dzieciach niezapomniane wrażenia.

Opiekę sprawowali wychowawcy: p. Bernardeta Grot, p. Mariola Kraszewska, p. Anna Pietrusińska, p. Aleksandra Wieteska, p. Urszula Marzyjanek oraz p. Beata Grzejszczyk.

GWIAZDKOWY PREZENT!

Dodano: 30 XII 2015r.
Tekst: Anna Pietrusińska
W dniach 7-8 grudnia uczniowie naszej szkoły zbierali dary w postaci zabawek, gier, przyborów szkolnych, słodyczy. Prezenty płynące z dziecięcych, wrażliwych serc zostały dostarczone dzieciom Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej.

Akcję prowadziło Szkolne Koło PCK z opiekunem p. Anną Pietrusińską.

UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ!

Dodano: 30 XII 2015r.
Tekst: Barbara Miniak
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, wspólnie z 27 uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz 12 uczniami ze Szkoły Filialnej w Luboczy, w każdy czwartek od 8 października do 10 grudnia uczestniczyło w projekcie nauki pływania pod hasłem "Umiem pływać 2015". Dzieci pod opieką instruktorów oswajały się z wodą i poznawały zasady pływania. Każdy wyjazd sprawiał dzieciom dużą frajdę, a w szczególności zjeżdżalnia i jacuzzi.
Kolejna 30-to osobowa grupa uczniów z klasy IIa i IIb wyjeżdżała w piątki od 9 października do 11 grudnia.

Opiekę w czasie wyjazdów sprawowali: p. Barbara Miniak, p. Bernardeta Grot, p. Anna Pietrusińska i p. Andrzej Socha.

ZDOBYWAMY INFORMACJE w BIBLIOTECE UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO!

Dodano: 18 XII 2015r.
Tekst: Monika Fau
Zdjęcia: Monika Fau
W dniu 8 XII 2015r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Łodzi, aby zdobywać informacje. W wycieczce wzięli również udział uczniowie Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Pani Marzena Kowalska, pracownik Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, zapoznała naszych uczniów z zasadami korzystania z księgozbioru Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, z funkcjonowaniem czytelni tej Biblioteki i nowoczesnym sposobem wypożyczania i zwrotu książek. Uczniowie odwiedzili też dział starodruków, gdzie mogli obejrzeć mocno zniszczony egzemplarz Biblii w różnych językach, m.in. hebrajskim, łacińskim, książki religijne i kopie książek patrona Gimnazjum w Rzeczycy - Jana Kochanowskiego, nawet z 1604 roku. Były to głównie zbiory fraszek, trenów i "Odprawa posłów greckich".
Po zakończonej prelekcji na temat starodruków wszyscy udaliśmy się do Muzeum Herbsta, które warto odwiedzić ze względu na jego bogate wnętrze. Ogród zimowy, mnóstwo pomieszczeń - rodzinnych i osobistych pokoi rodziny Herbstów - pozwoliło zapoznać się grupie uczniów z pałacem, w którym mieszkała rodzina jednego z przemysłowców łódzkich. Po dokładnym zapoznaniu się z Muzeum uczniowie nasi wzięli udział w warsztatach "Orientalne odkrycia", prowadzonych przez panią Tatianę Szymańską. Na warsztatach poznawali lub przypominali sobie nazwiska wielkich odkrywców jakimi byli: Krzysztof Kolumb, Marco Polo, Vasco da Gama, James Cook, Ferdynand Magellan, rozwiązywali krzyżówkę z hasłami dotyczącymi odkryć geograficznych, śledzili na mapach szlaki wielkich odkrywców. W drugiej części warsztatów zapoznali się ze znakami pisma japońskiego oraz próbowali swych sił w pisaniu polskich wyrazów w języku japońskim. Wszystkie prace wykonane zostały z wielką precyzją i artystycznym podejściem, a poza tym była to fajna zabawa dla uczniów. Wysiłek i zaangażowanie w wykonanie prac pismem japońskim świadczyły o tym, że naszym dzieciom założenia wycieczki przypadły do gustu.
Organizatorem wycieczki była p. Monika Fau. Opiekunem wycieczki była również pani Małgorzata Jakubowska, wychowawca klasy VI w Sadykierzu.
"ELEKTRYCZNE STRUNY" - koncert muzyczny!

Dodano: 18 XII 2015r.
Tekst: Beata Socha
Dnia 11 grudnia odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny. Tym razem tematem przewodnim były "Elektryczne struny" - gitara elektryczna oraz skrzypce. Wraz z panem Hanuszem przybyli: p. Jakub Dudek oraz p. Gabriel Gos, grający na tych elektrycznych instrumentach. Uczniowie mieli możliwość wysłuchać kilku utworów: "Dziewczyna z Ipomeno", "Killing me soft light".
Dzieci otrzymały do rozwiązania zagadkę muzyczną. Po wysłuchaniu krótkich fraz muzycznych granych przez p. Gabriela na skrzypcach elektrycznych, musieli odpowiedzieć na pytanie, jaki instrument myzyczny było słychać. Uczniowie wykazali się dobrym słuchem muzycznym i udzielili prawidłowych odpowiedzi. Kolejne pytania dotyczyły rodziny instrumentów smyczkowych: jakie instrumenty należą do niej i po ile maja strun. I tu również prawidłowo odpowiadali. Trudniejsza zagadka przeznaczona była dla uczniów klas starszych. Po wysłuchaniu utworu granego przez p. Kubę na gitarze elektrycznej należało podać nazwę popularnego zespołu. Prawidłowej odpowiedzi udzielił Wojciech telega z kl. V. Oczywiście chodziło o zespół "U2".
Konkurs dla uczniów klas 0 - VI polegał na wysłuchaniu melodii przewodnicy z bajek, bądź z filmów i polegał na naśladowaniu ruchem głównej postaci lub bohatera. Słuchaliśmy następujących melodii: "Reksio", "Koziołek Matołek", "Różowa pantera" a także "Gwiezdne wojny", "Desperado", "Piraci z Karaibów" .
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:
Mikołaj Jankowski - kl. I,
Zosia Jabłońska - kl. IIa,
Paweł Gałka - kl. III,
Wiktoria Kościecha - kl. V,
Jakub Chaber - kl. V,
Magdalena Sowik - kl. VI
Wszyscy uczniowie zostali nagdrodzeni.
Na zakończenie koncertu p. Hanusz życzył wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, bogatego Mikołaja oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku.
SZLACHETNA PACZKA!

Dodano: 17 XII 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Tak niewiele, a tak dużo...
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromną przyjemnością mogli wcielić się w rolę św. Mikołaja i sprezentować dzieciom przebywającym w rawskim szpitalu niespodziankę. Przedsięwzięciem kierowały p. Mariola Kraszewska i p. Beata Szymańska oraz uczniowie Samorządu szkolnego.
Zbliżające się święta mają cudowną moc i szerzej otwierają nasze serca. Uczniowie chętnie i ze zrozumieniem wzięli udział w tej szlachetnej akcji.
GÓRA GROSZA!

Dodano: 17 XII 2015r.
Tekst: Anna Pietrusińska
Zdjęcia: Beata Szymańska
Uczniowie naszej szkoły w dniach od 23 listopada do 4 grudnia bieżącego roku włączyli się w Ogólnopolską Akcję "Góra Grosza"- wielką zbiórkę drobnych monet, aby pomóc kolegom i koleżankom. Uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli, każdy przyniósł tyle ile mógł. Nawet niewielka pomoc dla dobra potrzebujących jest dowodem wielkiej empatii i wrażliwego dziecięcego serca, a ponadto uczy dzieci pomagać innym. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.
Patronat nad przebiegiem akcji objęło Szkolne Koło PCK pod opieka p. Anny Pietrusińskiej.
POMÓŻMY IM!

Dodano: 17 XII 2015r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły udowodnili, że mają wrażliwe serca, otwarte na potrzeby innych.
W tym roku szkolnym zakupili 49 Świec Bożonarodzeniowych na rzecz Fundacji "Serce - Na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom".
Zachętą do dalszego zaangażowania się w działalność wspierania innych - niech będą słowa Jana Pawła II.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada
lecz przez to, kim jest i nie przez to co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM!

Dodano: 9 XII 2015r.
Tekst: Beata Socha
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
Dnia 7 grudnia 2015r. gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa - św. Mikołaja. Przybył do grupy 3-4 - latków, by zgodnie ze zwyczajem, z okazji swoich imienin obdarowaćdzieci prezentami.
"Święty Mikołaju! Bardzo się cieszymy, od dawna czekamy na Twe odwiedziny" - tymi słowami przedszkolaki powitały Mikołaja a następnie zaśpiewały mu piosenkę: "Czy wy wiecie, czy wiecie? Jest jedyny na świecie - to nasz stary, znajomy Mikołaj!" Mikołaj bardzo był zadowolony z takiego powitania i piosenki - niespodzianki.
Po obdarowaniu dzieci upominkami, opuścił gościnne "Maluchy". Obiecał dzieciom, że na pewno odwiedzi ich ponownie za rok.
MIKOŁAJKI 2015!

Dodano: 9 XII 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
7 grudnia, jak co roku, odwiedził nas Mikołaj. Grzeczne, a więc wszystkie, dzieci otrzymały cukierki. Mikołaj w podziękowaniu wysłuchał kolędy w wykonaniu uczniów klas I - III. Trudno było mu się rozstać ze szczęśliwymi maluchami i nie tylko. Jak się okazuje każdy z nas oczekuje odwiedzin zacnego Mikołaja licząc nie na rózgę, a na prezent ...
Dziękujemy panu Jackowi Zakrzewskiemu, że podał Mikołajowi adres naszej szkoły :)
DZIEŃ CHOINKI!

- Zadanie dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi
w ramach konkursu
"Utworzenie ogródków dydaktycznych przy przedszkolach - 2015"

Tekst: Beata Socha
W związku z realizacją zadań zawartych w kalendarium "Ogródka przedszkolaka" dnia 3 grudnia 2015r. przedszkolaki z naszej szkoły uroczyście obchodziły Dzień Choinki.
Tego dnia dzieci przede wszystkim zapoznały się z tradycją ubierania choinki.
Drzewko to jest uważane za symbole życia i odradzania się, trwania i płodności. Jako drzewko bożonarodzeniowe pojawiło się w XVIw., w Polsce na przełomie XVIII i XIXw.
Symbolika ozdób choinkowych, jak i samego drzewka, makorzenie w tradycji ludowej. I tak, np. Gwiada Betlejemska, którą umieszczano na szczycie drzewka, miała pomagać w powrotach do domu z dalekich stron.
Przedszkolaki wykonały również ozdoby choinkowe, m.in. łańcuch i ubrały drzewka. Dzieci słuchały także utworów o choince, m.in. "Wesoła choinka" T. Kubiaka oraz śpiewały piosenki.
Na zakończenie tego dnia tańczyły wokół "ubranych" choinek.

Zadanie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy przedszkolach - 2015".
W ramach zadania zakupiono i zamontowano elementy wyposażenia ogródka ( m.in. meble ogrodowe, tablice dydaktyczne, karmniki, budki lęgowe, alejki z kostki brukowej), wykonano nasadzenia roślin oraz zakupiono pomoce dydaktyczne, które posłużą do realizacji programu edukacji ekologicznej w PSP w Rzeczycy Filia w Sadykierzu.
Koszt ogólny: 37 235,00 zł.
Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi: dotacja w kwocie 31 060,00 zł.
Więcej informacji na stronie
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

Dodano: 2 XII 2015r.
Tekst: Beata Socha
Tradycją stało się już to, że przedszkolaki w naszej szkole dnia 25 listopada obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole przybyły: p. Grażyna Kamińska - bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej, działającej przy GOK-u w Rzeczycy oraz p. Aneta Podlasek - instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy. Pani Grażyna zabrała nas w podróż do Krainy Pluszowego Misia. To z tej krainy przybył gość - nie kto inny, tylko Miś (p. Aneta Podlasek). Dzieci wysłuchały utworu o najpopularniejszym misiu w Polsce - Misiu Uszatku - "Wędrówki i przygody Misia Uszatka" oraz poznały imiona innych misiów, które zna cały świat: Miś Rupert, Miś Baloo, Benjamin, Kubuś Puchatek, Paddington, Kolargol, Gumisie. Następnie dzieci tańczyły ze swoimi ukochanymi misiami przy utworze pt. "Pokochaj Pluszowego Misia". W Krainie Misiów dzień zaczyna się od gimnastyki, więc dzieci wykonały gimnastykę poranną z Misiem, a także wysłuchały "Kołysanki dla Misia". Przyszła pora, aby opuścić Krainę Pluszowych Misiów. Po długiej wędrówce pora na słodki poczęstunek. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania dzieci otrzymały kolorowankę "Miś Uszatek".
WYCIECZKA DO WARSZAWY!

Dodano: 2 XII 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Zdjęcia: Grażyna Miniak
24 listopada 2015 r. grupa 44 uczniów klas IV-VI ze szkoły w Rzeczycy i Sadykierza uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po warszawskiej Starówce. Stare Miasto to wyjątkowe miejsce stolicy. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, byliśmy przy najstarszym pomniku - Kolumnie króla Zygmunta III oraz na rynku Starego Miasta z najsłynniejszym pomnikiem Syrenki - symbolem Warszawy. Następnie wstąpiliśmy na posiłek. To były miłe chwile przed pobytem w Centrum Nauki Kopernik. To tutaj poznaliśmy wiele praw przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mogliśmy odkryć m.in. tajemnice naszych zmysłów, właściwości substancji, przekonać się co to jest trzęsienie ziemi, czy obejrzeć swoje odbicie w zwierciadlanym labiryncie. Kolejnym celem wycieczki było planetarium Niebo Kopernika. Seans w planetarium składał się z dwóch części. Pierwsza to wizja załogowej wyprawy na Marsa. W trakcie pokazu dowiedzieliśmy się, jak ludzkość przygotowuje się do podboju Czerwonej planety. Druga część seansu to film pt. "Na skrzydłach marzeń". Wrażenia były niesamowite - odwiedziliśmy stację kosmiczną i lataliśmy rakietą. Udział w wycieczce pozwolił uczniom rozszerzyć wiadomości, zaspokoić ciekawość o wszechświecie oraz przyniósł wiele wrażeń i pozytywnych emocji.
Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały: p. Bernardeta Grot, p. Monika Fau oraz p. Grażyna Miniak.
"MATEMATYCZNA SZTAFETA"- listopadowa mPotęga!

Dodano: 1 XII 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
Zdjęcia: Aleksandra Przyborek
W poniedziałek 23 listopada 2015r. grupa uczniów z klasy VI reprezentowała naszą szkołę w "Matematycznej sztafecie" - turnieju matematyczno-sportowym zorganizowanym w ramach programu grantowego mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBank. W oparciu o zasady sztafety, wspólnie ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Szkoły Filialnej w Luboczy rywalizowali w matematycznych konkurencjach. W szybkim tempie musieli zmierzyć się z mnożeniem, dzieleniem, cechami podzielności, a także prawidłowym nazwaniem wielokątów. Ponadto, mając do dyspozycji kredki i wstążkę musieli narysować okrąg, z kwadratów wykleić prostokąt o podanym polu oraz z 6 kawałków ułożyć kwadrat, wykorzystując wszystkie elementy. Ostatnią konkurencją było zbudowanie sześcianów z kolorowych puzzli Happy Cube.
Matematyczno-sportowym zmaganiom przyglądali się i oceniali: Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy - p. Agata Ostalska oraz Kierownik Szkoły Filialnej w Sadykierzu - p. Bernardeta Grot.
Zwycięzcami "Matematycznej sztafety" została drużyna w składzie: Joanna Domagała, Patrycja Kobacka, Wiktoria Żegnałek, Hanna Gwóźdź, Kinga Bojdo, Julian Zakrzewski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z matematyką.
"SZKOCJA W TAŃCU I MUZYCE" - listopadowy koncert muzyczny!

Dodano: 24 XI 2015r.
Tekst: Beata Socha
Zdjęcia: Beata szymańska
Dnia 20 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się kolejny już w tym roku koncert muzyczny. Tym razem p. Hanusz Kowalczyk postanowił przybliżyć nam Szkocję, kraj obecnie stanowiący część składową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej znanej na całym świecie z legendy o potworze z Loch Ness i muzyki celtyckiej. Charakterystycznymi instrumentami dla tej muzyki są m. in.: gitara szkocka, flet, obój, dudy, harfa, harmonijka ustna i skrzypce. Wraz z panem Hanuszem przybyła do nas również pani Paulina Cegiełka, która zaprezentowała dzieciom taniec szkocki. Charakterystyczną cechę jej stroju stanowiła spódnica w ozdobną kratkę. Natomiast pan Kuba Onasz wraz z panem Hanuszem przybliżyli nam muzykę celtycką.
Nie odbyło się bez konkursów. Pierwszy z nich to konkurs taneczny, który był zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 0-III oraz klas IV-VI. W pierwszej grupie zwycięzcami zostali uczniowie klasy IIa Aleksandra Jeziorska oraz Kacper Wieteska, w grupie drugiej zaś Milena Kucharska z klasy V oraz Hubert Królak z klasy IV. Trudniejszy okazał się drugi konkurs, który również adresowany był do uczniów starszych. Polegał on na wydobyciu jak najdłużej trwającego dźwięku ze stroika - części oboju. Tu bezapelacyjnie zwyciężyła Joanna Domagała z klasy VI. Na zakończenie koncertu usłyszeliśmy balladę szkocką graną przez p. Kubę Onasza na oboju
"Zdrowie, to największy skarb,
każdy musi o nie dbać"!

Dodano: 24 XI 2015r.
Tekst: Urszula Marzyjanek
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
Dnia 19 listopada przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców "Jesienne przedstawienie". Oprócz rodziców przybyli również: Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak, Przewodniczący Rady Gminy - p. Leszek Kosiacki. Wszystkich przybyłych gości powitała Kierownik Szkoły - p. Bernardeta Grot. Jako pierwsze swój montaż słowno-muzyczny przedstawiła grupa 3-4 latków, którą przygotowała p. Beata Socha. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o jesieni. Pięciolatki pod kierunkiem p. Urszuli Marzyjanek przygotowały program promujący zdrowy styl życia. Dzieci śpiewały piosenki o zdrowiu, prezentowały wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania, dbania o higienę i aktywność ruchową. Przedstawienie zwieńczyła degustacja przysmaków przygotowanych przez rodziców w postaci zdrowych, kolorowych kanapek i owocowych deserów.
ZŁOTE ŁABĘDZIE - RZECZYCA 2015!

Dodano: 24 XI 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
13 listopada nasi uczniowie: Wiktoria Kościecha, Jakub Wrzesień i Zuzia Kaczmarska brali udział w VIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złote Łabędzie - Rzeczyca 2015". Wiktoria otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej. Natomiast Zuzia w grupie młodszej piosenką "Lubię, kiedy wieje wiatr" wyśpiewała III miejsce. Gratulujemy!
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

Dodano: 15 XI 2015r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
6 listopada 2015r. wzięliśmy udział w apelu poświęconym tej szczególnej okazji jaką jest dzień 11 listopada, aby świętować w poczuciu radości i dumy z Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy VI wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Jakubowską. Przypomnieli najważniejsze fakty i postaci historyczne dotyczące Święta Niepodległości. W piosence "Jedzie, jedzie na kasztance" uczniowie przedstawili postać Józefa Piłsudskiego - człowieka wielce zasłużonego dla naszego kraju. W trakcie akademii odśpiewano pieśni patriotyczne, które chwytały za serce i przypominały bolesną historię sprzed lat.
Na zakończenie uroczystości, w cichej zadumie uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.
HALLOWEEN!

Dodano: 6 XI 2015r.
Tekst: Anna Nowicka
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
29 października uczniowie naszej szkoły skupili się na tradycji anglosaskiej i wzięli udział w obchodach Halloween. W związku z tym zorganizowano dwa konkursy, na najpiękniejszą dynię i na najbardziej mroczny strój. Po powitaniu uczniów i krótkim zapoznaniu z tradycją obchodzenia święta Halloween, czyli skąd się wywodzi, w jakich krajach jest najhuczniej obchodzone i jakie tradycje, zabawy, przysmaki towarzyszą obchodom tego święta, uczniowie mieli okazję zaprezentować się w swoich strojach. W czasie, gdy wszyscy wspólnie się bawili komisja konkursowa dokonała oceny.
I miejsce w konkursie na najpiękniejszą dynie zajęła Martyna Sępińska kl.V,
II miejsce - Zofia Jabłońska kl.IIa,
III miejsce Michał Kośka kl.III.
W drugim konkursie wyróżniono wszystkie stroje i nagrodzono wszystkich uczestników cukierkami.
OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY!

Dodano: 4 XI 2015r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Nasza szkoła wzięła udział Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Test pisało 5 uczniów z kl. VI. Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawe opracowanie graficzne stanowiło dla uczniów zachętę do udziału. Każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności.
Teraz czekamy na wyniki.
HARMONOGRAM ODWOZU UCZNIÓW
OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016!

Dodano: 29 X 2015r.

ODWOZY W PONIEDZIAŁEK I PIĄTEK
  AUTOBUS NR 1
  I kurs
 • 12.35 - Rzeczyca szkoła
 • 12.40 - Sadykierz
 • 12.44 - Bartoszówka
 • 12.46 - Bobrowiec
 • 12.50 - Bobrowiec świetlica
 • 12.55 - Sadykierz szkoła
 • 13.08 - Rzeczyca szkoła
Czytaj całość
1 LISTOPADA - czas dla tych którzy odeszli!

Dodano: 28 X 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
27 października uczniowie klas młodszych z opiekunami: p. Aleksandrą Wieteską, p. Anną Pietrusińską i p. Mariolą Kraszewską udali się na rzeczycki cmentarz. Do grupy dołączyła uczennica Patrycja Michalak ze swoją panią Jadwigą Kowalczyk.
Zbliżający sie dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy. Dzieci z powaga zapalały znicze na grobach Księży, byłych Uczniów naszej szkoły, rzeczyckich Nauczycieli, Grobie Nieznanego Żołnierza.
To ważne aby od najmłodszych lat uczyć się szacunku do przeszłości, którą przecież kiedyś i my będziemy dla innych.
W tym czasie odżywaja w nas wspomnienia, pamiętamy o tych, którzy odeszli ...
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Dodano: 21 X 2015r.
Tekst: Urszula Marzyjanek
Zdjęcia: Magdalena Kmita
W dniu 20 października przedszkolaki miały swoje święto. Wszystkie dzieci zostały powitane przez p. Kierownik Bernardetę Grot, następnie odśpiewały swój hymn, złożyły przysięgę i przyrzekły, że co dzień rano będą mieć buzię roześmianą.
W dalszej części zabawy pani Kierownik przeczytała dzieciom bajkę, po czym wszyscy uczestnicy bawili się razem przy wesołej muzyce. Podczas uroczystości dzieci wykonały również pracę plastyczną z logo Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
Dla wszystkich uczestników przewidziana była słodka niespodzianka i mnóstwo niecodziennych zajęć.
Uroczystość zakończył wspólny pochód z balonami, które dzieci wzięły ze sobą do domu. Ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.
"TAŃCE Z BLISKIEGO I DALEKIEGO WSCHODU"
- koncert muzyczny!

Dodano: 19 X 2015r.
Tekst: Beata Socha
Zdjęcia: Beata Szymańska
Dnia 16 października bieżącego roku szkolnego w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem tematem spotkania były "Tańce z Bliskiego i Dalekiego Wschodu". Termin "Bliski Wschód" oznacza region geograficzny położony na pograniczu 3 części świata: Azji, Afryki i Europy. "Daleki Wschód" - to region obejmujący swym zasięgiem tereny we wschodniej Azji, położone wzdłuż Oceanu Spokojnego. Obszary zaliczane do Dalekiego Wschodu to m.in. Japonia.
Pierwszym tańcem, który zaprezentowały uczniom panie: Martyna i Iza, ubrane w czerwone kimona, był taniec japoński. Taniec japoński zawiera w sobie elementy sztuk walki. Kolejnym tańcem był taniec egipski. Tu też mogliśmy podziwiać stroje, których elementy są charakterystyczne dla kultury starożytnego Egiptu. Taniec ten składał się z dwóch części. Pierwsza - taniec egipski dawny i druga - taniec egipski współczesny.
Nie obyło się również bez konkursów. Pierwszy konkurs, który zaprezentował chłopcom p. Hanusz, polegał na przyjmowaniu określonych pozycji, znanych ze wschodnich sztuk walki: pozycja przygotowawcza, tygrys, lew, wojownik, drzewo, żuraw, lotos. Chłopcy najpierw zostali poinstruowani przez panie w jaki sposób przyjąć dolną pozycję, a następnie musieli wykonać to zadanie samodzielnie. Zwycięzcami zostali:
Wiktor Przygoda - kl. I
Hubert Królak - kl. IV
Wojtek Telega - kl. V
Konkurs dla dziewcząt polegał na naśladowaniu ruchów, charakterystycznych dla tańca indyjskiego. Zwyciężyły w nim:
Małgosia Grzywka - kl. I
Nina Karwat - kl. III
Ewa Skorupińska - kl. VI
ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS!

Dodano: 16 X 2015r.
Tekst: Aleksandra Wieteska
Zdjęcia: Andrzej Socha
W poniedziałek 12 października 2015r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała podniosły charakter. Tego dnia do szkoły przybyli zaproszeni Goście: Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor do spraw Oświaty - p. Anna Stańczyk oraz Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak. Wszystkich gości, rodziców uczniów klasy pierwszej, nauczycieli i społeczność uczniowską powitała Kierownik szkoły - p. Bernardeta Grot.
Pierwszoklasiści z wielką powagą przyrzekali być obowiązkowym i pilnym, dbać o dobre imię szkoły ... Następnie pani Dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły.
Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia Zastępca Wójta p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Kierownik szkoły p. Bernardeta Grot oraz wychowawczyni p. Aleksandra Wieteska dokonały wręczenia pamiątkowych dyplomów i złożyły gratulacje. Pani Wicewójt skierowała do dzieci ciepłe słowa, życząc im wiele sukcesów w nauce oraz samych szóstek. Uroczystość ślubowania zakończył słodki poczęstunek w stołówce szkolnej.
Ten dzień był okazją do świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Szkolny pod opieką p. Katarzyny Bator przygotował montaż słowno-muzyczny oraz skierował do nauczycieli i pracowników szkoły słowa podziękowań i życzeń. Świąteczną atmosferę tej uroczystości wzbogaciła dekoracja wykonana przez p. Małgorzatę Jakubowską.
"HEJ, LAS MÓWIĘ WAM ..."!

Dodano: 14 X 2015r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Zdjęcia: Mariola Kraszewska
Październikowe słońce zdmuchnęło mgłę i pozwoliło uczniom klasy III z wychowawczynią p. Mariolą Kraszewską razem z uczniami rzeczyckiej klasy III z wychowawczynią p. Mirosławą Skura na wyprawę do spalskich lasów. Wycieczkowiczami opiekowała się również p. Monika Fau.
O środowisku leśnym opowiadał ciekawie p. Mariusz Mucha - przedstawiciel Nadleśnictwa Spała, któremu bardzo dziękujemy za niezapomnianą lekcję. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć pomniki przyrody, efekty pracy bobrów, ciekawe okazy przyrodnicze, posłuchać ciekawostek o życiu zwierząt leśnych. Dużą atrakcją było smakowanie darów lasu.
Na koniec uczestniczyli w świetnej zabawie utrwalającej nazwy drzew. Oczywiście w klasie powstał kącik z przyrodniczymi skarbami leśnymi przywiezionymi przez zadowolonych skrzatów z trzeciej klasy.
BOLIMOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY!

Dodano: 9 X 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak
Dnia 5 października 2015r. uczniowie klas VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z pracownikami ZNPK w Moszczenicy w ramach projektu "Przyroda wokół nas" oraz "Autokarem w Łódzkie".
Celem wycieczki było pokazanie najciekawszych miejsc na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich bioróżnorodność.
Trasa wycieczki obejmowała:
 • Rezerwat Ruda-Chlebacz (chroni 100-letni łęg olszowy oraz stanowisko widłaka wrońca)
 • Rezerwat Rawka (środowisko życia wodnego z chronionymi roślinami i zwierzętami)
 • Budy Grabskie: starorzecze Rawki i obszar Natura 2000
 • Prochowy Młynek: przejście wzdłuż rzeki Korabiewki - dopływu Rawki, oglądaliśmy ślady bytowania bobrów: liczne tamy i zgryzy bobrowe, śródleśne polany.
 • Osobliwością parku są rozległe "konwaliowiska", dlatego konwalia majowa jest umieszczona w logo Parku.
  Na trasie wycieczki znalazły się także pozostałości z okresu I wojny światowej (okopy, mogiły).
  Wycieczka była ciekawą lekcją w terenie.
  Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Barbara Wasilewska, p.Beata Grzejszczyk i p.Grażyna Miniak.

  DZIEŃ CHŁOPAKA w naszej szkole!

  Dodano: 24 IX 2015r.
  Tekst: Mariola Kraszewska
  Zdjęcia: Mariola Kraszewska
  30 września dziewczęta przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów.
  W każdej klasie odbyły się imprezy z okazji "Dnia Chłopaka". W organizację tego dnia zaangażowali się również rodzice. Były prezenty, słodkie poczęstunki i oczywiście dyskoteka. Dumni i wdzięczni Chłopcy chętnie prosili koleżanki do tańca.
  Wszystkim Chłopcom, tym dużym i tym małym, serdeczne życzenia składają dziewczyny - te duże i te małe!  "Wyprawa - poprawa", czyli SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015!

  Dodano: 24 IX 2015r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Zdjęcia: Mariola Kraszewska
  Dnia 17 września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Sprzątanie świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa, zmniejszanie naszego negatywnego wpływu na środowisko.
  Tym razem akcja odbywała się pod hasłem: "Wyprawa - poprawa".
  Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli chętnie sprzątali najbliższe otoczenie szkoły oraz pobocza ulic naszej miejscowości. Zbierając śmieci pamiętaliśmy o ich właściwym segregowaniu.  KONCERT MUZYCZNY pt. "Instrumenty perkusyjne"!

  Dodano: 22 IX 2015r.
  Tekst: Beata Socha
  Zdjęcia: Mariola Kraszewska
  Dnia 16 września 2015r., po wakacyjnej przerwie, znów gościliśmy w naszej szkole p. Hanusza Kowalczyka. Wraz z nim przybyli do nas również: p. Andzrzej Delong oraz p. Marcin Błoszyk. W trakcie koncertu dzieci poznały brzmienie instrumentów wchodzących w skład zestawu perkusyjnego.
   Klasyczny zestaw perkusyjny składa się z:
  • kociołka,
  • tom-tomu,
  • dzwonka krowiego,
  • dzwonka owczego,
  • werbla,
  • talerzy - tzw. charlestonki.

  Dzieci mogły usłyszeć kilka utworów granych przez panów na: instrumencie klawiszowym, zestawie perkusyjnym oraz trąbce. Były to: samba, charleston (utwór pt. "Dzisiaj, jutro, zawsze" z repertuaru B. Łazuki) oraz walc angielski.
  Nie obyło się również bez konkursów. Jeden był dla uczniów z klas O-III, a drugi - dla uczniów z kl. IV-VI. W drugim konkursie, który polegał na rytmicznej grze na wybranym instrumencie perkusyjnym, zwyciężyli uczniowie z kl. VI: Natalia Królak oraz Szymon Ozimek.
  Takie spotkania "na żywo" z muzyką uwrażliwiają dzieci i wzbogacają ich wiedzę.
  Cyrk O'BIMBOLANDO!

  Dodano: 18 IX 2015r.
  Tekst: Beata Socha
  Dnia 10 września 2015r. naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi z trupy cyrkowej O'BIMBOLANDO. Widownię zapełnili uczniowie oraz przedszkolaki, które z wielką niecierpliwością czekały na występ cyrkowców. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy kontakt z artystami cyrkowymi na żywo. Dzieci zobaczyły wiele atrakcyjnych numerów: m.in. żonglowanie talerzami i kółkami hula-hop, tresurę psa, a także taniec z wężem, który wzbudził wiele emocji. Oglądały "magiczne sztuczki", w których oprócz iluzjonisty udział wzięli nasi uczniowie jako jego pomocnicy: pióropusze, które za pomocą "czarów" zmieniały kolory; zwinięta gazeta, z której powstał pióropusz, "wędrujące piłeczki".
  Wiele śmiechu na widowni wywołał numer z powiązanymi chustami, które po wyciągnięciu z kieszeni Huberta - związane były z bokserkami chłopięcymi.
  Występ artystów - cyrkowców wprawił dzieci w zachwyt. Kilkanaście dziewczynek z klas młodszych stanęło w kolejce po autograf, by mieć pamiątkę z ich występu.  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016!

  Dodano: 6 IX 2015r.
  Tekst: Katarzyna Bator
  Zdjęcia: Beata Szymańska
  Dnia 1 września o godzinie 8.30 zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor Małgorzata Sobolewska-Gdak powitała przybyłych na uroczystość: Wójta Gminy - pana Marka Kaźmierczyka, Inspektora do spraw Oświaty - panią Annę Stańczyk, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich uczniów. Następnie przedstawiła nowego Kierownika Szkoły - panią Bernardetę Grot i zapoznała zebranych z organizacją pracy szkoły na nowy rok szkolny. W swoim przemówieniu Pan Wójt życzył uczniom sukcesów w nauce już od samego początku roku szkolnego. Pani Kierownik poinformowała zebranych o przydziale klas życząc owocnej współpracy zarówno z Gronem Pedagogicznym jak i rodzicami. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała o mijającej 76-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej zaznaczając, że dzięki ofierze wszystkich walczących i poległych żyjemy dziś w wolnej Polsce. Następnie uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

  Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych osiągnięć w nauce, nauczycielom owocnej pracy, a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech.  PLAN DOWOZÓW UCZNIÓW DO SZKÓŁ w dniu 1 września 2015r.!

  Dodano: 31 VIII 2015r.
  Beata Szymańska
   AUTOBUS NR 1
  • 6.50 - Rzeczyca
  • 7.00 - Gustawów
  • 7.05 - Bartoszówka
  • 7.08 - Bobrowiec
  • 7.11 - Bobrowiec świetlica
  • 7.16 - Sadykierz szkoła
  • 7.21 - Rzeczyca szkoła
  • 7.30 - Wiechnowice
  • 7.32 - Kanice świetlica
  • 7.34 - Kanice kapliczka
  • 7.38 - Brzozów świetlica
  • 7.40 - Brzozów
  • 7.44 - Sadykierz szkoła
  • 7.50 - Rzeczyca szkoła
   AUTOBUS NR 2
  • 6.40 - Rzeczyca
  • 6.55 - Brzeg
  • 7.00 - Lubocz szkoła
  • 7.09 - Jeziorzec
  • 7.14 - Roszkowa Wola świetlica
  • 7.16 - Roszkowa Wola Pograszyn
  • 7.23 - Kawęczyn
  • 7.28 - Lubocz szkoła
  • 7.33 - Brzeg
  • 7.36 - Grotowice
  • 7.40 - Brzeziny
  • 7.44 - Łęg
  • 7.50 - Rzeczyca szkoła
   AUTOBUS NR 3
  • 6.50 - Rzeczyca
  • 7.00 - Rzeczyca ul. Łąkowa
  • 7.01 - Rzeczyca ul. Graniczna I przystanek
  • 7.04 - Rzeczyca ul. Graniczna II przystanek
  • 7.06 - Rzeczyca ul. Nowa I przystanek
  • 7.08 - Rzeczyca ul. Nowa II przystanek
  • 7.12 - Rzeczyca szkoła
  • 7.18 - Rzeczyca ul. Lipowa
  • 7.20 - Rzeczyca ul. Zakątna
  • 7.24 - Zawady świetlica
  • 7.24 - Zawady las
  • 7.30 - Rzeczyca szkoła
  • 7.34 - Rzeczyca ul. Akacjowa
  • 7.37 - Glina
  • 7.50 - Rzeczyca szkoła


  [2] [1]  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Sadykierz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska