[2] [1]


WRÓŻBY ANDRZEJKOWE!

Dodano: 9 XII 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
W szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ 29 listopada były obchodzone andrzejki, które przygotował Samorząd Szkolny.
Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżba z monetą cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, a przy andrzejkowej numerologii można było poćwiczyć matematykę. Wróżby przeplatane były zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była radosna, uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach.WYCIECZKA DO WARSZAWY!

Dodano: 6 XII 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
W dniu 28 listopada 2017r. uczniowie klas IV i V naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Anną Laskowską, p. Grażyną Miniak i p. Małgorzatą Jakubowską wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Podczas pobytu uczniowie mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Dzięki temu niektóre dotychczas skomplikowane prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe. Uczestniczyliśmy także w pokazach naukowych w Teatrze Robotycznym oraz Teatrze Wysokich Napięć. W trakcie pokazów uczniowie dowiedzieli się m. in. czym jest światło, co da się zrobić dzięki kolorom, zobaczyli połyskującą czaszę generatora Van de Graffa, różne kule i rury z zygzakami piorunów,odkryli najbardziej elektryzujący teatr. Następnie udaliśmy się do planetarium Niebo Kopernika, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Astronauta". Dzięki projekcji na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron mieliśmy wrażenie przebywania w dalekich zakątkach kosmosu. Pobyt w CNK i w planetarium to wspaniała naukowa przygoda. Ostatnim punktem programu wycieczki był Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Byliśmy zauroczeni tym magicznym miejscem oraz ilością świetlnej wystawy nawiązującej do historii pałacu. Dla każdego uczestnika wycieczka ta pozostanie niezapomnianym przeżyciem.PLUSZOWE MISIE OPANOWAŁY PRZEDSZKOLE!

Dodano: 6 XII 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. "Przybyły" ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią p. A. Amróz uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w "Krainie Pluszowego Misia". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek i misiowe tańce.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM!

Dodano: 25 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
23 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policją z Komisariatu Policji w Czerniewicach. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz przypominali o prawidłowym korzystaniu z sygnalizacji świetnej. Ciekawość maluchów przejawiła się w licznych pytaniach dotyczących codziennej pracy policjantów.
Celem pogadanki było uświadomienie dzieciom zagrożeń, na jakie są narażone podczas zabaw oraz zwrócenie uwagi na ich bezpieczeństwo. Prowadzący zajęcia uczyli przedszkolaków między innymi podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać poruszając się po drodze. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili także na kontakty z osobami nieznajomymi i postępowanie w takich przypadkach. Wytłumaczyli dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Podczas spotkania przedstawiono również maluchom rolę policjanta w społeczeństwie oraz jego umundurowanie w codziennej służbie. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie w formie pięknych kolorowanek."NIEPODLEGŁA, ZMARTWYCHWSTAŁA, NIECHAJ DZWONI DZWON!"

Dodano: 17 XI 2017r.
Tekst: Marta Płocka
8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, panią Martą Płocką przedstawili zarys historyczny Polski XIX oraz XX w. Wiersze oraz komentarze pozwoliły poczuć atmosferę zwycięstwa i wyzwolenia, kiedy to Polska, po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2017!

Dodano: 17 XI 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
27 października 2017r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XII edycja turnieju Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa na szczeblu powiatowym. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Celem turnieju jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, wyrabianie umiejętności samodzielności działania, odpowiedzialności oraz pobudzenie do twórczej aktywności. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Iskierka i Dawid Witkowski. Uczniowie zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody, a opiekunowie podziękowania."Kto, jak nie ja" - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY!

Dodano: 11 XI 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 9 listopada 2017 r. gościliśmy po raz kolejny teatr "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Kto, jak nie ja" skierowane do uczniów klas IV - VI.
Podczas spektaklu realizowane były zagadnienia związane z programem: profilaktyka przemocy fizycznej i psychicznej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych. Profilaktyka negatywnych skutków związanych z papierosami. Podejmowanie wyborów i odpowiedzialności za decyzje. Kształcenie poczucia asertywności, szacunek dla opiekunów i nauczycieli oraz szczególne przywiązanie do rozwijania indywidualnych pasji.
Przedstawienie zrobiło na uczniach duże wrażenie.HAPPY HALLOWEEN!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem "HALLOWEEN". We wtorek - 31.10.17r. - przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy "na oko", dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić?
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice, wróżki lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween był kolor czarny i pomarańczowy. Przedszkolaki wraz z panią wychowawczynią Angeliką Amróz bawiły się przy muzyce, oglądały przebrania dzieci z drugiej grupy, pod opieką pani Urszuli Marzyjanek, kolorowały straszne dynie oraz lepiły pająki z plasteliny.
Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz
Przedszkolaki z przedszkola w Sadykierzu już po raz kolejny świętowały Dzień Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się 18 października. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pod opieką pani Urszuli Marzyjanek i pani Angeliki Amróz. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Z tej okazji Pani Kierownik Bernardeta Grot odczytała Akt Ślubowania Przedszkolaka. Wszystkie dzieci przyrzekły nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać. Pani Dyrektor Grażyna Kielan odczytała Akt Ślubowania Rodziców, którzy obiecali kochać swoje pociechy. W dalszej części uroczystości dzieci słuchały bajki, którą przeczytała Pani Iwona Łuszcz- Krawczyk Zastępca Wójta. Po tej części przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Po występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne odśpiewano Hymn Przedszkolaka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci za wspaniały występ otrzymały słodką niespodziankę od Pani Dyrektor Grażyny Kielan oraz Pani Wójt - Iwony Łuszcz-Krawczyk. Następnie wszyscy zaproszeni goście, rodzice oraz przedszkolaki udali się na świetlicę szkolną, gdzie wspólnie z rodzicami przygotowywali pyszne naleśniki, gofry i babeczki.
Na zakończenie uroczystości na przedszkolaków czekała kolejna niespodzianka - malowanie twarzy, którą przygotowali rodzice. Nie zabrakło także zdjęć, do których bardzo chętnie pozowały. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w promowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.DZIEŃ MARCHEWKI - bardzo zdrowy dzień pomarańczowy!

Dodano: 4 XI 2017r.
Tekst: Angelika Amróz

Dnia 16 października 2017r. odbył się w naszym przedszkolu bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu, królowała oczywiście marchewka, ponieważ był to Dzień Marchewki.
Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a sala zamieniła się w "marchewkowe pole".
Po śniadaniu przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Angeliką Amróz oraz p. Urszulą Marzyjanek spotkały się na wspólnej zabawie. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce. A potem były marchewkowe konkursy i zawody, m.in. lepienie marchewek z plasteliny oraz kolorowanie bardzo dużej marchewki. Między konkursami uczyliśmy się "Pomarańczowego tańca". Nagrodą za zabawy konkursowe były pyszne marchewki. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili.ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
- DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

Dodano: 26 XI 2017r.
Tekst: Anna Pietrusińska, Małgorzata Jakubowska

Dzień 13 października 2017 r. w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Strój szkolny wszystkich uczniów podkreślał uroczysty charakter tego dnia. Po ponad miesięcznej nauce dla uczniów klasy I nadszedł moment złożenia ślubowania. Uroczystość uświetnili zaproszeni Goście: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Inspektor ds. Oświaty - Pani Anna Stańczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Kosiacki, Dyrektor PSP w Rzeczycy - Pani Grażyna Kielan oraz rodzice.
Akt ślubowania odczytała i dokonała pasowania na ucznia Dyrektor Szkoły - Pani Grażyna Kielan. Kierownik Szkoły - Pani Bernardeta Grot i wychowawczyni - Pani Anna Pietrusińska wręczyły pamiątkowe dyplomy. Były również życzenia: dużo sukcesów w nauce, niezapomnianych chwil spędzonych w szkole oraz pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym punktem tego uroczystego dnia była krótka część artystyczna w wykonaniu pierwszaków. Dzieci z przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Uroczystość ślubowania dopełnił występ Samorządu Szkolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły złożył życzenia oraz wręczył słodkie upominki.VII ŚWIATOWE ZMAGANIA Z TABLICZKĄ MNOŻENIA!

Dodano: 22 X 2017r.
Tekst: Beata Szymańska
W dniu 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem organizowanej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki, a w szczególności przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i nadrobienia "tabliczkowych" zaległości.
Tego dnia, lekcje matematyki rozpoczynały się od egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Każdy uczeń wybierał los z pięcioma trudnymi działaniami i jeżeli wszystkie wykonał poprawnie otrzymywał tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Po egzaminie nadszedł czas na "tabliczkowe łamanie głowy". Uczniowie, pracując w grupach, zmagali się z matematycznymi zagadkami, rebusami, szyframi i innymi łamigłówkami.
Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym powodzeniem i sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. EXPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA gratulujemy.SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017!

Dodano: 26 IX 2017r.
Tekst: Grażyna Miniak
"Nie ma śmieci - są surowce" pod takim hasłem od 15-17 września w całym kraju trwała 24 edycja akcji Sprzątania Świata,której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Od wielu lat uczestniczą w niej uczniowie naszej szkoły. Tym razem sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz pobocza dróg Sadykierz - Brzozów i Sadykierz - Bartoszówka. Uczniowie zbierali śmieci z zaangażowaniem i pamiętali o właściwym ich segregowaniu. Odbyły się także pogadanki na temat poszanowania środowiska oraz zmiany postrzegania odpadów nie jako śmieci, a surowce wtórne, które można ponownie - z korzyścią dla środowiska wykorzystać.
Pamiętajmy,że najważniejsze jest jednak nieśmiecenie!"WZOROWA ŁAZIENKA" dla Szkoły Filialnej w Luboczy!

Dodano: 19 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska

Szkoła Filialna w Luboczy bierze udział w IV edycji programu "Wzorowa Łazienka" , którego inicjatorem jest marka Domestos. Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Program "Wzorowa Łazienka" ruszył już 21 sierpnia 2017 r. i jest skierowany do publicznych szkół podstawowych.
Udział w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji. Są one przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać na lekcjach wychowawczych dla dzieci w każdej klasie szkoły podstawowej. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.
Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi otrzymać jak najwięcej głosów, każdy może oddać głos na naszą szkołę, wystarczy wejść na stronę Zalogować się i oddać głos. Głosowanie na zarejestrowane szkoły będzie możliwe od 11 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Bardzo prosimy również do włączenia się wszystkich sieci naszych szkół PSP Rzeczyca, Filię w Sadykierzu oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Szkoła może otrzymać dodatkowe punkty za rejestrację paragonu dokumentującego zakup środka czystości DOMESTOS. Każdy mieszkaniec może oddać na naszą szkołę głos i zarejestrować paragon z zakupem środka czystości DOMESTOS. Uczniowie, mogą również przynosić paragony do szkolnego SUPERBOHATERA CZYSTOŚCI (ucznia zaangażowanego w pracę projektu) PSP Rzeczyca - Amelia Domagała, Filia Sadykierz - Patrycja Jankowska, Filia Lubocz - Agata Przyborek, Gimnazjum w Rzeczycy - Angelika Goska. Szkoły będą mogły zdobywać także dodatkowe punkty, biorąc udział w różnych aktywnościach związanych z tematem programu, na przykład edukacją w zakresie higieny. Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł.
Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych toaletach.
Regulamin programu oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania punktów znajdują się na

PROSIMY O GŁOSY
Kierownik Szkoły Filialnej w Lubocz
- Agata Ewa OstalskaUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018!

Dodano: 7 IX 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
4 września o godz. 8.30 odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Na początku wprowadzony został poczet flagowy i odśpiewany hymn państwowy oraz została przypomniana 78 rocznica wybuchu II wojny światowej.
Pani Kierownik Bernardeta Grot powitała zaproszonych gości:
Wójta Gminy Rzeczyca - Marka Kaźmierczyka,
Panią Dyrektor - Grażynę Kielan,
Panią Inspektor ds. Oświaty - Annę Stańczyk,
Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów, a także pracowników szkoły.
Następnie głos zabrał Pan Wójt, który powitał wszystkich serdecznie oraz pogratulował sukcesu w wyborze na dyrektora Pani Grażynie Kielan i życzył powodzenia na kolejne 5 lat urzędowania.
Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 1 IX 2017r.
Dodała: Beata Szymańska
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

Dodano: 3 VIiI 2017r.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I - VII otrzymują bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Zakupić należy tylko podręczniki do religii oraz uczniowie klasy VI - podręcznik do języka niemieckiego.
Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego znajduje się w zakładce Podręczniki 17/18.
[2] [1]Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Sadykierz
Webmaster & admin:  Beata Szymańska