WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW!
Dodano: 23 VII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska
W przeddzień zakończenia roku szkolnego podsumowane zostało czytelnictwo uczniów, frekwencja, udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, w zbiórkach makulatury i nakrętek.

Uczniowie klasy VI, z rąk p. D. Jedwabnego za znaczące osiągnięcia sportowe, otrzymali puchary.

Pani A. Szymczak wręczyła nagrodę Hannie Gwóźdź - uczennicy kl. IV za zajęcie VI miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego EDI PANDA, a pozostałym uczniom dyplomy uczestnictwa.

"To i tak nieźle" - mówili uczniowie po ogłoszeniu wyników z Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II, która była wyjątkowo trudna. Identyczny test był rozwiązywany na poziomie gimnazjalnym. Pani A. Laskowska słowa uznania - oprócz zasłużonych dyplomów - skierowała do wszystkich uczestników olimpiady, a szczególnie do Kacpra Miniaka, który zdobył największą ilość punktów.

W minionym roku szkolnym okazało się, że Internet ani Facebook nie zdominowały uczniów, a czytanie książek jest miłą formą spędzania wolnego czasu. Dlatego też p. M. Fau najlepiej czytających uczniów: Emilię Winiarską, Katarzynę Kasza, Antoniego Żegnałka nagrodziła książkami. Dyplomy zaś otrzymali: Z. Kacprzak, A. Domagała, M. Pacucha, B. Sołdon, J. Zakrzewski, M. Podlasek, W. Wasiak, M. Staruch, K. Kimta, W. Młynarczyk.

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z kl. IV - VI. Najlepszy wynik oraz nagrodę książkową uzyskała Hanna Gwóźdź z kl. IV. Wyróżnienia otrzymali: M. Wlazło, K. Miniak, A. Szulc, W. Szczur. W konkursie uczestniczyli także: P. Chudy, A. Frączak, D. Wasilewski, K. Bojdo, Z. Kacprzak, A. Goska. Uczniów do konkursu przygotowywała p. G. Miniak.

Pani G. Miniak podsumowała także akcje przeprowadzane przez członków LOP. "Zbieraliśmy nakrętki na zakup trzech wózków elektrycznych dla podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek.
Najwięcej nakrętek zebrali: K. Socha - 67 kg, B. Zarychta - 8 kg, A. Przyborek - 7,3 kg. W akcję zaangażowali się także:
  • z klasy I: A. Żegnałek, R. Król, P. Maciejewski.
  • z klasy II: K. Kasza, J. Chudy, M. Ceran, B. Grot, E. Majchrzak, J. Kwatek, K. Kępa.
  • z klasy III: D. Socha.
  • z klasy IV: P. Kępa, J. Szczur, W. Młynarczyk, W. Szczur, B. Legutowski, J. Perek, A. Goska, K. Łaska, A. Hozer.
  • z klasy Va: M. Staruch, S. Wieteska, D. Wasilewski, K. Miniak, M. Kamińska, K. Noga, J. Kołodziejczyk, Ż. Chaber, M. Bojdo, Z. Kacprzak, P. Sarnecka, K. Gałka, K. Bocheński.
  • z klasy Vb: T. Błąkała, J. Podlasek, J. Chmielewska, K. Lesiak, W. Chałupka, S. Dziki, M. Kobacka, M. Pacucha, G. Hozer.
  • z klasy VI: A. Szulc, G. Stępniewska, N. Staruch, P. Chudy, J. Ceran, M. Wlazło, A. Frączak, G. Kobacka, B. Kobacka, S. Lipski.
  • Za okazaną pomoc otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste przekazanie wózków podopiecznym Stowarzyszenia, które odbyło się 16 czerwca tego roku."

Wręczone zostały także nagrody za największą ilość oddanej makulatury podczas akcji z okazji Dnia Ziemi. Najwięcej makulatury oddały uczennice kl. VI: A. Szulc - 307 kg, J. Goska - 150 kg, N. Staruch - 125 kg.

15 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego pt. "Ostern". I miejsce zajęła B. Kobacka, II miejsce - N. Staruch i III miejsce - A. Szulc. Wyróżnienie otrzymał D. Perek. Uczniowie otrzymali książeczki, notesy i długopisy. Nagrody ufundowane przez firmę KLETT w imieniu p. A. E.Ostalskiej wręczyła pani Dyrektor.

Uczniowie klasy IV otrzymali upragnione karty rowerowe, które rozdała p. A. Żądło.

Na zakończenie dyplomami nagrodzono uczniów, którzy nie opuścili żadnego dnia. Byli to: M. Szulc, C. Szopa, M. Grzejszczyk, M. Podlasek, A. Goska, K. Noga i S. Wieteska.