ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dodano: 7 VII 2013r.
Opracowała: Agata Ostalska
Dnia 28 czerwca 2013 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Po dziesięciu miesiącach nauki wreszcie upragnione wakacje.
Najlepsi uczniowie z klas I - VI za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz pamiątkowe nagrody książkowe. Byli to:
klasa I
 • Natalia Więckiel,
 • Wiktoria Nowak,
 • Patryk Skrobisz,
 • Agata Przyborek,
 • Natalia Wasiak,
 • Maksymilian Kośka.
 • klasa II
 • Jakub Pardej,
 • Aneta Tomaszewska.
 • klasa III
 • Judyta Więckiel,
 • Wiktoria Żegnałek.
 • klasa IV
 • Natalia Pardej,
 • Kacper Lewandowski,
 • Milena Tomaszewska,
 • Patrycja Tomaszewska.
 • klasa VI
 • Weronika Baran,
 • Cezary Milczarek.
 • Dla wszystkich przedszkolaków, którzy od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.
  Nagrodę Wójta Gminy Rzeczyca - Marka Kaźmierczyka otrzymał Kacper Lewandowski za zajęcie IV m-ca w Gminnym Dyktandzie Ekologicznym.
  Specjalne listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów klasy VI - Weroniki Baran i Cezarego Milczarka. Uczniowie Ci za swoją postawę i naukę zasługują na szczególne wyróżnienie.
  Podczas dzisiejszej uroczystości pani dyrektor Małgorzata Sobolewska- Gdak podziękowała również za wieloletnią pracę społeczną na rzecz szkoły p. Elżbiecie Tomaszewskiej, p. Agnieszce Milczarek oraz p. Januszowi Baran.
  Dzisiejszą uroczystość zakończyły występy artystyczne naszych absolwentów, którzy pod okiem wychowawcy klasy p. Alicji Żądło w ten sposób chcieli z nami się pożegnać. Wszyscy życzyli im powodzenia i sukcesów w kolejnych latach nauki.

  Pani Kierownik Szkoły - Agata Ostalska podziękowała za całoroczną pracę, pomoc i wsparcie - nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły i władzom oświatowym oraz życzyła wszystkim miłych, radosnych, pełnych słońca i bezpiecznych wakacji.

  Ekologiczne warsztaty plenerowe

  Dodano: 2 VII 2013r.
  Opracowała: Agata Ostalska
  W dniu 25 czerwca 2013r. odbyły się w naszej szkole ,,Ekologiczne warsztaty plenerowe". Gościliśmy studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Celem spotkania było rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci zainteresowań artystycznych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznych. Powstały pierwsze szkice, prace malowane na papierze przez uczniów pod okiem studentów z Wydziału Grafiki i Malarstwa wraz z ich opiekunem dr Grzegorzem Kalinowskim. Spotkanie z artystami to niezapomniane chwile, a prace powstawały w malowniczej scenerii nad Pilicą.
  Rajd rowerowy

  Dodano: 2 VII 2013r.
  Opracowała: Grażyna Miniak
  25 czerwca2013r. uczniowie klasy IV i VI pod opieką pani Grażyny Miniak oraz pani Jadwigi Kowalczyk uczestniczyli w rajdzie rowerowym szlakiem Obszarów Natura 2000 w naszej okolicy.
  Podczas wycieczki obserwowaliśmy różne zwierzęta - liczne ptactwo (np. bociany, rudziki, czajki…), pospolite płazy, z gadów - zaskrońce oraz różne gatunki owadów. Słuchaliśmy odgłosów przyrody. Zwiedziliśmy zabytkowy park i kapliczkę w Grotowicach. Nad Pilicą odpoczywaliśmy i graliśmy w piłkę. Przyroda okolicy, jak zawsze nas zachwyciła.
  Wrócilismy trochę zmęczeni, ale lubimy aktywnie spędzać czas i poczuć powiew wiatru na twarzy.
  Egzamin na kartę rowerową

  Dodano: 2 VII 2013r.
  Opracowała: Alicja Żądło
  W dniu 25 czerwca 2013r. odbył się na placu szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego do karty rowerowej. Do egzaminu przystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej w Rzeczycy i Luboczy. Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu będą zdawać później.
  Do sprawdzianu z praktycznej jazdy na rowerze mogli przystąpić uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
  Egzamin zdawało 32 osoby z PSP w Rzeczycy i 12 uczniów z Szkoły Filialnej w Luboczy, razem pomyślnie zaliczyło 42 dzieci z klas czwartych, a tym samym otrzymają karty rowerowe na zakończenie roku szkolnego. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
  Egzamin praktyczny przeprowadził Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Maz. ASP. Szt. Marek Orzelski.
  Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki PSP. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.
  Występy cyrkowe

  Dodano: 21 VI 2013r.
  Opracowała: Agata Ostalska
  W dniu 19 czerwca naszą szkołę odwiedzili artyści z ukraińskiego cyrku "O'BIMBOLANDO". Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie mogli podziwiać pokazy sztuki cyrkowej, a także niektórzy mieli okazję sami wystąpić. Najciekawszym punktem programu był super taniec zadziwiającego ,,Stworka - Transformers" oraz taniec z żywym wężem, którego dzieci mogły dotknąć. Było dużo śmiechu i zabawy.
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
  "Od ziarenka do bochenka"
  Wycieczka do Kawęczyna, ale… koło Grójca

  Dodano: 21 VI 2013r.
  Opracowała: Elżbieta Turek
  17 czerwca 2013r. pierwszaki ze Szkoły w Rzeczycy w towarzystwie swoich rówieśników ze Szkoły Filialnej w Luboczy wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Kawęczyna k/Grójca. Cel - gościniec "Wiecha". Przywitano nas staropolskim obyczajem, chlebem i solą i zaproszono na słodki poczęstunek. Podczas pobytu dzieci zapoznały się z kulturą, pracą i życiem w dawnej wsi. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną. Były zaskoczone narzędziami jakich kiedyś używano do pracy w polu. Później powędrowaliśmy przez las do młyna wodnego i wiatraków. Po drodze ciekawie przyglądały się nam koniki, osiołki, daniele, koguty "w spodniach", milusińskie króliki. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądała nauka w szkole. Drewniany tornister, drewniany piórnik, na dodatek wielofunkcyjny- łapy, a co to takiego? No i jeszcze worek z grochem, niemożliwe! Wielką frajdą była przejażdżka wozem konnym. Byliśmy także w starej piekarni, gdzie pokazano nam jak kiedyś przygotowywano chleb do wypieku. I tu zaskoczenie, niektóre dzieci znały te tajemnice od swoich babć. Teraz coś dla chłopców-prawdziwa stara kuźnia z prawdziwym kowalem i pokaz kunsztu kowalskiego. Mogliśmy zobaczyć wyposażenie kuźni, piec kowalski, miech. Kowal tak nas polubił, że wybił nam pamiątkową monetę i ku naszemu zaskoczeniu zgrał skocznie na akordeonie. Po takiej porcji wrażeń czas na czynny odpoczynek, czyli to co dzieci lubią najbardziej, plac zabaw i zabawy na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny wzmaga apetyt, dzięki temu z wielkim zaangażowaniem zjadaliśmy pieczone kiełbaski. A na zakończenie kolorowa dyskoteka. Wszyscy bawiliśmy się wesoło. Pogoda dopisała, atmosfera także. Wróciliśmy z bagażem wspaniałych doświadczeń, wspomnień i w wybornych humorach.

  Wycieczkę zorganizowały i zapewniły dzieciom opiekę panie: Anna Kącka, Elżbieta Turek, Barbara Wasilewska, Monika Fau.

  W FIGLORAJU "KAJTEK"

  Dodano: 20 VI 2013r.
  Opracowała: Marianna Szczur
  W dniu 12 czerwca 2013r. uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego pod opieką swoich pań wychowawczyń Elżbiety Turek oraz Marianny Szczur wyjechali na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Tam odwiedzili salę zabaw ,,KAJTEK", gdzie najmłodsi wesoło spędzili czas - wspinając się, zjeżdzając w piłeczki, pokonując tor przeszkód. Zmęczeni zabawą i pełni mocnych wrażeń wrócili do szkoły.
  "BEZPIECZNIE, ZDROWO, KOLOROWO" - Tydzień Profilaktyki

  Dodano: 16 VI 2013r.
  Opracowała: Elżbieta Turek

  "Trzeba ludzi uczyć, aby poznanie swoje czerpali nie z książek,
  ale z nieba i Ziemi, z dębów i buków…"

  J.A.Komeński

  "Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo" - pod takim hasłem w dniach 3.06 - 7.06.2013r. odbył się w naszej szkole Tydzień Profilaktyki.
  Harmonogram tego Tygodnia opracowała p. Anna Laskowska.
  Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do dbania o bezcenny skarb, jakim jest zdrowie własne i innych osób, poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych tj. papierosy, alkohol, narkotyki, a także uświadomienie zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.  DZIEŃ MAMY I TATY

  Dodano: 7 VI 2013r.
  Opracowała: Marianna Szczur
  W dniu 28 maja 2013r. przedszkolaki gościły swoich rodziców na uroczystej akademii z okazji ich święta. Podczas występów były wiersze, piosenki i inscenizacja pt. "Dwie mamy". Przedszkolaki swój występ przygotowały wraz z panią Marianną Szczur. Spotkanie zakończył skromny poczęstunek.
  GORĄCZKA ZŁOTA

  Dodano: 7 VI 2013r.
  Opracowała: Anna Nowicka
  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż "Gorączka złota". Akcja ta polega na zbiórce monet o nominałach 1gr, 2gr i 5gr. Uczniowie naszej szkoły z wielkim sercem zaangażowali się w zbieranie, segregowanie i przeliczanie pieniędzy. Aktywnie przyłączyli się także nauczyciele i rodzice. Wspólnymi siłami zebraliśmy 53zł 85gr. Pieniądze zostały przekazane do oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który przeznaczy je na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin.
  Organizacją zbiórki zajęło się Szkolne Koło PCK, nad którym opiekę sprawuje p. Anna Nowicka.
  Sukces ucznia klasy IV

  Dodano: 5 VI 2013r.
  Opracowała: Jadwiga Kowalczyk
  "...Lecz, gdy mama jest gotowa,
  pędzi, by nas ucałować.
  Nigdy z domu się nie rusza
  bez uśmiechu i całusa..."
  Sławomir Gowin

  22 maja 2013 roku uczeń IV klasy - Andrzej Kośka reprezentował naszą szkołę w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Dla Ciebie, Mamo" w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Maz.
  Komisja konkursowa w swojej ocenie kierowała się następującymi kryteriami:
 • dobór repertuaru,
 • kultura słowa,
 • interpretacja,
 • ogólny wyraz artystyczny.
 • Posiadane przez naszego ucznia zdolności recytatorskie zostały docenione przez komisję konkursową, co zaowocowało zdobyciem III miejsca w eliminacjach powiatowych. Rozdanie nagród laureatom odbyło się 28 maja 2013 roku w Sali I Cafe" w Tomaszowie Mazowieckim. Zwycięzcy gratulujemy.
  "KOLOROWE BOISKA" - projekt

  Dodano: 29 V 2013r.
  Opracowała: Lilla Błaszczyk, Beata Szymańska
  Ruszyła VII edycja ogólnopolskiego programu "Kolorowe boiska, czyli Szkolna Pierwsza Liga", którego nagrodą główną jest wielofunkcyjne boisko. Celem kampanii jest promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory pomysłodawca kampanii - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S. A., ufundował budowę aż sześciu takich boisk. Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych z małych miejscowości.
  Nasza szkoła również przystąpiła do rywalizacji. Uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem nauczycieli: Lilli Błaszczyk i Beaty Zielińskiej przygotowali pracę konkursową. A teraz tylko głosowanie.

  Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób odwiedzających naszą stronę,
  by pomogli nam wygrać wielofunkcyjne boisko.
  Należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się w serwisie www.koloroweboiska.pl oddać głos na naszą szkołę.
  Można głosować codziennie do 23 czerwca 2013r.
  Na majówkę, na majówkę...

  Dodano: 29 V 2013r.
  Opracowała: Barbara Wasilewska
  Przytulić się do mamy
  Przytulić się do taty
  I już smutek, już zmartwienie
  w mig ucieka.

  26 maja 2013r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem uczestniczyli w "rodzinnej majówce ekologicznej" przygotowanej przez GOK w Rzeczycy. Na majówce świętowano Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowaną inscenizację o rodzicach, w której słowami wierszy i piosenek podziękowali im za trud wychowania i wyrazili swą miłość. Część artystyczna została przygotowana przez panią Barbarę Wasilewską i panią Annę Nowicką.
  Po występie dzieci mogły uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez organizatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się min. zjeżdżalnia, basen z kulkami, malowanie twarzy oraz górka do skakania.
  Wszyscy bardzo miło i rodzinnie spędzili niedzielne popołudnie.  MUSICAL też dla młodzieży

  Dodano: 24 V 2013r.
  Opracowała: Agata Ostalska
  W czwartek 23 maja 2013r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z artystami pt.: "Musical też dla młodzieży". Tym razem gościliśmy panią Emilię Kudrę aktorkę Teatru V6 z Łodzi współpracującą z Teatrem Jaracza i Teatrem Muzycznym oraz pana Jacka Pietrzaka.
  W programie występu znalazły sie utwory z musicali takich jak: Chicago, Cabernet, Akademia Pana Kleksa oraz piosenki z filmu "Skyfall" o Jamesie Bondzie. Uczniowie poznali techniki rozśpiewywania, rozgrzewkę aparatu mowy: żuchwy, języka,ust i ćwiczenia na dykcję. Dowiedzieli się także kim jest dubler. Zarówno młodsza jak i starsza grupa naszych uczniów świetnie się bawiła, a niektórzy mogli spróbować sił występując w charakterze kotów. Na koniec były autografy i wspólne zdjęcia.  Dzieci wiedzą, co dla nich dobre!

  Dodano: 24 V 2013r.
  Opracowała: Elżbieta Turek
  Przekonaliśmy się o tym, gdy 21.05.2013r. pod opieką p. Marianny Szczur, p. Beaty Socha i p. Elżbiety Turek nasze najmłodsze szkolne pokolenie znalazło się na placu zabaw w Sadykierzu. Aktywność fizyczna, zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym, na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć dzieci. Nikt nie próbował nawet powstrzymać, choćby na chwilę, nasze pociechy przed spontaniczną zabawą. A do wyboru: huśtawki, drabinki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, piaskownica, kołowrotek...
  Ach, szaleć i szaleć do woli! A przy okazji ćwiczyć mnóstwo umiejętności - takich, które przydadzą się przez wiele, wiele lat.
  Dziękujemy p. Jolancie Szymańskiej, kierownik Szkoły Filialnej w Sadykierzu za serdeczne przyjęcie i gościnę.  OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW
  - OBUT 2013r.

  Dodano: 24 V 2013r.
  Opracowała: Barbara Wasilewska
  21 maja 2013 roku uczniowie klasy trzeciej zgłoszeni do udziału w trzeciej edycji dobrowolnego Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów OBUT 2013r. rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki.
  W badaniu umiejętności polonistycznych wykorzystano tekst informacyjny mający charakter instrukcji oraz krótką baśń.
  Zestaw zadań matematycznych zawierał zadania z trzech obszarów: sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych i czytanie tekstów matematycznych.
  Uczniowie starali się wykonać wszystkie zadania jak najlepiej.  KONKURSY O MAMIE

  Dodano: 24 V 2013r.
  Opracowała: Jadwiga Kowalczyk
  "Nasza mama, choć kochana,
  czasem psoci - zwykle z rana,
  kiedy woła przerażona:
  - Przecież jestem już spóźniona"

  Sławomir Gowin
  17 maja odbył się Konkurs Recytatorski "Dla Ciebie, Mamo". Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy IV i VI. Głównym celem tego konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania ich talentu recytatorskiego oraz kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji.
  Każdy wykonawca prezentował jeden wiersz o tematyce związanej z Mamą, gdyż 26 maja jest Dzień Matki.
  Komisja konkursowa w składzie p. Jadwiga Kowalczyk, p. Anna Laskowska i p. Barbara Wasielewska przyznając poszczególne miejsca kierowała się następującymi kryteriami:
 • dobór repertuaru;
 • kultura słowa,
 • interpretacja utworu,
 • ogólny wyraz artystyczny,
 • Laureatami tego konkursu zostali:
  I miejsce - Andrzej Kośka - uczeń klasy IV
  II miejsce - Patrycja Tomaszewska - uczennica klasy IV
  III miejsce - Natalia Pardej - uczennica klasy IV

  Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  15 maja odbył się w naszej szkole konkurs literacki pt. "Portret mojej Mamy malowany słowem - znana, a jednak nieznana - opowiadanie". W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy IV i VI. Głównym celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na obecność matki w życiu każdego człowieka, zachęcanie dzieci do aktywności twórczej oraz rozwijanie umiejętności literackich.
  Komisja konkursowa w składzie: p. Jadwiga Kowalczyk, p. Anna Laskowska i p. Elżbieta Turek oceniając prace wzięła pod uwagę:
 • cechy charakterystyczne dla opowiadania jako formy wypowiedzi pisemnej;
 • oryginalność ujęcia tematu,
 • poprawność stylistyczną i ortograficzną,
 • Na wyróżnienie zasłużyły prace uczniów z klasy IV: Mileny Tomaszewskiej, Natalii Pardej i Patrycji Tomaszewskiej. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  NIEZWKŁA LEKCJA W MUZEUM PAPIERNICTWA

  Dodano: 24 V 2013r.
  Opracowała: Lilla Błaszczyk
  W sobotni poranek 11 maja 2013 r. grupa naszych uczniów wybrała się na warsztaty o historii papieru i druku do Muzeum Papiernictwa w Łodzi. Zajęcia odbywały się w Domu Papiernika w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa na tyłach Białej Fabryki Geyera przy ulicy Piotrkowskiej. Przywitał nas Ryszard Uljański, opiekun zbiorów.
  Muzeum powstało w 2005 roku na bazie pracowni historycznych technik oprawy książki i czerpania papieru. Obecnie prowadzone jest przez Fundację Ocalić od Zapomnienia. Gromadzi eksponaty z dziedziny historii papiernictwa, drukarstwa i introligatorstwa. Wśród eksponatów muzeum znajdują się gilotyny do papieru i urządzenia do wykrawania, wanna do produkcji papieru czerpanego, czcionki metalowe i drewniane z regałem zecerskim. Kolekcja opraw książkowych, ekslibrisów, drzeworytów Zygfryda Gardzielewskiego. Ukazany jest też cykl produkcyjny książki. Kolekcja powstała na bazie zbiorów Ryszarda Uljańskiego.
  W trakcie prowadzonych z pasją i wielką wiedzą zajęć poznaliśmy historię odkrywania technik produkcji papieru. Dowiedzieliśmy się, że papier odkryli Chińczycy, a konkretnie niejaki Cay Lun, poznaliśmy stare maszyny drukarskie. Przy użyciu jednej z maszyn, mogliśmy profesjonalnie zagiąć kartki i okładkę książeczki, którą potem pięknie zdobiliśmy używając farb klejowych i pędzli. Nie lada atrakcją było czerpanie papieru przez każdego z uczestników zajęć za pomocą drewnianego sita. Potem własnoręcznie zaczerpniętą kartkę zdobiliśmy kolorowymi elementami czerpanymi małymi sitami z barwionej masy celulozowej, którą sami przygotowaliśmy.

  W Domu Papiernika bardzo nam się podobało, można było poznać historię papieru i druku, zaczerpnąć własną kartę i wprawić w ruch stare gilotyny do cięcia papieru oraz zobaczyć różne urządzenia introligatorskie i drukarskie - komentowali wycieczkę jej uczestnicy.

  Wyjazd był zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy we współpracy z Łódzkim Domem Kultury w ramach programu "Eco - Art Recykling w działaniach artystycznych". Program edukacji ekologiczno - artystycznej skierowany jest do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego i finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury.  "KWIATY DLA MAMY" - konkurs plastyczny

  Dodano: 19 V 2013r.
  Opracowała: Barbara Wasilewska
  9 maja 2013r. do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim również i z naszej szkoły zostały dostarczone prace na konkurs plastyczny "Kwiaty dla mamy". Organizatorem konkursu jest w/w szkoła, patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Rafał Zagozdon.
  Celem konkursu jest:
 • kształtowanie wrażliwości na obecność matki w życiu każdego człowieka,
 • propagowanie i ugruntowanie wartości związanych z rodziną,
 • zachęcenie dzieci do aktywności twórczej,
 • umożliwienie uczniom zaprezentowania ich talentu plastycznego,
 • kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej i zdrowej rywalizacji.
 • Komisja konkursowa w swojej ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami:
 • zgodność pracy z wymaganiami regulaminu,
 • walory artystyczne i estetyczne,
 • ciekawa interpretacja tematyki,
 • samodzielność wykonania pracy przez dziecko.
  1. Ze szkoły w Luboczy prace pod okiem pani Barbary Wasilewskiej i Elżbiety Turek wykonały następujące osoby:
  2. WIKTORIA ŻEGNAŁEK z kl. III
  3. JUDYTA WIĘCKIEL z kl. III
  4. JAKUB GAWORZYŃSKI z kl. III
  5. ALEKSANDRA PAWLAK z kl. II
  6. AGATA PRZYBOREK z kl. I  "MARYJA - POCIESZYCIELKA STRAPIONYCH"
  - religijny konkurs plastyczny

  Dodano: 19 V 2013r.
  Opracowała: Anna Laskowska
  7 maja 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Religijnym Konkursie Plastycznym pt.: "MARYJA - POCIESZYCIELKA STRAPIONYCH" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Matejki w Koszalinie.
  Celem konkursu jest:
 • rozwój duchowości maryjnej wśród dzieci,
 • kształtowanie postaw patriotycznych,
 • rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez działalność plastyczną.
 • Jednym z kryteriów oceny prac było zawarcie treści patriotycznych, co mali artyści uczynili w dosłowny lub metaforyczny sposób pod okiem pani katechetki Anny Laskowskiej. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I - VI.


  "OJCZYZNA, HONOR, PATRIOTYZM"

  Dodano: 6 V 2013r.
  Opracowała: Anna Nowicka
  W corocznym kalendarzu uroczystości szkolnych wpisany jest apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim rolę i znaczenie takich słów jak : OJCZYZNA, HONOR, PATRIOTYZM. Mając na uwadze, że naród, który nie zna swojej przeszłości "umiera" i nie buduje przyszłości, uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna przybrała formę sejmiku uczniowskiego. Uczniowie klas starszych przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom doniosłość aktu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pojawienie się na scenie postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pozwoliło widzom przenieść się w atmosferę tamtych czasów, kiedy król był z Narodem a Naród z królem. Uroczysty nastrój spotkania pomagały budować pieśni patriotyczne wykonane przez młodych artystów. Akademia szkolna przygotowana została pod kierunkiem pani Anny Nowickiej i Barbary Wasilewskiej.  CAŁA GMINA CZYTA DZIECIOM

  Dodano: 10 V 2013r.
  Opracowała: Marianna Szczur
  We wtorek 30.04.2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z panią Marianną Szczur wyjechały do szkoły w Rzeczycy, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu: pt. "CAŁA GMINA CZYTA DZIECIOM". Zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przez dorosłych tekstów Juliana Tuwima w sposób najbardziej przystępny dla dzieci. Przedszkolaki z całej gminy wysłuchały wierszy Tuwima czytanych przez : pana wójta Marka Kaźmierczyka, panią dyrektor szkoły Małgorzatę Sobolewską-Gdak, panią Anetę Podlasek oraz strażaka, sportowca i przedstawicielkę KGW z Gliny. Dzieci nagrodziły czytających gromkimi brawami i pracami plastycznymi wykonanymi przez siebie (prace przedstawiały postacie z utworów Juliana Tuwima). Akcja miała na celu przybliżenie twórczości Juliana Tuwima oraz upowszechnienie czytania dzieciom.  V Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji
  w Języku Angielskim

  Dodano: 6 V 2013r.
  Opracowała: Anna Nowicka
  30 kwietnia 2013 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbył się V Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim.
  Do konkursu przystąpiły cztery uczennice z terenu Gminy Rzeczyca. Publiczną Szkołę Podstawową w Rzeczycy reprezentowała uczennica klasy III Aleksandra Biernacka, Szkołę Filialną w Luboczy uczennice klasy IV Patrycja Tomaszewska i Milena Tomaszewska, Szkołę Filialną w Sadykierzu reprezentowała uczennica klasy VI Karolina Maciejewska.
  Dziewczyny skonfrontowały swoje umiejętności językowe z innymi uczestnikami konkursu. Dużą trudnością okazało się pokonanie tremy, stresu i piękna recytacja angielskiej poezji. Wszystko to oceniało jury, w którym zasiadali sami profesjonaliści. Dlatego wykazanie się aktorską ekspresją i dobrym angielskim akcentem było nie lada wyzwaniem. Nasze uczennice poradziły sobie bardzo dobrze, wykazały się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego a z konkursu wróciły z nowymi doświadczeniami oraz zawartymi znajomościami.
  Do konkursu przygotowywały panie Anna Nowicka i Agnieszka Szymczak.  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  POEZJI I PROZY JULIANA TUWIMA

  Dodano: 6 V 2013r.
  Opracowała: Monika Fau
  W dniu 23.04.2012r. przez Bibliotekę Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczycy został zorganizowany ,,Dzień Książki", poświęcony w dużej mierze postaci Juliana Tuwima. Na apelu szkolnym dzieci przypomniały wiersze Juliana Tuwima, a nauczyciel bibliotekarz - Monika Fau najważniejsze informacje z życia i twórczości poety.
  Tego samego dnia na sali gimnastycznej odbył się międzyszkolny konkurs czytania poezji Juliana Tuwima oraz poezji i i prozy innych autorów pod hasłem ,,Julian Tuwim i sławni poeci, pisarze".
  W konkursie uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych z Luboczy, Rzeczycy i Sadykierza. Z klas I-III łącznie uczestniczyło 9 uczniów. Z klas IV-VI uczestniczyło łącznie 12 uczniów.
  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
   Kategoria wiekowa klas I-III
  • I miejsce - Jakub Chaber ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu wiersz ,,Okulary" Julian Tuwim
  • II miejsce - Martyna Wieczorek ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Julian Tuwim
  • III miejsce - Wiktoria Żegnałek ze Szkoły Filialnej w Luboczy ,,Cuda i dziwy" Julian Tuwim
   Kategoria wiekowa klas IV-VI
  • I miejsce - Zuzanna Wasilewska ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu ,,Ptasie radio" Julian Tuwim.
  • II miejsce - Kośka Andrzej z PSP im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy Filia w Luboczy ,,Wszyscy dla wszystkich", i ,,Raz-dwa -trzy" Julian Tuwim
  • III miejsce - Magdalena Osińska z PSP im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy ,,Do generałów" Julian Tuwim, ,,Dolina Issy" Czesław Miłosz  GITARA KLASYKA I COUNTRY

  Dodano: 2 V 2013r.
  Opracowała: Agata Ostalska
  We wtorek 23 kwietnia 2013r. odbył się kolejny już w tym roku koncert muzyczny pt.: "GITARA KLASYKA I COUNTRY". Podczas koncertu gościliśmy pana Bogdana Lesiaka - lidera zespołu FAYERWERK, który jest gwiazdą festiwalu Country w Mrągowie, gwiazdą festiwalu RAWA BLUES oraz radnym gminy Tuszyn. Podczas spotkania pan B. Lesiak wykonał utwory: CARLOSA SANTANY, ZESPOŁU THE SHADOWS oraz DEEP PORPLE.
  Uczniowie grali na gitarze, tańczyli ROCK AND ROLLA, a na zakończenie dziewczynki rzucały włosami jak rasowi ROCKMANI. Zabawy nie było końca. Koncert bardzo się podobał, a uczniowie pytali kiedy nastepny.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W LUBOCZY

  Dodano: 2 V 2013r.
  Opracowała: Grażyna Miniak
  Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to: "Elektroodpady -proste zasady". Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska oraz oszczędność surowców naturalnych.
  Z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy pochód edukacyjny ulicami naszej miejscowości. Celem pochodu było apelowanie do mieszkańców o właściwe postępowanie z różnymi odpadami. Uczniowie, jak doświadczeni ekolodzy zaangażowali się w ten happening - przygotowali plakaty z hasłami promującymi zdrowy tryb życia oraz papierowe nakrycia głowy. Szczególnie efektowne były piosenki i hasła, które prezentowali uczniowie maszerując w pochodzie. Bawiąc się promowaliśmy zachowania przyjazne środowisku wśród naszych uczniów i społeczności lokalnej.
  Z okazji Dnia Ziemi przeprowadziliśmy także w naszej szkole akcję "Listy dla Ziemi" przygotowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA.
  Celem pisania listów jest zainteresowanie uczniów problemami ekologicznymi. Tematyka listów w szczególności miała dotyczyć gospodarki odpadami i recyklingu. Uczniowie mogli również wybrać inny temat dotyczący działań ekologicznych. Pisanie listów poprzedzone było lekcjami tematycznymi oraz filmem na temat segregacji odpadów. Najczęściej w listach uczniowie zwracali się do dorosłych z prośbą o zaprzestanie złych praktyk, segregowanie odpadów i większą dbałość o środowisko. Często były to wspólne, rodzinne deklaracje ekologiczne.
  Uczniowie włożyli wiele pracy i pomysłów w napisanie listów dla Ziemi. W klasach II i III listy napisało 7 uczniów, opiekunem grupy jest pani Barbara Wasilewska. W klasach IV i VI udział w akcji wzięło 9 uczniów, opiekunem grupy jest pani Grażyna Miniak.
  Najciekawsze "Listy dla Ziemi" zostały wyróżnione. Listy te napisali uczniowie:
 • Kuba Pardej z klasy II
 • Judyta Więckiel z klasy III
 • Natalia Pardej z klasy IV
 • Cezary Milczarek z klasy VI.
 • Wszystkie listy zostaną wysłane do Fundacji ARKA i wezmą udział w ogólnopolskim konkursie internetowym prowadzonym na facebooku akcji "Listy dla Ziemi".

  Życzymy powodzenia naszym uczestnikom!
  KONKURS RECYTATORSKI - poezja i proza Juliana Tuwima

  Dodano: 2 V 2013r.
  Opracowała: Jadwiga Kowalczyk
  Rok 2013 ogłoszony jest Rokiem Juliana Tuwima. By podkreślić to wydarzenie 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim poezji Juliana Tuwima.
   Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
  1. uczniowie kl. II i III
  2. uczniowie kl. IV i VI
  Głównym celem tej edukacyjnej zabawy było przybliżenie i poszerzenie wiedzy o twórczości znanego poety - Juliana Tuwima.
  Jury w składzie: p. Agata Ostalska p. Jadwiga Kowalczyk, p. Barbara Wasielewska dokonując wyboru laureatów szczególną uwagę zwróciły na interpretację i estetykę mówienia oraz tematykę utworu.
  Do uczniów, którzy otrzymali wyróżnienie należą:
 • Aneta Tomaszewska - uczennica klasy II
 • Wiktoria Żegnałek - uczennica klasy III
 • Judyta Więckiel - uczennica klasy III
 • Andrzej Kośka - uczeń klasy IV
 • Natalia Pardej - uczennica klasy IV
 • Patrycja Tomaszewska - uczennica klasy IV
 • Weronika Baran - uczennica klasy VI
 • Zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, oraz będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Czytania Poezji Juliana Tuwima w Rzeczycy.
  WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM

  Dodano: 27 IV 2013r.
  Opracowała: Elżbieta Turek


  "Cudze chwalicie swego nie znacie..."

  W dniu 18.04.2013r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod opieką p. Elżbiety Turek wyruszyli na pieszą wycieczkę dydaktyczną do gospodarstwa rolnego w Brzegu.
  Celem naszej wizyty było zapoznanie z pracą rolnika, z gospodarstwem wiejskim, jego zabudową, utrwalenie nazw zwierząt hodowanych przez człowieka oraz nazw ich domów. Co prawda nasze dzieci pochodzą ze wsi, ale chętnie obejrzały oborę, jej wyposażenie, a przede wszystkim stanęły "oko w oko" z ich mieszkańcami - krowami, cielaczkami, owieczką, królikami. Zwierzęta wyraźnie nas polubiły, dały się pogłaskać. Niektóre przyjaźnie muczały. Najwięcej radości sprawił mały cielaczek, który ku naszemu zaskoczeniu śmiesznie ssał rączkę Michałka, małego synka właścicieli gospodarstwa. Był również czas na zabawę z kotkami i przejażdżkę quadem.
  Olbrzymie zainteresowanie, jak się można było spodziewać, wywołały maszyny rolnicze i traktory, zwłaszcza te nowoczesne. Dzieci zapoznały się z wyglądem i przeznaczeniem wielofunkcyjnych agregatów, siewników, pras, kombajnów, podnośników, ładowaczy. Wiedzą co to są baloty. A wy wiecie?
  Zadawano mnóstwo pytań, gdyż temat wycieczki okazał się dla dzieci bardzo interesujący.
  Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły, gdzie podczas najbliższych dni będą wykorzystywali zdobytą wiedzę do realizacji tematów związanych z gospodarstwem.
  Była to bardzo ciekawa, wesoła i edukacyjna wyprawa.

  Serdecznie dziękujemy Państwu Ceranom i Państwu Pardejom za miłe i życzliwe przyjęcie oraz poświęcony nam czas.
  " ŻYJ I BAW SIĘ PO TRZEŹWEMU, BEZ PRZEMOCY W RODZINIE"

  Dodano: 11 IV 2013r.
  Opracowała: Barbara Wasilewska
  28 kwietnia 2013r. uczniowie klasy III z wychowawcą panią Barbarą Wasilewską wyjechali do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie w kinie " Włókniarz" mogli obejrzeć spektakl pt. "NYGUSEK" sponsorowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Bohaterką sztuki była mała dziewczynka o imieniu Zuzia. Zuzia była leniwa, opryskliwa i kłótliwa, aby zmienić swe zachowanie pod opieką " duszka" szukała " krainy dobroci". Po wielu przygodach odnalazła ją i dowiedziała się, że w życiu ważny jest uśmiech, dobry uczynek i pomocna dłoń wyciągnięta w stronę drugiej osoby.
  Spektakl miał za zadanie przeciwdziałać uzależnieniom, a co za tym idzie zniechęcić dzieci do sięgania po używki, które szkodzą zdrowiu.
  Uczniowie odwiedzili również McDonald' s.  "EPOKA LODOWCOWA IV - Wędrówka Kontynentów"

  Dodano: 10 IV 2013r.
  Opracowała: Agata Ostalska
  We wtorek 09.04.2013r. uczniowie klas 0 - VI brali udział w projekcji filmu pt.: "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów."
  Główni bohaterowie Manny, Diego i Sid muszą stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która….. .
  Projekcja filmu odbyła się dzięki Firmie Handlowo - Usługowej "WIKA" z Tomaszowa Mazowieckiego, którą gościliśmy w naszej szkole.


  [7] [6] [5] [4] [3] [2] [1]

  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska