Dodany: Beata Szymańska
Aktualny plan zajęć projektu "Edukacyjny kompas".

Ostatnia aktualizacja: 24 I 2017r.
"Edukacyjny kompas" - rekrutacja uzupełniająca.[2] [1]
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

Dodano: 4 VII 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
Po długich dziesięciu miesiącach nauki, dnia 23 czerwca 2017r. zakończył się kolejny, pracowity rok szkolny. Podczas uroczystości dyrektor szkoły wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniami oraz nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Był to też szczególny dzień dla szóstoklasistów, którzy pożegnali grono pedagogiczne i swoich młodszych kolegów ciepłymi słowami i krótką częścią artystyczną. Podsumowując miniony rok pani Kierownik podziękowała nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły, władzom samorządowym oraz uczniom, za czas wytężonej pracy, wysiłku, życząc wielu sukcesów i radości. Tak, więc kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Życzymy, więc wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!WYCIECZKA DO INOWŁODZA!

Dodano: 4 VII 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
21 czerwca 2017r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Barbarą Wasilewską i panią Beatą Grzejszczyk wybrali się na jednodniową wycieczkę do Inowłodza. Na parkingu powitała nas pani Zofia Gołaszewska, która w tym dniu była naszym przewodnikiem. Najpierw zwiedziliśmy ruiny zamku Kazimierza Wielkiego. Poznaliśmy jego historię i postacie związane z tym miejscem. W salach podziwialiśmy wystawę obrazów, lalki z teatru ARLEKIN. Przebywaliśmy także w sali, gdzie odbywają się sesje Rady Gminy Inowłódz. Z wieży zamku zachwycaliśmy się pięknym nadpilicznym krajobrazem. Następnie udaliśmy się do zabytkowego Kościoła św. Idziego. Wyjazd zakończył się wizytą w lodziarni i na placu zabaw. Dzieci miło i przyjemnie spędziły letnie popołudnie.DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - "Bądź bezpieczny w sieci i w realu"!

Dodano: 22 VI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat wpisuje zadania priorytetowe związane m. in. z szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa. Po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i służby zdrowia.
Początek dnia rozpoczęto apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem dnia oraz poznali hasło przewodnie. Po czym uczniowie startowali z różnymi konkursami. Jako pierwszy odbył się konkurs autorskich małych form teatralnych. Uczniowie przedstawiali scenki związane z bezpieczeństwem na drodze i w sieci. Komisja konkursowa w składzie Pani Wójt Iwony Łuszcz-Krawczyk, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - Rafała Goszczyńskigo i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzaty Sobolewskiej-Gdak. Komisja miała bardzo trudne zadanie w podjęciu decyzji jednak po długich naradach zdecydowała, że miejsce:
I zajęli uczniowi z klasy V gr. 2 z PSP Rzeczyca
II miejsce klasa VI Filia Lubocz
III miejsce klasa VI Filia Sadykierz
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy od lat współpracuje z Komendą Powiatową w Tomaszowie Mazowieckim i stale przeprowadza szereg pogadanek profilaktycznych związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwie min. zagrożeniem internetowym.
Uczniowie z naszej szkoły, podczas konkursu małych form teatralnych byli tak wspaniali w odgrywaniu swoich ról, że postanowiliśmy nagrać filmiki profilaktyczne, aby wykorzystywać je podczas działań profilaktycznych Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim.
Kolejną konkurencją był konkurs 1 z 10. W kategorii I-III wygrała Julia Socha, natomiast w kategorii IV-VI Wojciech Wasiak.
Podsumowaniem pierwszej części dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt."Zostań bohaterem na drodze".
Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim, Wójt Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzatę Sobolewską-Gdak.
W dalszej części dnia wszyscy zgromadzeni wyszli na plac zabaw na czele z panem Wójtem Gminy Rzeczycy Markiem Kaźmierczykiem, panią Wójt Iwoną Łuszcz-Krawczyk, panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Małgorzatą Sobolewsk-Gdak, Przewodniczącym Rady Gminy Leszkiem Kosiackim i Radnymi Gminy Rzeczycy, zostało otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego. Kolejnym elementem było zdawanie karty rowerowej przez uczniów klasy IV.
Na zakończenie wspaniałego dnia uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się pojazdom uprzywilejowanym. Uczniowie zadowoleni a zarazem zmęczeni zakończyli radośnie pierwszy dzień bezpieczeństwa.Śladami Hubalczyków!

Dodano: 14 VI 2017r.
Tekst: Beata Zielińska
Dnia 12 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka rowerowa po najbliższej okolicy. Uczniowie klasy VI trasą przebiegającą przez miejscowości: Lubocz - Brzeg - Grotowice - Mysiakowiec - Poświętne - Anielin podążali śladami partyzantów majora Hubala. Atrakcją wycieczki niewątpliwie było ognisko przy Szańcu w Anielinie, podczas którego toczyły się rozmowy na temat wydarzeń z II wojny światowej, udziału w nich Henryka Dobrzańskiego i jego kompanów. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni, pełni nowych wrażeń, z nowym bagażem wiedzy.
DZIEŃ RODZINY!

Dodano: 14 VI 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
9 czerwca 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały wraz z rodzicami Dzień Rodziny. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze o mamie, tacie i rodzinie. Na uroczystość przybyli zaproszeni Goście: Rodzice przedszkolaków, Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - Pani Małgorzata Sobolewska - Gdak oraz Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy - Pani Agata Ostalska. Po występach dzieci wręczyły rodzicom laurki. Kiedy wykonano pamiątkowe fotografie rodzice zaprosili wszystkich na kiełbaski pieczone przy ognisku oraz słodki poczęstunek na świeżym powietrzu.
DZIEŃ DZIECKA!

Dodano: 14 VI 2017r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
Dnia 2 czerwca 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się po trzeciej godzinie lekcyjnej od złożenia dzieciom życzeń. Kierownik szkoły - Pani Agata Ostalska, nauczyciele i rodzice dołożyli wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci
Głównym punktem tego dnia były zabawy sportowo - rekreacyjne. Przeprowadzone były różnorodne gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie bardzo chętnie brali również udział w pokazach tanecznych. W tym dniu dzieci mogły bawić się i tańczyć, bowiem ten dzień należał właśnie do nich.
Podziękowania należą się też Kochanym Rodzicom, którzy pamiętali o słodkim poczęstunku, lodach i napojach dla wszystkich dzieci.
REKRUTACJA UCZNIÓW ZAKOŃCZONA!

Dodano: 25 V 2017r.
Tekst:
Szanowni Państwo,
Informujemy, że nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - Szkoły Filialnej w Luboczy został zakończony.
Poniżej zamieszczamy listę dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Luboczy.

(2kB)
grupa 0Lista dzieci nie przyjętych do klasy I Szkoły Filialnej w Luboczy.

(2kB)
klasa I
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!

Dodano: 11 VI 2017r.
Tekst: Alicja Żądło

W dniu 1 czerwca 2017r. odbył się na nowo otwartym miasteczku Ruchu Drogowego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego do karty rowerowej.
Do egzaminu przystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Szkół Filialnych w Luboczy oraz w Sadykierzu.
Do sprawdzianu z praktycznej jazdy na rowerze mogli przystąpić uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
Egzamin zdawało 21 osób z PSP w Rzeczycy, 9 uczniów z Szkoły Filialnej w Luboczy, 16 osób z Szkoły Filialnej w Sadykierzu, razem pomyślnie zaliczyło 43 z klas czwartych oraz 3 uczniów z klasy piątej, a tym samym otrzymają karty rowerowe na zakończenie roku szkolnego. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
Egzamin praktyczny przeprowadzili przedstawiciele policji Ruchu Drogowego w Tomaszowie Maz. we współpracą z wychowawcami klas czwartych i nauczycielem techniki.
Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki PSP. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.
DZIEŃ MATKI!

Dodano: 7 VI 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska

"Bo tylko Ty się dla nas liczysz, mamo,
A serca nasze chcą dla Ciebie bić,
Kochamy Cię najmocniej i życzymy,
byś mogła długo i szczęśliwie żyć."
Danuta i Karol Jagiełło

26 maja - Dzień Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to, co piękne i szlachetne. W słowie MATKA kryje się wiele treści. Z nim związane są wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości i troski, marzenia i tęsknoty. Każdy z nas w swoim sercu chowa wdzięczność za to, że dała nam największy skarb - życie. Dlatego też, uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą przygotowali krótki występ artystyczny w którym, pragnęli słowami wierszy i piosenek wyrazić swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Złożyli również swoim MAMOM życzenia i wręczyli piękne, własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.
PO DRUGIEJ STRONIE GLOBUSA!

Dodano: 21 V 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się 8 maja 2017 r. koncert muzyczny pt. "Po drugiej stronie globusa". Wraz z panem Hanuszem Kowalczykiem do naszej szkoły przybył gość pochodzący z Peru. Pan Rafael od ponad dwudziestu lat mieszka w Polsce. Przywiózł ze sobą różne instrumenty muzyczne charakterystyczne dla tego regionu. Dzieci wysłuchały wielu utworów muzycznych pochodzących z krajów Ameryki Południowej, poznały kilka hiszpańskich słówek oraz kroki "tańca radości". Tradycyjnie odbyły się konkursy dla uczniów z różnych grup wiekowych a na zakończenie wszyscy świetnie się bawili przy utworze "Se eu te pego".
IV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA!

Dodano: 17 V 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
12 maja 2017 roku w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się IV Olimpiada Przedszkolaków. W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki z 14 przedszkoli. Z oddziału przedszkolnego w Luboczy udział w turnieju wzięło dziesięcioro przedszkolaków 5 i 6 letnich. Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk. Olimpiada rozpoczęła się marszową prezentacją drużyn, po której Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak oraz Wójt Gminy Rzeczyca powitali zaproszonych gości, przedszkolaków, ich opiekunów, rodziców i kibiców. Turniej rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej. Następnie przedszkolaki z Luboczy wykonały krótki program artystyczny przygotowany przez Panią Agatę Ewę Ostalską. Po rozgrzewce rozpoczął się turniej, który przygotowano w dwóch kategoriach wiekowych dla 5-6 latków i 3-4 latków w formie wyścigów rzędów. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał Pan Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego i główny sędzia zawodów.
Zacięta i wyrównana rywalizacja wyłoniła zwycięzców Olimpiady.
  Grupa dzieci 5 - 6 letnich
 • I miejsce - przedszkole z Tomaszowa Maz. nr 3
 • II miejsce - przedszkole z Lubochni
 • III miejsce - przedszkole z Rzeczycy

Zwycięskie drużyny nagrodzono pucharami, a wszystkim uczestnikom wręczono medale. Przedszkolaki ze Szkoły Filialnej w Luboczy pełni wrażeń, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wróciły do szkoły.

KALIGRAFIA, SZTUKA PIĘKNEGO PISANIA!

Dodano: 16 V 2017r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
W kwietniu 2017 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku ogłosiła Regionalny Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny.
Celem konkursu kaligraficznego było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale w dużej mierze kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego, czyli pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.
Konkurs adresowany był dla uczniów klas II-III i IV-VI. Zadaniem uczniów klas IV-VI było piękne odręczne przepisanie utworu poetyckiego lub jego fragmentu (co najmniej 12 wersów) promującego region, opiewającego uroki Małej Ojczyzny wybranego twórcy regionalnego piórem ze stalówką lub piórem na gładkim papierze A4 we właściwej liniaturze bez użycia kolektora.
Do rywalizacji stanęło 80 uczniów z 7 gmin.
28 kwietnia odbył się finał Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego. Nasza uczennica z klasy V - Agata Przyborek zdobyła nagrodę specjalną.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W Polskę ruszamy ...!

Dodano: 15 V 2017r.
Tekst: Elżbieta Turek
Maj, chociaż przywitał nas dość zimną i kapryśną aurą to nie zniechęcił do rozpoczęcia sezonu turystycznego.
Czwartego dnia tego miesiąca klasa druga z wychowawcą p. Elżbietą Turek wyruszyła na trzydniową wycieczkę w góry.
Po drodze stary Kraków, symbol polskiej kultury i tradycji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od siedziby władców Polskich na Wawelu. Spacer w deszczu (nieprzewidziana atrakcja) zaprowadził nas na Rynek z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i zabytkowymi kamienicami. Ach! Jeszcze bulwary nadwiślańskie i Pomnik Smoka, który zieje ogniem i nawiązuje do dawnej legendy o potworze zamieszkującym pobliską Smoczą Jamę.
Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Zakopanego - ośrodka turystyki i sportów zimowych - stolicy naszych Tatr. Byliśmy na starym cmentarzu na Pęksowym Brzyzku, miejscu szczególnym dla historii Zakopanego. Widzieliśmy skocznię narciarską Wielka Krokiew znaną z odbywających się tam corocznie zawodów Pucharu Świata. Wjechaliśmy kolejką terenowo-linową na Gubałówkę. Widok ukazał nam niemal całe pasmo Tatr i szczególnie malowniczo prezentujący się stamtąd, charakterystyczny kształt Giewontu. Grzbietem Gubałówki doszliśmy do stacji kolejki krzesełkowej na Polanie Szymoszkowej, którą zjechaliśmy podziwiając Tatry i widok na Zakopane. Po smacznym i obfitym obiedzie zgłębiliśmy tajniki wyrobu tradycyjnych góralskich oscypków i posłuchaliśmy gawędy góralskiej.
Trzeci dzień to dzień relaksu i wodnego szaleństwa podczas pobytu w termach "Bania" w Białce Tatrzańskiej.
No i powrót do domu - czas na sen, krótki odpoczynek wśród najbliższych, przepakowanie rzeczy i.......
W poniedziałek 8 maja wyjazd do Torunia, jednego z najstarszych polskich miast, kojarzonego z Mikołajem Kopernikiem i słynnymi piernikami.
Zwiedzając Starówkę zatrzymaliśmy się pod Krzywą Wieżą i stojąc plecami przypartymi do pochyłego muru mogliśmy "sprawdzić swoje sumienie". Następnie Dom Mikołaja Kopernika, Posąg Flisaka grającego na skrzypcach, osiołek stojący na miejscu dawnego pręgierza. Podczas wizyty w jedynym w Europie Żywym Muzeum Piernika mieliśmy okazję spróbować swoich sił uczestnicząc w procesie wypiekania tych słodkich smakołyków. Będąc w Toruniu nie sposób pominąć Planetarium. Tam obejrzeliśmy film "Niko" i wszystkie gwiazdy widoczne na niebie.
Wieczorem, już trochę zmęczeni wieloma atrakcjami wróciliśmy do domu. Nie ma jak dom!
TRZYDNIOWA WYCIECZKA W GÓRY!

Dodano: 13 V 2017r.
Tekst: Marta Płocka
W dniach 4,5,6, maja 2017r. uczniowie klas IV-VI ze Szkół Filialnych w Sadykierzu oraz Luboczy wybrali się na trzydniową wycieczkę do Wieliczki, Zakopanego oraz Krakowa. I choć pogoda nie zapowiadała sprzyjającej aury, to wszyscy uczniowie świetnie się bawili i swoim entuzjazmem rozpędzili czarne chmury znad południowej Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, gdzie tamtejszy przewodnik zorganizował również interaktywne zabawy dla dzieci, sprytnie wplatając w nią najciekawsze informacje o kopalni i jej historii. W drugim dniu wycieczki wszyscy ochoczo wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby wędrownym krokiem zwiedzić piękną Dolinę Białego. Następnie zwiedziliśmy również zabytkowy Kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku, Gubałówkę, Krupówki oraz zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Tak obszerny plan dnia nie zniechęcił jednak uczniów naszej szkoły i po obiedzie wyruszyli na gorące kąpiele termalne w termach "Gorący Potok". Ostatniego dnia wycieczki odkryliśmy tajniki Krakowa zwiedziliśmy Wawel Kościół Mariacki oraz Stary Rynek. Humory i pogoda dopisywały przez cały czas, dzięki czemu wróciliśmy wypoczęci i gotowi na ostatnią prostą przed zakończeniem roku szkolnego.
Organizatorem wycieczki była pani Marta Płocka.
PATRIOTYZM JEST DLA NAS PRIORYTETEM, PATRIOTA AUTORYTETEM!

Dodano: 8 V 2017r.
Tekst: Beata Zielińska

...W wielkiej sali sejmowej
Przed narodem król stawa
Odczytano raz pierwszy
Konstytucję, jej prawa...

Dnia 28 kwietnia 2017 r. powyższe słowa wypowiedzieli szóstoklasiści ze Szkoły Filialnej w Luboczy podczas uroczystej akademii upamiętniającej 226. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji. Uczniowie przypomnieli swoim młodszym kolegom wydarzenia z dnia 3 maja 1791r., kiedy to Sejm Wielki uchwalił Ustawę Rządową zwaną potocznie Konstytucją 3 Maja.
"Była to, jak wiemy druga po Konstytucji Stanów Zjednoczonych nowoczesna ustawa zasadnicza, która regulowała podstawy ustroju Polski" - powiedziała młodszym kolegom jedna z osób występujących w przedstawieniu.
Uczniowie odtworzyli atmosferę, która panowała wówczas w Warszawie oraz uświadomili wszystkim zebranym, jak ważne było to wydarzenie.
Przedstawienie szóstoklasistów było dla nas wszystkich kolejną lekcją historii - historii narodu polskiego.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI oraz nauczyciel języka polskiego mgr Beata Zielińska.
MIĘDZYGMINNY KONKURS EKOLOGICZNY W LIPIU!

Dodano: 29 IV 2017r.
Tekst: Elżbieta Turek
26 kwietnia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Lipiu, by wziąć udział w Międzygminnym Konkursie Ekologicznym z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej.
Reprezentowała nas pięcioosobowa drużyna z klasy drugiej w składzie: Wojciech Przyborek, Oliwia Gałecka, Martyna Nowak, Julia Milczarek, Emilia Pawlak z wychowawcą p. Elżbietą Turek.
Zaczęliśmy wierszem ekologicznym, następnie wykazaliśmy się znajomością wiedzy przyrodniczej odpowiadając na wylosowane pytania. Błysnęliśmy talentem plastycznym i pomysłowością podczas wykonania plakatu na temat "Alkohol - droga donikąd". Wiele radości dostarczyła konkurencja pokazu mody ekologicznej. Strój wykonany przez naszych kreatorów mody, prezentowany przez Emilkę i zaopatrzony komentarzem Julki wywołał zainteresowanie publiczności i komisji. Rywalizację zakończyliśmy przygotowaniem zdrowego napoju owocowego.
Nasza drużyna doskonale się spisała, zajęła II miejsce i w pełni zasłużyła na uznanie. Udział w konkursie był jednocześnie doskonałą zabawą oraz okazją do poszerzenia wiedzy. Chętnie wrócimy do Lipia za rok!
"Boży Architekt" - Błogosławiony Honorat Koźmiński!

Dodano: 26 IV 2017r.
Tekst: Małgorzata Kozik
Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście odbył się konkurs pt. "100 lat Bożego Architekta - Błogosławionego Honorata Koźmińskiego".
Konkurs miał na celu popularyzowanie postaci Bł. Honorata Koźmińskiego w 100 rocznicę jego śmierci, włączenie się w ogólnopolskie obchody Roku Bł. Honorata oraz rozwijanie dobrej rywalizacji między uczniami.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Więckiel, Aneta Tomaszewska i Natalia Wasiak.
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała p. Małgorzata Kozik.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe i dewocjonalia związane z osobą Bł. Honorata. Docenieni zostali również katecheci przygotowujący uczniów.
W KIERUNKU NATURY!

Dodano: 29 IV 2017r.
Tekst: Beata Grzejszczyk
Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów kl. IV-V pod kierunkiem p. Beaty Grzejszczyk. Ważnym elementem przedstawienia było uświadomienie wszystkim, jak ważne jest dbanie o czystość naszego środowiska. Uczniowie przebrani za bajkowe postacie zaprezentowali różne scenki, w których pokazali jak segregować śmieci do przygotowanych kolorowych pojemników, ilustrujących szkło, papier i plastik. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz przepiękne stroje przygotowane przez uczniów.
"ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"!

Dodano: 26 IV 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
W marcu uczniowie naszej szkoły przystąpili do IV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Kos zajął III miejsce w kategorii szkoły podstawowej w konkursie o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Żołnierzom Wyklętym. Uroczysta Gala rozstrzygnięcia konkursu na którą zaproszony został nasz Laureat odbyła się 3 kwietnia 2017 r. w Warszawie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Gratulujemy!
EDUKACYJNE ORŁY - STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA!

Dodano: 26 IV 2017r.
Tekst: Elżbieta Turek
Znamy już listę tegorocznych laureatów i finalistów poszczególnych konkursów Ogólnopolskiego Projektu "Stypendiada wczesnoszkolna".
Dziewięcioro uczniów klasy drugiej przygotowanych przez p. Elżbietę Turek wystartowało w trzech konkursach.
  WYNIKI:
  Konkurs matematyczny:
 • I miejsce - Wojciech Przyborek
 • wyróżnienie - Antonina Mrowińska

 • Konkurs czytelniczy:
 • wyróżnienie - Antonina Mrowińska, Oliwia Gałecka, Wojciech Przyborek
Naszym orłom gratulujemy życząc kolejnych owocnych osiągnięć edukacyjnych.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA!

Dodano: 18 IV 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948r. Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwości podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. Tegorocznym tematem przewodnim ogłoszonym przez WHO jest "Depresja - porozmawiajmy o niej".
7 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się apel na którym członkowie SK PCK wraz z opiekunem p. Barbarą Wasilewską przedstawili uczniom najważniejsze informacje na temat depresji.
"W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI"!

Dodano: 18 IV 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
3 kwietnia 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Tomaszowa Maz. na niezwykły spektakl. Była to baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali", którą wystawiał teatr muzyczny z Łodzi - "Duduś". Dzieci wprowadzone w zaczarowany i magiczny świat baśni świetnie się bawiły. Podobały się im kostiumy, scenografia i wesoła muzyka. W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które mali uczestnicy zostali nagrodzeni. Później odbyło się losowanie biletów, a szczęśliwi zwycięzcy otrzymali wiele atrakcyjnych upominków. Mateusz Gierczyński - chłopiec z naszej szkoły otrzymał piłkę, a każde dziecko balon. W wesołym nastroju, pełni wrażeń przedszkolaki i opiekunowie wrócili do szkoły.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 12 IV 2017r.
KONCERT MUZYCZNY pt. "Taniec musicalowy"!

Dodano: 2 IV 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Kolejne spotkanie z cyklu audycji muzycznych przygotowanych przez pana Hanusza Kowalczyka. W dniu 28 marca dzieci i młodzież naszej szkoły uczestniczyła w koncercie pt. "Taniec Musicalowy". Koncert prowadził pan Hanusz, przybliżył nam historię tańca musicalowego oraz opowiedział o emocjach. Musical forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła - humor, patos, miłość, gniew - podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. I nic dziwnego, to fantastyczne przedsięwzięcie pokazuje artystę z wielopłaszczyznowej perspektywy jako doskonałego aktora, tancerza a także piosenkarza. Musicalowy trend zawitał nie tylko na deski teatrów, ale także do filmu. "Chicago", najnowsza "Burleska", "Moulin Rouge" to tylko pokłosie, tak wspaniałych musicali, jak: "Kabaret" z Lizą Minelli. Współcześnie na zajęcia tańca musicalowego instruktorzy taneczni chętnie sięgają po klasyki choreografii prosto z musicalowych perełek: "A Chorus line", "Taniec wampirów", czy "West Side Story", "Kabaretu" a nawet "Chicago". Tancerze pani Izabela Wypychowska i pan Kamil Betlej zaprezentowali nam tańce musicalowe, które wyrażały różne emocje. Mieliśmy możliwość nie tylko zobaczyć ale także przećwiczyć kroki. Uczniowie, obok świetnej zabawy z konkursami i nagrodami, mogli nauczyć się kroków tańca musicalowego.
XV GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO oraz...!

Dodano: 2 IV 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
W niedzielę 26 marca 2017r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się XV Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Marka Kaźmierczyka. Równolegle podczas Turnieju został rozegrany X Gminny Turniej w Szachy oraz V Turniej w Warcaby. Organizatorem tego współzawodnictwa jest Urząd Gminy oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali organizatorzy oraz sędziowie. Turniej jest imprezą cykliczną zapisaną w kalendarzu imprez sportowych w Rzeczycy. Jest to niezwykła impreza sportowo - rekreacyjna, która w każdym roku przyciąga coraz większe rzesze sympatyków tenisa stołowego, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i okolicznych gmin.
Z naszej szkoły na wyróżnienie zasługują uczennice klasy V Wiktoria Sobczak (III miejsce w tenisie stołowym i III m-ce w rozgrywkach warcabowych) i Natalia Więckiel oraz kl. VI - ej Aleksandra Pawlak i Julia Oszczęda, które dzielnie walczyły o zakwalifikowanie się do finału.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
WIELKANOCNY KONKURS PALM I PISANEK - PODSUMOWANY!

Dodano: 25 III 2017r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
22 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się Konkurs "Palma i Pisanka Tradycyjna". W konkursie przewidziano dwie kategorie wiekowe: I - palma wielkanocna dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz II - pisanka wielkanocna dla uczniów gimnazjum.
Konkurs poprzedziły warsztaty przeprowadzone przez twórczynie ludowe p. Mariannę Pawlak i p. Genowefę Kosiacką-Bąk.
W konkursie na palmę wzięło udział 24 uczniów, w tym 9 uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy VI Aneta Tomaszewska zajęła II miejsce. Natomiast wyróżnienia otrzymały Agata Przyborek i Marlena Dziuba..
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, którego wręczenia dokonał Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy - p. Jacek Zakrzewski.
Zadowolenie uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami wrócili do szkoły.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Dodano: 26 III 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny - topimy lub palimy Marzanę.
Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się od obejrzenia przedstawienia pt. "Kopciuszek". Sztukę przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Angeliki Amróz.
Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny były wspólne zawody sportowe przygotowane przez pana Andrzeja Sochę.
Pierwszą konkurencją był bieg z przeszkodami:
w kategorii klas I-III:
I miejsce zdobyła klasa II
II miejsce zdobyła klasa I
w kategorii klas IV- VI
I miejsce klasa VI
II miejsce klasa V
III miejsce klasa IV
Następnym punktem naszego wiosennego dnia była wspólna gra w piłkę nożną. Na zakończenie udaliśmy się nad rzeczkę "Luboczankę" w celu pożegnania zimy poprzez spalenie i utopienie Marzanny, którą wykonali uczniowie. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy na zajęcia.
W POSZUKIWANIU WŁAŚCICIELKI PANTOFELKA!

Dodano: 22 III 2017r.
Tekst: Agngelika Amróz
Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu pokoleń. Stąd też 21 marca 2017 r. sala gimnastyczna zamieniła się w scenę i widownię, stwarzając namiastkę teatru. Uczniowie z kasy VI pod czujnym okiem pani Angeliki Amróz przygotowali przedstawienie pt. "Kopciuszek". Młodzi aktorzy byli bardzo przejęci rolami, w które się wcielili. Najczęściej na scenie pojawiał się tytułowy Kopciuszek, czyli Aneta Tomaszewska oraz macocha Aleksandrą Pawlak i jej córki - Anna Skołd i Szymon Stępniewski. Pozostali uczniowie również ciekawie się prezentowali. Przygotowując tą sztukę organizatorzy chcieli, aby dzieci zrozumiały, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką i konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.
Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zainteresowanie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.
WITAJ WIOSNO!

Dodano: 22 III 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
21 marca 2017 roku w Szkole Filialnej w Luboczy odbyło się wiosenne przedstawienie "Witaj Wiosno". Dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały wiersze i śpiewały piosenki o nadchodzącej wiośnie. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Inspektor Oświaty - Pani Anna Stańczyk, Kierownik Szkoły - Pani Agata Ostalska oraz Rodzice. Po występach przedszkolaki wręczyły gościom pamiątki w postaci bukiecików krokusów. Kiedy wykonano pamiątkowe fotografie przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na spacer nad rzekę Luboczankę, gdzie zgodnie z tradycją została podpalona i utopiona Marzanna. Po powrocie rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.
"GWIAZDY LEŚNEJ ESTRADY" - spektakl profilaktyczny

Dodano: 22 III 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
W dniu 18 marca 2017r. uczniowie kl. I wraz z wychowawcą - p. Barbarą Wasilewską obejrzeli spektakl muzyczny o tematyce profilaktycznej pt. "Gwiazdy Leśnej Estrady". Przedstawienie odbyło się w sali kina "Roma" w Rawie Mazowieckiej. Przygotowane zostało przez Łódzką Agencję Koncertową we współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem. Myślą przewodnią spektaklu było przypomnienie dzieciom zasad zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania się, dbania o higienę jamy ustnej, jak również zwrócenie uwagi na właściwe postępowanie wobec dzikich zwierząt oraz mądre i kulturalne zachowanie się w kontaktach z innymi ludźmi. Bohaterowie opowieści - Zając, Wilk wraz ze swoim przyjacielem panem Bajem przypomnieli dzieciom o tych ważnych zasadach. Spektakl podobał się dzieciom. Ciekawe efekty specjalne takie jak dym i laser wzbudziły podziw i zainteresowanie.
Wyjazd do Rawy Mazowieckiej został zorganizowany przez Urząd Gminy w Rzeczycy.
"Trzynasta Gwiazda Gwiazdozbioru Przepowiedni" - Amelia Domagała

Dodano: 22 III 2017r.
Tekst: Beata Zielińska
Dnia 13 marca 2017r. Publiczną Szkołę Podstawową w Rzeczycy odwiedziła pisarka Dorota Mularczyk. Przybyła do naszej szkoły w celu osobistego wręczenia nowo wydanej książki uczennicy Amelii Domagała, która została laureatką ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego na napisanie opowiadania o tematyce fantastycznej. Amelia zajęła II miejsce w Polsce. Jej opowiadanie opublikowane jest w książce, to jej II rozdział, dzięki temu Amelka jest współautorką tej książki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z kl. IV - VI ze szkoły w Rzeczycy, Luboczy i Sadykierzu. Uczniowie mieli okazję nie tylko pogratulować koleżance, jak również zapoznać się z twórczością pisarki Doroty Mularczyk, która zabawiała dzieci barwnymi opowieściami z jej życia, a to właśnie one stały się inspiracją pierwszej książki. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli możliwość zakupienia książek Pani Mularczyk.
Pragniemy podziękować Rodzicom Amelii Państwu Domagałom za zaangażowanie w organizację spotkania, które dzięki Nim mogło dojść do skutku.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I DZIEŃ KOBIET

Dodano: 21 III 2017r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
4 marca jest dniem urodzin Narcyzy Żmichowskiej - Patrona Szkoły Filialnej w Luboczy. W bieżącym roku uroczystość obchodów Dnia Patrona odbyła się nieco później - w piątek 10 marca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny poświęcony życiu i twórczości Narcyzy Żmichowskiej. Uczniowie przedstawili najważniejsze fakty z życia poetki oraz przybliżyli twórczość poprzez prezentację jej utworów. Narcyza Żmichowska pseudonim Gabriella - pedagog, poetka, powieściopisarka i autorka nowatorskiej metody nauczania urodziła się 4 marca 1819 roku, zmarła w 1876.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy V - VI przedstawili humorystyczne scenki z życia kobiet, w których zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Piosenki i życzenia oddały ciepłą i serdeczną stronę uczniowskiego życia. Na zakończenie uroczystości chłopcy zaśpiewali "STO LAT".
KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ

Dodano: 15 III 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
W piątek 24 lutego 2017r. przeprowadzony został konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską - nauczyciela historii. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły.
Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców:
 • I m-ce Natalia Wasiak uczennica z kl. V
 • II m-ce Marlena Dziuba uczennica z kl. IV
 • III m-ce Wiktoria Nowak uczennica z kl. V
 • Gratulujemy zwycięzcom !

  KONKURS PLASTYCZNY "TĘCZA"!

  Dodano: 19 III 2017r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza" pod hasłem "Cztery pory roku - barwy i cienie".
  Prace na konkurs wykonali: Agata Przyborek i Patryk Skrobisz.
  Szkolnym organizatorem konkursu była pani Małgorzata Jakubowska.
  Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  Dodano: 4 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia i w istocie, bohaterzy, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistami o wolną Polskę, nie zostali zapomniani. W całej Polsce i w naszej szkole z tej okazji odbyła się lekcja historii, podczas której uczniowie obejrzeli film dokumentalny oraz dowiedzieli się kim byli żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944 - 1963. Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.
  "Cześć ich pamięci!"
  KONCERT MUZYCZNY - "Im mniej tym lepiej"

  Dodano: 4 III 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Dnia 28 lutego w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Im mniej tym lepiej". Pan Hanusz Kowalczyk wraz z panem Marcinem Pietrzakiem przedstawili naszym uczniom niezwykły instrument jakim jest saksofon elektroniczny zwany również elektronicznym kontrolerem dętym dla muzyków szukających przyjaznego rozwiązania pozwalającego na kontrolę instrumentów wirtualnych nie tylko dętych. Instrument stanowi zatem doskonały wybór dla zawodowych muzyków pracujących na akustycznych instrumentach dętych i szukających sposobu na tworzenie oraz nagrywanie muzyki za pomocą elektronicznych narzędzi. Pan Pietrzak opowiedział uczniom o formie rytmicznego tworzenia dźwięków jakim jest Beatbox. Za jednego z prekursorów beatboksu można uznać Louisa Armstronga, wykonawcę jazzowego, który podczas wykonywania utworu "Heebien Jeebies" zapomniał fragmentu tekstu i wstawił w tym miejscu rytmicznie powtarzane bezsensowne sylaby, co dało początek nowemu gatunkowi muzyki. Utwór Armstronga pt."Heebien Jeebies" mogliśmy posłuchać w wykonaniu naszych muzyków. Pan Marcin pokazał nam jak za pomocą narządów mowy - ust, języka, krtani, gardła czy przepony można stworzyć muzykę i przedstawił nam swoje umiejętności w tej dziedzinie. Następnie zostały przeprowadzone liczne konkursy dla uczniów. Dzieci chętnie brały udział i zostały nagrodzone słodkimi batonami.
  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  Dodano: 4 III 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W poniedziałek 27 lutego 2017r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2017 "Młodzież zapobiega pożarom". Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski. W eliminacjach OTWP udział wzięli uczniowie z terenu naszej gminy. Turniej przeprowadziła komisja, w skład, której weszli: kapitan Ernest Lech, ogniomistrz Joanna Tokarska oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Eliminacje składały się z dwóch części: testowej i ustnej, a z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła uczennica klasy V Agata Przyborek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Rzeczycy, natomiast wszystkim uczestnikom wręczone zostały słodkie upominki.
  INFORMACJA!

  Dodano: 1 III 2017r.
  Beata Szymańska
  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Luboczy i Sadykierzu informuje, iż do 3 marca 2017 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły lub u Kierowników Szkół deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenie do klasy I.

  Nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 będzie prowadzony w terminie od 6 marca 2017 r. do 31 marca 2017 r.

  Wnioski i deklaracje do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły.


  (2kB) (2kB) (2kB) (2kB)
  deklaracja zgłoszenie wniosek do przedszkola wniosek do kl. I
  Zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. o Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) od 1 września 2017 r.
 • dzieci siedmioletnie realizują obowiązek szkolny,
 • dzieci sześcioletnie obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne,
 • dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
 • Na wniosek rodziców naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może rozpocząć również dziecko sześcioletnie, jeżeli:
 • korzystało z rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej,
 • albo
 • posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną.


 • "EDUKACYJNY KOMPAS" - ZAJĘCIA OTWARTE!

  Dodano: 23 II 2017r.
  Beata Szymańska  "EDUKACYJNY KOMPAS" - INFORMACJA!

  Dodano: 23 II 2017r.
  Beata Szymańska

  WALENTYNKI

  Dodano: 17 II 2017r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  14 lutego 2017r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ZAKOCHANYCH. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią.
  Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w tym dniu pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej okazji. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Pani Kierownik, nauczycieli i wychowawców.
  Tego dnia w szkole panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele atrakcji. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Jadwigą Kowalczyk.
  KINO W SZKOLE

  Dodano: 17 II 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W piątek 17 lutego zawitało do naszej szkoły kino objazdowe z filmem pod tytułem "Sekretne życie zwierzaków domowych". Wspólnie z uczniami zamieniliśmy salę gimnastyczną w salę kinową, a film przeniósł każdego widza do zwariowanego świata zwierząt. Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi... wreszcie mogą być sobą. Okazało się, że taka forma spędzania czasu w szkole służy nie tylko rozrywce, ale też edukuje, intryguje i kształtuje wrażliwość u młodych widzów.
  ZMIANA DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW - od 30 stycznia 2017 r.

  Dodano: 24 I 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska  [2] [1]


  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska