[2] [1]
WYPRAWKA SZKOLNA 2015!

Dodano: 30 VII 2015r.
Beata Szymańska
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy ze Szkołami Filialnymi w Sadykierzu i Luboczy zawiadamia osoby zainteresowane dofinansowaniem zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom WYPRAWKA SZKOLNA 2015, iż wnioski należy składać w sekretariacie szkoły od 14 sierpnia 2015r. do 4 września 2015r.

INFORMACJA WNIOSEK 1 WNIOSEK 2Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?!

Dodano: 24 VII 2015r.
Beata Szymańska
Szanowni Państwo!
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze - sprzedają śmierć! Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony?
"LATO W LESIE" - wakacyjny konkurs!

Dodano: 14 VII 2015r.
Beata Szymańska

"LAS POTRZEBUJE PRZYJACIÓŁ"

Towarzystwo Przyjaciół Lasu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w wakacyjnym konkursie pod hasłam "LATO W LESIE".
  Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:
 • rysunkowy - skierowany do przedszkolaków i uczniów z klas I - III.
  Uczestnicy konkursu wykonują prace rysunkowe na temat swojej wakacyjnej przygody związanej z lasem.
 • fotograficzny - dla uczniów klas IV - VI.
  Uczestnicy tej kategorii konkursu wykonują, w trakcie wakacji, fotografie związane z przygodą w lesie, starając się wyeksponować piękno leśnej przyrody.
Prace konkursowe można bądzie zgłaszać do 2 października 2015r.
Dokładniejsze informacje i regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:
http://www.tpl.org.pl/regulamin_lato_w_lesie.pdf"...LATO, LATO, LATO CZEKA ..."!

Dodano: 1 VII 2015r.
Beata SzymańskaUROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

Dodano: 2 VII 2015r.
Tekst: Anna Laskowska

"Wakacje! Znów będą wakacje!
Na pewno mam rację, wakacje będą znów!"

26 czerwca o godz. 8.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Społeczność szkolną swoją obecnością zaszczycili: Zastępca Wójta Gminy - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor ds Oświaty - p. Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzeczyca - p. Janusz Baran. Po ceremonii oficjalnej - wprowadzeniu pocztu flagowego, odśpiewaniu hymnu państwowego, ślubowaniu uczniów klasy szóstej - odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Najważniejszą z nich - Nagrodę Wójta Gminy - otrzymała z rąk pani I. Łuszcz-Krawczyk Milena Tomaszewska. Pozostałym wzorowym uczniom świadectwa i nagrody książkowe wręczyła Pani Dyrektor z pomocą Wychowawców klas:
  Klasa II:
 • Kacper Bors,
 • Marlena Dziuba,
 • Amelia Pietrowska.
  Klasa III
 • Wiktoria Nowak,
 • Agata Przyborek,
 • Patryk Skrobisz,
 • Natalia Wasiak,
 • Natalia Więckiel.
  Klasa IV
 • Jakub Pardej,
 • Aneta Tomaszewska.
  Klasa V
 • Judyta Więckiel,
 • Wiktoria Żegnałek.
  Klasa VI
 • Andrzej Kośka,
 • Kacper Lewandowski,
 • Natalia Pardej,
 • Milena Tomaszewska.
Wzorowych uczniów nagrodzono zasłużonymi brawami, a gdy te ucichły, nasi absolwenci przedstawili program artystyczny. Wierszem i piosenką, a także pięknymi kwiatami okazali wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do ich edukacji i wychowania.
Na zakończenie głos zabrała Kierownik Szkoły - p. Agata Ostalska, gratulując uczniom wzorowym i ich rodzicom, życząc wszystkim udanych wakacji, a przede wszystkim dziękując tym, których zaangażowanie przełożyło się na dobrą atmosferę w szkole i sukcesy wszystkich uczniów. Szczególnymi adresatami podziękowań pani Kierownik byli Rodzice oraz szóstoklasiści (byli!), którzy otrzymali również podziękowania i upominki od kolegów i koleżanek z klasy V, a także pana J. Barana.
Ciepłe słowa skierowała do zebranych pani Zastępca Wójta, gratulując takiej "rodzinnej" szkoły, dziękując za dobrą współpracę i życząc wszystkim miłego wypoczynku.
Po części oficjalnej Wychowawcy wraz z uczniami przeszli do klas, by wręczyć im świadectwa i pożegnać się na czas wakacji.OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O JANIE PAWLE II!

Dodano: 4 VII 2015r.
Tekst: Anna Laskowska

"Wy jesteście nadzieją Kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją"
Św. Jan Paweł II


30 marca 2015r., w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II "OLIMPUS".
Biorący w niej udział uczniowie:
- głębiej poznali życie i nauczanie Orędownika Bożego Miłosierdzia,
- kształtowali swoją religijną i narodową tożsamość, czerpiąc wzór z Patrona Roku 2015,
- uczcili 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II Wielkiego.
Na realizację tego celu zdecydowało się 9 uczniów.
Ogłoszenie wyników olimpiady sprawiło nam ogromną satysfakcję - 2 uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione:
Patrycja Tomaszewska - 6 miejsce,
Milena Tomaszewska - 7 miejsce.
Oprócz należnego splendoru i gratulacji - dziewczęta otrzymały zasłużony Dyplom Laureata! Pozostali uczestnicy - Dyplomy Uznania, a wszyscy wielkie brawa i 6 z religii!
Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie serdecznie gratulujemy wiedzy o Wielkim Papieżu-Polaku i życzymy Jego postawy - jesteśmy z Was dumni!
Uczniów do olimpiady przygotowywała p. A. Laskowska."NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ"!

Dodano: 4 VII 2015r.
Tekst: Anna Laskowska
Hasło obecnego Roku Duszpasterskiego było tematem IV Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się 16 czerwca w Auli Kościoła Św. Jadwigi w Tomaszowie Maz.
Organizatorem Konkursu były szkoły katolickie (KLO, KGM, KSP) i KSO im. Św Ojca Pio.
Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy religijnej i zachęcenie do lektury Youcat polski i KKKK.
Szkolne eliminacje tego konkursu odbyły się 2 czerwca i wzięło w nich udział 14 uczniów. Ci, którzy zdobyli najwięcej punktów, reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym: Andrzej Kośka, Kacper Lewandowski i Milena Tomaszewska.
Nie udało nam się zdobyć tytułu laureata, niemniej jednak przyswojona wiedza już jest ogromną wartością!
Dziękujemy Organizatorom za słodki poczęstunek, świetny film i nagrody (dla wszystkich uczestników!), które osłodziły gorycz porażki!
Gratulujemy uczniom z naszych szkół w Rzeczycy i Sadykierzu!
Uczniów do konkursu przygotowywała p. Anna Laskowska.W "STARYM KINIE"!

Dodano: 28 VI 2015r.
Tekst: Katarzyna Bator
W dniu 19 czerwca 2015 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym mieliśmy okazję uczestniczyć w recitalu szkolnym. Tym razem tytuł koncertu "W starym kinie" odwoływał się do polskich piosenek okresu międzywojennego. Gościliśmy panią Paulinę Machulską oraz pana Michała Machulskiego, którzy zaprezentowali nam kilka utworów z tamtych lat, takich jak: "W małym kinie" (do muzyki Władysława Szpilmana i słów Ludwika Starskiego), "Ja się boję sama spać" (słowa Andrzej Włast a muzyka Jerzy Petersburski), "Ach, śpij kochanie" (do słów Ludwika Starskiego i muzyki Henryka Warsa), "Ada, to nie wypada" (muzyka Zygmunt Wiehler, słowa Jerzy Jurandot), "Powróćmy jak za dawnych lat" (słowa również Jerzy Jurandot a muzyka Henryk Wars), "Na pierwszy znak" (także do muzyki Henryka Warsa i słów Jerzego Jurandota) oraz "Ach, jak przyjemnie" (muzyka Henryk Warsa, słowa Ludwik Starski).
I tym razem nie mogło zabraknąć konkursów. W pierwszym z nich zadaniem dwóch par było zagranie scenki aktorskiej. W drugim konkursie mieliśmy okazję przenieść się do lat dwudziestych. Ola Pawlak, która przebrana za gwiazdę z tamtych lat, pięknie zinterpretowała tekst jednej z piosenek. Była też okazja do zatańczenia tanga. Para, która najbardziej stylowo zatańczyła ten taniec wygrała słodki upominek.
Na zakończenie wszyscy wspólnie bawiliśmy się do piosenki "Ach, jak przyjemnie" i tak zakończyliśmy kolejny, z pewnością udany, rok z koncertami muzycznymi.KONKURSY MATEMATYCZNE!

Dodano: 28 VI 2015r.
Tekst: Aneta Narożnik

W drugim półroczu roku szkolnego 2014/2015 zostały przeprowadzone w naszej szkole dwa konkursy matematyczne.
3 marca 2015r. 4 uczniów klasy IV, 3 uczniów klasy V i 12 uczniów klasy VI przystąpiło do szkolnych eliminacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA.
Celem tego konkursu było zwiększenie motywacji i zainteresowania uczniów nauką matematyki oraz rozwijanie zdolności uczniów.
19 marca 2015r. 15 uczniów klas IV-VI wzięło udział w XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Europejski 2015.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:
MALUCH - klasa IV - 1 uczennica
BENIAMIN klasy V i VI - odpowiednio 2 uczennice i 12 uczniów.
Uczniowie w wyznaczonym czasie rozwiązywali zadania i problemy o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy uczestnik tego konkursu otrzymał układankę "Magiczny wąż".
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Lewandowski, który zdobył najlepszy wynik w szkole i uzyskał 100 punktów i tylko 1,25 punktu dzieliło go od zdobycia nagrody. Dobre wyniki uzyskały również Natalia Pardej 91,25 punktu oraz Milena Tomaszewska 88,75 punktu.
Brawa za odwagę by zmierzyć się z trudnymi i nietypowymi zadaniami należą się wszystkim startującym w konkursach uczniom, zaś wymienionym uczniom gratuluję uzyskania wysokich wyników i życzę sukcesów w kolejnych konkursach."Jak dobrze nam zdobywać góry" - ZIELONA SZKOŁA W TATRACH!

Dodano: 21 VI 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek

"Dziecku potrzebny jest ruch, powietrze, światło,
spojrzenie w przestrzeń, poczucie wolności - otwarte okno."
Janusz Korczak

Zielona szkoła to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Spełnia określone cele edukacyjne i integracyjne. To bezpośrednie przeżywanie i działanie, przeniesienie zajęć dydaktycznych poza ławkę szkolną, doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości.

Poniedziałkowy poranek, 8 czerwca, zgromadził przed rzeczycką szkołą 49 osobową grupę dzieci, w tym 42 uczniów z klas II i III szkoły w Rzeczycy oraz 7 uczniów z klasy III Szkoły Filialnej w Luboczy. Każdy zaopatrzony w duży bagaż i dobry humor.
Przybyli też rodzice, aby pożegnać swoje pociechy wyjeżdżające na pięciodniowy pobyt w górach. Większość uczestników po raz pierwszy rozstawała się z rodzicami na tak długo.
WSPANIAŁYCH RODZICÓW MAMY - DZIEŃ MAMY I TATY!

Dodano: 19 VI 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Każdy z nas wie jak ważni w naszym życiu są Rodzice, aby uczcić ich święto 11 czerwca udaliśmy się wspólnie na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. Wśród zaproszonych Gości byli z nami Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor Oświaty - p. Anna Stańczyk, Przewodniczący Rady Gminy - p. Leszek Kosiacki oraz Dyrektor Szkoły - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak. Po powitaniu Gości przez Kierownika Szkoły p. Agatę Ostalską, dzieci przedstawiły program artystyczny, zaśpiewały uroczyste "STO LAT", a na zakończenie wręczyły prezenty dla swoich Rodziców. Po części oficjalnej poszliśmy na spacer, aby podziwiać piękno Zalewu, a przedszkolaki chętnie skorzystały również z siłowni pod gołym niebem. Następnie udaliśmy się do Restauracji "Pod Basztą", gdzie mogliśmy zjeść deser lodowy w cieniu Rawskiego Zamku, który zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Pełni wrażeń i w dobrych humorach, wróciliśmy do Luboczy.FIGLORAJ KAJTEK I ...!

Dodano: 18 VI 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
W dniu 10 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego. Wyjazd rozpoczął się zabawą w Figloraju "Kajtek", gdzie dzieci mogły nie tylko zjeżdżać do basenu pełnego piłek, ale też wspinać się po labiryncie. Największą atrakcją dla przedszkolaków był zamek, na którym można było skakać jak na trampolinie. Gdy zabawa dobiegła końca dzieci podziękowały za udaną zabawę i udały się zwiedzać słynne "Groty Nagórzyckie". Przedszkolakom najbardziej podobał się klimat panujący w grotach oraz scena przedstawiająca wydobycie piasku przez górników. Na koniec naszej podróży udaliśmy się do "Rezerwatu Niebieskich Źródeł". Zmęczeni, ale pełni pięknych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.UDZIAŁ UCZNIÓW
W KONKURSACH POWIATOWYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO!

Dodano: 18 VI 2015r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
Dnia 5 maja 2015r. uczennica kl. VI Milena Tomaszewska reprezentowała naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie Języka Polskiego w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Maz.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań polonistycznych;
- popularyzowanie języka polskiego i ujawnianie talentów polonistycznych uczniów;
- rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
Konkurs skierowany był wyłącznie dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

8 maja 2015r. uczeń kl. VI - Andrzej Kośka czynnie uczestniczył w XXXV Małym Tomaszowskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MOK w Tomaszowie Maz. Andrzej recytował utwory: M. Konopnickiej "Muchy samochwały" i Al. Fredro "Paweł i Gaweł".

Uczeń kl. IV - Jakub Pardej i uczennica kl. VI - Milena Tomaszewska uczestniczyli w konkursie literackim pt. "Moja Mama czarodziejka", który odbył się w maju 2015r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Maz. Celem konkursu było napisanie baśni, której bohaterką jest mama. Forma pracy - książeczka formatu A5, własnoręcznie ilustrowana dowolną techniką.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy. Uczniów do konkursów przygotowywał nauczyciel języka polskiego polskiego - p. Jadwiga Kowalczyk.RADOSNE ŚWIĘTOWANIE czyli DZIEŃ DZIECKA!

Dodano: 10 VI 2015r.
Tekst: Anna Laskowska

"Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane,
trzeba im także pozwolić chodzić.".
Jean Paul

1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA - jeden z niewielu dni, na który szkolna dziatwa oczekuje z utęsknieniem! Można wtedy w obfitości wykorzystywać swoje artystyczne i sportowe talenty, a i miłe niespodzianki się zdarzają! Ale po kolei... Wzorem wszystkich szkolnych świąt, pani Kierownik Agata Ostalska złożyła podopiecznym serdeczne życzenia i zaprosiła do radosnego (i bezpiecznego!) świętowania. I nastała (kontrolowana) pajdokracja! Zgodnie z życzeniem dzieci były: muzyka, śpiew i taniec dla wszystkich, plastyczna wizualizacja marzeń dla przedszkolaków i klasowe rozgrywki sportowe, gdzie hitem okazał się rzut oszczepem! Był również czas na świąteczne spotkania z wychowawcami.
Troskliwa Rada Rodziców zadbała o uzupełnienie strat energii przygotowując dzieciom słodki poczęstunek, napoje i ... lody! DZIĘKUJEMY!
Z uśmiechniętych dziecięcych buź widać było, że nadzieje związane ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka zostały spełnione!LOSY ŻOŁNIERZA i DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO ...!

Dodano: 10 VI 2015r.
Tekst: Agata Ostalska

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości".
J. Piłsudski

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy". Konkurs jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, a uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego z uwzględnieniem znajomości broni, formacji wojskowych, dowódców, symboli, topografii wojskowej, literatury, muzyki i malarstwa historycznego.
W I etapie - szkolnym udział wzięło 8 uczniów z klasy V i VI. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace uczniów i na podstawie osiągniętych wyników wyłoniła zwycięzców.
Do II etapu - rejonowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim zakwalifikowali się uczniowie: Natalia Pardej oraz Kacper Lewandowski z klasy VI.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą o historii oręża polskiego. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii p. Agaty Ostalskiej.KOLONIE LETNIE W SARBINOWIE!

Dodano: 3 VI 2015r.
Tekst:
Fundacja SZANSA DLA GMIN po raz kolejny organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży do lat 16-tu.
W tym roku proponują kolonie nad morzem w Sarbinowie od 1 do 15 lipca 2015r.
Organizatorzy zapewniają pełne zakwaterowanie, opiekę fachowej kadry pedagogicznej i rekreacyjne zajęciami.
Koszt pobytu, w tym transport i ubezpieczenie, wynosi 400 zł od osoby - dla dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS-ie. Wymagane odpowiednie zaświadczenie z KRUS-u o pełnym ubezpieczeniu rodzica.
Dla dzieci, których rodzice nie są ubezpieczeni w KRUS-ie koszt turnusu wynosi 1000 zł.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 czerwca 2015r. w sekretariacie szkoły lub u p. Joanny Korzyckiej (Zakład fryzjerski "Joanna") tel. 504 247 871.MISTRZYNI PIÓRA - powiatowy konkurs literacki!

Dodano: 3 VI 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek
W środę 27 maja w sali "... i cafe" w Tomaszowie Maz. na uroczystej gali finałowej spotkali się laureaci IV Powiatowego Konkursu "Dla Ciebie, Mamo". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz. Konkurs obejmował trzy kategorie: literacką, muzyczną, plastyczną. Do konkursu przystąpiło 19 szkół powiatu tomaszowskiego. Gala miała formę wystawy prac plastycznych, koncertu taneczno-wokalnego, połączonego z odczytaniem najlepszych prac.
Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy III naszej szkoły Agata Przyborek, która w kategorii literackiej za pracę pt. "Zaczarowana piłka" zajęła II miejsce. Wielkie brawa! Agatka napisała baśń, której bohaterką jest mama - mama czarodziejka. Komisja konkursowa oceniała oryginalność, poprawność stylistyczną i ortograficzną oraz oprawę plastyczną i nagrodziła laureatkę pamiątkową statuetką, dyplomem i nagrodami. Podziękowanie otrzymała także wychowawczyni p. Elżbieta Turek. Jest to duży sukces naszej małej literatki. Gratulujemy.Mama, Mamusia, Mateńka ...!

Dodano: 28 V 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek
Ileż treści, ile myśli i uczuć kryje w sobie dźwięk tych słów. Matka - najcudowniej Nią być i najcudowniej Ją mieć. To beztroskie dzieciństwo, symbol miłości, bezpieczeństwo, ciepło.
"Ona mi pierwsza pokazała księżyc i pierwszy śnieg i pierwszy deszcz..." Obchodzony co roku 26 maja Dzień Matki, to wyraz szacunku dla wszystkich matek. Uczniowie klasy II i III ze swoimi paniami Barbarą Wasilewską i Elżbietą Turek zaprosili w tym dniu swoje mamy do szkoły, aby okazać im miłość i podziękować za trud włożony w wychowanie. Mamy zostały obdarowane prezentami, piosenką i życzeniami. Każda mama otrzymała wyjątkowy dyplom Super Mamy ozdobiony najsłodszym i najbardziej gorącym całusem. Atrakcją tego dnia było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Radość bycia razem, gry i zabawy wypełniły czas tego wyjątkowego święta.

Kierownik Szkoły p. Agata Ostalska i nauczyciele
składają wszystkim Mamom serdeczne życzenia, zdrowia, spokoju, radości, spełnienia w pracy i uśmiechu na każdy dzień.
EKO-PLANETA 2015!

Dodano: 29 V 2015r.
Tekst: Barbara Wasilewska
Uczniowie Szkoły Filialnej w Luboczy, już po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko - Planeta". Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie wzięli udział w:
- konkursie prac indywidualnych w formie albumowej na temat: "Zwierzęta wokół nas";
- teście konkursowym, składającym się z pytań z zakresu wiedzy o przyrodzie Polski i ochronie środowiska.
Prace indywidualne, które wykonali uczniowie klas V-VI ( kategoria Adept) zostały wysłane już w styczniu 2015r.
Pracą wyróżnioną w tej kategorii jest album uczennicy klasy V Judyty Wiąckiel, która otrzymała dyplam.
Test konkursowy odbył się 5 marca 2015r. w dwóch kategoriach:
- kategorii "Maluch" - klasy III-IV (7 osób)
- kategorii "Adept" - klasy V-VI (3 osoby).
Najlepszy wynik w szkole w kategorii MALUCH uzyskała uczennica klasy III - Natalia Więckiel (23 punkty), zaś w kategorii ADEPT uczeń klasy VI - Kacper Lewandowski (24 punkty). Wyżej wymienione osoby otrzymały dyplomy.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Ogólnopolski Konkursie Ekologicznym "Eko - Planeta" otrzymali dyplomy uznania.
Do konkursu przygotowywały panie: Barbara Wasilewska, Grażyna Miniak, Elżbieta Turek.MUZYKA FILMOWA!

Dodano: 29 V 2015r.
Tekst: Katarzyna Bator
Dnia 21 maja 2015r. odbył się recital szkolny pod tytułem "Muzyka filmowa". Tym razem pan Hanusz Kowalczyk zaprosił do naszej szkoły panów: saksofonistę - Marka Kubisiaka oraz klarnecistę - pana Macieja Pietrzaka.
Tematem tego koncertu była muzyka filmowa, która towarzyszyła filmowi od samego początku. Już w kinie niemym projekcji towarzyszyła mała grupa muzyków lub muzykę na żywo wykonywał taper. Mieliśmy więc okazję wysłuchać kilku utworów z popularnych filmów, takich jak "Kreol jazz", "Deszczowa piosenka", "Every breath you take", czy "Ada, to nie wypada".
Jak zwykle nie zabrakło również tak lubianych przez uczniów konkursów muzycznych. W jednym z nich dziewczynki przeniosły nas do Hiszpanii, gdzie przy dźwiękach muzyki do filmu Zorro, tańczyły a nawet grały na kastanietach. Chłopcy zmagali się z ustnikami i wydobyciem z nich jak największej ilości różnych dźwięków.
Recital zakończyliśmy utworem La Bamba, przy którym świetnie się bawiliśmy śpiewając i wykonując meksykańską falę."Jesteśmy dziećmi Ziemi ..."!

Dodano: 25 V 2015r.
Tekst: Anna Kącka
Takimi słowami piosenki powitali nas uczniowie szkoły podstawowej w Lipiu, która była organizatorem "Międzygminnego Konkursu Ekologicznego z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej".
20 maja 2015 r. uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Szkoły Filialnej w Luboczy i Szkoły Filialnej w Sadykierzu wzięli udział w w/w konkursie.
Na początku uczestnicy konkursu obejrzeli bardzo ciekawą prezentację oraz wysłuchali prelekcji nt. niektórych ptaków zamieszkujących Polskę. Poznali ich zwyczaje, ulubione przysmaki i wysłuchali głosów jakie wydają.
Następnie poszczególne grupy rozwiązywały test wiedzy ekologiczno - profilaktycznej.
Kolejnym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu pt. "Używkom mówię NIE!". Tu liczyła się pomysłowość, jakość i estetyka wykonania.
Po wykonaniu zadań "przy stolikach" przyszedł czas na konkurencje sportowe. Przy dopingu kibiców wszystkie drużyny z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania, chociaż nie zawsze było łatwo, np. ściganie się z papierowym talerzykiem w ręku, na którym leży rzodkiewka to wcale niełatwe.
Po sportowych zmaganiach uczestnicy konkursu przystąpili do wykonania kanapek ze zgromadzonych produktów. Tu liczyła się różnorodność i pomysłowość wykonania.
Po takim wysiłku umysłowym i fizycznym należało się posilić. Ze smakiem więc, po ocenie jury, dzieci zjadły przygotowane przez siebie kanapki.
Wszystkie grupy biorące udział konkursie bardzo się starały, aby jak najlepiej wykonać przydzielone zadania. W związku z tym komisja konkursowa miała "trudny orzech do zgryzienia". Po burzliwych obradach zdecydowano, iż wszystkie drużyny zasługują na wyróżnienie.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodkie co nieco, upominek rzeczowy, a cała grupa dyplom i piłkę dla szkoły.
Dzieci doskonale się spisały. Każde zadanie było dla nich wyzwaniem, ale jednocześnie dobrą zabawą oraz okazją do poszerzenia wiedzy.
Bardzo nam się podobało - stwierdziły - chętnie wrócimy do Lipia za rok.WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Religijnym!

Dodano: 23 V 2015r.
Tekst: Anna Laskowska
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Biblia i Przypowieści Biblijne", którego celem było pogłębienie znajomości Pisma Świętego. Szczególną motywacją dla uczestników było hasło obecnego roku duszpasterskiego - "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię".
Dyplom wyróżnienia za zajęcie 9 miejsca otrzymała Milena Tomaszewska, która uzyskała 222 punkty na 236 możliwych. Oprócz niej w konkursie wzięło udział jeszcze czworo uczniów, którzy również zdobyli imponującą ilość punktów:
- Kacper Lewandowski - 208 pkt.
- Natalia Pardej - 208 pkt.
- Judyta Więckiel - 200 pkt.
- Michał Wasiak - 182 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiej punktacji, a przede wszystkim znajomości Pisma Świętego!

Uczniów do konkursu przygotowywała p. A. Laskowska.KOMPETENCJE TRZECIOKLASISTÓW I PIĄTOKLASISTÓW 2015!

Dodano: 21 V 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek
We wtorek 19 maja wszyscy uczniowie klasy trzeciej, kończący pierwszy etap kariery szkolnej, przystąpili do ogólnopolskiego badania kompetencji trzecioklasistów. Tego samego dnia odbyło się również ogólnopolskie badanie kompetencji piątoklasistów. Organizatorem badań jest Instytut Badań Edukacyjnych. Każdy uczeń otrzymał zestaw zadań badających umiejętności z matematyki oraz zestawy zadań z języka polskiego. Na wypełnienie jednego arkusza uczniowie mieli 45 minut.
Badanie ma charakter diagnozujący i informacyjny, pozwoli określić gotowość uczniów do pracy na kolejnym etapie edukacji. Uczniowie będą mogli dokonać samooceny, rodzice i nauczyciele otrzymają informację o mocnych i słabych stronach swoich pociech.II POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW - RZECZYCA 2015!

Dodano: 21 V 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Środa, 13 maja 2015r. była dla naszych przedszkolaków wyjątkowa. Tego dnia w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy, wraz ze swoimi rówieśnikami z powiatu tomaszowskiego, uczestniczyli w II Powiatowej Olimpiadzie Przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem i prezentacją wszystkich drużyn, po czym Zastępca Wójta Gminy - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk i Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak powitały zaproszonych gości oraz drużyny sportowców i życzyły powodzenia podczas olimpijskich zmagań. Wciągnięcie flagi na maszt i złożenie uroczystego ślubowania oficjalnie rozpoczęło Olimpiadę. Sportową rywalizację poprzedziła rozgrzewka przygotowana przez uczennice Gimnazjum. Nad przwidłowym przebiegiem zawodów czuwał p. Dariusz Jedwabny - główny sędzia i pomysłodawca zabaw. Do każdej konkurencji dzieci przystępowały z wielkim entuzjazmem, a udział w zawodach pokazał im, jak ważna jest współpraca całej drużyny. W czasie Olimpiady przedszkolaki miały okazję poznać swoich kolegów i koleżanki z innych przedszkoli.
Zachwyceni sportowymi igrzyskami z niecierpliwością bedą oczekiwać na kolejną olimpiadę.
Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary wręczone przez Wójta Gminy - p. Marka Kaźmierczyka, natomiast wszyscy uczestnicy - pamiątkowe medale.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy trzymali kciuki i kibicowali naszej drużynie - Motylkom.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowego zapału."BEZPIECZNE DZIECKO - BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015"!

Dodano: 5 V 2015r.
Nasze przedszkole w okresie od 1 października 2014 r. do 28 lutego 2015 r. brało udział w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne dziecko - Bezpieczne przedszkole 2015" zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Celem konkursu było wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w przedszkolu, domu, na placu zabaw, w kontakcie z przyrodą, ze zwierzętami, z osobami obcymi, elementami zasad ruchu drogowego, etc.
Konkursowi towarzyszyło studium przedmiotu dla nauczycieli przedszkolnych pn.: "Bezpieczne przedszkole", obejmujące całokształt problematyki bezpieczeństwa dzieci i przedszkoli, postępowania w warunkach kryzysowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W szkoleniu wzięły udział p. Beata Socha oraz p. Urszula Marzyjanek.
Za udział w/w konkursie przedszkole otrzymało Certyfikat oraz tytuł "BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015". Sprawozdania z realizacji zadań przewidzianych w regulaminie były systematycznie zamieszczane na stronie internetowej szkoły.SPOTKANIE Z PISARZEM!

Dodano: 10 V 2015r.
Tekst: Barbara Wasilewska
W dniu 7 maja 2015 roku uczniowie klasy II i klasy III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Grzegorzem Kasdepke - autorem wielu zabawnych i pouczających książek dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkania pisarz opowiadał o tym jak powstawały jego książki, co tak naprawdę stało się dla niego inspiracją do tworzenia książek dla dzieci i młodzieży, a także czytał zgromadzonym krótkie fragmenty swoich opowiadań, umiejętnie prowadząc przy tym dyskusje na trudne dla najmłodszych dzieci zagadnienia, np. skąd się biorą dzieci albo co to znaczy "zbijać bąki", "szczerzyć zęby". Dzieciaki z wielką przyjemność wdawały się w dyskusję z autorem, chętnie odpowiadały na jego pytania. Pod koniec spotkania dzieci mogły przeprowadzić "konferencję prasową" z pisarzem, zadając mu ciekawe, nieraz zabawne, pytania. Na zakończenie spotkania autor podpisywał chętnym swoje książki. Wesoła atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ono w pamięci jego uczestników.
Spotkanie z pisarzem odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy.WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Dodano: 10 V 2015r.
Tekst: Bożena Legutowska
Dnia 5 maja 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Bożeny Legutowskiej przygotowali krótki program artystyczny. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Nastepnie uczniowie przedstawili zarys historyczny dotyczący tych wydarzeń, przeplatany wierszami i pieśniami. Krótka inscenizacja przypomniała każdemu historię naszego kraju i zachęciła do propagowania patriotycznej postawy. Powagi całej uroczystości dodały dzieci ubrane w stroje galowe z biało - czerwonymi kotylionami.TOMASZOWSKIE PRZEDWIOŚNIE 2015!

Dodano: 10 V 2015r.
Tekst: Agnieszka Strawińska
W dniu 17 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych eliminacjach 49 Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki "Tomaszowska Wiosna 2015". Eliminacje odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim i wzięło w nim udział ponad 60 wykonawców z terenu miasta Tomaszowa oraz powiatu tomaszowskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Marlena Dziuba uczennica klasy II oraz Szymon Stępniewski uczeń klasy IV.
Konkurs jest coroczną imprezą muzyczną prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży.
Do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniu 22 maja na podstawie przesłuchań miejsko - powiatowych zakwalifikowała się Marlena Dziuba - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.LISTY DLA ZIEMI!

Dodano: 10 V 2015r.
Tekst: Grażyna Miniak, Barbara Wasilewska
Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej, organizowanej przez Fundację Arka - "Listy dla Ziemi".
Główne hasło "Listów dla Ziemi" to "Nie bądź jednorazowy".
Akcja polega na pisaniu przez dzieci listów, w których uczą dorosłych, co trzeba robić, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów wpływając tym samym na poprawę stanu środowiska.
Pisanie listów poprzedziły lekcje tematyczne dotyczące działań proekologicznych. W naszej szkole listy pisali chętni uczniowie klas III - VI, najciekawsze z nich zostały wyróżnione. Są to listy uczniów: Agaty Przyborek uczennicy kl. III, Wiktorii Żegnałek uczennicy kl. V oraz Natalii Pardej uczennicy kl.VI.
Najlepszy "List dla Ziemi" ze szkoły weźmie udział w konkursie online na - LIST ROKU.SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Dodano: 10 V 2015r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
W środę tj. 29.04.2015r. uczniowie klas II-VI uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej z okazji Święta Dnia Książki organizowanym przez Bibliotekę Szkolną przy Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczycy.
Głównym celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych poezją polskich poetów, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstów literackich oraz integracja szkolna i międzyszkolna.
W konkursie mógł uczestniczyć jeden uczeń reprezentujący daną klasę.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
 1. Marlena Dziuba ucz. kl. II- recytowała wiersz J. Brzechwy pt. "Żuk"
 2. Wiktoria Nowak ucz. kl. III- recytowała wiersz M. Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha"
 3. Jakub Pardej ucz. kl. IV- recytował wiersz Al. Fredro pt. "Paweł i Gaweł"
 4. Katarzyna Pawlak ucz. kl. V- recytowała wiersz M. Konopnickiej pt. "Wielkie pranie"
 5. Andrzej Kośka ucz. kl. VI- recytował wiersz M. Konopnickiej pt. "Muchy samochwały"
  Zwycięzcami tego konkursu okazali się:
 • III miejsce w konkursie klas I-III zajęła Wiktoria Nowak kl. III
 • II miejsce w konkursie klas IV-VI zajął Jakub Pardej kl. IV
 • III miejsce w konkursie klas IV-VI zajął Andrzej Kośka kl. IV
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów."Park - świat pełen pokus" - BAJKA PROFILAKTYCZNA!

Dodano: 2 V 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek

Warto uświadamiać dzieciom,
jakie zagrożenia mogą na nich czyhać każdego dnia.

27 kwietnia 2015r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczycy zorganizowała dla uczniów klasy III wyjazd do kina Włókniarz w Tomaszowie Maz. na przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt. "Park- świat pełen pokus" przygotowane przez Impresariat Artystyczny "HA-BART" z Tomaszowa Maz.
Przesłaniem przedstawienia było przeciwdziałanie uzależnieniom, zachęcanie dzieci do zdrowego stylu życia, dbanie o zdrowie swoje i innych. Sympatyczni bohaterowie bajki: Zosia i jej przyjaciel wilk przestrzegali i udzielali rad dzieciom. Zwracali uwagę na szkodliwość palenia papierosów i picia alkoholu, uczyli mądrości i kultury w kontaktach z innymi, wskazywali na pozytywne cechy charakteru jakie powinien posiadać człowiek.
Dzieci brały aktywny udział w spektaklu, angażowały się w losy bohaterów, a po wyjściu z kina dzieliły się przeżyciami i refleksją. Wróciły bogatsze o wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i wartości przyjaźni w życiu człowieka."English is everywhere"
- MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Dodano: 28 IV 2015r.
Tekst: Anna Nowicka
24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się Międzygminny Konkurs z Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkoły w Czerniewicach, Żelechlinku, Inowłodzu, Lubochni, Lipiu, Luboczy, Sadykierzu oraz Rzeczycy.
Konkurs pod hasłem English is everywhere przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych zgodnych z tematem i nadesłanie go na adres szkoły.
Decyzją komisji konkursowej przyznano 4 wyróżnienia:
Szymon Kwapiś - Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach,
Agata Przyborek - Szkoła Filialna w Luboczy,
Antonina Szczecińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni,
Adrian Świderski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy.
W konkursie plastycznym I miejsce zajęły ex aequo:
Natalia Dębowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu
i Wiktoria Tworska z Zespołu Szkół w Żelechlinku,
II miejsce zajął Tomasz Marzyjanek ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu,
III miejsce zajęła Julia Andryszczak z Zespołu Szkół w Żelechlinku.
Uczniowie klas IV-VI przystępując do konkursu wykazali się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie testu, który składał się z 25 pytań zamkniętych i 5 pytań otwartych. Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 pkt., a więc max. 30 pkt. Po sprawdzeniu testów i zliczeniu punktów jury przyznało:
I miejsce dla Damiana Jędrasa - 28 pkt. ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu,
II miejsce dla Izabeli Wysockiej - 27 pkt. z Zespołu Szkół i Przedszkola w Czerniewicach,
III miejsce dla Andrzeja Kośki - 25 pkt. ze Szkoły Filialnej w Luboczy.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Bator, Agnieszka Szymczak, Anna Nowicka.
WYJAZD DO WARSZAWY!

Dodano: 28 IV 2015r.
Tekst: Agnieszka Szymczak
Uczniowie klas 4-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz uczniowie klas 5-6 Szkoły Filialnej w Luboczy spędzili jeden dzień w stolicy Polski w Warszawie.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, projekcję filmu oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego.
Wizyta w budynku telewizji okazała się pełna wrażeń, ponieważ wycieczkowicze gościli w studiach nagrań takich programów jak "Pytanie na śniadanie" oraz "Świat się kręci". Można było potrzymać kamerę, posiedzieć na miejscu Agaty Młynarskiej, czy zajrzeć do lodówki telewizyjnej ... Trochę niepocieszeni byli jedynie łowcy autografów, ponieważ gwiazdy szklanego ekranu tego dnia akurat nie przechadzały się tymi samymi ścieżkami, co grupa młodzieży szkolnej ...
Po ponad godzinnej bieganinie po gmachu telewizji, seans filmowy był okazją, by po prostu odpocząć w wygodnych fotelach sali kinowej zarezerwowanej tylko dla uczniów PSP w Rzeczycy!!!
Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Z bliska robi ogromne wrażenie! Posiadanie przewodnika, jest tu konieczne, ponieważ łatwo można zabłądzić, a ponadto bez niego nie można zwiedzić ani podziemnych korytarzy, ani wejść na płytę boiska wejściem przeznaczonym dla piłkarzy, czy obejrzeć ich szatni.
Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki późnym wieczorem wrócili do domu.
Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Szymczak.
Opiekunami - pani Jadwiga Kowalczyk i pan Andrzej Socha.NAJWIĘKSZY DREWNIANY!

Dodano: 21 IV 2015r.
Tekst: Katarzyna Bator
W dniu 17 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny recital muzyczny. Tym razem gościliśmy pana Kamila Szulca - laureata Międzynarodowego Konkursu Duetów z Harfą. Bohaterem był największy z instrumentów drewnianych - fagot. Jest to instrument o specyficznym brzmieniu, z którego można wydobyć zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie dźwięki, co zaprezentował nam pan Kamil, pokazując budowę tego instrumentu oraz jak powstaje w nim dźwięk. Wysłuchaliśmy kilka utworów muzycznych, między innymi "Wesołek" czy "W grocie króla gór". Nie zabrakło oczywiście konkursów. W pierwszym z nich, do muzyki z amerykańskiego serialu "Różowa Pantera" młodsi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością udając głównego bohatera wspomnianej kreskówki. Na zwycięzców czekał mały słodki upominek, a w pierwszym konkursie zostali nimi Wiktoria Sobczak i Krzysztof Anteczek. Uczniowie klas starszych mieli za zadanie wydobyć najładniejszy i najdłuższy dźwięk ze stroika. Najlepiej zrobili to Katarzyna Pawlak i Piotr Moskwa. Na zakończenie wszyscy bawili się przy utworze "Guantanamera",a my kolejny szkolny recital zaliczamy do udanych."UWIERZ W SIEBIE" - przedstawienie profilaktyczne!

Dodano: 13 IV 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek
Już od kilku lat naszą szkołę odwiedzają aktorzy teatru Kurtyna z Krakowa, by prezentować spektakle z zakresu profilaktyki uzależnień. 08 kwietnia 2015r. gościliśmy ich ponownie tym razem z przedstawieniem "Uwierz w siebie".
Aktorzy Antonina Bartoszuk i Wojciech Białas na przykładzie dramatycznych wydarzeń uczennicy klasy piątej Beatki i jej niestabilnej i złożonej sytuacji rodzinnej, pokazali jak ważne w życiu jest kierowanie się powszechnie akceptowanymi wartościami społecznymi w budowaniu swojej pozycji w grupie. Jak ważna jest waga osobistego wyboru w preferowaniu zachowań i postaw pozytywnych. Zwrócili uwagę na kwestię akceptacji własnej osoby. W przedstawieniu zostały poruszone zagadnienia dotyczące zagrożeń dla zdrowia wynikających z picia alkoholu, palenia papierosów (również biernego), konsekwencji bezmyślnego korzystania z łatwo dostępnych, reklamowanych w mediach, środków farmaceutycznych.
Uczniowie z uwagą śledzili dynamiczną akcję i grę aktorów, a po zakończeniu dyskutowali na temat przesłania sztuki.

Spektakl zorganizowano przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczycy.
"GROSZ DO GROSZA" - loteria fantowa!

Dodano: 13 IV 2015r.
Tekst: Anna Nowicka
W dniach od 2 do 21 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Grosz do Grosza" w ramach programu "Dzwonek na obiad". W tym czasie uczniowie zorganizowali loterię fantową, by wesprzeć akcję. Dzięki hojności uczniów, rodziców, nauczycieli udało się zebrać kwotę, która zasiliła fundusz akcji. Serdecznie dziękujemy. Pieniądze wraz z protokołem, zostały przekazane organizatorowi, Fundacji "Być Bardziej", która wspiera dzieci w dożywianiu.
Skład komitetu organizacyjnego: Opiekun: Anna Nowicka. Uczniowie: Michał Wasiak, Wiktoria Żegnałek, Milena Tomaszewska, Kacper Lewandowski, Jakub Gaworzyński.OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW 2015!

Dodano: 7 IV 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
W środę, 1 kwietnia, 60 uczniów z klas szóstych naszej gminy przybyło do Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, by napisać pierwszy w swoim życiu egzamin zwany sprawdzianem szóstoklasisty. W tym roku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji w sprawie warunków i sposobu oceniania uczniów sprawdzian w nowej formule składał się z dwóch części.
Pierwsza, obejmowała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki. Uczniowie w ciągu 80 min. mieli do rozwiązania 26 zadań: 13 z języka polskiego oraz 13 z matematyki. Tak, jak w ubiegłych latach oprócz zadań zamkniętych wystąpiły zadania otwarte.
Po przerwie, o godz. 11.45 rozpoczęła się II część sprawdzianu - test z języka angielskiego. Ta część egzaminu trwała 45 min., a swoją wiedzę uczniowie sprawdzali jedynie w zadaniach zamkniętych.
Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej, a o jego wynikach dowiemy się dopiero 29 maja.
Wszystkim szóstoklasistom życzymy wysokich wyników.WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA!

Dodano: 4 IV 2015r.
Tekst: Beata Szymańska
Informujemy, iż wiosenna przerwa świąteczna trwa od 2 do 7 kwietnia 2015r.
W środę 8 kwietnia rozpoczynamy zajęcia po przerwie wielkanocnej.WIELKANOCNE ŻYCZENIA!

Dodano: 1 IV 2015r.GDZIE JESTEŚ WIOSENKO?

Dodano: 2 IV 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Na to pytanie, postarały się znaleźć odpowiedź, przedszkolaki ze szkoły w Luboczy obserwując zmiany zachodzące w naszej przyrodzie, szukając jej oznak. Aby uroczyście uczcić nadchodzącą porę roku, przygotowały wiosenne przedstawienie, na którym nie mogło zabraknąć znakomitych gości.
Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, p. Anna Stańczyk - Inspektor Oświaty, p. Małgorzata Sobolewska-Gdak - Dyrektor PSP w Rzeczycy, p. Agata Ostalska - Kierownik Szkoły oraz rodzice. Przedszkolaki w przepięknie przygotowanych strojach zaprosiły Panią Wiosnę, która obiecała, że zostanie z nami na dłuższą chwilę. Dzieci chcąc jak najdłużej, zatrzymać nową porę roku, przygotowały dla niej wesołe wierszyki i piosenki. Jak każdy wie, wiosna jest bardzo kapryśną porą roku, która lubi nas często zaskoczyć zmienną pogodą. My mamy nadzieję, że będzie to piękny słoneczny czas, który będzie można spędzić na zabawach na świeżym powietrzu.
Dlatego bardzo prosimy - zostań z nami Wiosenko!XIII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO oraz ... !

Dodano: 2 IV 2015r.
Tekst: Agata Ostalska
W niedzielę 22 marca 2015r., wzorem lat ubiegłych, w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się XIII Gminny Turniej Tenisa Stołowego oraz VIII Gminny Turniej w Szachy i III Gminny Turniej w Warcaby o Puchar Wójta Gminy Rzeczyca - Marka Kaźmierczyka.
Organizatorem zawodów był Urząd Gminy i Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali organizatorzy oraz sędziowie.
Z naszej szkoły brało udział 9 uczniów, którzy dzielnie walczyli o zakwalifikowanie się do finału, a opiekunami byli p. Anna Laskowska i p. Andrzej Socha.
Nasi młodzi sportowcy odnieśli sukcesy w turnieju:
- tenisa stołowego II miejsce - Kacper Lewandowski;
- w warcaby I miejsce - Judyta Więckiel
- w szachy II miejsce Andrzej Kośka i III miejsce Jakub Legasiński.
Na szczególną uwagę zasługuje udział naszego najmłodszego uczestnika turnieju w szachy Wojciecha Przyborka z oddziału przedszkolnego.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych!PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Dodano: 29 III 2015r.
Tekst: Anna Laskowska
"Utopimy Marzannę szkaradną,
niech z nią troski zimowe przepadną!"
W tym roku wiosna miała bez wątpienia spektakularne "wejście"! Nie dość, że przyszła 20 marca (tak będzie do 2102 roku), to jeszcze towarzyszyło jej niezwykłe zjawisko - zaćmienie Słońca! Żaden z uczniów naszej szkoły nie zgłosił tego dnia "nieprzygotowania", więc na długiej przerwie wszyscy wyszli, by móc obejrzeć, co się stanie, gdy Księżyc znajdzie się między Ziemią a Słońcem? Wyposażeni w maskę spawalniczą i takową szybkę, śmiało patrzyliśmy w słońce, którego ... nie było w 70%!!! Kolejną atrakcją, już bardzo tradycyjną, było pożegnanie zimy. W towarzystwie Marzanny (dzieło klasy VI!) wybraliśmy się na zabytkowy mostek, by z niego obserwować, jak płonący symbol zimy niknie w nurtach Luboczanki. Uczniowie skandowali tytułową rymowankę, a gdy Marzanna była spławiona - pod przewodnictwem p. Eli - zaśpiewali szanty "... podaj, podaj, podaj mi proszę promieni kosz". Po powrocie na uczniów czekała niespodzianka - na boisku szkolnym p. A. Socha przygotował nagłośnienie i atrakcyjne zawody dla klas i nauczycieli! Wśród dyscyplin były: rzut piłką do celu, kręcenie hula hopem, skakanie przez linę i slalom z piłką. Najwięcej punktów zdobyła klasa IV i ona zebrała największe brawa! Po skończonych zawodach chłopcy mieli jeszcze dość energii, by grać w piłkę, dziewczęta opalały się już w "pełnym" słońcu, a młodsze dzieci korzystały z placu zabaw. Oby cała wiosna była tak pogodna, radosna i niezwykła jak pierwszy jej dzień!SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY!

Dodano: 29 III 2015r.
Tekst: Anna Laskowska
19 marca w świetlicy szkolnej odbył się turniej, na który zapisało się 26 uczniów! W szranki (z powodu choroby) stanęło ich 22: Szachy - 10 uczniów, Warcaby - 12 uczniów.
Po pokerowych twarzach lub wypiekach na nich znać było, jak zawodnicy radzą sobie z emocjami, a te były ogromne!
  Ostatecznie zwycięzcami w dyscyplinie szachowej zostali:
 1. Andrzej Kośka z kl.VI
 2. Patryk Skrobisz z kl. III
 3. Jakub Legasiński z kl. III
  Zwycięstwo w warcabach odnieśli:
 1. Judyta Więckiel z kl. V
 2. Kacper Sobczak z kl. V
 3. Szymon Stępniewski z kl. IV oraz Wojciech Przyborek z oddziału przedszkolnego
Gratulujemy zwycięzcom! Szczególne uznanie należy się uczniom klasy "O" - Wojtkowi Przyborkowi i Weronice Lipskiej!
Turniej zorganizowała p. A. LaskowskaWYJAZD DO KINA W RAWIE MAZOWIECKIEJ!

Dodano: 24 III 2015r.
Tekst: Barbara Wasilewska
W dniu 17 marca 2015r. pod opieką p. Elżbiety Turek, p. Agaty Ostalskiej i p. Barbary Wasilewskiej odbył się wyjazd uczniów do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej na najnowszy film Wolta Disneya pt.: "Kopciuszek". Jest to film fabularny adresowany do całej rodziny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. Myśl "bądź odważna, miła i dobra", którą kierowała się główna bohaterka - Ella, powinna być również mottem w życiu każdego ucznia. Dzieciom film się bardzo podobał.TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ!

Dodano: 22 III 2015r.
Tekst: Agata Ostalska
W dniu 16 marca 2015r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2015 "Młodzież zapobiega pożarom". Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski oraz Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca Iwona Łuszcz-Krawczyk. W eliminacjach OTWP wzięło udział 38 uczniów z terenu naszej gminy. Turniej przeprowadziła komisja, w skład, której weszli: młodszy aspirant Katarzyna Kowalska, młodszy kapitan Ernest Lech oraz sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec.
Turniej składał się z dwóch części: testowej i ustnej.
W wyniku rozgrywek finałowych zwyciężył Julian Zakrzewski uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, II miejsce - Milena Tomaszewska ze Szkoły Filialnej w Luboczy, III miejsce Angelika Goska ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy.
Uczniów do turnieju przygotowywała p. Agata Ostalska. Swoją wiedzą w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa mogli pochwalić się również najmłodsi uczestnicy, którzy przygotowali się do turnieju pod opieką p. Elżbiety Turek.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Rzeczycy, natomiast wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"NASZE ORŁY" - STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA 2014/2015!

Dodano: 19 III 2015r.
Tekst: Elżbieta Turek
W dniach 8-16 grudnia 2014r. uczniowie klas II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendiada Wczesnoszkolna organizowanym przez Firmę Edukacyjną "Orzeł" w Skierniewicach. Jednym z warunków udziału było zgłoszenie nie mniej niż 12 uczestników. Aby sprostać wymaganiom niektórzy uczniowie wzięli udział w kilku konkursach.
Na początku marca 2015r. otrzymaliśmy wyniki w punktach. 50 punktów - I miejsce, 49 punktów - II miejsce, 48 punktów - III miejsce, 43-47 punktów - wyróżnienie.

Klasa druga przystąpiła do dwóch konkursów: czytelniczego i plastycznego.
konkurs plastyczny:
Amelia Pietrowska - wyróżnienie.

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział we wszystkich możliwych konkursach: czytelniczym, ortograficznym, matematycznym, plastycznym.
konkurs ortograficzny:
Natalia Więckiel - II miejsce
Patryk Skrobisz - wyróżnienie
Agata Przyborek - wyróżnienie
konkurs matematyczny:
Agata Przyborek - II miejsce
Natalia Więckiel - wyróżnienie
Patryk Skrobisz - wyróżnienie
Jakub Legasiński - wyróżnienie

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, finaliści (wyróżnieni)- dyplomy i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureatom i finalistom gratulujemy życząc dalszych sukcesów edukacyjnych!

Do konkursów uczniów przygotowały panie: Barbara Wasilewska, Elżbieta Turek.SZKOLNE OBCHODY DNIA PATRONA I DNIA KOBIET!

Dodano: 11 III 2015r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk

"Wyobraźcie sobie państwo zieloną oazis w pustyni Sahary,
wyobraźcie w świecie dzisiejszym,
w świecie złota, srebra, miedzi
i gałganów na bankowe papiery przerobione,
rodzinę liczną, ubogą, a szczęśliwą....."

N. Żmichowska
W czwartek 5 marca 2015 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Patronem szkoły jest Narcyza Żmichowska pseudonim Gabriela-pedagog, poetka, powieściopisarka i autorka nowatorskiej metody nauczania. Urodziła się 4 marca 1819 roku, zmarła mając 57 lat 25 grudnia 1876 roku.
Biorąc pod uwagę ważność tego dnia uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani, by uczcić kolejną rocznicę urodzin naszej patronki - Narcyzy Żmichowskiej. Uczniowie klas IV-V pod kierunkiem pani Jadwigi Kowalczyk przedstawili najważniejsze fakty z życia poetki oraz przybliżyli twórczość poprzez prezentację jej utworów.

Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy szóstej przedstawili humorystyczne scenki z życia kobiet, w których zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nie zabrakło życzeń i piosenek dedykowanych paniom. Na zakończenie chłopcy zaśpiewali STO LAT i wręczyli koleżankom i paniom kwiaty oraz słodkie upominki.
ART OF BREAKING W LUBOCZY!

Dodano: 11 III 2015r.
Tekst: Małgorzata Szczur
Uczniowie naszej szkoły 4 marca 2015r. mieli okazję obejrzeć program artystyczny zatytułowany "Breakdance" w wykonaniu artystów ze Stowarzyszenia Art of breaking z Łodzi. Swoje umiejętności pokazali Mateusz Dąbrowski pseud. Kido, Oleg Kuznietsov pseud. Kuzya oraz Hanusz Kowalczyk.
Nasi uczniowie poznali historię powstania tańca oraz terminy określające figury taneczne breakdance. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci naszej szkoły. Mieli oni okazję nie tylko podziwiać umiejętności artystów ale sami mogli spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów.REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
I DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY FILIALNEJ W LUBOCZY!

Dodano: 3 III 2015r.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy informuje, iż nabór dzieci do przedszkola oraz uczniów do klasy I na rok szkolny 2015/2016 będzie prowadzony w terminie od 4 marca 2015 r. do 10 kwietnia 2015 r.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego przy Szkole Filialnej w Luboczy.

(2kB) (2kB)
regulamin wniosek

REKRUTACJA DO KLASY I

Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji uczniów do klasy I Szkoły Filialnej w Luboczy.

(2kB) (2kB)
regulamin wniosekPIERWSZA POMOC!

Dodano: 25 II 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Przedszkolaki, aby w pełni czuć się bezpiecznie w szkole w celu realizacji programu "Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole 2015" 20 lutego wzięły udział w zajęciach pierwszej pomocy zorganizowanych przez p. Elżbietę Turek. Dowiedziały się, jak ważne jest szybkie zareagowanie, kiedy koledze lub koleżance dzieje się coś złego, jak udzielić pierwszej pomocy oraz wezwać pogotowie.
Dzieci przećwiczyły, jak należy postąpić w przypadku, kiedy ktoś straci przytomność, jak należy mu wtedy pomóc. Dowiedziały się również, jak należy wykonać resuscytacje krążeniowo-oddechową oraz, jak wygląda pozycja boczna ustalona. Dzieci chętnie zapoznały się z zasadami pierwszej pomocy i wiedzą, jak ważny jest numer na pogotowie oraz numer alarmowy 112.BEZPIECZNI W DRODZE DO SZKOŁY!

Dodano: 25 II 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Droga dziecka do szkoły powinna być bezpieczna, należy zwrócić szczególną uwagę na przejścia dla pieszych ich właściwe oznakowanie. Aby sprawdzić czy są właściwie oznakowane wybraliśmy się 19 lutego z przedszkolakami na spacer, w ramach realizacji programu "Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole 2015". Sprawdziliśmy nie tylko drogę dzieci do szkoły, ale też plac zabaw czy jest właściwie zabezpieczony. Przedszkolaki zapoznały się z instrukcją bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania podczas zabaw na placu. By móc czuć się w szkole bezpiecznie zobaczyliśmy, jak są zabezpieczone urządzenia elektryczne, w jakim znajdują się miejscu czy są właściwie oznakowane i zabezpieczone.Z WIZYTĄ W LEŚNICZÓWCE!

Dodano: 25 II 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Dzisiaj 18 lutego przedszkolaki udały się na wizytę do leśniczówki do miejscowości Glina w celu realizacji programu "Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole 2015". Na miejscu czekał na nas leśniczy pan Jarosław Gwóźdź, który zabrał nas do lasu gdzie opowiedział, jak należy właściwie zachować się w kontakcie z dzikimi zwierzętami, które mogą być chore na wściekliznę, jak rozpoznać trujące grzyby oraz jadowite zwierzęta. Dzieci chętnie słuchały pana leśniczego, który ciekawie opowiadał o mieszkańcach lasu, jak należy się zachować kiedy na swojej drodze spotkamy: dzika, sarnę czy jelenia. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały ze szczególną uwagą na dokarmianie ptaków zimą, a jest to dla nich bardzo trudny czas. Aby ułatwić nam to zadanie podarował nam karmę dla ptaków. Dzieci przeżyły niezwykłą wyprawę, której długo nie zapomną.
Dziękujemy za miło spędzony czas.SZANUJ SWOJEGO KOLEGĘ I SWOJĄ KOLEŻANKĘ!

Dodano: 25 II 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Każdy wie, że prawdziwy przyjaciel to największy skarb, dlatego przedszkolaki 17 lutego wzięły udział w konwersatorium w ramach projektu "Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole 2015". Dowiedziały się, jak ważny jest szacunek i wzajemna życzliwość w grupie przedszkolnej. Dzieci poznały opowiadanie Miry Jaworczakowej "Tak jak ja- i nie tak ...", które pokazało na przykładzie Stasia i jego kolegów, jak należy właściwie postępować by nikogo nie urazić. Dzieci długo dyskutowały, jak należy poprawnie się zachowywać, aby żyć w zgodzie w grupie rówieśniczej. Przedszkolaki ustaliły, że aby żyć w zgodzie trzeba się wzajemnie szanować, dzielić się zabawkami. Aby nikt nie mógł zapomnieć o dzisiejszym dniu i roli przyjaciela w naszym życiu przedszkolaki zatańczyły taniec przyjaźni "Podaj rękę koleżance". Na koniec dzieci odcisnęły swoje dłonie, na kartonie, tak by nigdy nie zapomnieli o swoich kolegach i koleżankach.BĄDŹMY NIEUFNI WOBEC NIEZNAJOMYCH!

Dodano: 25 II 2015r.
Tekst: Aleksandra Ostalska
Jak każdy wie, nie każdy nieznajomy jest dobrym człowiekiem, niekiedy nawet znajomy może okazać się osobą złą. Dlatego aby łatwiej zrozumieć, jak ważny jest to problem w dzisiejszym świecie i jakie może nieść z sobą konsekwencje. Dzieci 16 lutego, poznały jak należy postąpić kiedy ktoś obcy oferuje nam poczęstunek, dać nam jakiś prezent. W ramach realizacji programu "Bezpieczne Dziecko-Bezpieczne Przedszkole 2015", aby łatwiej było zrozumieć dane zagadnienie przedszkolaki wysłuchały bajki o "Czerwonym Kapturku", która stanowi przestrogę wobec kontaktów z nieznajomym oraz konsekwencje jakie może mieć nasze niewłaściwe zachowanie. Dzieci długo rozmawiały na temat niewłaściwego zachowania głównej bohaterki, wspólnie ustaliły, jak powinna zachować się dziewczynka. Za pomocą dramy i zrobionych pacynek pokazały, jak należy postąpić, gdy ktoś obcy chce nam coś dać albo nam coś pokazać, poznać nasz adres. Należy głośno powiedzieć NIE i każdy powinien zachować rozsądek w kontaktach z nieznajomym.WAŻNE!
Informacja dla rodziców dzieci
uczęszczających do oddziału przedszkolnego
Szkoły Filialnej w Luboczy.

Dodano: 17 II 2015r.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Luboczy proszeni są o złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016.

(2kB)
deklaracja

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci urodzonych w II połowie 2008 roku oraz w 2009 roku, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Luboczy proszeni są o zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016.

(2kB)
zgłoszenie do klasy I

Wyżej wymienione dokumenty są dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły, a także w sekretariacie szkoły bądź u wychowawców klas. Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawców klas w terminie do 23 lutego 2015 r.
GMINNE DYKTANDO EKOLOGICZNE!

Dodano: 21 II 2015r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
W drugim tygodniu ferii zimowych 13 lutego 2015 roku wzorem lat ubiegłych odbyło się XIV Gminne Dyktando Ekologiczne dla uczniów klas IV-VI zorganizowane przez Urząd Gminy w Rzeczycy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V-VI.
Zebranych przywitała pani Dyrektor - Małgorzata Sobolewska- Gdak, Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk oraz Inspektor ds Oświaty - p. Anna Stańczyk.
Głównym celem dyktanda pt. "Wypracowanie Wilhelma Błażeja" było sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
W nagrodę za udział w dyktandzie uczestnicy utrzymali od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych słodkie prezenty.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, a najlepszym uczniom Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk ufunduje nagrody.
Życzymy, aby nasi uczniowie uzyskali jak najlepsze wyniki.
[2] [1]


Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
Webmaster & admin:  Beata Szymańska