WYPRAWKA SZKOLNA 2014!

Dodano: 1 VIII 2014r.
WYPRAWKA SZKOLNA

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą programu "Wyprawka szkolna 2014" oraz wnioski.
(2kB) (2kB) (2kB)
wniosek 1 wniosek 2
informacja    
  (2kB) (2kB)
wniosek 1 wniosek 2WAKACJE 2014!
mpotęga - KONIEC GŁOSOWANIA!

Dodano: 14 VII 2014r.
Tekst: Beata Szymańska

Zakończyło się głosowanie internetowe w programie mPotęga. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce Szkoła Podstawowa w Rzeczycy zajęła III miejsce.
Wszystkim, którzy przyczynili sie do uzyskania tak dobrego wyniku - ponad 4500 oddanych głosów - serdecznie DZIĘKUJĘ!ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Dodano: 9 VII 2014r.
Tekst: Agata Ostalska
"Niech żyją wakacje,
Niech żyje pole i las,
I niebo i słońce
W wolny, swobodny czas ...
"
Długo wyczekiwany przez uczniów dzień 27 czerwca nareszcie nadszedł, a wraz z nim zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dla klas 0 - V. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Rzeczyca p. Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta p. Iwona Łuszcz - Krawczyk, Inspektor Oświaty p. Anna Stańczyk oraz Rodzice. Koniec roku szkolnego to czas odbierania zapłaty za całoroczną pracę. W tym roku jedni otrzymali wiele, inni mniej, ale wszyscy dostali promocję do następnej klasy.
Najlepsi uczniowie z klas I - V za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz pamiątkowe nagrody książkowe. Byli to:
 • klasa I - Jakub Bigos, Kacper Bors, Marlena Dziuba, Oskar Latos, Amelia Pietrowska.
 • klasa II - Natalia Więckiel, Wiktoria Nowak, Patryk Skrobisz, Agata Przyborek, Natalia Wasiak.
 • klasa III - Jakub Pardej, Aneta Tomaszewska, Mateusz Karwat.
 • klasa IV - Judyta Więckiel, Wiktoria Żegnałek.
 • klasa V - Natalia Pardej, Kacper Lewandowski, Milena Tomaszewska, Patrycja Tomaszewska.
 • Pani Kierownik Szkoły Agata Ostalska nie zapomniała również o rodzicach, nauczycielach i pracownikach szkoły, którym serdecznie podziękowała za współpracę w minionym roku szkolnym i życzyła udanego wypoczynku. Częścią mniej oficjalną były krótkie spotkania uczniów z wychowawcami, po których wszyscy mogli nareszcie zacząć cieszyć się upragnioną dwumiesięczną przerwą w nauce.

  Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!
  TRADYCJE MYŚLIWSKIE

  Dodano: 9 VII 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  We wtorek 17 czerwca 2014r. odbył się już ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny pt. "Tradycje myśliwskie". Tym razem naszymi Gośćmi byli p. Jakub Michalski, p. Jacek Pietrzak oraz p. Andrzej Ceglarek. Podczas spotkania zaprezentowane zostały uczniom piosenki w wykonaniu artystów: "Idziemy na polowanie", "Darz Bór", "Myśliwskie przechwałki" oraz "Pojedziemy na łów". Odbyła się również prezentacja wabików, scena przysięgi myśliwskiej, a uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o obowiązkach myśliwych. Koncert bardzo się podobał, uczniowie pytali już kiedy następny?  KONKURSY MATEMATYCZNE - podsumowane

  Dodano: 5 VII 2014r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  W roku szk.2013/2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkursach matematycznych. Opiekunem uczniów i osobą odpowiedzialną za ich przeprowadzenie była pani Aneta Narożnik.

  10 grudnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Matematyki PIONIER, w której dyplom uznania otrzymała uczennica klasy IV Judyta Więckiel.

  20 marca Judyta Więckiel, Natalia Pardej, Weronika Gala, Kacper Lewandowski i Michał Wasiak wzięli udział w XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR Matematyczny. Uczniowie otrzymali w prezencie od organizatora upominki dzięki którym mogą ćwiczyć spostrzegawczość i logiczne myślenie.

  W kwietniu 12 uczniów przystąpiło do Regionalnego Konkursu Matematycznego "Klocki Matematyczna 2014". Z klasy II - Patryk Skrobisz, Wiktoria Nowak, Agata Przyborek, Natalia Więckiel, z klasy IV - Katarzyna Pawlak, Judyta Więckiel, Wiktoria Żegnałek, z klasy V - Natalia Pardej, Patrycja Tomaszewska, Kacper Lewandowski, Michał Januszek, Michał Wasiak. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, gminnego i regionalnego. Uczniowie klasy drugiej zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Opiekunem uczniów klasy drugiej była pani Elżbieta Turek.

  Celami konkursów było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, pogłębianie wiedzy, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków.
  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach gratulujemy otrzymanych wyników oraz życzymy wytrwałości w dalszym pogłębianiu wiedzy i umiejętności matematycznych.  WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO SOWA

  Dodano: 5 VII 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej "SOWA" z Historii. Dla każdej grupy wiekowej przewidziany został test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań o różnym poziomie trudności. Nasza szkoła w zestawieniu ogólnopolskim znalazła się na 116 miejscu z 496 szkół.
  Najlepszy wynik w szkole zdobyły ucznnice klasy V: Patrycja Tomaszewska zajmując 43 miejsce w kraju na 872 uczestników oraz Natalia Pardej zajmując 49 miejsce.
  Szkolnym koordynatorem była pani Agata Ostalska - nauczyciel historii.  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!

  Dodano: 1 VII 2014r.
  Tekst: Alicja Żądło
  W bieżącym roku szkolnym przez długi okres w ramach zajęć technicznych uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej przygotowywali się z przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru, pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz umiejętności praktycznej jazdy na rowerze po torze przeszkód z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego celem uzyskania karty rowerowej. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
  Do zdobycia karty rowerowej uczniowie musieli spełnić podstawowe wymogi: zaliczyć wiadomości z ruchu drogowego (ogólne przepisy, manewry, skrzyżowania, znaki drogowe ...), znać budowę i obsługę roweru, umieć udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej, przedłożyć zaświadczenia podpisane przez wychowawców i zgodę rodziców, zdać egzamin z praktycznej jazdy rowerem. Po opanowaniu wiadomości teoretycznych uczniowie zaliczali partie materiału sprawdzianami.
  W dniu 12 czerwca 2014r. na placu szkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbył się sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze.
  Egzamin praktyczny przeprowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Maz. asp. szt. Marek Długosz oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Do egzaminu przystąpiło: 23 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, 8 osób ze Szkoły Filialnej w Luboczy oraz 10 uczniów ze Szkoły Filialnej w Sadykierzu. Dzieci ze szkół filialnych na egzamin przybyli pod opieką nauczycieli - p. Małgorzaty Jakubowskiej i p. Jadwigi Kowalczyk.
  Pozytywny wynik uzyskało razem 38 uczniów z wszystkich szkół. Uczniowie Ci po spełnieniu wymogów i złożeniu dokumentacji otrzymają karty rowerowe podpisane przez Panią Dyrektor Szkoły Małgorzatę Sobolewską - Gdak na zakończenie roku szkolnego.
  Uczniowie do sprawdzianów przystępowali z wielkimi emocjami i nadziejami.
  Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze, przepisy z ruchu drogowego. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.
  Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki.  "MIKROKOSMOS" - PARK EDUKACJI I ROZRYWKI W UJEŹDZIE

  Dodano: 15 VI 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Dnia 11 czerwca 2014 r grupa przedszkolaków z Luboczy wraz z wychowawczynią p. Beatą Socha udała się autokarem szkolnym do Parku Edukacji i Rozrywki "MIKROKOSMOS", znajdującym się w Ujeździe. Pierwszym etapem naszej podróży była Rzeczyca, gdzie dołączyły do nas dzieci z oddziałów przedszkolnych z Rzeczycy wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami. Po 40 minutach podróży dojechaliśmy do Ujazdu, gdzie czekali na nas przewodnicy, aby oprowadzić nas po "Mikrokosmosie". Dzieci mogły zobaczyć wiele okazów popularnych i mniej znanych owadów w Polsce w ich naturalnych barwach, ale w dużym powiększeniu. Dzieci mogły obejrzeć, jak dokładnie wygląda m. in. biedronka pięciokropka, mrówka, pszczoła miodna, modliszka, komarzyca, turkuć podjadek, ważka oraz posłuchać ciekawostek przyrodniczych o tych owadach.
  Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne. Każde dziecko otrzymało model owada odlany z gipsu. Zadaniem dziecka było jak najładniej go pomalować, niekoniecznie w barwach rzeczywistych. Później dzieci przeszły na plac zabaw, gdzie mogły beztrosko spędzić czas. Na koniec pobytu w "Mikrokosmosie" dzieci zjadły smaczny posiłek.
  Zmęczeni upałem i zabawą, wróciliśmy cali i zdrowi do Luboczy.  WYCIECZKA DO ŁODZI!

  Dodano: 11 VI 2014r.
  Tekst: Barbara Wasilewska

  6 czerwca 2014r. pierwszaki ze Szkoły Filialnej w Luboczy w towarzystwie swoich rówieśników ze Szkoły w Rzeczycy wyjechali na wycieczkę do Łodzi.
  Pierwszym punktem programu wycieczki było Eksperymentarium znajdujące się na terenie kompleksu handlowego Manufaktura. W Eksperymentarium dzieci poznały niezwykłe zjawiska fizyczne oraz niektóre zdobycze techniki. Wiele radości i satysfakcji dostarczyła możliwość uczestniczenia w doświadczeniach. Przeprowadzone eksperymenty pozwoliły zrozumieć zjawiska otaczające nas na co dzień.
  Po smacznym obiedzie uczniowie zwiedzili łódzki Ogród Zoologiczny. Podczas spaceru po Ogrodzie dzieci zobaczyły i poznały wiele gatunków ssaków, ptaków, ryb i płazów, które do tej pory widziały w książkach lub telewizji. Zachwycały się wielkością słonia i żyraf. Duże wrażenie zrobiły na nich lwy i tygrysy. W Zoo dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wiele nowych wrażeń i radości.
  W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory.
  Wycieczkę zorganizowały i zapewniły opiekę: p. Mirosława Skura, p. Barbara Wasilewska, p. Anna Nowicka, p. Anna Laskowska.  KTO NAPISAŁ TEN WIERSZYK?- konkurs czytelniczy

  Dodano: 11 VI 2014r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska

  Dnia 06.06.2014r. odbył się bajeczkowy konkurs czytelniczy pt. "Kto napisał ten wierszyk?".
  Podczas konkursu uczniowie klasy V recytowali wiersze młodszym uczniom klasy II-III . Musieli oni odgadnąć kto jest autorem utworu.
  Celem konkursu było:
 • kojarzenie tekstu wiersza z twórcą,
 • doskonalenie warsztatu recytatorskiego, obycia z publicznością, pokonywanie stresu i tremy,
 • pokazanie, że klasyczne teksty poezji dziecięcej są lubiane i pamiętane przez całe życie.

 • Zwycięzcy konkursu to:
  I miejsce zajęła - Julia Oszczęda
  II miejsce zajęła - Natalia Wasiak
  III miejsce zajęła - Natalia Więckiel
  Wyróżnienie otrzymał - Szymon Stępniewski
  Konkurs wzbudził zainteresowanie i sporo emocji wśród drugoklasistów i trzecioklasistów. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy.
  Nad przebiegiem konkursu czuwała organizatorka p. Małgorzata Jakubowska.  KIERUNEK TARNOWSKIE GÓRY - CHORZÓW!

  Dodano: 11 VI 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek


  4 czerwca 2014r. większość uczniów naszej szkoły wstała wcześniej niż zwykle. Taka poranna mobilizacja spowodowana została wyjazdem na wycieczkę. Cel - Wyżyna Śląska.
  Pierwszy przystanek w Śląskim Wesołym Miasteczku, największym parku rozrywki w Polsce. Pięciogodzinne szaleństwa, wspaniała zabawa na kilkudziesięciu urządzeniach, wielkie emocje dostarczone przez zakręcone jazdy na karuzelach, szybsze bicie serca spowodowane wizytą w Pałacu Strachów i jeszcze największa karuzela Gwiazda Duża (dawniej Diabelski Młyn) i rollercoaster i kolejki górskie i ... Każde dziecko znalazło dla siebie coś ciekawego i to odważne i to strachliwe. Efekt- wszystkie dzieci radosne, zadowolone i szczęśliwe. Po szalonej zabawie chwila relaksu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, wśród zwierząt dużych i małych. Śląskie ZOO ma za zadanie hodowlę i ochronę gatunków ginących i zagrożonych. Jest jednym z największych polskich ogrodów zoologicznych pod względem powierzchni oraz liczebności zwierząt.
  Przystanek drugi - zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach. Od XV w. do początku XX w. wydobywano tam rudy ołowiu, srebra i cynku. W budynku nadszybia obejrzeliśmy ekspozycję muzealną. Później zjechaliśmy windą w głąb kopalni, gdzie w "smerfnych" kaskach poruszaliśmy się krętymi, wąskimi korytarzami. Przewodnik ciekawie opowiadał nam o pracy górników. 270m pokonaliśmy łodziami, spotkaliśmy Skarbnika- ducha kopalni. Na zakończenie pobytu pożegnaliśmy się górniczym pozdrowieniem "Szczęść Boże".

  Wiedza oparta na przeżyciach jest pełniejsza i trwalsza od tej wielokrotnie powtarzanej w klasie szkolnej. Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów z naszej szkoły skorzystała z takiej formy edukacji.
  Dzieciom towarzyszyły i czuwały nad ich bezpieczeństwem panie: Grażyna Miniak, Jadwiga Kowalczyk, Elżbieta Turek.
  "W KRAINIE BAJTÓW!"

  Dodano: 11 VI 2014r.
  Tekst: Anna Nowicka

  2 czerwca w naszej szkole odbył się spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej, w wykonaniu artystów z Krakowa.
  "W krainie bajtów" to opowieść o chłopcu, który bardzo dużo czasu spędzał przed komputerem i telewizorem. Zafascynowany technologią informacyjną, osadzony w nierealnym świecie nie miał kolegów i zaniedbywał obowiązki domowe. Przeniesiony do świata gier odkrywa, ile niebezpieczeństw czyha na niego w internetowym świecie. Aby wrócić do rzeczywistości chłopiec musi nauczyć się właściwie wykorzystywać komputer.
  Spektakl ukazuje negatywne aspekty wpływu Internetu i telewizji na psychikę młodego odbiorcy w procesie kształtowania się jego osobowości. Uczy jak bezpiecznie posługiwać się Internetem, unikać pułapek, które czekają na nierozsądnego użytkownika sieci. Pokazuje jak postępować, aby mieć właściwy kontakt z telewizją i komputerem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, wyciągali wnioski i formułowali zasady właściwej pracy z komputerem.  DZIEŃ DZIECKA!

  Dodano: 6 VI 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk


  Od lat Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony jest w sposób bardzo uroczysty. Kierownik Szkoły - Pani Agata Ostalska, nauczyciele i rodzice dołożyli wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci czas był pełen radości, niespodzianek i beztroski.
  W tym roku uroczystość przypadła na dzień 30 maja. Tego dnia nie zabrakło życzeń dla dzieci. Samych bardzo dobrych i celujących ocen na świadectwach oraz dobrej i bezpiecznej zabawy życzyła kierownik szkoły. Zamiast tradycyjnych lekcji odbył się konkurs malarski pt. "Każdy jest inny". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. W tym dniu dzieci mogły bawić się i tańczyć, bowiem ten dzień należał właśnie do nich. Zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu mogli pobawić się na boisku.
  Podziękowania należą się też Rodzicom, którzy pamiętali o słodkim poczęstunku, lodach i napojach dla wszystkich dzieci.
  Atmosfera zabawy, dobry humor, pamiątkowe fotografie, sprawiły, że dzień ten należał do wyjątkowych i bardzo udanych.  DZIEŃ RODZINY!

  Dodano: 4 VI 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Zdjęcia: Andrzej Socha

  Dnia 29 maja 2014r. w oddziale przedszkolnym w Luboczy obchodzono Dzień Rodziny. Grupa przedszkolaków wraz z p. Kierownik Szkoły - Agatą Ostalską, wychowawczynią - p. Beatą Socha oraz swoimi mamami udała się autobusem szkolnym do Inowłodza, do odbudowanych ruin zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku.
  Na zaproszenie przedszkolaków do Inowłodza przybyli także:
 • Wójt Gminy - p. Marek Kaźmierczyk
 • Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk
 • Dyrektor PSP w Rzeczycy - p. Małgorzata Sobolewska-Gdak
 • Przewodnicząca Komisji Oświatowej - p. Elżbieta Wilkońska
 • Inspektor Oświaty - p. Anna Stańczyk
 • Pojawił się także jeden tatuś, a także p. Andrzej Socha - "szkolny fotograf". Tam, w nietypowej scenerii przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Rodziny. Na koniec wręczyły bukieciki z żywych kwiatów a obecnym tatusiom-laurki. Po występie przedszkolaków głos zabrał Wójt Marek Kaźmierczyk oraz Przewodnicząca Komisji Oświatowej - p. E. Wilkońska, którzy życzyli dzieciom, aby więcej czasu spędzali ze swoimi rodzicami. Następnie wszyscy stanęli do wspólnej fotografii, po której udali się na słodki poczęstunek, gdzie prym wiódł tort. Były też pyszne ciasteczka i ciasta upieczone przez mamy. Po konsumpcji dzieci wraz z rodzicami udały się na zwiedzanie części ruin w której m.in. można było zobaczyć wystawę fotograficzną "Kolory muzyki", wystawę malarstwa współczesnego oraz "100 skrzydeł nad Ziemią Łódzką", gdzie atrakcją była atrapa jednego z pierwszych samolotów. Aura nie pozwoliła na zwiedzanie całych ruin zamku. Dzieci, dla "zabicia czasu" bawiły się w chowanego oraz tańczyły przy dźwiękach muzyki. Pełni wrażeń i w dobrych humorach, mimo padającego wciąż deszczu, wróciliśmy do Luboczy.
  AQUARIUM - wyjazd na basen

  Dodano: 3 VI 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska

  W wodzie nie tylko zdrowie,
  ale i świetna zabawa!
  Zjeżdżalnie, jacuzzi i basen - to atrakcje z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wtorkowego wyjazdu na krytą pływalnię AQUARIUM do Rawy Mazowieckiej pod opieką p. Agaty Ostalskiej i p. Andrzeja Sochy. Celem wyjazdu, w którym udział wzięła niewielka grupka uczniów ze szkoły z Rzeczycy i Luboczy, było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.  "KREATYWNY BALONIK" - konkurs firmy BalMar

  Dodano: 3 VI 2014r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  Uczniowie klasy I Szkoły Filialnej w Luboczy: Marlena Dziuba, Amelia Pietrowska, Mateusz Milczarek i Oskar Latos wzięli udział w konkursie "Kreatywny balonik".
  Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej na białym balonie foliowym 18", dowolną techniką, na dowolny temat. Prace konkursowe będą oceniane za pomysłowość i kreatywność oraz walory estetyczne i artystyczne.
  Organizatorem konkursu była firma Balony BalMar.
  Za zaangażowanie i udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.  GORĄCZKA ZŁOTA 2014

  Dodano: 29 V 2014r.
  Tekst: Anna Nowicka
  Uczniowie naszej szkoły po raz drugi przyłączyli się do akcji "Gorączka złota" organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Akcja ta polegała na zbiórce monet o nominałach 1gr, 2gr, 5gr. Zebrane pieniądze zostały przekazane do oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Mazowieckim, który przeznaczy je na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin. Zbiórkę zorganizowali członkowie SK PCK wraz z opiekunem p. Anną Nowicką.  Z TOBĄ MAMO!

  Dodano: 28 V 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Zdjęcia: Elżbieta Turek

  26 maja to wyjątkowy dzień bliski każdemu - Dzień Matki. Matka to najpiękniejsze słowo świata, to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to ostoja i poczucie bezpieczeństwa. W tym dniu wszystkie mamy, mamusie, mateńki obdarowywane są szczególnymi dowodami miłości.

  Uczniowie klas I-III naszej szkoły wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć zapraszając mamy na wspólną wycieczkę do Spały i Inowłodza. Dzień rozpoczął się tradycyjnie, od wręczenia prezentów wykonanych przez dzieci, od życzeń, buziaków, uścisków. Niespodzianka, to wspólna wycieczka. Spacer spalskimi uliczkami, zabawy, lodowy deser, atrakcje na zamku w Inowłodzu to wszystko w podziękowaniu mamom za ich obecność w naszym życiu. W tym dniu, w sposób szczególny, staraliśmy się oddać to, czym one obdarzają nas przez cały czas tj. miłość, dobro i ciepło. Przynajmniej raz, w tym świątecznym dniu odciągnąć je od codziennych spraw i pokazać jak bardzo je kochamy i doceniamy.

  Naszym drogim Mamom bukiet życzeń z najsłodszymi, gorącymi buziakami.
  Uczniowie klas I-III, Kierownik szkoły - p. Agata Ostalska
  oraz wychowawcy - p. Barbara Wasilewska, p. Elżbieta Turek
  OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN OBUT I DUMa

  Dodano: 28 V 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Na zakończenie pierwszego etapu kariery szkolnej 20 maja 2014r. uczniowie klasy trzeciej zmierzyli się z Ogólnopolskim Badaniem Umiejętności Trzecioklasistów - OBUT 2014, przygotowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.
  Sprawdzian trzecioklasisty to pierwszy egzamin na tym etapie edukacji. Ma na celu dostarczenie informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie trzech lat nauki. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich tym, że badanie obejmowało jedynie umiejętności matematyczne. Uczniowie otrzymali arkusze w dwóch wersjach. Zadania miały zróżnicowany poziom trudności. Wśród nich znalazły się takie, w których należało wykazać się umiejętnością liczenia i sprawnością rachunkową, a także zadania sprawdzające rozumowanie matematyczne i czytanie ze zrozumieniem.
  Również tego samego dnia została przeprowadzona diagnoza wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów klasy piątej -DUMa 2014. Na rozwiązanie testu trzecioklasiści i piątoklasiści mieli 45 minut. Nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniami, choć niektóre były podchwytliwe i wymagały sprytu oraz myślenia. Rozwiązali wszystkie zadania. Czy prawidłowo?
  Po sprawdzeniu do szkół trafią raporty ze szczegółowym omówieniem wyników. Dostaną je zarówno nauczyciele jak i rodzice.  JAN PAWEŁ II WIDZIANY OCZAMI DZIECI

  Dodano: 28 V 2014r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  W kwietniu 2014 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego pt. "Jan Paweł II widziany oczami dzieci". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach. Konkurs był adresowany do dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat. Celem konkursu było przedstawienie postaci Ojca Świętego oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci.
  20 maja br. w Czerniewicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wyniki przedstawiają się następująco:
  1. Kacper Gaworzyński; lat 5 - wyróżnienie
  2. Aleksandra Rzepecka; lat 6 - wyróżnienie
  3. Wojciech Przyborek; lat 6 - wyróżnienie
  Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  Opiekę nad konkursem sprawowała p. Beata Grzejszczyk.
  Naszym małym milusińskim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  "NADPILICZNA WIOSNA" - podsumowanie konkursu

  Dodano: 20 V 2014r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Dnia 19 maja 2014r. odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu fotograficznego "Nadpiliczna wiosna". Organizatorem konkursu był Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
  Konkurs obejmował wykonanie fotografii w trzech grupach tematycznych:
  - wiosenny pejzaż,
  - zjawiska atmosferyczne,
  - fotografia makro.
  Najlepsze prace zostały nagrodzone.
  W kategorii szkół podstawowych nagrodzono fotografie uczniów:
 • Moniki Pacucha- uczennicy kl. Vb PSP w Rzeczycy,
 • Dominiki Sobczak-uczennicy kl.VI Szkoły w Sadykierzu,
 • Kacpra Lewandowskiego- ucznia kl. V Szkoły w Luboczy.
 • W konkursie wzięli udział również uczniowie: Arleta Szulc, Dawid Perek, Mateusz Wlazło, Kinga Bojdo, Angelika Hozer, Marcelina Ochota, Julia Chmielewska, Gabriela Hozer, Kacper Miniak.
  Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Do wzięcia udziału w konkursie zachęcała uczniów p. Grażyna Miniak.


  (11kB)
  "Pilica wiosną"
  Monika Pacucha
  (12kB)
  "Po wiosennej burzy"
  Kacper Lewandowski
  (12kB)
  "Żaba na łące"
  Dominika Sobczak
  I POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
  - Rzeczyca 2014

  Dodano: 20 V 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Dnia 14 maja 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Beatą Socha i p. Grażyną Miniak pojechały do Rzeczycy, by wziąć udział w I Powiatowej Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawody zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Rzeczycy na terenie Środowiskowej Hali Sportowej. W rywalizacji sportowej wzięło udział 8 drużyn dzieci 5-6 l oraz 7 drużyn dzieci 3-4l. Olimpiada rozpoczęła się przemarszem poszczególnych drużyn przed gośćmi i widownią zgromadzoną na trybunach. Olimpijczyków przywitał gospodarz imprezy Wójt Gminy Rzeczyca p. Marek Kaźmierczyk, a następnie głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Sobolewska- Gdak, która odczytała tekst ślubowania olimpijczyków. Na maszt została wciągnięta olimpijska flaga i przed rozpoczęciem zawodów dzieci zrobiły krótką rozgrzewkę, którą poprowadziła grupa Marożetek na czele z Karoliną Walczyk.
   Oddział przedszkolny Szkoły Filialnej w Luboczy reprezentowały:
  1. Weronika Lipska
  2. Justyna Łukasik
  3. Aleksandra Rzepecka
  4. Anna Skrobisz
  5. Julia Milczarek
  6. Filip Baran
  7. Michał Ceran
  8. Wojtek Przyborek
  9. Adam Wieczorek
  10. Kacper Gaworzyński
  Głównym sędzią i prowadzącym był pan Dariusz Jedwabny, nauczyciel wychowania fizycznego.
  Dzieci wzięły udział w 6-ciu konkurencjach, którymi były zabawy i ćwiczenia:
  - "przenoszenie jabłek"
  - "wyścig z piłkami"
  - "na czworakach"
  - "na ławeczce i pod płotkami"
  - "sztafeta wahadłowa"
  - "tunel"
  W czasie, kiedy ze sobą rywalizowały dzieci z grup 3-4l, nasze "pszczółki" udały się na poczęstunek do kawiarenki przy hali sportowej. Na koniec rywalizacji sportowej zostały ogłoszone wyniki. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy wiekowej zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie dzieci biorące udział w I Powiatowej Olimpiadzie Przedszkolaków - medalami. Nasze dzieci wróciły z dyplomem oraz medalami.
  Pierwsze koty za płoty! Za rok będzie lepiej!  SUKCES UCZNIA KLASY V

  Dodano: 10 V 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  Zdjęcia: Jadwiga Kowalczyk

  W czwartek 8 maja 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XXXIV Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski. Do eliminacji powiatowych przystąpiło 25 uczniów.
  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V - Andrzej Kośka, który recytował utwory: "Hipopotam" Jana Brzechwy i "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Do oceny prezentacji konkursowych Organizator eliminacji powołał Jury, w skład którego weszli fachowcy z zakresu recytacji, kultury słowa, literatury i teatru. Jury dokonało oceny według następujących kryteriów:
  - dobór repertuaru;
  - interpretacja utworu.
  Werdykt ustalony został w drodze wspólnej dyskusji Jury. Andrzej Kośka zdobył wyróżnienie (nagrodę w postaci książki oraz dyplom). Ucznia do konkursu przygotowała p. Jadwiga Kowalczyk.
  223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Dodano: 10 V 2014r.
  Tekst: Anna Nowicka
  Zdjęcia: Agata Ostalska

  Z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali i przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny nawiązujący do ówczesnych wydarzeń. Uroczystość rozpoczęto od wniesienia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu narodowego.
  Uczniowie zaprezentowali fragmenty pięknych utworów o tematyce patriotycznej, uzupełnieniem były piosenki związane z majowym świętem. Tego dnia wszystkie dzieci w strojach galowych i z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami wyglądały odświętnie i uroczyście.
  Nad całością czuwała p. Anna Nowicka.
  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

  Dodano: 6 V 2014r.
  Tekst: Monika Fau
  W dniu 29 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy.
  Konkurs był uwieńczeniem wcześniejszych działań biblioteki tejże szkoły pod kierunkiem nauczyciela biblioteki p. Moniki Fau i zaakcentowaniem Dnia Książki. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu w dużym stopniu miało na celu zwrócenie uwagi dzieci na poezję poetów polskich. Uczniowie często sami wybierali sobie wiersze do recytacji zapoznając się w ten sposób z poezją polską. Z zainteresowaniem słuchali też innych recytatorów poezji na konkursie. Okazało się, że największym zainteresowaniem cieszyły się wiersze poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej ale również Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Jerzego Kerna i Wisławy Szymborskiej.
  Swój wkład w przygotowanie dzieci do konkursu włożyli nauczyciele nauczania zintegrowanego p. Barbara Wasilewska i p. Elżbieta Turek oraz polonista p. Jadwiga Kowalczyk.
  Wyróżnienie w konkursie otrzymała Aneta Tomaszewska z kl. III. Za miejsca I-III i wyróżnienie w konkursie uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej p. Małgorzatę Sobolewską-Gdak. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Gościem konkursu była Zastępca Wójta p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, a widzami uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy i Szkoły Filialnej w Luboczy.  "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"
  - przedstawienie profilaktyczne... i nie tylko

  Dodano: 3 V 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Zdjęcia: Elżbieta Turek
  28 kwietnia 2014r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z paniami: Barbarą Wasilewską i Elżbietą Turek wzięli udział w spektaklu teatralnym z elementami profilaktyki uzależnień
  "W zdrowym ciele zdrowy duch", który miał miejsce w sali kina "Włókniarz" w Tomaszowie Maz. Przedstawienie miało na celu promocję zdrowego stylu życia. Aktorzy wcieleni w postaci krasnali Milusia i Miłasi z humorem zachęcali młodych widzów do dbania o zdrowie, higienę ciała, uprawiania sportu, odpowiedniego odżywiania. Była wspólna zabawa, w której dzieci przekonały się, że uleganie pokusie spożywania zbyt dużej ilości słodyczy i chipsów może mieć przykre następstwa. Na szczęście bajki kończą się dobrze, także i ta opowiedziana przez wesołe krasnale zwieńczona została radosnym finałem, przy gromkich brawach widowni.
  Udział w takim przedstawieniu pobudza wyobraźnię, daje okazję do własnych przemyśleń i weryfikacji zachowań. Żeby w zdrowym ciele mieszkał zdrowy duch potrzebne są mądre nawyki i decyzje.
  Oto jedna z nich. Zaraz po wyjściu z kina wybraliśmy się do Rezerwatu Przyrody "Niebieskie źródła", gdzie relaksowaliśmy się spacerując między źródełkami w towarzystwie kaczek, łabędzi i śpiewu ptaków wdychając świeże, wiosenne powietrze.
  Organizatorem spektaklu profilaktycznego była firma Impresariat Artystyczny
  "HA-BART".
  Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tej niecodziennej formie edukacji dzięki funduszom gminnym przekazanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczycy. DZIĘKUJEMY!  "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI"

  Dodano: 3 V 2014r.
  Tekst: Grażyna Miniak
  Zdjęcia: Grażyna Miniak
  Dzień Ziemi 2014 obchodzony był pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat". Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne zorganizowane przez p. Grażynę Miniak ­ nauczyciela przyrody, na których uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo nasze nie ekologiczne postępowanie wpływa na stan naszej planety. Uczniowie klasy V wykonywali postery pod hasłem "Dbajmy o klimat". Prace uczniów zostały umieszczone na gazetce szkolnej poświęconej Dniu Ziemi. Co roku z okazji Dnia Ziemi organizowane są w naszej szkole różne akcje ekologiczne. Oprócz wiedzy którą przekazujemy niezbędna jest praktyka. W tym roku zorganizowana została akcja zbiórki makulatury. Zebraliśmy w ciągu dwóch tygodni 226 kg makulatury, którą przekażemy do recyklingu. Przez cały rok zbieramy zużyte baterie, aby nie trafiły na wysypiska śmieci, przekazujemy firmie "Reba", która zajmuje się ich unieszkodliwieniem. Również prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek - jest to współpraca ze Stowarzyszeniem DOM - RODZINA - CZŁOWIEK, w ten sposób pomagamy osobom niepełnosprawnym. Podsumowanie akcji - wyróżnienie uczniów zaangażowanych nastąpi na koniec roku szkolnego 2013/2014. Innym aktywnym działaniem na rzecz przyrody była przeprowadzona 23 kwietnia akcja sprzątania najbliższego środowiska. Niepokojącym jest fakt, że na poboczach dróg i w lasach jest dużo śmieci. Mamy nadzieję, że nie tylko dzieci ale i dorośli będą bardziej odpowiedzialni za stan środowiska przyrodniczego.  "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

  Dodano: 2 V 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Zdjęcia: Beata Socha
  W ramach ogólnopolskiego programu w oddziale Szkoły Filialnej w Luboczy odbyło się czytanie utworów Jana Brzechwy. Dnia 24 kwietnia 2014r zawitała do nas p. Grażyna Kamińska, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy, aby przypomnieć dzieciom niektóre, znane im już utwory Jana Brzechwy oraz zapoznać z nieznanymi do tej pory, np. utworem "Pali się!".
  Pani Grażyna zorganizowała wystawkę, na której znalazł się portret tego pisarza oraz niektóre z jego utworów, wydane w formie książkowej np. "Pan Soczewka w puszczy", "Grzyby", "Na wyspach Bergamutach", "Kaczka Dziwaczka", "Na straganie", czy wspomniany już wcześniej utwór "Pali się!"
  Dzieci poznały również niektóre ciekawostki z życia tego wielkiego pisarza, np.
 • Wyraz "brzechwa" oznacza część strzały, a sam poeta naprawdę nazywał się Jan Lesman, "Brzechwa" to jego pseudonim artystyczny.
 • Janek bardzo bał się niemowląt i małych dzieci; bardzo dobrze zaś rozumiał starsze.
 • Miał bardzo ładny charakter pisma. Rodzice żartowali sobie z niego, że powinien zostać pisarzem; tak też się stało.
 • Bardzo lubił czytać książki. Uwielbiał wieczory z tatą, kiedy wspólnie czytali książki.
 • Uwielbiał dużo jeść, co spowodowało późniejszą chorobę serca.
 • Dzieci słuchały wierszy i utworów czytanych przez p. Grażynę. Na znak, że dany utwór im się podobał, podnosiły słoneczka do góry; chmurka oznaczała- "nie bardzo mi się podobało" lub "nie lubię tego wiersza".
  CO PRZESZKADZA PERKUSIŚCIE?

  Dodano: 25 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  W czwartek 24 kwietnia 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z artystami pt.:, "Co przeszkadza perkusiście". Tym razem naszym Gościem był Pan Zbigniew Piwoński z zespołu pieśni i tańca, HARNAM w Łodzi oraz Pan Andrzej Ceglarek. Podczas koncertu artyści zaprezentowali uczniom instrumenty perkusyjne, takie jak: werbel, marakasy, drzewka akustyczne, kabazę, kalimbę, kij deszczowy, pleksakon, talerze. W czasie spotkania uczniowie stworzyli wielką orkiestrę perkusyjną grając na powyżych instrumentach. Wszyscy bardzo miło spędzili czas.  OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z HISTORII

  Dodano: 25 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  Wszyscy uczniowie chcący sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę z historii zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Historii - PIONIER 2013. Celem olimpiady było urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Olimpiada to również doskonała okazja do podsumowania wiadomości z pierwszego semestru. Z naszej szkoły wzięło udział 13 uczniów. Najlepszy wynik w szkole i dyplom wyróżnienia otrzymał uczeń klasy V - Kacper Lewandowski. Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymał dyplom uznania potwierdzający jego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej.
  Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej.  OLIMPIADA Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Dodano: 25 IV 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  Zdjęcia:
  Uczniowie klas IV-V wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka polskiego "PIONIER 2013". Celem olimpiady było urozmaicenie programu zajęć i zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Olimpiada była też doskonałą okazją do podsumowania wiadomości z języka polskiego. Dla każdej klasy zespół dydaktyczny Instytutu Rozwoju Oświaty przygotował tekst składający się z 30 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna.
  Największą ilość punktów uzyskali:
 • Judyta Więckiel - uczennica klasy IV
 • Kacper Lewandowski - uczeń klasy V
 • Wiktoria Żegnałek - uczennica klasy IV
 • Do olimpiady przystąpili również: Wiktoria Broniarz, Michał Wasiak, Natalia Pardej, Michał Januszek, Patrycja Tomaszewska - uczniowie klasy V. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy uznania. Uczniów do olimpiady z języka polskiego przygotowała p. J. Kowalczyk.
  ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

  Dodano: 17 IV 2014r.
  Treść: Agata Ostalska


  (60kB)


  LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY!

  Dodano: 15 IV 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Zdjęcia: Elżbieta Turek
  Nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej rekcji, dlatego nigdy za wiele informacji, pokazów, ćwiczeń dotyczących umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Aby pomóc, powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić.
  W dniu 11 i 14 kwietnia 2014r. uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach z cyklu "Ty też możesz pomóc". Zajęcia prowadzone były w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować".
  Uczniowie poprzez zabawę poznali podstawowe czynności ratujące życie, praktycznie ćwiczyli telefoniczne wzywanie pomocy w razie wypadku. Pracowali w grupach odgrywając scenki przedstawiające postępowanie świadka wypadku. Ustalali przyczyny nieszczęśliwych wypadków dochodząc do wniosku, że można ich uniknąć, należy tylko zmienić zachowania, które są ich przyczyną. Powstał Łańcuch Przeżycia i komiks na temat pierwszej pomocy. Uczniowie potrafią sprawdzić przytomność, sprawdzić oddech, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, wykonać wdechy i uciski ratownicze (2:30). Odbył się turniej małych ratowników. Każdy otrzymał certyfikat ukończenia kursu oraz podręcznik do nauki pierwszej pomocy.
  Zajęcia miały formę zabawy, ale zdobyta wiedza i umiejętności są niezwykle ważne i pożyteczne, mogą uratować czyjeś życie.
  Zajęcia prowadziła p. Elżbieta Turek.  "WIOSNA IDZIE PRZEZ ŚWIAT"

  Dodano: 15 IV 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  Dnia 11 kwietnia 2014r.w oddziale przedszkolnym Szkoły Filialnej w Luboczy odbył się montaż słowno-muzyczny pt. "Wiosna idzie przez świat".
  Do oddziału przybyli zaproszeni goście w osobach: p. Wójt - Iwona Łuszcz-Krawczyk, p. Dyrektor PSP w Rzeczycy - Małgorzata Sobolewska-Gdak, p. Przewodnicząca Komisji Oświatowej - Elżbieta Wilkońska, p. Inspektor Oświaty - Anna Stańczyk, p. Kierownik Szkoły - Agata Ostalska oraz mamy przedszkolaków. Dzieci mówiły wiersze o wiośnie, śpiewały o niej piosenki, a także dla niej tańczyły, a wszystko to pod okiem swojej wychowawczyni p. Beaty Socha. Po występie dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi stanęły do wspólnej fotografii.
  Pani Wójt Iwona Łuszcz - Krawczyk z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzyła wszystkim spokojnych, miłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Śmigusa-dyngusa.
  Na pamiątkę wspólnego spotkania zaproszeni goście otrzymali pisanki wielkanocne wykonane przez mamę Juli Milczarek - panią Ewę.
  Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.  TAKI DUŻY, TAKI MAŁY, MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ!

  Dodano: 15 IV 2014r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  W związku ze zbliżającą się kanonizacją Papieża Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły w dniu 10 kwietnia 2014r. wyjechali do kina Roma do Rawy Mazowieckiej na projekcję filmu pt. "KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM". Jest to film dla dzieci i młodzieży, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego opowiada o życiu Ojca Świętego - Papieża wszystkich ludzi. Na ścieżce dźwiękowej pojawiają się ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej Arki Noego. Atmosfera filmu wprowadza widza we wzruszenie i po raz kolejny budzi w nas głębokie uczucie miłości do Naszego Ojca Świętego. Film jest godny polecenia każdemu z nas.
  Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: p. A. Ostalska, p. E. Turek oraz p. B. Grzejszczyk.  "PIELĘGNUJEMY DAWNE PRZODKÓW OBRZĘDY ..."

  Dodano: 15 IV 2014r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  Zdjęcia: Małgorzata Jakubowska
  8 kwietnia odbył się "Konkurs Pisanki i Palmy Wielkanocnej". Coroczny konkurs ma na celu upowszechnianie i utrzymanie tradycji ludowej oraz zainteresowanie młodzieży przejęciem umiejętności poznania przez młode pokolenie tradycyjnych technik zdobienia pisanek, robienia palm wielkanocnych.
  Część materiałów do palm, jajka, palniki do podgrzania wosku zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy - organizator konkursu.Uczniowie pod okiem twórczyń ludowych p.Genowefy Kosiackiej -Bąk z Rzeczycy oraz p. Marianny Pawlak z Brzeziny tworzyli piękne i bajeczne palmy i pisanki.
  Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Broniarz, Natalia Pardej, Kacper Lewandowski, Michał Wasiak, Andrzej Kośka, Marcin Sieradzan, Patrycja Tomaszewska, Partycja Banaszkiewicz, Milena Tomaszewska. W konkursie przyznano 2 wyróżnienia dla Natalii Pardej oraz Wiktorii Broniarz za pisanki.

  Nagrodzonym gratulujemy!
  "TOMASZOWSKIE PRZEDWIOŚNIE"

  Dodano: 10 IV 2014r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  Zdjęcia: Małgorzata Jakubowska
  Dnia 04.04.2014r. uczniowie Szkoły Filialnej w Luboczy Szymon Stępniewski z klasy III oraz Patrycja Tomaszewska z klasy V wzięli udział w Eliminacjach Miejsko - Powiatowych do Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki "Tomaszowska Wiosna". Od 2008 roku konkurs odbywa pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs jest imprezą popularyzującą wykonanie utworów wokalnych oraz prezentującą dorobek śpiewających dzieci i młodzieży szkolnej.
  W wyniku przesłuchań jury dokonała kwalifikacji do następnego etapu. Lista osób dostępna będzie na stronie internetowej www.mdk-tomaszow.pl po dniu 20 kwietnia 2014r. z niecierpliwością czekamy na wyniki.
  Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem p. Elżbiety Turek oraz p. Małgorzaty Jakubowskiej.
  Uczestnikom gratulujemy odwagi i pięknej prezentacji utworów.  KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ

  Dodano: 9 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska

  W dniu 27 marca 2014r. został przeprowadzony konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską - nauczyciela historii. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas IV-V. Turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej.
  Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Wiktorię Żegnałek, Kacpra Lewandowskiego oraz Patrycję Tomaszewską. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły.
  W konkursie zwyciężyli:
  I m-ce Wiktoria Żegnałek z kl. IV
  II m-ce Patrycja Tomaszewska z kl. V
  III m-ce Kacper Lewandowski z kl. V
  Gratulujemy zwycięzcom!  ZAMKI ŚREDNIOWIECZA

  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  W I semestrze 2013/2014 roku ogłoszony został przez p. Agatę Ostalską - nauczyciela historii konkurs pod hasłem "Zamki średniowiecza". Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pogłębianie wiedzy o historii i kulturze Polski średniowiecznej, poszerzenie wiedzy na temat kultury rycerskiej i życia codziennego poszczególnych stanów.
  Uczniowie zaproszeni zostali do zabawy edukacyjnej, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy przestrzennej - średniowiecznego zamku. Wycinanie, rysowanie, sklejanie zamku i domków oraz innych budynków było bardzo pracochłonne. Efekt był zdumiewający! Każdy uczeń był bardzo dumny ze swojej makiety, której poświęcił dużo pracy i energii.
  Na zwycięzców konkursu czekały atrakcyjne nagrody, natomiast dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie równie atrakcyjne oceny z historii.

  Komisja w składzie: Małgorzata Sobolewska -Gdak -Dyrektor Szkoły, Agata Ostalska oraz Anna Laskowska oceniła wkład pracy, technikę i wytypowała zwycięzców.
  Uczniowie nagrodzeni to: Aleksandra Przyborek, Kacper Miniak, Dawid Wieszkowski, Magdalena Kobacka ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy oraz Kacper Lewandowski, Michał Wasiak, Marcin Sieradzan ze Szkoły Filialnej w Luboczy. Gratulujemy!!!
  Prace uczniów można obejrzeć w pracowni historycznej w szkole w Rzeczycy. ZAPRASZAMY!!  WYCIECZKA DO RZECZYCY

  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  Dnia 25 marca 2014r. grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Luboczy wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Socha pojechała autobusem szkolnym do Rzeczycy. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w Rzeczycy - stolicy gminy. Przedszkolaki najpierw odbyły spacer przez rzeczycki park. Widziały w locie m.in. bociany oraz stada wron, które pracowicie budowały swoje gniazda.
  Dzieci z bliska oglądały siedzibę władz gminy oraz budynek szkoły podstawowej, gdzie spędziły czas na zabawach ruchowych w salce, w której znajduje się basen z piłeczkami oraz klocki, z których można konstruować różnorakie budowle. Próbowały też utrzymywać równowagę jeżdżąc na hulajnodze.
  Pełni wrażeń z mile spędzonego czasu w Rzeczycy wróciliśmy autobusem szkolnym do Luboczy.  TOWARZYSKA ŁACINA

  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Agata Ostalska
  W poniedziałek 24 marca 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z artystami pt.: "Towarzyska Łacina". Gościliśmy instruktorów tańca z Łodzi Panią Aleksandrę Czopek oraz Pana Kamila Hofta, którzy zaprezentowali uczniom tańce kubańskie. Podczas spotkania odbyła się nauka układu tanecznego z filmu "Dirty Dancing" oraz nauka podstaw tańca towarzyskiego - mambo.
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  XII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO oraz ...

  Dodano: 4 IV 2014r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W niedzielę 23 marca 2014r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się XII Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Marka Kaźmierczyka. Równolegle podczas Turnieju został rozegrany VII Gminny Turniej w Szachy oraz III Turniej w Warcaby. Organizatorem tego współzawodnictwa jest Urząd Gminy oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali organizatorzy oraz sędziowie. Turniej jest imprezą cykliczną zapisaną w kalendarzu imprez sportowych w Rzeczycy. Jest to niezwykła impreza sportowo - rekreacyjna, która w każdym roku przyciąga coraz większe rzesze sympatyków tenisa stołowego, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i okolicznych gmin.
  Z naszej szkoły na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy V Kacper Lewandowski oraz Michał Wasiak, którzy dzielnie walczyli o zakwalifikowanie się do finału.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!  OGÓLNOPOLSKA AKCJA "PRZYJAZNA SZKOŁA"

  Dodano: 31 III 2014r.
  Tekst: Beata Szymańska

  Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
  Przekaż 1% podatku swojej szkole!
  Dowiedz się więcej na stronie
  Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

  Pragniemy poinformować Państwa, iż od 27 marca 2014r. nasza szkoła została Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Współpracując z tym stowarzyszeniem możemy, z rocznych rozliczeń podatkowych, pozyskać 1%.
  Zachęcamy Państwa do przekazania swojego 1% na rzecz naszej szkoły. Wystarczy tylko w rozliczeniu podatkowym jako numer KRS wpisać 0000031762 oraz, jako cel szczegółowy podać nazwę PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RZECZYCY 500000008882.

  Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie.
  "PAN PEABODY I SHERMAN"

  Dodano: 25 III 2014r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  Uczniowie klasy IV i V Szkoły Filialnej w Luboczy 17 marca wyjechali na jednodniową wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Program wycieczki obejmował: projekcję filmu pt. "Pan Peabody i Sherman", zwiedzanie kościółka w stylu romańskim na Podklasztorzu oraz spacer nad Niebieskimi Źródłami w Tomaszowie Mazowieckim. Mimo kiepskiej pogody humory dopisywały...
  Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni klasy IV pani Agnieszka Szymczak, a opiekę nad uczniami pomagała sprawować pani Aneta Narożnik.  OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Dodano: 25 III 2014r.
  Tekst: Anna Nowicka
  W styczniu 2014r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego OLIMPUSEK przeznaczona dla uczniów klas I - III. Konkurs polegał na rozwiązaniu sprawdzianu składającego się z 21 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Agata Przyborek z klasy II, która zdobyła 136 punktów na 210 możliwych do zdobycia oraz Jakub Pardej z klasy III - 133 punkty.
  Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szkolnym koordynatorem konkursu była Anna Nowicka nauczyciel języka angielskiego.  Mam 6 lat i jestem aktywny

  Dodano: 25 III 2014r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  Trwa III edycja konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Mam 6 lat i jestem aktywny". Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy rozpoczęli naukę szkolną w wieku 6 lat i do ich rodziców.
  W konkursie wziął udział uczeń klasy I - Mateusz Milczarek, który wraz z rodzicami przygotował album fotograficzny i prace plastyczne prezentujące umiejętności, jakie jako sześciolatek zdobywa w klasie I. Praca została wysłana do Kuratorium Oświaty w Łodzi, gdzie wraz z innymi będzie oceniana przez Kuratora Oświaty.

  Mateuszowi i jego rodzicom życzymy powodzenia.
  REKRYTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ

  Dodano: 25 III 2014r.
  Poniżej zamieszczamy wniosek i regulamin rekrutacji do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej.
  Oddział Przedszkolny (2kB) (2kB) (2kB)
  regulamin wniosek deklaracja


  Klasa I (2kB) (2kB) (2kB)
  regulamin wniosek zgłoszenie  STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA - laureaci i finaliści!

  Dodano: 15 III 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  W dniach 3 -11 grudnia 2013r. przeprowadzony został, w naszej szkole, Ogólnopolski Projekt "Stypendiada wczesnoszkolna" dla uczniów klas 2-3 organizowany przez Firmę Edukacyjną "Orzeł" w Skierniewicach. Do wyboru był start w 4 konkursach: czytelniczym, ortograficznym, matematycznym, plastycznym. Warunkiem udziału było zgłoszenie w dowolnie wybranych przez uczniów konkursach, nie mniej niż 12 uczestników. Klasa druga zgłosiła wymagającą liczbę uczniów. Wzięliśmy udział w 3 konkursach (czytelniczym, matematycznym, plastycznym).
  W dniu 6 marca 2014r. otrzymaliśmy wyniki (w punktach):
  Konkurs czytelniczy:
  I miejsce (50 punktów) - ex aequo Agata Przyborek i Wiktoria Nowak
  III miejsce (48 punktów) - Maksymilian Kośka
  Konkurs matematyczny:
  wyróżnienia - Agata Przyborek (46 punktów) oraz Natalia Wasiak (43 punkty)
  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, finaliści (wyróżnieni) - dyplomy i medale.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Naszym Orłom - laureatom i finalistom gratulujemy osiągnięcia bardzo wysokich wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

  Do konkursów uczniów przygotowała oraz była Szkolnym Koordynatorem Projektu p. Elżbieta Turek.  SZKOLNE OBCHODY DNIA PATRONA I DNIA KOBIET!

  Dodano: 15 III 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  "Uczcie się, jeżeli możecie,
  umiejcie, jeśli potraficie,
  i myślcie o tym, żebyście same sobie
  wystarczały, bo w razie potrzeby
  nikt na was z opieką
  i wsparciem nie czeka"
        N. Żmichowska
  W piątek 7 marca 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Patronem szkoły jest Narcyza Żmichowska pseudonim Gabriela -pedagog, poetka, powieściopisarka i autorka nowatorskiej metody nauczania. Urodziła się 4 marca 1819roku, zmarła mając 57 lat 25 grudnia 1876 roku.
  Wszyscy uczniowie tego dnia przybyli do szkoły w galowych strojach, by uczcić kolejną rocznicę urodzin Narcyzy Żmichowskiej - 195. Uczniowie klas IV-V pod kierunkiem p. Jadwigi Kowalczyk i p. Anety Narożnik przedstawili najważniejsze fakty z życia poetki oraz przybliżyli twórczość poprzez prezentację jej utworów.

  Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Chłopcy przedstawili humorystyczne scenki z życia kobiet, w których zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Złożyli życzenia wszystkim Paniom i Koleżankom oraz wręczyli słodkie prezenty. Na zakończenie zaśpiewali STO LAT.
  "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
  - OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ!

  Dodano: 9 III 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk, Elżbieta Turek
  Zdjęcia: Jadwiga Kowalczyk, Andrzej Socha
  W dniu 6 marca 2014r., wzorem lat ubiegłych, Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy był organizatorem eliminacji gminnych OTWP dla uczniów klas IV -VI oraz gimnazjum. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
  Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski. Turniej przeprowadziła komisja z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. w składzie: Ogniomistrz - Katarzyna Kowalska i Brygadier - Dariusz Polański. Swoją obecnością zaszczycili Sekretarz Zarządu OSP w Rzeczycy Kazimierz Samiec, Wójt Marek Kaźmierczyk oraz Zastępca Wójta Iwona Łuszcz-Krawczyk.
   Do tegorocznej rywalizacji z naszej szkoły przystąpiło 4 uczniów z klasy V:
  1. Pardej Natalia,
  2. Tomaszewska Milena,
  3. Tomaszewska Patrycja,
  4. Wasiak Michał
  Turniej składał się z dwóch części: testowej i ustnej. Po sprawdzeniu prac pisemnych do drugiej części zakwalifikowała się Milena Tomaszewska, która w rozgrywkach finałowych zajęła III miejsce.

  W tym roku w ramach turnieju na poziomie gminnym, wprowadzona została dodatkowa kategoria dla uczniów z klas I-III, która wywołała spore zainteresowanie. Do turnieju przystąpiło 5 uczniów:
  z klasy III - Anna Skołt i Julia Oszczęda,
  z klasy II - Natalia Wasiak, Natalia Więckiel, Maksymilian Kośka

  Konkurs składał się z części pisemnej. Po dokonaniu oceny prac nasi uczniowie zajęli:
  I miejsce Natalia Więckiel
  III miejsce Natalia Wasiak i Anna Skołt

  Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Zdobyta wiedza może okazać się niezwykle pożyteczna.

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM,
  a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w następnym roku.

  Uczniów do turnieju przygotowały panie: Agata Ostalska i Elżbieta Turek.
  Opiekę nad uczniami w czasie trwania konkursu sprawowała p. Jadwiga Kowalczyk  PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI Z GRUPĄ "REKONSTRUKTO"

  Dodano: 5 III 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Kolejny tydzień w naszej szkole niesie kolejne wrażenia i emocje, wzbogaca naszych uczniów o nową wiedzę i doświadczenia. 4 marca 2014r odwiedziła nas Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym pod hasłem "Staropolski sarmatyzm". Aktorzy przybliżyli nam staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej, zaprezentowali tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki. Uczniowie dowiedzieli się kim była czarownica, jak przebiegał proces czarownic oraz jakie stosowano wtedy tortury. Nasza odważna koleżanka Patrycja poddała się takiemu procesowi, siadając na krześle inkwizycyjnym. Na szczęście znalazł się dzielny szlachcic Kuba, który stanął w obronie bezbronnej białogłowy i w pojedynku na szable pokonał oskarżyciela. Zabawa była wyśmienita, gdy "dawne prawo" zakuło w dyby naszego Kacperka, a wszyscy uczniowie uczestniczyli w procesie sądowym. Niestety został uznany za winnego i skazany na karę chłosty, którą wymierzyła bezlitosna dziewka Patrycja. Na koniec każdy mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Można było wziąć do ręki szablę, rapier, buzdygan, hakownicę, muszkiet. Największym powodzeniem cieszyły się jednak dyby. Niektórzy, zwłaszcza nauczyciele, proponowali żeby zostawić je w szkole. Żywa lekcja historii spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, tych najmłodszych i tych starszych (co widać na zdjęciach). Nauka poprzez zabawę, gdzie aktywne są wszystkie zmysły, mimowolnie i trwale zapada w pamięć.  "INTERNETOWA PUŁAPKA" - spektakl profilaktyczny

  Dodano: 27 II 2014r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  W dniu 25 lutego 2014r. w naszej szkole gościliśmy aktorów krakowskiego teatru "KURTYNA", którzy zaprezentowali naszej społeczności szkolnej przedstawienie profilaktyczne pt. "Internetowa pułapka".
  Spektakl poruszał temat komunikowania się z ludźmi poprzez sieć internetową. Portale społecznościowe pochłaniają uczniom mnóstwo czasu. Spektakl pokazał jak niebezpieczne mogą być niekontrolowane zabawy w sieci. Aktorzy nie chcieli demonizować Internetu. Uświadamiali, że z jednej strony Internet jest źródłem wiedzy, daje możliwość komunikacji z ludźmi całego świata, z drugiej zaś strony niesie ze sobą zagrożenia i … kłopoty.
  Uczniowie mogli dowiedzieć się w jakich sytuacjach należy wykazać się asertywnością i prawdziwą odwagą. Ważnym przesłaniem było pokazanie widzom, że szczęście nie kryje się w internetowym oknie.
  W spektaklu zwrócono także uwagę na samotność dzieci, brak możliwości rozmowy o problemach z osobą dorosłą, w efekcie ucieczkę w świat wirtualny. Dzisiejszy występ był wspaniałą lekcją, wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole. Spektakl dotknął ważnego tematu, z którym uczniowie mogą spotkać się na co dzień w środowisku szkolnym, rówieśniczym, rodzinnym. Po występie był czas na refleksję i wyciągnięcie wniosków. Spotkanie z aktorami było dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

  Występ teatru był możliwy dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która spektakl finansowała. DZIĘKUJEMY!
  WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE!

  Dodano: 22 II 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  14 lutego 2014r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Opiekun SU zorganizował w tym dniu specjalną pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli.
  Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Za zorganizowanie i przebieg tej uroczystości odpowiedzialny był opiekun Samorządu Uczniowskiego - p. Jadwiga Kowalczyk.  Klasa V po pierwszym etapie
  Ogólnopolskiego Konkursu EKSTRAKLASA

  Dodano: 21 II 2014r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  Uczniowie klasy V zostali zgłoszeni do udziału w II ogólnopolskim programie edukacyjnym EKSTRAKLASA organizowanym przez WSiP, którego celem jest przygotowanie uczniów z zakresu języka polskiego do sprawdzianu szóstoklasisty.
  W ubiegłym tygodniu odbył się pierwszy etap tego konkursu, dzięki któremu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego w zakresie: czytania, pisania, rozumowania i korzystania z informacji. Każdy uczeń otrzymał pakiet, który zawierał dwa teksty poświęcone mitologii. Większość zadań dotyczyła zrozumienia tych tekstów. Były to zadania zarówno zamknięte jak i otwarte. Łącznie było ich 20, a ostatnie polegało na zredagowaniu listu.
  Prace wszystkich uczniów konkursu zostały sprawdzone, a najwyższą liczbę punktów zdobyła Milena Tomaszewska. Nad przebiegiem konkursu czuwa nauczyciel języka polskiego - p. Jadwiga Kowalczyk.  DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

  Dodano: 16 II 2014r.
  Tekst: Beata Socha
  Dnia 6 lutego 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Luboczy zapraszały do szkoły babcie i dziadków, by świętować Dzień Babci i Dziadka.
  Na uroczystość przedszkolną przybyły również: p. Wójt Iwona Łuszcz-Krawczyk oraz p. Inspektor Oświaty Anna Stańczyk. Kierownik szkoły p. Agata Ostalska powitała przybyłych Gości, a następnie oddała głos dzieciom z oddziału przedszkolnego.
  Przedszkolaki przedstawiły montaż słowno-muzyczny, w którym recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec zabrzmiało chóralne "Sto lat", a potem dzieci wręczyły ukochanym babciom i dziadkom laurki. Następnie głos zabrała p. Wójt, która życzyła seniorom rodów przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze, dzieci zaś obdarowała batonikami.
  Słodki poczęstunek przy kawie i herbacie był ukoronowaniem spotkania najstarszych z rodu z najmłodszymi.  XIII DYKTANDO EKOLOGICZNE!

  Dodano: 30 I 2014r.
  Opracowała: Beata Szymańska
  "Mówiąc pół kpiąco, pół poważnie pisanie dyktand idzie mi nie najlepiej" - tymi słowami 30 stycznia uczniowie klas IV - VI rozpoczęli XIII Gminne Dyktando Ekologiczne.
  Uczestników dyktanda powitał Wójt Gminy - p. Marek Kaźmierczyk oraz Inspektor Oświaty - p. Anna Stańczyk. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała p. Małgorzata Jakubowska oraz p. Beata Zielińska, teks podawała p. Jadwiga Kowalczyk.
  Część dyktanda nawiązywała do zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających ze spożywania alkoholu.
  Uczniowie w trakcie pisania zmagali się z zasadami poprawnej ortografii i interpunkcji.
  Z niecierpliwością oczekiwać będziemy na wyniki, które wyłonią GMINNEGO MISTRZA ORTOGRAFII.
  Poczęstunek dla uczestników dyktanda ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - DZIĘKUJEMY!


  [2] [1]


  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska