[2] [1]ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016!

Dodano: 4 VII 2016r.
Tekst: Jadwiga Kowalczyk
24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16, a atmosfera była podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Rzeczyca Pan Marek Kaźmierczyk, Inspektor Oświaty Pani Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sobolewska-Gdak, Kierownik Szkoły Pani Agata Ostalska, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Judyta Więckiel poprosiła uczniów klasy szóstej o złożenie uroczystego ślubowania, a po ślubowaniu nadszedł czas na podsumowanie 10 miesięcznej nauki. Pani Dyrektor nagrodziła nagrodami książkowymi uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Pan Wójt wręczył Nagrody Wójta tym, którzy zdobyli najwięcej punktów z "Gminnego Dyktanda Ekologicznego 2016": ucz. Jakubowi Pardejowi, Patrykowi Skrobiszowi, Agacie Przyborek oraz Natalii Więckiel.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez szóstoklasistów, a uczniowie kl. V pożegnali opuszczających mury tej szkoły absolwentów wręczając im drobne upominki. Następnie w imieniu rodziców klasy szóstej głos zabrała Pani Joanna Żegnałek, która złożyła podziękowania dla Pani Kierownik - za dobrą współpracę i życzliwość, dla pani wychowawczyni - za trzyletni trud wychowawczy i troskę, dla nauczycieli - za trud nauczania oraz dla władz oświatowych - za obecność i możliwość prowadzenia kształcenia jak najbliżej środowiska domowego dziecka.
Na zakończenie uroczystości Kierownik Szkoły Pani Agata Ostalska szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując im za słowa otuchy, pomoc, życzliwość i zaangażowanie. Podziękowała wszystkim nauczycielom za trud i całoroczną pracę, władzom oświatowym za wszelkiego rodzaju wsparcie, a uczniom pogratulowała wysokich wyników w nauce oraz życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i wspaniałych wakacji.Za Duchem Kopernika i zapachem piernika!

Dodano: 4 VII 2016r.
Tekst: Agata Ostalska
Zdjęcia: Andrzej Socha
Dnia 21 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Ostalskiej, p. Beaty Szymańskiej i p. Andrzeja Sochy przeżywali toruńską przygodę. Toruń to urokliwe miasto nad Wisłą, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili dom Mikołaja Kopernika oraz przepiękną Starówkę z Krzywą Wieżą i wspaniałą gotycką Katedrą, odbyli również spacer po bulwarach nadwiślańskich. Największą atrakcją po przekroczeniu bram Żywego Muzeum okazały się warsztaty wypieku tradycyjnego, ozdobnego piernika pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej, w trakcie, których poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem ciasteczek. Własnoręcznie przygotowany specjał uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę do domu. Około godziny 20 wycieczka dobiegła końca. Był to naprawdę udany wyjazd i okazał się wspaniałą lekcją historii. Przeniósł wszystkich kilka wieków wstecz.SZKOLNY KONKURS WIEDZY
O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH - WYNIKI!

Dodano: 5 VII 2016r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W piątek 10 czerwca o godz. 8.00 odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego. Przeznaczony był dla uczniów klas VI ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Fili w Sadykierzu i Luboczy. Konkurs składał się z zadań zamkniętych i otwartych, uczniowie mieli na napisanie 45min. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, poszerzeniem wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy, pogłębianie motywacji do nauki języka niemieckiego, promocji języka niemieckiego.
Wyniki konkursu były następujące:
 • I miejsce: Katarzyna Pawlak
 • II miejsce: Błażej Legutowski
 • III miejsce: Hanna Gwóźdź
 • IV miejsce: Angelika Goska
 • Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieżową oraz wydawnictwo Lektorklett.
  Dziękujemy za udział i gratulujemy.
  OZŁACAMY KASISI!

  Dodano: 4 VII 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  16 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego. To właśnie tego dnia w RPA tysiące dzieci wyszły na ulice i domagały się jedynie respektowania ich podstawowych praw. W tym roku szkolnym również nasza szkoła przystąpiła do projektu "Ozłacamy Kasisi". Była to niezapomniana podróż po Afryce, podczas której odkryliśmy odległy świat Zambii i poznaliśmy niezwykłe historie dzieci z Domu Dziecka w Kasisi. Pomaganie innym to nie męka wyrzeczenia, lecz szczęście płynące z tego, że zyskuje się kompletnie nowy świat. Nasza szkoła wzięła udział w Wielkim Ogólnopolskim Finale Projektu, który odbył się w czerwcu 2016 roku.  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!

  Dodano: 30 VI 2016r.
  Tekst: Alicja Żądło
  W dniu 20 czerwca 2016r. odbył się w hali sportowej przy Gimnazjum w Rzeczycy sprawdzian umiejętności praktycznej jazdy na rowerze uwzględniający zasady ruchu drogowego do karty rowerowej.
  Do egzaminu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Luboczy i Sadykierza. Do sprawdzianu z praktycznej jazdy na rowerze mogli przystąpić uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli wiadomości teoretyczne, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc oraz przedłożyli stosowne dokumenty podpisane przez rodziców i wychowawców klas.
  Egzamin zdali wszyscy, którzy zaliczyli w/w wymagania, czyli 24 osoby z PSP w Rzeczycy, 10 uczniów z SF w Sadykierzu, 8 osób z SF w Luboczy, 3 osoby nie uczestniczyły w egzaminie praktycznym z powodu nieobecności w szkole. Razem pomyślnie zaliczyło 38 dzieci z klas czwartych, i 4 osoby z kl. 5 i 6, a tym samym otrzymają karty rowerowe na zakończenie roku szkolnego. Karty rowerowe uprawniają uczniów do jazdy rowerem po drogach publicznych.
  Egzamin praktyczny przeprowadził Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Maz. podkom. Szt. Marek Długosz. Opiekę nad uczniami podczas egzaminu sprawowali wychowawcy klas czwartych: p. Jadwiga Kowalczyk, p. Marta Płocka i p. Alicja Żądło.
  Uczniów do karty rowerowej przygotowała p. mgr Alicja Żądło - nauczyciel techniki PSP w Rzeczycy. Egzamin dostarczył uczniom nowych doświadczeń i wrażeń, utrwalił nawyki prawidłowej postawy na rowerze i na drodze. Był wielkim przeżyciem dla dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.  ŚWIĘTOKRZYSKA WYPRAWA!

  Dodano: 29 VI 2016r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Jesteśmy przekonani, że w najlepszym i najbardziej odpowiednim terminie, w piątkowy poranek, a było to 17 czerwca 2016r. 42 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła w drogę - cel: Góry Świętokrzyskie.
  W programie cztery etapy.
  Etap pierwszy - Chęciny - Centrum Neandertalczyka, a w nim poznanie swoich korzeni, czyli dzieje i losy człowieka neandertalskiego. Niektórzy uważają ich za tępych brutali. Dowiedzieliśmy się, że mieli mózgi większe od naszych i żyli radząc sobie w warunkach dla nas ekstremalnych. Czy wyginęli?
  Etap drugi - jaskinia "Raj" - jedna z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich i jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Choć niewielka, zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Teraz wiemy jak powstają i jak wyglądają stalaktyty, stalagmity, nacieki zespolone, czyli stalagnaty, misy naciekowe, perły jaskiniowe.
  Etap trzeci - Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Jest zbliżone co do wielkości do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Obiekt popularyzuje nowoczesną naukę poprzez zabawę. Wystawa uświadomiła nam jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Mogliśmy "wejść" do serca, zobaczyć płuca palacza, zmierzyć potęgę swego skoku, skontrolować refleks i koncentrację. Niesamowita frajda.
  Etap czwarty - Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Najstarsze i największe muzeum tego typu w Polsce. To wymarzone miejsce dla każdego dziecka - królestwo zabawek! Obejrzeliśmy zabawki historyczne i ludowe, lalki Barbie, modele samochodów, samolotów, statki, kolejkę elektryczną, marionetki teatralne. Nie tylko oglądaliśmy, także bawiliśmy się zabawkami w kąciku zabaw. Do domu wracaliśmy pełni pozytywnych emocji i wrażeń. Zmęczeni, ale w dobrych humorach. Myślę, że jeszcze tu wrócimy, bo widoki cudne, ludzie życzliwi i tyle jeszcze nie odkrytych miejsc. Toteż Górom Świętokrzyskim nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia!

  Uczestnikami wyprawy opiekowali się: Elżbieta Turek, Barbara Wasilewska, Aneta Narożnik, Dariusz Jedwabny.  W PODRÓŻY PRZEZ STYLE!

  Dodano: 27 VI 2016r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  W czwartek 16 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Tym razem pan Hanusz Kowalczyk przyjechał z braćmi Jackiem i Maćkiem Pietrzakami. Na początku uczniowie mieli za zadanie wymienić elementy budowy instrumentów dętych blaszanych oraz dętych drewnianych. Poznali nowy instrument EWI - elektryczny klarnet. Wspólnymi siłami wymienili style współczesnej muzyki rozrywkowej: rock, jazz, pop, techno, folk, reggae, techno, blues, country. A przezabawni i uzdolnieni muzycznie bracia zachęcali dzieci do wspólnej zabawy, przekazując im w trakcie informacje na temat radosnej odmiany jazzu - diksilendu, stylu od którego wszystko się zaczęło w muzyce współczesnej - bluesa, zlepku kulturowego różnych narodowości - country oraz pięknej irlandzkiej ballady folkowej. Odbyły się konkursy, które jak zawsze są świetną zabawą dla całej społeczności uczniowskiej. Było dużo śmiechu, wspólne śpiewanie i tańce. Na koniec życzenia udanych, bezpiecznych i zasłużonych wakacji, po ciężkiej ale owocnej pracy w roku szkolnym.
  A muzyka niech towarzyszy nam podczas wypoczynku.  FIGLORAJ - ZABAWA NA CAŁEGO!

  Dodano: 27 VI 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  13 czerwca 2016 r. przedszkolaki wyjechały do Figloraju w Rawie Mazowieckiej. Przy zabawie miękkimi, kolorowymi mega klockami o różnych kształtach i rozmiarach, dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię i umiejętności konstrukcyjne. Natomiast, by złapać chwilę oddechu przed następnymi szaleństwami mogły zająć się twórczością artystyczną w kąciku rysowania, gdzie znalazły kredki i malowanki z ulubionymi bohaterami bajek. Dzieci bawiły się fantastycznie, a zabawy pozwoliły pozbyć się części pokładów niespożytej energii. Dodatkową atrakcją były smaczne lody, które dzieci zjadły po zabawie.  W SOCHOWEJ ZAGRODZIE!

  Dodano: 27 VI 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  15 czerwca 2016r. uczniowie klas III - VI uczestniczyli w wyjeździe do Sierzchów do "Galerii staroci u Sochy". Jest to prywatne muzeum wsi opoczyńsko - rawsko - mazowieckiej. Żona założyciela muzeum - p. Halina Socha pokazywała dzieciom dawne narzędzia rolnicze, sprzęty gospodarstwa domowego, meble, oryginalne ubiory ludowe, instrumenty muzyczne kapeli ludowej, wyroby rękodzieła ludowego oraz stare fotografie i obrazy. Uczniowie chętnie oglądali eksponaty, sprawdzali jak one działają, zadawali pytania i fotografowali ciekawe przedmioty. Po zakończeniu zwiedzania przewodniczka zaprowadziła dzieci nad staw, gdzie można było zobaczyć w jaki sposób bobry budują swoje żeremia. Uczniowie oglądali również z zewnątrz zabytek znajdujący się w Sierzchowach - gotycki kościółek z XVI wieku.  KONKURSY Z JĘZYKA POLSKIEGO PODSUMOWANE!

  Dodano: 27 VI 2016r.
  Tekst:Jadwiga Kowalczyk
  16 lutego bieżącego roku 7 uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Dyktandzie Ekologicznym.
  Mistrzowie ortografii zmagali się z zasadami poprawnej ortografii i interpunkcji.
  Tegoroczny tekst dyktanda nawiązywał do położonego niedaleko nas miasta - Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic.
   Najwięcej punktów uzyskali:
  • II miejsce - Jakub Pardej uczeń klasy V
  • III miejsce - Patryk Skrobisz uczeń klasy IV
  • IV miejsce - Agata Przyborek uczennica klasy IV
  • V miejsce - Natalia Więckiel uczennica klasy IV

  14 marca 2016 r. 5 uczniów z klasy IV i 2 uczniów z klasy V przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO "OLIMPUS". Konkurs był testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Pytania zawarte w teście były o różnej skali trudności.
  Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania.

  W kwietniu 2016r. uczniowie klas uczniowie klas IV-V wzięli udział w KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM "Wierszem łatwiej, szybciej i radośniej czyli rymowanki, wyliczanki, fraszki oraz inne sposoby skuteczne w nauce ortografii" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Tomaszowie Maz.
  Wyróżnienie otrzymały: Agata Przyborek i Natalia Wasiak uczennice klasy IV.

  20 maja 2016r. uczeń klasy IV - Jakub Pardej uczestniczył w VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM DLA KLAS V SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU TOMAWSZOWSKIEGO w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Maz.
  Mistrzom ortografii z klas V przyświecała myśl Cycerona: "Niechaj każdy ćwiczy się w tej sztuce, którą zna".
  Głównym celem konkursu było:
  - Promowanie poprawności ortograficznej wśród uczniów szkół podstawowych;
  - Krzewienie kultury języka polskiego.
  Uczeń Jakub Pardej otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom.


  Zwycięzcom gratulujemy.
  Uczniów do konkursów przygotował nauczyciel języka polskiego- Jadwiga Kowalczyk.  Kanonizacja Ojca Stanisława Papczyńskiego!

  Dodano: 19 VI 2016r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  W niedzielę 5 czerwca 2016r. w Luboczy przeżywaliśmy uroczystość kanonizacji Ojca Stanisława Papczyńskiego. Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Rzeczyca pan Marek Kaźmierczyk. Wśród zebranych był Przewodniczący Rady Gminy pan Leszek Kosiacki, radny Luboczy pan Janusz Baran, Dyrektor GOK w Rzeczycy pan Jacek Zakrzewski, Kierownik Szkoły pani Agata Ostalska, a także pozostali radni, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Luboczy i okolic. Na tą podniosłą uroczystości przyjechały również Siostry Nazaretanki ze Żdżar, które przybliżyły nam postać Ojca Stanisława. Uroczystość rozpoczęła się radosnym śpiewem dzieci pieśni Maryjnych - czcicielki Ojca Papczyńskiego i naszej, a nad akompaniamentem czuwała Siostra Joela. Następnie odbyła się Msza Św., podczas której oprawę przygotowały dzieci z naszej szkoły z katechetką p. Małgorzatą Kozik. Po mszy wszyscy zebrani oglądali na telebimie transmisję z uroczystości kanonizacji z Rzymu.
  Natomiast 8 czerwca odbył się w naszej szkole apel upamiętniający postać Tego Świętego przygotowany przez p. katechetkę i uczniów z kl. IV. Apel został zakończony wspólnym śpiewem piosenki, "Bo chrześcijanin to właśnie ja".  "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."!

  Dodano: 19 VI 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W tym roku szkolnym po raz kolejny nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego projektu, którego organizatorem jest Fundacja Bo Warto. Tym razem zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza ks. Jana Twardowskiego w ramach Projektu pt.: "Odejść na zawsze, by stale być blisko - ks. Jan Twardowski w oczach młodych", a zasadniczym celem było upamiętnienie 100 rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich prace zostały wyeksponowane podczas zakończenia realizacji ww. projektu i uroczystego, jubileuszowego koncertu "Urodziny ks. Jana".  KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"!

  Dodano: 12 VI 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG". Ideą konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie, propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych.
  Konkurs w formie testu został przeprowadzony w naszej szkole w II semestrze i składał się z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego.
  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś najlepszy wynik i I miejsce w szkole zdobył uczeń klasy IV Patryk Skrobisz. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii - p. Agaty Ostalskiej.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.  POTRAFIMY RATOWAĆ!

  Dodano: 12 VI 2016r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. To w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy nie stracisz głowy i bez wahania zaczniesz pomagać, może zależeć czyjeś życie. Aby pomóc, musimy wiedzieć, jak to robić. Ważne byśmy działali sprawnie, zachowując spokój i opanowanie.
  3.06.2016r. nasi uczniowie pierwszego etapu edukacji odbyli trzy godzinne szkolenie przypominające podstawy pierwszej pomocy, nawyki, które powinny być naturalne dla świadków zdarzeń. Krok po kroku przypominali sobie podstawowe czynności ratujące życie. Wiedzą jak postąpić w przypadku braku akcji serca, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli dopompować krew do serca i mózgu. Dzięki resuscytacji ratowane jest życie ludzkie, a osoba ratująca staje się prawdziwym bohaterem. A wszystko to możliwe jest dzięki umiejętnościom i wiedzy, którą uczniowie naszej szkoły już znają, a corocznie przypominają i utrwalają.
  Szkolenie prowadziła p. Elżbieta Turek.  Wesoło i zdrowo - DZIEŃ DZIECKA!

  Dodano: 12 VI 2016r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  Dnia 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ DZIECKA - wesoło i zdrowo, gdyż na sportowo. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i złożenia dzieciom życzeń z okazji ich święta przez Panią Kierownik Agatę Ostalską. Po przedstawieniu programu dnia uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
  Tego dnia zorganizowane zostały rozgrywki sportowe m.in. w tenisa stołowego i piłkę nożną. Uczniowie podzielili się na trzy kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców: oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca.
  Dzieci z naszej szkoły czekały z utęsknieniem na ten dzień, gdyż oprócz emocji sportowych, ta chwila zwiastowała zbliżający się koniec roku szkolnego. Wszyscy uczniowie spędzili ten szczególny dla nich dzień aktywnie i radośnie.  SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH!

  Dodano: 7 VI 2016r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
   Cele
  1. Rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim.
  2. Poszerzanie wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego.
  3. Pogłębianie motywacji do nauki języka niemieckiego.
  4. Promocja języka niemieckiego.
  Konkurs organizowany jest przez panią Agatę Ostalską dnia 10 czerwca 2016r.
  o godz. 8.00.
  Uczestnicy konkursu
 • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klasy VI.

 • Przebieg konkursu
 • Konkurs jest w formie testu zadań otwartych i zamkniętych.
 • Czas 45min.
 • Pytanie testowe sprawdzają wiedzę z zakresu historii, kultury, polityki, geografii Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

 • Podsumowanie konkursu
 • Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody książkowe i drobne upominki ufundowane oraz okolicznościowe dyplomy. • DZIEŃ MATKI ZAMKNIĘTY W BAŃCE MYDLANEJ!

  Dodano: 5 VI 2016r.
  Tekst: Elżbieta Turek

  Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
  za to, że wskazujesz drogę w mroku,
  za to, że dni moje tęczą malujesz
  dziś z głębi serca Ci dziękuję.

  Dzień Matki to szczególnie ważny dzień, gdyż przypomina jak bardzo ważna jest w naszym życiu mama. To ona stara się, pomimo wielu trudności, wychowywać nas, poświęca swój czas abyśmy mieli to co najlepsze. Jest pierwszą nauczycielką. Przekazuje wiedzę o najważniejszych prawdach rządzących światem. Ta nauka towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Uczniowie naszej szkoły pamiętają, że wszystkim Mamom należy się wdzięczność i szacunek za ich poświęcenie, bezgraniczną, bezwarunkową miłość i trud włożony w nasze wychowanie.
  24 maja we wtorkowe, słoneczne przedpołudnie wyrazili to wierszem i piosenką, a do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane kwiaty i kolorowe laurki. Przygotowali również niespodziankę. Zaprosili na tę wyjątkową uroczystość iluzjonistę p. Arkadiusza Gwizdałę, uczestnika programu TVN "Mam talent".
  Magiczny pokaz łączący niepowtarzalne efekty z wykorzystaniem bańkowego płynu porwał wszystkich w niebywałą, radosną podróż pełną pozytywnych emocji. Bańki mydlane unosiły się w powietrzu tworząc tańczące figury geometryczne, czynne wulkany, tunele. Podziw wzbudzały bańki zmieniające kształty, które dzieliły się na mniejsze lub łączyły w jedną mega bańkę. Kulminacją show było zamknięcie w mydlanej bańce każdego uczestnika pokazu, niepowtarzalna okazja zobaczenia bańki mydlanej od wewnątrz. Było to połączenie dobrej zabawy z prawdziwą szczyptą magii.
  Życzenia mamom złożyli również zaproszeni goście:
  Zastępca Wójta Gminy p. Iwona Łuszcz-Krawczyk,
  Przewodniczący Rady Gminy p. Leszek Kosiacki,
  Inspektor Oświaty p. Anna Stańczyk,
  Dyrektor Szkoły p. Małgorzata Sobolewska-Gdak
  oraz Kierownik Szkoły p. Agata Ostalska.

  W przygotowanie uroczystości włączyły się panie: Kierownik Szkoły Agata Ostalska, Agnieszka Przygoda oraz nasze wspaniałe, nieocenione mamy.
  RAZEM Z TOBĄ MATKO!

  Dodano: 5 VI 2016r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  20 maja w Ujeździe odbył się I Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej i o Matce pt.: "Razem z Tobą Matko", którego celem było: zbliżanie ludzi przez Maryję do Jezusa, wspieranie młodych talentów oraz podkreślanie roli matki w rodzinie w związku z Dniem Matki.
  Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice Marlena Dziuba z kl. III, Natalia Wasiak z kl. IV i Aleksandra Pawlak z kl. V. Przegląd Pieśni Maryjnej miał formułę konkursu. Za udział w nim dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a w szkole wręczone zostały nagrody rzeczowe ufundowane przez p. Małgorzatę Kozik.  TOMASZOWSKA WIOSNA 2016!

  Dodano: 1 VI 2016r.
  Tekst: Agnieszka Strawińska
  W dniu 22 kwietnia 2016r. odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej "Tomaszowskie Przedwiośnie". Konkurs ma zasięg powiatowy i jest jednocześnie I etapem Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej "Tomaszowska Wiosna". W etapie tym wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Marlena Dziuba z klasy III i Wiktoria Nowak z klasy IV. Marlena Dziuba zakwalifikowała się do II etapu, który odbył się w Tomaszowie Mazowieckim 19 maja 2016r., a wzięło w nim udział 86 wykonawców z całego kraju. Uczennica naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w 50 Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Tomaszowska Wiosna 2016" i 20 maja na scenie kina Włókniarz wystąpiła z laureatami wraz z młodzieżą z całego kraju. Warto wspomnieć, że od 2008 roku ten prestiżowy konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga wielu uczestników z całej Polski, dlatego cieszymy się szczególnie z sukcesu naszej uczennicy Marleny. Gratulujemy!  OGÓLNOPOLSKI KONKURS "KRÓLEWSKIE PARY"!

  Dodano: 28 V 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W dawnych czasach małżeństwa królewskich potomków były często aranżowane w celu zacieśnienia politycznego sojuszu, połączenia ze sobą dwóch terytoriów lub przypieczętowania traktatu pokojowego. Z królewską małżonką na dwór przybywały kultura i religia kraju, z którego pochodziła, dochodziło do wymiany poglądów i wzorców kulturowych. Pojawiały się także nowe trendy w sztuce, nowe stroje, a na stołach gościły inne potrawy. W większości przypadków pamięć nie była łaskawa dla królewskich małżonek. Księżniczki, wydawane za mąż za władców obcych państw, często znikały z pamięci narodowej swojego kraju. Nie poświęca się im wiele miejsca, dlatego warto je było odkryć na nowo poprzez udział naszych uczniów w konkursie, którego zadaniem było wykonanie wizerunku ślubnego wybranego króla Polski z poślubioną królewną pochodzącą z obcego dworu.
  Uczniów do ogólnopolskiego konkursu pt.: "Królewskie pary", zaprosiło Muzeum Historii Polski w Warszawie, a prace uczniów zostały przedstawione w trakcie wystawy historycznej zaprezentowane na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Gratulujemy!  SPEKTAKL "Mniam, mniam!"

  Dodano: 1 VI 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W środę 18 maja mieliśmy przyjemność oglądać spektakl edukacyjny związany tematycznie z zasadami właściwego odżywiania oraz zdrowego trybu życia pt.: "Mniam, mniam". Występ przygotowany został przez Zespół Teatralny "Grupę T" z Torunia. Celem spektaklu, było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięganie po używki. Głównymi bohaterami opowieści byli Wanda i Kazik, którzy lubili myszkować w szkolnym sklepiku ze słodyczami. Śmiałkowie nie znając zasad zdrowego odżywiania wpadli w tarapaty. Na ratunek wyruszył im Doktor Klepka i Wacław Kichacz. Kiedy ich pomoc okazała się niewystarczająca, wtedy zjawiła się Magda Seler. Tej rewolucji nie można było przegapić!
  Spektakl "Mniam, mniam" to niezapomniane wrażenie estetyczne oraz pyszna przygoda!  WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ!

  Dodano: 28 V 2016r.
  Tekst: Marta Płocka
  20 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Jednostkę Wojskową 4392 w Nowym Glinniku. Naszym przewodnikiem była szer. Agnieszka Banaszek, która wprowadziła nas w tajniki życia w koszarach. Uczniowie z Luboczy mogli nie tylko podziwiać mistrzostwa w skokach spadochronowych, lecz także przymierzyć całe oprzyrządowanie skoczka spadochronowego. Dodatkową atrakcją było podziwianie broni wojskowej, zwiedzanie pokładów śmigłowców MI8 oraz Sokół W3. Dzieci poznały także pracę wojskowego meteorologa i komendanta wojskowego portu lotniczego.
  Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie poznając i ucząc się nowych, ciekawych rzeczy.  Wycieczka SZLAKIEM PIERWSZYCH PIASTÓW!

  Dodano: 27 V 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Zdjęcia: Andrzej Socha
  W przepiękny poniedziałkowy poranek 9 maja uczniowie klas IV - VI pod opieką pani Agaty Ostalskiej, Beaty Szymańskiej oraz pana Andrzeja Sochy wyjechali na 3 dniową wycieczkę Szlakiem Pierwszych Piastów. Po dotarciu do pierwszej stolicy Polski Gniezna zwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską, w której spoczywają szczątki patrona Polski św. Wojciecha, a także bezcenny skarb sztuki romańskiej drzwi gnieźnieńskie. Ważnym miejscem na szlaku jest Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, gdzie zobaczyliśmy rekonstrukcję części chat, wałów, ulic i pomostu jednej z najciekawszych osad obronnych na naszych ziemiach.
  Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Lednogóry, a dużą atrakcją było przepłynięcie promem na wyspę, gdzie prawdopodobnie odbył się Chrzest Polski. Na historycznym Szlaku Piastowskim znajduje się także Gród Pobiedziska, w którym zobaczyliśmy unikalną wystawę machin oblężniczych w naturalnej skali. W Poznaniu przewodnik pan Adam oprowadził nas po pięknym Ostrowie Tumskim, a naszą uwagę przyciągnął renesansowy ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami.
  Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Strzelna, aby podziwiać rotundę i kościół św. Trójcy na Wzgórzu św. Wojciecha. Po dotarciu do Kruszwicy zwiedziliśmy kolegiatę romańską i "Mysią Wieżę", w której króla Popiela zjadły myszy oraz odbyliśmy rejs statkiem Rusałka po Gople.
  Pogoda dopisała, humory również, więc wszyscy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.  TEST KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW!

  Dodano: 22 V 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  10 i 17 maja 2016 roku uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Badaniu Kompetencji Trzecioklasistów. Badanie obejmowało zakres wiadomości i umiejętności z edukacji polonistycznej, matematycznej oraz po raz pierwszy w tym roku z edukacji przyrodniczej. Organizatorem badań jest Instytut Badań Edukacyjnych. Celem badania nie jest sprawdzenie, czy uczniowie osiągnęli poziom wiedzy i umiejętności wymagany w podstawie programowej dla I etapu edukacyjnego. To na co dzień sprawdza nauczyciel. Celem badania jest natomiast dostarczenie informacji nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielom przedmiotowym klas IV - VI o tym, jak dzieci myślą, jak radzą sobie w znanych, ale i nowych sytuacjach.  III OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW!

  Dodano: 22 V 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  11 maja 2016 r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się III Olimpiada Przedszkolaków. Tego dnia spotkały się 24 drużyny z 15 przedszkoli powiatu tomaszowskiego. Honorowy patronat nad Olimpiadą objął Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierzyk. Olimpiada rozpoczęła się marszową prezentacją drużyn, po której Dyrektor PSP w Rzeczycy - Pani Małgorzata Sobolewska - Gdak i Wójt Gminy Rzeczyca powitali zaproszonych gości, przedszkolaków, ich opiekunów oraz kibiców. Po wciągnięciu flagi olimpijskiej na maszt przedszkolaki z Sadykierza i Luboczy wykonały krótki program artystystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Agaty Ewy Ostalskiej. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Luboczy wykonały program wokalno - taneczny "Jagódki". Po rozgrzewce rozpoczął się turniej. Zawody przygotowano w dwóch kategoriach wiekowych - dla 5-6-latków i 3-4-latków w formie wyścigów rzędów. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał p. Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego i główny sędzia zawodów. Zacięta i wyrównana rywalizacja wyłoniła zwycięzców Olimpiady, którym wręczono puchary, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale. Dla każdego zawodnika przewidziany był również poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków z terenu Gminy Rzeczyca. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Luboczy wprawdzie bez pucharu, ale z poczuciem dobrze wykonanego zadania wróciły do szkoły.  SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK!

  Dodano: 18 V 2016r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  10 maja 2016 roku uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Ewą Nowak, autorką książek dla dzieci i młodzieży.
  Pisarka dużo opowiadała o swoim dzieciństwie i pierwszych latach w szkole. Słuchacze pewnie byli zaskoczeni, kiedy dowiedzieli się, że do 10 roku życia Ewa Nowak miała poważne trudności z czytaniem...
  Autorka bardzo ciekawie opowiadała o procesie twórczym, o tym, jak powstaje książka i prognozowała, że prawdopodobnie ktoś ze słuchaczy, obecny na sali, zostanie w przyszłości twórcą kultury, choć niekoniecznie w dziedzinie słowa.
  Można było także porozmawiać o jej książkach, tych już wydanych, jak również o tych, będących dopiero w planach.  BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI!

  Dodano: 18 V 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  W związku ze Światowym Dniem Zdrowia obchodzonym w Polsce 7 kwietnia Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprosiła uczniów do udziału w konkursie. Zadaniem było rozwiązanie krzyżówki - "Bezpieczeństwo żywności" i przesłanie jej na adres Stacji do 14 kwietnia. Uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie i wysłano 18 prawidłowo rozwiązanych krzyżówek. 20 kwietnia 2016 roku w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej odbyło się losowanie nagród wśród uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Przesłano 329 krzyżówek z 14 szkół powiatu tomaszowskiego.
  W obecności Komisji odbyło się losowanie nagród, a wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły WIKTORIA ŻEGNAŁEK z klasy VI.
  GRATULUJEMY!  FINAŁ PANGEA!

  Dodano: 18 V 2016r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  29 kwietnia uczeń IV klasy Patryk Skrobisz reprezentował szkołę w Finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea organizowanego przez Międzynarodowe Szkoły Meridian oraz Akademię Finansów i Biznesu Vistula.
  Uczniowie tej kategorii wiekowej w czasie 90 minut musieli rozwiązać 30 zadań o różnym stopniu trudności:
  pytania 1-10 po 3 punkty, za złą odpowiedź -0,75 punktu
  pytania 11-20 po 4 punkty za złą odpowiedź -1 punkt
  pytania 21-30 po 5 punktów za złą odpowiedź -1,25 punktu.
  Uczestnicy musieli wykazać się logicznym myśleniem oraz umiejętnością kojarzenia i powiązania zagadnień z algebry i geometrii.
  Finaliści mogli poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi studenci i zasiąść w auli Akademii Vistula.
  Tego dnia Patryk zmagał się nie tylko z problemami matematycznymi ale z nasilającą się temperaturą i chorobą. Uzyskał 52,92 procenta punktów do uzyskania.
  Gratulujemy udziału w finale oraz życzymy jeszcze wielu sukcesów matematycznych.  KONSTYTUCJA 3 MAJA!

  Dodano: 12 V 2016r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  4 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Krótki scenariusz przypominający tamte doniosłe wydarzenia przedstawiła klasa VI pod kierunkiem pani Agnieszki Szymczak. Każdy obecny, mógł przypomnieć sobie, jakiej wagi był to dokument i co nowego wnosił w ówczesne życie Polaków.
  Na apelu byli obecni pracownicy szkoły, nauczyciele i uczniowie.  CAŁA GMINA CZYTA DZIECIOM!

  Dodano: 12 V 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" Gminny Ośrodek Kultury zorganizował przedsięwzięcie związane z popularyzacją czytelnictwa wśród najmłodszych "Cała Gmina Czyta Dzieciom". 29 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły niezwykłe postacie:
  Król - Wójt Gminy Rzeczyca p. Marek Kaźmierczyk,
  Szlachcic - Przewodniczący Rady Gminy Rzeczyca p. Leszek Kosiacki,
  Rycerz - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy p. Janusz Baran,
  Dama dworu - p. Grażyna Kamińska,
  Radna Gminy Rzeczyca - p. Aneta Podlasek,
  dyrektor GOK-u - p. Jacek Zakrzewski
  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Milczarek.
  Goście czytali przedszkolakom fragmenty książek, które nawiązywały w swej treści do 1050 Rocznicy Chrztu Polski oraz Początków Państwa Polskiego. Dzieci z radością powitały przybyłych Gości, uważnie słuchały czytanych opowiadań i legend, i nagradzały czytających brawami. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkimi łakociami.  Tańce latynoamerykańskie!

  Dodano: 12 V 2016r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny pod kierunkiem p. Hanusza Kowalczyka. Temat koncertu to tańce latynoamerykańskie, a swoją obecnością zaszczycili nas tancerze: p. Izabela Wypychowska i p. Kamil Betlej. Uczniowie zostali bliżej zapoznani z charakterystyką 3 tańców: cza-czy, rumby i jiva. Po czym nastąpiła ich prezentacja przez tancerzy oraz udział chętnych uczniów w nauce podstawowych kroków każdego z nich. Zwycięzcami tańca "cza-cza" zostali Marlena Dziuba i Szymon Stępniewski, a "rumby" Amelia Wójcicka, Bartosz Wieczorek oraz Aleksandra Pawlak i Kacper Sobczak. Ostatnim tańcem Jivem wspólnie zatańczonym przez wszystkich uczniów zostało zakończone spotkanie koncertowo - taneczne.  "Palący temat - niska emisja"!

  Dodano: 12 V 2016r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  Światowy Dzień Ziemi to doroczna akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. My rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei oraz inscenizacji ekologicznej przygotowanej przez uczniów klas III-VI. Po zakończeniu akademii nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu pt.: "Wiosenne drzewko" i akcji zbiórki makulatury. W akcji zbiórki I miejsce zajęła uczennica kl. III Marlena Dziuba - 54 kg; II miejsce zajęły Katarzyna Pawlak z kl. VI i Aleksandra Pawlak z kl. V - 50 kg; III miejsce zajęli Jakub Gaworzyński z kl. VI i Kacper Gaworzyński z kl. I - 37,60 kg. Razem zebrano283 kg makulatury. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji i konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki. W ramach obchodów wykonano również ścienną gazetkę z tegorocznym hasłem obchodów Dnia Ziemi "PALĄCY TEMAT - NISKA EMISJA".
  Nad całością działań czuwały: p. Barbara Wasilewska oraz p. Beata Grzejszczyk.  Z EKOLOGIĄ NA TY!

  Dodano: 2 V 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  27 kwietnia 2016r. uczniowie klasy III wzięli udział w "Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym z Elementami Profilaktyki Antyalkoholowej" w Lipiu. Naszą szkołę reprezentowali: Marlena Dziuba, Kacper Bors, Oskar Latos, Wiktor Kośka i Mateusz Milczarek. Uczestników przywitał dyrektor szkoły - pan Andrzej Jóźwik, który życzył wszystkim sukcesu i dobrej zabawy. Pierwszym zadaniem konkursowym było zaprezentowanie przez poszczególne grupy piosenki o tematyce ekologicznej. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. "Ziemia - wyspa zielona". Następnie przystąpili do rozwiązania testu wiedzy ekologiczno - przyrodniczej. Rozwiązali go bezbłędnie. Kolejnym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na temat "Zachowaj trzeźwy umysł". W pracy liczyła się pomysłowość, jakość, estetyka i zgodność z tematem. Po wykonaniu pracy plastycznej uczniowie zabrali się do robienia "zdrowych, śmiesznych kanapek", które później zjedli, by mieć siłę i energię w ostatniej konkurencji. Były to zawody sportowe, w których musieli wykazać się szybkością, sprawnością i zwinnością wykonując, np. rzut do celu, bieg z piłeczką na łyżce. Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie starały się, aby jak najlepiej wykonać zadania, dlatego też komisja konkursowa zdecydowała, iż wszystkie grupy zasługują na wyróżnienie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek rzeczowy, a cała grupa dyplom i piłkę dla szkoły.
  Dzieci bardzo dobrze się spisały. Do szkoły wróciły zadowolone, pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia.  DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ!

  Dodano: 28 IV 2016r.
  Tekst: Agnieszka Szymczak
  26 kwietnia 2016 roku przejdzie do historii szkoły, jako Dzień z Książką. Cóż to takiego było? Otóż uczniowie klasy szóstej wraz ze swoim wychowawcą p. Agnieszką Szymczak podjęli się nie lada wyzwania, a mianowicie, postanowili przekonać swoich młodszych kolegów, że czytanie lektur szkolnych nie jest złe. Tak, właśnie lektur, tych znienawidzonych przez uczniów, przekreślanych zanim jeszcze weźmie się je do ręki!!! By zachęcić kolegów do zapoznania się z książkami, przygotowali krótką inscenizację - przebrani za swoje ulubione postaci z powieści, prezentowali je, opowiadając krótko ich historie. Uczniowie klasy szóstej przygotowali również plakaty, odnoszące się do lektur oraz hasła reklamowe propagujące czytanie. Jaki skutek odniesie kampania na rzecz czytelnictwa? Okaże się w przyszłości...  "ENGLISH IS EVERYWHERE"
  - MIĘDZYGMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH!

  Dodano: 28 IV 2016r.
  Tekst: Marta Płocka
  25 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach anglojęzycznych - "English is Everywhere" organizowany przez nauczycieli języka angielskiego: p. Agnieszkę Szymczak, p. Martę Płocką oraz p. Michała Porębę.
  W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w Lipiu, Podkonicach Dużych, Czerniewicach oraz Brzustowie. Klasy I-III zmagały się w konkursie plastycznym na najlepszy plakat o tematyce pt.: "Angielski jest wszędzie".
  I miejsce zajęła Klaudia Sępińska (SF Sadykierz),
  II miejsce Mateusz Milczarek (SF Lubocz),
  III miejsce Filip Maciejewski (SP Rzeczyca).
  Uczniowie z klas IV-VI rywalizowali w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, rozwiązując test wiedzy o kulturze, tradycji i ustroju Zjednoczonego Królestwa. Walka była niezwykle zacięta, gdyż odbyły się aż dwie dogrywki, jednak po ciężkich zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców.
  I miejsce zajęła Marcelina Ochota (SP Rzeczyca),
  II miejsce powędrowało do Roksany Nockoskiej (SP Brzustów),
  III zajął Jakub Pardej ze Szkoły Filialnej w Luboczy.

  Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.
  PISAĆ KAŻDY MOŻE ...!

  Dodano: 26 IV 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  20 kwietnia szkołę w Rzeczycy odwiedziła pisarka Dorota Mularczyk, autorka książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, między innymi cyklu powieściowego "Magiczny świat tuż za płotem". W spotkaniu przygotowanym przez p. Monikę Fau mogli i uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły. Spotkanie autorskie połączone zostało z zabawą i możliwością zadawania pytań, dzięki czemu dzieci miały możliwość poznać tajniki pracy pisarza. Dowiedziały się jak powstaje powieść i skąd autorka czerpie inspiracje.
  Na zakończenie pani Dorota rozdawała autografy i pisała imienne dedykacje w zakupionych przez uczniów książkach.  DYPLOM DLA WIKTORII!

  Dodano: 26 IV 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska

  "Odejść na zawsze, by stale być blisko..."

  Wiktoria Żegnałek, uczennica klasy VI wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie "Odejść na zawsze, by być blisko - ks. Jan Twardowski w oczach młodych".
  Zasadniczym celem Projektu było upamiętnienie 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Patronat honorowy nad tym Projektem przyjęła Małżonka ówczesnego Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, a do Komitetu Honorowego, którego przewodniczącym był ks. Kard. Kazimierz Nycz włączyło się prawie 30 osób. Patronat medialny przyjęły TVP oraz Polskie Radio. Projekt realizowany był od września 2015r. do września 2016r. Organizatorem konkursu na ZIELNIK była Fundacja BO WARTO.
  Uczennica naszej szkoły przygotowała ZIELNIK roślin zielnych zebranych z łąk i pól naszej okolicy. Praca inspirowana była twórczością ks. Jana Twardowskiego, wielkiego miłośnika zielników - autora min. wiersza pt.: "O moich zielnikach".  ODDYCHAMY CZYSTYM POWIETRZEM Z DINUSIEM!

  Dodano: 18 IV 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Czyste powietrze wokół nas" - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Mazowieckim ogłosiła konkurs plastyczny "Oddychamy czystym powietrzem z Dinusiem". Konkurs miał na celu promowanie zdrowego stylu życia bez papierosa oraz eliminowanie zagrożeń związanych z biernym i czynnym paleniem. W konkursie wzięły udział dzieci pięcio i sześcioletnie, które wykonały swoje prace pod opieką pani Agnieszki Przygoda. Przedszkolaki Filip Baran i Igor Stępniewski za udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki.  BRAWO PATRYKU!!!

  Dodano: 17 IV 2016r.
  Tekst: Aneta Narożnik

  3 marca 2016 roku, 23 uczniów klas IV-VI przygotowanych przez p. Anetę Narożnik wzięło udział w I etapie Konkursu Matematycznego PANGEA. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, organizowany przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Akademię Finansów i Biznesu Vistula.
   Konkurs ma na celu:
  1. propagowanie matematyki wśród młodzieży
  2. zwiększanie motywacji i zainteresowań uczniów nauką.

  Uczniowie rozwiązywali 15 zadań o różnym stopniu trudności i maksymalnie mogli uzyskać 60 punktów. W tym konkursie, 150 najlepszych osób w każdej kategorii wiekowej otrzymuje prawo uczestnictwa w etapie finałowym.
  Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Patryk Skrobisz rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania I etapu i 29 kwietnia będzie reprezentował szkołę w Warszawie w finale Konkursu Matematycznego PANGEA.

  Gratulujemy Patrykowi osiągnięcia takiego sukcesu oraz trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finale.
  1050-lecie CHRZTU POLSKI!

  Dodano: 14 IV 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Z okazji 1050 jubileuszu chrztu Polski uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, którego celem było przypomnienie doniosłego wydarzenia jakim był Chrzest Polski w 966 roku, upowszechnianie historii Polski wśród młodzieży, rozbudzanie zainteresowań historycznych oraz wrażliwości artystycznej. Wszyscy uczniowie którzy przystąpili do konkursu otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy, a uroczyste wręczenie i podsumowanie odbyło się 9 kwietnia 2016r. w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim podczas "Historycznej sesji popularnonaukowej z okazji jubileuszu chrztu Polski".  LOSY ŻOŁNIERZA i DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO ...!

  Dodano: 14 IV 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia".
  Konkurs jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, a uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się dużą wiedzą o historii oręża polskiego.
  W I etapie - szkolnym udział wzięło 5 uczniów z klasy IV - VI. Szkolna komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów, a najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VI Wiktoria Żegnałek. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela historii pani Agaty Ostalskiej.  ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA!

  Dodano: 8 IV 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  7 kwietnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Zdrowia. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. Tematem przewodnim na rok bieżący jest CUKRZYCA.
  Członkowie Szkolnego Koła PCK działającego w naszej szkole, przedstawili wszystkim uczniom informacje o tej chorobie, która staje się schorzeniem coraz bardziej rozpowszechnionym. Ważne zatem staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia oraz poznanie sposobów jej wykrywania i leczenia.  PRZYGODA NA SKRAJU LASU - spektakl muzyczny!

  Dodano: 8 IV 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  6 kwietnia 2016r.Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczycy zorganizowała dla uczniów klasy III wyjazd do kina WŁÓKNIARZ w Tomaszowie Mazowieckim na spektakl muzyczny o tematyce profilaktycznej pt. "Przygoda na skraju lasu". Myślą przewodnią spektaklu było przypomnienie dzieciom zasad zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania się, dbania o higienę jamy ustnej, jak również zwrócenie uwagi na właściwe postępowanie wobec dzikich zwierząt oraz mądre i kulturalne zachowanie się w kontaktach z innymi ludźmi. Bohaterowie opowieści - Zając, Wilk wraz ze swoim przyjacielem panem Bajem przypomnieli dzieciom o tych ważnych zasadach.
  W czasie spektaklu dzieci dobrze się bawiły i podziwiały efekty świetlne.  SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW 2016!

  Dodano: 8 IV 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  We wtorek 5 kwietnia, uczniowie klas szóstych pisali swój pierwszy w życiu ważny egzamin - sprawdzian szóstoklasisty. Wszyscy stawili się punktualnie w szkole, elegancko ubrani, niektórzy lekko podenerwowani. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części: pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, część druga z języka obcego. Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty to warunek ukończenia szkoły, a na oficjalne wyniki uczniowie będą musieli poczekać do maja.  DZIECI SĄ WAŻNE!

  Dodano: 6 IV 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego celem jest promowanie pięknej literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Specjalne przesłanie dla czytelników, z którym zostali zapoznani również uczniowie naszej szkoły, napisała brazylijska pisarka Luciana Sandroni, a motto, jakie towarzyszy obchodom, to słowa bardzo dobrze znane wszystkim miłośnikom bajek:
  "Pewnego razu ...".  "O jeden krok za daleko ..." - PROGRAM PROFILAKTYCZNY!

  Dodano: 29 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  We wtorek 22 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z krakowskiego Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. "O jeden krok za daleko ...". Chora dziewczynka, Joasia, jest główną bohaterką niewybrednych wpisów w Internecie, która w cierpieniu i wstydzie znosi swoje przezwisko, a koleżanka Marta uważa, że siła fizyczna, przemoc emocjonalna i zastraszanie za pomocą wpisów w Internecie i szkalujących sms-ów to ścieżki do zdobycia szacunku i popularności. Jednak finał tej sprawy jest tragiczny.
  Aktorzy w przystępny i interesujący sposób zaprezentowali zagrożenia, na jakie narażony jest współczesny młody człowiek, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniem od wirtualnego świata gier komputerowych, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zaniku empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości.  WIELKANOCNE ŻYCZENIA!

  Dodano: 23 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska  PISANKI - MALOWANKI!

  Dodano: 29 III 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  We wtorek 22 marca 2016r. odbyło się przedstawienie wielkanocne "Pisanki - malowanki". Dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały wiersze i śpiewały piosenki o wiośnie i nadchodzących świętach. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca - pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Inspektor Oświaty - pani Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły - pani Małgorzata Sobolewska - Gdak, Kierownik Szkoły w Luboczy - pani Agata Ostalska oraz rodzice.
  Po występach przedszkolaki wręczyły pamiątki w postaci zająca wielkanocnego i pisanki z życzeniami "Wesołych Świąt". Na zakończenie wykonano pamiątkowe fotografie, a rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek.  POWITANIE WIOSNY!

  Dodano: 25 III 2016r.
  Tekst: Barbara Wasilewska

  Marzanno, Marzanno
  Ty zimowa panno
  W wodę cię wrzucamy,
  bo wiosnę witamy

  W dniu 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W tym dniu odbyły się tylko trzy lekcje, a po nich na czele z Marzanną (dzieło uczniów klasy V i VI) udaliśmy się nad pobliską rzeczkę, aby z zabytkowego mostka obserwować jak płonący symbol zimy niknie w nurtach Luboczanki. Następnie wiosennym korowodem powróciliśmy do szkoły, aby uczestniczyć w atrakcyjnych zabawach i zawodach sportowych przygotowanych i prowadzonych przez p. Andrzeja Sochę, które wywołały wiele emocji.  NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA!

  Dodano: 22 III 2016r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  18 marca 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbył się konkurs na "Najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną". W konkursie przewidziano 2 kategorie wiekowe: I kategoria - palma wielkanocna - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz II kategoria - pisanka wielkanocna - uczniowie gimnazjum. Konkurs poprzedziły warsztaty prowadzone przez twórczynie ludowe panią Mariannę Pawlak i panią Genowefę Kosiacką - Bąk. W konkursie na palmę udział wzięły 42 osoby, w tym 8 uczniów ze Szkoły Filialnej w Luboczy. W kategorii - palma wielkanocna wyróżnienie przyznano Natalii Wasiak - uczennicy z naszej szkoły. Po wręczeniu dyplomów i rozdaniu nagród uczniowie z własnoręcznie wykonanymi palmami wrócili do szkoły.  POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W BRZUSTOWIE!

  Dodano: 22 III 2016r.
  Tekst: Marta Płocka
  18 marca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - Ace of Spelling, organizowany przez Panią Iwonę Kurzyk, polegający na bezbłędnym zapisywaniu słów angielskich. Naszą szkołę reprezentował Jakub Pardej z klasy V oraz uczennice ze szkoły z Sadykierza. I choć Jakub nie stanął na podium, to bardzo godnie reprezentował naszą szkołę, jak również świetnie się bawił, jednocześnie ćwicząc pisownię angielskich słów.  "PO DRUGIEJ STRONIE GLOBUSA" - koncert muzyczny!

  Dodano: 19 III 2016r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  W środę 16 marca 2016 . odbył się w naszej szkole koncert muzyczny prowadzony przez p. Hanusza Kowalczyka. Tytuł koncertu brzmiał "Po drugiej stronie globusa". Gościem był artysta z Peru p. Rafael, a uczniom przybliżona została muzyka krajów Ameryki Łacińskiej. Przeprowadzono konkursy, takie jak: odgadywanie nazw i brzmienia instrumentów perkusyjnych (bongosów, do których zalicza się: marakasy, güiro, tamburyno, kawasa, dzwonek krowi). Była również wspólna gra i taniec-uczniów klas młodszych, konkurs tańca samby dla uczniów klas IV-VI oraz konkurs tańca salsy.
  Koncert zakończył się wspólnym śpiewem piosenki: "Ai Se Eu Te Pego".  XIV GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO oraz ...!

  Dodano: 19 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W niedzielę 13 marca 2016r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbył się XIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Marka Kaźmierczyka. Równolegle podczas Turnieju został rozegrany IX Gminny Turniej w Szachy oraz IV Turniej w Warcaby. Organizatorem tego współzawodnictwa jest Urząd Gminy oraz Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwali organizatorzy oraz sędziowie. Turniej jest imprezą cykliczną zapisaną w kalendarzu imprez sportowych w Rzeczycy. Jest to niezwykła impreza sportowo - rekreacyjna, która w każdym roku przyciąga coraz większe rzesze sympatyków tenisa stołowego, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i okolicznych gmin. Zawodnicy dzielnie walczyli o zakwalifikowanie się do finału, a nasi młodzi sportowcy odnieśli sukces w turnieju szachowym: I m-ce Patryk Skrobisz z klasy IV oraz w rozgrywkach warcabowych I m-ce Judyta Więckiel z kl. VI i III m-ce Wiktoria Sobczak z kl. IV.

  Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych!
  TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ!

  Dodano: 19 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W dniu 11 marca 2016r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2016 "Młodzież zapobiega pożarom". Zebranych przywitał Dyrektor GOK-u i jednocześnie Naczelnik OSP w Rzeczycy Jacek Zakrzewski oraz Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca Iwona Łuszcz-Krawczyk. W eliminacjach OTWP udział wzięli uczniowie z terenu naszej gminy. Turniej przeprowadziła komisja, w skład której weszli: kpt. Piotr Ziółkowski, kpt. Przemysław Burczyński oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego dh Kazimierz Samiec. Turniej składał się z dwóch części: testowej i ustnej. Z naszej szkoły na wyróżnienie zasługuje uczennica klasy IV Agata Przyborek oraz Aleksandra Pawlak z kl. V. Uczniów do turnieju przygotowywała p. Agata Ostalska. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK w Rzeczycy, natomiast wszystkim uczestnikom wręczone zostały słodkie upominki.  SZKOLNE OBCHODY DNIA PATRONA!

  Dodano: 19 III 2016r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  W tym roku szkolnym apel z okazji Dnia Patrona Szkoły - Narcyzy Żmichowskiej odbył się w naszej szkole 8 marca. Wszyscy uczniowie przyszli tego dnia do szkoły w odświętnych strojach. Narcyza Żmichowska urodziła się 4 marca 1918 roku, a zmarła 25 grudnia 1876 roku, więc w tym roku przypada 140 rocznica śmierci patronki. Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem p. Anety Narożnik przedstawili program przybliżający faty z życia pisarki oraz twórczość Narcyzy Żmichowskiej poprzez prezentacje jej utworów.  KONKURS WIEDZY O NARCYZIE ŻMICHOWSKIEJ!

  Dodano: 16 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  W poniedziałek 14 marca 2016r. przeprowadzony został konkurs na temat życia i twórczości naszego patrona - Narcyzy Żmichowskiej przygotowany przez panią Agatę Ostalską - nauczyciela historii. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas IV-VI. Turniej składał się z dwóch etapów: pracy pisemnej i części ustnej. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Wiktorię Żegnałek, Jakuba Gaworzyńskiego oraz Jakuba Pardeja.
  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doskonałą znajomością patrona naszej szkoły.
  W konkursie zwyciężyli:
  I m-ce Aleksandra Pawlak z kl. V
  II m-ce Judyta Więckiel z kl. VI
  III m-ce Wiktoria Żegnałek z kl. VI
  Wyróżnienia otrzymali: Jakub Gaworzyński z kl. VI i Jakub Pardej z kl. V.
  Gratulujemy zwycięzcom!  NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO W WARSZAWIE!

  Dodano: 15 III 2016r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  10 marca grupa 39 uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Warszawy.
  Korzystając ze sprzyjającej pogody spacerowaliśmy po Starówce, o tej porze trochę mniej gwarnej i ruchliwej, ale pięknej jak zwykle, przypominającej historyczne wydarzenia chociażby Konstytucję 3 Maja, Powstanie Warszawskie.
  Następnie udaliśmy się na drugą stronę Wisły na Stadion Narodowy, gdzie czekała na nas nowa, premierowa ekspozycja z klocków LEGO. Do budowy tej wystawy wykorzystano 15 tirów klocków oraz sprzętu. Obejrzeliśmy największy samolot Air Force zbudowany z miliona klocków, wielką figurę Roberta Lewandowskiego, figurę najwyższego człowieka świata, olbrzymi Pałac Kultury i Nauki, samochody, statki, roboty interaktywne. Chłopcy podziwiali pojazdy z "Gwiezdnych wojen", dziewczynki zachwycały się postaciami z bajek Disneya.
  W strefie "Fun Park" mogliśmy uruchomić swoją wyobraźnię oraz zdolności konstrukcyjne budując i bawiąc się do woli różnej wielkości klockami Lego, także pograć na Play Station 4. Chętni obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące świata nauki i wiedzy.
  Droga powrotna upłynęła na dzieleniu się obserwacjami i spostrzeżeniami. Wystawę powinien zobaczyć każdy mały i duży fan klocków LEGO.
  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Turek, Barbara Wasilewska, Aneta Narożnik.  DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE!

  Dodano: 15 III 2016r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  8 marca w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIĘTO KOBIET. Jak co roku atrakcje dla Pań i Dziewczyn przygotowała chłopięca część Samorządu Uczniowskiego. Chłopcy z klas IV-VI zaprezentowali humorystyczne scenki z życia kobiet pt. "Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej", w których wykazali swoje zdolności aktorskie. Były też życzenia i słodkości.
  Tego dnia atmosfera w szkole była nad wyraz lekka i wesoła. Wszyscy uśmiechali się i spoglądali na siebie przyjaźnie.  NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "Żołnierzy Wyklętych"!

  Dodano: 2 III 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska

  "Życie poświęcić warto jest tylko dla jednej idei WOLNOŚCI!
  Jeśli walczymy i ponosimy ofiary to dlatego,
  że chcemy właśnie żyć, ale żyć jako ludzie wolni,
  w wolnej Ojczyźnie!"

  - Kpt. Zdzisław Broński
  Dziś 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i w istocie, bohaterzy, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistami o wolną Polskę, nie zostali zapomniani. W całej Polsce i w naszej szkole z tej okazji odbyła się lekcja historii, podczas której uczniowie obejrzeli film dokumentalny oraz dowiedzieli się kim byli żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944 - 1963. Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia, a uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.

  "Cześć ich pamięci!"
  POCZTA WALENTYNKOWA!

  Dodano: 2 III 2016r.
  Tekst: Jadwiga Kowalczyk
  12 lutego w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią.
  Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała specjalną pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy. Były do rozdania kartki, lizaki i czekoladki. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Kierownika Szkoły, nauczycieli, wychowawców i pań z obsługi.
  Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszej szkole.  BEZPIECZNE FERIE 2016!

  Dodano: 14 II 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Korzystając z zimowego wypoczynku, zadbajmy o to, by był bezpieczny!

  PAMIĘTAJ!
 • Woda to żywioł, również zimą.
 • Korzystaj tylko ze specjalnie przygotowanych lodowiska
 • Unikaj nieznanych, zamarzniętych akwenów wodnych!
 • Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych.
 • W czasie zjeżdżania zachowuj bezpieczną odległość między sankami.
 • Nie doczepiaj sanek do samochodu.
 • Nie rzucaj śnieżkami w pieszych, w okna, w nadjeżdżające samochody.

 • Życzymy miłego wypoczynku!
  Agata Ostalska - Kierownik Szkoły.  DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "Ortografia na wesoło"!

  Dodano: 20 II 2016r.
  Tekst: Monika Fau
  Zdjęcia:
  W dniu 11 lutego 2016r. odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Dyktanda Ortograficznego "Ortografia na wesoło". Dyktando przygotowali i przeprowadzili nauczyciele i członkowie Zespołu Humanistycznego działającego przy PSP W Rzeczycy i Szkołach Filialnych w Sadykierzu i w Luboczy.
  Dyktando pisało 35 uczniów z klas IV-VI PSP w Rzeczycy i Szkół Filialnych. Uczestniczy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych. Dyktando przesycone było nutą humoru i wieloma, trudnymi w pisowni, polskimi wyrazami.
  Wyniki konkursu ortograficznego przedstawiają się następująco:
  I miejsce:
 • Jakub Pardej klasa V Szkoła Filialna w Luboczy
 • II miejsce
 • Natalia Królak klasa VI Szkoła Filialna w Sadykierzu
 • Patrycja Jankowska klasa IV Szkoła Filialna w Sadykierzu
 • III miejsce
 • Patryk Skrobisz klasa IV Szkoła Filialna w Luboczy.
 • Angelika Goska klasa VI PSP w Rzeczycy
 • Jakub Jankowski klasa VI Szkoła Filialna w Sadykierzu.
 • Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali nagrody książkowe.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  "LUBOCZ - MALOWNICZA WIEŚ W SERCU POLSKI"!

  Dodano: 14 II 2016r.
  Tekst: Agata Ostalska
  We wtorek 9 lutego na lekcję historii w klasach IV - VI przybył niezwykły gość, pan Andrzej Jura. Pan Andrzej jest absolwentem naszej szkoły, a jednocześnie autorem niedawno wydanej książki pt. "Lubocz - malownicza wieś w sercu Polski", w której przybliżył czytelnikom Lubocz współczesną, jak i tę dawną. W czasie spotkania z uczniami opowiedział jak wyglądała Lubocz placówka oświatowa w czasach jego młodości, jak wyglądała edukacja oraz opowiedział o swoich wychowawcach.
  Panu Andrzejowi gratulujemy i dziękujemy za ukazanie nam walorów oraz pięknych zakątków Luboczy, które decydują o jej wyjątkowości.


  [2] [1]

  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska