ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018!

Dodano: 2 VII 2018r.
W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Rzeczyca p. Marek Kaźmierczyk, Inspektor do Spraw Oświaty p. Anna Stańczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy p. Grażyna Kielan. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, Wójt Gminy Rzeczyca i Kierownik Szkoły wręczyli nagrody uczniom, którzy szczególnie ciężko pracowali w kończącym się roku i zasłużyli na wyróżnienia i świadectwa z czerwonym paskiem. Była to uroczystość szczególnie ważna dla szóstoklasistów, którzy już od następnego roku będą uczniami Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Uczniowie ci przygotowali specjalny program pożegnalny dla swoich kolegów. Na koniec pani Kierownik życzyła uczniom i ich rodzicom radosnych, pełnych przygód, ale także bezpiecznych wakacji.
II DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W LUBOCZY!

Dodano: 2 VII 2018r.
Tegoroczne obchody II Dnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się pod hasłem "Bądź bezpieczny w sieci i w realu". W niedzielę, 17 czerwca była piękna pogoda, dzięki czemu na festynie wszystkim dopisywały świetne humory.
Na imprezę przybył Wójt Gminy Rzeczyca - p. Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta - p. Iwona Łuszcz-Krawczyk, Zastępca Rady Gminy - p. Janusz Baran, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - p. Grażyna Kielan, Dyrektor Gimnazjum w Rzeczycy - p. Małgorzata Szczur, Kierownik Szkoły Filialnej w Sadykierzu - p. Bernardeta Grot.
Dzień Bezpieczeństwa to inicjatywa, która jest niepowtarzalną okazją do nauki podstaw codziennego życia. Podczas tego dnia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i służby zdrowia. Wszyscy uczestnicy mogli także zobaczyć radiowóz policyjny, karetkę pogotowia i wozy strażackie. Kolejną atrakcją były występy uczniów oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Po raz kolejny okazało się, że to właśnie zabawa jest świetną formą nauki zasad ruchu drogowego. Policjant i ratownik medyczny, oprócz rad dotyczących bezpieczeństwa oraz pokazu sprzętu, przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeczycy przygotowali scenkę dotyczącą postępowania w sytuacji kryzysowej. Inscenizacja sprawiła dzieciakom i wszystkim zebranym dużo radości.
Podczas imprezy dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni dmuchanej, ulepić naczynia z gliny, a także pomalować swoje buźki i upiec kiełbaskę. Dzięki Radzie Rodziców naszej szkoły, każdy mógł zjeść coś ciepłego i słodkiego. Uczniowie zadowoleni a zarazem zmęczeni zakończyli radośnie II Dzień Bezpieczeństwa.
NASZA SZKOŁA NAGRODZONA W V EDYCJI MPOTĘGI

Dodano: 13 VI 2018r.
Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż nasza szkoła otrzymała dofinansowanie mBanku na realizację zadań ujętych w projekcie pt. "Potęga matematyki". Spośród 588 wniosków w kategorii klas IV - VI oraz klas VII - VIII dofinansowanie otrzymało 185 projektów, wśród nich znalazł sie również nasz.
Ponadto "Potęga matematyki", jako jeden z najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu ma szansę zdobyć w głosowaniu internetowym Nagrodę Publiczności w postaci dodatkowych 5 000 zł.
Głosowanie trwa od piątku 15 do 29 czerwca http://mpotega.pl/glosowanie/

Stąd też zwracamy się do wszystkich z prośbą o głosowanie na nasz projekt "Potęga Matematyki".
Z góry serdecznie dziękuję za oddane głosy - Beata Szymańska.RODZINNE ŚWIĘTOWANIE!

Dodano: 13 VI 2018r.
8 czerwca 2018r. przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami świętowali Dzień Rodziny. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o mamie, tacie i o rodzinie. Na zakończenie występów dzieci zaprezentowały układ taneczno-wokalny "Baby shark" przygotowany przez nauczycielkę języka angielskiego. Na uroczystość przybyli rodzice przedszkolakow oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Pan Janusz Baran. Po występach dzieci wręczyły rodzicom laurki. Kiedy wykonano pamiątkowe fotografie rodzice zaprosili wszystkich na kiełbaski pieczone na ognisku oraz poczęstunek na świeżym powietrzu.
"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"!

Dodano: 13 VI 2018r.
Dnia 6 czerwca 2018r. uczennica klasy VI Agata Przyborek pojechała do Łodzi po odbiór nagrody za zajęcie III miejsca na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" organizowanym przez KRUS. Uczennicy serdecznie gratulujemy!
W GALERII STAROCI U SOCHY

Dodano: 13 VI 2018r.
5 czerwca 2018r. uczniowie klas V i VI naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do "Galerii staroci u Sochy" Sierzchowach. Jest to prywatne muzeum wsi opoczyńsko-rawsko-mazowieckiej. Pan Zdzisław Socha - założyciel muzeum pokazywał dzieciom dawne narzędzia rolnicze, sprzęty gospodarstwa domowego, meble, oryginalne ubiory ludowe, instrumenty muzyczne kapeli ludowej, wyroby rękodzieła ludowego oraz stare fotografie i obrazy. Uczniowie chętnie oglądali eksponaty, sprawdzali jak działają, zadawali pytania i fotografowali ciekawe przedmioty. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie udali się na lody.
"Bądź pozdrowiony Gościu nasz" - wizytacja ks. Biskupa!

Dodano: 13 VI 2018r.
21 maja 2018 r. odwiedził naszą szkołe Ks. Biskup Wojciech Osial. Cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym oczekiwała wyjątkowego Gościa. W imieniu wszystkich zebranych Ks. Biskupa przywitała pani Kierownik Szkoły - Agata Ewa Ostalska. Na wejście uczniowie zaśpiewali pieśń "Bądź pozdrowiony Gościu nasz". Niektóre dziewczynki ubrane były w stroje ludowe.
Uczniowie klasy V i VI przygotowali prelekcję św. Stanisławie Papczyńskim - lokalnym świętym miejscowości Lubocz. Nawiązali również do osoby św. Jana Pawła II.
Czas pobytu Ks. Biskupa w naszej szkole był wyjątkowy. Upłynął w ciepłej i serdecznej atmosferze.
Wycieczka do Wrocławia - miasta krasnali!

Dodano: 1 VI 2018r.
Dzień 23 maja przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. W zestawieniu z atmosferą wycieczki spotęgował nasz dobry nastrój. Przywitaliśmy nim stolicę województwa dolnośląskiego. We Wrocławiu odwiedziliśmy ZOO. Byliśmy w jego nowej części - Afykarium. Po obfitym i smacznym obiedzie udaliśmy się do miejsca, w którym mieści się największa w Polsce makieta kolejowa z jeżdżącymi pociągami i samochodami. Odbyliśmy podróż przez miniaturowy świat, tętniący życiem i przedstawiający wspaniały Dolny Śląsk. Nadszedł czas na wizytową część Wrocławia - Stare Miasto i spacer szlakiem krasnali. Urokliwe gotyckie, renesansowe, barokowe kamienice, średniowieczny Ratusz, Plac Solny pozostaną w naszej pamięci. Wróciliśmy do domu zadowoleni pełni nowych wrażeń.
V OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 16 V 2018r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
10 maja 2018r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się V Olimpiada Przedszkolaków. W olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki z 10 przedszkoli. Honorowy patronat nad olimpiadą objął Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Pani Grażyna Kielan powitała zaproszonych gości, przedszkolaków, ich opiekunów i kibiców. Turniej poprzedziło wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej. Następnie odbyły się krótkie występy przedszkolaków z Luboczy, którzy zaśpiewali piosenkę pt. "Cztery słonie" - program przygotowany przez p. Agatę Ewę Ostalską w ramach logorytmiki i grupy "Motylki" z przedszkola w Rzeczycy, którzy zaprezentowali pokaz taneczny przygotowany pod kierunkiem p. Dominiki Bernat. Po rozgrzewce rozpoczął się turniej. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał p. Dariusz Jedwabny - nauczyciel wychowania fizycznego i główny sędzia zawodów. Niestety ze względu na chorobę większości uczestników, przedszkolaki ze Szkoły Filialnej w Luboczy nie wzięły udziału w olimpiadzie, ale aktywnie kibicowali drużynom z naszej gminy. Otrzymały jednak pamiątkowe medale, słodycze oraz piłki. Dzieci dobrze się bawiły i zadowolone wróciły do szkoły.
EKOLOGICZNIE W LIPIU!

Dodano: 13 V 2018r.
Tekst: Elżbieta Turek
8 maja 2018r. po raz siódmy szkoła w Lipiu była organizatorem Międzygminnego Konkursu Ekologicznego z elementami profilaktyki antyalkoholowej, w którym pięcioosobowa drużyna z klasy trzeciej godnie reprezentowała naszą szkołę.
Julia Milczarek, Weronika Lipska, Martyna Nowak, Oliwia Gałecka, Wojciech Przyborek rozpoczęli ekologiczny maraton brawurowym wykonaniem piosenki "Świat woła o pomoc".
Doskonale napisali test sprawdzający wiedzę ekologiczną zdobywając maksymalną liczbę punktów. Błysnęli pomysłowością i umiejętnościami plastycznymi podczas wykonania plakatu nt. "Bądź wolny od nałogów". W dyscyplinach sportowych, no cóż jednym punktem przegraliśmy ze szkołą w Rzeczycy. Jednak w przygotowaniu sałatki owocowej nie mieliśmy sobie równych. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!
Ostatecznie konkurs zakończyliśmy zdobywając drugie miejsce. Brawo!
Drużyna otrzymała dyplom i nagrody książkowe, a drużynowy p. Elżbieta Turek - szachy, które powiększą klasowe trofea oraz rozwiną nasze myślenie analityczne.
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

Dodano: 10 V 2018r.
Tekst: Aneta Narożnik
"...Bo dzisiaj naród w sejmowej sali
zacne i mądre prawa uchwalili,
więc idzie szlachta, posły, wielmoże,
aby dziękować Bogu w pokorze..."
Dnia 30 kwietnia uczciliśmy 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji - pierwszej w Europie, drugiej na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Uczniowie VI klasy w swej inscenizacji zwrócili uwagę na to, że Konstytucja 3 Maja z 1791 r. była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce, która była próbą uzdrowienia państwa i wyeliminowania wpływów obcych mocarstw.
Rocznica Uchwalenia Konstytucji przypomina nam Polakom o tożsamości narodowej, o tym, że urodziliśmy się w tym kraju i łączy nas historia. Obchody święta Narodowego, to lekcja patriotyzmu - umiłowania i oddania własnej Ojczyźnie.
TYDZIEŃ MATEMATYKI

Dodano: 10 V 2018r.
Tekst: Aneta Narożnik
W marcu obchodzone są dwa święta związane z matematyką: Dzień Matematyki i Dzień liczby Pi.
W naszej szkole uczniowie klas V i VI bawili się matematyką 12 marca. Udział w grach i zabawach miał na celu pokazać jasną stronę tej pięknej nauki. Otwarty umysł i chęć do zabawy wystarczyły aby poradzić sobie z przygotowanymi zadaniami. Tego dnia uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
14 marca w dniu urodzin Alberta Einsteina rozmawialiśmy o liczbie Pi. To jedna z pierwszych liczb niewymiernych odkrytych przez człowieka. Święto to wymyślono 30 lat temu w San Francisko w tamtejszym Exploratorium, pierwszym centrum nauki na świecie.
15 marca grupa 8 uczniów V i VI klasy przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
NATURA 2000

Dodano: 18 IV 2018r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W lutym bieżącego roku w naszej szkole odbyła się pedagogizacja rodziców na temat: "Ochrona przyrody na Obszarach Natura 2000". Uczniowie klas V i VI przygotowali prezentację multimedialną, w której zapoznali rodziców z celem i przedmiotem oraz formami ochrony przyrody. Ponadto omówili gatunki roślin i zwierząt znajdujące się pod ochroną w naszym regionie.
Spotkanie to było dobrą okazją, aby uzmysłowić sobie, iż świadomie lub nie każdy z nas przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego.
GÓRA GROSZA

Dodano: 26 IV 2018r.
Tekst: Beata Grzejszczyk
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Pośrednim, ale najważniejszym celem było działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi.
Uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł w myśl zasady: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie". Akcja ta już na stałe wpisała się w kalendarz naszej szkoły.
Za Wasze zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem bardzo dziękuje oraz zachęca do wspólnego działania dla dobra potrzebujących w kolejnej akcji.
INFORMACJA!

Dodano:19 IV 2018r.
Komisja rekrutacyjna podaje listę dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego Szkoły Filialnej w Luboczy na rok szkolny 2018/2019.

Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziały przedszkolnego na rok 2018/2019
XVI GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dodano: 18 IV 2018r.
W Rzeczycy dnia 15 kwietnia 2018 r. w hali sportowej odbył się XVI Gminny Turniej Tenisa Stołowego, XI Turniej w Szachy i VI Turniej w Warcaby. Sześcioro uczniów z naszej szkoły brało udział w zawodach: Wojciech Przyborek kl. III, Krzysztof Anteczek kl. V, Wiktoria Sobczak kl. V, Agata Przyborek kl. VI, Natalia Więckiej kl. VI i Natalia Wasiak kl. VI.
W warcaby, a także w tenisa stołowego w kategorii "Młodzik" - uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca.
WARCABY:
I miejsce - Wiktoria Sobczak,
II miejsce - Krzysztof Anteczek,
III miejsce - Natalia Wasiak.

TENIS STOŁOWY kat. "Młodzik" - dziewczęta
I miejsce - Natalia Wasiak,
II miejsce - Wiktoria Sobczak,
III miejsce - Natalia Więckiel.

Na koniec zawodów zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Za zajęcie I miejsca zawodnicy dostali także puchary.
"CYBERPRZEMOC" - spektakl profilaktyczny

Dodano: 18 IV 2018r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Dnia 23. marca 2018r. do naszej szkoły zawitał Teatr Kurtyna z Krakowa z profilaktycznym przedstawieniem pt. "Cyberprzemoc". Cyberprzemoc jest jednym z zagrożeń czyhających na dzieci. Przedstawienie było bardzo interesujące i pozostanie nam w pamięci.
"WIOSNA, ACH TO TY..."

Dodano: 3 IV 2018r.
Tekst: Mariola Kraszewska
20 marca o godz. 17.50 rozpoczęła się astronomiczna wiosna! W naszej szkole był to wyjątkowy dzień. Witaliśmy wiosnę już od samego rana. Najpierw uczniowie wspólnie stworzyli Marzannę - symbol odchodzącej zimy. Następnie zanieśliśmy ją nad Luboczankę, gdzie zgodnie z tradycją odbył się obrzęd jej spalenia. Gromkim chóralnym głosem uczniowie pożegnali zimę i przywitali się z wiosną. Po powrocie do szkoły dzieci miło spędziły czas wspólnie bawiąc się, rywalizując w sportowych konkurencjach, wykonując grupowe prace plastyczne. Atrakcje te przygotowały panie: A. Ostalska i M. Kraszewska.
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole zakończył się słodkim, wiosennym cukierkiem. Po co wagarować, kiedy można ten dzień spędzić razem w miłej atmosferze.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 29 III 2018r.
"GRAJĄCE USTA" - koncert muzyczny!

Dodano: 21 III 2018r.
Tekst: Barbara Wasilewska
W poniedziałek, 19 marca w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny, tym razem pt. "Grające usta", czyli beatbox. Beatbox to forma rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy, np. języka, ust, krtani. Wraz z panem Hanuszem Kowalczykiem do naszej szkoły przybyli dwaj beatboxerzy: pan Damian i pan Bartek. Panowie opowiadali o beatboxingu oraz pokazywali swoje umiejętności w tej dziedzinie. Następnie odbył się konkurs w którym nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Konkurs wyłonił Szkolnego Mistrza Beatboxu. Został nim uczeń klasy V - Wiktor Kośka. Koncert wzbogacił naszych uczniów o kolejne nowe wiadomości z dziedziny muzyki. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili.
GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Dodano: 21 III 2018r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
5. marca po raz kolejny młodzież ze Szkoły Filialnej w Luboczy uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs cieszy się niesłychanym zainteresowaniem młodzieży. Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarniczych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży. Uczestnicy startowali w 2 kategoriach wiekowych. Najlepszą z naszej szkoły okazała się Natalia Więckiel, która wywalczyła nam 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy.
SUKCES PIERWSZAKÓW!

Dodano: 21 III 2018r.
Tekst: Mariola Kraszewska
Uczniowie klasy I wzięli udział w plastycznym konkursie profilaktycznym, którego organizatorami byli: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy WILK Rzeczyca i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzeczycy.
Pięcioro pierwszaków otrzymało wyróżnienie. "W zdrowym ciele, zdrowy duch" wiedzą już o tym uczniowie. Każde dziecko w młodszym wieku szkolnym ma potrzebę ruchu. Warto, w każdy możliwy sposób, przekonać młode pokolenie, że "Sport to zdrowie" zrozumieli i zwyciężyli.
Gratulujemy pierwszakom.
DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ KOBIET!

Dodano: 15 III 2018r.
Tekst: Elżbieta Turek
Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się Dzień Patrona i Dzień Kobiet. Dzień Patrona przygotowały uczennice z klasy VI pod opieką p. Beaty Grzejszczyk.
Uczniowie złożyli życzenia wszystkim Paniom - tym dużym i tym małym, a to z powodu corocznego Święta Kobiet. Klasa II i III pod kierunkiem p. Barbary Wasilewskiej i p. Elżbiety Turek przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym wiodącą rolę odegrali chłopcy. Bardzo dziękujemy za słodkości od naszych panów.
WYCIECZKA DO WARSZAWY!

Dodano: 8 III 2018r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Dnia 22 lutego 2018r. uczniowie klasy I-VI wraz z nauczycielami p. A. E. Ostalską, p. M. Kraszewską oraz p. B. Wasilewską wybrali się do Warszawy na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Największą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie wszyscy udali się do Centrum Nauki Kopernik. Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka dni. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad w Wiem Bistro mieszczącym się na terenie Centrum, a wieczorem wyruszyli w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce uczniowie mieli okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO!

Dodano: 8 III 2018r.
Tekst: Samorząd Uczniowski
14 lutego 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację.
Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w tym dniu specjalną Pocztę Walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy było, bowiem wielu chętnych, którzy korzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości.
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO "FRASZKA"!

Dodano: 8 III 2018r.
Tekst: Beata Zielińska


14. lutego 2018r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego. Laureaci konkursu "Fraszka":
 1. Agata Przyborek 30 pkt.- nagroda książkowa
 2. Maksymilian Kośka 28 pkt.- wyróżnienie
 3. Patryk Skrobisz 27 pkt.- wyróżnienie
 4. Natalia Więckiel 26 pkt.- wyróżnienie
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Mamy nadzieję, że wyniki uzyskane przez wyróżniających się uczniów będą zachętą do rozwijania swoich polonistycznych umiejętności, a rywalizacja w konkursie dostarczyła rozrywki umysłowej oraz satysfakcji z osiągnięć. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ!

Dodano: 8 III 2018r.
Tekst: uczennice klasy VI
W dniu 29 stycznia 2018r. w hali sportowej w Rzeczycy rozegrano turniej w halową piłkę dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z naszej gminy. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców. Wśród sportowców znajdowali się uczniowie z naszej szkoły. Oprócz zdobycia pucharów, głównym celem było zachęcenie uczniów do zdrowego i miłego rozpoczęcia ferii zimowych. Wszyscy uczniowie bardzo poważnie podeszli do zawodów.
W kategorii dziewcząt:
 • I miejsce - Rzeczyca kl. VII
 • II miejsce - Lubocz kl. VI i V
 • III miejsce - Rzeczyca kl. VI
 • Wszystkim uczennicom bardzo gratulujemy.


  ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW!

  Dodano: 8 III 2018r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W dniach od 02 do 12.01.2018r. nasza szkoła brała udział w akcji zbiórki elektroodpadów. Za akcję odpowiedzialna była pani Kierownik. Serdecznie dziękuję za udział i pełne zaangażowanie w akcję dzieciom i rodzicom. Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy 500 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 100 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego firmy Sportpoland. 1 marca otrzymaliśmy piłki do sali gimnastycznej.
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM ZAANGAŻOWANYM W AKCJĘ.
  INFORMACJA!

  Dodano: 6 III 2018r.
  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy informuje, że nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 prowadzony będzie w terminie od 1 do 28 marca 2018 r., przy czym:
  1. Od 1 do 7 marca 2018 r. można składać pisemne deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenia do klasy pierwszej dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły.
  2. Od 8 do 28 marca 2018 r. można składać wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  Wzory deklaracji i wniosków są do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie lub u Kierowników szkół filialnych.
  1. WNIOSEK rodzica o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

  2. DEKLARACJĘ o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2018/2019

  3. ZGŁOSZENIE dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

  Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły lub u Kierowników Szkół
  OTWARCIE EKO-PRACOWNI I CHOINKA!

  Dodano: 5 III 2018r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W dniu 26 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyło się otwarcie Eko-pracowni współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Rozpoczynając pani Kierownik zaprosiła gości do przecięcia symbolicznej wstęgi i otwarcia Eko-pracowni. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Rzeczyca Pan Marek Kaźmierczyk, Zastępca Wójta Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Skarbnik Gminy Pani Grażyna Frączak, Zastępca Rady Gminy Pan Janusz Baran oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Grażyna Kielan. Następnie głos zabrała Zastępca Wójta Pani Iwona Łuszcz- Krawczyk, która podziękowała władzom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz nauczycielom za zaangażowanie podczas tworzenia Eko-pracowni. Eko-pracownia powstała dzięki dotacji z WFOŚiGW w Łodzi. Projekt swoim zakresem obejmował utworzenie Eko-pracowni poprzez zakup:
  - pomocy dydaktycznych związanych bezpośrednio z edukacją ekologiczną, - sprzętu audio video, komputerowego, fotograficznego, - wyposażenia pracowni (ławki, krzesła, szafki, fototapeta, rolety okienne). Ogólny koszt utworzenia Eko-pracowni wyniósł 35.000,00 w 85% dofinansowany z WFOŚiGW w Łodzi. W nowo powstałej pracowni oglądać można było zakupione wyposażenie, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna przedstawiająca gatunki ptaków, ryb i łąki naszej okolicy, przygotowaną przez uczniów klasy V i VI. Edukacja ekologiczna w nowej pracowni będzie miała formę niezwykle ciekawą i przyjemną dla uczniów, co wpłynie na wzrost ich motywacji do nauki i pobudzi do twórczego myślenia. Zakupione pomoce dydaktyczne i multimedialne będą służyły uczniom, wspomagały ich w rozwoju i dawały wiele radości. Uczniowie będą realizować w nowej pracowni swoje przyrodnicze pasje oraz podejmować działania sprzyjające ochronie przyrody.
  Tego dnia w naszej szkole była choinka. Choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości, była ważnym przeżyciem dla uczestników. Wszyscy uczestnicy zabawy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. Rada Rodziców przygotowała przepyszny poczęstunek i świetnego Świętego Mikołaja. Dzieci bawiły się wybornie ze swymi nauczycielami. Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w ich pamięci.

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

  Dodano: 3 III 2018r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  25 stycznia 2018 r. przedszkolaki z naszej szkoły uroczyście świętowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły na tę uroczystość swoje babcie i dziadków. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o dziadkach. Na uroczystość przybyli również: Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca - pani Iwona Łuszcz-Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy Rzeczyca - pan Leszek Kosiacki oraz Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy - pani Agata Ewa Ostalska. Na zakończenie występów dzieci zaśpiewały babciom i dziadkom "Sto lat" i wręczyły laurki oraz bukieciki kwiatów. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii rodzice i wnuczęta zaprosili gości na słodki poczęstunek.

  ZARZĄDZENIE NR 4/2018 WÓJTA GMINY RZECZYCA
  w sprawie postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów
  do oddziałów przedszkolnych

  Dodano: 21 II 2018r.
  Dodała: Beata Szymańska
  Poniżej zamieszczamy Zarządzenie Nr 4/2018 Wójta Gminy Rzeczyca z dnia 26. 01. 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej, prowadzonej przez Gminę Rzeczyca na rok szkolny 2018/2019.  Zarządzenie Nr 4/2018


  Terminy postępowania rekrutacyjnego  GMINNE DYKTANDO!

  Dodano: 17 II 2018r.
  Tekst: Małgorzata Jakubowska
  Dnia 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyło się Gminne Dyktando o tematyce ekologicznej. Wzięły w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Łącznie dyktando pisało 34 uczniów. Tekst dyktanda dotyczył pożaru w borze. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwała komisja składająca się z nauczycieli języka polskiego.
  Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, najlepsi otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczyca.  PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW na II semestr roku szkolnym 2017/2018!

  Dodano: 27 I 2018r.
  Dodała: Beata Szymańska
  KARNAWAŁ TRWA!

  Dodano: 27 I 2018r.
  Tekst: Beata Zielińska
  Dnia 22 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny, tym razem pt. "Taniec karnawałowy".
  W sympatycznym towarzystwie pani Kasi i pana Adama - tancerzy z Teatru Muzycznego w Łodzi spędziliśmy aktywnie niecałą godzinę czasu. Tancerze zaprezentowali nam dwa tańce: sambę oraz charakterystyczny taniec króla pop-u Michaela Jacksona. Opowiedziano nam również o królowej pop-u Madonnie. Mieliśmy okazję nauczyć się podstaw kroków samby i tańca nowoczesnego, a także uczestniczyć w konkursach. Uczestników nagrodzono słodyczami.
  Koncerty muzyczne pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia, to "żywa lekcja muzyki" oraz świetna zabawa.  WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ!

  Dodano: 27 I 2018r.
  Tekst: Elżbieta Turak


  Czasem w nocy - ze snu,
  Czasem w dzień - od pracy,
  Spieszą na ratunek nasi dzielni strażacy.

  Dzielni, bo zawód strażaka to wysoki stopień ryzyka. To ciężka praca fizyczna, wykonywana bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach. Dlatego, żeby zostać strażakiem trzeba wykazać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą.

  16 stycznia uczniowie klasy II i III z p. Elżbietą Turek, korzystając z uprzejmości naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy p. Jacka Zakrzewskiego, odwiedzili straż. Przywitał nas druh Piotr Turek, który opowiedział na czym polega praca strażaka ochotnika i jakie są zadania straży pożarnej. Przy okazji błysnęliśmy znajomością numerów alarmowych, wiedzą na temat przyczyn powstawania i zapobiegania pożarom.
  Druh zapoznał nas z wyposażeniem pożarniczym strażaka i wyposażeniem samochodów strażackich. Mogliśmy przymierzyć hełm, posiedzieć w kabinie wozu strażackiego. Ćwiczyliśmy, kiedy i jak należy wzywać straż pożarną. Wiemy, jak gasić różne substancje jak wyglądają i jakie są ciężkie nożyce i rozpieraki. Wiemy, co zawiera torba ratownicza, a także co zakłada strażak, gdy wybiera się na spotkanie z niebezpiecznymi owadami.
  Była to interesująca, edukacyjna wycieczka, która być może w przyszłości zaowocuje powiększeniem szeregów braci strażackiej.  "A Royal Christmas Card" - KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

  Dodano: 27 I 2018r.
  Tekst: Marta Płocka
  W dniach od 25 listopada 2017r. do 15 grudnia 2017r. przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była p. Marta Płocka. W konkursie wzięło udział 14 osób. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży kultury Zjednoczonego Królestwa oraz zachęcanie jej do jak najczęstszego kontaktu z językiem angielskim. Do udziału w konkursie mogli zgłaszać się uczniowie klas I-III (I kategoria) oraz klas IV-VI (II kategoria). Dostarczone prace nie mogły być mniejszego rozmiaru niż A6 oraz nie większe niż A4. Każdy uczeń mógł dostarczyć maksymalnie jedną pracę.
  Kryteria oceniania prac były: pomysłowość, estetyka wykonania, poprawność gramatyczna tekstu (życzeń), inwencja twórcza.
  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 stycznia 2018 roku. Nagrodami w konkursie były nagrody książkowe oraz wysłanie zwycięskich kart do rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii (I miejsca - Królowa Elżbieta II, II i III miejsce - książę William oraz księżna Katherine).
   W kategorii I-III zwycięzcami konkursu zostali:
  • I miejsce: Aleksandra Rzepecka - kl. III
  • II miejsce: Magdalena Rzepecka - kl. I
  • III miejsce: Jakub Wamil - kl. I
   W kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali:
  • I miejsce: Natalia Wasiak - kl. VI
  • II miejsce: Mateusz Milczarek - kl. V
  • III miejsce: Marlena Dziuba - kl. V  ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA KASI!

  Dodano: 12 I 2018r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  W tym roku nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym wzięła udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Zbiórka nakrętek, to pomysł sprawdzony. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. Ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego, czyli Pomóc chorej Kasi. Dlatego od ponad dwóch lat jesteśmy nakręceni na pomaganie. Akcja zbierania nakrętek jest monitorowana przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beatę Grzejszczyk. Aktywnie się w nią włączyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W miesiącu grudniu przekazaliśmy około 100 kg nakrętek na rehabilitację Kasi.
  Zachęcamy całą społeczność szkolną i inne osoby czytające ten tekst do zbierania nakrętek!!! I TY w prosty sposób, możesz "Zamienić śmieci w radość chorych dzieci". Prawda, że to bardzo proste!
  Dla przypomnienia należy zbierać nakrętki po: napojach, wodach, oleju, sokach, mleku w kartonie, dezodorantach, kremach, środkach czystości, płynach, szamponach. Warunek jest jeden, muszą być plastikowe.  HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

  Dodano: 3 I 2018r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  22 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka pt. "Cicha noc" przygotowane przez uczniów klasy I, V i VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Kozik.
  Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, Pani Grażyna Kielan - Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pan Jacek Zakrzewski - Dyrektor GOK w Rzeczycy, Pan Leszek Kosiacki - Przewodniczący Rady Gminy w Rzeczycy, Pan Janusz Baran - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, Wikariusz parafii Rzeczyca - ksiądz Marcin Koralewski, Siostra Joela z parafii Łęgonice, czuwająca nad formacją duchową naszych uczniów.
  Występujący uczniowie doskonale wcieli się w role: Świętej Rodziny, Aniołów, pasterzy i Królów. Wprowadzili w świąteczny nastrój śpiewając kolędy, te tradycyjne i te mniej znane, takie jak "Kolęda na niebie, kolęda na ziemi", czy też "Zostań Boziu mym braciszkiem".
  Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Kierownik Agaty Ewy Ostalskiej zaprezentowali w języku niemieckim kolędę "Cicha noc".
  Po części artystycznej wręczono dyplomy i słodkie upominki uczniom biorącym udział w konkursach na "Najpiękniejsze ozdoby świąteczne". Sponsorami "słodkości" byli właściciele sklepów spożywczych w Rzeczycy - p. Danuta Grot, p. Joanna Poliszuk oraz p. M. i P. Rylscy z Rawy Mazowieckiej, wszystkim serdecznie dziękujemy.
  Świąteczne spotkanie rodziców, zaproszonych gości, uczniów i całego grona pedagogicznego zakończyła symboliczna wieczerza wigilijna.
  Ciepłe słowa wdzięczności kierujemy do naszych rodziców za pomoc i zaangażownie w przygotowanie tej uroczystości.
  Nad całością czuwała Pani Kierownik - Agata Ewa Ostalska.  ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

  Dodano: 22 XII 2017r.  MIKOŁAJKOWY SEANS FILMOWY!

  Dodano: 16 XII 2017r.
  Tekst: Marta Płocka
  W miniony wtorek, 12 grudnia, klasa VI wraz z klasą V i VI Szkoły Fililanej w Luboczy wybrała się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim. Celem tego mikołajkowego wyjazdu była projekcja filmu "Listy do M.3". To wzruszająca opowieść o historii kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Film bardzo podobał się uczniom, przeniósł ich w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia które już niebawem przed nami.  KONKURS "PLUSZOWY MIŚ"!

  Dodano: 19 XII 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W dniu 19.12.2017r. został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez panią Monikę Fau pt. "Pluszowy miś". Uczennice: Aleksandra Rzepecka i Agata Przyborek zdobyły I miejsca. Dziewczynki otrzymały piękne książki.
  Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA!

  Dodano: 19 XII 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Dnia 18 grudnia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Anną Gawarzyńską. Pani Anna pracownik KRUSU z Tomaszowa Mazowieckiego w czasie spotkania przedstawiła uczniom informacje dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. W związku z tym, iż wielu uczniów na co dzień ma styczność z wieloma sprzętami rolniczymi, tematyka spotkania wzbudziła duże zainteresowanie. Pani Anna przypomniała które miejsca w gospodarstwie rolnym nie są odpowiednimi miejscami na zabawę. Zwróciła uwagę na sposoby postępowania ze zwierzętami. Pokazała film, który przedstawił jak powinniśmy zachowywać się przy pracy ze zwierzętami oraz jakich czynności nie powinny wykonywać dzieci. Prowadząca podkreślała jak ważne jest odpowiednie zachowanie w momencie zagrożenia. Dlatego kolejnym punktem spotkania była wizyta zaprzyjaźnionego naszego dzielnicowego pana Dariusza Matysiaka. Przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie mieli okazję sami sprawdzić swoje umiejętności w konkursie zorganizowanym przez panią Annę. Trzech przedstawicieli naszej szkoły Amelia Pietrowska, Filip Baran i Wiktor Ceran wspaniale poradzili sobie z pytaniami i wygrali super nagrody. Każdy z uczniów otrzymał odblaski. Wiedza dotycząca bezpieczeństwa jest bardzo istotna, dlatego dziękujemy panu dzielnicowemu oraz KRUS-owi za przeprowadzoną lekcję bezpieczeństwa.  I POWIATOWE MIKOŁAJKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW!

  Dodano: 19 XII 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  We wtorek 5 grudnia 2017r., w hali sportowej w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowane zostały I Powiatowe Mikołajki dla dzieci z przedszkoli powiatu tomaszowskiego. Udział wzięły również dzieci z oddziału przedszkolnego z Luboczy i z Sadykierza. Organizatorem było Powiatowe Centrum Animacji Społecznej razem z Fundacją "Poranek". Wszystkich zaproszonych gości przywitała p. Elżbieta Łojszczyk, dyrektor Powiatowego Centrum, przebrana w czerwony strój Mikołajowej. Wszyscy organizatorzy byli w strojach nawiązujących do czasu świątecznego. Były śnieżynki, elfy, skrzaty, ale też Elsa i kapitan Jack Sparrow. Dzieci niecierpliwie czekały na Mikołaja. Najpierw musiały wytyczyć mapę, żeby Mikołaj nie pomylił drogi i dotarł do miejsca, gdzie oczekują na niego dzieci. W końcu Mikołaj pojawił się, sprawiając wielką radość dzieciom. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły dla Mikołaja. Zaprezentowały piosenki o zbliżających się świętach. Organizatorzy przygotowali konkurencje dla dzieci jedną z nich było wykonanie bałwanka. Każda z grup papierem toaletowym musiała okręcić jedno wybrane dziecko, które prezentowało się jako biały bałwanek. Było przy tym wiele radości i śmiechu. Dzieci po kolei podchodziły do Mikołaja, który wręczał każdemu prezent. Każde dziecko fotografowało się z Mikołajem, Mikołajową i śnieżynkami. Na pewno na długo pozostanie ten dzień w pamięci wszystkich, którzy bawili się na Powiatowych Mikołajkach. Dziękujemy pani dyrektor Grażynie Kielan za wspaniałe Mikołajki i panu Wójtowi Markowi Kaźmierczykowi za udostępnienie przedszkolakom darmowego autokaru. Dziękujemy.  MIKOŁAJKI!

  Dodano: 15 XII 2017r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  6 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Mikołajek. Na tę okazję dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały akademię. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Mikołaju. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej - Pani Grażyna Kielan, Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy - Pani Agata Ostalska oraz rodzice i społeczność szkolna. Po występach dzieci wręczyły gościom pamiątki w postaci papierowego, świątecznego stroika. Nie zabrakło również prawdziwego Mikołaja, który przywiózł dla wszystkich przedszkolaków prezenty. Pani Dyrektor i Wójt Gminy podarowali dzieciom zabawki. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.  ZAELEKTRYZOWANI!

  Dodano: 15 XII 2017r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  W dniu 4 grudnia w naszej szkole pojawili się panowie Kamil i Hubert reprezentujący grupę "Zaelektryzowani", którzy przedstawili uczniom niecodzienną lekcję przyrody. Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Było zabawnie, kolorowo i wyjątkowo wybuchowo.
  Istotą tych zajęć było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.  MAGIA POEZJI PANI ZOFII JURA!

  Dodano: 7 XII 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  28. listopada w ramach projektu Narodowego Czytania, odbyło się spotkanie autorskie. Zgromadzeni w sali gimnastycznej w szkole filialnej w Luboczy mogliśmy zaznać magii poezji. A wszystko za sprawą pani Zofii Jura. Nasz gość to przyjaciel szkoły ale również mieszkanka Luboczy. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VI. Po uroczystym przywitaniu gościa przez panią kierownik, pani Zofia zaprezentowała dzieciom swoje wiersze. Z energią i swobodą wprowadziła młodych słuchaczy w poezję. Z finezją, ale i lekkością opowiedziała o kreacji literackiej. Pani Zofia podzieliła się refleksją związaną z obserwacją rzeczywistości. Z ujmującą szczerością zdradziła wątki dotyczące prywatnego życia. Opowiadała nam jak powstają wiersze, z czego się składają i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Na koniec spotkania każdy uczeń mógł zadać pytanie do pani Zofii. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a na koniec poetka podarowała szkole książkę w której zawarte są jej wiersze. Bardzo dziękujemy Pani Zofii za wesołe i twórcze spotkanie z poezją.  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

  Dodano: 29 XI 2017r.
  Tekst: Agnieszka Przygoda
  27 listopada 2017 r. przedszkolaki naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na tę okoliczność dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Dzień zaczął się od zabawy "Stary niedźwiedź mocno śpi". Następnie wychowawczyni opowiadała dzieciom o historii powstania tego święta. Przedszkolaki wymieniały znanych im misiów z książek i telewizji. Po ćwiczeniach gimnastycznych z udziałem maskotek dzieci wysłuchały fragmentów książki "Kubuś Puchatek". Później przedszkolaki śpiewały i bawiły się przy piosence "Niedźwiadki niejadki". Po obiedzie dzieci malowały farbami wizerunki wybranych przez siebie misiów. Nie zabrakło również słodkich smakołyków w kształcie misiów - żelków. Na zakończenie dzieci oglądały bajkę "Miś Uszatek".  "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"!

  Dodano: 21 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Uczniowie klasy I przystąpili IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" realizowanego w roku szkolnym 2017/2018. "Akademia Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany cyklicznie począwszy od roku szkolnego 2009/2010. Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" obejmuje corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce. W projekcie każdego roku udział bierze ok. 300 000 dzieci, niemal 13 000 nauczycieli z ponad 7 000 szkół podstawowych. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie ok. 1 750 000 dzieci. Czas trwania najbliższej, już IX edycji programu to rok szkolny 2017/2018. Szkoła otrzymała materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne, w tym książeczki edukacyjne z zadaniami dla każdego ucznia). Zadaniem szkoły jest realizacja przygotowanych scenariuszy i wykorzystanie przesłanych materiałów do edukowania uczniów na temat bezpieczeństwa. Po zakończeniu zajęć przeprowadzanych na podstawie materiałów "Akademia Bezpiecznego Puchatka" odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Test zostanie przeprowadzony w listopadzie. Wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. Materiały tegorocznej edycji programu zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu. Program jest przygotowywany we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.  11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

  Dodano: 16 XI 2017r.
  Tekst: Beata Grzejszczyk
  W dniu 10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Przygotowany przez uczniów kl. V montaż słowno-muzyczny pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie Odzyskaniem Niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. Teksty przybliżyły treści historyczne, ale przede wszystkim wywołały niezwykły nastrój zadumy i refleksji. Dopełnieniem ważnego przesłania płynącego ze sceny były pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  W KRAINIE BOMBEK!

  Dodano: 17 XI 2017r.
  Tekst: Elżbieta Turek
  "Różne, różniste... kuliste, w kształcie grzyba i cygara". Tak, mówimy o bombkach choinkowych, które są produkowane w manufakturze w Piotrkowie Tryb. 9 listopada 2017r. uczniowie klasy II i III z p. Barbarą Wasilewską i p. Elżbietą Turek odwiedzili tę małą fabrykę, gdzie poznali proces produkcji szklanych ozdób. Produkcja bombek jest czasochłonna i wymaga ogromnej precyzji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dmuchalni szkła. To prawie tak jak dmuchanie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa (6000C). Kolejne pomieszczenie to srebrzenie bombek. Piękne srebrne kule trafiały dalej do suszarni i farbiarni, tu zamieniały się w złote, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, matowe i błyszczące... jakie dusza zapragnie. Ostatni etap zwiedzania to pracownia zdobienia bombek w różne wzory za pomocą cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów, a wszystko posypane barwnym brokatem, koralikami, cekinami - prawdziwe dzieła sztuki. Nareszcie oczekiwana frajda. Każdy mógł sam ozdobić swoje bombki. Ale była zabawa! Wyszły piękne! Ozdobią bożonarodzeniowe drzewka w naszych domach. Będą przypominały naszą bombkową wycieczkę.  "KTO, JAK NIE JA" - program profilaktyczny!

  Dodano: 16 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  09 listopada 2017r. w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem spektakl profilaktyczny pt. "Kto, jak nie ja" przeznaczony był dla uczniów klas I-VI. W spektaklu zaprezentowano postać Pawła, ucznia Szkoły Podstawowej, mama Pawła nie mogła być na ostatniej wywiadówce syna. Kobieta z trudem radzi sobie z wypełnianiem obowiązków, które spadły na nią, od kiedy tata Pawła wyjechał pracować za granicą. Wychowawczyni klasy w rozmowie telefonicznej informuje mamę Pawła o niepojących zmianach w zachowaniu syna. Chłopiec został przyłapany na posiadaniu papierosów, jego wyniki w nauce i stosunek do rówieśników budzą zatroskanie nauczycieli. Jest to dramatyczna chwila dla kobiety, zwłaszcza że jej syn wszystkiemu zaprzecza i jego zachowanie wyraźnie świadczy o tym, że chłopiec okłamuje matkę. Mama Pawła trafia do szpitala w podejrzeniem zawału serca. To zrozumiały cios dla Pawła, który nie potrafi zrozumieć, że to jego zachowanie i wybory przyczyniły się do zagrożenia życia matki. Z ofertą pomocy dla chłopaka występuje jego szkolna koleżanka, wobec której Paweł kierował wyraźne uczucie zazdrości w związku z jej pozycją i uznaniem wśród rówieśników. Dziewczyna świetnie się uczy, ma doskonałe wyniki w sporcie, jest powszechnie akceptowana w swoim środowisku. A przede wszystkim lubi Pawła i wierzy w jego możliwości. Spektakl "Kto, jak nie ja" to teatralny przewodnik po żmudnej drodze budowania swojej wartości i wyjątkowości, drodze obficie wyposażonej w drogowskazy, ukierunkowujące młodego widza w poszerzaniu kompetencji i wiedzy o kreowaniu relacji z otoczeniem. W przedstawieniu realizowane są podstawowe zagadnienia związane z programem profilaktycznym dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej:
  - profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami i e-papierosami,
  - profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych,
  - podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje,
  - kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny /kultura słowa/,
  - rozpoznawanie i kontrola nad emocjami,
  - szacunek dla opiekunów i nauczycieli,
  - szczególne przywiązanie do kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji, jako element budujący poczucie pewności i autoakceptacji. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl. Poprzez dobrą zabawę aktorzy zwrócili uwagę na: zapobieganie przemocy, agresji, zarządzanie emocjami, naukę podejmowania słusznych decyzji, znaczenia tolerancji, szacunku i życzliwości oraz niesienia pomocy innym, bezpieczne korzystanie z internetu; wiedzę na temat praw osobistych i ich ochronę oraz na rolę nauczyciela, jako wiodącego autorytetu. Na zakończenie Dyrektor Teatru ukazał dzieciom rolę szkoły, oddanie nauczycieli swojej pracy i najważniejsze miejsce, jakim powinna być dla uczniów. Za wspaniały występ nasi uczniowie podziękowali aktorom gromkimi brawami.  "Złote Łabędzie - Rzeczyca 2017"!

  Dodano: 15 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  We wtorek 7 listopada 2017r. odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złote Łabędzie - Rzeczyca 2017". Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego młodych artystów oraz promocja działalności instruktorów i nauczycieli zajmujących się formami wokalnymi. Wykonawcy występowali w pięciu kategoriach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Marlena Dziuba, Martyna Nowak i Emilia Pawlak. Werdyktem jury, wyróżnienie w kategorii klas IV - VI otrzymała uczennica klasy V - Marlena Dziuba. Poziom festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy, dlatego tym bardziej cieszy sukces naszej uczennicy. Gratulujemy!  POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2017!

  Dodano: 15 XI 2017r.
  Tekst: Barbara Wasilewska
  27 października 2017r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XII edycja turnieju Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa na szczeblu powiatowym. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Celem turnieju jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, wyrabianie umiejętności samodzielności działania, odpowiedzialności oraz pobudzenie do twórczej aktywności. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Szkołę Filialną w Luboczy reprezentowali: Małgorzata Oszczęda i Filip Baran. Uczniowie zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody, a opiekunowie podziękowania.  "Oni żyją w naszej pamięci"

  Dodano: 3 XI 2017r.
  Tekst: Elżbieta Turek

  "Pośród cmentarzy cichych uliczek
  Jak wierna pamięć - palą się znicze..."

  W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych klasa III i II z p. Elżbietą Turek odwiedziła cmentarz parafialny w Rzeczycy, aby pobyć przez chwilę z tymi, których już z nami nie ma. Wierzymy, że nie odeszli zupełnie, że są w innym lepszym świecie. Są w nas, naszej pamięci, sercach, wspomnieniach. Listopadowe dni zadumy przypominają nam o sensie i celu naszego życia, skłaniają do refleksji nad danym nam czasem.
  Wyrazem naszej pamięci o zmarłych były zapalone znicze i modlitwa. Odpowiedni moment na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych, odpowiedniego zachowania się na cmentarzu, a także lekcja historii.  SZKOLNY KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ ŚWIĘTEGO"!

  Dodano: 3 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W dniu 31.10.2017 r. w Szkole Filialnej w Luboczy odbył się konkurs na "najpiękniejszy strój Świętego". Nawiązaliśmy do Święta Wszystkich Świętych. Po pokazie strojów każdy uczestnik przedstawił postać Świętego, którego wybrał. Uczniowie z klas I - VI podbili nasze serca swoimi strojami, swoją oryginalnością, pomysłowością w doborze kreacji. Otrzymali od uczniów i nauczycieli gromkie brawa. W konkursie udział wzięło 27 uczniów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone upominkami oraz sesją zdjęciową. Należeli do nich:
  Martyna Nowak kl. III
  Marlena Dziuba kl. V
  Wiktoria Sobczak kl. VI
  Aleksandra Rzepecka kl. III
  Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.  "NAJSTRASZNIEJSZA DYNIA" - SZKOLNY KONKURS DLA KLAS O - VI!

  Dodano: 3 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W dniu 31 października 2017r. odbył się konkurs na "najstraszniejszą dynię" zorganizowany przez panią Agatę Ewę Ostalską. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, pomysłowości, kształtowanie czynności intelektualnych, stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej, zgodnej zabawie przy tworzeniu dyni, motywacja dzieci do brania udziału w konkursach, a także wzbudzanie dumy z wykonania własnej pracy. Pomysłowe dynie uczniowie ustawiali w holu głównym szkoły. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, wiec jury zdecydowało nagrodzić dynie odznaczające się szczególną pomysłowością i oryginalnością.
  Zwycięzcy w kategorii przedszkole i zerówka:
  Jakub i Kacper Heleniak, Marcelina Kobacka.
  W kategorii I - III:
  Julia Milczarek, Jakub Walim, Bartłomiej Zygmuntowski.
  W kategorii V - VI:
  Mateusz Milczarek, Wiktoria Sobczak, Oskar Latos.
  Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.  SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM!

  Dodano: 3 XI 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Dnia 20 października gościł w naszej szkole wspaniały pasjonat Szymon Kielan - ornitolog. Pan Szymon spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem warsztatów były ptaki zimujące w Polsce. Pan w bardzo interesujący sposób opowiadał o sposobach kamuflażu, zachowaniach i osobliwościach ptaków. Dawał dobre rady jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jak się nimi opiekować i jak reagować na zagrożenia, które czyhają na te osobniki. Przekonał nas, że ptaki to nie tylko ozdoba krajobrazu, ale również jaką ważną rolę odgrywają. Uczniowie, jak prawdziwi ornitolodzy wyposażeni w lornetki z wielkim zapałem obserwowali ptaki. Spacerując po łąkach Luboczy oglądaliśmy różne gatunki ptaków.  "Zatańcz ze mną" - październikowy koncert muzyczny!

  Dodano: 24 X 2017r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  We wtorek, 17 października 2017 r., odbył się w naszej szkole koncert muzyczny pt. "Zatańcz ze mną". Przybyli do nas artyści z Teatru Muzycznego w Łodzi: pan Jakub Onasz, pan Wojciech Wolnia. Całość poprowadził pan Hanusz Kowalczyk. Artyści - muzycy zaprezentowali dwa instrumenty: trąbkę i obój. Przedstawione zostały standardy muzyki rozrywkowej. Nawiązano do klasycznego tańca, jakim jest walc angielski.
  Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali koncertu, biorąc chętnie udział w zaproponowanych przez artystów konkursach.  "PAMIĘTAMY O TOBIE OJCZE"!

  Dodano: 20 X 2017r.
  Tekst: Małgorzata Kozik
  W dniu 18. października 2017r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający Św. Jana Pawła II pt. "Pamiętamy o Tobie Ojcze". Apel przygotowały kl. V i VI pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kozik. Uczniowie przedstawili życiorys Ojca Świętego. Zaśpiewali ulubioną pieśni "Barkę" i "Abba Ojcze". Jan Paweł II kieruje do nas pytania: Czy szanujesz bardziej innych? Uczysz się pilniej? Jesteś bardziej uczciwy? Jesteś bardziej sprawiedliwy? Żyjesz bardziej modlitwą? Przestałeś się lękać Jezusa?
  Słowa Ojca Św. niech będą dla was drogowskazem do lepszego życia.  CYRK W SZKOLE!

  Dodano: 19 X 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Cyrk kojarzy się nam z dużym, kolorowym namiotem, który pojawia się zazwyczaj w miastach czy większych miejscowościach. Jak się okazuje, nie jest to jednak niemożliwe, gdyż 16 października do szkoły w Luboczy zawitał cyrk. Grupa cyrkowa z Ukrainy pokazała przedstawienie, w którym uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola, miały okazję oglądać popisy akrobatyczne z obręczami i na małym rowerku. Dzieci były nie tylko widzami, ale również próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. Spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy, którzy mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Szczególną sympatię publiczności zdobył clown. Jego popisy potrafiły rozbawić największych ponuraków, zarówno tych najmłodszych z przedszkola, jak i tych starszych. Sporo pozytywnych emocji wzbudziła też sposobność dotknięcia węża. Stanowiło to dla dzieci nie lada atrakcję, tym bardziej, że możliwość taką miał każdy, kto okazał minimum odwagi. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały i zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję podziwiać tego rodzaju występ.  ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ!

  Dodano: 18 X 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Filialnej w Luboczy. Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej. Pan Wójt powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Wszystkim nauczycielom złożył serdeczne życzenia. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach błysnęli talentem i pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Po ślubowaniu klasa szósta pod przewodnictwem pani Beaty Zielińskiej przygotowała piosenki i wierszyki z okazji Dnia Nauczyciela.  VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!

  Dodano: 17 X 2017r.
  Tekst: Aneta Narożnik
  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Akcja ta ma na celu zachęcenie dzieci ale również dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach. W tym roku szkolnym zmierzyli się z mnożeniem uczniowie klasy III, V i VI. Na szczególne wyróżnienie zasługuje czterech uczniów klasy trzeciej, którzy również uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
  Uczniowie klasy szóstej tego dnia podczas lekcji matematyki grali w różne gry matematyczne, a emocji, zabawy i śmiechu było pod dostatkiem.
  Tego dnia został również przeprowadzony konkurs na "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Po raz drugi z rzędu na ten tytuł zasłużył Patryk Skrobisz - gratulacje!  W SADZIE I OGRODZIE!

  Dodano: 17 X 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  Uczniowie z klasy pierwszej pod przewodnictwem pani Agaty Ewy Ostalskiej przygotowali pyszną sałatkę jarzynową w ramach lekcji "W sadzie i ogrodzie". Każdy z uczniów bardzo dobrze się przygotował w deseczkę, fartuszek, miseczkę i warzywa. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali swoją smaczną sałatkę wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Warzywna sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości, a jak smakowała.........  Dzień Chłopaka w klasie I!

  Dodano: 16 X 2017r.
  Tekst: Mariola Kraszewska
  W piątek 29.09.2017r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Chłopaka. Dziewczęta wraz z panią Mariolą Kraszewską oraz z pomocą rodziców przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów. Złożyły najserdeczniejsze życzenia i oczywiście nie zapomniały o słodkim poczęstunku.
  "Z okazji Dnia Chłopaka,
  wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości!"  "SZEWCZYK DRATWEKA" W MDK-u W RAWIE MAZOWIECKIEJ!

  Dodano: 10 X 2017r.
  Tekst: Agata Ostalska
  Tym razem dla naszych uczniów zorganizowany został wyjazd do teatru do Rawy Mazowieckiej na przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka". 4 października 2017r. autobusem na godz. 8.50 dotarliśmy do Rawy Mazowieckiej. W sali teatralnej zajęliśmy super miejsca w pierwszych rzędach. No i się zaczęło. Na scenie pojawiał się reżyser, który oznajmił nam, że to my będziemy aktorami i wszyscy tworzymy sztukę. Dzieci miały okazję poznać losy głównego bohatera. Przedstawienie okazało się fantastycznym przeżyciem dla uczniów. Podczas spektaklu dzieci śmiały się, biły brawo, z niecierpliwością czekały na kolejną scenę... A nawet same grały różne postacie. Kacper Gaworzyński i Krzysio Anteczek wcielili się w życie myśliwego, a Marlena Dziuba w rolę kaczuszki. Dzieciom bardzo podobała się miła atmosfera w teatrze. I efektów różnych było co niemiara: mgły, dymy, bańki mydlane, światło dźwięki i w ogóle cała imponująca scenografia, która zmieniała się w zależności od sytuacji. Piękna to była bajka pouczająca, że trzeba pomagać i być dobrym człowiekiem.  CZAS NA LAS!

  Dodano: 5 X 2017r.
  Tekst: uczniowie klasy III
  W środę 27 września w piękne, słoneczne przedpołudnie wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do lasu. Towarzyszyła nam nasza pani - Elżbieta Turek. Wyposażeni w lornetkę, szkła powiększające, kompas, atlas grzybów poszliśmy podziwiać jesień i jej kolory. Gdy weszliśmy do lasu było słychać śpiew ptaka. Pani opowiadała nam o drzewach i mówiła jak się nazywają. Zbieraliśmy grzyby. Uczyliśmy się odróżniać jadalne od niejadalnych i trujących. Mistrzem grzybobrania została Emilka, ale to Weronika znalazła największego borowika. Oglądaliśmy i rozpoznawaliśmy kolorowe liście. Julka spotkała czarną, włochatą gąsienicę, Ola motylka, a Michał biedronkę. Po drodze natknęliśmy się na ogromne mrowisko. Spacerując oddychaliśmy świeżym powietrzem. To był bardzo fajnie spędzony czas. Nauczyliśmy się dużo o lesie i jego mieszkańcach. Do szkoły wróciliśmy z leśnymi podarunkami.  Z WIZYTĄ W PIEKARNI!

  Dodano: 5 X 2017r.
  Tekst: uczniowie klasy III
  26 września byliśmy z klasą pierwszą i drugą w piekarni w Nowym Mieście nad Pilicą. Przywitała nas pani kierownik i piękny zapach chleba i bułek. Na górze jest piekarnia, a na dole cukiernia. Szefowa oprowadziła nas po całym budynku. Mogliśmy zobaczyć jak wypieka się chleb, bułki, pyszne pączki i ciastka. Widzieliśmy jak robi się bułeczki z ziarenkami, niektórzy z nas mogli sami je formować. Pan piekarz był tak miły, że pozwolił wszystkim spróbować tych smakołyków. W piekarni są ogromne maszyny: piec, który mieści nawet 100 bochenków chleba. Najbardziej podobała się nam maszyna do mieszania składników ciasta chlebowego - olbrzymi mikser. Wymieszane składniki w następnej maszynie dzielone były na chlebki a my wkładaliśmy je do foremek. Byliśmy jeszcze w magazynie mąki i w pomieszczeniu, gdzie pracuje maszyna do krojenia i pakowania chleba. Pod koniec zwiedzania zeszliśmy schodami do cukierni. Pracownicy dekorowali tam pączki lukrem. Poczęstowano nas pysznymi, jeszcze ciepłymi pączkami i mogliśmy wziąć kilka do domu. Było wesoło, słodko i smacznie, bardzo nam się tam podobało.
  Dziękujemy szefowej piekarni Pani Urszuli Smoleń za gościnę i pyszne przyjęcie, a naszym paniom: Elżbiecie Turek, Marioli Kraszewskiej, Agacie Ostalskiej za organizację wycieczki i opiekę.  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

  Dodano: 29 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  20 września 2017 roku to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły obchodziły go uroczyście. Po odśpiewaniu "Hymnu przedszkolaków" i zjedzeniu śniadania udały się na wycieczkę krajoznawczą do Inowłodza. Wraz z przedszkolakami na wycieczkę wybrały się również dzieci z klasy I wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Mariolą Kraszewską. Po przybyciu na miejsce do grupy wycieczkowiczów dołączyła Pani Zofia Gołaszewska - emerytowany nauczyciel plastyki oraz mieszkanka Inowłodza, która była przewodnikiem wycieczki. Pani Zofia zapoznała dzieci z historią zamku w Inowłodzu. Dzieci zwiedzając ruiny zamku mogły obejrzeć wystawę prac malarskich Grażyny Rakowskiej, wystawę lalek z teatru "Arlekin" oraz wystawę prac malarskich i rzeźby Henryka Elasa. Następnie wszyscy udali się do kościółka św. Idziego a po jego zwiedzeniu wrócili do autokaru. W planach wycieczki było jeszcze degustowanie lodów inowłodzkich i zabawa na placu zabaw, ale ze względu na padający deszcz dzieci pożegnały przewodniczkę i wcześniej wróciły do szkoły, gdzie mogły oddać się swoim ulubionym zabawom. Oczywiście nie zabrakło słodkości i balonów z którymi dzieci wróciły do domów.  "Nie ma śmieci - są surowce"
  SZKOLNA AKCJA SPRZATANIA ŚWIATA!

  Dodano: 21 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W piątek 15.09.2017r. uczniowie z naszej szkoły "chętnie i wesoło sprzątali świat wkoło!" Oczywiście przedszkolaki też uczestniczyły w tej szczytnej akcji. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice pozbierały i posegregowały śmieci do przygotowanych worków, a następnie wyrzuciły do odpowiednich kontenerów. Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Uczniowie ze zrozumieniem potrzeby zaangażowali się w porządkowanie wyznaczonych miejsc.  PROJEKT "WZOROWA ŁAZIENKA"!

  Dodano: 19 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska

  Szkoła Filialna w Luboczy bierze udział w IV edycji programu "Wzorowa Łazienka" , którego inicjatorem jest marka Domestos. Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Program "Wzorowa Łazienka" ruszył już 21 sierpnia 2017 r. i jest skierowany do publicznych szkół podstawowych.
  Udział w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji. Są one przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać na lekcjach wychowawczych dla dzieci w każdej klasie szkoły podstawowej. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.
  Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi otrzymać jak najwięcej głosów, każdy może oddać głos na naszą szkołę, wystarczy wejść na stronę Zalogować się i oddać głos. Głosowanie na zarejestrowane szkoły będzie możliwe od 11 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Bardzo prosimy również do włączenia się wszystkich sieci naszych szkół PSP Rzeczyca, Filię w Sadykierzu oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Szkoła może otrzymać dodatkowe punkty za rejestrację paragonu dokumentującego zakup środka czystości DOMESTOS. Każdy mieszkaniec może oddać na naszą szkołę głos i zarejestrować paragon z zakupem środka czystości DOMESTOS. Uczniowie, mogą również przynosić paragony do szkolnego SUPERBOHATERA CZYSTOŚCI (ucznia zaangażowanego w pracę projektu) PSP Rzeczyca - Amelia Domagała, Filia Sadykierz - Patrycja Jankowska, Filia Lubocz - Agata Przyborek, Gimnazjum w Rzeczycy - Angelika Goska. Szkoły będą mogły zdobywać także dodatkowe punkty, biorąc udział w różnych aktywnościach związanych z tematem programu, na przykład edukacją w zakresie higieny. Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł.
  Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych toaletach.
  Regulamin programu oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania punktów znajdują się na

  PROSIMY O GŁOSY
  Kierownik Szkoły Filialnej w Lubocz
  - Agata Ewa Ostalska  ZACHĘCALI DO GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ!

  Dodano: 18 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  W środę 13 września w naszej szkole zagrała niesamowita Orkiestra Dęta z Rzeczycy. Wraz z kapelmistrzem Mirosławem Murgrabią, muzykami oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy Jackiem Zakrzewskim odbył się nabór do orkiestry. Nasi uczniowie posłuchali na żywo świetnych utworów w wykonaniu swoich kolegów oraz mogli sami wypróbować swoich sił.
  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na zajęcia w szeregi orkiestry do Gminnego Ośrodka Kultury do Rzeczycy.  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018!

  Dodano: 12 IX 2017r.
  Tekst: Agata Ewa Ostalska
  1. września 2017r. o godz. 8.00 w sali gimnastycznej w Luboczy zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Wójt Marek Kaźmierczyk, paniInspektor ds. Oświaty Anna Stańczyk, pani Dyrektor Grażyna Kielan. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani Kierownik Agata Ewa Ostalska. Po okolicznościowych przemówieniach pan Wójt Marek Kaźmierczyk podziękował kwiatami pani Agacie Ostalskiej za pełnienie funkcji Kierownika Szkoły i powitał nową panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Grażynę Kielan i nowego Kierownika Szkoły Filialnej w Luboczy panią Agatę Ewę Ostalską. W imieniu wszystkich rodziców przewodnicząca Rady Rodziców, również pięknymi kwiatami podziękowała za współpracę pani Agacie Ostalskiej i powitała panią Grażynę Kielan i panią Agatę Ewę Ostalską. O oprawę artystyczną akademii zadbali uczniowie samorządu uczniowskiego przygotowani przez panią Beatę Grzejszczyk. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.  PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018!

  Dodano: 1 IX 2017r.
  Dodała: Beata Szymańska
  PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

  Dodano: 3 VIII 2017r.
  W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I - VII otrzymują bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Zakupić należy tylko podręczniki do religii oraz uczniowie klasy VI - podręcznik do języka niemieckiego.
  Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego znajduje się w zakładce Podręczniki 17/18.
  Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska