"EDUKACYJNY KOMPAS" - HARMONOGRAM ZAJĘĆ 2017-2018


Dodano: 11 X 2017r.


Dodano: 11 II 2018r.

"Edukacyjny kompas" - zmiana w harmonogramie zajęć.

Zmiana do harmonogramu udzielania wsparcia w projekcie Edukacyjny Kompas współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
[2] [1]
GMINNE DYKTANDO!

Dodano: 17 II 2018r.
Tekst: Małgorzata Jakubowska
Dnia 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Rzeczycy odbyło się Gminne Dyktando o tematyce ekologicznej. Wzięły w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Łącznie dyktando pisało 34 uczniów. Tekst dyktanda dotyczył pożaru w borze. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwała komisja składająca się z nauczycieli języka polskiego.
Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego, najlepsi otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczyca.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW na II semestr roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 27 I 2018r.
Dodała: Beata Szymańska
KARNAWAŁ TRWA!

Dodano: 27 I 2018r.
Tekst: Beata Zielińska
Dnia 22 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert muzyczny, tym razem pt. "Taniec karnawałowy".
W sympatycznym towarzystwie pani Kasi i pana Adama - tancerzy z Teatru Muzycznego w Łodzi spędziliśmy aktywnie niecałą godzinę czasu. Tancerze zaprezentowali nam dwa tańce: sambę oraz charakterystyczny taniec króla pop-u Michaela Jacksona. Opowiedziano nam również o królowej pop-u Madonnie. Mieliśmy okazję nauczyć się podstaw kroków samby i tańca nowoczesnego, a także uczestniczyć w konkursach. Uczestników nagrodzono słodyczami.
Koncerty muzyczne pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia, to "żywa lekcja muzyki" oraz świetna zabawa.WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ!

Dodano: 27 I 2018r.
Tekst: Elżbieta Turak


Czasem w nocy - ze snu,
Czasem w dzień - od pracy,
Spieszą na ratunek nasi dzielni strażacy.

Dzielni, bo zawód strażaka to wysoki stopień ryzyka. To ciężka praca fizyczna, wykonywana bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach. Dlatego, żeby zostać strażakiem trzeba wykazać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą.

16 stycznia uczniowie klasy II i III z p. Elżbietą Turek, korzystając z uprzejmości naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy p. Jacka Zakrzewskiego, odwiedzili straż. Przywitał nas druh Piotr Turek, który opowiedział na czym polega praca strażaka ochotnika i jakie są zadania straży pożarnej. Przy okazji błysnęliśmy znajomością numerów alarmowych, wiedzą na temat przyczyn powstawania i zapobiegania pożarom.
Druh zapoznał nas z wyposażeniem pożarniczym strażaka i wyposażeniem samochodów strażackich. Mogliśmy przymierzyć hełm, posiedzieć w kabinie wozu strażackiego. Ćwiczyliśmy, kiedy i jak należy wzywać straż pożarną. Wiemy, jak gasić różne substancje jak wyglądają i jakie są ciężkie nożyce i rozpieraki. Wiemy, co zawiera torba ratownicza, a także co zakłada strażak, gdy wybiera się na spotkanie z niebezpiecznymi owadami.
Była to interesująca, edukacyjna wycieczka, która być może w przyszłości zaowocuje powiększeniem szeregów braci strażackiej."A Royal Christmas Card" - KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

Dodano: 27 I 2018r.
Tekst: Marta Płocka
W dniach od 25 listopada 2017r. do 15 grudnia 2017r. przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była p. Marta Płocka. W konkursie wzięło udział 14 osób. Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży kultury Zjednoczonego Królestwa oraz zachęcanie jej do jak najczęstszego kontaktu z językiem angielskim. Do udziału w konkursie mogli zgłaszać się uczniowie klas I-III (I kategoria) oraz klas IV-VI (II kategoria). Dostarczone prace nie mogły być mniejszego rozmiaru niż A6 oraz nie większe niż A4. Każdy uczeń mógł dostarczyć maksymalnie jedną pracę.
Kryteria oceniania prac były: pomysłowość, estetyka wykonania, poprawność gramatyczna tekstu (życzeń), inwencja twórcza.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 18 stycznia 2018 roku. Nagrodami w konkursie były nagrody książkowe oraz wysłanie zwycięskich kart do rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii (I miejsca - Królowa Elżbieta II, II i III miejsce - książę William oraz księżna Katherine).
    W kategorii I-III zwycięzcami konkursu zostali:
  • I miejsce: Aleksandra Rzepecka - kl. III
  • II miejsce: Magdalena Rzepecka - kl. I
  • III miejsce: Jakub Wamil - kl. I
    W kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali:
  • I miejsce: Natalia Wasiak - kl. VI
  • II miejsce: Mateusz Milczarek - kl. V
  • III miejsce: Marlena Dziuba - kl. VZBIERAMY NAKRĘTKI DLA KASI!

Dodano: 12 I 2018r.
Tekst: Beata Grzejszczyk
W tym roku nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym wzięła udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Zbiórka nakrętek, to pomysł sprawdzony. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. Ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego, czyli Pomóc chorej Kasi. Dlatego od ponad dwóch lat jesteśmy nakręceni na pomaganie. Akcja zbierania nakrętek jest monitorowana przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Beatę Grzejszczyk. Aktywnie się w nią włączyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W miesiącu grudniu przekazaliśmy około 100 kg nakrętek na rehabilitację Kasi.
Zachęcamy całą społeczność szkolną i inne osoby czytające ten tekst do zbierania nakrętek!!! I TY w prosty sposób, możesz "Zamienić śmieci w radość chorych dzieci". Prawda, że to bardzo proste!
Dla przypomnienia należy zbierać nakrętki po: napojach, wodach, oleju, sokach, mleku w kartonie, dezodorantach, kremach, środkach czystości, płynach, szamponach. Warunek jest jeden, muszą być plastikowe.HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Dodano: 3 I 2018r.
Tekst: Małgorzata Kozik
22 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka pt. "Cicha noc" przygotowane przez uczniów klasy I, V i VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Kozik.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk - Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, Pani Grażyna Kielan - Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pan Jacek Zakrzewski - Dyrektor GOK w Rzeczycy, Pan Leszek Kosiacki - Przewodniczący Rady Gminy w Rzeczycy, Pan Janusz Baran - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, Wikariusz parafii Rzeczyca - ksiądz Marcin Koralewski, Siostra Joela z parafii Łęgonice, czuwająca nad formacją duchową naszych uczniów.
Występujący uczniowie doskonale wcieli się w role: Świętej Rodziny, Aniołów, pasterzy i Królów. Wprowadzili w świąteczny nastrój śpiewając kolędy, te tradycyjne i te mniej znane, takie jak "Kolęda na niebie, kolęda na ziemi", czy też "Zostań Boziu mym braciszkiem".
Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Kierownik Agaty Ewy Ostalskiej zaprezentowali w języku niemieckim kolędę "Cicha noc".
Po części artystycznej wręczono dyplomy i słodkie upominki uczniom biorącym udział w konkursach na "Najpiękniejsze ozdoby świąteczne". Sponsorami "słodkości" byli właściciele sklepów spożywczych w Rzeczycy - p. Danuta Grot, p. Joanna Poliszuk oraz p. M. i P. Rylscy z Rawy Mazowieckiej, wszystkim serdecznie dziękujemy.
Świąteczne spotkanie rodziców, zaproszonych gości, uczniów i całego grona pedagogicznego zakończyła symboliczna wieczerza wigilijna.
Ciepłe słowa wdzięczności kierujemy do naszych rodziców za pomoc i zaangażownie w przygotowanie tej uroczystości.
Nad całością czuwała Pani Kierownik - Agata Ewa Ostalska.ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA!

Dodano: 22 XII 2017r.MIKOŁAJKOWY SEANS FILMOWY!

Dodano: 16 XII 2017r.
Tekst: Marta Płocka
W miniony wtorek, 12 grudnia, klasa VI wraz z klasą V i VI Szkoły Fililanej w Luboczy wybrała się do kina Helios w Tomaszowie Mazowieckim. Celem tego mikołajkowego wyjazdu była projekcja filmu "Listy do M.3". To wzruszająca opowieść o historii kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Film bardzo podobał się uczniom, przeniósł ich w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia które już niebawem przed nami.KONKURS "PLUSZOWY MIŚ"!

Dodano: 19 XII 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W dniu 19.12.2017r. został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez panią Monikę Fau pt. "Pluszowy miś". Uczennice: Aleksandra Rzepecka i Agata Przyborek zdobyły I miejsca. Dziewczynki otrzymały piękne książki.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA!

Dodano: 19 XII 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Dnia 18 grudnia 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Anną Gawarzyńską. Pani Anna pracownik KRUSU z Tomaszowa Mazowieckiego w czasie spotkania przedstawiła uczniom informacje dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. W związku z tym, iż wielu uczniów na co dzień ma styczność z wieloma sprzętami rolniczymi, tematyka spotkania wzbudziła duże zainteresowanie. Pani Anna przypomniała które miejsca w gospodarstwie rolnym nie są odpowiednimi miejscami na zabawę. Zwróciła uwagę na sposoby postępowania ze zwierzętami. Pokazała film, który przedstawił jak powinniśmy zachowywać się przy pracy ze zwierzętami oraz jakich czynności nie powinny wykonywać dzieci. Prowadząca podkreślała jak ważne jest odpowiednie zachowanie w momencie zagrożenia. Dlatego kolejnym punktem spotkania była wizyta zaprzyjaźnionego naszego dzielnicowego pana Dariusza Matysiaka. Przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie mieli okazję sami sprawdzić swoje umiejętności w konkursie zorganizowanym przez panią Annę. Trzech przedstawicieli naszej szkoły Amelia Pietrowska, Filip Baran i Wiktor Ceran wspaniale poradzili sobie z pytaniami i wygrali super nagrody. Każdy z uczniów otrzymał odblaski. Wiedza dotycząca bezpieczeństwa jest bardzo istotna, dlatego dziękujemy panu dzielnicowemu oraz KRUS-owi za przeprowadzoną lekcję bezpieczeństwa.I POWIATOWE MIKOŁAJKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 19 XII 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
We wtorek 5 grudnia 2017r., w hali sportowej w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, zorganizowane zostały I Powiatowe Mikołajki dla dzieci z przedszkoli powiatu tomaszowskiego. Udział wzięły również dzieci z oddziału przedszkolnego z Luboczy i z Sadykierza. Organizatorem było Powiatowe Centrum Animacji Społecznej razem z Fundacją "Poranek". Wszystkich zaproszonych gości przywitała p. Elżbieta Łojszczyk, dyrektor Powiatowego Centrum, przebrana w czerwony strój Mikołajowej. Wszyscy organizatorzy byli w strojach nawiązujących do czasu świątecznego. Były śnieżynki, elfy, skrzaty, ale też Elsa i kapitan Jack Sparrow. Dzieci niecierpliwie czekały na Mikołaja. Najpierw musiały wytyczyć mapę, żeby Mikołaj nie pomylił drogi i dotarł do miejsca, gdzie oczekują na niego dzieci. W końcu Mikołaj pojawił się, sprawiając wielką radość dzieciom. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły dla Mikołaja. Zaprezentowały piosenki o zbliżających się świętach. Organizatorzy przygotowali konkurencje dla dzieci jedną z nich było wykonanie bałwanka. Każda z grup papierem toaletowym musiała okręcić jedno wybrane dziecko, które prezentowało się jako biały bałwanek. Było przy tym wiele radości i śmiechu. Dzieci po kolei podchodziły do Mikołaja, który wręczał każdemu prezent. Każde dziecko fotografowało się z Mikołajem, Mikołajową i śnieżynkami. Na pewno na długo pozostanie ten dzień w pamięci wszystkich, którzy bawili się na Powiatowych Mikołajkach. Dziękujemy pani dyrektor Grażynie Kielan za wspaniałe Mikołajki i panu Wójtowi Markowi Kaźmierczykowi za udostępnienie przedszkolakom darmowego autokaru. Dziękujemy.MIKOŁAJKI!

Dodano: 15 XII 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
6 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Mikołajek. Na tę okazję dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały akademię. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Mikołaju. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Rzeczyca - Pan Marek Kaźmierczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej - Pani Grażyna Kielan, Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy - Pani Agata Ostalska oraz rodzice i społeczność szkolna. Po występach dzieci wręczyły gościom pamiątki w postaci papierowego, świątecznego stroika. Nie zabrakło również prawdziwego Mikołaja, który przywiózł dla wszystkich przedszkolaków prezenty. Pani Dyrektor i Wójt Gminy podarowali dzieciom zabawki. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.ZAELEKTRYZOWANI!

Dodano: 15 XII 2017r.
Tekst: Aneta Narożnik
W dniu 4 grudnia w naszej szkole pojawili się panowie Kamil i Hubert reprezentujący grupę "Zaelektryzowani", którzy przedstawili uczniom niecodzienną lekcję przyrody. Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Było zabawnie, kolorowo i wyjątkowo wybuchowo.
Istotą tych zajęć było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.MAGIA POEZJI PANI ZOFII JURA!

Dodano: 7 XII 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
28. listopada w ramach projektu Narodowego Czytania, odbyło się spotkanie autorskie. Zgromadzeni w sali gimnastycznej w szkole filialnej w Luboczy mogliśmy zaznać magii poezji. A wszystko za sprawą pani Zofii Jura. Nasz gość to przyjaciel szkoły ale również mieszkanka Luboczy. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VI. Po uroczystym przywitaniu gościa przez panią kierownik, pani Zofia zaprezentowała dzieciom swoje wiersze. Z energią i swobodą wprowadziła młodych słuchaczy w poezję. Z finezją, ale i lekkością opowiedziała o kreacji literackiej. Pani Zofia podzieliła się refleksją związaną z obserwacją rzeczywistości. Z ujmującą szczerością zdradziła wątki dotyczące prywatnego życia. Opowiadała nam jak powstają wiersze, z czego się składają i skąd czerpie pomysły na swoje utwory. Na koniec spotkania każdy uczeń mógł zadać pytanie do pani Zofii. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a na koniec poetka podarowała szkole książkę w której zawarte są jej wiersze. Bardzo dziękujemy Pani Zofii za wesołe i twórcze spotkanie z poezją.ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

Dodano: 29 XI 2017r.
Tekst: Agnieszka Przygoda
27 listopada 2017 r. przedszkolaki naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na tę okoliczność dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Dzień zaczął się od zabawy "Stary niedźwiedź mocno śpi". Następnie wychowawczyni opowiadała dzieciom o historii powstania tego święta. Przedszkolaki wymieniały znanych im misiów z książek i telewizji. Po ćwiczeniach gimnastycznych z udziałem maskotek dzieci wysłuchały fragmentów książki "Kubuś Puchatek". Później przedszkolaki śpiewały i bawiły się przy piosence "Niedźwiadki niejadki". Po obiedzie dzieci malowały farbami wizerunki wybranych przez siebie misiów. Nie zabrakło również słodkich smakołyków w kształcie misiów - żelków. Na zakończenie dzieci oglądały bajkę "Miś Uszatek"."AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"!

Dodano: 21 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Uczniowie klasy I przystąpili IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" realizowanego w roku szkolnym 2017/2018. "Akademia Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany cyklicznie począwszy od roku szkolnego 2009/2010. Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" obejmuje corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce. W projekcie każdego roku udział bierze ok. 300 000 dzieci, niemal 13 000 nauczycieli z ponad 7 000 szkół podstawowych. Do tej pory w programie wzięło udział łącznie ok. 1 750 000 dzieci. Czas trwania najbliższej, już IX edycji programu to rok szkolny 2017/2018. Szkoła otrzymała materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne, w tym książeczki edukacyjne z zadaniami dla każdego ucznia). Zadaniem szkoły jest realizacja przygotowanych scenariuszy i wykorzystanie przesłanych materiałów do edukowania uczniów na temat bezpieczeństwa. Po zakończeniu zajęć przeprowadzanych na podstawie materiałów "Akademia Bezpiecznego Puchatka" odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Test zostanie przeprowadzony w listopadzie. Wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. Materiały tegorocznej edycji programu zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu. Program jest przygotowywany we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

Dodano: 16 XI 2017r.
Tekst: Beata Grzejszczyk
W dniu 10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Przygotowany przez uczniów kl. V montaż słowno-muzyczny pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie Odzyskaniem Niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. Teksty przybliżyły treści historyczne, ale przede wszystkim wywołały niezwykły nastrój zadumy i refleksji. Dopełnieniem ważnego przesłania płynącego ze sceny były pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.W KRAINIE BOMBEK!

Dodano: 17 XI 2017r.
Tekst: Elżbieta Turek
"Różne, różniste... kuliste, w kształcie grzyba i cygara". Tak, mówimy o bombkach choinkowych, które są produkowane w manufakturze w Piotrkowie Tryb. 9 listopada 2017r. uczniowie klasy II i III z p. Barbarą Wasilewską i p. Elżbietą Turek odwiedzili tę małą fabrykę, gdzie poznali proces produkcji szklanych ozdób. Produkcja bombek jest czasochłonna i wymaga ogromnej precyzji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dmuchalni szkła. To prawie tak jak dmuchanie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa (6000C). Kolejne pomieszczenie to srebrzenie bombek. Piękne srebrne kule trafiały dalej do suszarni i farbiarni, tu zamieniały się w złote, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, matowe i błyszczące... jakie dusza zapragnie. Ostatni etap zwiedzania to pracownia zdobienia bombek w różne wzory za pomocą cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów, a wszystko posypane barwnym brokatem, koralikami, cekinami - prawdziwe dzieła sztuki. Nareszcie oczekiwana frajda. Każdy mógł sam ozdobić swoje bombki. Ale była zabawa! Wyszły piękne! Ozdobią bożonarodzeniowe drzewka w naszych domach. Będą przypominały naszą bombkową wycieczkę."KTO, JAK NIE JA" - program profilaktyczny!

Dodano: 16 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
09 listopada 2017r. w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem spektakl profilaktyczny pt. "Kto, jak nie ja" przeznaczony był dla uczniów klas I-VI. W spektaklu zaprezentowano postać Pawła, ucznia Szkoły Podstawowej, mama Pawła nie mogła być na ostatniej wywiadówce syna. Kobieta z trudem radzi sobie z wypełnianiem obowiązków, które spadły na nią, od kiedy tata Pawła wyjechał pracować za granicą. Wychowawczyni klasy w rozmowie telefonicznej informuje mamę Pawła o niepojących zmianach w zachowaniu syna. Chłopiec został przyłapany na posiadaniu papierosów, jego wyniki w nauce i stosunek do rówieśników budzą zatroskanie nauczycieli. Jest to dramatyczna chwila dla kobiety, zwłaszcza że jej syn wszystkiemu zaprzecza i jego zachowanie wyraźnie świadczy o tym, że chłopiec okłamuje matkę. Mama Pawła trafia do szpitala w podejrzeniem zawału serca. To zrozumiały cios dla Pawła, który nie potrafi zrozumieć, że to jego zachowanie i wybory przyczyniły się do zagrożenia życia matki. Z ofertą pomocy dla chłopaka występuje jego szkolna koleżanka, wobec której Paweł kierował wyraźne uczucie zazdrości w związku z jej pozycją i uznaniem wśród rówieśników. Dziewczyna świetnie się uczy, ma doskonałe wyniki w sporcie, jest powszechnie akceptowana w swoim środowisku. A przede wszystkim lubi Pawła i wierzy w jego możliwości. Spektakl "Kto, jak nie ja" to teatralny przewodnik po żmudnej drodze budowania swojej wartości i wyjątkowości, drodze obficie wyposażonej w drogowskazy, ukierunkowujące młodego widza w poszerzaniu kompetencji i wiedzy o kreowaniu relacji z otoczeniem. W przedstawieniu realizowane są podstawowe zagadnienia związane z programem profilaktycznym dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej:
- profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami i e-papierosami,
- profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych,
- podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje,
- kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny /kultura słowa/,
- rozpoznawanie i kontrola nad emocjami,
- szacunek dla opiekunów i nauczycieli,
- szczególne przywiązanie do kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji, jako element budujący poczucie pewności i autoakceptacji. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl. Poprzez dobrą zabawę aktorzy zwrócili uwagę na: zapobieganie przemocy, agresji, zarządzanie emocjami, naukę podejmowania słusznych decyzji, znaczenia tolerancji, szacunku i życzliwości oraz niesienia pomocy innym, bezpieczne korzystanie z internetu; wiedzę na temat praw osobistych i ich ochronę oraz na rolę nauczyciela, jako wiodącego autorytetu. Na zakończenie Dyrektor Teatru ukazał dzieciom rolę szkoły, oddanie nauczycieli swojej pracy i najważniejsze miejsce, jakim powinna być dla uczniów. Za wspaniały występ nasi uczniowie podziękowali aktorom gromkimi brawami."Złote Łabędzie - Rzeczyca 2017"!

Dodano: 15 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
We wtorek 7 listopada 2017r. odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złote Łabędzie - Rzeczyca 2017". Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego młodych artystów oraz promocja działalności instruktorów i nauczycieli zajmujących się formami wokalnymi. Wykonawcy występowali w pięciu kategoriach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Marlena Dziuba, Martyna Nowak i Emilia Pawlak. Werdyktem jury, wyróżnienie w kategorii klas IV - VI otrzymała uczennica klasy V - Marlena Dziuba. Poziom festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy, dlatego tym bardziej cieszy sukces naszej uczennicy. Gratulujemy!POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA 2017!

Dodano: 15 XI 2017r.
Tekst: Barbara Wasilewska
27 października 2017r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XII edycja turnieju Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa na szczeblu powiatowym. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Celem turnieju jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, wyrabianie umiejętności samodzielności działania, odpowiedzialności oraz pobudzenie do twórczej aktywności. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie oraz sprawnością fizyczną. Szkołę Filialną w Luboczy reprezentowali: Małgorzata Oszczęda i Filip Baran. Uczniowie zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody, a opiekunowie podziękowania."Oni żyją w naszej pamięci"

Dodano: 3 XI 2017r.
Tekst: Elżbieta Turek

"Pośród cmentarzy cichych uliczek
Jak wierna pamięć - palą się znicze..."

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych klasa III i II z p. Elżbietą Turek odwiedziła cmentarz parafialny w Rzeczycy, aby pobyć przez chwilę z tymi, których już z nami nie ma. Wierzymy, że nie odeszli zupełnie, że są w innym lepszym świecie. Są w nas, naszej pamięci, sercach, wspomnieniach. Listopadowe dni zadumy przypominają nam o sensie i celu naszego życia, skłaniają do refleksji nad danym nam czasem.
Wyrazem naszej pamięci o zmarłych były zapalone znicze i modlitwa. Odpowiedni moment na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych, odpowiedniego zachowania się na cmentarzu, a także lekcja historii.SZKOLNY KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ ŚWIĘTEGO"!

Dodano: 3 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W dniu 31.10.2017 r. w Szkole Filialnej w Luboczy odbył się konkurs na "najpiękniejszy strój Świętego". Nawiązaliśmy do Święta Wszystkich Świętych. Po pokazie strojów każdy uczestnik przedstawił postać Świętego, którego wybrał. Uczniowie z klas I - VI podbili nasze serca swoimi strojami, swoją oryginalnością, pomysłowością w doborze kreacji. Otrzymali od uczniów i nauczycieli gromkie brawa. W konkursie udział wzięło 27 uczniów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone upominkami oraz sesją zdjęciową. Należeli do nich:
Martyna Nowak kl. III
Marlena Dziuba kl. V
Wiktoria Sobczak kl. VI
Aleksandra Rzepecka kl. III
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy."NAJSTRASZNIEJSZA DYNIA" - SZKOLNY KONKURS DLA KLAS O - VI!

Dodano: 3 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W dniu 31 października 2017r. odbył się konkurs na "najstraszniejszą dynię" zorganizowany przez panią Agatę Ewę Ostalską. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień, pomysłowości, kształtowanie czynności intelektualnych, stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej, zgodnej zabawie przy tworzeniu dyni, motywacja dzieci do brania udziału w konkursach, a także wzbudzanie dumy z wykonania własnej pracy. Pomysłowe dynie uczniowie ustawiali w holu głównym szkoły. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, wiec jury zdecydowało nagrodzić dynie odznaczające się szczególną pomysłowością i oryginalnością.
Zwycięzcy w kategorii przedszkole i zerówka:
Jakub i Kacper Heleniak, Marcelina Kobacka.
W kategorii I - III:
Julia Milczarek, Jakub Walim, Bartłomiej Zygmuntowski.
W kategorii V - VI:
Mateusz Milczarek, Wiktoria Sobczak, Oskar Latos.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM!

Dodano: 3 XI 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Dnia 20 października gościł w naszej szkole wspaniały pasjonat Szymon Kielan - ornitolog. Pan Szymon spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem warsztatów były ptaki zimujące w Polsce. Pan w bardzo interesujący sposób opowiadał o sposobach kamuflażu, zachowaniach i osobliwościach ptaków. Dawał dobre rady jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jak się nimi opiekować i jak reagować na zagrożenia, które czyhają na te osobniki. Przekonał nas, że ptaki to nie tylko ozdoba krajobrazu, ale również jaką ważną rolę odgrywają. Uczniowie, jak prawdziwi ornitolodzy wyposażeni w lornetki z wielkim zapałem obserwowali ptaki. Spacerując po łąkach Luboczy oglądaliśmy różne gatunki ptaków."Zatańcz ze mną" - październikowy koncert muzyczny!

Dodano: 24 X 2017r.
Tekst: Małgorzata Kozik
We wtorek, 17 października 2017 r., odbył się w naszej szkole koncert muzyczny pt. "Zatańcz ze mną". Przybyli do nas artyści z Teatru Muzycznego w Łodzi: pan Jakub Onasz, pan Wojciech Wolnia. Całość poprowadził pan Hanusz Kowalczyk. Artyści - muzycy zaprezentowali dwa instrumenty: trąbkę i obój. Przedstawione zostały standardy muzyki rozrywkowej. Nawiązano do klasycznego tańca, jakim jest walc angielski.
Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali koncertu, biorąc chętnie udział w zaproponowanych przez artystów konkursach."PAMIĘTAMY O TOBIE OJCZE"!

Dodano: 20 X 2017r.
Tekst: Małgorzata Kozik
W dniu 18. października 2017r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający Św. Jana Pawła II pt. "Pamiętamy o Tobie Ojcze". Apel przygotowały kl. V i VI pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kozik. Uczniowie przedstawili życiorys Ojca Świętego. Zaśpiewali ulubioną pieśni "Barkę" i "Abba Ojcze". Jan Paweł II kieruje do nas pytania: Czy szanujesz bardziej innych? Uczysz się pilniej? Jesteś bardziej uczciwy? Jesteś bardziej sprawiedliwy? Żyjesz bardziej modlitwą? Przestałeś się lękać Jezusa?
Słowa Ojca Św. niech będą dla was drogowskazem do lepszego życia.CYRK W SZKOLE!

Dodano: 19 X 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Cyrk kojarzy się nam z dużym, kolorowym namiotem, który pojawia się zazwyczaj w miastach czy większych miejscowościach. Jak się okazuje, nie jest to jednak niemożliwe, gdyż 16 października do szkoły w Luboczy zawitał cyrk. Grupa cyrkowa z Ukrainy pokazała przedstawienie, w którym uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola, miały okazję oglądać popisy akrobatyczne z obręczami i na małym rowerku. Dzieci były nie tylko widzami, ale również próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. Spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy, którzy mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Szczególną sympatię publiczności zdobył clown. Jego popisy potrafiły rozbawić największych ponuraków, zarówno tych najmłodszych z przedszkola, jak i tych starszych. Sporo pozytywnych emocji wzbudziła też sposobność dotknięcia węża. Stanowiło to dla dzieci nie lada atrakcję, tym bardziej, że możliwość taką miał każdy, kto okazał minimum odwagi. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały i zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję podziwiać tego rodzaju występ.ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ!

Dodano: 18 X 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Filialnej w Luboczy. Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej. Pan Wójt powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Wszystkim nauczycielom złożył serdeczne życzenia. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach błysnęli talentem i pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Po ślubowaniu klasa szósta pod przewodnictwem pani Beaty Zielińskiej przygotowała piosenki i wierszyki z okazji Dnia Nauczyciela.VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!

Dodano: 17 X 2017r.
Tekst: Aneta Narożnik
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Akcja ta ma na celu zachęcenie dzieci ale również dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach. W tym roku szkolnym zmierzyli się z mnożeniem uczniowie klasy III, V i VI. Na szczególne wyróżnienie zasługuje czterech uczniów klasy trzeciej, którzy również uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klasy szóstej tego dnia podczas lekcji matematyki grali w różne gry matematyczne, a emocji, zabawy i śmiechu było pod dostatkiem.
Tego dnia został również przeprowadzony konkurs na "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Po raz drugi z rzędu na ten tytuł zasłużył Patryk Skrobisz - gratulacje!W SADZIE I OGRODZIE!

Dodano: 17 X 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
Uczniowie z klasy pierwszej pod przewodnictwem pani Agaty Ewy Ostalskiej przygotowali pyszną sałatkę jarzynową w ramach lekcji "W sadzie i ogrodzie". Każdy z uczniów bardzo dobrze się przygotował w deseczkę, fartuszek, miseczkę i warzywa. Z wielkim zapałem wszyscy obierali, kroili i doprawiali swoją smaczną sałatkę wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Warzywna sałatka zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania i sprawiła wiele radości, a jak smakowała.........Dzień Chłopaka w klasie I!

Dodano: 16 X 2017r.
Tekst: Mariola Kraszewska
W piątek 29.09.2017r. obchodziliśmy uroczyście Dzień Chłopaka. Dziewczęta wraz z panią Mariolą Kraszewską oraz z pomocą rodziców przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów. Złożyły najserdeczniejsze życzenia i oczywiście nie zapomniały o słodkim poczęstunku.
"Z okazji Dnia Chłopaka,
wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości!""SZEWCZYK DRATWEKA" W MDK-u W RAWIE MAZOWIECKIEJ!

Dodano: 10 X 2017r.
Tekst: Agata Ostalska
Tym razem dla naszych uczniów zorganizowany został wyjazd do teatru do Rawy Mazowieckiej na przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka". 4 października 2017r. autobusem na godz. 8.50 dotarliśmy do Rawy Mazowieckiej. W sali teatralnej zajęliśmy super miejsca w pierwszych rzędach. No i się zaczęło. Na scenie pojawiał się reżyser, który oznajmił nam, że to my będziemy aktorami i wszyscy tworzymy sztukę. Dzieci miały okazję poznać losy głównego bohatera. Przedstawienie okazało się fantastycznym przeżyciem dla uczniów. Podczas spektaklu dzieci śmiały się, biły brawo, z niecierpliwością czekały na kolejną scenę... A nawet same grały różne postacie. Kacper Gaworzyński i Krzysio Anteczek wcielili się w życie myśliwego, a Marlena Dziuba w rolę kaczuszki. Dzieciom bardzo podobała się miła atmosfera w teatrze. I efektów różnych było co niemiara: mgły, dymy, bańki mydlane, światło dźwięki i w ogóle cała imponująca scenografia, która zmieniała się w zależności od sytuacji. Piękna to była bajka pouczająca, że trzeba pomagać i być dobrym człowiekiem.CZAS NA LAS!

Dodano: 5 X 2017r.
Tekst: uczniowie klasy III
W środę 27 września w piękne, słoneczne przedpołudnie wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do lasu. Towarzyszyła nam nasza pani - Elżbieta Turek. Wyposażeni w lornetkę, szkła powiększające, kompas, atlas grzybów poszliśmy podziwiać jesień i jej kolory. Gdy weszliśmy do lasu było słychać śpiew ptaka. Pani opowiadała nam o drzewach i mówiła jak się nazywają. Zbieraliśmy grzyby. Uczyliśmy się odróżniać jadalne od niejadalnych i trujących. Mistrzem grzybobrania została Emilka, ale to Weronika znalazła największego borowika. Oglądaliśmy i rozpoznawaliśmy kolorowe liście. Julka spotkała czarną, włochatą gąsienicę, Ola motylka, a Michał biedronkę. Po drodze natknęliśmy się na ogromne mrowisko. Spacerując oddychaliśmy świeżym powietrzem. To był bardzo fajnie spędzony czas. Nauczyliśmy się dużo o lesie i jego mieszkańcach. Do szkoły wróciliśmy z leśnymi podarunkami.Z WIZYTĄ W PIEKARNI!

Dodano: 5 X 2017r.
Tekst: uczniowie klasy III
26 września byliśmy z klasą pierwszą i drugą w piekarni w Nowym Mieście nad Pilicą. Przywitała nas pani kierownik i piękny zapach chleba i bułek. Na górze jest piekarnia, a na dole cukiernia. Szefowa oprowadziła nas po całym budynku. Mogliśmy zobaczyć jak wypieka się chleb, bułki, pyszne pączki i ciastka. Widzieliśmy jak robi się bułeczki z ziarenkami, niektórzy z nas mogli sami je formować. Pan piekarz był tak miły, że pozwolił wszystkim spróbować tych smakołyków. W piekarni są ogromne maszyny: piec, który mieści nawet 100 bochenków chleba. Najbardziej podobała się nam maszyna do mieszania składników ciasta chlebowego - olbrzymi mikser. Wymieszane składniki w następnej maszynie dzielone były na chlebki a my wkładaliśmy je do foremek. Byliśmy jeszcze w magazynie mąki i w pomieszczeniu, gdzie pracuje maszyna do krojenia i pakowania chleba. Pod koniec zwiedzania zeszliśmy schodami do cukierni. Pracownicy dekorowali tam pączki lukrem. Poczęstowano nas pysznymi, jeszcze ciepłymi pączkami i mogliśmy wziąć kilka do domu. Było wesoło, słodko i smacznie, bardzo nam się tam podobało.
Dziękujemy szefowej piekarni Pani Urszuli Smoleń za gościnę i pyszne przyjęcie, a naszym paniom: Elżbiecie Turek, Marioli Kraszewskiej, Agacie Ostalskiej za organizację wycieczki i opiekę.DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Dodano: 29 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
20 września 2017 roku to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły obchodziły go uroczyście. Po odśpiewaniu "Hymnu przedszkolaków" i zjedzeniu śniadania udały się na wycieczkę krajoznawczą do Inowłodza. Wraz z przedszkolakami na wycieczkę wybrały się również dzieci z klasy I wraz ze swoją wychowawczynią - Panią Mariolą Kraszewską. Po przybyciu na miejsce do grupy wycieczkowiczów dołączyła Pani Zofia Gołaszewska - emerytowany nauczyciel plastyki oraz mieszkanka Inowłodza, która była przewodnikiem wycieczki. Pani Zofia zapoznała dzieci z historią zamku w Inowłodzu. Dzieci zwiedzając ruiny zamku mogły obejrzeć wystawę prac malarskich Grażyny Rakowskiej, wystawę lalek z teatru "Arlekin" oraz wystawę prac malarskich i rzeźby Henryka Elasa. Następnie wszyscy udali się do kościółka św. Idziego a po jego zwiedzeniu wrócili do autokaru. W planach wycieczki było jeszcze degustowanie lodów inowłodzkich i zabawa na placu zabaw, ale ze względu na padający deszcz dzieci pożegnały przewodniczkę i wcześniej wróciły do szkoły, gdzie mogły oddać się swoim ulubionym zabawom. Oczywiście nie zabrakło słodkości i balonów z którymi dzieci wróciły do domów."Nie ma śmieci - są surowce"
SZKOLNA AKCJA SPRZATANIA ŚWIATA!

Dodano: 21 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W piątek 15.09.2017r. uczniowie z naszej szkoły "chętnie i wesoło sprzątali świat wkoło!" Oczywiście przedszkolaki też uczestniczyły w tej szczytnej akcji. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice pozbierały i posegregowały śmieci do przygotowanych worków, a następnie wyrzuciły do odpowiednich kontenerów. Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Uczniowie ze zrozumieniem potrzeby zaangażowali się w porządkowanie wyznaczonych miejsc.PROJEKT "WZOROWA ŁAZIENKA"!

Dodano: 19 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska

Szkoła Filialna w Luboczy bierze udział w IV edycji programu "Wzorowa Łazienka" , którego inicjatorem jest marka Domestos. Celem akcji jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. Program "Wzorowa Łazienka" ruszył już 21 sierpnia 2017 r. i jest skierowany do publicznych szkół podstawowych.
Udział w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Każda szkoła, która przystąpi do programu, otrzyma dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcji. Są one przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać na lekcjach wychowawczych dla dzieci w każdej klasie szkoły podstawowej. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.
Aby szkoła mogła otrzymać materiały edukacyjne oraz starać się o nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu szkolnej łazienki, musi otrzymać jak najwięcej głosów, każdy może oddać głos na naszą szkołę, wystarczy wejść na stronę Zalogować się i oddać głos. Głosowanie na zarejestrowane szkoły będzie możliwe od 11 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego adresu e-mail. Bardzo prosimy również do włączenia się wszystkich sieci naszych szkół PSP Rzeczyca, Filię w Sadykierzu oraz Gimnazjum w Rzeczycy. Szkoła może otrzymać dodatkowe punkty za rejestrację paragonu dokumentującego zakup środka czystości DOMESTOS. Każdy mieszkaniec może oddać na naszą szkołę głos i zarejestrować paragon z zakupem środka czystości DOMESTOS. Uczniowie, mogą również przynosić paragony do szkolnego SUPERBOHATERA CZYSTOŚCI (ucznia zaangażowanego w pracę projektu) PSP Rzeczyca - Amelia Domagała, Filia Sadykierz - Patrycja Jankowska, Filia Lubocz - Agata Przyborek, Gimnazjum w Rzeczycy - Angelika Goska. Szkoły będą mogły zdobywać także dodatkowe punkty, biorąc udział w różnych aktywnościach związanych z tematem programu, na przykład edukacją w zakresie higieny. Szkoły z największą liczbą punktów będą miały szansę na remont szkolnej łazienki o wartości 30 000 zł.
Dodatkowo 100 kolejnym placówkom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych toaletach.
Regulamin programu oraz szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania punktów znajdują się na

PROSIMY O GŁOSY
Kierownik Szkoły Filialnej w Lubocz
- Agata Ewa OstalskaZACHĘCALI DO GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ!

Dodano: 18 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
W środę 13 września w naszej szkole zagrała niesamowita Orkiestra Dęta z Rzeczycy. Wraz z kapelmistrzem Mirosławem Murgrabią, muzykami oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy Jackiem Zakrzewskim odbył się nabór do orkiestry. Nasi uczniowie posłuchali na żywo świetnych utworów w wykonaniu swoich kolegów oraz mogli sami wypróbować swoich sił.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na zajęcia w szeregi orkiestry do Gminnego Ośrodka Kultury do Rzeczycy.UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018!

Dodano: 12 IX 2017r.
Tekst: Agata Ewa Ostalska
1. września 2017r. o godz. 8.00 w sali gimnastycznej w Luboczy zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Wójt Marek Kaźmierczyk, paniInspektor ds. Oświaty Anna Stańczyk, pani Dyrektor Grażyna Kielan. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani Kierownik Agata Ewa Ostalska. Po okolicznościowych przemówieniach pan Wójt Marek Kaźmierczyk podziękował kwiatami pani Agacie Ostalskiej za pełnienie funkcji Kierownika Szkoły i powitał nową panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Grażynę Kielan i nowego Kierownika Szkoły Filialnej w Luboczy panią Agatę Ewę Ostalską. W imieniu wszystkich rodziców przewodnicząca Rady Rodziców, również pięknymi kwiatami podziękowała za współpracę pani Agacie Ostalskiej i powitała panią Grażynę Kielan i panią Agatę Ewę Ostalską. O oprawę artystyczną akademii zadbali uczniowie samorządu uczniowskiego przygotowani przez panią Beatę Grzejszczyk. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.PLAN DOWOZU I ODWOZU UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018!

Dodano: 1 IX 2017r.
Dodała: Beata Szymańska
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018!

Dodano: 3 VIII 2017r.
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I - VII otrzymują bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Zakupić należy tylko podręczniki do religii oraz uczniowie klasy VI - podręcznik do języka niemieckiego.
Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego znajduje się w zakładce Podręczniki 17/18.


[2] [1]


Copyright © 2012 PSP Rzeczyca - Filia Lubocz
Webmaster & admin:  Beata Szymańska