WYCIECZKI PRZEDSZKOLAKÓW!

Dodano: 19 VII 2016r.
Tekst: Dominika Barnat
Zdjęcia: Dominika BernatW APTECE!

15.04.2016r. odbyła się wycieczka przedszkolaków do apteki - poznały zawód farmaceuty. W wycieczce udział brała grupa 4-5 latków z wychowawcą Dominiką Bernat i grupa "O" z wychowawcą Marianną Szczur.
  Poruszaliśmy zagadnienia:
 • pomieszczenia w aptece: półki z lekami, magazyny, komputery,
 • jak wygląda recepta,
 • co możemy robić żeby być zdrowym,
 • przeterminowane leki oddajemy do apteki,
 • podkreślenie, że dzieci same nie mogą przyjmować lekarstw.W OŚRODKU ZDROWIA!

05.05.2016 Odbyła się wycieczka do Ośrodka Zdrowia. Dzieci zwiedzały pomieszczenia. Odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, na czym polega jej praca, zaprezentowała niezbędne w jej zawodzie urządzenia, po czym przeprowadziła rozmowę z dziećmi o bezwzględnym zakazie korzystania z lekarstw bez wiedzy rodziców.
Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Witaminy mam w koszyku".W SALONIE FRYZJERSKIM!

13.05.206r odbyła się wycieczka do salonu fryzjerskiego. Dzieci zapoznały się z pracą fryzjerki, jej ubiorem, przyborami. Zapoznały się ze strzyżeniem, różnymi rodzajami fryzur, modelowaniem, tapirowanie itp. Dzieci dostrzegły przydatność wykonywania tego zawodu.W URZĘDZIE GMINY!

17.09.2016r. zorganizowałam wycieczkę do Urzędu Gminy w Rzeczycy. Uczestnikami wycieczki była grupa 4-5 latków, grupa "0" i nauczyciele D. Bernat, M. Szczur i Monika Fau. Głównym założeniem wycieczki było zorganizowanie spotkania z Zastępcą Wójta p. Iwoną Łuszcz-Krawczyk i Wójtem Gminy Rzeczyca - p. Markiem Kaźmierczykiem.
Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Wójt oraz jego Zastępca. Dowiedziały się też, że w urzędzie pracuje wiele osób, które czuwają nad sprawami całej gminy. Przedszkolaki chętnie siadały na fotelu Wójta. Największą atrakcją dla dzieci była zabawa stempelkami. Na koniec spotkania wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę i poczęstowały się cukierkami.W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ!

W dniu 31.05.2016r. odbyła się wycieczka do OSP w Rzeczycy, zorganizowana przez D. Bernat. W wycieczce brały udział wszystkie grupy przedszkolne z nauczycielami.: p. B.Potrzebowska, p. D.Bernat, p. M. Szczur.
Odbyło się spotkanie z panem Jackiem Zakrzewskim - strażakiem
 • pokaz stroju strażaka
 • pokaz samochodu strażackiego i wyposażenia
 • pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru.
 • Panie przymierzały stroje: strażaka, pszczelarza, ratownika, a dzieci przymierzały hełm strażacki.
  Copyright © 2011 PSP Rzeczyca
  Webmaster & admin:  Beata Szymańska