V Regionalna Olimpiada Przedszkolaków - Rzeczyca 2018

Dodano: 1 VI 2018r.
W dniu 10 maja b.r. w Gminnej Środowiskowej Hali Sportowej w Rzeczycy odbyła się "V Regionalna Olimpiada Przedszkolaków - Rzeczyca 2018". Na zaproszenie do udziału w imprezie wystosowane przez Wójta Gminy Marka Kaźmierczyka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Grażyny Kielan zgłosiło się 200 uczestników z 20 oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu tomaszowskiego i łódzkiego wschodniego: - Przedszkole nr 3 w Tomaszowie Maz (3-4 i 5-6 latki)
- Oddział Przedszkolny przy PSP W Lipiu (5-6 latki)
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni (3-4 i 5-6 latki)
- Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach (3-4 i 5-6 latki)
- Oddział Przedszkolny przy Szkole Filialnej w Sadykierzu (3-4 i 5-6 latki)
- Oddział Przedszkolny przy Szkole Filialnej w Luboczy (5-6 latki)
- Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy (3-4 i 5-6 latki)
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu (3-4 i 5-6 latki)
- SP w Kurowicach - Oddział Przedszkolny (3-4 i 5-6 latki)
- Przedszkole nr 16 w ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. (3-4 i 5-6 latki)
- Oddział Przedszkolny w Woli Rakowej (3-4 i 5-6 latki)
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Tomaszowski i Wójt Gminy Rzeczyca. Ciepłe słowa do uczestników Olimpiady skierował także Łódzki Kurator Oświaty, który życzył przedszkolakom wielu sportowych emocji. Olimpiada rozpoczęła się powitaniem wszystkich zgromadzonych przez gospodarza imprezy Panią Dyrektor Grażynę Kielan. Następnie odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi olimpijskiej, co miało odwoływać się do wartości idei olimpijskiej oraz zasad fair play. Krótki program artystyczny wokalno-taneczny zaprezentowały przedszkolaki z Luboczy i Rzeczycy, wprowadzając uczestników imprezy w pogodny i wesoły nastrój.
Tak jak w poważnych zawodach sportowych, tak i w naszej Olimpiadzie nie mogło zabraknąć tzw. rozgrzewki, czyli przygotowania organizmu dzieci do wysiłku. Profesjonalnie wykonały ten ważny element uczennice klasy VI, które przy muzyce rozruszały dzieci ciekawymi i różnorodnymi ćwiczeniami kształtującymi.
Następnie odbył się barwny przemarsz i prezentacja wszystkich zespołów w rytm marszowej muzyki. Kolorowy korowód 200 uczestników zabawy prezentował się okazale i wzbudził owacje licznie zgromadzonych gości, rodziców i pozostałych kibiców.
Nie pozostało nic innego jak rozpocząć długo oczekiwaną rywalizację. Polegała ona na kolejno po sobie następujących konkurencjach w formie wyścigów rzędów, rozwijających wszystkie cechy motoryczne oraz zachowujących zasadę stopniowania trudności. Zawody rozgrywano w dwóch grupach wiekowych (dzieci 3-4 letnie; dzieci 5-6 letnie). Należy podkreślić niesamowite zaangażowanie zawodników podczas wyścigów, a woli walki i zwycięstwa mógłby pozazdrościć niejeden sportowiec. Warto też wspomnieć, że dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swych opiekunów, a ponadto niesione ogłuszającym dopingiem, jak najszybciej pokonywały dystans i zmierzały do mety. Chęć zwycięstwa przewyższała nieraz umiejętności zawodników, a ogromne emocje towarzyszyły w każdej sekundzie sportowych zmagań. Szkoda tylko, że trzeba było wyłonić zwycięzców, bo patrząc na tę radosną rywalizację wszyscy startujący byli pierwszymi. Zajęte miejsce w danej konkurencji przeliczano na punkty, których suma decydowała o kolejności drużyn w danej kategorii wiekowej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
    Dzieci 3-4 letnie:
  • I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu
  • II miejsce - Przedszkole nr 16 w ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz.
  • III miejsce - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy
    Dzieci 5-6 letnie:
  • I miejsce - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy
  • II miejsce - Przedszkole nr 3 w Tomaszowie Maz.
  • III miejsce - Oddział Przedszkolny przy Szkole Filialnej w Sadykierzu
Wymienione drużyny nagrodzono ufundowanymi przez Szkołę pucharami, a wszystkim uczestnikom Olimpiady wręczono piękne pamiątkowe medale, oczywiście złote.
Nagrody wręczali gospodarze imprezy oraz zaproszeni goście: Pan Wójt Marek Kaźmierczyk, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kosiacki, Dyrektor Szkoły Grażyna Kielan, Przewodniczący Rady Powiatu Leon Karwat, Kierownik GOPS w Rzeczycy Regina Sarwa, Kierownik Szkoły Filialnej w Luboczy Agata Ewa Ostalska oraz rodzice i opiekunowie dzieci.
Należy dodać, że jak zwykle możemy liczyć na naszych wspaniałych rodziców, którzy zapewnili przepyszny poczęstunek dla młodych sportowców.
Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają jako wyjątkowy, a organizatorzy imprezy mają nadzieję, że spotkamy się już za rok.
Imprezę koordynował i prowadził Dariusz Jedwabny, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Rzeczycy, przy wydatnej pomocy Pani Kierownik hali Katarzyny Wójtowicz, Pana Piotra Anteczka, Pana Tomasza Niemirskiego i Pani Aleksandry Przyborek.
Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy oraz firmie Ferrero za pomoc w organizacji imprezy.